sk allmilmö PLAAT SCHADE? Kursusprogramma 1974-'75 van Artishock Gebr. Van Kooy b.v. Grote bezwaren tegen hinderwetvergunning voor Terpo-rubber Kursusuren met ruim 40% uitgebreid delta keukencentrum Birkstraat 50a - Soest Telefoon 02155-19979 Kom daarom eens binnenlopen MERCEDES-BENZ Wespenplaag ook in het Natuurbad Districtsvergadering Kon. Verbond van Ondernemers Terpo-directie slechte mentaliteit verweten Ringsteken op 1 september bij Manege De Bosboeve Officiële opening nieuwe stadhuis van Amersfoort Rechterlijke uitspraak in uitrit-probleem Rekening voor 4 miljoen liter water de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -180 09 MANIFESTATIE ESploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Ton Beuken EEMLAND ZIEKENAUTO. TEL 12727 Kollekte kankerbestrijding 1974 Gebr. Van Koojj b.v. 20 «ram hasjish in beslag genomen Inbraak bij T.B.S. MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Soeeter Courant van donderdag 22 augustus 1974 C By de kunstenaarsvereniging Artishock, in het gebouw aan de Steenhoffstraat ls verkrijgbaar het nieuwe kursusprogramma voor het seizoen 1974-'75. Vergeleken met vorig jaar is het aantal kursussen vrijwel gelijk gebleven. Verdwenen zijn de kursussen muziek, muzikale expressie, modern ballet, expe rimentele kleding, gieten en van de blok-kursussen (kursussen over een kor tere periode) eksperimenten met kleding, spelen met bloemen, volksdansen, sierraden maken, zeefdruk, vrij toneel en speel je eigen toneel. Daarvoor ln de plaatsgekomen zijn de kursussen textiele werkvormen, hatha- yoga, tekenen en schilderen en jazz- ballet. De blokkursussen worden dit jaar gegeven voor ruimtelijk vormen, beeldende vorming en muzikale vor ming. Nieuw zijn ook de invoering van een knipkaart en een zaterdagmorgen kaart. Dit is gedaan om de apparatuur, waarover Artishock beschikt, zo opti maal mogelijk te laten gebruiken. Ge dacht wordt daarbij aan de „donkere kamer", de ets- of zeefdrukinstallatie, de houtdraaibank, de lasapparatuur enz. Wat de knipkaart betreft kan men steeds twee uur terecht op een van te voren met de administratie afgespro ken tijd. De zaterdagmorgen-kaart biedt mogelijkheden voor creatief wer ken of het opknappen van een klusje (lassen, solderen enz.). Een docent is dan aanwezig voor het bieden van hulp. 28 weken Het seizoen duurt in totaal 28 weken, zy vangt aan op maandag 16 septem ber en eindigt op zaterdag 26 april 1975. Deze periode wordt onderbroken voor de kerstvakantie van 22 december tot en met 5 januari en de paasvakan. tie van 23 maart tot en met 6 april. Begonnen wordt op 16 september met twee „open weken". Tot en met 27 september kunnen adspirant cursisten zicht oriënteren waaraan zij willen gaan deelnemen. Buitendien zal het mogelijk worden om, gedurende het seizoen, in overleg met directeur en docent, alsnog over te stappen naar een andere kursus. Vooral wordt op zaterdag 7 september nog een „Open Dag" gehouden; van 14 tot 17 uur kan men terecht in het Ar- tishockgebouw, waar de 25 docenten gereedstaan voor het geven van infor matie. Dan is ook de daags tevoren ge opende expositie van kindertekeningen te bewonderen. In het kader van deze tentoonstelling worden gedurende de maand september een drietal lezingen gehouden. De eerste op 6 september door Lucia Nijhuis uit Enschede; de tweede op vrijdag 13 september door mej. A. Takken van de Stichting Beel dende Vorm, over de situatie in het onderwijs met betrekking tot de crea tieve ontwikkeling. De derde lezing wordt gehouden op vrijdag 20 septem ber door de heer J. v. d. Heuvel, leraar aan de vrije school te Zeist. Hij zal spreken over de vormende waarden van het kunstzinnig onderwijs. 