Extra voordeel - Extra voordeel 8.9S 98 62 1.19 98 75 REEHORST-Supermarkt LUXE KEUKENS schippers „De Gouden Laars" enkele malen groter geworden Peuterspeelzaal „De Bron in Klaarwater geopend it wSS Vrijdag en zaterdag-aanbiedingen Kilo pracht HAMLAPPEN 100 gram ACHTERHAM (de echte) Liter KARNEMELK 10 stuks EIEREN Klinkhamer Groninger ONTBIJTKOEK1.19 Literblik APPELMOES69 4 stuks T0MP0UCEN (extra groot)1-19 10 stuks PUNTBROODJES1.09 200 gram blanke CHAMPIGNONS Wt kilo KLEI-AARDAPPELEN (Bintjes) EG v SETTEN V.V.V.-NIEUWS Wijkraad Soesterberg blijft ijsbaan te duur vinden MET LAGE PRIJZEN SOEST Zaterdagmiddagconcert Utrechtse Domkerk Hardrijder uit de bocht TfXENPRMTIKUM AMERSFOORT POLITIE TEL. 19444 1 Soesterbergsestraat 51 B, t.o. busstation Telefoon 14071 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Wallart Saerékamp zonder muziek Buit van 700 gulden in Soesterbergse kazerne Auto over de kop Ontevredenheid over onderhoud gemeentewoningen groeit Verdere reconstructie Biltseweg 'nwTBMffir 1 Soes ter Courant van donderdag 22 augustus 1974 99 Met het in werking stellen van een fonteintje heeft mevrouw G. C. M. Breedeveld-Schaareman de vijfde peuterspeelzaal in Soest onder de flat Hons- bergen in Klaarwater officieel geopend. Soest heeft daarmee het grootste aantal peuterspeelzalen in de regio, een prestatie die Neks Blommers van het bestuur van de peuterspeelzalen in haar openingswoord volledig toeschoof aan het drie en een half jaar geleden opge richte Stichtingsbestuur. Daarbij was de steun van de gemeente] van niet te onderschatten waarde ge bleken, meende Neks Blommers. In „De Bron" waren alle wensen voor de volle 100 °/o verwezenlijkt en daarmee was deze speelzaal de mooiste van Soest. Ondanks de onontbeerlijke financiële steun van de overheid kende de stich ting toch nog de problemen van de moeilijke financiële positie en de pro fessionele begeleiding in de speelzalen. De vorig jaar gehouden enquete had uitgewezen dat 82 °/o van de ouders het sociale contact voor hun peuters via de speelzalen het belangrijkste vond. Ook daarom al was de professio nele begeleiding noodzakelijk. De naam „De Bron" was in dit ver band zeer toepasselijk, omdat een bron iets had van onuitputtelijk zijn en zo, kon bijdragen aan een betere leefbaar heid. Daarna verrichtte mevrouw Breedeveld de openingsceremonie, waarvoor zij als herinnering een tinnen maatbekertje kreeg aangeboden. Namens de ouders kreeg de vijfde peu. terspeelzaal een speelgoedbeertje. De opening Werd bijgewoond door de heren Breedeveld en Koudijs van de Stichting Honsbergen, de heer J. Spa namens de Stichting Jeugdzorg Soest, mevrouw Korthuis namens de stichting peuterspeelzalen, vertegenwoordigers van de gemeente, vele ouders en ook wat peuters. Foto: Herman van Dam Tijdens het zaterdagmiddagconcert in de Domkerk te Utrecht tieden a.s. za 'erdag op de instrumentale en vocale cantorij van de Domkerk onder leiding van Maarten Kooy. Op het programma staan een tweetal motetten van res pectievelijk Christiaan Geist („Beati omnes" voor Dassolo en strijkers) en Heinrich Schütz („Seid barmherzig" voor sopraan, alt, tenor, bas, koor en strijkers). Het concert begint zoals ge woonlijk om 15.30 uur en de toegang is vrij. Op de Burg. Grothestraat botsten twee personenauto's; de een bestuurd door mevrouw W. V.-van P. (60) uit Zand- voort, de ander door de 22-jarige Amersfoorter E. J. K. K. kwam met te hoge snelheid vanaf de Koninginnelaan het Nieuwerhoek- plein op zeilen en schaafde daardoor langs de auto van mevrouw V. Eerst reed hij nog door, maar hij keerde op zijn schreden terug. De beide voertui gen werden flink beschadigd. K. had geen rijbewijs en daarom werd zijn auto in beslaggenomen. Tel. 03490- 2 90 97 Eng. Du, Fr, Sp, ïtal, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE KONVERSATIE o.Lv. BUITENLANDSE DOCENTEN met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150r— TEVENS complete film reportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Eveneens is ingebroken in het protes tants-geestelijk verzorgingscentrum De Meteoor op het Wallart Saerékamp. Hier kwam de dader binnen door het forceren van een