w H81EE Je Stiekeme*" Groot Gaesbeeker Gilde in het Duitse Soest op bezoek bij „Grosze Westhofe" m CHASSIS SCHADEP k van der Weerd AUTORIJSCHOOL M. LOS Goor. Van Koojjb.v. Wie dit leest is.... bij de tijd want: Boek van de maand Duveltjes uit een doosje Het oog gericht op Parijs voor één Europa Horioger Juwelier Optiek Jaarlijkse Zonnebloem-boottochten Schutters Soest (Dld.) voor tegenbezoek uitgenodigd EEMLAND Uw succes is onze reclame Klaverjassen en bridgen voor ouderen V.V.V.-NIEUWS BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Modeshow Arnould Diepeveen Kaasfondue attraktie in restaurant „De Korte Duinen" Bibliotheek gaat (ver)oud(erd)e boeken verkopen Zaterdagmiddagconcerten Utrechtse Domkerk PVO-tamboers en majorettes op concours te Weesp Jeugddienst Hervormde Kerk Autospiegel vernield Personenauto slipt tegen autohus Soester Courant van donderdag 5 september 1974 De Franse president Giscard d'Estaing heeft weer een Europese topkonferentie aangekondigd, waarop spijkers met koppen geslagen moeten worden, voor al op ekonomisch maar ook op politiek gebied. Een dergelijke rede van een Franse president die een zelfverzeker de indruk maakt precies te weten wat Europa nodig heeft, doet natuurlijk direkt denken aan met grotere zwier en welsprekendheid gepaard gaande pogingen van president De Gaulle om ongevraagd de funktie van Europees leider te vervullen. Maar er zijn op merkelijke verschillen. In de eerste plaats spreekt Giscard niet voor zijn beurt. Het voorzitterschap binnen de EG is bij toerbeurt nu aan de Fran sen en dit geeft Parijs zekere beperkte mogelijkheden van initiatieven en trouwens ook mogelijkheden andermans Initiatieven af te remmen. Het is slechts een positie van gering gezag, maar Giscard is anders dan De Gaulle ook nergens buiten die beperking ge gaan. Zelfs de voorstellen die hij aan kondigde kwamen niet aan de orde, maar wel de achtergrond ervan. De opmerking dat president Nixon bij zijn afscheid van Washington en presi dent Ford bij zijn entree in het Witte Huis niet over Europa hebben gerept is de simpele konstatering van een feit: de VS hebben vooral oog voor de bestrijding van hun inflatie en verbe tering van de ekonomische konjunk- tuur. Andere zaken komen pas op de tweede plaats. Maar de formulering zou enigszins kunnen doen denken aan een anti-Amerikaans fanatisme dat De Gaulle niet vreemd was. Als Frankrijk dit de EG zou willen opdringen is het zeker bij de Benelux, Duitsland en En geland aan een heel verkeerd adres, maar niets wijst hierop in Giscards woorden. Laksheid De Duitse kanselier Schmidt heeft voorlopig in Washington gevraagd bij ekonomische maatregelen die president Ford beraamt, kalm aan te doen om dat de invloed ervan op Europa ook weer zijn weerslag op de VS kan heb ben. Een gerechtvaardigd vermaan, maar het komt van één land. En al is dit dan wel het ekonomisch sterkste van de EG, het is niet Europa dat vanuit Bonn spreekt. Wat Giscard be toogt - dat valt moeilijk tegen te spre ken - is dat als Washington bereid zou zijn een beetje naar Schmidt te luiste ren het zeker nog meer rekening zou willen houden met een uitspraak van het hele gezelschap van de negen sa men. Alleen hebben die negen slechts een zeer lompe en langzame appara tuur om tot dergelijke gemeenschappe lijke uitspraken te komen. Daar ver andering in te brengen is geen nieuw idee - op de befaamde Kopenhaagse Eurotop is zelfs al wel afgesproken er binnen een bepaalde tijdslimiet iets aan te doen. Maar er aan gedaan is tot dusver niets. Bovendien is inmiddels het ge brek pijnlijker geworden ook naar bin nen toe. Het zijn niet alleen de VS die met een hollende inflatie en andere ekonomische kwalen zitten - in Europa is het weinig anders. En zoals heel Europa last kan krijgen van wat de VS in hun eigen belang doen, zo is het helemaal niet denkbeeldig dat het ene EG-lid het andere hoogst onaangenaam kan zijn door de methede van ekoni- mische sanering die het kiest. Of voor een publiek apparaat evenveel haast gemaakt moet worden is de vraag. Giscard meent dat Europa als het met één stem had kunnen spreken misschien het drama-Cyprus had kun nen voorkomen. Maar dit argument klinkt niet zo geweldig overtuigend: er zou een kok meer aan het fornuis heb ben gestaan maar dat garandeert niet altijd dat de maaltijd ook smakelijker wordt. KANTMAN. SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Ook dit jaar verzorgt afdeling Soest van de „Zonnebloem" weer een tweetal boottochten voor zieken, gehandicapten en hoogbejaarden met de s.s. „Alex van Waayenburg op 24 en 25 septem ber a.s. De boottocht van 24 september gaat van Amersfoort naar Utrecht, die van 25 september van Utrecht naar Amers foort. Ook het vervoer naar Amers foort en van Utrecht enz. wordt door de „Zonnebloem" geregeld. De kosten van deze geheel verzorgde tocht zijn zo laag mogelijk gehouden, t.w. 15,- per persoon. Wanneer U buren of bekenden hebt, die voor een dergelijke boottocht in aanmerking zouden moeten komen, wilt U dan s.v.p. namen en adressen schrif telijk of telefonisch (en uiterlijk tot 10 september a.s.) aan één van de vol gende adressen willen doorgeven: de wijkzusters van de kruisverenigingen; de heer W. Nadorp, Christinalaan 39, tel. 12929; mevrouw M. J. Westerveld- Higler, Braamweg 78, tel. 15329. Na tuurlijk kunt U ook uzelf opgeven! Automobilisten, die zich alsnog voor vervoer naar en van de boot willen beschikbaar stellen, kunnen zich ook aan één van bovenvermelde adressen opgeven. U verneemt tijdig welke pa tiënten) door U dienen te worden ver voerd. De contacten met het Duitse Soest zijn sinds het weekeinde uitgebreid dankzij het bezoek dat het Groot Gaesbeeker Gilde aan de zustervereniging Grosze Westhofe heeft gebracht. Een bezoek, dat niet alleen door de vereniging op prys werd gesteld, maar ook door het gemeentebestuur. Stadsdirektor dr. G. Groot gaf daarvan uiting in zyn toespraak tydens de kroning van het nieuwe koningspaar, Bernard Grabe en Angelika Höppner. Tijdens de inwijding van het nieuwe vaandel van de Duitse vereniging en de kroning van het nieuwe konings paar voerde onder anderen ouderman W. Schimmel van het Groot Gaesbe- ker Gilde het woord. In het Duits sprak hij de gastheren toe. Hij wees op het belang van internationale ontmoetin gen, die hij graag nog meer bevorderd zag. Namens Gaesbeker Gilde speldden koning Fried van den Breemer en zijn vrouw Martha het nieuwe Duitse ko ningspaar een onderscheiding op; ook het bestuur van Grosze Westhofe kreeg een medaille opgespeld. Daarnaast bood de heer Schimmel aan Kommandeur Koch een blijvend aandenken aan het eerste contact tussen de schuttersver enigingen aan in de vorm van een grote bokaal. Het Groot Gaesbeker Gilde, dat Grosze Westhofe heeft uitgenodigd voor een tegenbezoek kan op een geslaagd op treden in Westfalen terugzien. De kleurrijke uniformen, vendelzwaaiers, kortom de hele Soester afvaardiging oogstte veel succes met zijn optreden. Vooral de niet geplande demonstratie vendelzwaaien op de wei bij de feest tent werd op prijs gesteld. Het jaarlijkse schuttersfeest begon vrij dag met het koningsschieten. Bernard Grabe behaalde voor de twee de keer, maar nu geheel onverwachts, de koningstitel. 