40% meer De kunstenaarsvereniging begon In 1969 met het organiseren van deze kur sussen. Er werden toen vier kursussen gegeven, door drie docenten en besloeg in totaal 150 lesuren. Het afgelopen seizoen omvatte 2150 kursusuren en 51 kursussen. 560 kur- sisten werden begeleid door 25 docen ten; er werd 70 uren per week „gedo. ceerd". In het komende seizoen wordt het aantal kursusuren 100, een stijging met meer dan 40 Het creativiteitswerk wordt, wat be treft de personele lasten gesubsidieerd door het ministerie van CRM en de ge meente Soest. Het rijkssubsidie be draagt 50 °/o van de honoraria enz. van de docenten en 20 van deze kosten als bijdrage in de salariskosten van de vaste staf. In de vergadering van 16 no vember 1972 besloot de raad in laatst genoemde kosten (salariskosten vaste- staf) een bijdrage van 80 te verle nen, waarbij deze kosten werden ge fixeerd op 50.000 gulden. Voor 1974 werd het bedrag daarna verhoogd met 12%. De totale begrotingspost voor de kosten van kursussen kwam daardoor op 80.176 gulden. Vermeld zij verder dat de kursussen door het rijk gesub sidieerd worden met als voorwaarde, dat de gemeente een gelijk bedrag ter beschikking stelt als het rijk. Alle andere zaken, zoals de apparaats. en huisvestingskosten, aanschaf en on derhoud van gereedschap ad., moeten uit de opbrengst van kursusgelden worden bekostigd. Voor het onderhoud van het Artishock- gebouw is in de begroting van 1974 nog een bedrag opgenomen van ruim 28.000 gulden. Het gebouw is van de gemeente. De vastestaf van Artishock bestaat uit vier man, t.w. een full-time werkende directeur en conciërge en 2 part-time werkende administratieve krachten. De uiteindelijke verantwoording ligt bij het bestuur van de vereniging Artishock. Artishock ls tussen de ongeveer 70 creativiteitscentra in Nederland, de enige die gekozen heeft voor de ver- enigingsvorm. Alle anderen hebben een stichtingsvorm. De docenten zijn veelal ook werkzaam als zelfstandig beeldend kunstenaar. Via opleiding aan de aka- demie voor beeldende kunst en in de praktijk zijn zij specialisten geworden. Tevens hebben zij een pedagogische- didaktische bevoegdheid verkregen middels een bijscholingskursus ofwel een lange praktijkervaring. De kursusgelden bedragen 60 tot 130 gulden; de blokkursussen 35 tot 65 gul den. Op de bij de kursus vermelde be dragen genieten kursisten van 15 jaar en ouder, wier inkomen gelijk of lager is dan het huidige minimumloon een reduktie van 50 Het derde en vol gende kind uit een gezin, krijgt even eens 50 reductie. Het materiaal voor de specifieke kin dercursussen wordt gratis verstrekt. Het materiaal voor de overige kursus sen kan betrokken worden uit het ma gazijn van Artishock. Het overzichtelijke programmaboekje geeft exact per dag de tijden aan van de diverse kursussen. Daar staan de kosten bij vermeld, alsook de docent. