AMERSFOORTSE KREDIETBANK Misstappen van de gemeente Soest? Bezwaarschriftschrijvers worden niet erkend WEES PRIJSBEWUST Re-Tour-tje zekerheid Het oog gericht op het olie-embargo en Feisals ideaal Kom naar het Dolfinarium I™ Harderuiyk DOLFINPRIUm Meningen van lezers BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 EEMLAND 'i. Open brief aan de raad Boek of vraag inlichtingen over een van die gecontroleerde vliegvakanties met't KLM-Tourlabel bij: Reisbureau LISSQNE-UNDEMAN/RUYS Vermiste huisdieren V.V.V.-NÏEUWS Zaterdagmiddagmuziek in de Domkerk te Utrecht Hooivork tussen het wiel Niet-afgesloten personenauto's Soester Courant van donderdag 18 juli 1974 HOOFDKANTOOR EEMSTRAAT OOST 58 - AMERSFOORT TELEFOON 03490 - 16527 en 17400. Dagelijks geopend, vrijdag tot 8Ü0 uur 's avonds BIJKANTOOR SOEST LAANSTRAAT 95 - TELEFOON 02155 - 17009. Geopend Maandag 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.00 uur Woensdag 9.00 - 12.00 uur Vrijdag 15.00 - 20.00 uur tyj-HO liS Let op de kosten en vergelijk de prijzen. Ook als U GELD wilt LENEN. Bij het afsluiten van zo'n persoonlijke lening verdient u (gewoon door even op te letten) dan toch gauw enkélt tientallen guldens. Informeer eens vrijblijvend naar de kosten. DOE DAAR UW VOORDEEL MEE ENKELE VOORBEELDEN U leent 2.832,terug te betalen in 24 maandelijkse termijnen van ƒ118, Kosten volgens wettelijke normen ƒ492,50 Wij berekenen slechts ƒ326,25 U leent ƒ4.650,— terug te betalen in 30 maandelijkse termijnen van 155,—. Kosten volgens wettelijke normen 877,33 Wij berekenen slechts ƒ641,70 Bij de A'foortse Kredietbank betaalt u 166,25 minder Bij de A'foortse Kredietbank betaalt u 235.63 minder Aan „de goede samenwerking tussen de EEG en de Arabische landen" is het te danken dat de olieboycot tegen Nederland is opgeheven. Zo verluidt het althans in Cairo waar de minis ters van de olieproducerende Arabi sche landen hun konferentie hielden. Het lijkt een argument dat meer ge zocht is omdat men er toch één moest hebben dan een erkenning van de waarheid. In ieder geval is sinds vo rige maand de opheffing nog werd geweigerd niet veel nieuws te melden geweest waaruit bleek dat de EG wat nader tot de Arabische landen was gekomen. Trouwens, eigenbelang noopt zo ongeveer alle landen om voorzich tig te zijn met het opwekken van Arabische wrevel en in dit opzicht maakt de EG geen uitzondering al heeft ze er weinig mee te maken - Immers: hun relatie met het nabije oosten is meer een zaak van elk land apart waarbij met name Frankrijk en Duitsland wat meer opvielen dan de andere lidstaten. Het embargo dat nooit helemaal wa terdicht is geweest, bestond ook nog maar ten dele omdat Algerije bij een vorige gelegenheid zijn zin niet kreeg om de boycot te staken en vervolgens eenzijdig besloot er niet meer aan mee te doen. De grote tegenstander van opheffing van het embargo was toen Saoedi- Arabië, waarvoor weinig zinnige argu menten werden aangevoerd behalve dan dat koning Feisal de Nederlanders niet kon luchten of zien. Maar het is een beetje naïef om de zaak uitslui tend te zien in dergelijke persoonlijke sympathieën en antipathieën. Wat veeleer meespeelt is de geheel andere instelling van Saoedi-Arabië ten aan zien van wat de Arabische landen ermee kunnen bereiken door het olie wapen te hanteren. Voor menige pro ducent is het grote doel geweest meer geld - en dan liefst