Zware gasontploffing vernielt houten chalet bij vormings centrum „In de Ruimte" dansschool in soest Kwart eeuw Koningin Wilhelmina Fonds Vragen van PPR-kamerlid over verkeerssituatie Burg. Grothestraat Oouilerdug 15 augustus 1974 Nog twee gewonden in het ziekenhuis Zaterdag 14 september eerste les Voetgangers beter besehermen Oefening Vliegbasis Soesterberg 25 jaar georganiseerde kankerbestrijding SURINAME EN WIJ Snelheidscontrole m 52e jaargang nu. 51 S0ESTER i COURANT Abonnement per kwartaal ƒ4,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ9,—* UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Wecdestraat 29, Soest Tel. 14152* Verschijnt iedere donderdag Postgiro 126156 Een zware gasontploffing om half één in de nacht van dinsdag op woensdag heeft een houten chalet, met de naam „Boomhut" op het terrein van het vor mingscentrum „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg, volkomen ver nield. Tijdens de ontploffing bevonden zich vijf jongens in het gebouw. Eén van hen werd door de luchtdruk naar buiten geslingerd; vier jongens raakten on der de houtravage bedolven. Zij kon den door de andere bewoners van het centrum bevrijd worden, nog voor hulp Van buiten arriveerde. De vier jongens werden per ambulance naar het zie kenhuis gebracht; twee keerden spoe dig terug, twee anderen. Leen van Dijk (21) en Bert van Duin (23) zijn opgenomen. Hun toestand is niet ern stig. Van Dijk had een hoofdwond, Van Duin klaagde over pijn in de borst. Brandweer en ambulance waren zeer spoedig ter plaatse; de brandweer met 38 man en 5 wagens. Een begin van brand kon door hen geblust worden. De bewoners hadden ervoor gezorgd dat de vuurhaard zeer beperkt bleef. Dokter Rupert jr. en dokter Buss ver leenden eerste hulp. Het gebouw is volkomen vernield; ook de vloer kwam omhoog zodat het ver moeden is dat er een lek geweest is in de gasleiding. De schade aan de omringende gebouwen viel mee. De „Boomhut" was gelegen op het achter- terrein van het complex en de hevige luchtdruk is opgevangen door het cen traal gelegen woonhuis van de familie Altena. Daar was enige schade van gesprongen ruiten en waren ook wat De ravage bij „In de Ruimte" de restanten van chalet „De Boomhut". Foto: Herman van Dam dakpannen naar beneden gekomen. Een naa^t gelegen houten gebouwtje werd scheef gedrukt en een caravan omge blazen. In totaal verbleven in het vormings centrum 47 man; vorige week waren het er meer dan 200 en sliepen in het vernielde gebouw 25 kinderen. Van alle kanten is hulp toegezegd zodat woens dag nog met de opruimingswerkzaam heden kon worden begonnen. De schade wordt geschat op zeker 2 ton. De burgemeester was kort na de ontploffing op het terrein van de ramp aanwezig. De laatste brandweerauto was om vijf vóór drie terug in de ka zerne. Vanaf zaterdag 14 september a.s. zal het mogclgk zgn ook In Soest dansles te nemen. Op die dag start het echtpaar Slingerland een dansschool, die voor lopig ondergebracht zal zgn in het Middelwijkgebouw aan de Parallelweg. Liever hadden Ad en Wim Slingerland een geheel eigen gebouw gehad, maar dat was op korte termijn niet te verwezenlijken. De heer en mevrouw Slingerland zijn geen onbekenden in de danswereld. Zij maakten jarenlang deel uit van de top van het wedstrijddansen en werden liefst zeven maal kampioen van Neder land. Driemaal in het Zuid-Ameri- kaansdan^en en viermaal werd het „ballroom" kampioenschap behaald. Bovendien werden zij ook tweemaal „overal"-karnpioen, d.w.z. zowel ball room als laiin-american. Veel werd ook in het buitenland ge danst en aan Europese kampioenschap pen deelgenomen. Daarnaast wedstrijd- dansen in Amerika, Australië, Duits land, Scandinavië, Engeland enz. Dat wedstrijd dansen (als amateurs) is nu voorbij, nu besloten is in Soest een dansschool te openen en zij ingedeeld zijn (automatisch) in de klasse