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel in ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Officieel dealer Vestigingen in k Amersfoort, Soest, Naarden, a Hilversum en Baarn. f Het Soester Natuurbad beleefde vorige week enige hoogtijdagen. Woensdag werd het hoogste bezoekersaantal van dit seizoen geteld, 5300. Donderdag waren het er 3700, vrijdag eveneens 3700, zaterdag 3200 en ook zondag 3200. Die vele bezoekers werden geconfronteerd met een wespenplaag, zoals er nog zelden een in het natuurbad heeft plaatsgevonden. Personeel van het bad en de wespen- verdelger bij uitnemendheid, Chris Uiterwijk, hebben serieus gezocht naar nesten. Er zijn er ook enkele gevonden en opgeruimd. Veel nesten blijken ech ter onder de grond te zitten en moei lijker op te sporen. De wespen komen af op het afval dat in de mankten wordt gedeponeerd. Dat zijn open manden, enkele jaren ge leden in de plaats gekomen van de plasticzakken aan ijzeren beugels met deksel. Men is daarvan afgestapt om dat deze vaste obstakels in de zonne weide een probleem waren bij het maaien van het gras. De wespen komen echter ook af op nonchalant weggegooid kauwgum en andere zoetigheid. Dat ligt dan tussen het gras en als men erop trapt steken de wespen uiteraard direkt. Om de diertjes afdoend op te ruimen zou gebruik van gif gemaakt moeten worden, maar dat is in het zwembad absoluut niet verantwoord. Overigens heeft men niet alleen in het zwembad last van wespen- Iedere bezoeker aan een terrasje kan er ook over mee praten. A.s. dinsdagavond, 27 augustus, aan vang 20 uur, zal in een der zalen van Hoog Brabant in het winkelcentrum Hoog Catharijne te Utrecht een dis trictsvergadering gehouden worden van het Koninklijk Verbond van Onderne mers, KVO. De vergadering zal zijn gewijd aan de inkomenspositie van de zelfstandigen. Sprekers zijn de heren H. Pors, vice- voorzitter van het KVO en Dr. R. J. H. Kruisinga, fractieleider van de CHU in de Tweede Kamer. De heer Pors heeft als onderwerp „So lidariteit in de minddenstand, Nu!" en de heer Kruisinga spreekt over „1974 de middenstand in de knel"'. Het botert niet tussen de directie van de technische rubberproduktie-onder- neming Terpo Rubber b.v. aan de Laan Blussé van Oud Alblas en de naaste buren. Van eventuele twijfels daarover is gistermorgen tijdens een openbare hinderwetzitting helemaal niets overgebleven. De gemoederen raakten, mede door herhaalde wederzijdse interrupties, tamelijk verhit. Twee omwonenden, de echtparen Van Woerden en Behrens, hadden schriftelijk bezwaren inge diend tegen het verlenen van een vergunning aan Terpo ingevolge de hinder wet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden en het uit breiden van een fabriek voor het vervaardigen van rubberprodukten. Zij kwamen de bezwaren, die stoelden op geluidshinder en stankoverlast, toe lichten en stelden daarmee een even tueel beroep de de Kroon veilig. In de toelichting lieten beide bezwaarden duidelijk uitkomen, dat zij gezien de ervaringen in het verleden met de Terpo-directie ernstig bezwaar maak ten tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning. Eén van de twee vertegenwoordigers van Terpo vond, dat „het verleden" dan maar als be langrijkste bezwaar in het proces verbaal moest worden opgenomen, maar daartegen kwamen de bezwaar den heftig in verzet. Het ging ook de heer J. Peters te ver, die de zitting leidde. Aan het eind ervan merkte hij op: „Het is niet mijn taak om u bei den bij elkaar te brengen, maar het zal me vandaag ook niet lukken!" De heer S. van Woerden wees op de hinder door het verbranden van plas tic en rubber en op de overlast door machines. Hij kritiseerde „de bedrieg lijke voorlichting door de directie, die voordelig grond van ons kocht voor een kleine uitbreiding van het bedrijf. Alleen voor de opslag van grondstof fen. Maar het werd een grote uitbrei ding, niet ten behoeve van Terpo maar van derden aan wie de directie de grond heeft verhuurd". De heer Van Woerden