50 jaar Middelman Soest groeide en Middelman is nooit achtergebleven SNACKBAR SCHOEMAKER SCHOEMAKER Het Gilde viert schuttersfeest maar zit wel in zorgen j. SMEEING 5 dagen ROME va. 384,- FRIKANDELLEN? ALARM - TUL. 14444 Organisatoren Manifestatie en Manifrustratie hadden gesprek Het oog gericht op Frans solowerk in de EG DEZE WEEK: DUAL STEREO COMBINATIE K12 Voorlichtingsavond van aktiegroep „MAN" over milieubelasting Qeuqeot Laanstraat 26 - Soest Natuurwandeling Vleesverkoop Ontheffing nodig voor gebruik van Kerkpad Clubavonden Ned. Herv. Jeugdwerk Middenwijk Slot Klaverjaskampioen- schappen van de SPSV POLITIE - TEL. 19444 Reisbureau Gerth Vernielingen aan huishoudschool Bazar Tesselschade Arbeid Adelt Soester Courant van donderdag 12 september 1974 Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 Waarom praat men over onze heerlijke Da's logisch U moet ze proeven ELEE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wü verzorgen tevens uw feestjes en partjjen. Het nieuwe Griekenland stelt er hoge prijs op weer in Europa geaksepteerd te worden. Enerzijds een morele kwes tie, anderzijds ook een zaak van eko- nonie. En bovendien binnen de EG een wat pijnlijke politieke touwtrekkerij. Wat het voor de Griekse minister'Ma- vros niet makkelijk maakt in Brussel te komen onderhandelen. Het minst moeilijke punt is nog dat er al een ak koord tussen Griekenland en de EG bestond dat in 1967 de ijskast werd in geschoven als reaktie op de staatsgreep van de kolonels. Wat toen voor deze een financiële strop was, want een be drag van 150 miljoen gulden werd ter stond geblokkeerd. Door eenvoudig de ijskast te openen zou Athene dus al met een weliswaar niet al te groot maar toch niet te verwaarlozen bedrag zijn geholpen. Wat bij de negen landen de animo enigszins tempert om dit ook te doen is dat Portugal in een met Griekenland vergelijkbare situatie ver keert en evenveel recht op financiële hulp heeft. Maar daarvoor zal dan eerst een besluit genomen moeten wor den, waaraan overigens wel gewerkt wordt maar dat gaat allemaal niet zo vlug. Nu is het niet zo dat de EG ooit Grie kenland helemaal heeft geboycot. In de direkte handelssfeer is men regelmatig doorgegaan met het verlagen van de tariefmuren en door deze daling van de invoerrechten is zowel de handel van Griekenland naar de EG als om gekeerd steeds gegroeid. Dat alles niet één, twee, drie verloopt is dus voor de Grieken niet zo'n geweldige ramp. Wat de kwestie wel vertroebelt is dat de Franse diplomatie ook onafhanke lijk in de weer is in het oostelijk deel van de Middellandse Zee. Parijs heeft Athene grootscheepse aanbiedingen ge daan van militair materieel, iets wat daar in dank is aanvaard. Door de kwestie-Cyprus met aanverwant weg lopen uit de NATO is de relatie met de traditionele wapen leverancier VS danig bekoeld. Bovendien is de Ameri kaanse lust tot wapenleveranties nog geremd door de mogelijkheid dat vo rige partijen tersluiks zijn doorverkocht naar Afrika - iets wat vanuit Athene weliswaar wordt ontkend, maar dan wel zonder een verklaring te geven waarom bij de overhaaste mobilisatie plotseling hele eenheden vergeefs moes ten wachten op wapens die toch in de depots klaar hebben moeten liggen. Huivering voor Fransen Het bewapenen van de Grieken is bo vendien voor de VS een hachelijke zaak omdat de vredelievendheid van Athene niet boven alle twijfel verhe ven is. En om nu strijd tussen twee NATO-bondgenoten aan te wakkeren daarvoor voelt Amerika niet veel. Van