L m f -• <*k Nationaal zitvolleybaltoernooi van Olympia werd groot succes mm al uw Warnier ïwMSp' Mas EG v.SETTEN Soest SEC-zaterdag - Cobu Boys 1-0 SEC de sterkere ploeg maar weqt het niet in doelpunten uit te drukken v;iaK-" *4 - Eenheid in Soester gymnastiekwereld Red Stars heren winnen eerste bekerwedstrijd Cobu Boys 2-Hees 2 4-1 SPORTEN SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Pancratias 2 - SEC 2 1-3 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 delta keukencentrum Birkstraat S0a - Soest Telefoon ©2Ï55-19S79 Kom daarom eens binnenlopen Jeugd clubkampioensehappen LTC Soest Bekers voor Nine Ebben en Paul v. d. Hammen 01 ympia senioren behaalden 2e nrijs in Airbornewa ndetocht POLITIE - TEL. 19444 All-in toernooi 1971 succes Dames SW en heren Olympia kampioen van Soest 1974 Zaterdagvoetbal Opstellingen SEC-elftallen Lage Vuursche-Soesterberg 1-3 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Burgemeester van Soest prijst initiatief Soester Courant van donderdag 12 september 1974 De besturen en leden van de Algemene Gymnastiekvereniging „De Spring bokken" en de afdeling Gymnastiek van de Christelijke Vereniging voor Li chamelijke Opvoeding „Olympia" hebben besloten per 1 september j.1. te gaan samenwerken onder auspiciën van de A.G.V. „De Springbokken" met daaraan verbonden het samensmelten tot één vereniging per 1 januari 1975. Voor dit samengaan golden de over wegingen dat steeds meer liefhebbers van de gymnastieksport geleid moeten worden door een in verhouding te klein kader. Bovendien is men er van overtuigd dat het in de naaste toe komst steeds noodzakelijker zal wor den de veren iging9huishoudjng zo ef ficiënt mogelijk te voeren. Daardoor zullen ook steeds meer eisen gesteld moeten worden aan de bekwaamheid van leiders en bestuursleden. Het bundelen van alle beschikbare krachten op bestuurlijk, technisch, fi nancieel en administratief terrein ach ten de verenigingen gewenst in het be lang van allen die in Soest gymnastiek als sport of als recreatie willen be oefenen. De Springbokken tellen ongeveer 1200 leden, Olympia circa 200. 17 mei 1971 kwam de fusie tot stand tussen de Soester Turn Club en de R.K. Gymnastiekvereniging „Crescen do". Zij kozen de nieuwe naam De Springbokken. De afdeling gymnastiek van Olympia gaat hierin, per 1 januari a.s., op Een dergelijke eenheid is tamelijk ex ceptioneel in de gymnastiekwereld landelijk gezien is men nog lang niet zover. Er bestaat nog steeds een katho lieke bond, een christelijke bond en de algemene bond, het KNGV. Over samengaan op dat niveau werd wel eens gesproken, maar tot nu toe is dat er nooit van gekomen. Het eerste herenteam van de Soester basketbalvereniging „The Red Stars" heeft afgelopen zaterdagavond zijn eer ste echte wedstrijd van dit seizoen ge speeld in de eerste ronde van de Ne derlandse beker tegen SV Unicum uit Harderwijk. Het werd een eenvoudige opgave. Ondanks de handicap van tien punten was het bij rust al duidelijk dat het een ruime overwinning zou gaan worden, want toen al stond Red Stars met 43-29 voor. Het werd een fraaie 93-55 overwinning voor het Soester team. De return wordt gespeeld op donderdagavond 26 september in Har derwijk. Liefst negen teams op toernooi. In het afgelopen weekeinde hadden ne gen teams van Red Stars een toernooi. Vijf gingen naar Schoonhoven, waar zij bij Silvertown Lions te gast waren. Het totaal resultaat was een tweede plaats, een eerste plaats voor de jongens ju nioren A en een derde plaats voor he ren 2. De meisjes