AMERSFOORTSE KREDIETBANK Gewest Eemland geen „echte" vierde bestuurslaag van de Gemeentehof WEES PRIJSBEWUST GEMEEN! ERAA DS VERGADERING BRUIDSREP0RTA6E FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Kerkconcerten in de Oude Kerk Soester Courant van donderdag 25 juli 1974 HOOFDKANTOOR EEMSTRAAT OOST 58 - AMERSFOORT - TELEFOON 03490 - 16527 en 17400. Dagelijks geopend, vrijdag tot 8.00 uur 's avonds BIJKANTOOR SOEST: LAANSTRAAT 95 TELEFOON 02155 - 17009. Geopend Maandag 9.00 - 12.00 en 14.0 Woensdag 49.00 - 12.00 uur Vrijdag 15.00 - 20.00 uur - *UH0Ii5 Let op de kosten en vergelijk de prijzen. Ook als U GELD wilt LENEN. Bij het afsluiten van zo'n persoonlijke lening verdient u (gewoon door even op te letten) dan toch gauw enkele tientallen guldens. Informeer eens vrijblijvend naar de kosten. DOE DAAR UW VOORDEEL MEE i ENKELE VOORBEELDEN U leent ƒ2.832,terug te betalen in 24 maandelijkse termijnen van 118 Kosten volgens wettelijke normen 492.50 Wij berekenen slechts ƒ326,251 U leent ƒ4.650.— terug te betalen in 30 maandelijkse termijnen van 155, Kosten volgens wettelijke normen 877,33 Wij berekenen slechts ƒ641,70 Bij de A'foortse Kredietbank betaalt u ƒ166,25 minder Bij de A'foortse Kredietbank betaalt u 235.63 minder ilaats; naan- oster- i; 12. oevel; velijk I; 23. groot -ojec- nunt; afk.); 41. lauw; 44. num- j; 54. epen; 60. rind- Soest wil Openbaar Havo/VWO desnoods zonder Baarn Me! „slechts" vijftien leden vergaderde vorige week de gemeenteraad. Van de zeven man tellende VVD- fractie waren er liefst vier met vacantie en de partij werd dit keer vertegenwoordigd door de dames Oranje en Alting. De PAK-fractie telde drie absenten, waaronder wethouder De Haan; bij het CDA waren twee man afwezig en bij D'66 ontbrak de heer Jonker. Groot was de agenda niet, alhoewel er toch enige zeer belangrijke punten op voorkwamen. Ondermeer kwam de gewestvorming aan de orde en daar werd niet geheel vrijblijvend over gebabbeld. De bezwaren werden genoteerd, maar er komt nog een tweede lezing t.z.t. en dat zal dan zijn met de nieuwe raad. De burgemeester zette uiteen waarom Soest, in tegenstelling tot andere gemeenten, zo'n haast maakte met de be spreking. Dat had te maken met afspraken in het samenwerkingsorgaan, waarin gevraagd was met de eerste lezing spoed te betrachten. Soest kwam die afspraak na; de andere gemeenten blijkbaar niet. De bezwaren van de heer H. Gerth (D'66) golden ook de naar zijn mening „grootheidswaan" van Amers foort, maar die visie werd lang niet gedeeld. De burgemeester vond trouwens dat Amersfoort toch echt wel een grote stad aan het worden was en min of meer recht van spreken had. Belangrijk op de agenda was ook het voorstel de aanvraag voor een middelbare school in Soest, die in januari werd verzonden, in te trekken. Dat gebeurt, ondanks tegensputteren., ook, althans déze aanvraag, om dat die ingediend werd mede namens Baarn. Baarn blijkt er niets meer in te zien, maar Soest gaat door zetten, alleen, waarbij de tribune zich wel moest afvragen, hoe dat nou toch mogelijk is. Het gaat bovendien zo'n 30.000 gulden kosten voor het verzamelen van cijfers, die waar moeten maken, dat wij in Soest zo'n school broodnodig hebben. Het Cogvo-onderzoek (Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs) beweerde het tegendeel en deze instelling adviseert de minister. Maar de raad vond het Cogvo-resultaat ram melend ondanks dat onze wethouder en een gemeente-ambtenaar lid zijn van dat Cogvo. Men had er geen hoge pet van op; zo beweerde ondermeer de heer Gerth (D'66) dat de rijksscholengemeenschap in Amers foort niet een kwijnend bestaan leed (zoals het Cogvo beweert) maar een verzadigingspunt nadert. Hij had