waardevast - te slaan uit de olie. Dat koning Feisal daarvoor minder voelde komt niet door een persoonlijke afkeer van de vorst jegens geld maar omdat hij aan zag komen dat een al te barre stijging van de olieprijzen de hele wereldekonomie weieens kon ver lammen. Dat wil ook zeggen: de waarde van zijn in aandelen belegde oliewinst zou dalen. Bovendien zou een enorme toe vloed van geld naar het nabije oosten er ook toe moeten leiden dat een om gekeerde stroom naar de effektentoeur- zen van het westen geleid moest wor den - iets wat zeker voor Feisal geldt die nu eenmaal slechts beperkte indu strialisatiemogelijkheden heeft in zijn dunbevolkte land. Olie is een kernprodukt in de wereld ekonomie en Feisal is er voornamelijk op uit zoveel mogelijk greep te krij gen op de hele handel. Die heeft hij niet doord'at de grote oliekonsems hun gang gaan nadat ze met hem en zijn kollega's olieproducenten hun handel hebben gemaakt. Verder binnendrin gen op de zeer grote Amerikaanse markt is te moeilijk om direkt mee te beginnen, maar de zeer aanzienlijke Europese markt is ook wel aantrek kelijk. Voorwaarde is dan dat men de konkurrent daar - de grote kon- serns - verzwakt. Wat heel goed kan door hun bolwerk Rotterdam onder vuur te nemen. Al te goed is dit niet gelukt en daarom lijkt Feisal het plan opgegéven te hebben - althans om het op deze manier te doen. En dit waar schijnlijk temeer omdat in de EG in derdaad wel iets gebeurt op oliege- bied In Brussel vergaderden de energie specialisten van twaalf westelijke in dustrielanden waarin deze weliswaar slechts aanbevelingen konden doen en geen besluiten nemen, maar wat voor gesteld werd komt wel neer op het vormen van reserves en het solidair delen van de voorraden in geval er nog eens een krisis komt. Het zijn de voorbereidingen voor een verdediging tegen nog eens een olie-embargo. En Feisal ziet daar kennelijk wel goede kansen in. KANTMAN •tv'21 In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. HARDERWIJK*®0 De laatste tijd wordt de Soester Eem- polder in toenemende mate aangetast of met aantasting bedreigd. Voorbeel den hiervan zijn onder meer: de aan wezigheids van een electriciteitscen- trale, het oprukkende Amersfoortse industriegebieden de voorgenomen beperkte kanalisatie van de Eem (wel ke rivier over een aantal jaren dankzij de ijzeren wet van de economische schaalvergroting waarschijnlijk hele maal gekanaliseerd zal worden), en aan Baarnse zijde de verrijzing van nieuwbouw in het Eemdal. Naast deze aantastingen of bedreigingen bestaat bovendien die van het almaar toene mende verkeer. Het is nu ruim twee jaar geleden dat de A. P. Hilhorstweg werd geopend. Bij de opening werd duidelijk gezegd, d'at deze weg bestemd was voor de agrariërs en de recreanten. Dat klonk dus heel mooi, want zonder al te veel schade voor de natuur konden de agra riërs van de vele gevaarlijke particu liere spoorwegovergangen verlost wor den, werd hun land gemakkelijker be reikbaar en werd er een nieuwe re creatiemogelijkheid voor de sterk groeiende Soester bevolking geschapen. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150>— TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Maar wat is er nu gebeurd? Er is een weg zodanig aangelegd dat deze uit nodigt om supersnel per auito afgelegd te worden, onder meer door zijn vrij rechte ligging Niet iedereen is natuur liefhebber en dus grijpen vele auto mobilisten de hun geboden kans aan om sneller op hun werk te komen of de snelheid van hun auto te testen. Een gevolg hiervan is dat de agrariërs op hun weg, bijv. bij het verweiden van de koeien, tamelijk veel hinder van de zich naar hun werk spoedende automobilisten ondervinden. Een- an der gevolg is dat van recreatie op deze weg weinig sprake meer is. Al word je maar een paar keer van de weg getoeterd, dan is de lol er toch al gauw af. Dankzij dat verkeer overigens hebben de vogels zich, jammer genoeg voor de recreanten, veelal tientallen meters van de weg teruggetrokken om te broeden. Langs de kant van de weg worden alleen dode vogels of andere plafgereden dieren aangetroffen. De automobilist zelf valt nauwelijks een verwijt te maken. In ieder geval is het te begrijpen dat niet elke auto mobilist de natuur even hoog aanslaat. Men zou dus verwachten dat de ge meente Soest haar bij de opening van de weg gedane „belofte" waarmaakt door maatregelen te nemen Dat had al bij de aanleg kunnen gebeuren door middel van bijvoorbeeld een andere breedte en tracering. Maar het zoge naamde sluipverkeer is toen waar schijnlijk (hoe is het mogelijk) niet voorzien, en maatregelen zijn destijds dan ook achterwege gebleven. Toen de weg eenmaal aangelegd was en het verschijnsel sluipverkeer zich voor deed, is er in de gemeenteraad heel wat afgepraat over dit probleem zon der dat men overigens tot daden over ging. Een argument voor dat laatste kan misschien de in het gehele land op buitenwegen geldende maximum snelheid van 80 km/u geweest zijn, maar deze snelheid is voor een weg als deze neg veel te hoog en kan we gens de geringe controle gemakkelijk overschreden worden. Het Soester „Bremeentje", verlengde van de A. P. Hilhorstweg, richting Baarn, sfcraks een autoweg? Op de ach tergrond de „naderende" nieuwbouw van Baann. Hoewel dfcis dit sluipverkeer-próbelem nog lang ,niet is opgelost, heeft men wel een andere stap gezet die het pro bleem nog zal vergroten, door te be sluiten een fietspad door de polder aan te leggen naar Baarn. Het argument is onder meer. weer de recreatie. Maar veel verontjrustender is het feit dat diit fietspad .tevens bedoeld is voor de in Amersfoort schoolgaande jeugd Is dit argument nou wel zo sterk? Het tijdsvoorüeeJ is niet zo groot Vei liger dan de {gebruikelijke route zal het ook niet zijn, omdat het voortrazende autoverkeer op de A. P. Hilhorstweg de fietsers jutet gevaar oplevert. Wel het meest vendelende aspect van deze verbindingsweg' is de kans dat er ook bromfietsers v»orden toegelaten. De polder zal dan 'overstelpt worden met lawaai. Een na-deel vormt de weg ook doord'at hij de polder nóg onveiliger maakt voor de agrariërs. Bovendien is de stap van een fietspad naar een ook voor auoverkeer open staande weg maar, 'n kleine, en het is niet onwa a rsch ijr tllijk dat over een pa-ar jaar, warmee.^ men aan het fiets pad gewend is g<3raakt, door één of anid'er economisch motief de brug over de Praamgracht V( ar breed zal worden. Aan het pad zelf li beft dan niets meer gedaan te worden, want de voorgeno men breedte van ctrie meter is ruim genoeg voor autoverkeer. Wanneer het eenmaal zover is, ziet de toekomst er somber uit voor dit voor Soest unieke natuurgebied. De na ons komende generatie zal dan dankzij een onsamenhangend en on voldoende (onjuis-t?) gemotiveerd ge meentebeleid de mogelijkheid zijn ont nomen om de polder ,aan eigen, ver moedelijk meer n-atuui gerichte inzich ten aan te passen. Hans van Hees, Gosrard Kok, Wim Kok, Wim v an Roomen en Piet Schimmel. TENTOONSTELLINGEN GALERIE VALK, Valkestraat. Amers foort tot 28 augustus, di. t.m. vr. 13.30 uur-17.00 uur, za. 11-18 u.: Gus- tave Asselberghs - litho's, tekeningen en schilderijen. ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, t.m. 11 aug, ma. t.m. za. 10-17 uur enj zo. 14-17 uur, Overzichtstentoonstelling van Jan van Heel. MUSEUM FLEHITE, Westsingel 50, Amersfoort. Juli, augustus en september di. t.m. za. 10-12, 14-17 u.. zo. 14-17 u. 3 eeuwen „Kleine Kunst" in ambacht en huisvlijt uit de zolderdepóts van Flehite. MUZIEK: THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. 19 juli, Shaking Stevens uit Engeland. ST. JORISKERK, Hof, Amersfoort. IedeTe vrijdagmorgen 11.00 - 11.30 uur Orgelbespeling. Di. 23 juli, Orgelconcert van Feike As- ma, aanvang 20.00 uur. KAMPERBINNENPOORT. Iedere za terdag 10 - 12 uur rondgang Stadstrom- petters bij mooi weer. GRAND THEATER: 25 juli: Operette: „Die Lustige Witwe", aanvang 20.15 uur. DIVERSEN Bezichtiging O.L. Vrouwetoren, di. t.m. za. 9.30-16.00 uur, zo. 13.00-16.00 uur. Poppentheater „Toermalijn", Koppel poort. Open wo. 15 u., za. 11 en 15 uur. FILMS Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel. 03490-14632. Do. t.m. wo. tweede week „My name is noboby". Tijden: dagelijks 14 en 20 u., za. 14, 18.30 en 21.15 uur, zo. 13.30, 16.00, 18.30 en 21.15 uur. Cinema Amicitia, Stadsring 30, tel. 03490-18900. Do. t.m. wo. „Papillon" dagelijks om 20.00 uur, do t.m wo. middag (za niet) 14 uur, zo. en wo middag 1P uur: Kuifje en het haaienmeer. Vak.prijs ƒ3,50 Vr.avond El vis Presley: 11 uur 's avonds „Jail house rock" ƒ4,50, C.J.P. ƒ3,Za. en w. middag om 2 uur en zo. middag om 1.30 uur: Dick Trom knapt het op. City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572. Do., 14 en 20 uur: Horr on Snape Is- land (18 jr.), do. t.m. wo.: De acht dol ken van de zwaarvechter (14 jr.). Vr.avond 23 uur in de Late Sex Show: „Badhuis der zeven zaligheden" (18 jr.). Za.avond 23.45 uur nachtvoorstelling: „De laatste rekening bettial je zelf (18 jr.). BAARN: Zo. 21 juli 14.30 uur, Conctert men Jfae Netherlands Windensemble «n «en san eert van The Symphony CXfchestra. Wo. 24 ;,.'li: 20.00 utrConcerten -/-an I fn^ici, Orchestra National de L'Ooéra #Honte Carlo *r.t Stwvand- hausorehester. Di. 23 uli: 11 uur, Marktpau Ze-concert op 'net orgel van de Pauluskt trk op le Brink, gespeeld door Utrechts' Conser vatorium. SOEST: KINDERBOERDERIJ DE VRIJlE TEU GEL, Oude Grachtje 1, Soest. 1-28 juli Kindervakantie. 20 juli in de Oude Kerk een .romer concert van Jan Jansen. Aanvarlg 8.15 uur. Toegang gratis. SOESTERBERG: Ma. 22 juli t.m. za. 3 aug. Midzcwner- feesten voor de Jeugd, in Clubhuis? „De Dubbeldekker" aan de Kerklaan. In een open brief aan de leden van de gemeenteraad verzet de heer Jan van Arkel („p.a. Julianalaan 86") zich tegen uitlatingen van raadsleden met be trekking tot de indieners van bezwaarschriften. „Het is ronduit schandalig", zegt Van Arkel, „dat een gemeenteraad in zijn openbare vergadering het belangrijkste agendapunt niet behandeld. En in plaats daarvan gaat zitten kankeren op mensen die veel tijd hebben besteed aan het bestuderen van