deur. Hij ontfermde zich over de complete geluidsappara tuur. radio, platenspeler en versterkers, ter waarde van 2.000 gulden. Ook in dit geval stelt de marechaussee een on derzoek in naar de identiteit van de onbekende dader. Ook op het Wallart Saerékamp ver dween een loonzakje van een scholier die er als part-timer werkzaam was. De marechaussee slaagde er spoedig in de diefstal op te lossen. Een werkster bleek het loonzakje in haar jurk te hebben laten glijden. KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFINE CRS5ETTE5 REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 In het weekeinde is ingebroken in de onderofficierskantine van de Dumou- linkazerne aan de Amersfoortsestraat. De onbekende dader is het gebouw binnengekomen nadat hij het slot uit een deur had geboord. In de kantine brak hij de kassa open, waaruit een bedrag van 700 gulden verdween. De dader heeft ook nog geprobeerd de brandkast te openen, maar hiervoor had hij niet het juiste materiaal; de brandkast bleek daarvoor te zwaar te zijn. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Op de A. P. Hilhorstweg ging de 19- jarige A. D. uit Soest met zijn auto over de kop bij een manoeuvre om een wegspringend obstakel te ontwijken. Zijn wagen werd totaal vernield'; dé bestuurder kwam met de schrik vrij. We komen nog even terug op de U.S.O.-busconcerten „Uit en Thuis" en de meerdere mogelijkheden voor con certbezoek, die nu door de nieuwe re geling zijn geschapen. Wie zich wil opgeven voor deelname aan deze Uit en Thuis-serie moet persoonlijk op het VVV.kantoor komen, waar men, in bijzijn van de cliënt, de plaatsbespre king kan regelen. Men dient het ver schuldigde bedrag plus de kosten ge lijktijdig te voldoen. Wil men uit de andere series een be paald concert bespreken, dan kan dit uitsluitend 3 dagen vóór het bedoelde concert plaats vindt. Dus hier is reser veren op lange termijn niet mogelijk. Wie nog meer over de gang van zaken wil weten, kan ons altijd bellen. We kunnen begrijpen, dat de nieuwe ma nier van plaatsbespreken nog even moet wennen. Maar wij garanderen U, dat alles prachtig voor elkaar komt. Inmiddels zijn de nieuwe stickers voor de deelnemers aan ons Kadobonnen- systeem ook gereed gekomen. Iedere winkelier, die is aangesloten ontvangt van ons het benodigde materiaal, waaraan duidelijk te herkennen is, dat de klant met zijn of haar Kadobon bij de door hem of haar gewenste zaak terecht kan. Dit materiaal bestaat uit t grote sticker voor op de etalageruit of op de deur en 1 kleine sticker voor op de kassa. Dat het ook mogelijk is met een Kado bon een lekker hapje te gaan eten, was misschien nog niet bij iedereen be kend. In dit geval is het restaurant eveneens aan de sticker herkenbaar. Voorlopig blijven de Kadobonnen een Soester aangelegenheid, omdat het be steden in de eigen plaats voorop blijft staan. Velen hebben al ondervonden dat een Kadobon een fijn geschenk is en heel vaak zelfs een uitkomst. Dus „Kadobonnen, koop en geef ze!" Denkt U nu maar niet dat bet met alle evenementen afgelopen is en dat we klaar staan de winterschuit te ont vangen. Dat is er nog lang niet bij. Op zaterdag 24 augustus vindt ln Jaarsveld-Lopik het Polstok versprin gen plaats om het Ned. Kampioen schap. Aanvang 14.00 uur, een dol schouwspel'. En Amersfoort gaat het van 28 augus tus tot en met 7 september weer „keiig" doen. Ditmaal zal het Zwitser land wezen, dat als kontakt-land werd gekozen en waarover U op vele aan trekkelijke wijzen geïnformeerd zult worden, niet zo gewoontjes, maar via tal van attrakties. Als knalpunt voor Amersfoorts binnenstad is de opening van het nieuwe stadhuis, dat ook wii Soesters langzaamaan uit de iteigers hebben zien ontstaan. Het programma boekje over de Keistadfeesten kunnen wij U, zolang de /oorraad log ftrekt, aanbieden. En dan maar nopen, lat over al die feestelijkheden een vrolijk zonnetje wil schijnen! Unaniem blijft de Wijkraad van mening dat de ijsbaan, in de uitvoering zoals de sportstichting die voorstaat, te duur is. Tot die conclusie was men ook al gekomen tijdens de vergadering van 14 februari j.1. en b. en w. werd toen het advies gegeven een goedkopere oplossing te zoeken. Het advies werd echter niet opgevolgd en de gemeenteraad kreeg een voorstel 228.000 gulden te voteren voor de aanleg van de ijsbaan. Te elfder ure ging hel dan weer niet door, omdat de wijkraad nogeens om advies gevraagd moest worden. Dat advies blijft echter „niet doen". „Dergelijke bedragen kunnen beter be steed worden; er zijn belangrijkere culturele zaken", was de mening van de heer C. 