ek homee je Spieüersfop" Stichting Jeugdwerk Soesterberg krijgt nieuw clubgebouw <Sckoemaker - antenneteclxniek „Pinokkio" iti het Openluchttheater Het oog gericht op inhoudloze akkoorden Kom naar het Dolfinarium Harderwijk I DOLFINARIUM Verboden clubhuis Verbouwing Dorpshuis hierdoor van de baan Soest - Telefoon 12792 Soesterberg Telefoon 03463-1587 EEMLAND delta keukencentrum Birkstraat 50a - Soest Telefoon 02155-19979 Kom daarom eens binnenlopen Japie heeft besloten NIET op vakantie tegaan. Dus U bent welkom Nachtelijke training BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 8-jarige bracht de buurt op de been Lichtmast vernield door schuivende ladinjr Auto contra boom Meningen van lezers Buslijn Hees moet blijven Geen voorrang verleend Van Rouwendaal VERZEKERINGEN Hypotheken Financieringen EGvSETTEN V.V.V.-INIEUWS Diefstal van munitie en verrekijker Doordat hond straat overstak, mevrouw door auto gegrepen Frans Bosman B.V. Veel geluk hij een ongeluk Politie had pech MENINGEN VAN LEZERS Vooruitstrevend Soest Erans Bosman B.V, Bromfietsen gesloopt Soester Courant van donderdag 11 juli 1974 VA% V V#vTS\^ vK'lSFV^»» Terwijl president Nixon in de VS te ruggekeerd hoog opgaf van de belang rijke mijlpalen op de weg naar de we reldvrede die hij samen met de Russen had bereikt, was zijn minister Kissin- ger in Europa minder uitgelaten. Te recht, want - zoals verwacht - is op de Russisch-Amerikaanse top niets uit zonderlijks tot stand gekomen. De be perking beiderzijds tot één anti-raket- systeem was al lang tevoren rond en betekent weinig. De beperking van de ondergrondse kernproeven tot 150 kilo- ton maximaal vermogen betekent slechts dat aan beide zijden men meent met dergelijke geringe proeven genoeg te kunnen leren zodat grotere over bodig zijn. Het lijken meer akkoorden die tot stand zijn gebracht omdat er toch iets moest zijn waarop men kon wijzen als de vrucht van lange gesprekken. Ener zijds natuurlijk omdat Nixon bij thuis komst het wel nodig had de Amerika nen te laten zien hoe flink hij wel is als tegenwicht voor zijn binnenlandse problemen rond Watergate. Maar ook in het algemeen kan men vaststellen dat de Russen en Amerikanen ertoe zijn overgegaan regelmatig topoverleg te houden zonder direkte behoefte aan telkens weer grootse beslissingen, maar alleen om in zo nauw kontakt te blij ven dat tijdig voorkomen kan worden dat een klein misverstand of een ge ring verschil dat tijdig voorkomen kan worden dat een klein misverstand of een gering verschil van opinie de kans krijgt uit te groeien tot iets ernstigs. Zoiets is inderdaad wel wenselijk maar het publiek dat er nog niet aan ge wend is moet men dan toch als zoet houder iets aan kunnen bieden van de gebruikelijke papieren waarmee suk- sessen worden bezegeld. Kissinger in Europa sprak voor ander publiek: de voormannen van de Euro pese bondgenoten in de NATO en de niet weg te cijferen Europese Gemeen schap. Die kijken niet zozeer naar der gelijke tot niets verplichtende akkoor den, maar wel scherp naar makke lijker over het hoofd geziene details. Wat daarbij steekt is dat in het Mos- kouse communiqué, weliswaar met een klein slagje om de arm, gerept wordt over de wenselijkheid snel de Europe se Veiligheidskonferentie af te ronden. Het voorbehoud is dat de resultaten het afsluiten van de konferentie met een akkoord moeten wettigen. En daaraan twijfelen de Europanen nu. Die pogen alsmaar om van de Russen enige konsessies los te krijgen waar door ook kulturale en politieke uitin gen makkelijker over de grenzen van het Oosteuropese blok gebracht kun nen worden: vrije uitwisseling van meningen en ideeën. Daarvan zijn de Russen