daar ook dat de plotselinge Franse ak- tiviteit niet met vreugde wordt gade geslagen. Het Franse argument is dat men wil voorkomen dat de Grieken zich. van de weeromstuit tot de Rus sen zouden wenden, maar dit gevaar is nauwelijks serieus te nemen. Het lijkt er meer op 'of Parijs ouderge woonte een kans om de VS diploma tiek dwars te zitten niet voorbij wil laten gaan. Maar niet alleen de Amerikanen voe len zich bij het Franse optreden niet erg gelukkig, ook de Engelsen die van oudsher in deze streek aanwezig zijn, verheugen zich niet over de plotselin ge Franse aktiviteit. Wapenkontrakten zijn profijtelijk en de Britten hebben ook een wapenindustrie en zouden on getwijfeld ook in de bres hebben kun nen springen als ze daar iets goeds van hadden verwacht. Maar als een te goed bewapend Griekenland moei lijkheden gaat maken weten de Britten maar al te goed dat zij een groot deel van de last krijgen te dragen. Wat toe vallig de Fransen in de kaart speelt is dat Parijs juist op dit moment het voorzitterschap van de raad van mi nisters bekleedt en derhalve initiatie ven kan ontwikkelen, zoals ook is ge beurd door een nota aan Turkije die weliswaar niet uitdrukkelijk maar toch wel tussen de regels door een verwij tende toon had. Dit past meer in het straatje van Parijs dan van Brussel, voorzover deze Euro pese hoofdstad politiek iets betekent. En men huivert er daar enigszins voor dat de Fransen de EG een beetje voor hun machtspolitiek karretje willen spannen. De enige manier om dit te remmen is de banden met Griekenland niet al te snel weer volledig aan te knopen, hoe nodig men 't eigenlijk ook vindt. Waardoor een Frans politiek stuk solowerk de EG weer eens geen goed doet. KANTMAN. Naar aanleiding van een schriftelijk verzoek van Artishock om met het comité M '74 een onderhoud te hebben, hebben twee commissieleden een gesprek ge had met A.S. A.S. wilde zijn Manifrustatie laten vallen, mits ruimte beschikbaar kwam tijdens de M '74 voor een anti-confectieshow en een kindervoorstelling op een woensdag- en zaterdagmiddag. Beloofd werd tijdens dit gesprek dat op de e.v. vergadering van het comité e.a. besproken zou worden. bestaande uit platenspeler, tuner versterker en 2 luidsprèker- boxen van ƒ1090,deze week 849 Ook in wit leverbaar. SOEST SOESTERBERG Van Weedestraat 80 - Tel. 12792 - Rademakerstraat 27 Tel. 03463 - 1587 Dinsdagavond was deze vergadering en het bleek helaas onmogelijk op korte termijn nog veranderingen aan te bren gen, te meer daar er op de door A.S. gevraagde middagen reeds een volle dige bezetting van de evenementen- ruimte is. Op de door A.S. bedoelde zaterdagmiddag wordt een huisdieren keuring gehouden, terwijl op de woens dagmiddag de ruimte gedeeltelijk in gebruik is voor de creche en het an dere gedeelte voor opvang van het buitengebeuren dient. Dit alles is A.S. dezelfde avond medegedeeld. Zaterdag 5 oktober wordt in het kader van de dierendag een huisdie renkeuring gehouden van 14.00-16.00 uur in de evenementenruimte. Elk kind mag gratis met een dier komen; van cavia tot giraffe. Een deskundige jury zal de dieren, bekijken. Er worden een groot aantal prijzen beschikbaar ge steld. Tot en met 25 september bestaat er nog gelegenheid om lappen-poppen in te leveren bij de administratie: Steen hofstraat 8. Reeds een groot aantal da mes heeft van hun kunde blijk gege ven. De Ponnymarkt gaat nu definitief door. Zaterdag 28 september vindt dit gebeuren van 8.00-12.00 uur plaats naast de manifestatiehallen op