OüOüÖMjX van de Gemeentehof IJsland en de Nato 12 MUZIKALE PRIJZEN... Officiële mededelingen Bestemmingsplan Egghermonde I Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Wet Ruimtelijke Ordening In de toekomst ook in Soest „onroerendgoed-belasting" Drie ton voor centrale antenne-inrichting in Overhees Begroting 1975 van automatiserings- centrum onduidelijke zaak voor K. Levinga (PAK) Bestemmingsplannen ter inzage Gewijzigde schadeloos stelling voor Soesterbergse industrie Aankopen en verkopen van grond VRIJHEID. BLIJHEID IN ONZE VAKANTIE- EN VR1JETIJDSKLEDING 1 MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Telefoon 02155-12400 pzznd omssofdo U KUNT NIET ALLES WETEN BURGERLIJKE STAND MET RAAD EN DAAD ja. meneer laatst kwam er 'n zuiderbuur bij ons eten die vroeg om friet, maar toen hij de kaart doorlas vroeg hij vlug wat anders kan je nagaan SOESTERBERGSESTRAAT 122 IN SOEST STEREO-ADVIESCENTRUM Söe gouden <5 naar» BEZOEK! RKrN ZIEKENHUIZEN Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 11 juli 1974 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat ter uitvoering van artikel 10 van de voorschriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan „Egghermonde I", de eerste uitwerking als bedoel in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, van genoemd bestemmingsplan met ingang van 12 juli 1974, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder te inzage ligt. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden gelegenheid hun be zwaren schriftelijk bij hun college in te dienen. Soest, 11 juli 1974. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, l.s. J. L. VAN DOMMELEN Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens; brengen hierbij ter openbare kennis dat hun college heeft besloten het parkeerverbod ingesteld op het gedeelte van de Buys Ballotlaan gelegen tussen het perceel Buys Bal lotlaan nummer 1 en de hoek Buys Ballotlaan-Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg te wijzigen in een par keerverbod voor het gedeelte van de Buys Ballotlaan gelegen tussen het perseel Buys Ballotlaan nummer 7 en de hoek Buys Ballotlaan-Generaal W inkelmanstraat. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin doch moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofd-ingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Korünklij ke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., beiden te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging te Arnhem en aan gedepu teerde staten dezer provincie. Soest, 4 juli 1974. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, l.s. J. L. VAN DOMMELEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan a. Gemeente Soest op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van de bouw van 100 woningen op het perceel, ge lege in het bestemmingsplan „Over hees" kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr.(s). 6471, 4270, 6329 6445, alle gedeeltelijk. b. Panogra B.V., Veerpolder 1, War mond op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van de bouw van 50 premie woningen, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G (nr(s). 4268, 6329 beide gedeeltelijk. c. N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, Westerdorpsstraat 66, Hoeve laken op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vêrgunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van 32 premie-woningen op het perceel, ge legen in het bestemmingsplan „Over hees" kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr(s). 