van de professionals. Er zullen lessen zijn voor beginners en zo daar belangstelling voor is, voor ge vorderden. Les wordt gegeven in engel se wals, slow-foxtrot, tango en quick- step, Zuid-Amerikaanse dansen, t.w. rumba, samba, chachacha en passo do ble alsmede jive. De beginners krijgen les in alle mo derne dansen; de cursus duurt 30 les sen. De deelnemers worden ingedeeld naar leeftijden; 7-13 jaar; 13-16 jaar, 16- 18 jaar, 18 - 25 jaar en boven de 25 jaar. Er kan ook een speciale cursus voor gehuwden aan het programma toegevoegd worden. Van de jeugd wordt verwacht dat zij correct gekleed op de les komen, maar „keurig" wil in dit geval zeggen vrije- tijdskleding. „Zoals zij naar school gam, zo mogen ze bij ons ook dansen", zegt Ad Slingerland; „geen feodale toe standen bij ons van stropdasje en persé jurken". Dat wil evenwel nief zeggen dat het een soort vrij-gevochten toestand gaat worden. Wim Slingerland: „Ouders vertrouwen hun kinderen toch in ze kere zin aan ons toe. Wij willen dat vertrouwen niet beschamen; er zal be slist worden toegezien op correct ge drag, óók correct dansgedrag - de dame vragen en naar haar plaats brengen, hoort daarbij". Correct gedrag hoeft echter niet ten koste te gaan van gezelligheid en daar zal sterk naar gestreefd worden. Voorlopig zijn de lessen gepland op donderdag- en zaterdagavond, te be ginnen om 19 uur en de tweede groep circa anderhalf uur later. In de cursus vallen ook het kerstbal, een nieuw- jaarssoire, het karnaval e.d. De kosten per cursus zijn 125 gulden; voor kinderen van 7-13 jaar 90 gulden. De wijze van betaling kan bij aanmel ding geregeld worden. Vanaf vandaag kunnen cursisten zich aanmelden op 't adres Ereprijsstraat 10, telefoon 17954. Indien er genoeg belangstelling voor bestaat kunnen er ook clubs gefor meerd worden voor b.v. specifiek Zuid- Amerikaanse dansen of beat. Dat zal afhangen van de aanmeldingen. Het echtpaar Slingerland zorgt voor primeur in Soest. Het PPR-kamerlltl Waltman heeft de minister van verkeer en waterstaat vragen gesteld met betrekking tot de verkeerssituatie op de Soester Burg. Grothestraat. De bezorgdheid van het kamerlid spitst zich toe op de bewoners van de twee bejaardencentra, Braamhage en Nieuw Mariënburg. Ook maakt hg de Minister er op atent dat in Soestdijk vier lagere scholen zgn gevestigd en dat ook schoolkinderen te maken hebben met de oversteekproblemen. Hij stelt voor oversteekplaatsen aan te leggen. De oplossing is voorshands niet in zicht, niet omdat de minister de be zorgdheid van het kamerlid niet deelt, maar omdat hij vindt dat het een taak van de gemeentepolitie is „maatregelen te treffen op deze Rijksweg". Rijkswaterstaat heeft de opdracht ge kregen contact op te nemen met de ge meentepolitie In de vergadering van de commissie openbare werken werd de kwestie be handeld waarbij aan het licht kwam dat Rijkswaterstaat nu voorstander is geworden van het plaatsen van ver keerslichten. Dat was voorheen niet zo, vertelde ook de wethouder mevrouw M. Wal ter-Van der Tocht. De jongste geschiedenis heeft als voor beeld de aanleg van de verkeerslichten op het kruispunt Van Weedestraat, Nassauplantsoen, Stadhouderslaan. Daar betaalde Rijkswaterstaat niet aan mee, omdat zij er geen voorstander van wa ren en het puur een gemeenteplan probleem werd aangesleuteld door het was. Wgkraadlid, mej. Lensink. Volgens de directeur van gemeentewer ken, de heer H. van der Dussen, is het genuanceerde standpunt van Rijks waterstaat nu: „Verkeerslichten sparen politiepersoneel uit, ergo minder kosten voor de gemeente, c.q. de gemeente moet aanschaf en aanleg maar beta len". Met de heer M. van Ee (VVD) was de commissie van mening dat de gemeen te zal bepalen of de installatie nodig is, of de gemeente dat nu nog wel wil. De gemeentelijke ambtelijke verkeers- commissie mag zich daarover