haalde als getuige de heer Van Aalst aan, lid van de wijkraad Soesterberg, die alle gesprekken hier over heeft bijgewoond. Als gevolg van de grote uitbreiding is naar de mening van de heer Van Woerden zijn bezit aanzienlijk in waarde gedaald, nog afgezien van het verkeerslawaai veroorzaakt door de weerkaatsing tegen een holle stenen fabriekshal. Dds. H. H. Behrens tekende bezwaar aan tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning op grond van de daaraan verbonden geluidshinder en luchtverontreiniging; het laatste is een gevolg van het verbranden van rub ber en plastic. De Terpo-directie heeft volgens de heer Behrens zowel monde linge als schriftelijke toezeggingen ge daan dat hierin verbetering zou ko men. maar deze niet nageleefd. Ervaringen Mevrouw Van Woerden liet weten „gezien de ervaringen in het verleden geen enkel vertrouwen te hebben in de directie van Terpo Rubber, die haar beloftes niet nakomt"'. Zij zei „lelijk bedonderd" te zijn door de di rectie. „waarmee niet te praten is, hoewel wij alles fatsoenlijk willen uit praten". Mevrouw Van Woerden zei, dat het beddegoed dat buiten hing iedere morgen vuil was door de rook. „Het ligt bij het laboratorium, u kunt het bekijken", bood ze aan. Zij merkte op, dat het momenteel rustig ls bij Terpo, „maar als de vergunning wordt verleend, wat staat ons dan weer aan lawaai te wachten?" Haar man bevestigde, dat met de Terpo-directie niet te praten viel. Hij sprak van een „slechte mentaliteit" (waartegen de op de zitting aanwezige oudste vertegenwoordiger van Terpo heftig ln het geweer kwam) en stelde dat Terpo van de brandweer alleen een vergunning had om hout te ver branden. Vanwege de bezwaren is het verbranden aanvankelijk beperkt tot voor tien uur 's morgens, reageerde een Terpo-vertegenwoordiger. De be zwaarden wisten nauwelijks hoe ze deze in hun ogen grote leugen moesten weerleggen. Mevrouw Behrens bijvoorbeeld zei: „Maar 's avonds om kwart over acht smeulde het nog. De hele weg stond onder de damp, bij regen en mist kon je er helemaal niet door. Terpo ver brandde heus niet alleen hout, maar ook rubber en plastic, al wilde ze de verdenking hiervan op een buurman laden. Wat de geluidshinder door ma chines betrof: die bleven zelfs tot tien uur 's avonds in gebruik. Nonsens De vertegenwoordigers van Terpo kon den nauwelijks langer wachten met hun reacties op de opmerkingen. „Wij passen ervoor voor leugenaar gezet te worden", zeiden ze. Het brandverhaal vonden zij niet meer relevant, de ver brandingsoven is dichtgegooid, het af val wordt voortaan per container af gevoerd. De transportband en de snij machine kunnen niet „al twee jaar lawaai maken", zoals de bezwaarden hadden gezegd, want de machines zijn pas in mei 1973 gekomen. Geluids overlast zou overigens in de eerste plaats schadelijk zijn voor de werkne mers. Als die overlast er was, zou de arbeidsinspectie er wel bezwaar tegen gemaakt hebben, meenden de Terpo- vertegeniwoordigers. Zij vonden het merkwaardig, dat juist nu van overlast werd gesproken, ter wijl de machines die veel lawaai maak ten, verwijderd zijn. „We hebben met veel meer machines gewerkt. In plaats daarvan is er één nieuwe neergezet", zeiden zij. Wat de geluidsoverlast van het verkeer betreft, volgens bezwaar den het gevolg van weerkaatsing van het geluid tegen een holle stenen fa- briekswand, zei een van de Terpo- mensen dit „merkwaardig" te vinden. „Zou het misschien kunnen komen van de voortreffelijke schutting, die Van Woerden heeft neergezet?" vroeg