's Avonds werd voor 750 toeschouwers in de grote tent een bonte avond ge houden; door de hitte had de tent meer weg van een sauna, maar dat deerde de bezoekers niet zo erg. Zaterdagmorgen werd het Groot Gaes beeker Gilde bij Zur Feldmühle, ont vangen. De inkwartiering in hotels en in gezinnen verliep vlot, en hoewel tijdens het feestprogramma wel eens wat plooitjes gladgestreken moesten worden, kan gezegd worden, dat met de nodige improvisatie en inbreng van het Groot Gaesbeeker Gilde in de fees telijkheden zeer verdienstelijk was ge weest. 's Middags trad het gilde met Grosze Westhofe en de schuttersvereniging uit Hülscheid aan voor 'n optocht door de stad en het afhalen van het oude ko ningspaar Malene Koch en Edwin Steinweg. 's Avonds werd het nieuw koningspaar bekroond, werden officiële toespraken gehouden en geschenken overhandigd. Kommandeur Koch van Gresze West hofe wees in zijn toespraak waarin hij het Groot Gaesbeeker Gilde nogmaals hartelijk verwelkomde, op het belang van internationale contacten. Hij sprak tenslotte de wens uit dat het Fried en Martha van den Breemer speldden het Duitse Koningspaar Ber nard Grabe en Angelika Höppner een onderscheiding op. Foto: Herman van Dam niet bij deze ene ontmoeting zou blij ven. Hij kreeg direkt antwoord van ouderman Schimmel, die de Duitse ver. eniging voor een tegenbezoek uitnodig de, een aanbod dat in dankbaarheid werd aangenomen. Nadat de heer Schimmel het koningspaar Fried en Martha van den Breemer geschenken hadden aangeboden, was het officiële gedeelte achter de rug en kon het feest in alle hevigheid losbarsten. Het feest kreeg zondag een grandioos besluit, toen de fanfare van het Groot Gaesbeeker Gilde weer in de optocht meeliep om het nieuwe koningspaar af te halen. De optocht gaf het beeld van een groot verbroederingsfeest. De Gilde schutters werden opgenomen tussen de Grosze Westhofe, waardoor een nog kleurrijker geheel ontstond dan zaterdag. Na aan komst bij de feesttent betekende dat nog niet helemaal het einde van het Soester beoezk aan Grosze Westhofe. Voordat de „Kinderbelustigung" begon, werden de bestuursleden van het Soes ter Gilde onderscheiden met de gouden speld van Grosze Westhofe. Het ko ningspaar speldde de onderscheidingen op. Ook het koningspaar van den Bree mer kreeg de gouden speld, en daar naast nog de koningspeld. Als herinnering bood Commandeur Jo- seph Koch ouderman Schimmel een standaard aan een met kleine uitvoe- rin van het vaandel van Grosze West hofe. Dat betekende, na het dankwoord van de heer Schimmel, werkelijk het einde van het Soester bezoek aan Grosze Westhofe aan de stand Soest. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE: Westsingel, „Mammoet op zolder". Open: di. t.m. za 10-12 uur, en 14-17 uur, maandag gesloten. ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, Tot en met 25 sep. ma. t.m. za. 10-17 u. zo. 14-17 uur. „Hedendaagse Zwit serse Kunst". KAPELHUIS: Krankeledenstraat. T.m. 3 sept. Klaas van Os, Keramiek. Open t.m. vr. 13-18 uur en za. 10-18 uur. ST. AEGTENKAPEL: 't Zand 37, Amersfoort t.m. 7 sept.: „Schweizer Haus", ma. t.m. vr. 14-17 uur en 19-22 uur, za. en zo. 11-17 uur en 19-22 uur. ST. JORISKERK: Hof, Amersfoort. Bezichtiging t.m. 14 sept. Open 10.12.30 en 13.30-16 uur. Toegang is gratis. PLOEGHUIS: Muurhuizen 157. Expositie van Ploeghleden. Open 6, 7 en 8 sept. 6 sept.: 19-22 uur, 7 sept. 11-17 uur 8 sept. 14-17 uur. MUZIEK: ST. JORISKERK, Hof, iedere vr. mor gen 11.00-11.30 uur, orgelbespeling. Di. 10 sept. orgelconcert van Willem Hülsmann. Aanvang 20.00 uur. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 WU lessen in OPEL RECORD - OPEL KADET1 DAF 1 VRACHTWAGEN OPEL BLITZ 1 Gedipl. i V.A.M.O.R. - M.RI. - F.N.O.P. 1 Tevens verlenging van uw I rybewys. THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. 9 sept.: Icon Dixiland Band", Shaffie Thea. DIVERSEN Johanneskerk, Westsingel 30. 