buigen. Dat advies zal de basis zijn voor het gemeentelijke standpunt en daarna wordt de bal weer teruggeschoven naar de minister. Zeebrapaden De commissie werd ook geconfronteerd met een oversteekprobleem in de Gen. Winkelmanstraat te Soesterberg. Dat Zij wees op de gevaren voor de school jeugd op de druk gebruikte straat. De ambtelijke verkeerscommissie was geen voorstander van een zebrapad, „omdat dat een veiligheid suggereert die er niet is". De heer C. Verheus, (Pr. Chr.), het Soesterbergse raadslid, was het daar mee eens; „een zebra alleen was niet voldoende". De heer M. van Ee (VVD) meende dat zo'n pad geen kwaad kon, maar hij wilde wel eens weten wat de school hoofden ervan dachten. Daar wordt nu naar geïnformeerd. Schoolhoofd en raadslid D. Hoekstra zag wel iets. in het kanaliseren van de overstekende voetgangers, maar hij wilde er dan voor de schoolkinderen wel een klaar- over bij. In-uitritten Tenslotte kreeg de commissie te horen dat er problemen waren aan de Prins Hendriklaan in verband met een in- uitrit toestand bg een garagecomplex. Onbekendheid met de situatie leverde gevaar op en een van de belanghebben de bewoners verzocht de gemeente een drempel in de uitrit aan te brengen. Daar stonden klaarblijkelijk andere meningen tegenover, die de drempel jui9t niet wilden. Men sprak van een „Cyprus-situatie". Volgens de directeur van gemeente werken worden in de gehele gemeente successievelijk dergelijke inritten voor zien van een drempel. Mevrouw G. A.ting-Ambrosius (VVD) voelde er iets voor om met de bewoners te gaan pra ten, maar daar zag de wethouder niets in. „Het waren immers toevallige be langhebbenden. Over een jaar woon den er misschien anderen". Zij zag meer in het maken van vaststaande regels en een voorstel daartoe zal nu opgesteld worden. Gedurende de periode 20 t.m. 22 augus tus a.s. wordt op de Vliegbasis Soes terberg een gecombineerde grond en iuchloefening gehouden. Tijdens deze meerdaagse oefening zal er overdag op de normale uren worden gevlogen terwijl er voor dinsdag en woensdag 20 en 21 augustus avond- vliegen op het programma staat tot uiterlijk 9 uur. Behalve het normale vliegverkeer wordt de vliegbasis ook overvlogen op andere dan de normale richtingen en hoogtes waarbij de dichtbevolkte ge bieden zoveel mogelijk worden ver meden. Deze vluchten zijn gepland in de basisoefening en worden gecontro leerd zodat de evt. overlast voor de omwonenden tot een minimum wordt beperkt." Dit jaar is het 25 jaar geleden dat een begin werd gemaakt met de georgani seerde bestrijding van kanker. In dat jaar. 1948, vierde Koningin Wilhelmina haar 50-jarig regeringsjubileum en haar werd een nationaal geschenk aange boden. Dat was een voor die tgd, zo vlak na de oorlog indrukwekkend geld bedrag, groot 2.081.127,50. Reeds tgdens de inzameling ontstond de gedachte de gelden te besteden voor de kankerbestrijding en toen op 2 september het bedrag aan de Koningin werd overhandigd, had zg inmiddels baar goedkeuring verleend aan de doelstelling en ook was zg bereid gevonden haar naam aan het op te richten fonds te geven. Op 14 maart 1949 werd de Stichting Koningin Wilhelmina Fonds opge richt met als kapitaal de ruim 2 miljoen gulden. Het bestuur van de Stichting begon te werken aan de oprichting van een ver eniging, die de gelden bijeen moest brengen voor wetenschappelijk onder zoek en behandeling van patiënten. Die vereniging werd op 21 juni van dat zelfde jaar opgericht en de naam werd toen „Vereniging Koningin Wilhelmina Fonds, voortzetting van de Fondsen 1918 en 1948 ter bestrijding van de Kanker". Later is de naam gewijzigd in „Neder, landse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds". Fonds 1918 Kort na de Eerste Wereldoorlog werd een fonds opgericht om steun te ge ven aan de bestrijding van tbc en kan ker, het „Fonds 1918" waarvan de