kennelijk als de dood, want ze geven geen milimeter toe, ook al stel len de Europeanen dit als voorwaarde voor tegemoetkomendheid van hun kant. De frase in het Moskouse communiqué laat nu vermoeden dat de Amerikanen met de Russen instemmen om die kon fërentie dan maar. «- net als het ge sprek Nixon - Brezjnew - af te sluiten met enige plechtige schriftstukken zon der veel eigenlijke inhoud. Dan lijkt het of er een sukses is geboekt, wat de Russen al lang wensen, zonder dat iets is bereikt. Het nut van het zoethou dertje dat zo'n verdrag mag heten is in propagandatermen voor de Russen toch nog wel aantrekkelijk want het tekent hen ook in het westen als toch wel geschike kerels - zonder dat het hun iets kost. Als de Amerikanen nu ook hun pressie gaan uitoefenen om tot zoiets leeg: en vaags te komen, voelen de Euro peanen zich wel gekocht. Zoals er ook enige argwaan bestaat over de VS met Spanje akkoorden gaan sluiten die he ten te z'ij'n in de geest van de NATO- verklaring van Toronto - is dit een poging van Washington om Spanje EG en NATO in te loodsen? Waarbij na tuurlijk prompt de hoofdvraag volgt: moet op het wereldpolitiek toneel bij gebrek aan werkelijke resultaten er een gewoonte van gemaakt worden daarvoor in de plaats qamaak op te hemelen? Of is het beter eenvoudig toe te geven dat men dit keer weer eens geen stap verder is gekomen als dit ook inderdaad zo is? Het laatste zou wel eerlijker zijn, wat een poli tieke deugd is waarvan niet ieder zo gemakkelijk afstand wil doen. KANTMAN. In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 -11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. Na een telefoontje van een buurtbe woner betrapte de politie vijf jongens, die in een schuurtje bij de Groen van Prinstererschool zaten. Het schuurtje is in gebruik als opberg- hok voor gymnastiekmateriaal. De jon gens, J. K., M. W., D. v. d. G. (allen 13 jaar), R. van V. (14) en C. van H. (10), vertelden de politie' dat zij van het schuurtje hun clubhuis wilden ma ken. Hoewel de deur op normale wijze was geopend, zeiden de jongens hier van niets af te weten. Volgens hen had de deur al een paar dagen open gestaan. Zij zijn door de politie onder houden. De financiële commissie Is er zonder discussie mee akkoord gegaan, dat bur gemeester en wethouders met een voorstel aan de raad komen om de Stich ting Jeugdwerk Soesterberg ingaande de datum van indiensttreding van een beroepskracht een exploitatiesubsidie te verlenen, gelijk aan de rijkssubsidie; een terrein aan te wijzen, waarop de stichtiing een eigen clubgebouw kan realiseren; en te zijner tijd rente en aflossing te garanderen van de geldlening, die de stichting zal moeten afsluiten ter financiering van de stichtingskosten van het clubgebouw. Als de gemeenteraad hiertoe inderdaad besluit, kan de gemeente niet mee werken aan de plannen tot verbouwing van van het Dorpshuis in Soesterberg. In verband met de uitbreiding van de activiteiten heeft de stichting jeugd werk een zaal van het Dorpshuis ter beschikking gekregen. Bij het gemeen tebestuur is onlangs een verzoek inge diend om in overleg tot aanpassing van deze zaalruimte te komen. Als de stichting jeugdwerk een eigen clubge bouw krijgt, is de verbouwing niet nodig. Sedert 1 maart 1972 wordt het jeugd- en jongerenwerk in Soesterberg geor ganiseerd door de stichting jeugdwerk Soesterberg. Bij de start der stichting heeft het ministerie medegedeeld dat voorlopig geen sprake kon zijn van rijkssubsidie in de exploitatielasten. De stichting diende zich eerst waar te maken en aan te tonen dat in Soester berg behoefte aan het jeugdwerk be staat. Om die reden ontvangt de stichting nu alleen