Radio Schoemaker stapte over naar groter pand perthof Showroom Garage Alblas sieraad in Van Weedestraat Kroon vernietigt besluit van B. enW. ;t vaarderhoogf Gem. onderhoudsplannnen voor woningen ook voor financiële experts onduidelijk TUIN-ADVIESCENTRUM l "VJ SNACKBAR f m, mm mm&m ir iLj- üi Lagergieterij aan de Laanstraat ten onrechte voorwaardelijke vergunning verleend Tegen klasse-stelsel op begraafplaats Raadsvergadering op 29 augustus De Molensoos weer open maar nu besloten Dorresteinweg 72a Soest Tel. 02155-12883 UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF Crossers deden afstand van wrakken Inbraak bij Mercurius SOESTERBERG Afscheid gastheer van de Cockpit Soesterberg wint Odin-trofee met strafschoppen Uit het politierapport POLITIE TEL. 19444 ZIEKENAUTO TEL. 12727 Nieuwe gast voor de Paardenkamp Het oog gericht op de Koreaan Park 1ImSi, t?» HEERLIJKE KARBONADE Gevonden voorwerpen Soester Courant van donderdag 22 augustus 1974 Na b\jna 30 jaar gehuisvest geweest te zijn in het pand Van Weedestraat 72, heeft Radio Schoemaker een paar stappen richting Nieuwerhoek gedaan en is In het pand Van Weedestraat 80, waar voorheen de Modezaak Hoppenbrouwers gevestigd was. Dit weliswaar pas de eerste stap van een grootse reorganisatie, die gepaard ral gaan met meer verhuizingen. Vol gend voorjaar zal ook het dan geheel verbouwde pand, Van Weedestraat 78 (voorheen woninginrichting Veenen- daal) door Radio Schoemaker in ge bruik genomen worden. Daarmee gaat Schoemaker de Van Weedestraat wel een enigszins ander aanzien geven. Voorlopig zullen de be zoekers aan de nieuwe zaak uitermate tevreden zijn met de wijze waarop de vele artikelen getoond worden. Veel en veel ruimer; de t.v. „wal" is wel bij zonder aantrekkelijk; één wand, vol. ledig bezet met t.v.-'s alles werkt, De prachtige TV-wand in de nieuwe zaak van de firma Schoemaker. Foto: Herman van Dam kleur en zwart/wit. Ook de radiio-ap- paratuur komt hier veel beter tot haar recht en er is ruimte in overvloed om ook nog eens rond te lopen. Schoemaker maakt het wel en met bijzonder veel belangstelling kan uit gekeken worden naar de volgende stap van de uitbreiding. De Kroon heeft een besluit van burgemeesteren wethouders van Soest van 15 mei 1972, betreffende het verlenen van een voorwaardelijke hinderwet vergunning aan lagergieterij Holleman, vernietigd. Tegen deze verlening tekende mevrouw E. M. T. Rademaker-Beuken en 20 anderen beroep aan, maar volgens het vernietigingsbesluit hebben deze be swaren niet bijgedragen tot de beslissing. Na ruim twee jaren heeft de Kroon vastgesteld dat b. en w. verzuimd had den de bevoegde inspecteur van de Volksgezondheid, belast met het toe zicht op de hygiëne van het milieu, in de gelegenheid te stellen, om ter zake advies uit te brengen. Dat is de Kroon uit ambtsberichten gebleken. Alleen daarom al kon het besluit van het dagelijks bestuur van de gemeente niet worden gehandhaafd en kon het geen de bezwaarden aanvoerden buiten beschouwing blijven. In de lagergieterij van de heer Holle man aan de Laanstraat worden werk zaamheden verricht bestaande uit het uitsmelten en ingieten van oude lagers. De bezwaren richtten zich tegen de afstand tussen de gieterij en de woon. bebouwing, die ter plaatse maximaal zeven meter zou zijn. Daardoor was de kans op overlast bijzonder groot, ter wijl naar de mening van de bezwaarden geen voorwaarden aan het bedrijf wer den opgelegd om die overlast en hin der tot een aanvaardbaar niveau te be perken. Ook vreesde men levensge vaarlijke verkeerssituaties door aan- en