naam aanvankelijk aan die van de vereniging KWF was verbonden. Indertijd bracht het belangrijke be dragen bijeen en het geld besteed voor tbc en kankerbestrijding. Toen in 1948 bekend werd dat het Na tionaal Geschenk voor Koningin Wil helmina zou worden bestemd voor de kankerbestrijding en dat daartoe een fonds zou worden opgericht, kwam er kontakt tussen het bestuur van het Fonds 1918 en het voorlopige bestuur van het KWF. Algehele overeenstem ming over samengaan werd bereikt en het Fonds 1918 werd in d«f vereniging opgenomen. De vereniging van bet KWF stelde zich de jaarlijkse inzameling als hoofddoel en augustus 1950 werd de eerste kol- lekte gehouden. De opbrengst was bgna 500.000 gulden. Ongeveer hetzelfde be drag werd ook in de jaren daarna be reikt, maar vanaf 1953 valt een sterke groei waar te nemen. In de vijftiger jaren groeide het KWF uit tot een begrip ten aanzien van de kankerbestrijding; vooral de NCRV- aktie „Haak-in" zorgde ervoor dat de drie letters KWF en het embleem, de met een zwaard doorboorde krab, bij iedereen bekend werd. De namen Johan Bodegraven en Garad Hoek zijn daar onlosmakelijk mee verbonden. De door hen georganiseerde eenvoudige weke lijkse spelletjes voor de huiskamer groeide uit tot een lawine van giften en er kwam een bedrag van ruim 3 miljoen (precies ƒ3.016.306,83) binnen. Een belangrijke gift in de begintijd was ook de vijf ton van de Koninklijke Ne derlandse Petroleum Maatschappij, ge schonken ter gelegenheid van het 6i jarig bestaan van deze onderneming. In 1958 kwam de Avro met het spel „Wie opent de Kluis?". De opbrengst, 1.350.000 gulden, werd gelijkelijk ver deeld onder het Nationaal Rlieuma- fonds, het Prinses Beatrix Poliofonds en het KWF. Van deze gelden werden gebouwd de instituten in Amsterdam en Rotterdam; werd zeven ton besteed voor de inrich ting van centra, voor de aankoop van bestralingsmiddelen, voor de inrichting van een research laboratorium en de afdeling experimentele cytologie (weef selkweek) van het Antoni van Leeu wenhoekhuis. 420.000 leden Het KWF is nu een bloeiende vereni ging met ruim 420.000 leden, georgani seerd in 1500 afdelingen. De vereniging brengt per jaar ruim 10 milojen gulden bijeen en er liggen ambitieuze plannen dit bedrag dit jaar in één klap op te voeren tot 50 miljoen. Een groot deel van de inkomsten is te danken aan de aktiviteiten van de 80 tot 100.000 vrijwilligers, die elk jaar in de laatste week van augustus en de eerste week van september op stap gaan voor de jaarlijkse kollekte. Een kollekte die erop kan bogen de grootse jaarlijkse opbrengst te hebben van alle inzamelingen die Nederland kent. Bovendien betalen de leden gemiddeld jaarlijks zes gulden contributie, wat een jaartotaal betekent van drie mil joen. Daarnaast ontvangt het KWF gel den uit legaten en erfstellingen Ook wordt jaarlijks ongeveer 800.000 gulden bijeengebracht door het personeel van 1500 Nederlandse bedrijven, dat iedere maand één gulden van het loon afstaat voor het KWF, terwijl de direktie- en bedrijfsdonaties ruim 316.000 gulden bedragen. Hel algemeen totaal in 1972 was 10.5 miljoen; het batig saldo in 1973 11,5 miljoen. Door alle aktiviteiten heeft de Stich ting Koningin Wilhelmina Fonds in de 25 jaar van haar bestaan ruim 80 mil joen gulden kunnen uitkeren. Hoe noodzakelijk dat is, tonen de gegevens aan van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die over de periode 1948-1973 van een sterke toeneming van kanker in Nederland spreken. Bij vrouwen is sprake van een groei van ongeveer 60 °/o van het aantal sterfgevallen; bij mannen is dit meer dan een verdubbe ling. Bij een beschouwing van de kan- kersterfte in Nederland komt evenwel gelukkig aan het Ucht dat de maag- kankersterfte afneemt, maar dat daar entegen de longkan kersterfte toenam van ruim 800 tot 5600 mannen en bijna 150 tot 400 