junioren A waren bijzonder succesvol in. Den Haag en eindigden ongeslagen op de eerste plaats. Het eerste herenteam veroverde een tweede plaats en de jongens junioren A en vierde. Met de harde wind in de rug gaat SEC van start en na vijf minuten spelen is het de altijd weer gevaarlijke Piet Hartman, die na stevig doorzetten de „groen/witten-formatie" op 1-0 bracht. SEC heeft een licht overwicht maar weet dit niet voldoende uit de buiten, ook het windvoordeel wordt door de Soesters niet benut. Enkele scorings kansen worden, mede door de harde wind, gemist. Met de stand 1-0 in het voordeel van SEC kwam de rust. Na de pauze heeft Cobu-Boys de ster ke wind mee en enkele schoten gaan rakelings naast of tegen de paal. Keeper Kramer weet echter zijn heilig dom schoon te houden. Ondanks het grote overwicht van „de Boys" komen er gevaarlijke uitvallen van SEC en het Cobu Boys-doel komt in grote moeilijkheden, waarbij SEC Reinders van SEC-zaterdag stcld de keeper van Cobu-Bóys op de proef. Foto: lierman van Dam zeer goede mogelijkheden heeft de voorsprong te vergroten. Willy Rijnders is vervangen door Jan Paauw. Er komen goede kansen voor Jan Hoefman en Paauw, zij worden echter niet benut. Hefc spelpeil is niet hoog, veroorzaakt door de harde wind. Onder zeer grote spanning eindigt de wedstrijd in een voor SEC toch wel verdiende 1-0 overwinning. Volgende week zaterdag moet SEC naar WOO, dat verleden week VVZ zo verrassend wist te verslaan. Aan vang 15 uur. Vol goede moed' werd de reis onder nomen naar Amersfoort door Hees 2 om daar Cobu Boys te bekampen en te trachten een of zelfs meer punten weg te slepen. De wedstrijd was enkele minuten aan de gang toen al bleek dat de achter hoede van Hees niet bepaald zij-n dag had. Keer op keer werden er fouten gemaakt waardoor de spelers van Cobu Boys regelmatig het doel van Hees onder druk konden zetten. Dit spelbeeld bleef tot aan de rust maar Cobu Boys 2 had tot aan het rustsig- naal reeds twee maal gedoelpunt. In de tweede helft moest Hees 2 tegen de storm in spelen en men kon zien dat Hees onidanks die handicap niet van plan was zich zonder slag of stoot over te geven. Dit resulteerde dan ook in een prachtig tegendoelpunt van Doresteijn in de vijftiende minuut ont staan uit een schitterende lob. Verdedigend klopte het niet helemaal bij Hees 2 zoals reeds voor de rust bleek. Spoedig maakte Cobu Boys 2 er 3-1 van en toen later nogmaals Cobu Boys 2 maal doelpuntte was de strijd gestrijden. Eindstand 4-1. .TillsLctdft (KA lx NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Hees 3-Hoevelaken 3 3-4 Hees 3 heeft een prachtige voorsprong van 3-0 toch nog uit handen moeten geven en verloor zeer onverwacht met 3-4. IJsselmeervogels 4-Hees 4 7-0 Met 7-0 ging Hees ten onder bij IJs selmeervogels 4. Door de zeer straffe wind is Hees 4 eigenlijk niet over de middenlijn gekomen en al spoedig re sulteerde dit in een achterstand. Hees 4 had gedurende de hele wed strijd niet veel in te brengen wat ook wel blijkt uit de einduitslag. Hees 5-Rood Wit 5 1-2 De wedstrijd was gelijkopgaand en beide partijen waren aan elkaar waagd. Er werd goed gevoetbald en tot aan de rust hielden de partijen elkaar in evenwicht. Na de rust was Hees 5 veel sterker maar het was toch Rood Wit 5 dat 1-0 liet aantekenen. Hees 5 ging door wat de verdiende gelijkmaker oplever de 1-1. Rood "Wit 5 mocht een corner op rechts nemen welke bal, meegenomen door de wind, regelrecht het Hees-doel Indraaide. Dit was natuurlijk voor de Hees 5 mannen te erg, maar Rood Wit