afrijdende vrachtauto's. Burgemeester en wethouders waren het; daar niet mee eens. Verkeerstechnisch bezien zou er geen verhoogd gevaar ontstaan en de lagergieterij was geen inrichting, welke in belangrijke mate roet, vuil. en stankoverlast zou veroor zaken. Ook de vrees voor lawaai was ongegrond. Het resultaat van het vernietigen van het besluit is nu, dat mogelijk opnieuw een vergunning zal worden aange vraagd en dat de hele hinderwetproce dure opnieuw kan beginnen. Dat is mogelijk, volgens het bureau voorlichting om dat in dit geval door de kroon geen uitspraak is gedaan over de inhoud van het besluit van b. enw. Het indienen van een nieuwe aanvraag is niet aan tijd gebonden, maar men mag verwachten dat de procedure spoedig op gang gebracht zal worden. In die tussen tg d mag het bedrijf nor maal doorwerken. Alle omwonenden worden dan nog eens in de gelegenheid gesteld bezwa ren in te dienen, die dan nu gebaseerd zullen zijn op enkele jaren ervaring. Ook bestaat de mogelijkheid, zo vertel de ons de voorlichtingsambtenaar, dat de gemeente de procedure ergens op. nieuw opneemt, inspecteur van Volks gezondheid om advies vraagt, en indie nen van bezwaren en horen van be zwaarden, achterwege blijft. Onderwijswethouder Dijkstra, die zijn collega Ebbers verving in de vergade ring van de financiële commissie, moest dikwijls het antwoord schuldig blijven op de vragen die op hem werden afgevuurd. Die vragen waren er trouwens naar. want hoe hij zich ook zou voorbereid hebben, nooit had hij kunnen denken aan een vraag van de heer K. Levinga (PAK) over een begrotings wijziging van 699 gulden voor recherchewerk. Dat bedrag bleek nodig geweest te zijn voor het onderzoek inzaike de grote diefstal bij juwelier Sassoon, enkele jaren geleden. ren daar plaatselijke installateurs bij betrokken geweest?". De heer W. Blaauw (WD) vroeg, net als zijn fractievoorzitter de heer Van Ee in de commissie openbare werken, of de bewoners nu ook meer woonge- rief kregen. „Nee", zei de wethouder, geassisteerd door de heer Korte, „dat gaat aanmerkelijke huurverhogingen te weeg brengen". Dat meer woongerief zou aan de orde komen bij het groot- onderhoud. De heer Levinga informeerde „of er nog steeds in duisternis getast werd". Dat antwoord bleef de heer Dijkstra hem schuldig. Hij kon ook geen ant woord geven op de vraag waar de plasticzakken voor diende, die het po litiekorps nodig had. Was dat soms voor het opbrengen van inbeslaggeno- men goederen? Lastiger waren de vragen van de heer G. Stam (CDA) of ook plaatselijke le veranciers waren ingeschakeld voor of. fertes in verband met de wijziging van de verlichtingsinstallatie op het trai ningsveld van „Soest". Wethouder Dijkstra meende dat het een zaak voor de commissie van open bare werken was; hij wist het niet. De heer R. van Logtenstein (CDA) hielp zijn collega uit de droom, „er werd een krediet gevraagd; de uitbesteding kwam eerst later aan de orde". Dat verhaal werd geslikt, zij het dat vast gelegd werd dat de plaatselijke instal lateurs nog volop de kans krijgen. Groot-onderhoud Het groot-onderhoudsplan voor de ge meentewoningen blijkt allerwege niet of nauwelijks begrepen te worden. De Wijkraad te Soesterberg tastte volledig in het duister, bleek tijdens een ver gadering. maar nu óók de gemeente lijke financiële experts. Het ging over het krediet van bijna 419.000 gulden dat nodig is voor het treffen van bijzondere voorzieningen aan diverse complexen woningwetwo ningen; 186.400 gulden voor herstel en vernieuwing van afgekeurde electrici- teitsleidingen en 