'van Rijthoven (CDA). „Zonda geld", vond de heer H. Bakker (PvdA). De hoer G. van Aalst (VVD) vroeg zich af hoe de gemeente dat be drag ooit zou willen verhalen. De ijs. baanvereriging telc geen 400 leden meer, veel minder. Het aanleggen van de ijsbaan zal ten koste gaan van andere voorzieningen". De heer Van Aalst was er een voorstander van dat het wijkraadstandpunt in de raadver gadering zou worden toegelicht. Omdat hij in de nieuwe gemeenteraad gekozen is, kreeg hij de taak toebedeeld. Ook voor mej. H. Lensink (CDA) was de baan te duur. De jeugd kon naar haar mening terecht op ondergelopen veldjes. De ijsbaanvooruitzichten zijn derhalve niet gunstig omdat de wijkraad de ijs- vooruitzichten. met het oog op de laat ste winters, allesbehalve gunstig vindt. Later in de discussie kwam er nog een ander punt bij, toen de bouw van een sporthal zo gewenst bleek. De wethouder van sportzaken had dat echter al eens een niet haalbare zaak genoemd en dat nu bevreemde de heer Van Aalst; „waarom zonder slag of stoot 228.000 gulden voor een ijsbaan, die nauwelijks gebruikt wordt en geen geld voor een sporthal waar dringend behoefte aan is?". Hoe dringend die behoefte is, bleek evenwel cck weer een open vraag, om dat slechts twee verenigingen gerea geerd hadden op een verzoek uit de wijkraad hun meningen kenbaar te maken. Een van de twee deed dat ook nog ongevraagd; die was indertijd over het hoofd gezien. De discussie resulteerde in de instel ling van een commissie „sportbehoef. tenonderzoek" waarvan de leden zullen worden benoemd na installatie van de nieuwe wijkraad in november a.s. Verkeersituatie Er werd nog een commissie ingesteld, die gesprekspunten gaat verzamelen voor een bijeenkomst met de ambte lijke verkeerscommissie. Alle verkeers zaken in Soesterberg mogen dan aan de orde komen en de wijkraadleden werden uitgenodigd hun wensen inzake de verkeersveiligheid binnen veertien dagen schriftelijk in te dienen. In de commissie hebben zitting mej. Lensink en de heren Bakker en Van Rijthoven. De heer Bakker is voorzitter. Groot onderhoud maal maakte de ongenoegen Voor de zoveelste wijkraadsleden hun ongenoegen ken baar over de gang van zaken bij het zgn. grootonderhoudsplan voor gemeen tewoningen. Het door de gemeente opgestelde rap port bleek voor de heer Van Rijthoven wel aanvaardbaar, maar of het uit. voerbaar was, betwijfelde hij. „Wat komt er uit?", was zijn vraag die voor zitter Veenendaal deed opmerken dat er maar snel een bewonerscommissie geformeerd moest worden. Dat bleek op een bijzonder frappante situatie te stuiten, nml. dat het rapport nog verrouwelijk was. „Waar moeten wij met de bewoners over gaan pra ten", vroeg de heer Bakker. Aan dat „vertrouwelijke" werd ernstig getwijfeld, omdat de inhoud in Soest openlijk behandeld was. Men besloot daarom de gemeenteraad schriftelijk® vragen te stellen waarom er voor Soes. torberg nog steeds niets gedaan was; wanneer de definitieve plannen opge steld zouden worden; waarom er nog steeds geen offertes aangevraagd wer den bij plaatselijke leveranciers en wanneer er nu begonnen werd". Men hoopt dat de vragen in de raads. vergadering van 29 augustus aan de orde zullen komen en de heer Bakker zal daar aanwezig zijn om de onge rustheid toe te lichten. Niet altijd is Soesterberg overigens een stiefkind van Soest want de bewoners van de Luit- Koppelaan hebben op hun verzoek bomen in de straat gekregen. Ook zal de rommel naast het pand Rademakerstraat 67-69 door de ge meente worden weggehaald, terwijl bo vendien de gemeente Zeist het fietspad Soesterberg.Zeist inmiddels had her steld. Toch zij de heer Van Aalst bij zijn af scheid (hij komt in de gemeenteraad) dat hij hoopte dat de nieuwe wijkraad de vruchten zou plukken van het werk van de eerste wijkraad en erkenning zou krijgen in Soest V/At'"t A»Isi L m HOUT-EN TRIPLEXHANDEL BV. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur. Óp het werkprogramma voor dit jaar van de provincie is voor het asfalteren van de betonverharding van de Biltseweg, tussen de Dolderseweg en de Becke- ringhstraat een bedrag van 800.000 gulden uitgetrokken. maakt; de meerkosten zijn 406.000 Vorig jaar werd het gedeelte van de Biltseweg, tussen Amsterdamsestraat weg en Koninginnelaan van een nieuw wegdek voorzien en gelijktijdig iets verbreed. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat gedeelte vierbaans te maken, maar verkeerstellingen wezen uit dat de verkeersintensiteit minder snel toenam dan aanvakelijk werd Thans blijkt het gewenst om bij de uit voering van de asfalteringswerkzaam- heden tevens de aansluitingen van de Embrachementsweg en de Wieksloter- weg aan te passen, het langs de rijbaan gelegen fietspad op een aantal punten te wijzigen en dat pad ook van een nieuwe deklaag te voorzien. Met de uitvoering van de werkzaam heden is dezer dagen een aanvang ge- verondersteld. Of die geringere toene ming zich zal voortzetten, zal uit ver dere onderzoekingen moeten blijken. Wel was het voor de provincie aantel- ding de voorbereiding voor een alge hele reconstructie voor enige jaren op te schorten en door middel van een voudiger en minder ingrijpende voor zieningen toch een verantwoord ver. keersofwikkelingsniveau te bereiken. Zo werden er verkeerslichten geplaats waar een bedrag van 659.800 gulden, meegemoeid was. De aanzienlijke kostenoverschrijding nu met 406.000 gulden is naast de extra voorzieningen ook te wijten aan de zeer forse prijsstijgingen van het asfaltbe ton. lllMi iillliflillTIIlilffMPr r% V Ti JU i* £i I fnfTITfmwTp :imm«ii >ii „in nu ii.im»»r»Trf— WlTOTOMiH Vorige week heropende de heer A. Klerk zijn fors uitgebreide schoenenzaak aan de Koninginnelaan. De vloeroppervlakte van de winkel is ruim 1/3 groter geworden en bovendien werd achter de zaak een groot magazijn ingericht. Dat heeft de van origine Amsterdamse schoenhandelaar de mogelijkheid ge geven om zün totale collectie nu in de zaak te tonen. Alle dozen zijn ver dwenen en op overzichtelijke rekken is van ieder paar. één exemplaar aan wezig. De klant kan nu zelf selecteren, zelf zijn keus bepalén, waarna uit het ma gazijn de juiste maat en kleur te voor schijn gehaald kan worden. Geen sine cure deze opzet, die echter bijzonder dankbaar werken mogelijk maakt. Bo vendien heeft De Gouden Laars nu ook neetapparatuur voor kindervoetjes aangeschaft en kunnen «cidnerschoen- tjes T.et correctie geleverd worden. Een uitbreiding die Dijzonde- gewaardeerd wordt. De eparatie vordt uitbesteed en is doorgaans met twee dagen gereed. Als oud-vakman schoenmaker zegt de heer Klerk tevreden te zijn over de afleve ring van de reparatie. En dat betekent wel wat voor zijn critische ogen. Zijn moeilijkste taak vindt hij overi gens het inkopen. „Schoenen is puur mode" zegt hij, „met alle risico's van dien", 't Is wel eens gebeurd dat een mode-schoen gekocht werd en de mode voorbij was. toen de ingekochte hoe veelheid geleverd werd. Dat was de „opart"-periode. Nu gaat dat gelukkig niet zó vlug meer. De laars is aan het verdwijnen door de broekpakken; de hogere hak voor jongens komt wat op, „maar ik koop daar montjesmaat van in", 't Zijn dikwijls grillen. Het overzichtelijk interieur van „De Gouden Laars" Foto: Herman van Dam Waar wel ernstig rekening mee gehou den wordt is dat de schoen betaalbaar moet zijn. „Ik zoek het niet in dat hel® exclusieve, maar wil wel graag een modieuze en sportieve kwaliteitsschoen leveren". Veel komt uit Nederland, Italië en Duitsland. Wel verwacht de heer Klerk dat Engeland spoedig op d® Nederlandse markt zal verschijnen. Dames, heren en kinderen kunnen er terecht; de dames bovendien voor pan- ys en tassen (een kleine leuke collec tie) en de heren ook voor sokken. Met vrouw en dochter Yvonne (net van de detailhandelsschool) heeft de heer Klerk, nu 3'/? jaar in Soest, zich een vaste plaats in onze middenstand we ten te verwerven.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3