6290 en 6329 ged. Alvorens definitieve beslissingen geno men zullen worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 11 juli 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Mogelijk in 1977, maar uiterlijk in 1979 zoals de wet verlangt - krijgt ook Soest de onroerendgoed-belastng. Het gemeentebestuur zal trachten dit jaar te komen tot de keuze van de grond slag: een belasting naar oppervlakte of naar economische waarde. Uit het antwoord van wethouder J. J. Ebbers (VVD) in de commis sie financiën door de heer K. Levinga (PAK) gestelde vragen, werd duide lijk, dat twee andere Eemland-ge meenten, Amersfoort en Nykerk, hun keus al bepaald hebben voordat alle Eemlandgemeenten zich erover hebben kunnen buigen. Hetgeen de heer J. C. Korte (CDA) de opmerking ontlokte: „Die twee hebben natuurlijk nooit aan Eemland gedacht. Dat zfj hun keuze al hebben bepaald, is een soort pressie van anderen". Iedere gemeente moet uiterlijk op 1 januari 1979 de onroerendgoed-belas ting hebben ingevoerd. Uit administra tieve overwegingen is het gewenst, dat de invoering van de automatisering van het personeelsregister voorafgaat aan die van de belasting. Die automatise ring betekent voor Soest een uitgave van 150.000 gulden. Over de onroerendgoed-belasting ver telde wethouder Ebbers, dat het ge meentebestuur probeert dit jaar de keuze van grondslag te maken, waarna volgend jaar stappen kunnen worden ondernomen om de belasting in te voe ren. Overigens wordt er nog gepro beerd binnen Eemland één grondslag te krijgen. Dat dit nog niet is gelukt, is een gevolg van het feit, dat Amers foort en Nijkerk de keus al hebben ge maakt. Drs. H. M. Jonker (D '66) en de heer R. J. van Logtenstein (CDA) hebben er gistermiddag in de financiële com missie op aangedrongen om zodra meer informatie beschikbaar is over de in voering van een centrale antenne-in richting voor heel Soest, de bevolking direct hiervan op de hoogte te stellen. Wethouder J. J. Ebbers (VVD) zegde dit toe. De commissie had geen bezwaar tegen het gevraaagde krediet van 300.000 gulden voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting in de nieuwe wijk Overhees. Deze inrichting (cai) zal te zijner tijd worden ingepast in het grote systeem voor heel Soest. De heer Jon ker informeerde wanneer dat zal zijn. De wethouder liet weten, dat men zich hitrtover nog niet heeft uitgesproken. Het gaat om een uitvoerige ingreep, die het noodzakelijk maakt dat de be volking tijdig en goed wordt ingelicht. Hoeveel voorbereiding dit vergt, is in Dordrecht gebleken. Hier heeft men eerst een enquête onder de bevolking gehouden. De totale kosten voor aanleg van een cai in heel Soest schatte de wethouder op zes miljoen gulden, voor Soesterberg op acht ton. De heer Jon ker meende, dat het een zinnige zaak was, zo gauw mogelijk de cai in te voeren. „Zeker om de openbare com missie-vergaderingen te kunnen uit zenden", veronderstelde de heer Levin ga (PAK). De heer K. Levinga (PAK) was het enige lid van de financiële commissie, dat niet zonder meer akkoord ging met de begroting 1975 van het intergemeen telijk automatiseringscentrum Midden- Nederland. „Ik wil hem hoogstens voor kennisgeving aannemen", aldus de heer Levinga, die opmerkte minstens veer tien dagen nodig te hebben om de be groting goed na tekijken. Aan het begin van de behandeling van dit agendapunt in de financiële commissie had wethouder J. J. Ebbers (WD) erop gewezen, dat in verband met de verhoging van het bedrag dat de deelnemende gemeenten per inwo ner bijdragen (van 30 op 35 cent), Soest in 1975 een bedrag van 15.372 gulden moet betalen. Over de opmerking van de heer Le vinga zei de voorzitter, dat hij zijn be zwaren tegen de begroting naar voren kon brengen. De begroting wordt pas door de algemene raad van het inter gemeentelijk automatiseringscentrum goedgekeurd nadat de gemeenten ge hoord zijn. Eventuele bezwaren moeten voor 15 augustus worden ingediend. Het PAK-lid zei, dat verschillende posten bij hem vragen haddén opge roepen. De verhoging van de onvoor ziene uitgaven bijvoorbeeld, van 9.500 gulden tot 29.600 gulden. Een verho ging dus van ruim 20.000 gulden, waarvan de motivering is „om nog niet te voorziene aanloopkosten op te vangen". Verder had hij vragen over de post „uitbesteed werk" van 1.115.000 gulden en vond hij de personeelskosten erg hoog: 1 miljoen gulden voor 21 man, een gemiddelde van bijna 50.000 gulden aan salaris en sociale lasten. Met uitzondering van de heer Levinga hadden de overige commissieleden geen bezwaar tegen het voorstel van b. en w., met de begroting in te stem men. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter voldoening aan artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat met ingang van 15 juli 1974 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg voor een ieder ter inza ge ligt het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 15 november 1973, af deling I, nummer 5751 vastgestelde be sluit tot wijziging van de voorschrif ten, deel uitmakende van de bestem mingsplannen: Soestdijk-'t Hart, Rijks weg, Amersfoortsestraat en Soestberg Dorp, welk besluit op 12 juni 1974. afdeling 5, nummer 75RO/1138 door gedeputeerde staten van Utrecht, ge deeltelijk is goedgekeurd. Gedurende bedoelde termijn van één maand kunnen zij, die bezwaren heb ben tegen de onthouding van goedkeu ring door gedeputeerde staten aan en kele gedeelten van het besluit tot wij ziging van de voorschriften, deel uit makende van genoemde bestemmings plannen, bij H.M. de Koningin beroep instellen. Soest, 11 juli 1974. De burgemeeste voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Zonder het bedrag te noemen, is de financiële commissie unaniem akkoord gegaan met het aangaan van een over eenkomst tot ontbinding van de huur overeenkomst tussen de gemeente en de B.V. Las- en Metaalbewerking Soesterberg inzake grond en opstallen aan de Kampweg in Soesterberg. Het betreft een stuk grond, dat inder tijd bij de aankoop door de gemeente onder bezwaar van huur is geleverd. Aanvankelijk bestond overeenstemming over de huurontbinding op een andere basis, namelijk reconstructie van het bedrijf aan de .Postweg. In verband met bezwaren van omwonenden kon dit niet doorgaan, reden waarom het hierop betrekking hebbende raadsbe sluit moet worden ingetrokken. De be palingen van de nieuwe overeenkomst zijn ten dele hierop afgestemd. De schadeloosstelling is nu berekend op grond van liquidatie van het bedrijf en ontruiming van grond en opstallen per 1 september a.s. Opnieuw willen twee bewoners van het Kerkpad een stukje grond van de gemeente terugkopen, dat zij indertijd hebben afgestaan voor verbreding van het pad; die is niet doorgegaan. Me vrouw M. D. van Gelder-Stibbe en de heer J. van de Goot kunnen de grond voor een gulden terugkopen. Eerder stemde de raad al in met tien andere verkopen. De financiële commissie had even min bezwaar tegen verkoop van twee stukjes grond in het bestemmingsplan Egghermonde aan de PUEM ten be hoeve van de bouw van transformator- stations. De totale prijs voor de 32 vierkante meter is bepaald op 1.600 gulden. De gemeente heeft van de gebroe ders Van Kampen een stuk grond aan de Molenweg gekocht. De pachter, de heer C. P. van Etten, is bereid een eveneenkomst tot pachtontbinding aan te gaan tegen een schadeloosstelling van 9.600 gulden; het gaat om een op pervlakte van 12.000 vierkante meter. Nog drie anderen, de heren C. W. Ongevoerde DENIMPAKKEN reeds vanaf 75,00 JEANS BROEKEN vanaf 19,75 CORDUROY BROEKEN vanaf 37,50 OVERHEMDEN en WEEKENDERS 4 I AC met korte en lange mouw vanaf Itjïjü SHORTS en ZWEMBROEKEN vanaf 14,95 JACKS van katoen, leder en im. leder vanaf 59,50 ■id 11 :oj -H Mpf ZL :t2'1 'XL -89 :jeeui '99 't9 iïitl 89 fopjes 09 fsoetjo '86 'PV '96 'Gs ÊS 'TP 'ES -'O'X 'ZS fJeemijTV '06 '■yu 6t> iaaqo '8^ '.sft "if- '."pe -gt- '.puod Joe -gp :pJoojpïe zf 'Sia '68 'J°\ "88 '-ia eg i-S-s -fs ïsppmi -gg *qa 'fg foq 'os Ido qz f'ï M 'LZ ï'S's -qz '\Z Hooui 'zz !Sinj '61 Jnu hout -pi efnaoS 'oi ip-p '6 ÏBue *8 'i '.eiïSL -g Idou •g laSrua f, Jjnmf g IS3( z luamojfftq *x :TVVHIXH3A •jaijiod -qi fjsiSoap '81 lepr *9£ :Soi gi lei 'Zi luiepi ZL Ijeeq "oi fifo 69 Jtuei -19 luie -g9 J'H'X >9 '-Pno 29 'ap '19 lso *6g i'j'0 '8S 'ou ^g ipqes 'gg tsaq 'gg '.paoo^ *xg '.euio 'gt ;C|2 -g* ije 'gf. idee 'zf Jjapao .'bj-j •Of» 'Sa '68 i't q 7,8 'Sou -gg ipods 'f,g '•Pis 'ZZ lam® '6Z oo '8S iMM -LZ '9Z im ZZ ijnuz 'zz Ito -\z i'2\i '08 Jjoo 'sx iau 7,x iopp? '91 idiruf *gx Jui3( 'gx itrui Zl ÏONfl 'II ISepueeui '9 .'uasfCpfaq :1VVX NOZIHOH 3J39M 9Z9p Wilt u ammoniak gebruiken om uw geverfde deuren schoon te maken, ge bruik dan niet te veel van dit