232.590 gulden voor voorzieningen buiten de woningen. Vol. gens het voorstel zouden deze kosten ten laste van de risicoreserve dienen te komen. Met dat laatste was de heer J. Korte (CDA) het niet eens. Volgens hem was het verstandiger alleen rente en aflos sing ten laste van di§ reserve te laten komen en voor het bedrag een lening aan te gaan. Wethouder Dijkstra wist daar zo gauw geen raad mee. De meningen waren zeer verdeeld over de electriciteitsvoorzieningen. De heer G. Stam (CDA) wilde weten hoe men aan de genoemde bedragen kwam; „wa- De heer R. v. Logtenstein concludeerde dat het dan „weggegooid geld" was deze keer. „Kan de vernieuwing dan niet nog even uitgesteld worden en spoed betracht worden met het groot- onderhoud". Sterk uiteen liepen de meningen of ook de buizen vernieuwd moesten worden. „Ja" zeiden de heren Blaauw en Van Logtenstein; „nee", zei de heer Korte, „niet als die buizen in de vloer of in de muren weggewerkt zijn". De heer Van Logtenstein citeerde daar op uit het voorstel, waarin duidelijk stond „Tijdelijke voorziening", maar de heer Korte hield vol en stelde vast dat het voorstel fout was. Men vond wel dat de PUEM de ge meente met de rug tegen de muur had gezet. „Hoe is het mogelijk", vroeg de heer Blaauw (WD), „dat de gemeente, die de woningen toch ook regelmatig controleert, dit levensgevaarlijke euvel nooit ontdekt heeft". Daar zat hem kennelijk de moeilijkheid in, want ver der uitstel bleek te gevaarlijk. Tijdens de raadsvergadering van 29 augustus a.s. zal op verzoek van de commissieleden een en ander uitgelegd worden. De heer K. Levinga liet al weten tegen uitbreiding van de voor zieningen te zijn, als die gepaard gaat met huurverhoging. Hulde Weinig moeite had de commissie met de voorstellen geld beschikbaar te stel len voor voorzieningen aan de kleedlo kalen van sportverenigingen (de heer Stam: „is er ook wel eens gedacht aan het gebruik van kunsthars voor het dichten van vloeren; zeker zo hygië nisch"), voor de bouw van een nieuwe Da Costaschool, voor de aanschaf van materiaal voor de kleuterschool „De Regentuuter" (de heer De Groot B.R.: „buide aan de inspectrice die met een critisch oog de aanvraag tot reële pro porties had teruggebracht"), voor de bouw een nieuwe kleuterschool aan de Molenstraat. Geen bezwaar was er ook van 55.000 gulden voor de uitbreiding van de meentelij ke telefooncentrale, al vond met name de heer H. Jonker (D' 66) dat 200 interne aansluitingen nogal over dadig was. Ten behoeve van de aanleg van het fietspad tussen Baarn en Soest, door doortrekking van het Bremeentje, wordt van H. M. de Koningin 315 m2 grond gekocht voor 945 gulden. Voor de ontbinding van een pachtovereen komst moet aan de heer G. van Zijt- veld 875,25 betaald worden. Schoorvoetend ging men accoord met het voorstel een lening aan te g< van 700.000 gulden bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, tegen een ren te van ll1/» °/o. Het was echter nodig omdat de gemeente per 1 juli de kas geldnorm met 45 °/o had overschreden. Assortimentsbeperking Niet accoord gingen de commissieleden met het voorstel een nieuwe verorde ning vast te stellen voor de begraaf- rechten. Het bezwaar gold niet zozeer de rechten alswel de tekst van de ver ordening. Daarin was sprake van „klassen" en dat vonden de leden uit de tijd. Op voorstel van de heer H. Jonker ("F" zal het assortiment beperkt worden tot twee klassen en op voorstel van de heer G. Stam (CDA) zal het woord klassen worden vervangen door „cate- goriën". Het verschil in verschuldigde rechten zal gevormd worden door