hij zich af. De reactie kwam direct: „Het was de wens van de Terpo-directie om een stenen muur neer te zetten", aldus mevrouw Van Woerden. Er werd over en weer nog wat ge foeterd, waarbij de Terpo-vertegen woordigers vooral de door de bezwaar- aangehaalde „slechte mentaliteit" van de directie erg hoog zat („de mentali teit van ons, v. d. Donken, in de afge lopen veertig jaar kunt u bij de ge meente navragen"). Dat een groet na afloop er niet af kon, verbaasde nie mand op de zitting. Op zondag 1 september worden op het terrein van Manege De Boshoeve aan de Beckeringhstraat grote ringsteek wedstrijden georganiseerd. Aanspanningen rijden met versierde koetsen; het losse paard moet bereden worden zonder zadel, de ruiter in een boerenkiel en met klompen. Het par koers met twee ringen, moet driemaal afgelegd worden. Wie de meeste ringen heeft gestoken, is de winnaar. Aangespannen moet in uitgestrekte draf gereden worden; het losse paard moet het parkoers afleggen in galop of in uitgestrekte draf. Er zijn mooie prijzen, waarin fraaie bekers, beschikbaar. De organisatie is in handen van de heer L. C. Vos, die hoopt bij voldoende deelname, er een jaarlijks terugkerend van te kunnen maken. Men kan zich nog aanmelden onder te lefoonnummer 10436. Tot nu toe zijn er ongeveer dertig inschrijvingen binnen, waaronder leden van de Soest Aan spanning. De wedstrijden beginnen om 11 uur. Het terrein is gratis toegankelijk en de kantine bij de manege is gedurende de wedstrijden geopend. Woensdagmiddag, 28 augustus, zal het nieuwe stadhuis van Amersfoort offi cieel worden geopend door de minister van Binnenlandse Zaken, mr. W. F. de Gaay tordman. Ter opluistering van de openingscere monie zullen van 14 tot 15 uur enige buitenlandse gezelschappen op het Stadhuisplein optreden. Dat zijn de RAF Germany Band, de Montafoner Sing- und Tanzgruppe Vandans uit Oostenrijk, 't Kliekske uit België, de Groupe Folklorique La Ronde uit Luxemburg, de Fanfara de la cave du Mandement uit Zwitserland alsmede de Rijkspolietiekapel uit Nederland. Dit optreden wordt herhaald tussen 17 en 18 uur. De kantonrechter te Amersfoort heef t konstruktie. Loopt het trottoir door en een uitspraak gedaan in een aanrü- dingszaak welke zich in Soest heeft voorgedaan op de Titus Brandsma- straat en de uitrit Gustaaf Gelderhof. Op 27 april j.1. botsten daar twee per sonenauto's. De heer A. C. S. (26) wilde vanaf de uitrit Gustaaf Gelderhof, de Titus Brandmastraat oprijden. Daar reed de heer J. S. (38) uit De Bilt, die A. S. geen voorrang gaf omdat zijns inziens deze van een uitrit kwam. Deze daarentegen, meende voorrang te heb ben. Een aanrijding was het gevolg. De kantonrechter heeft nu de Biltenaar in het gelijk gesteld. De ander werd schuldig bevonden, zonder dat het tot, een veroordeling kwam. Op diverse plaatsen in de gemeente treffen soortgelijke situaties aan. Een belangrijke rol speelt daarbij de weg- is er bij de uitrit een verzonken trot. toirband gelegd, dan is het een uitrit, zonder recht op voorrang. Loopt het trottoir niet door, wordt dat onderbroken en is er een bestrating (asfalt of klinkers e.d.) aangelegen, dan geldt de verkeersregel „rechts heeft voorrang". In het verleden hebben rechters ge oordeeld dat, indien de gecreëerde uit rit goed als zodanig herkenbaar is, het verkeer, dat vanaf die uitrit komt, voorrang moet verlenen aan het ove rige verkeer. De kantonrechter te Amersfoort heeft een gelijke uitspraak gedaan. Bekend is inmiddels dat de gemeente alle gevallen