middel tje, want daardoor verdwijnt de glans. Ook het gebruik van heet water is af te raden. Een strijkijzer koelt niet zo gauw af als u het op een plaatje asbest zet, een geribbeld is nog beter, want daardoor voorkomt u afglijden. Betegelde vloeren worden mooi schoon indien u in het water een scheutje zout doet en de tegels hiermee op dweilt. GEBOREN: Mondka Maria, d. v. W. J. M. van Doorn en F. M. P. Hamers. Eric Peter Sebastiaan, zoon van J. R. van Beek en I. Stakman. Richard, zoon van R. G. van Zanten en V. J. M. Voogel. Monique, dochter van R. J. de Schiffart en T. van Ham. Rick, zoon van J. Weehuizen en J. J. F. Reehorst. Nicole Antoinette, dochter van A. J. Visscher en A. M. Uppel- schoten, Pierre, zoon van J. P. Brouwer en C. M. Verkuijlen. Na tas ja, dochter van W. Steginga en M. Vastenburg. Anthonij Jan, zoon van G. de Koning en J. Kleppe. Sacha, dochter "van B. Brand en C. M. H. I. Freesen. Tessa, dochter van W. Oosthuizen en E. J. van Gel der. Geraldine Helène, dochter van G. Wijma en A. E. L. J. Kamphorst. Wai Han, dochter van H. C. Wong en Y. K. Chu. Ronald Lambertus Hen- drikus, zoon van L. P. M. de Beer en J. C. H, Wolfsen. Mirella Margare- tha, dochter van F. W. C. van Nieuw- burg en E. M. E. Zomer. Joharma Maria Christine, dochter van F. Ver- weij en G. A. van der Ende. ONDERTROUWD: Ferdinand de Liefde en Marijke Elisa- beth Donselaar. Wilhelmus Dideri- cus Karei Nieuwdorp en Maria Jo- hanna Bouwhuizen. Arend Brons en Gijsberta Evertje Strumpel. Wilhel mus Ronald Vetthuijsen en Geertruida Everarda Hendrica Onwezen. Eduard Drost en Midwina Francisca Vleugel. Wilhelmus Johannes Schouten en Yvonne van den Broek. Gijs- bert Johannes van den Bor en Elisa- beth Johanna Stalenhoef. Gerardus Franciscus Vaessen en Elisabeth du Mee. GEHUWD: Cornelis Antonius van Hoorn en Mar jolein Rademaker. Cornelis Gijsber- tus van den Heuvel en Maria Huberti- na Petronella van de Broek. Wou ter van Baaren en Jeannette de Jong. Johannes Jozef de Winter en Lam- berdina Schlebaum. Theunis Fonken en PetroneUa Grada Hendrika Maria de Rouw. OVERLEDEN: Frida Hermine Gerarda Peltzer. Jacobus van Altena, echtgenoot van W. van den Brink. Egbertus Joseph Isaak Christiaan Hoekstra echtgenoot van S. Vogel. Wilhelmus de Beer, echtgenoot van M. Voskuilen. Jaco bus Duchateau,, echtgenoot van P. H. Putters. Hero Willem van Veen, weduwnaar van G. J. M. Leurs. Sophia Hendrika Gaasbeek, weduwe van N. Koops. Jan Stehouwer, we duwnaar van M. Cepin. OORWORMEN. - Al jaren heb ik 's zomers last van oorkruipers (of oorwormen). Ze zitten door mijn hele huis. Vanmorgen vond ik er een in mijn onderjurk, die ik opgevouwen op een stoel in de slaapkamer had gelegd. Ze zitten zelfs in de handdoeken in de badkamer. Niemand weet mij een mid del hiertegen te geven. U soms? Antwoord: U wordt inderdaad flink geplaagd door deze diertjes. De be strijding is toch niet zo moeilijk. U moet weten dat ze gezellig leven tus sen stenen, bladafval enz. Ze eten plantaardig voedsel, maar kunnen ook dood, dierlijk voedsel gébruiken. Ze hebben de eigenschap zich graag op vochtige plaatsen te bevinden, bijv. de handdoeken in de badkamer. Voorlopig zouden wij u willen adviseren om op de plaatsen waar u ze het meeste ziet 's avonds natte doeken/dweilen neer te leggen. De volgende ochtend gaat u er enkele malen stevig óp staan en schud alles uit boven een emmer ko kend water. Als u dit verscheidene malen achtereen herhaald zal hun aan tal flink slinken. Doe het in ieder geval ook omstreeks september, dan zijn nl. de eieren uitgekomen en vangt u ook de jongen. Er is dan een grote kans dat u het volgen jaar (vrijwel?) van ze af bent. Het is natuurlijk ook mogelijk om een huishoudinsecticide te gebruiken, dit dient u dan te verstui ven op de drempels en vlak langs de muren. Wij zijn echter niet zo'n voor stander van dergelijke chemische mid delen, als er ook nog andere (zoals de eerstgenoemde) methoden zijn, die minder het milieu aantasten. V-TEKEN. - Wat is de betekenis van het V-teken (met de vingers)? Wie vond dit uit? Antwoord: Het