het verschil in aantal jaren dat men een grafrecht koopt. Wethouder Dijkstra was het daarmee eens en hij beloofde dat de tekst herzien zou worden. De eerstvolgende raadsvergadering wordt gehouden a.s. donderdag, 29 au gustus. In verband met het afscheid van een groot aantal raadsleden is het beginuur verschoven naar 14.00 uur. De agenda telt 26 punten. Afscheid nemen de wethouders me vrouw M. C. P. Walter.Van der Togt (CDA) en raadslid sinds 1962 en de heer drs. L. J. Dijkstra (P.C.) lid sinds 1958. Verder zullen in de nieuwe raad niet terugkeren de heren J. Detmar (WD) lid sinds 1972; P. Grift (PvdA) lid sinds 1953; J. Korte (CDA) lid sinds 1962; M. de Groot (BR) lid sinds 1966; K. Levinga (PSP) lid sinds 1970 en de twee leden van D '66 de heenr H. Jon ker (sinds 1970) en H. Gerth (sinds mei van dit jaar). Vrijdag 6 september zal het jongeren, centrum De Molensoos (Molenstraat 142) weer geopend woden. De soos staat thans onder leiding van jeugd leider Wil Rolvink uit Harderwijk. Het stichtingsbestuur en de jongerenraad hebben besloten, dat de soos voortaan een besloten sociëteit wordt. Het bete kent, dat alleen leden toegang hebben. Van 26 tot 30 augustus kan men van 19 tot 20 uur in de sociëteit dit lid maatschap aanvragen. Bij de aanvrage moet men een pasfoto meebrengen. Na deze aanmeldingsweek wordt de toelating van leden twee maanden stopgezet en komen kandidaat-leden op een wachtlijst. De Molensoos is geopend: vrijdags van 20 tot 24 uur; zaterdags van 14 tot 17 en van 20 tot 24 uur; zondags van 14 tot 17 en van 20 tot 23 uur. Het lid maatschap kost ƒ2,50, de toegang tot de soos is 1,per keer, behalve 's middags. Om uw tuin nu nog wat fleur te geven BLOEIENE HEIDE. - Bloeiende PERKPLANTEN (laat gezaaid, bloeien nog maanden). Bloeiende VASTE PLANTEN in pot. LAANSTRAAT 82-SOEST-TEL02155-15963 Op verzoek van de boswachter van het landgoed Pijnenburg werden in Hees aangehouden J. B. (18) en A. H. van V. (17). De auto's waarin zij reden en waarmee zij in Pijnenburg gesigna leerd werden, waren niet verzekerd. De voertuigen verkeerden in bijzondér slechte staat en de twee jongens deden afstand van hun wrakken. Ingebroken werd in de golfkartonfa- briek Mercurius op het industrieter rein. De onbekende daders, die zich mogelijk hebben laten insluiten toen het personeel naar huis ging, verniel den een tussendeur en kwamen zo doende in de kantoorruimte. Daar werd een stalenkast gekanteld en opengebroken.. Ook werden enkele bu- reau's doorzocht, maar zover men heeft kunnen nagaan, wordt er niets ver mist. Na 23 jaar lang een goed gastheer te zijn geweest van katholiek militair te huis „De Cockpit" in Huis ter Heide gaat de heer Jan van de Bremer als beheerder met pensioen. De afscheidsreceptie zal gehouden wor den op zaterdag 31 augustus van 15.00 - 18.00 uur in de Cockpit. Het afscheidsfeest wordt voorbereid door een feestcommissie bestaande uit aalmoezenier Th. J. Kempers en de he ren E. van Groenestein, J. A. Luyf en M. Marijnen. De heer J. van de Bremer kwam op 3 december 1951 in dienst, negen dagen voor de opening van het K.M.T. De Cockpit in Huis ter Heide. In Soesterberg bestond reeds het mili tair tehuis ten-Halve (tegenwoordig Meubidick), dat druk bezocht werd door groepen militairen van de Vlieg basis, Dumoulinkazerne, Soestduinen (Datim) en Walaerdt Sacrékamp, waar door Huis ten Halve vol zat. Het W.S. kamp ging meer huisvesting geven aan Luchtmachtmilitairen, zodat het toen malige bestuur van het militair tehuis aan 'n tweede huis te Soesterberg ging jdenken en wel op grondgebied