7 sept. om 13.00 uur wedstrijden van het jaarlijkse snelschaaktoernooi. Inl. tel 03496-1667 of 03495-4558. 9 t.m. 13 sept.: Zwemvierdaagse in bad Liendert en het Sportfondsenbad. 5 sept.: Zitdag Zwitserland voor het bedrijfsleven, ten kantore van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort, Arnhemseweg 23. Inl. en afspraken: tel. 012964 tst. 22. KAMPERBINNENPOORT: za. 7 sep. laatste rondgang van de Stadstrompet- ter bij mooi weer. REST. AMERSHOF: Snouckaertlaan. Iedere donderdagavond 20.00 uur: Ver eniging voor alleenstaanden. Voor de Jeugd: „De verdwenen Maan", door Poppentheater Toermalijn" in de Koppelpoort. Iedere wo. en za. 15 uur: voorstellingen. Plaatsen te reserveren onder tel. nr. 19629. FILMS Grand Theatre: Snouckaertlaan, do. t.m. wo.: „The Exorchist" (18 jr.). Tijden: za. en zo.: 1.30 en 16.00 uur, 18.30 en 21.15 uur, overige dagen 14.00 uur, 18.30 uur en 21.15 uur. Cinema Amicitia, Stadsring. Do. t.m. vr. in de arthouse Serie: Aanvang 20 uur: „Papermoon" met Ryan O'Neal en zijn dochter Tatem. Za. t.m. wo.: „Vrolijke ontucht in Ti- rol", za. en zo.: 18.45 en 21.15 uur, ove rige dagen: 2 en 20 uur, wo. alleen 20 uur. Vr.avond om 23 uur: Fellinix's Roman (18 jr.). Za. en w. om 2 uur en zo. om 1.30 uur: Balladelaan 208, Amersfoort Telefoon 03490-2 68 44 k Reparatiesaan alle merken auto's A onder volledige garantie Speciale Jeugdvoorstelling: De schat in het zilvermeer. City Theatre: Westsingel. Alleen do: „De twaalf veroordeelden". Vr. t.m. wo.: „Mondo cannibale" (14 jr.). Tijden: za.: 14, 18.45 en 21.15 uur, zo.: 14 en 16.15, 18.45 en 21.15 uur, overige dagen: 14 en 20 uur. Vrijdagavond 23.00 uur in de Late Sex Show: „Maagd in moeilijkheden" (18 jr.); Zaterdagavond 23.45 uur: „de bok ser van Shantung" (18 jr.). HOEVELAKEN: 7 sep.: Postzegelbeurs K 13 en een vei ling in „De Stuw". Aanvang 9 uur tot 12 uur. LAGE VUURSCHE: 7 sept.: Centrale Keuring van het Ned. Appaloosa Stamboek (paarden). Aan vang 8.30 uur. Tevens 's middags ring steken. SOEST: In september: Expositie kindertekenin gen in het Artishock gebouw. Opening vrijdag 6 sept. 20 uur. Tevens lezingen op 6, 13 en 20 sept. om 20 uur. 8 sept.: Zondagmiddagconcert met Adriaan en Hans Bonsel. Ook dit jaar kan er iedere vrijdag middag van 14.00 tot 16.30 uur naar hartelust worden gekaart. Kosten zijn er niet aan verbonden. Men kan zó naar binnenstappen en bijschuiven. De plaats, waar ouderen vanaf 60 jaar vele plezierige uren met het kaartspel kunnen doorbrengen, is echter gewij zigd. Bridge- en klaverjas! lefhebbers kunnen van nu af aan terecht in hel dienstencentrum Honsbergrn aan de Wiardi Beckmanstraat. Ook hier zullen dames van de Ned. Bridgebond aanwezig zijn om zowel beginners als gevorderden een handje, te helpen met het geven van adviezen. Nu reeds kan worden medegedeeld dat er tijdens de Manifestatie '74 een klaverjascompetitie voor ouderen zal worden gehouden, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Tijdens de kaartmiddagen op 13 en 20 september 1974 kan men zich voor deze klaver- jaswedstrijd opgeven. Inlichtingen kunnen desgewenst wor den verkregen bij Dienstencentrum Honsbergen, tel. 10607 (tussen 9.00 en 10.30 uur) of bij het bureau van de St. Red. Raad voor het Bejaardenwerk, tel. 19289 (tussen 9.00 en 10.00 uur). w Niet alleen in Delft wordt de Antiek beurs gehouden, maar ook in Bunmik geeft men de gelegenheid op zondag, 8 september, van 10.30 tot 17.00 uur de schoonheid te gaan genieten van wat men in vroeger tijden met liefde en geduld heeft vervaardigd. U vindt dit alles in het Postiljon Motel aan de Motorestoweg 8. Voor inlichtingen kunt U bellen: 030-780850. Voor watersportliefhebbers