V-teken werd voor het eerst geïntroduceerd in de Franse uit zendingen van de BBC in januari 1941. In juni van datzelfde jaar werd 't V-te ken overgenomen door de Engelse ra- diio-spreker Kolonel Britten, die de luisteraars in heel Europa opriep dit teken te gebruiken als teken der over winning door de gealliëerden. De V betekende victoire (Fr.) of victory (Eng.). Het morsetéken... - voor de letter V vertoond hetzelfde ritme als de openingsmaten van de 5e symfonie van Beethoven, die toen veel werd uit gezonden. De naam van de NATO zegt het al - het gaat om de gezamenlijke verdedi ging van de landen rond het noorde lijk deel van de Atlantische Oceaan. Die zijn dan ook in overgrote meerder heid lid van deze defensie-organisatie, die zich de laatste tijd voornamelijk zorgen maakt over de omvang van het totaal van de strijdkrachten. Natuur lijk kan men zeggen dat de slagvaar digheid van de NATO er onder kan lijden als landen hun troepenmacht in krimpen om geld te sparen. Maar de kracht van de NATO is niet alleen een kwestie van land-, zee- en luchtstrijd krachten. Van belang is ook of en hoe die kunnen optreden op diverse plek ken en daarvoor bepalend is in hoge mate welke bases ter beschikking staan. Vandaar dat IJsland, zo klein als het is, een belangrijke rol speelt, evenals Groenland - de twee dunbe volkte gebieden helemaal aan de top van het NATO-gebied tegen de Noor delijke IJszee aan. Wat Groenland be treft is daarbij niets aan de hand, maar IJsland berokkent al jarenlang zorgen. Hier zijn Amerikaanse bases gevestigd die behalve voor de NATO vooral van belang zijn voor de verde diging van de VS zelf. Van hieruit immers heeft men elek tronisch een aardig inzicht in de ge beurtenissen op militair gebied die zich in de Sowjet-Unie afspelen en van hieruit kan ook een eerste afweer te gen een aanval het beste uitgevoerd worden. Bovendien geldt dit niet alleen voor vliegtuigen en eventueel raketten die hoog boven het aardoppervlak bij voorbeeld een verrassingsaanval op de VS kunnen inluiden, maar ook nog voor de zeewegen: de grote toegang tot de Atlantische Oceaan loopt voor de Russen via het noorden. De Oostzee en de Zwarte Zee zijn beide wel degelijk afgegrendeld door zeeëngten dwars door NATO-gebied, zodat alles wat de Rus sen min of meer onbeperkt willen doen via het noorden moet gaan. Dit is o.m. een reden waarom de Russen het spij tig vinden dat Joegoslavië uit de band met Moskou stapje: dit land heeft zo'n lange kust langs de Adriatische Zee van waaruit de Middellandse Zee mak kelijk te bereiken is. Jarenlang nu ijveren de linkse partijen op IJsland, voor het vertrek van de Amerikaanse bases. De argumenten er voor zijn nogal ingewikkeld. Ten dele spéélt mee dat men op IJsland niet zo veel op heeft met de belangrijkste Europese NATO-partner Engeland waarmee over de visserijgrens een langlopend konflikt soms smeult, soms vlammend uitbarst. Anderzijds vraagt menige IJslander zich af waarom hij voor een paar bases afstand zou doen van de behaaglijke positie een land te zijn waarvoor niemand enig militair interesse kan koesteren. En dan is er de gewone weerzin vooral bij de kom- munisten uiteraard om iets te gebogen dat in. Moskou niet zo op prijs wordt gesteld. Tot dusver echter is het nooit helemaal gekomen tot een krachtig be sluit de NATO te laten vertrekken. Bij de laatste verkiezingen verloren de groeperingen die de NATO-bases wil len opdoeken, zonder dat echter de meer atlantisch ingestelde andere par tijen sterk genoeg waren om het be wind over té nemen. Van de zestig zetels in het parlement van Reykjavik hebben beide groeperingen er nu der tig. Een onbevredigende toestand die echter niet door nieuwe verkiezingen oplosbaar lijkt - er is geen reden aan te nemen dat de uitslag dan anders zou zijn. Bovendien zijn er mogelijk heden voor een koalitie die uit diverse van de Breemer, G. Floor en P. H. Schouten, hebben zich bereid ver klaard een overeenkomst tot pachtont binding aan te gaan. Het gaat om resp. 10.325 m2, 6.265 m2 en 4.150 m2. De grond ligt nabij de indertijd door de