gaf de voorsprong niet meer uit handen. SEC 2 heeft in Badhoevedorp verdiend gewonnen van het pas gepromoveerde Pancratias. Er stond een vrij steviëe wind over de breedte van het veld Idus geen van beide ploegen kon daar Jenig voordeel van trekken. SEC 2 was} over de ge hele wedstrijd de betere ploeg. Na vijf minu,ten schoot Jan Koster tegen de onderkant van de lat. Deize zelfde Jan Koster werd na een kwartiertje ver vangen door Herman Bosman, die een zeer goede wedstrijd speelde. Het spel werd in de eerite helft ver der volkomen beheerst c|oor SEC. In de 30e minuut schoot Piet Hunen tegen de paal. Vijf minuten later maakte Pancratias een toch wel gelukkig doel punt door verkeerd wegwerken van de bal door de SEC-achterhoède. Met deze uitslag ging ook de rust irt. Na de rust weer een zeer sterk spelend SEC. Na 20 minuten een1, onverwacht schot door Piet Hunen. lf-1. Tien mi nuten later nam Sjaak Krijt een vrije schop die door Willem van Velzen werd ingekopt. 1-2. Vijf rpinuten voor voor tijd maakte Willem vèn Velzen er zelfs 1-3 van. Een zeer goed begin van het 2e elftal van SEC. t Volgende week komt Zwaluwen Voor uit op bezoek, aanvang 11.30 uur. LVV A-SEC A 0-0 Geen tweede zege voor dej SEC-junio- ren in de strijd tegen LVV. De wed strijd eindigde zoals deze begon en erg enthousiast was men bij SEC niet over het door de selectie van ojefenmeester Woudenberg vertoonde spel^. Do weers omstandigheden waren echter niet al te gunstig en mogelijk hinaerde dit de SEC ploeg. Zonder de met éen blessure tobbende Peter Brugman ging SEC van start. Op de plaats van Brugman speel de Wals, die op een goede eerste helft kan terugzien. SEC, voor rust met wind mee spelend, had kansen op treffers. Schoten van Luytelaar, Joop Abbel en 'linksbuiten Kramer gingen echter over'lof naast. In de tweede helft was LVV; sterker en moest laatste man Blomberg met zijn mannen alle zeilen bijzetten-om onheil te voorkomen. Ronald Epskamp verde digde echter opnieuw het SEC-doel op zijn zo flegmatieke wijze eh was te vens de organisator van de ^EC-defen- sie. De 0-0 tenslotte gaf de krachtsverhou ding in het veld goed weer., In ae afdeling van SEC (junioren Al) zijn door de afd. Utrecht rtog toege voegd de teams van DOS '01 uit Utrecht, BVC uit De Bilt en HMS uit Utrecht. Tegen het team :van HMS speelt SEC-junioren A zaterdag a.s. Dames I naar Marburg Duitsland. Komend weekeinde vertrekt een uit veertien personen bestaande groep o.l.v. coach Ruud Hornung naar Marburg in Duitsland waar zij deel gaan nemen aan een zeer aantrekkelijk toernooi. Het speelt tegen Lichtenrade uit Ber lijn, tegen Marburg en tegen Sparta uit Tsjechoslowakije. Dertien teams aan de start in de competitie. Het zal het eerste competitieweekeinde direkt raak zijn. Van de achttien Red Stars teams zullen er het aanstaande weekeinde direkt dertien hun eerste competitiewedstrijd spelen. Zowel za terdagavond als zondagavond is de sporthal Beukendal het domein voor de basketballiefhebbers. Bij Red Stars kunt U deelnemen aan de toto/lotto. Nu er in ons land een geheel nieuwe toto- en daaraan verbonden lotto-opzet is gekomen blijft ook Red Stars nog steeds deelnemen aan deze extra mo gelijkheid om de financiën van de ver eniging te versterken. Indien U inte resse heeft om aan deze beide moge lijkheden mee te doen dan kunt U zich bij Red Stars opgeven. De formulieren worden elke week bij U thuis afge haald. Voor inlichtingen of opgave: Ben Vlug, Beetzlaan 19 of Rinus Valk, Vinkenweg 39 Soest, tel. 16798 of op vrijdagavond in de sporthal. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel in ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Afgelopen zaterdagochtend vroeg zijn de finales gespeeld van de onderlinge- jeugdwedstrtfden van de LTC Soest. Er werd gespeeld in drie leeftijdsgroe pen: A-groep voor 15 jaar en ouder, de B-groep voor kinderen van 12 t.m. 14 jaar en C voor de allerkleinsten. Hiermede keerde de LTC Soest terug naar een systeem dat drie jaar geleden verlaten was. Er werd hard om de punten geknokt en dat daarbij verras singen niet uitbleven, spreekt voor zich. A-groep In de meisjeserikel-finale stonden zoals gewoonlijk Biek Wilten en Nine Ebben tegenover elkaar. En, even gebruike lijk, won Nine, maar met aanmerkelijk meer moeite dan vorig jaar. In de jongensenkel-finale stonden Ab Koppenaal en finalist van vorig jaar Paul v. d. Kammen tegenover elkaar. Paul bleek zonder meer de sterkste jeugdspeler te zijn. Hij stond geen set af, hoewel Ab er in de finale heel dichtbij is geweest. Hij verloor met 6-2 en 7-5. Daar er vier inschrijvingen voor de meisjesdubbel waren, werd er in een poule gespeeld. Dat Nine Ebben en Biek Wilten poule-winnaressen werden is alleen vermeldingswaard, omdat hun laatste titel is (Biek wordt volgend jaar senior). Lilian Citeur en Teresa von Bönninghausen moesten met een tweede plaats genoegen nemen. Bij de jongensdubbel al een bijna even eenzijdige eindstrijd. De beide enkel finalisten, Ab Koppenaal en Paul v. d. Kammen waren veel te sterk voor de rest van het veld. Roland Smits en Lex van Wijk mochten zich gelukkig prij zen de finale gehaald te hebben. Bij de gemengd-dubbel was 't erg vroeg op de zaterdagochtend sensatie na sensatie. Eerst werd 't als eerste geplaatste koppel Biek/Ab uitgescha keld door Lilian en Lex. En nauwelijks een half uur later moest het als twee de geplaatste koppel Teresa/Paul kapi- tuleren voor Nine en Peter Bake. In oen Driesetter bleken Lilian en Lex toch niet iets sterker dan Nine en Pe ter. B-groep Bij de meisjes van 12 t.m. 14 jaar bleek Ellen Luten de sterkste te zijn. In de finale moest ze alle registers opentrekken om Loos Timmer naar 't tweede plan te verwijzen De jongens-enkel leverde opnieuw een grote verrassing op en wel in de per soon van Erik-Jan v. d. Hulst. In de halve-finale verloor hij de eerste set met 6-0 van Rudi Kaneveer, maar Erik-Jan vocht knap terug en via een 9-7 in de tweede set wist hij ook nog de derde set te pakken. In de finale was Erik-Jan h. gevaarlijke outsider. Favorie* was re- ter Jongepier. Die had na aiio^p maar één hand nodig om aan te geven hoe veel games hij gemaakt had. De meisjes-dubbel halve finale tussen Maryam Kooi/Inez Stertefeld en Mar- greet Kuiper/Christa Brouwer heeft drie dagen geduurd. Maar na dit lange touwtrekken bleken Margreet Christa de sterksten- In de finale moesten zij buigen voor Loes Timmer en Yoka Verduin. De jongens-dubbel leverde een revan che op voor Peter en Rudi. Binnen veertig minuten was Erik-Jan met partner Michaed van Eek van de baan gezet. In de gemengd-dubbelfinale waren Loes en Erik-Jan ook present. Loes had Joop Dooper als partner en Erik- Jan werd geassisteerd door Inez. Loes en Joop werden winnaars. C-groep Hier werd alles in poules gespeeld; voor de enkelspelen twee poule's; win naars tegen. Dit kon niet verhinderen dat Madeion Sterkfeld met drie eerste prijzen wegliep. In de meisjes enkel finale bewees Madeion veel geleerd te hebben en bleef Vivian van Breukelen de baas. De seniorengroep van de christelüke wandelsportvereniging