van Huis ter Heide in de gemeente Zeist. Een comité bestaande uit pastoor Wei- si ng en de heren Luyf, Preusser en Wegman bekeek de eerste fase; het huren van het oude café aan de spoor wegovergang, maar de huur was te hoog; in de tweede fase verkreeg men optie op een stukje grond van Mijnhart aan de Ruysdaellaan, maar de koop werd ongedaan gemaakt, omdat er geen bebouwing mocht plaatsvinden van de gemeente Zeist. De derde fase leverde meer succes op: de villa aan de Amers- foortseweg kwam leeg en was te koop voor ƒ60.000,-, maar er was geen geld! Via een rebus in De Tijd, Maasbode en Beatrijs „Onder ieder uniform klopt een hart dat hunkert naar huiselijk heid" gelukte het, na de nodige moei lijkheden met een actie van de Cen trale van Militaire tehuizen; de naam van Aalmoezenier Van de Franden, pas terug uit Korea, betekende een gewel dige stimulans van de actie, die bruto 120.000,. opbracht. Notaris Goemans verrichtte in de pastorie te Soesterberg de trekking; 60% van de opbrengst was pure winst en de aankoop van villa kon doorgaan. Het echtpaar J. v. d. Breemer.v. d. Berg weid aangesteld en Aalmoezenier Van Straelen verrichtte op 12 decem ber 1951 de opening in aanwezigheid van de burgemeesters van Zeist en Soest en aanmoezenier Van de Fran den. Door het terugtrekken van RUC (Utrecht) na ongeregeldheden in de wedstrijd tegen het organiserende Odin, dat met 1-0 leidde, kreeg het Odin- toernooi een voortijdig einde. Met strafschoppen moest beslist wor den wie van de drie overgebleven ploe. gen de Odinbeker zou behalen. Soesterberg, dat overigens al met 3.1 verloren had van RUC (bekerwinnaar 1973) en met 4-1 had gewonnen van Bilthoven scoorde bij de strafschoppen 4-4 tegen Bilthoven en 3-1 tegen Odin. Daar Bilthoven en Odin elkaar met 4-4 in evenwicht hielden, werd de v. v. Soesterberg behalve strafschopwinnaar ook winnaar van het weinig glansrijke Odintoernooi 1974. Het penalty-team voor de winnaar be. stond uit: doelman Tinus Gerrits, die tevens beide strafschoppen benutte; René de Haas (2x); aanvoerder Johan van Doesburg (lx); Piet Geers (Ox) en Piet Schafer (2x). Einduitslag: 1. Soesterberg; 2. Biltho ven; 3. Odin. Voordat de competitie begint, organiseert „Soesterberg" het nederlaagtoemooi, dat woensdag 21 augustus een aanvang neemt met de wedstrijd tegen Holland en woensdag 28 augustus: Soesterberg-Maluka Muda. Op de Amersfoortsestraat reed ter hoogte van Ons Belang de 27-jarige verkoper W. I. M. ter S. in zijn per sonenauto, toen hij onverhoeds aan de rechterkant werd aangereden door een personenauto, die van de ventweg de rijbaan van de Amersfoortsestraat op reed. Deze auto, een Mercedes, licht van kleur is doorgereden. Bij een radarcontrole op de Amers. foortsestraat werden 2086 metingen verricht; er waren 122 overtreders van de maximum snelheid. In de nacht van donderdag op vrij dag werd in de mess van de Dumou linkazerne 700,- ontvreemd. Een po ging om de brandkast te openen mis lukte. Uit de sporen kon worden opge maakt, dat de inbraak vermoedelijk door drie personen werd gepleegd. Aan de Prof. Lorentzlaan werd don. derdagavond omstreeks 21.00 uur door twee motorrijders getracht het slot van de geparkeerde auto voor de woning van W. A. S. open te breken. Daar een en ander niet lukte, heeft men de bui tenspiegel maar vernield. Volgens de buren hadden de motors Duitse kente kenplaten. D.e. 13-jarige Hans B. wonende aan de Van Weerden Poelmanweg deed vrijdagavond omstreeks half acht mel ding van een poging tot inbraak. Hans, die alleen thuis was hoorde een vreemd geluid