vrouwen per jaar. Leuca- mle en andere zogenaamde systeem- ziekten namen eveneens in sterke mate toe, Genceskansen De technische en vakkundige verbete ringen in de chirurgie gedurende de laatste 25 jaar hebben vanzelfsprekend geleid tot verhoogde geneeskansen voor de kankerpatiënt. De ontwikkeling van de radiotherapie in de afgelopen kwart eeuw wordt in wetenschapskringen indrukwekkend ge noemd. Steeds beter kunnen daarvoor gevoelige kankercellen door bestraling worden aangevallen, zodat ook hier betere resultaten en minder last van de bestraling door de patiënten wordt er varen. Ook de betekenis van de chemo therapie is aanzienlijk vergroot. Er zijn stoffen gevonden, die van grote beteke nis zijn voor een geneeskundige behan deling van kanker en de hoop is, dat daarmee op de duur definitieve gene zing kan worden bereikt, want die zijn nu helaas nog zeldzaam. Ook moet de immunologische aanpak worden genoemd, van groot belang voor de afweer tegen bacteriën en virussen. Er zijn aanwijzingen dat dit ook het geval is bij de diverse vormen van kanker. Soms produceert het lichaam afweerstoffen tegen kankercellen, maar van de andere kant is bekend dat patiënten met stoornissen van hun af weersysteem vaker kanker krijgen. Van alle paiënten met kanker in Ne. derland geneest thans circa eenderde. Reële geneeskansen zijn er evenwel voor de helft van alle kankerpatiënten, dus wat voorlichting betreft is er nog veel te doen. Veel is er in de laatste 25 jaar door het KWF tot stand gebracht. Dankzij het Fonds krijgt elke patiënt de beste geneeskansen die in ons land voorhan den zijn. Er- is is de afgelopen kwart eeuw ook het een en ander niet bereikt; kón niet bereikt worden door de grote omvang en gecompliceerdheid die het kanker probleem nu eenmaal kenmerkt. Een grote taak ligt hier dus voor het Koningin Wilhelmina Fonds weggelegd. Belangrijk is daarom dat het ledental zich sterk uitbreidt en dit in de buurt van de één miljoen komt. Dat kan gebeuren als velen gehoor geven aan de oproep van het jubile rende KWF om zich als lid aan te melden bg het secretariaat van het Fonds. Koninginneweg 28 te Amster. dam. postgiro 26000, bankgiro 302, ge meentegiro C600, bank ABN Amster dam, rek.nr. 54.40.54.040. In de Koninkrijks Commissie is men thans druk aan het onderhandelen over de aanstaande zogenaamde gehele on afhankelijkheid van Suriname. Dat „ge- nele" moeten we eigenlijk wel tussen aanhalingstekens zetten, want zonder grote Nederlandse steun zal Suriname het ekonomisch en sociaal voorlopig niet kunnen redden. Maar Nederland is ethisch genoeg ingesteld om die steun zonder morren te willen verstrekken. Een moeilijk punt is wel gebleken: wat moeten we met de Surinamers zelf en vooral met de tienduizenden die in middels naar ons land zijn getrokken om hier van onze sociale zegeningen te kunnen genieten. En nu doet het ons toch een beetje wonderbaarlijk aan, dat de Surinamers als ze zich hier eenmaal gevestigd hebben, desge wenst ook voor de Nederlandse' natio naliteit zouden mogen kiezen, desnoods voorlopig een Nederlandse èn de Suri naamse nationaliteit. Voor al die door Nederland aan Suriname en de Suri namers te verlenen steun en facilitei ten wordt dan ook weer gesproken van de „ereschuld" die Nederland tegen over Suriname zou hebben, omdat onze voorvaderen daar via slavenarbeid en zovoort veel geld hebben verdiend en het land daarna aan zijn lot zouden hebben overgelaten. Dit sentimentele argument wordt ook bier te lande ge bruikt om ons maar schuldbewust te maken en vanuit die gedachte maar alle denkbare hulp aan het zo mis bruikte Suriname en straks de Antil len - te willen verlenen. Ik acht dat een opgedrongen en ver keerd argument. De koloniale situatie is ontstaan in een geheel andere tijd en uit een, in vergelijking met de te genwoordige. totaal andere mentaliteit. Of