Olympia behaalde zaterdag een fantastische tweede prijs in Oosterbeek. Daar werd de 28e Air- borne wandeltocht gehouden welke door de Politie Sportvereniging Renkum (PSRV) was georganiseerd. De niet al te gunstige weersomstandigheden drukte wel een stempel op het deelnemersaantal. Niettemin waren er 23.000. De drie groepen van Olympia gaven ook acte de presence. De adspiranten en junioren volgden de 10 kilometer, respectievelijk onder leiding van mevr. J. Veldhuizen en de heer D. W. Brood. Geen van beide groepen won een prijs. Er waren ruim 100 groepen op deze afstand. De senioren met leider de heer L. Vo gel, hadden meer sukses op de 15 km. Van de tien beschikbare prijzen op deze afstand wonnen ze de tweede. Hier waren meer dan 80 groepen ver tegenwoordigd. De burgemeester van Renkum Jonk heer Van Holten van Echten reikte de prijzen uit. De eerste drie plaatsen zagen er zo uit: 1. Geravendo. Raamsdonksveer. 329 punten. 2. Olympia. Soest, 324 pun ten. 3. D.I.O., Apeldoorn, 321 punten. Het parkoers voerde naar het Airbor- ne kerkhof, waar tweehonderd Engelsen en Polen rusten, die in de omgeving van Oosterbeek zijn gesneuveld tijdens de septemberdagen van 1944. Verder door de bossen van het „Geidersch Landschap", de plaatsen Doorwerth en Heveadorp en via de „Westerbouwing" terug naar Oosterbeek. Tientallen mu ziekkorpsen begeleidden de deelnemers bij hun eerste en laatste kilometers. £hGELSE JUWELIER HORLOGER RFMBRANDTLAAN 18 TFI 021.S5-147W- In een drie avonden vullend toernooi, georganiseerd door de voorzitters van de Soester volleybalverenigingen SVV en Olympia, hebben de verenigingen, die hun NeVoBo wedstrijden in de Soester sporthal spelen, gestreden om het kam pioenschap van Soest. Bjj de da-mes nam SVV de titel over van Olympia, de kampioen van 1973. De Olympia-heren prolongeerden hun titel door ongeslagen het toernooi te beëindigen. Op de eerste van de drie avonden speelden de damesteams uit de le, 2e en 3e klasse in poules tegen elkaar. De winnaars, Limvio, Olympia 3 en SW 3 plaatsten zich voor de tweede ronde waarin ook speelden de teams uitko mend in de promotieklasse en de derde en tweede divisie. In een serie span nende wedstrijden plaatsten zich voor de finale Olympia 1, SW 1, SVV 2 en SW 3. Verrassende verliezers waren Olympia 2 en BG SV 1. De finale gaf bij de dames enkele spannende wedstrijden te zien. Vooral de wed strijd die de beslissing moest brengen wie de titel zou pakken, Olympia of SW was het aanzien ten volle waard. SVV 1 begon, versterkt met de zusjes Fakkeldij, geconcentreerd aan het kar wei. Olympia, nog steeds zonder Lieke Verhoeff en Lenie de Bruin en in de finale ook zonder de eveneens gebles seerde Marry Oudwater en Jenny Roetman speelde met de invalsters toch een heel behoorlijke partij volleybal. Weliswaar was de aanvalskracht van SVV groter, de wijze waarop Olympia terugvocht verdient waardering. SVV won uiteindelijk met 2-0 en mocht zich kampioen van Soest 1974 noemen. Slim systeem Voor de herenwedstrijden hadden de heren Paans en Stam, resp. voorzitters van Olympia en SW, een slim systeem bedacht. Op de eerste avond speelden de le, 2e en 3e klasse tegen elkaar. De teams die tweemaal verloren waren uitgeschakeld. Verrassend was hierbij het optreden van BG SV 2 dat het zelfs via zes wedstrijden tot de finaleavond wist te brengen. Voor de finaleavond hadden zich gezien hun plaats in de competitie van de NeVoBo automatisch geplaatst Olympia 1, Olympia 2 en SVV 1. Doordat Olympia 2 eenmaal won van SW 1 en