en op onderzoek uitgaande zag hij door de openstaande keukendeur nog net een arm, omhuld in een bruine jas verdwijnen. Bij nader onderzoek bleek de voordeur open te staan. Er werd niets vermist. Door de politie werd in de omgeving niets van een „arm-met.bijbehorende-persoon" aan getroffen. Volgende week woensdagmiddag (28 augustus) om 2 uur, zal een 16 jaar oud paard, afkomstig uit Rotterdam, feestelijk worden binnengehaald op De Paardenkamp aan de Birkstraat. Haar naam is Fabiola en zij heeft van. af haar prille jeugd de melkkar ge trokken van Willem Bax. Bax ver zorgde zijn paard altijd uitstekend en mede door hem hebben twee Rotter damse kranten actie gevoerd om de financiën bijeen te krijgen voor de verdere verzorging van Fabiola. Het wordt het 38ste paard dat toevertrouwd wordt aan het nationaal rusthuis voor paarden. De kogels zijn ditmaal wel heel dicht bij de Zuidkoreaanse president Park Tsjoeng-hie gekomen, toen zijn vrouw het leven verloor bij een aanslag. En Park kan er zeker van zijn dat het niet de laatste poging is geweest om hem te vermoorden. Wat in Zuid.Ko- rea politiek anders denkt dan de ge neraal heeft eigenlijk geen andere keus om van de diktator verlost te raken. Formeel kan Park erop wijzen dat zijn land een demokratie is met een geko zen parlement. Dit is overigens het enige gekozen lichaam, besturen van provinciën en gemeenten worden recht streeks door de regering in Seoel be noemd. En in het parlement moet men wel ovet lef beschikken om al te zeer tegen de regering ia te gaan: het re- gime-Paik kent geen genade. Van het effekt van een npkr^en volksvertegen woordiging kan men zich dan ook be ter geen grote voorstellen maken. Juist de laatste weken zijn processen zonder tal geveerd waarbij vele doodvonnissen vielen en reeksen intellectuelen, pries ters en dergelijke personen lang niet malse gevangenisstraffen kregen opge legd. Wat dan allemaal gebeurt onder het motto dat de strijd tegen het kom- munisme niet hard genoeg kan zijn en wie kommunist is bepaalt president Park: in het algemeen iedereen die het niet met hem eens is. In zijn streven om alle tegenstand te breken heeft zijn regime trouwens een paar opmerkelijke ontvoeringen ge pleegd in Duitsland en Japan o.m. waarbij uit hun land gevluchte Zuid- Koreanen plotseling verdwenen om la ter onvrijwillig in Seoel teruggekeerd veroordeeld te worden. De karrière van Park begon toen na studentenrellen de eerste president Singhman Rhee, evenmin een school voorbeeld van demokratisch bestuur, der maar aanzienlijk minder hardhan dig, moest verdwijnen. Het bestuur dat daarna kwam verviel al snel tot chaos temidden van korruptie en onlusten. Een militaire junta besloot orde te scheppen en al snel trad de man ach ter de schermen naar voren als funge rend president: generaal Tsjoeng-hie. Vervolgens herkozen zo vaak hij wilde, ook al moest de grondwet daar dan wel even voor worden veranderd. De oppositie kreeg geen poot aan de grond of verdween plotseling. De Amerikaanse beschermheren van Zuid.Korea - nog steeds zijn daar troe pen uit de VS gelegerd sinds de grote oorlog met Noord-Korea, waarbij China later ook betrokken raakte - hadden aanvankelijk een zekere waardering roor Park die in ieder geval een uit stekend organisator is. Niet alleen bouwde hij een sterk leger op - hij stuurde spontaan 47.000 man naar Zuid. Vietnam om de Amerikanen te helpen en ook uit vreugde om kommunisten te kunnen bevechten. Er werd veel ge bouwd, industrie ontwikkeld en de welvaart groeide ook al deelde bepaald niet de hele bevolking in de