dat zwart op wit. Ook ging de scholengemeenschap Schothorst te Amersfoort uitbreiden met liefst zeven lokalen en die lokalen konden zijnsinziens best in Soest geplaatst worden. Er schijnt dus hier of daar onwaar heid gesproken te worden; de tijd zal het leren. Het bestemmingsplan Soestdijk ging er zonder meer door, evenals het voorstel om onze personensgegevens centraal te gaan opslaan. Geen enkel bezwaar van de raadsleden tegen deze perfectie, alhoewel de jongste geschiedenis ons juist geleerd had, dat perfectie mensenlevens kosten kan. Er werden zelfs geen vragen ge steld wat er allemaal van onze persoonlijke gegevens opgeslagen gaat worden, 't Kan zijn dat onze bestuur ders dat allemaal weten en ook hoe goed de beveiliging wel is, maar ook hier zal de tijd leren in hoeverre wij door onze raadsleden „verkocht" zijn. De publieke tribune was op deze vacantie-vergadering matig bezet. Onder hen wel twee nieuw gekozenen, de heer P. Lange van de VVD en J. Visser van Progressief Soest. Na de opening van de vergadering volgde een ruim tien minuten durende schorsing om een commissie de gele genheid te geven de geloofsbrieven van de nieuw verkozen leden te onderzoe ken. Er bleken geen problemen te zijn zodat zij allen in de vergadering van 2 september a.s. beëdigd kunnen wor den. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 17 juni 1974 van de Utrechtse Bestuurs Academie, waarbij wordt toegezonden de ontwerp-begro- ting 1974/1975, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Berichten van de voorzitter van het centraal stembureau inzake aan neming van de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente door de nieuw benoemde raadsleden, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Informeren c. Btief van bewoners van de Haver- weerdflat inzake de bouw van garages met antwoord van burgemeester en wethouders De bewoners krijgen via een van de ondertekenaars bericht, dat er niets meer aan te doen is. Alles is gegaan volgens reeds jaren bestaande plannen, waar toen geen enkel bezwaar tegen werd gemaakt. Mevrouw G. Alting-Ambrosius (WD) had met dat antwoord wel vrede al vond zij het jammer dat nieuwe In woners zich niet vooraf gaan oriënteren bij de gemeente in welke omgeving hun woning gelegen is en of daar soms veranderingen kunnen komen. Zij in formeerde of die nieuwe bewoners niet bij voorbaat attent gemaakt konden worden op die mogelijke veranderingen, maar dat ging de burgemeester te ver. Dat zou een overstelpende hoeveelheid werk betekenen waar men echt niet op zat te wachten. Maar ook de burge meester hoopte dat iedereen voor ves tiging de weg naar het gemeentehuis zou weten te vinden. Openbaar vervoer d. Brieven d.d. 1 en 11 maart 1974 van de heer J. H. R. van 't Land, inzake verbeteringsplan voor het openbaar vervoer in de gemeente, met voorstel de brieven met bijlagen voor kennis geving aan te nemen en de heer Van 't Land dank te betuigen voor zijn initiatieven. Conform besloten. De dank voor de heer Van 't Land was groot; men sprak van professioneel werk van een amateur. De heer H. Gerth (D'66) wilde het niet voor kennisgeving aannemen, maar het invoeren omdat het een beter vervoers systeem was. Hij en ook mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) wezen op het op heffen van het lijntje naar Hees in de dienstregeling. Van 't Land deed dat niet en trok de lijn door naar Overhees. De heer J, van Poppelen (CDA) dacht er ook zo over en ver zocht ook de Stadhouderslaan in een route op te nemen. H. Gerth (D'66) Het waren schone gedachten van de raadsleden, maar de burgemeester drukte hen wel op de feiten; de bus dienst is een particuliere onderneming, daar hebben wg niets over te