is Loos drecht natuurlijk een heerlijk oord. Open zeilwedstrijden zijn mee te ma ken op 14 en 15 september, aanvang 10.00 uur. De meeste VVV 's geven in streekver- band hun informatiemateriaal uit, maar hier en daar blijven er nog plaatselijke folders bestaan, zoals bijvoorbeeld dat aardige foldertje over de stad Gorin- chem. U ziet aan de foto's hoe mooi het stedeschoon van Gorinchem is en ook hoe heerlijk ruim, daar, waar men aan de oever van de Merwede staat. Mocht U die kant eens opgaan, wipt U dan even bij ons aan voor dit aar dige informatieblad. Wilt u Amersfoort bezoeken, vooral nu daar de Keistadfeesten worden gehou den, dan is het zaak, dat U weet, waar te parkeren. Wij kunnen u van dienst zijn met een parkeer- en wegwijzer voor deze stad. De heidetuin in Driebergen is om streeks deze tijd van het jaar zeker de moeite van het bezoeken waard. U vindt de tuin aan de Arnhemse Boven- weg, hoek Wethouder Verhaarlaan. Wilt u met een gezelschap gaan waar bij deskundige rondleiding gewenst is, vraagt u dit dan schriftelijk aan bij de Gemeentelijke Plantsoenendienst, Ge meentehuis Driebergen. De tuin blijft het gehele jaar dagelijks geopend. Verder blijven wij u attent maken op de „Uit en Thuis-busconcerten" van het U.S.O., die per abonnement van vijf concerten in Tivoli te Utrecht wor den gegeven. Gratis busvervoer heen en terug. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belt u ons om inlichtin gen, of komt u langs om uw plaats te laten reserveren. Wij zijn u graag van dienst. De Kadobon, die Soest veroverd heeft, blijft een dagelijkse VVV-service. Een Kadobon, fijn te ontvangen, nóg fijner te geven! Neem er eens een proef mee niet Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150»—. TEVENS complet** filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN De couturier Arnould G. Diepeveen showt zijn nieuwe herfst-winter col lectie op woensdag 11 september a.s. in zijn boutique aan het Kerkpad Z.Z. 160. Kaarten voor deze show kunnen telefonische besteld worden aan de zaak. In samenwerking met het Nederlands Zuivelbureau wordt van 16 september tot en met 13 oktober in Restaurant „De Korte Duinen" aan de Birksfcraat extra aandacht besteed aan de Neder landse kaasfondue. Het gehele restau rant wordt voorzien van displays en posters en op iedere tafel wordt een fonduestel geplaatst. Dagelijks is er van 11 tot 21 uur gelegenheid te „fondue'n"; iedere zaterdagavond wordt er kaarslicht bij ontstoken. Volgende week woensdag 11 september, 's avonds van 14.30 tot 17.30 uur en 's avonds van 19 tot 21.30 uur, wordt in de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan verkoop gehouden van alle afge schreven, dat zijn verouderde of kapot- gelezen boeken én van niet-ingebonden jaargangen van tijdschrriften. Alles bij elkaar gaat het om enkele honderden exemplaren. Voor de maand september staan de volgende zaterdagmiddag-concerten in de Utrechtse Domkerk op het program ma: 7 september: psalm 128 van Nicolaus Bruhns; 14 september: concerten voor drie clavecimbels - no. 1 C dur en no. 2 d moll van J. S. Bach; 21 september: cantate 99 van J. S. Bach; 28 septem ber: concert voor vier clavecimbels van J. S. Bach. Uitvoerenden zijn de Domcantorij on der leiding van Maarten Kooy met me dewerking van Stoffen van Viegen en Jan Jansen. De concerten beginnen om 15.30 uur en zijn vrij toegankelijk. (vinden wy) ZOJUIST GEARRIVEERD Wasmachine- en droogtrommelechte WOLLEN TRUIEN, In de ronde hals, V-hals, col en spencers en diverse kleuren. SPIJKERBROEKEN, CORDUROYBROEKEN, VELOURS- BROEKEN in diverse kleuren. En dit alles natuurlyk voor klein en GROOT. STEENHOFFSTRAAL 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Ja-pie