een gemeentesubsidie. Deze is gelijk aan het goedgekeurde nadelig exploitatiesaldo en komt volledig ten laste van de gemeente (van het rijk wordt van deze gelden niets terugont vangen). Voor 1974 is een gemeente subsidie geraamd van 15.583,-. Voor haar werk maakt de stichting gebruik van het gebouwtje, „De Dub beldekker". In dit gebouwtje wordt het eigenlijke clubhuiswerk verzorgd. Deze huisvesting is feitelijk ongeschikt voor het werk en is bovendien slechts tijdelijk. Immers het gebouw staat er nog bij „gedogen". Voor het jongerenwerk maakt de stich ting gebruik van ruimten in het Dorps huis. Ook dit is in de huidige situatie geen ideale toestand. Om die reden heeft de Stichting Dorpshuis Soester berg in Samenwerking met de stich ting jeugdwerk een plan opgesteld om een zaal zodanig te verbouwen en aan te passen (o.m. een eigen ingang aan brengen), dat deze ruimte meer ge schikt is voor het jongerenwerk (soos enz. voor de oudere jeugd). De ver- bouwingskosten worden geraamd op 15.000,—. Het werk der stichting heeft een zo danige vlucht genomen dat het nauwe lijks meer door de vrijwilligers kan worden geregeld. De coördinatie van het werk geschiedt door slechts enkele mensen. Vallen die om de één of an dere reden uit, dan kan dit van bij zondere invloed zijn op het voortbe staan van het werk. Om die redenen, mede gelet op de ver bouwingsplannen van het Dorpshuis, is opnieuw overleg gepleegd met verte genwoordigers van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. In dit overleg is gebleken dat het ministerie zeker niet bereid is me de te werken aan de verbouwing van het Dorpshuis. Het wordt niet juist geacht dat het jeugdwerk blijvend over meer gebou wen wordt verdeeld. Ook is men niet gelukkig met de combinatie stichting jeugdwerk-Dorpshuis. Wel is het mi nisterie bereid de stichting een exploi tatiesubsidie te verlenen. Deze zal dan bedragen 50 procent van de perso neelslasten, 50 procent van de organi satiekosten en huisverstingskosten als mede een vast bedrag voor kosten ac tiviteiten. Aan de rijkssubsidie wordt de voor waarde verbonden, dat een beroeps kracht wordt aangetrokken die de coördinatie en verdere uitbouw, als mede de begeleiding van de vrijwilli gers ter hand neemt. Voorts stelt hét departement de voorwaarde dat de ge meente binnen een periode van twee jaren zorgdraagt voor andere, meer ge- geschikte huisvesting voor de stichting. Uiteraard wordt verwacht dat de ge meente een subsidie zal verlenen tot een bedrag gelijk aan de rijkssubsidie. Het toekennen van een dergelijke rijks subsidie betekent, dat de gemeentelijke subsidie in het vervolg zal komen te vallen onder factor sociale zorg van het financiëel verhoudingsbesluit, zo dat van die gelden 80 procent wordt terugontvangen van het rijk. Andere bestaande huisvestingsmogelijk heden zijn in Soesterberg niet aanwe zig. Gedacht moet daarom worden aan nieuwbouw (b.v. een overeenkomstig bouwseil als De Vangrail, is Soest). Een gebouw kan wellicht gerealiseerd worden op het huidige ijsbaan-terrein. Het zal dan in de naaste omgeving van de dorpskern gesitueerd zijn, maar toch zodanig gelegen dat de bevolking nauwelijks hinder van lawaai e.d. zal ondervinden. TENTOONSTELLINGEN GALERIE VALK, Valkestraat, Amers foort. 13 juli t.m. 28 aug., di. t.m. vr. 13.30 uur-17.00 uur, Za. 11-18 u.: Gus- tave Asselberghs - litho tekeningen en schilderijen. ST. AEGTENKAPEL, 't Zand 37. Amersfoort, tot 16 juli ma. t.m. za. 10-16 u.: „Energie". ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, 13 juli t.m. 11 aug., ma. t.m. za. 10-17 u., zo. 14 - 17 u. Overzichtstentoonstelling van Jan van Heel. MUSEUM FLEHITE, Westsingel 50, Amersfoort. Juli, augustus en september di. t.m. za. 10- 12, 14-17 u., zo. 14-17 u. 3 eeuwen „Kleine Kunst" in ambacht en huisvlijt. MUZIEK: ST. JORISKERK, Hof, Amersfoort, 16 juli 20 u.: Orgelconcert van Jaap Rem- melzwaal. THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. ST. JORISKERK, Hof. Amersfoort. Iedere vrijdagmorgen 11.00- 11.30 uur Orgelbespeling. DIVERSEN KAMPERBINNENPOORT. Iedere za terdag 10 - 12 uur rondgang Stadstrom- petters bij mooi weer. KOPPELPOORT, te bezichtigen ma. t.m. vr. 10-12 uur. REST.. DE KARSEBOOM. Onze Lieve Vrouwekerkhof, Amersfoort, 13 juli 14-18 uur, Postzegelruilmiddag. FILMS Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel 03490-14632. Za. 14 u., 18.30 en 21.15 u. Zo. 13.30, 16.00, 18.30 en 21.15 u. Ove rige dagen 14.00 en 20.00 uur.: Premiè re Nederland: „My name is nobody". Cinema Amicitia, Stadsring 30, tel 03490-18900. Iedere avond 20 u.: Papillon. Do. t.m. wo. middag 14 u., za.. zo, en wo.-middage 16 u.: Kuifje en het haai- enmeer. Vr. 23 u„ in de Elvis Presley-manifes- tatie: Kissing Cousins. Za. 14 u., zo. 13.30 u. en wo. 14 u.: Groot kinderfeest met Sandy de zee hond. City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572. Do. 14 en 20 u.: De vlam en de pijl. Vr. t.m. wo. 14 en 20 u., za. 14.00. 18.45 en 21.15 u., zo. 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 u. „Porno Baby". SOEST: OPENLUCHTTHEATER. 15 juli. 14 u.: Voorstelling van het Nederlands Jeugd toneel: Pinoccio. Kaarten vanaf 12 uur aan de kassa te koop. GEMEENTEKWEKERIJ. Molenstraat, Soest. Te bezichtigen 13 juli 10 - 12 u. Deskundige leiding en eventueel advies van de gemeentelijke plantsoenen dienst. KINDERBOERDERIJ DE VRIJE TEU GEL, Oude Grachtje 1, Soest. 1-28 juli Kindervakantie. BUNSCHOTEN/SPAKENBURG Ieder woensdag in juli Spakenburgse se Dagen, met o.a. folklorische mark ten en optochten. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel in ons keukencentrum te zien, en nog .veel meer over die keukens te vertellen. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 Waar Japie buiten hangt (nog steeds ja Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor vier hield de politie tijdens een routi ne-controle een përsonenauto aan, die werd bestuurd door de 19-jarige R. A. D. uit Soest. Hij bleek niet in het be zit van een rijbewijs. Dat was ook de reden waarom hij op dat vroege uur auto reed: hij had de wagen van zijn vader .uit de garage gehaald met de bedoeling te gaan oefenen om zijn rij bewijs te kunnen halen. D.'s vader kon later de auto kómen ophalen. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150. TEVENS complete film reportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Pas om kwart voor zes zaterdagmiddag schakelde mevrouw De M„ wonende aan de Smitsweg, de politie in nadat haar achtjarig dochtertje al sinds half tien 's morgens spoorloos was. Politie en buurtbewoners gingen op onderzoek uit, maar hadden geen resultaat. Om tien voor half negen kwam het meisje thuis. Het kind vertelde, dat zij de hele dag had gespeeld op een speelplaats in de nieuwe wijk Klaarwater en dat zij bij een vriendinnetje had gegeten. O Doordat de lading was gaan schuiven, maar onder het dekzeil en tussen de touwen was blijven hangen, stak een aantal kratten op de vrachtwagen van de 34-jarige R. P. uit Tzummarum enigszins naar rechts uit. De kratten kwamen op de Laanstraat in aanra king met een lichtmast, die daardoor vernield werd. Op de kruising Heezerspoor-Paltzerweg reed de 23-jarige loodgieter J. F. van G. uit Soest maandagavond omstreeks tien uur tegen een boom. vermoedelijk doordat hij met te hoge snelheid reed. Hij en in zijn