van twijfel wil opruimen en successievelijk al dergelijke bestrate uitritten wil gaan voorzien van een drempel c.q. verzonken trottoirbanden. De heer D. Lam, wonende aan de Birk straat, kreeg dezer dagen de schrik van zijn leven toen het Waterleiding Be drijf Midden Nederland hem een reke ning presenteerde van 2600 gulden. Dat was, rekende de heer Lam uit, voor een hoeveelheid van 4 miljoen liter water. Volgens zijn normale verbruik had hij er zo'n zestig jaar mee kunnen doen. Achteraf werd geconstateerd dat er kranen opengedraaid waren in een weiland achter de woningen aan de Bartolottilaan. Daar heeft de heer Lam soms vee lopen. Nu al enkele maanden niet omdat er eerst gehooid werd. Het land is te bereiken via een pad tussen de woningen aan de Bartolottilaan door. Van lekkage in de waterleidingbuizen is geen sprake, zodat hier volgens de heer Lam sprake is van moedwil. In dien de dader of daders niet gevonden worden, dan overweegt de heer Lam het genoemde pad geheel af te sluiten. Het waterleidingbedrijf heeft nog niet gereageerd op het verzoek van de heer Lam de rekening terug te brengen tot normale proporties. (Ook op zaterdag geopend). Ik las het in de Soester krant, wij worden straks manifestant, en zullen aan den vol'ke tonen, van wat voor mensen of hier wonen. Met energie bij groot en klein, in 't zaken doen; op elk terrein hoe ruim ik mij dit ook kan denken, zullen wij onze aandacht schenken. Ik zie straks alles bij elkaar wat leeft in Soest, hier openbaar tentoon gesteld; 't is onbeperkt bij alles wat hier leeft en werkt. Ik moet, en dat is het bedoelen, dan ook voor 't eigen mee gevoelen, de Beurs toont ied're Soesterlin-g wat er bestaat in eigen kring. En dat is veel, ja, weet je dat? 't is in het kort hier saamgevat meer dan je ooit eens hebt vermoed, in kwaliteit ook wel zo goed. Als elders; ga dan ook ter Beurse, zie je verlangens, kom en keur ze, er is volop; hier geldt de leus: „MANIFESTATIE-GLORIEUS!" INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE: Westsingel, „Mammoet op zolder". Open: di. t.m. za 10-12 uur, en 14-17 uur, maandag gesloten. GALERIE VALK; Valkestraat, t/m 13 aug.: Gustave Asselberghs, litho's, te keningen en schilderijen. Open di. t/m vr. 13.30-17.00, za. 11.00-18.00 uur. ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, 21 aug. t.m. 25 sep. ma. t.m. za. 10-17 u. zo. 14-17 uur. „Hedendaagse Zwit serse Kunst". KAPELHUIS: Krankeledenstraat, vanaf T.m. 3 aug. Nicolaas van Os. keramiek. Open: di. t.m. vr. 13-18 uur, za. 10-18 uur. Gratis. ST. AEGTENKAPEL't Zand 37, Amersfoort vanaf 29 aug.: „Schweizer Haus", ma. t.m. vr. 14-17 uur en 19-22 uur, za. en zo. 11-17 uur en 19-22 uur. ST. JORISKERK: Hof, Amersfoort. Bezichtiging t.m. 14 sept. Open 10.12.30 en 13.30-16 uur. Toegang is gratis. MUZIEK: ST. JORISKERK, Hof, iedere vr. mor gen 11.00-11.30 uur, orgelbespeling. Di. 27 aug. Orgelconcert van Dorthy de Rooy, aanvang 20 uur. THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. DIVERSEN MARKTHAL: Breestraat, Amersfoort. 