buiten hangt, als hij het lusje kan vinden) PVO-tamboers en majorettes nemen zaterdag a.s. 7 september deel aan een landelyk concours, dat te Weesp ge houden wordt. Het is georganiseerd door de VVV en de plaatselijke har monie, de Koninklyke Harmonie „Do Adelaar". Het concours is voor majorette-pelo tons en tamboerkorpsen of een kombi- natie hiervan. PVO komt in alle drie onderdelen uit. Het is overigens de eerste keer in de PVO-geschiedenis dat aan een dergelijk speciaal concours wordt deelgenomen. Het showterrein is op de velden van de W. F. C. Rapiditas aan de Papelaan en men begint daar om 10.45 uur. De bekendmaking van de uitslag wordt om ongeveer 16.45 uur verwacht. Het festijn wordt afgesloten met een défilé van alle deelnemers langs het stadhuis van Weesp. Het PVO-gezelschap zal bestaan uit circa 23 majorettes en 15 tamboers. Zondag a.s. 8 september wordt weer begonnen met de jeugddiensten. De eerste dienst zal als vanouds worden voorgegaan door ds. Jac. Smit met ach ter het orgel Gert Muts. Het thema is de gelijkenis van de twee zonen (Matth. 21 28 - 32). Na de dienst wordt koffie geschonken. Aangifte van vernieling van- de buiten spiegel van zijn personenauto deed de 19-jarige G. J. P. uit Hilversum. Hij had zijn auto geparkeerd staan langs de Vrijheidsweg. Op de haakse bocht tussen Insinger- straat en de Den Blieklaan botste een personenauto op een bus van Tensen. De personenauto werd bestuurd door de 50-jarige surveillant van de Utrechtse Heuvelrug H. de M. uit Driebergen. Hij slipte door het natte wegdek en botste frontaal tegen de autobus, be stuurd door J. W. (27) uit Baarn. De M. liep een gescheurde lip op, die in het ziekenhuis Zonnegloren gehecht moest worden. Zijn auto werd vrij zwaar beschadigd en werd naar het politiéburau gesleept. 95 11 „Duveltjes uit een doosje" is het nic/uwe boek van de maand dat tot 5 oktober voor 12,50 gulden by de boekhandel verkrygbaar is. Na die datum gaat het 19,50 gulden kosten. .Duveltjes uit een doosje" is een ver zameling van drie-en-veertig verhalen en vier-en-twintig versjes, verteld, ver taald, op rijm gezet of geïllustreerd door 83 medewerkers. Tot de schrijvers behoren Annie M. G. Schmidt, Jan Terlouw, Jaap ter Haar, Mies Bouhuys, Jean Dulieu, Paul Biegel en Mischa de Vreede. Het is ook een echt voorlees boek en bestemd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Een aantal verhalen werd speciaal voor JXtveltjes uit een doosje" geschreven, terwijl er ook een groot aantal beken de versjes en verhalen in is opgeno men. Het boek telt 288 pagina's, waar van 96 in vierkleurendruk; de oplage is 83.000 exemplaren. „Ot en Sien - In de regen" is het eer ste verhaal en zal vele ouderen doen denken aan hun eerste schooldag. Prachtig zijn de versjes als „Meneertje Peertje" en „De vlo" van Diet Huber, „Akkefietje" van Miep Diekmann en bijvoorbeeld „Ik wil niet" van A, A. Milne. De verhaaltjes zijn doorgaans vier k vijf bladzijden „lang", wat het voorle zen een haalbare kaart maakt. De il lustraties zijn juweeltjes. Ieder die het aanschaft kan er jaren plezier van hebben. Gelijkvallend met deze aktieperiode van het Boek van de Maand, wordt in de boekhandel en in de bibliotheek een actie gevoerd onder het motto „Voor lezen fijn voor straks". Er is een brochure samengesteld, waar in 22 voorleesboeken uitgebreid wor den besproken. „Voorlezen", zegt de brochure, „is veel meer dan hardop le zen van een vastliggende tekst; voor lezen is het samen bezig zijn met kin deren en boeken". De brochure is in de boekhandel verkrijgbaar en een bij zonder nuttige handleiding bij het aan schaffen van een kinderboek.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9