vooruit gang. En onder Park hoefde niemand te vrezen dat hij makkelijk met Noord- Korea zou praten over hereniging van heit gespleten land. Intussen is deze waardering voor Park ook in de VS sterk bekoeld. Zijn krach tig optreden tegen wat hij voor kom munisten of hun helpers verslijt, drijft onweerbhoudbaar allen bijeen die het niet met Park eens zijn en onder hen groeit de neiging in het Noordkoreaan- systeem niet zo veel verderfelijks meer te zien. Dit kan te gemakkelijker omdat dit systeem, hoewel geschoeid op kommunistische leest, zo langzamer hand in vergelijking soepeler is dan dat van Park. Waarbij komt dat het allerfelste dogmatische kommunisme ook in Noord-Korea inmiddels plaats heeft gemaakt voor een veel gematig der dat opener zich opstelt tegenover de buitenwereld. Het is iets wat het land zich kan permitteren want in ont wikkeling doet Noord-Korea niet on der voor de zuidelijke buur. Park is nu op een punt gekomen dat hij met zijn anti-kommunsme het te gendeel bereikt van wat hij beoogt: zijn leger kan zo krachtig zijn als hij maar wenst maar bij de bevolking ver. bleekt de lust meer en meer zich tegen het noorden af te zetten. Vandaag of morgen zal een kogel de op geen an dere mandeg weg te krijgen Park wel treffen. Met wie na hem komt zullen de Noord-Koreanen aanzienlijk min der moeite hebben om tot overeenstem, ming te komen over de stichting van een eenheidsstaat en die zal uiteraard een kommunistisch systeem aanhangen. KANTMAN. Uit de as van de formidabele brand eind vorig jaar, die garage Alblas een ton schade opleverde en een zwart berookte ruimte, is als een phoenix een mooie showroom te voorschijn gekomen, een aanwinst voor het „gezicht" van de Van Weedestraat. Alblas had in de vijftiger jaren al een showroom, niet groot er kon één auto staan, maar die ruimte werd in de loop der tijd opgeofferd aan een smeerkuil. Nu is het hele perceel veranderd; de grote zware betonnen luifel is van de pui af en achter glazen schuifdeuren preiken nu de nieuwste modellen van Skoda en Sunbeam. Een rustige achter, wand en goede verlichting completeren de prachtige showroom. Daar achter bevindt zich een ruim kantoor en verder zijn in dit pand de plaatwerkerij en de spuiterij onderge bracht. De reparatie-afdeling bevindt zich aan de overzijde van de Van Wee destraat, in de van ouds bekende „Auto kluis". Met Sunbeam en Skoda heeft Alblas twee merken, die goed in de markt lig gen; qua model maar ook qua prijs. Beide merken hebben betaalbare be. ginprijzen; Sunbeam v.a. 8.395 gulden incl. BTW en Skoda reeds vanaf 6.832 De exclusieve showroom, een waar visitekaartje zijn sportieve cairoserie een „duur" voorkomen, maar de prijs moet ieder een meervallen. 't Is daarom de moeite waard de show room eens binnen te stappen. Op het ogenblik geven de vele bloemstukken van relaties en collega's de ruimte een bijzonder mooi cachet. Het interieur werd ingericht naar een idee van de Soester binnenhuis archi tect R. Dooijeweerd; de verbouwing is gulden. Vooral Sunbeam heeft door in eigen beheer uitgevoerd. vfïfe Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 Hoe komt het toch dat ledereen zo gek is op onze ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND W(j verzorgen tevens uw feestjes en partijen. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: diverse bankbiljetten, enkele portemon- naies met inhoud, jongensfiets, gram. mofoonplaat, nylonjack, gouden ring, damesfiets, konijn, pesje, hangslot en sleutelhoesje met portemonnaie.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9