dat kolonialisme toen goed was of niet, valt over te strijden, want het heeft meer dan één facet. In elk geval is het naar ons gevoelen onzinnig om de huidige generaties daarvoor nog aansprakelijk te stellen en op die gronden terug te vorderen wat Nederlanders eeuwen geleden aan de toenmalige situatie^ in Suriname verdiend zouden hebben, hetgeen trou wens met geen mogelijkheid meer te berekenen valt. En als we vanuit dat sentiment ons gedrongen moeten voe len om aan Suriname alle mogelijke hulp te verlenen, dan juist komt het neer op een rekening vereffenen, om quit te spelen. En het zou weieens kunnen zijn, dat Nederland die reke ning dan al lang vereffend heeft! Nee, ik acht dit Nederland, met zijn thans levende generaties van burgers, bepaald niet nog verantwoordelijk van wat voorvaderen er in vorige eeuwen aan winst hebben uitgesleurd. Dan mo. gen we ook wel beginnen om aan Spanje de veroverde Zilvervloot terug te betalen, aan Engeland de in onze gouden eeuw toegebrachte oorlogsver liezen. aan de Rooms-Katholieke kerk de bij de beeldenstorm veroorzaakte schade en inpikken van haar kerkge bouwen en noem maar op. Ook daar denken mensen van deze tijd toch niet aan? Als we vanuit dat vals sentimen tele argument gedrongen moeten wor den om Suriname en zijn inwoners te helpen, dan gaan we van een verkeerd standpunt uit en zijn we gauw uitge rekend. Het enige wat dient te tellen is: daar is een nog hulpbehoevend land, dat door allerlei oorzaken ook onderlinge twisten - nog altijd niet in staat is om zichzelf te redden, waar wij, als rijker* malie, dus diensten aan kunnen verle nen en dit temeer onze aandacht ver- d'ent omdat er toevallig enkele eeuwen al banden mee besaan, van welke aard dan ook. Alleen wanneer Nederland iran die gedachte uitgaat, een minder bedeeln volk (welk dan ook) helpen om onafhankelijk te kunnen gaan staan en het ook tot eon zekere welvarendheid te helpen brengen, dan gaan we uit van een juist, ethisch verantwoord standpunt. Maar dat heeft alleen zin wanneer de Surinamers zelf zich óók willen in spannen om hun land de nodige kracht hiertoe te helpen geven. Dan kan ik geen bewondering noch medeleven op brengen voor de tienduizenden die zich, als rijksgenoten, hals over kop naar Nederland hebben begeven om, zonder daartoe te hebben bijgedragen, hier van de door ons opgebouwde so ciale voorzieningen te komen profite. ren en die dan daarom maar in Ne derland zouden willen blijven en Ne derlander worden. Het eigen land overlatend aan de armsten en wie ver- dar niet meer kon vluchten naar dat in woord verfoeide Nederland. Een en ander heeft niets te maken met rassendiskriminatie, een neger of kleur ling acht ik even hoog als weike blan ke ook, maar ook zij hebben plichten, waartoe ook zeker die tot het eigen land behoort. Ook onze Nederlandse samenleving is een eigene, waarin vreemde elementen, van welk ras of kleur ook, z<ch nooit geheel gelukkig kunnen voelen, omdat zij er zien ook nooit geheel mee kun nen assimileren. Over en weer schept dit spanningen. Zoals ook reeds in meerdere steden van ons land en niet alleen ten aanzien van Surinamers - tot uiting is gekomen. Daarom, als Su riname onafhankelijk wordt, dan de Surinamers ook een Surinaams pas poort en ge en Nederlands. De hier aan wezigen dienen dan toch van lieverlede weer naar hun eigen land terug te ke ren, om daaraan mee te bouwen. In hun en ons aller belang mogen we daarin niet sentimenteel zijn, Helpen is goed, onze menselijke plicht doch dan daar, in en voor Suriname, en niet hier voor de alleen het eigen be lang zoekenden. Op de Van Weedestraat werd geduren de twee uren, van 's morgens 7 tot 9 uur, snelheidscontrole gehouden. Er passeerden 530 voertuigen de radarap. paratuur, waarvan er 16 de maximum snelheid van 50 km overtraden. ÉÈÊtmtÈ

Soester Courant | 1974 | | pagina 1