vervolgens verloor van Olympia 1 moest een beslissingswed strijd uitmaken welk team met Olym pia 1 mocht spelen om het kampioen schap 'van Soest. De wedstrijd tussen SVV 1 en Olympia 2 eindigde gelijk maar SVV had een beter setgemiddel de. In een boeiend en zeer aantrekke lijk duel wist Olympia 1 een fel vech tend SW terug te wijzen. Na 45 mi nuten spelen mochten de Olympianen zich kampioen van Soest noemen. De organisatoren hadden ook dit jaar weer gezorgd voor een zeer originele prijs. De nummers 1, 2 en 3 bij de da mes en de heren ontvingen als herin nering uit handen van Herman Stam een foto die eerder op de avond van de betreffende teams was gemaakt. Een geste die zeer op prijs werd ge steld. De Nederlandse Volleybal Bond afde ling Amersfoort honoreerde het idee van de Soest voorzitters door twee min ivolley ballen ter beschikking te stellen voor de hoogsteindigende derde klasse teams. Olympia was bij de da mes en SVV bij de heren de gelukkige. In zijn slotwoord wenste Herman Stam alle teams veel succes in de donder dag a.s. weer startende competitie. WOO - SEC H. Kramer, M. Voskuilen, T. Stalen hoef, G. v. d. Bovenkamp, B. Koele- wijn, J. Hoefman, J. Duijst, G. Aalbers, P. Hartman, W. Rijnders, H. van Essen, J. Paauw en J. Luijtelaar. NSC 2 - SEC 2 J. van Gorp, F. en A. Verwey, J. v. cL Voort, P. v. Willigen, D. v. d. Broek, J, Katee, R. Brewerton, P. v. d. Brakel, J. Schouten, F. v. Zanten en B. Was senaar. SEC 3-TOV 3 D. v. d. Broek, R. v. d. Berg, V. Witte, F. v. d. Pol, B. Roedelof, J. Kerkdijk, J. Kuijvenhoven, P. v. d. Brink, K. Vink, H. IJsseldijk, J. Lina en W. Posthuma. SEC 4 - Motagnards 4 R. Foekens, E. en G. van Alphen, H. v. d. Berg, J. Fennema, P. Wijnands, H. de Jong, N. Bitterling, L. Hugo, A. Veenendaal, R. Veer en B. Repko. Veense Boys 5 - SEC 5 N. Baptist, H. de Boer, G. Beyer, A. Hodde, A. Hop, W. Piepenbroek, F. Schagen, A. v. d. Schagt, F. Spanjer, G. de Bruin, P. v. Fulpen, G. Bonger en G. Duinkerken. Ondanks de straffe wind in Lage Vuursche en ondanks de vele overtre dingen en de vele waarschuwingen van en voor de gastheren heeft het zater dagelftal van Soesterberg ook deze tweede wedstrijd van de competitie ge wonnen. Ondanks een overwicht werd het na een half uur pas 0-1 door een doelpunt van Cees Altena. Toen Roel Bouma na de rust tegen de lat schoot, wist Cees Altena de terugspringende bal te be nutten en bracht de stand op 0-2. Een misschien wat te vlot toegekende pe nalty na ongeveer vijfentwintig mi nuten spelen werd voor doelman Jan Dekker onhoudbaar ingeschoten (1-2). Lex van Gorkum schoot de bal tegen de paal, maar Co Vivié passeerde daar op de doelman (1-3). casualwear /+J Astyïe all yourown HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150» TEVENS complp*'* film reportage mogelijk JAC. VAN LENNEPLAAN 13. BAARN De jongens enkel-titel was hier voor Paul Brouwer, die zich vrijdagmiddag al, de sterkste in deze groep mocht noemen. Jelmar de Vries was zijn te genstander in de finale. De meisjesdubbel ging naar Madeion en partner Petra Blank. Tweede in de poule Vivian en partner Inez de Vries. De jongensdubbel werd een overwin ning voor Jelmar met assistentie van Joost Hasenaar. Paul en partner Roel Vis eisten hier een tweede plaats op. Het gemengd dubbel was voor Madeion en Peter Jetten. Een tweede plaats hier voor broer en zus, Roel en Marlies Vis. De prijsuitreiking werd zaterdagavond gedaan door waarnemend-voorzitter Rob Twijsel. Hierna volgde nog een feest, dat de Soest junioren weer een beetje losmaakte van