medeinzittende kwamen er zonder verwondingen af, maar de auto was total-loss en moest worden weggesleept. Naar ik uit een krantenbericht begre pen heb is het de hedoeling buslijn 71 van de buurtschap Hees naar Soest- Zuid en terug geheel te laten verdwij nen. Dit in het voordeel van de nieuw gekomen Veenbewoners, waar lijn 71 nu gaat rijden. Dit verbaast mij een beetje. Daar er vanaf de Nieuweweg gelegenheid ge noeg is naar alle richtingen. Zo hoog is de nood daar nog niet dacht ik, hoe wel ik begrijp dat het prettig zal zijn met de bus voor de deur. Maar dat geldt ook voor de Hees-bevolking, al is die maar klein in vergelijk. Wij hebben nu één keer per uur de gele genheid per bus hier weg te komen en dat is echt niet overdreven veel. Mogen we dat a.u.b. behouden? Er be staat ook nog zoiets als de oudste rechten, hoewel ik de Veenbewoners 'n bus zeker niet misgun. Echter niet ten koste van Hees graag. Er moet dan maar 'n beter plan bedacht worden, zodat iedereen tevreden ïs. Wij hier kunnen de bus niet missen. Hier zijn geen winkels, bijna. Terwijl daar de Smitshof is. Er wordt veel gezegd „Maak meer gebruik van het openbaar vervoer!" Hoe moet dat als er geen is? Dit' is de klok terugdraaien. Er zijn nog genoeg mensen zonder auto en die er ook geen willet). Zo worden ze ech ter gedwongen in' die richting. En tel len de oudere mensen dan niet meer mee, of moeders met kleine kinderen? Als de bus hier verdwijnt betekent dat voor ons lopen of fietsen naar Soest of het Veen en waar zijn dan de fiet senstallingen? Hoe naar werk of school? Hoe naar winkels in Soest? HOe naar de markt, postkantoor of bank, bibliotheek, Zon negloren. zwembad, dierentuin, dok ters, tandarts, "apotheek enz.? Niet meer op familiebezoek buiten Soest. En ook geen bezoek meer van buitenaf naar Hees. We raken geïso leerd Kom gemeente Soest of wie er ook maar iets aan doen kan, zorg a.u.b. dat het niet zover komt. Dat dit buslijntje geen goudmijn is. dat wee' iedereen wel. Zou daar geen sub sidie voor zijn? En betalen wij daar uiteindelijk ook niet aan mee? Ge meen! ebestuur van Soest, doe a.u.b. wat, nu het nog niet te laat is. M. 'C. ALTENA-V. MOORST De 17-jarige bromfietser. A.M.S. uit Soest, kreeg toen hij over de*Juliana- laan reed op het kruispunt Juliana- laan-Nassaulaan, geen voorrang van de 32-jarige mevrouw A. W. uit Weesp. De jongeman werd gegrepen door de auto van genoemde mevrouw waar door hij zijn linker onderbeen brak en verwondingen opliep. Hij werd per ambulanceauto naar Zonnegloren ver voerd. Tegen mevrouw W. werd pro cesverbaal opgemaakt. Op maandagmiddag 15 juli, om 2 uur, brengt de toneelgroep Nederlands Jeugdtoneel een verrukkelijke kinder voorstelling van „De avonturen van Pinokkio" in het Openluchttheater Soest. „Pinokkio is een vanouds bekend ver haal in toneelvorm omgezet voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Het verhaal begint bij een arme, brave houtsnijder „Baas Theunis" genaamd. Hij krijgt op een goede dag de op dracht om een levensgrote pop te snij den van een étuk hout. Evenals in het strookje blijkt de pop te kunnen lopen, spreken en zingen, tot grote schrik van Ba^ Theunis. De houtsnijder geeft de pop een naam: Pinokkio en houdt van hem als van een zoon. Op een kwade dag loopt Pinokkio van huis weg en dan beginnen de avontu ren pas goed. De figuren uit het sprookje zoals de harteloze circusdirecteur, de geniepige vos en de goede toevenaar, komen we allemaal weer tegen, aangevuld door de slechte „Grauwklauw" en vele an deren. Enfin, zoals te begrijpen is, Pinokkio valt van het ene avontuur in het an dere, om tenslotte, laten we het hopen, veilig thuis te komen. In dit stuk is rekening gehouden met de aktieve be langstelling van de jeugd, die erbij kunnen roepen, schreeuwen en van al lerlei aanwijzingen geven. De kaartverkoop begint 15 juli, om 12 uur, aan de kassa van het Openlucht theater. Toegangsprijs 2,00. SOEST De artsendlenst wordt waargenomen door P. J. H. M. Rupert, Ossendamweg 33e, tel. 12395 en H van Dorssen sr., Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen, SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13 tot 13.30 uur, C. J. J. Dorrestein, Foekenlaan 16, Soest. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tol 12.30 uur Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn. Tel. 02154-2137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen T uur. Zr. H. Sijtsma en zr. G. Pluim, Bos straat 29, tel. 14610. Weekavonddienst van 's avonds 1 uur tot 's morgens 7 uur: Zr. S. Visser, W. Beckmanstraat 258 (Klaarwater) tel. 14365 en zr. K. Kropff, Middel wijkstraat 36, tel. 12902. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, teL 18770 (ook antwoordapparaat) voor Uw (Ook collectief) STADHOUDERSLAAN 96 TELEFOON 02155 - 16467 HtLTUM PLEET JUWELIER HORLOGER sn QURF1HE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 De Spakenburgse dagen, zoals die vo rige jaren werden gehouden in het zo merseizoen, zijn ook nu van start ge- gegaan. Voor wie de vakantie op 15 juli begint, kan er de 17de al van pro- fitei'en, of een keuze maken tussen 24 of 31 juli. Naast de folkloristische markt zijn er attrakties demonstraties van de Paardesportvereniging en ver kiezing Miss Spakenburg 17 juli), wie lerronden voor de jeugd en volwasse nen (24 juli), optocht en slotconcert (31 juli). VVV Baarns Bloei organiseert tezamen met Phonogram Internationeel B.V. phonoconcerten in de Pekingtuin. U kunt gaan luisteren op zondagmiddag (14.30) vanaf 21 juli en op de woens dagavonden (20.00) tot en met 28 au gustus. Over het programma lichten wij U graag in. Een nieuwe folder over ons beroemde Muiderslot zag het licht, uitgevoerd in 4 talen. Het slot is het gehele jaar ge opend, behalve op nieuwjaarsdag. Maar die ligt gelukkig nog ver in het ver schiet. Voorlopig zijn de openingstijden van 10.00 - 17.00, op zondag van 13.00 17.00. De rondleiding duurt 1 uur. Voor de laatste rondleiding moet u 1 uur vóór sluitingstijd aanwezig zijn. Ook Alkmaar, de Kaasstad, heeft een gloednieuwe folder uitgebracht, die wij U warm kunnen aanbevelen, want be halve kaas is er nog meer waardoor een bezoek aan Alkmaar op uw va kantieprogramma behoort te staan. U kunt het allemaal lezen ln dit mooi verzorgde vouwblad. Door het scheerraampje te verbreken, kon een dief, uit de achter de woning van de heer A. A. v. G. aan de Soes- terbergsestraat geparkeerde auto, een aantal flobertpatronen en een verre kijker ontvreemden. Van deze diefstal is aangifte bij de politie gedaan. De 59-jarige mevrouw A. P. G. uit Soest, liep langs de Van Weedestraat met haar hond te wandelen. Plotseling rukte de hond zich los en liep genoem de straat over. Mevrouw G. bedacht zich geen moment en rende de hond achterna. Midden op straat werd zij gegrépen door een juist passerende auto, bestuurd door J. D. uit Amers foort. De dame liep verschillende ver wondingen op, maar kon na dok terbehandeling naar haar woning wor den gebracht. Maar ook onze grote stad Utrecht heeft vele verrassingen voor U, excur sies in de stad en omgeving, musea, parken en wandelterreinen en beziens waardigheden te veel om in klein be stek op te noemen. Maar daarvoor is dan ook het „reuze"-vouwblad ter be schikking, waarin U tevens een platte grond met een aangegeven wandeling door de binnenstad verwerkt ziet. En mocht er weer eens regen uit de lucht vallen, dan zijn er in de stand Utrecht mogelijkheden genoeg om U toch te amuseren en bovendién uw kennis te vermeerderen. Onder de dagtochten van de firma Tensen zult U een middagtocht vinden naar Artis in Amsterdam. Dit lijkt ons een pracht-gelegenheid de kinderen met dit mooie dierenpark te laten kennismaken en er zelf ook nog eens van te genieten, vooral wanneer U er op deze manier zo gemakkelijk kunt komen. Echt iets om te ondernemen! Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten Ondanks een hevige regenbui, ging op het sportveld van Foxboro aan de Ko ningsweg de voetbalwedstrijd tussen twee teams uit Hilversum gewoon door. Eén van de spelers, de 22-jarige C. W. uit Baarn. kwam op het gladde veld zo ongelukkig terecht, dat hij ogenschijnlijk een beenbreuk opliep. De ambulance werd gewaarschuwd, die pas in het veld kon korhen nadat een toegangshek was geforceerd, W. werd naar Zonnegloren gebracht, waar bleek, dat het been niet gebroken was. maar dat hij een kneuzing had opgelopen. De doktoren raadden hem zoveel mo gelijk beweging aan. De 19-jarige G. B. C. van E. uit Soest had zaterdag geluk, dat hij niet reed, toen de politie hem op het Heezerspoor aantrof. Toen de politie naderde, liet hij de motor afslaan en ging die con troleren. De politie, die van E. niet had zien rijden, constateerde dat hij geen rijbewijs had en dat de auto niet was verzekerd. Bovendien vertoonde het voertuig een aantal technische ge breken. Hij werd naar het bureau ge bracht. Men heeft het over land, provincie, Steden, dorpen aangetoond: Het allerliefst vind men de plaats toch En het plekje waar je woont. Soest, met al zijn mooi natuurschoon, Soester duin en heuveltop, Kronkelen fiets- en wandelpaden, „De Zevenspar" prijkt bovenop. Kom je bij de grote toren. Die over alle huizen gluurt, Veel hersteld uit de historie De oergezellige „Kerkebuurt". Da dorpspomp uit het oud verleden. Die iedereen zijn water gaf, Aanhoorde 't lief en leed der mensen, Zal zij herrijzen uit haar graf? Vroeger nog een landelijk dorpje, Nu uitgebreid en toch privé, Een kaartclub of te wel Chinezen, Biljarten in een stamcafé. Toen ik nog als piepjong meisje Bij een holbewoner was. „Oude Jan Muus" die wonden zalfde, Zo menig mens en dier genas. Nu zijn het rust- en ziekenhuizen, Waar jong en oud haar zuchten slaakt; Modern vervoer waar niets voor stilstaat Door E.H.B.O. bewust bewaakt. Spreekt men over recreatie, Voetbal, tennis, creatief. Sporthal, zwembad, jeugdbeweging, Soest ik heb je nóch steeds lief. Wat dacht je van het paardencent/rum, Een echte kinderboerderij. Orkest en onze marionettes, Soest, wat denk jeSoest is bijl Ons dorp zorgt voor begeleiding Aan bungalow en flatgebouw, Wegenaanleg, industrieën. MaarSoest pas op, word niet te nauw! Zo kan ik veel van jou vertellen. Van paardentram tot stoplichtstrijd. Ik raak mijn Soester dorp en schoonheid Uit mijn gedachten nooit meer kwijt, C. A. VAN E.-K. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz Q.a.: Miele, Siemens. Zanussi. Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367-1B978 De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de dader, dfe in het weekeinde van een achttal bromfietsen in de stalling van Zonnegloren onder delen heeft gesloopt. De 19-jarige leerling-zieken verzorgster mej. A. H. M. deed gisteravond bij de politie aangifte van het feit, dat haar bromfiets gedeeltelijk was- gesloopt. Het zadel, voorspatbord, motorblok en het binnenwerk van de koplamp wa ren verdwenen. Van zeven andere bromfietsen bleken ook onderdelen te te zijn gesloopt.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9