gemeente van de Hervormde Gemeen te aangekochte begraafplaats aan de Veldweg. LOUIS VAN DYKE - BLUESETTE ƒ5,90 BUDDY HOLLY met o.a. IT DOESN'T MATTER ANYMORE 5,25 RAY CHARLES met o.a. WHAT HAVE THEY DONE TO MY SONG ƒ9 90 MAX TAILLEUR BAKKEN IN DE BAK 7,90 THE MAMAS en PAPPAS met o.a. MONDAY MONDAY ƒ7,90 THE ANIMALS met o.a. HOUSE OF THE RISING SUN ƒ7,90 30 POPULAIRE KINDERLIEDJES door KINDERKOOR HENK v. d. VELDE 5,90 IVAN REBROFF - VOLKSWEISEN AUS DEM ALTEN RUSSLAND ƒ8.90 LUI LUISTEREN - STEF MEEDER - AD v. d. HOED e.a. 5,90 BEROEMDE KOORWERKEN - LA POSTORELLA, GLÜCK AUF ƒ5,90 TSCHAIKOWSKY o.a. SERENADE v. STRIJKERS ƒ9,90 CORELLI/VIVALDI: DIV. CONCERTEN ƒ7.90 STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST - TELEFOON 02155-12132 partijen de minst scherpslijperige groe pen verbindt zodat eventueel de niet zo erg pro-NATO-gezinden er genoe gen mee kunnen nemen dat de beman ning maar niet de uitrusting van de Amerikaase bases vermindert. Wat al lemaal niet wegneemt dat bij elke ver kiezing in IJsland de NATO mag vre zen een strop te lijden die niet te her stellen is. ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12 00 uur en 18 45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10 00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15 15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. 7!EKFNHTTIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.0C en 17.30-19.30 uur ST ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse- dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14,30 en 19 00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 kindeT-afd.: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 OF LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19 15 klasse afd 1 dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd. dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd kinder-afd. dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis" Burg. Grothe- straat 51. Soest telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Dienstencentrum Soesterberg, Dorpsplein (niet Dorpshuis). Spreekuur iedere maandag: 10.30 tot 11.30 uur, teL 03463- 1402. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 03490-10441. Adressen te Soest: Afd. Maatschappelijk Werk: Kantoor: Braamweg 34 - tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t.m. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp. Contactadres: Mevr D. v. Arkel, Dr. Rupertlaan 47, Soest. Tel. 02155- 18068. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn teL 02154-5802. OPEN BEJAARDEN WERK Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h BejaardeDwerk Soest: „Anna Paulownahuis". Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. „De Drie Eiken" Dienstencentrum Dorpsplein, Soesterberg. teL (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00- 11.00 uur Leidster mej. A. H. Frankena. Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad a.2. 57. rel 15588. Soest-zuid: Mevr S. Steendijk-Geer- 'Jngs Bartolottllaan 16. tei. 16389. Soesterveen: hr. A_ van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430. teL 14782. Soesterberg: Mevr J. Hoekstra-Ger- kes Prol Lorentzlaac 23, teL 03463- 1991. Bejaardenwacbt Soest: Bereikbaar via de navolgende teL nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor Informaties betreffende pedicu- redlenst koffle-ochtenden, zangkoor, gymnastlekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau orojektleldër: A. F. van de Genugten, „Anna Paulownahuis", Burg. Grothestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tusseD 9.00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555- 24 .jut per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 13812 of 12894 (liefst vóór 9 uur 's morgens) Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op- werkdagen van 8 tot 10 uur). Stichting rechtswinkel Amersfoort Bergstraat 25 Amersfoort Geopend: maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp F. J. Wertwijn, Klinisch Curiëntoloog, teL 02155-10923.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5