het bestemmingsplan Overhees en Klein Engendaal dat aan alle kanten rammelt". Hij citeert de notulen van de vergade ring van 16 mei j.1. waarin de heer Van Poppelen gezegd heeft: „Wanneer er veel beroepsmatige bezwaarschrif ten worden ingediend, kan dit veel te leurstellingen en misschien zelfs on overkomelijke financiële bezwaren met zich meebrengen voor de aanstaande kopers (geen huurders en dus geen woningzoekenden; Van Arkel) die in het betrokken gebied willen gaan wo nen". Ook mevrouw E. Korthuis-Elion wordt aangehaald: „Zij vraagt zich af (hoopt waarschijnlijk; Van Arkel) of zo iemand (bezwaarschriftschrijver) op een gege ven ogenblik niet een soort onrechtma tige daad pleegt". „Ik kan mevrouw medelen dat dit niet het geval is" zegt Van Arkel, die met de gemeente dit probleem voor de rechter wil uit vechten. Hij constateert dat; a. de drie in de raad vertegenwoordigde grote partijen, KVP, WD en PvdA, zich alle drie af zetten tegen de bezwaarschriftschrijvers als persoon en b. dat er met geen enkel woord is gerept over de inhoud van welk bezwaarschrift ook; c. dat daar om dus kennelijk van te voren(!) door b. en w. samengevatte en beantwoorde bezwaren voetstoots zijn geaccepteerd, waarbij is voorbijgegaan aan de vol strekt onvoldoende samenvatting van (in elk geval) zijn bezwaarschrift en d. er dus ook over de inhoud van het bestemmingsplan in de raadsvergade ring met geen woord is gerept. Van Arkel constateert verder dat de dames en heren raadsleden zich de laatste jaren nu eindelijk een beetje moeten inspannen „nu enige mensen (die overigens niet samenwerken) zich met ruimtelijke ordening van de ge meente zijn gaan bezighouden. En goed", aldus Van Arkel. Hij wijst vervolgens op door de raad aangenomen en door de provincie of de Kroon afgekeurde, c.q. gedeeltelijk goedgekeurde, c.q. nog in behandeling zijnde plannen, zoals De weg over de Eng, Kerkeland, Eng, Park en Cen trum. „Intussen is de wijk Klaarwater met behulp van artikel 19 gebouwd. Een schandaal waarbij de gemeente alle bedoelingen van de wet doorkruist, ge accepteerd door u, gemeenteraadsleden. Dit had de gemeente de ruimte gegeven om het bestemmingsplan Overhees op tijd ter visie te leggen. Maar de ge meente laat het op het laatste moment aankomen en geeft daar nu anderen de schuld van", aldus Jan van Arkel. Hij zegt vervolgens dat het met gejuich ontvangen structuurschets deel 1 „waard is direct in de prullebak ge gooid te worden". Het is zijnsinziens niet anders dan vage prietpraat en onwetenschappelijke taal. „Als de heer Van Poppelen denkt dat de mensen in Soest die gratis hele da gen aan bestemmingsplannen besteden (om fouten eruit te halen die de raads leden er daarna toch in laten zitten met bovengenoemde (afkeuring, aan houding enz.) gevolgen) dat doen om de gemeente op kosten te jagen, noem ik dat een schandalige aantijging. H(j moet de hand eens in eigen boezem steken. Hij heeft zelf, samen met zijn kollega's, de gemeente voor veel geld benadeeld door bestemmingsplannen niet te bestuderen". Van Arkel twijfelt ook aan de nood zaak haast te maken met het bestem mingsplan Overhees „om de woning nood op te lossen". Hij meent dat die haast te verklaren is, uit de bouwer van de eerste groep woningen, de fir ma Bredero en zij-n methode. Op zich zelf juicht hij de manier van bouwen (in bouwstromen) wel toe, maar zijns inziens is