zeggen. Als een Ign niet rendabel is, zoals die naar Hees, dan wordt die opgeheven. Zelf exploiteren van zo'n dienst, zou de gemeente tonnen gaan kosten en daar voelde ook de raad kennelgk niet voor. De heer Gerth speelde nog met de ge dachte Tensen financieel te gaan steu nen. Een betere verbinding met Zon negloren werd nog als gewenst naar voren gebracht, maar dat zou, zoals de heer Gerth wist, niet door Tensen uit gevoerd worden. Het bleek allemaal af te hangen van het al dan niet rendabel zijn-. Overigens merkte wethouders Ebbers op, dat er een uitstekend contact en oveneg bestaan had met de heer Van 't Land, die zich wel kon vinden in de oplossing die in samenwerking met Tensen gevonden was. Het bleek het enig haalbare te zijn, al bleven de wensen recht overeind. Verder werd wel getwijfeld aan de werkelijke be hoefte van een lijndienst naar Hees. Die zou zeer beperkt zijn had ook de rijksinspectie geconstateerd en ook het advies gegeven, de busdienst op te hef fen. Dat zal mogelijk volgend jaar mei gebeuren. e. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Begroting 1975 van het Interge meentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland met voorstel hier mede akkoord te gaan. Conform besloten. De heer K. Levinga (PAK) zei niet voldoende tijd gehad te hebben de be groting tê bestuderen en hij werd daar om geacht te hebben tegengestemd. Hij wilde hem evenwel wel voor kennis geving aannemen. g. Aanbieding van de gemeentereke- ning 1972 met voorstel deze in behan deling te nemen en in een volgende vergadering voorlopig vast te stellen. Conform besloten. h. Brief d.d. 9 mei 1974 van de Stich ting Jeugdzorg Soest inzake vestiging jeugdhonk in de wijk Smitsveen, met voorstel onder verwijzing naar de raadsnotulen van de vergadering van 18 april 1974, deze brief te bespreken. De 'burgemeester maakte duidelijk dat met een brief van 12 augustus 1968 aan de Stichting kenbaar gemaakt was, dat de gemeente zich afvroeg of er in het Smitsveen geen ruimte (zaal of iets dergelijks) beschikbaar moest komen voor jeugdopvang. Jn die brief werd evenwel duidelijk gesteld dat de ge meente niet in concreto grond toewees, terwijl er in verband hiermee wel de aandacht gevestigd werd op de hoge grondprijs. De Stichting Jeugdzorg had niet op die brief gereageerd en grond was er nog steeds beschikbaar. Daarna werd nog behandeld een brief van de heer v. d. Breemer van de Korte Mebnweg, betreffende de recon structie van de weg. Aan zijn verzoek niets aan de huidige situatie te veran deren, werd voldaan. De heer Van Poppelen (CDA) was daar blij mee, want ook zijn verzet indertijd in de commissievergadering, werd beloond. Hij vroeg nog wel aandacht voor de d-rempels in het Kerkpad, die naar hij meende een te groot „hoogte verschil" gaven. Daar was hij fout mee, zei wet houder Walter, omdat alles uitvoerig met de Kerkpadcommissie besproken was. De heer K. Levinga (PAK) meende dat er toch altijd maar eerst overleg met de burgerij moest plaatsvinden, „omdat de gemeente zo dikwijls achteraf moest terugkrabbelen", maar dat nam me vrouw Walter niet, die zei dat hij (Levinga) niet moest zeuren. Het Kerk pad was immers een schoolvoorbeeld van overleg geweest. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling rekening 1971. Conform besloten. 4. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevrouw C. G. Schaap als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „Kleuterwereld" te Soes- terberg. Conform besloten. 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van de huurovereenkomst tussen de gemeente Soest en de B.V. Las- en Metaalbe werking „Soesterberg" inzake grond en opstallen aan' de Kampweg te Soes terberg. Conform besloten. 6. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van pachtbeëindiging met; a. C. W. van de Breemer; b. G. Floor; c. P H. Schouten en C. P. van Etten, allen te Soest. Conform besloten. 7.Voorstel tot verkoop van; a. twee perceeltjes grond in het be stemmingsplan Egghermonde aan de P.U.E.M. N.V. ten behoeve van de bouw van transformatorstations; Conform besloten. b. grond aan het Kerkpad Z.Z. aan mevrouw M. D. van Gelder-Stibbe en aan de heer J. van de Goot. Conform besloten. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van hoofd- en aansluitingen door het gasbedrijf. Conform besloten. T.V.-ontvangst 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van éen krediet van 300.000,- voor de aanleg van een centrale antenne inrichting in de wijk Overhees. Conform besloten. J. van Poppelen (CDA) De heer J. van Poppelen (CDA) noem de het een goed voorstel. Wel wilde hij weten waar de drie ton vandaan kwam en bovendien verzocht hij meerdere bedrijven offerte te laten maken en bij de gunning rekening te houden met het feit dat de bouwer een relatie moest heb.ben met een Soester bedrijf in verband met de service-verlening. De heer R. van Logtenstein (CDA) meende dat aan de financiering veel haken en ogen zaten en hij wilde het voorstel aanhouden om meer infor matie te kunnen krijgen over exploi tatie, onderhoud enz. Tot aanhouden werd niet overgegaan, maar er zou op korte termijn beslist moeten worden over de door de heer Van Logtenstein gevraagde zaken. Naar wethouder Ebbers mededeelde werd de exploitatie voorlopig onderge bracht bij het gasbedrijf. Het systeem dat in Overhees gebruikt gaat worden geeft mogelijkheden tot een totaal systeem; het is inpasbaar en ook daar om was er geen bezwaar het krediet beschikbaar te stellen. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting „Van der Huchtscholen" te Soest voor het bou wen van een kleuterschool aan de la gere Van der Huchtschool. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het aanschaffen van een aardrijkskunde- methode ten behoeve van de Willi- brordusschool. Conform besloten. 12. Voorstel betreffende een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het Gewest Eemland. De nieuwe regeling werd besproken. De heer H. Gerth (D'66) noemde de regeling zoals die werd voorgelegd, on aanvaardbaar en mogelijk in de 17e eeuw een vooruitstrevend stuk. Hg be speurde er grootheidswaan van Amers foort in, dat hij wel als centrum van Eemland wilde zien, maar dat niet moest gaan regeren in Soest. De fractie had 'schriftelijk haar bezwaren inge diend: daarvan wees de heer Gerth op artikel 10, dat handelde over besloten heid van vergaderingen. Amersfoort alleen al, zo had hg berekend, kon de beslotenheid er doordrukken en daar paste hij voor. Niet 1/5 van de gewest- raadledcn moest dat kunnen bepalen, maar naar zijn mening 2/3 of vgf van de acht deelnemende gemeenten. Hg vroeg zich verder af, waarom Eemland vooruit moest lopen op een regerings- bcslissing en daarmee die vierde be stuurslaag invoeren. In dat verband wees hg op artikel 56 van de regeling, waarin de gewestraad de bevoegdheid gegeven wordt belastingen (als bedoeld in art. 277 van de gemeentewet) te hef fen. De heer J. van Poppelen (CDA) vroeg zich af of het wel zin had, nu er zo veel absenten waren, de regeling te bespreken. Waarom niet wachten tot de nieuwe raad geïnstalleerd was? Waarom zo gauw, eerder dan andere gemeenten? Alles bij elkaar meende hij dat de gewestvorming een ingewikkel de zaak was en „of er nu wel uitkwam, wat wij eigenlijk altijd gewild heb ben". Is het niet beter te wachten tot de regeling van hogerhand opgelegd werd? Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) dacht door artikel 3 (hét Gewest heeft ten doel een evenwichtige ontwikkeling van zijn gebied te bevorderen) het allemaal nogal vrijblijvend bleef, en niet de zo gewenste zwaardere constructie inhield. Ze meende dat er nog wel een iets andere formulering mogelijk zou zijn. Ook wilde zij weten wat artikel 19 lid e inhield; „het houden van een ge durig toezicht op al wat het Gewest aangaat". Verder stelde zij vast dat de tot nu toe gegeven adviezen (geldver slindende adviezen) vrijblijvend waren en waar de maatschappij snel veran derde ook dikwijls snel verouderd. De burgemeester meende dat Soe'st niet direct aan de leiband van Amersfoort liep; „Amersfoort wordt langzamer hand ook wel een grote stad, dat moe ten we niet vergeten", De heer Gerth kreeg van haar gelijk voorwat betreft de mogelijkheid die Amersfoort had „de deuren te sluiten". Een vierde bestuurslaag zou Eemland eigenlijk niet zijn, omdat er dezelfde gekozenen in zaten als in de gemeente raden, „geen vreemdelingen". Wat de belastingen betreft dacht zij dat er in de toekomst bijvoorbeeld een gezamenlijke vuilverbranding zou kun nen ontstaan (bij wijze van voorbeeld), rechten voor bewezen diensten e.d. De haast die Soest betrachtte met de behandeling van de concept-regeling had te maken met een afspraak in het samenwerkingsorgaan. Soest kwam die afspraak na. Zij meende dat het zinnig was dat juist de oude raad hiermee geconfronteerd werd; het was ook lo gisch geweest als de oude raad de hele regeling afgehandeld had. Het grote voordeel van dit ontweTp noemde zij de rechtspersoonlijkheid die het orgaan nu kreeg. Het zou geld gaan kosten, daar was niet onderuit te ko men. Wel zou naar haar oordeel min der gebruik gemaakt moeten gaan wor den van externe adviseurs. Een werk kapitaal zou er moeten komen dat be steedt zou moeten worden voor door ieder lid nodig gevonden werkzaam heden. De formulering van artikel 3 vond zij zo gek nog niet en artikel 19 betekende iets als „de vinger aan de pols houden". Nadat de heer Van Poppelen nog wezen had op de noodzakelijkheid de pers in een eerder stadium met het wel en wee van Eemland op de hoogte te stellen; „dat kunnen wij als Soest zelf wel bepalen, daar is geen toestemming van een and'er voor nodig", werd de bespreking met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150»—. TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Aanstaande zaterdag 27 juli zal er in de Oude Kerk een orgelkonsert gegeven worden door de organist Jan Jansen. Op het programma staan ondermeer de volgende werken: de „Passacaglia en Fuga in c moll" van J. S. Bach en „Trois Dances" van de in de tweede wereldoorlog gesneu velde franse componist Jehan Alain. De aanvang is 8.15 uur, de toegang is gratis Mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) Havo/vwo 13. Voorstel tot intrekking van het verzoek om plaatsing van een open bare school voor havo/vwo in de regio Soest/Baarn op het plan van scholen. Conform besloten. Mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) noemde de brief van het Cogvo, waar in een liavo/vwo-school nauwelgks haalbaar genoemd werd, verbijsterend en zg had het met het voorstel erg moeilijk. Zg informeerde naar het re sultaat van het overleg met Baarn. dat op 3 juli had plaatsgevonden. Was er mogelgk een andere basis om de aan vraag te laten bestaan; kunnen er an dere belangen afgewogen worden? De heer H. Gerth (D'66) dacht als me vrouw Oranje. Met veel moeite was de aanvraag eindelijk ingediend in janu ari j.1. en hem nu intrekken, zou Soest belachelijk maken. In Amersfoort wer den scholen uitgebreid terwijl er in Soest, samen met Baarn, toch ook be hoefte was aan een dei-gelijke