de enerverende laatste dagen. !ji!t wmm - mSSm De volleybalvereniging Olympia kan op een zeer geslaagd zitvolleybaltoernooi terug zien. Afgelopen zaterdag namen niet minder dan 32 teams uit heel Nederland deel aan dit tot nu toe grootste toernooi. Een toernooi dat door opzet en bezetting uniek mag worden genoemd. Burgemeester mevrouw F. M. Corver-van Haaften onderstreepte dat nog eens in haar openingstoespraak. Trots op zo'n initiatief „Als burgemeester van Soest mag je trots zijn op een initiatief als dat wat Olympia enkele jaren geleden heeft genomen", aldus mevrouw Corver van Haaften: „trots omdat de achterliggen de gedachte bij het organiseren van dit zitvolleybaltoernooi was de integra tie van mindervalide en valide mensen te bevorderen, bestaande vooroordelen jegens elkaar wegnemen". De burgemeester wees op het feit dat onze gemeente bij de bouw van aller lei openbare gebouwen steeds rekening trachtte te houden met het gegeven van mindervalide medemensen. Na het eerste toernooi dat Olympia twee jaar geleden organiseerde zijn er op vele plaatsen in Nederland dergelijke toer nooien gehouden waaraan validen en mindervaliden samen deelnamen. „Ik wens u allen een uiterst sportief toernooi en hoop dat de volleybalver eniging Olympia nog vele malen een dergelijk evenement zal organiseren", aldus mevrouw Corver-van Haaften. Daarna nam het feest een aanvang. De 32 teams speelden volgens een poule systeem een groot aantal wedstrijden. Bijzonder leuk was het, dat een inval- team van Olympia, dat voor het eerst deelnam aan echte wedstrijden, en werd bijgestaan door enkele valide vol leyballers van verschillende Soester verenigingen in de recrealieafdeling op een gedeelde tweede plaats eindigde. Winnaar werd hier Impala uit Leusden. In de wedstrijdklasse traden de sterk ste zitvolleybalteams van Nederland aan tegen een aantal sterke teams, ge formeerd uit valide volleyballers. Olympia wist tot de finalepoule door te dringen als enige valide ploeg tus sen de landskampioen Zwolle en de Tubanten uit Enschede. In een serie spannende wedstrijden wisten de Zwol lenaren de eerste prijs in de wacht te slepen, Olympia werd tweede en De Tubanten eindigden op de derde plaats. Doordat na de eerste !wee ronden alle teams in nieuwe poules waren inge deeld en voor iedere poule een extra prijs beschikbaar was, werd er tussen De zit-volleyballers(sters) in volle aktie Foto: Herman van Dam de diverse teams verwoed strijd gele verd. Steun van Bentinckfonds Het Burgemeester Bentinckfonds, dat zich ten doel stelt de integratie tussen validen en mindervaliden te bevorde ren, had Olympia in staat gesteld een aantal ballen aan te schaffen als prijs voor dit toernooi. Ook de oud-wethou der van Soest, de heer W. G. van Za- delhoff, die ook bij het eerste toernooi blijk van belangstelling had gegeven en de Soester vereniging had gesteund, stelde een aantal ballen als prijs be schikbaar. En zo kon Olympia 15 vol leyballen uitdelen aan de winnaars van de diverse poules. Voorzitter Werner Paans bedankte in zijn slotwoord het bestuur van het Bentinckfonds dat in de persoon van de heer Timmer aanwezig was, de heer Zadelhoff en de dienst Gemeentewer ken, die allen hadden meegewerkt om dit toernooi mogelijk te maken. De heer Plomp, de nieuwe wethouder die ook de portefeuille sport gaat be heren, en de heer Peet, directeur stich ting lichamelijke opvoeding en sport, gaven blijk van hun belangstelling en feliciteerden Olympia met dit succes volle toernooi.

Soester Courant | 1974 | | pagina 11