Bredero „natuurlijk niet uit om de woningnood op te lossen, maar om een kontakt te krijgen, om winst te maken en een hogere omzet te ha len. Hebben ze in Utrecht niet veel mensen uit goedkope woningen gezet?" zo vraagt hij. Als oplossing voor de woningnood ad viseert hij verbod van leegstand, krachtige doorstroming enz. Onder de woningnood lijden de mensen die het minst verdienen, alleenstaanden en grote gezinnen; in het algemeen men sen die niet meer dan 100 of hooguit 200 gulden huur kunnen betalen. Vól gens hem zijn die niet geholpen met de Brederowoningen, die waarschijn lijk, zoals hij veronderstelt, minstens 300 gulden huur gaan doen. Hij besluit zijn open brief met: „Da mes en heren raadsleden, schei uit met kankeren en zorg voor een fat soenlijk bestemmingsplan en een be taalbare woning voor Soesters die een woning nodig hebben". REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14? B5 SPAKENBURG/BUNSCHOTEN: Iedere wo. in juli Spakenburgse Dagen met o.a. folkloristische markt en op r tochten. Wo. 17 juli om 19.30 teven; een Miss Spakenburg verkiezing ir.i originele klederdracht met optreden, van Ben Cramer en Joop Reinholt, Terrein IJsselmeervogels. k STEENHOFFSTRAAT 9a - TELEFOON 16571 en 14905 VERMIST: „Patty", (teef), middelgroot, lang harig, zwart mei beige er witte kraag, 8 maanden oud. Fam Heems, Simon Stevinlaan 108, Soesterberg, tel. 03463- 1858. „Bardusch", hond (reu), geschoren Afgaan, blond-bruin met zwart masker. Mist twee voortanden en is één jaar oud. Fam. Planthof, Baarnseweg 23, Bosch en Duin, tel. 03404-16226. „Flap", hond, Duitse staander, don ker bruin met gevlekte buik, l1/* jaar oud. Hij is uit de provincie Brabant afkomstig en logeerde bij de familie Krem, Oude Tempellaan 12, Soester berg, tel. 03463-2209. Hond (reu), cockerspaniel, 7 jaar oud. Familie Meines, Zangvogelweg 56, Amersfoort. „Micky", kater, wit met rood-bruine vacht en bruin sprietje over zijn neus, één jaar oud. Familie Van Zwiggelaar, Speenkruidstraat 53, tel. 19937. Kater, cypers met witte buik en bruine vlek op de neus. Familie Wun- dericht, P. C. Hooftlaan 62, telefoon 14916. GEVONDEN: Parkiet, licht blauw met wit. Aan getroffen op de Koekoekweg en nu bij de heer 't Hart, Beetzlaan 131, tel. 13282 Kater, rood-wit, witte buik en witte voetjes, circa 2lh maand oud. Verblijft nu bij de familie Geizen, Heuvel weg 41, tel. 12300. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor met telefoonnummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel opgeven? Het zomert je vril nog maar niet best zomeren. Het gebeurt nogal eens, dat een regenbui wat al te kwistig wordt en dat bederft het vakantieprogramma. Daarom is er alles voor te zeggen, wanneer we wat evenementen achter de hand hebben, die meer op „binnen- zijn" gericht zijn. Niet ver van huis kunnen we dan me teen beginnen met Amersfoort, waar we de O.L. Vrouwetoren kunnen be zichtigen en dat kan van dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur, op zondag van 13.00-16.00 uur. Ook de Koppelpoort is een bezoekje waard, maandag t.m. vrijdag van 10.00- 12.00 uur. Kinderprogramma's in Pop pentheater Toermalijn iedere woens dagmiddag 15.00 uur en iedere zater dag om 11.00 en om 15.00 uur. U vindt Toermalijn Kleine Spui 32. Poppentheaters zijn ook op andere plaatsen te vinden, zoals in Laren (N.H.) woensdag 15.15 uur, zaterdags 14.30 