school. Hij concludeerde „doorzetten". Zo dacht ook de heer K. Levinga er over, die er zich over verwonderde dat het Cogvo „de welgestelden in Baarn" als motief aanhaalde, waardoor daar de belangstelling voor havo/vwo zeer groot zou zijn. „Hoe komen ze erbij. Dia welgestelden zijn waarschijnlijk bejaar den". Ook de heren G. Oldenboom en P. Storimans (CDA) adviseerden het voor stel niet aan te nemen. Zij hadden er beiden moeite mee dat nu te doen op de „onlogische brief van het Cogvo". Wethouder Dijkstra verklaarde nader dat het voorstel niet uitgelegd moest worden als „stop er maar mee". Hij meende dat de kwestie op an dere wijze aangepakt diende te worden* Baarn zag er geen heil meer in, en be leefdheidshalve moest dat aan de mi nister meegedeeld worden. Dan zou ook gezegd kunnen worden dat Soest met een eigen aanvraag kwam, waar voor de cijfers later verstrekt zouden worden. Het verzamelen van dat cijfer materiaal zou naar zijn mening 20.000 gulden, op zijn minst, gaan kosten. Hij bleef evenwel pessimist over de haal baarheid en zei nog steeds voorstander te zijn van de samenwerkingsschool. De wethouder overtuigde de sprekers niet, maar uiteindelijk werd het voor stel wel aanvaard, in dien zin dat als nog (nogeens) aan Baarn gevraagd zou worden of zij definitief afhaakten. Soest gaat in dat geval alleen verder en dan krijgt de raad een voorstel een krediet beschikbaar te stellen voor het verzamelen van de nodige gegevens. 14. Voorstel tot het verlenen vari een ontheffing Zoneverordening voor een agrarisch bedrijf met onder andere een varkensmesterij aan de Ferd. Huyck- laan 7. Conform besloten. Plan Soestdgk 15. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Soestdijk". Conform besloten. Vragen werden gesteld door de heer C, Stam (CDA) betreffende het tracé van de Weg over de Eng; en de door de heer Gerth (D'66) betreffende het be zwaar van de heer Diekman. De heer A. Smit (CDA) vroeg in de toekomst de toelichting duidelijker te maken. De sprekers werden beantwoord door wethouder Walter. Zij merkte op dat de beroepsprocedure tegen de Weg over de Eng, door aannemen van dit plan, niet aangetast werd. Het bezwaar van de heer Diekman vond zij min of meer logisch en persoonlijk had zij er wel aan tegemoet willen komen. B. en W„ en de oomissie ruimtelijke ordening be schikten echter anders. De heer Smit kreeg de gevraagde toestemming. Dat was de hele discussie over het plan Soestdijk. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet van 150.000.- voor de automatisering van het per soonsregister. Zonder enige discussie, zonder dat er ook maar een vraag gesteld werd, werd het voorstel aangenomen. De persoonsgegevens worden opgesla gen in het „Intergemeentelijk Automa- tiserings centrum Midden-Nederland", waartoe Soest reeds in 1969 was toege treden. Bij de automatisering worden de ge gevens overgebracht op magneetban den, nadat de persoonskaarten voorzien zijn van een z.g. administratienummer. Dit nummer is in feite een code-aan duiding in cijfers, ondermeer noodza kelijk voor het aanbrengen van muta ties in het bestand. Deze administratie nummers zijn niet identificeerbaar. In dien men over het nummer van een bepaalde persoon beschikt, kan men uit dat nummer op geen enkele wijze afleiden, wie deze persoon is. Het ver band tussen een persoon en het bij hem behorende nummer kan alleen (dus wel) blijken uit het persoonsregis ter. Het persoonsbestand zal, omstreek» oktober 1975 gereed zijn voor gebruik. De eerstvolgende raadsvergadering zal gehouden worden op donderdagmiddag 29 augustus a.s. Het zal de laatste ver gadering van de gemeenteraad zijn in de huidige samenstelling,

Soester Courant | 1974 | | pagina 3