de Eng. Er zijn mogelijkheden voor een aantal standplaatsen ten behoeve van patat voorzieningen enz. Inlichtingen bij de administratie. Van de binnenruimte is nog 28 m2 onbezet. Twee dames zullen tijdens de da gen, wanneer de beurs geopend is al: hosstes optreden. Op die manier wil men trachten in voorkomende gevallen gastvrouwen bij de hand te hebben. Elke avond, zo mogelijk twee keer per avond, worden bloemschikwedstrij- den voor de bezoekers van de M '74 gehouden onder auspiciën van het Tuinadviescentrum ,,'t Vaarderhoogt". „Middelman Soest viert haar 50-jarig beslaan, vvaarby tevens de heer en mevrouw Middelman sr. hun 50-jarig huwelijk herdenken. Dubbele reden om eens flink feest te vieren", aldus de uitnodiging om op donderdag 19 september a.s. de receptie te bezoeken, die van 19 tot 21 uur in de modezaak aan de Torenstraat 19, gehouden wordt. Vijftig jaar huwelijk, vijftig jaar zaak dat is wat en wel iets om even bij stil te staan. Het is ook vijftig jaar Soest, het Soest van 1924 met veel bomen langs de rijksweg en een paar- detram; geen auto's, weinig verharde wegen, maar wel veel bomen langs al die wegen. Mooi landelijk, Soest telde 6000 inwoners. Vijftig jaar geleden be gon Middelman sr. met een eigen zaak, een feit dat ook nu nog dikwijls ge beurt en dat toen en nu ongetwijfeld dezelfde kopzorgen gaf. Middelman zelf, en zijn vrouw beaamt dat, denkt er toch wel iets anders over. ,,Je maakte misschien meer uren", zegt hij, „maar de problemen waren toch minder en ook anders. Nu lijkt het er op of de administratie haast belang rijker is dan de verkoop. Ongelooflijk zo veel papier als er tegenwoordig, omgaat". Dat heeft uiteraard wel iets te maken met „groei",, want Middelman groeide met Soest mee. Vijftig jaar geleden werd begonnen in een pandje aan de Torenstraat, dat stond op de plaats waar nu de modezaak is gevestigd. Maar een jaar daarvoor had de toen nog niet getrouwde Middelman, samen met zijn vader een zaak aan de Ko- ninginnelaan. Dat pandje is ook al lang verdwenen. Aan de Torenstraat werd de eerste jaren de naam „De Gunst" gevoerd, een naam die hen nu nog doet glim lachen. Er zit kennelijk een geschiede nis aan vast. Het was een echte manu- facturenhandel. In 1927 werd het „huur"pandje ver laten en de zaak overgeplaatst naar Torenstraat 3b, waar nu Midi-tapijt is gevestigd. De manufacturen werden ge- lijdelijk vervangen door dames-, heren en kinderkleding en zelfs toenal even meubelen. Die meubelen verdwenen weer in verband met uitbreiding van de confectie. Middelman sr. ging in die jaren met zijn kollektie, letterlijk en figuurlijk, de boer op. De zaken gingen goed (vraag niet hoe hard ervoor gewerkt moest worden) en ook het gezin nam toe in „tal en last". De panden Torenstraat 3 en 3a werden aan de zaak toegevoegd en in de loop der tijd werd ook de oude „De Gunst' opgekocht. Daar had enige jaren groen tehandelaar Reehorst ingezeten, die het als opslagplaats gebruikte. Na de oorlog kwam de zaak in de versnelling, al stammen de grote uit breidingen nog niet van zo heel lang geleden. „De Gunst" werd afgebroken en het terrein lag enige jaren braak. Dertien jaar geleden werd er de hui dige dames- en herenmodezaak ge opend, voor die jaren en ook nu nog steeds, een geweldig pand. Torenstraat 3 tot en met 3b werd in gericht als meubelzaak; een gedeelte ging later weer naar de Kerkstraat en „De drie Ringen" werd magazijn. De groei zette, net als de groei van Soest, door. Zeven jaar geleden werd In* Tiet* voormalige 