22 aug. om 20 uur: Een groot uur Amersfoort, gepresenteerd door Koos Postuma. O.L.V. TOREN. O.L.V. Kerkhof Amers foort, te beklimmen di. t.m. za. 10-16 u., zo. 13-16 u. Op ieder heel uur rond leidingen. KAMPERBINNENPOORT. Iedere za terdag 10-12 uur rondgang Stadstrom- petters bij mooi weer. REST. AMERSHOF: Snouckaertlaan, Amersfoort.. Iedere do. 20 uur Vereni ging voor alleenstaanden. OPSTANDINGSKERK, Euterpepleln, Amersfoort. Zo. 25' aug. 19.00 uur „Open Deur Dienst" door Dominee G. Hengeveld, m.w.v. Het A'foorts Chris telijk Gem. Koor. o.l.v. D. v. Kun en- borg. Organist: H. Kurpershoek. OPENING NIEUWE STADHUIS: 28 aug. wordt het Stadhuis geopend door Mr. W. F. de Gaay Fortman, minister van Binnenlandse Zaken. Bezichtiging is mogelijk op 29, 30 aug., 2, 3, 4 sept van 19 - 22 uur. Voor de Jeugd: „De verdwenen Maan", door Poppentheater Toermalijn" in de Koppelpoort. Iedere wo. en za. 15 uur: voorstellingen. Plaatsen te reserveren onder tel. nr. 19629. FILMS Grand Theatre: Snoukaartlaan, do. t.m. wo. 5e suksesweek van „The Sting" za.: 2, 18.30 en 21.15 uur, zo: 1.30, 16, 18.30 en 21.15 uur, overige dagen: 2 en 20 uur. Cinema Amicitia, Stadsring. Do. t.m. wo. „Vrolijke ontucht in Tirol" za. en zo.: 18.45 en 21.15 uur, overige dagen: 2 en 20 uur, woensdag alleen 20 uur. Vrijdagavond 23 uur: „Guilietta van de geesten" (18 jr.). Za. en wo. om 14 uur en zo. om 13.30 uur: Speciale Jeugdvoorstelling: „Sjors en Sjimmie en de Toverring". City Theatre: Westsingel, alleen do. 20 uur: „Tarzan, koning van het oerwoud" vr. t.m. wo. „Brute Corps" (14 jr.). za.: 14, 18.45 en21.15 uur, zo.: 2, 16.15, 18.45 en 21.15 uur, overige dagen: 2 en 20 uur. Vr.-avond in de Late Sex Show om 23 uur: „Ik. een vrouw" II Haar Hu welijk - (18 jr.). Za.-avond 23.45 uur: „Het Satans Gebroed". BAARN Peklngtuinconcerten: zo. 25 aug. con certen van Het London Symphony Or- chestra o.l.v. Antal Dorati. Wo. 28 aug. concerten van Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haitink, en Het London Shyphony Orchestre o.l.v. Colin Davis. SPAKENBURG: Noorderkerk, dagelijks 10-17 u., Pop- pententoonstel 1 ing. ACHTERVELD: 25 aug. t.m. 1 sep.: 300 jaar Parochie „Achterveld". Het koliekteren voor een liefdadig doel is in ons land een regelmatig terugke rend verschijnsel. Periodiek wordt aan u, hetzij op straat, hetzij aan huis, een bijdrage gevraagd voor een doel, dat vrijwel altijd wel uw sympathie zal hebben. Wij mogen aannemen, dat de kanker bestrijding ongetwijfeld uw beurs zal openen, of u naar een bank- of giro- cheque zal doen grijpen. Kankerbe strijding is immers een zaak van alge meen belang; een doel, waarbij wij al len, zonder uitzondering, ten nauwste zijn betrokken. Dit zal zo blijven tot de overwinning op deze angstaanjagende ziekte is bevochten. Hoe eerder dit beurt hoe beter, want het gaat om de gezondheid van ons allemaal, van ons en onze kinderen. Gelukkig worden er goede vorderingen gemaakt, stijgen de genezingskansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden bedwongen en andere vormen tot staan worden gebracht. Helaas ech ter vallen jaarlijks nog te veel land genoten aan deze ziekte ten offer. Eén op de vier sterfgevallen wordt veroor zaakt door kanker. Een goed georganiseerde kankerbe strijding is duur maar noodzakelijk. De voortschrijdende geldontwaarding is er oorzaak van dat op verschillende ob- jekten moet worden bezuinigd. Er dreigt een noodsituatie te ontstaan. Wanneer er geen forse bedragen ter beschikking worden gesteld raakt de kankerbestrijding jaren achterop. ZuLt u, gewapend met deze wetenschap, een kollektebus voorbijgaan zonder iets te offeren? Wij menen van niet, want evenals andere landgenoten, draagt ook u ongetwijfeld de kankerbestrijding een warm hart toe. Laat het Koningin Wilhelmina Fonds op uw steun mogen rekenen! De kol lekte zal dit jaar plaatsvinden tussen 26 augustus en 6 september. Mocht u geen kollektant ontmoeten of per bank of postgiro willen bijdragen: het post giro-nummer