uur. Theater Piccola, 't Paadje 18. Hoog Catharijne heeft iedere za terdag van 11.30 tot 14.30 uur voor stellingen van Het Utrechts Poppen theater Hildebrand. Hoog Catharijne te Utrecht, gemakkelijk te bereiken met de trein. Zonder een druppel regen te vangen kunt U van de trein in het poppentheater komen. Speciaal voor uw buitenlandse gasten kwam een vouwblad binnen over sight seeing en excursies in een rond Am sterdam. Dit blad is uitsluitend voor zien van Engels, Duitse en Franse tekst. Markten kunt U bijna in alle delen van het land bezoeken. Wat voor ons de markt in Spakenburg en Barneveld betekent, krijgt in Raalte kleur en fleur door de bekende Sallandse Bot- termarkt. Elke woensdag van half tien in de morgen tot half één 's middags kunt U de boter zien dik worden, de sallandse koffietafel genieten met de kruudmoes, demonstraties zien van karnen, spinnen en waarom niet een rondrit in een oude boerenwagen ge maakt? Voor de fietsers, maar ook voor de autorijders, die niet te grote tochten willen maken, maar eens meer naar het plassengebied willen trekken, is daar de toerkaart van Het Gooi-Loos- drechtse plassen. Een beslist leuk kaartje met beknopte toeristische in formatie. De ligging van kastelen en bezienswaardigheden is duidelijk aan gegeven. U zult er op uw verkennings- ritten zeker plezier van beleven. En nu nog maar voldhouden met dui men voor wat zonneschijn. Het is ons voor de tweede helft van juli be loofd dus daar rekenen we dan maar op. Het concert dat a.s. zaterdagmiddag in de Utrechtse Domkerk gegeven wordt, bestaat uit werken van Jan Pieterszoon Sweelink. Sweelinck. leefde van 1562 tot 1621. Uitgevoerd, zullen worden door de or ganist Derk Jansen uit Nijmegen „Toc cata a moll"; „Fantasie" en variaties over het koraal „Allein Gott in der Höh sei Ehr" van de componist. Ver der werken van twee van zijn leer lingen, nml. Samuel Scheidt (1587-1654) en Heinrich Scheidemann (1596-1663). Het concert wordt besloten met „the ma met variaties" van Johann Pachel- bel (1653-1706). De toegang is vrij, de uitvoering be gint om 15.30 uur. Zaterdag 27 juli bestaat het program ma voornamelijk uit werken van Jo hann Pachelbel. Op de Jachthuislaan kwam de 20- jarlge bromfietser R. van de H. te val len, vermoedelijk doordat een hooivork die hij bij zich had tussen het wiel van zijn brommer kwam. Van de H. liep verwondingen op aan zijn ge zicht. Hij verzette zich aanvankelijk hevig, toen men hem per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren wilde vervoeren, maar hij kwam daar uit eindelijk toch terecht. De politie hield op de parkeerplaats aan de Veenbesstraat een nachtelijke controle op personenauto's. Er bleken er vier niet afgesloten te zijn en daar in werden aangetroffen ondermeer twee portefeuilles met inhoud, een kentekenbewijs, een portmonnaie en een bos sleutels. Deze voorwerpen wer den mee genomen naar het politiebu reau en in de desbetreffende auto's werd een briefje achtergelaten, waar de zaken teruggehaald konden worden. Mevrouw S. M. B. (24) deed bij de politie aangifte van diefstal uit haar niet afgesloten auto van een handtas, waarin haar rijbewijs, kentekenbewijs, een portemonnaie met 30 gulden en andere kleinigheden. De wagen had zij geparkeerd aan de Alb. Cuyplaan en de diefstal moet op klaarlichte dag ge pleegd zijn.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3