is 26000 t.n.v. Koningin Wilhelmina Fonds - Amsterdam. Uw geld is bij de kankerbestrijding goed besteed. Weest mild in uw gave of met uw girostorting! Het adres van het Komité Soest is: P. C. Hooftlaan 35, tel. 14411. Balladelaan 208, Amersfoort Telefoon 03490-26844 k Reparaties aan alle merken auto's A onder volledige garantie f Tijdens het weekend werd rond het middernachtelijk uur op De Zoom aan gehouden de 27-jarige J. G. uit Beesd, die daar bepakt en bezakt wandelde. Hij bleek in het bezit te zijn van 20 gram hasjish, die de politie in beslag nam. G. kreeg een procesverbaal. Maandagmorgen werd een inbraak ont dekt in de kantine van het Technisch Bureau Soest aan de Beckeringhstraat. De onbekende dader heeft geen grote buit kunnen bemachtigen in het TBS- gebouw; slechts wat sigaretten nam hij mee, overigens wordt er niet vermist. SOEST De artsendienst wordt waargenomen door D. van Dorssen, W. Beekman- straat 302 (Klaarwater) tel. 15631 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempel laan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar op volgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur zuster H. Sijtsma en zuster G. Pluim, Bosstraat, 29, tel. 14610. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur zuster S. Visser, W. Beckmanstraat 258 (Klaarwater), tel. 14365 en zuster M. van Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490- 17172. Spreekuur Medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoordapparaat). ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. W. Wesseldijk, Baarn. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma, H.A, 19 uur ds. D. H. Bosma, m.m.v. koor „Sursum Corda". „De Open Hof", Dalweg'Veenbesstraat 10 uur gezamenlijke dienst met gere formeerden; ds. Jac. Smit. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. J. Coenraad, Den Haag. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor Kerkvoogdij en Jeugd, weric. Jeugdkerken. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Juliankerk, Julianlaan. 9.30 uur ds. A. Wilschut, Haarlem. 17 uur drs. C. H. Koetsier, De Bilt. „De Open Hof', Dalweg'Veenbesstraat 10 uur gezamenlijke dienst met her vormden ds. Jac. Smit. 17 uur dr. J. Rinzema. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 9.30 uur dr. J. Rinzema, bevestiging ambtsdragers. 17 uur ds. H. J. Bavinck, Baarn. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 uur ds. P. Deddens, Hilversum. 14.45 uur ds. R. Koolstra, Veenendaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10 en 19 uur student Kok, Bennekom. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg^hoek Beukenlaan. .30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Van Haaren. Dindsdag 27 augustus 19.30 uur ds. J« Karens, Opheusden. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig AvondmaaL Schaapskooi, Klein Engendaalweg 54 16 uur gezinsdienst H. H. ter Welle. Baby-crèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk .30 uur ds. H. van Vollenhoven, Zeist. 19 uur ds. J. O. C. Bouma, Hilversum. Hervormde kerk 10 uur ds. Th. M. Loran, Leusden. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. Van Aalst. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur ds. Th. B. W. G. Gramberg, Doorn. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur, Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering, Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9,30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur,

Soester Courant | 1974 | | pagina 5