'hulppostkantoortje aan de Gallenkamp Pelsweg, de spe ciaalzaak in kinderkleding geopend. Een bijzonder goeie greep, want ér Was eigenlijk niks in Soest op dat gebied. Enkele jaren was het toen even stil, totdat de gemeente plannen bekend maakte dat de Oude Toren vrij moest komen te staan. Dat was voor het be schermde dorpsgezicht nodig. De pan den tot en met 3b werden na enige jaren onderhandelen verkocht met de toezegging dat men er tot 1 augustus 1975 gebruik van zou mogen blijven maken. Men zat niet direct op de schopstoel, maar uiteindelijk moest er wel iets gebeuren. Toen daar eenmaal de mogelijkheid voor was, ging de to tale organisatie op z'n kop. Aan de Birkstraat werd het gigantische pand dat nu „Meubelcentrum" heeft betrok ken; Mikimo verhuisde van de Gallen kamp Pelsweg naar het toen leeggeko men pand aan de Kerkstraat; in de panden Torenstraat 3 tot en met 3b werd de Midi-tapijt verkoop gestart. Dat gebeurde allemaal vorig jaar in de zomermaanden; het Meubelcentrum werd geopend op 7 september '73, Mi kimo een maand later. Dat was dan dat en voorlopig wel ge noog; alhoewelDe panden aan de Torenstraat die door de gemeente zijn gekocht, worden volgend jaar afgebro- De eerste winkel van de heer Middel man sr. aan de Torenstraat, in de twintiger jaren. Op dezelfde plaats staat thans het moderne Middelman- Mode-pand. ken en er zal voor Midi-tapijt een nieuw onderkomen gezocht moeten worden. De afbraak zal geen emotionele pro blemen geven al zegt mevrouw Middel man, „we hebben er een pracht tijd gehad; een fijne buurt. We woonden er 30 jaar". Middelman senior ziet wel voortzet tingsproblemen, maar er zal ongetwij feld iets voor gevonden worden. De zorgen van alledag worden door het hele gezin gedeeld; van het „Middel- man-imperium" maken deel uit twee zonen, drie schoonzonen, twee dochters en drie schoondochters. De oudste zoon, A. C., draait al zo'n 17 jaar mee, de oudste dochter al iets langer. Middelman senior en zijn vrouw komen nog dagelijks op de zaak; me vrouw doet een gedeelte van de om- vankrijke administratie en senior zelf is. een niet te missen vraagbaak. „We fiebben elkaar Tïïer allemaal nodig" zegt hij en dat wordt door de oudste zoon bevestigd; „we zijn blij dat ze er nog helemaal bij zijn". Mevrouw Middelman: „We hadden tien kinderen en die zijn allemaal de deur uit. Ik kan thuis aan de Aagje Deken laan niet wennen aan de stilte. Hier (in de zaak aan de Torenstraat) is het gezellig en er is veel te doen". „Senior", zegt de zoon, „was de eerste die voorstelde het pand aan de Birk straat te kODen". En dat onder het moto. als Soest groeit, groeit Middel man mee. Gezegd moet worden dat het Meubel- centrum uitgegroeid is tot een zaak van regionale betekenis, maar ook Soest trad immers toe tot de regio EemJand. Volgende week is er receptie voor ken nissen en relaties; intern met kinderen en kleinkinderen en het personeel werd de gouden bruiloft al begin juli ge vierd. Een gezelschap van 95 man was éen dag uit, een boottocht en een diner in het Dierenpark te Amersfoort. Bij die 95 mensen was 40 man personeel (met aanhang). Middelman is in die vijftig jaar in alle opzichten uit de kluiten gewassen. Het Soester Aktiekomité van het miljeu aktiecentrum Nederland (MAN) orga niseert op dinsdag 24 september, aanvang 20 uur, in het zaaltje van de duiven sportvereniging aan de Schrikslaan een informatieavond rond de aktie „weiger de milieubelasting". De avond is gratis toegankelijk. Het woord zal gevoerd worden door o.m. een lid van het centraal werkbestuur van MAN voor de provincie Utrecht en door enige deskundigen van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het doel van de aktie zal besproken worden en voorlichting zal gegeven worden over de giftigheid en het voor komen van zware metalen en andere verontreinigingen in het water. Ook de toestand van het Utrechtse en Soester water zal aan de orde komen. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Vele tienduizenden Nederlanders, in de provincie Utrecht circa 50.000, weige ren reeds 1 a 2 jaar standvastig om de verontreinigingsheffing te betalen. Waarom doen ze dat en wat is hun beweegreden? Die vragen zullen aan de orde komen en verder tal van tech nische zaken, met betrekking tot de weigeringsaktie, de risiko's, juridische betekenis van aanmaningen en dwang bevelen, nieuws van het landelijk aktie- front e.d. Veel aandacht zal besteed worden aan de waterzuivering en zuiveringsinstal laties; wat de oorzaken zijn van de wa tervervuiling en op welke manier ge zuiverd wordt. Welke stoffen halen de installaties uit het water en wat blijft erin zitten en er zal gepoogd worden een antwoord te geven op de vraag of zuiveringsin stallaties dè oplossing bij uitstek zijn. Het laatste en zeer belangrijke onder werp van de avond handelt over het voorkomen en de giftigheid van be paalde stoffen, die aanwezig zijn in het oppervlaktewater en soms ook in de lucht en in ons voedsel. Zijn sommige zware metalen een bedreiging voor de volksgezondheid; hoeveel gif bevat een vis, die b.v. in de Eem rondzwemt; is helder water ook gezond? Iedereen is hartelijk welkom. Met enige afwijking van de traditionele datum vanwege het bezoek van het tamboer- en vendelkorps van het gilde aan Soest, Duitsland, en de voetbal wedstrijd SEC-Soest houdt het Groot Gaesbeeketr Gilde aanstaande zondag 15 september haar jaarlijks schuttersfeest, om de nieuwe schutterskoning te kiezen. Zoals altijd verleent P.V.O. wederom haar medewerking, terwijl de Soester Aanspan het koningspaar zal vervoeren en begeleiden naar het feest terrein aan de Ferd. Huycklaan en daar haar aanspanningen zal showen. TELEFOON 02155 - 1 32 27 AFD. VERKOOP EN OCCASIONS BEUKENLAAN 3 TELEFOON 02155-132 27 De Natuurbeschermingswacht „Eem- land"-I.V.N. organiseert een groeps- wandeling door de Soester gemeente- bossen op zondag, 15 september a.s. Het vertrek voor de ca. V/s uur duren de wandeling is vanaf de Schapen- drift, tegenover station N.S. Soestdui- nen (beginpunt van de oranje wandel route), om 14.00 uur. Iedereen is welkom en deelname ia gratis. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan alle houders van kaarten, zowel geel als grijs. Met uitzondering van fietsers en voet gangers heeft voortaan iedere gebrui ker van het gereconstrueerde Kerkpad een ontheffing nodig. De aanwonenden worden rechtstreeks door de gemeente benaderd, maar leveranciers en alle anderen die er beroepshalve zijn moe ten, kunnen vanaf heden bij de politie terecht voor het aanvragen van een ontheffing. De aanvraag moet schrif telijk ingediend worden bij het politie bureau. De politie treedt voorlopig waarschuwend op, maar zal later gaan verbaliseren. Het Kerkpad is in zes zones verdeeld, aangegeven door kleuren die aange bracht worden op de palen van het bord „fietspad". De aanvragers moeten in hun verzoek opgeven voor welk deel van het Kerkpad de ontheffing nodig is. Da clubavonden starten op 16 septem ber a.s. Men hoopt alle leden van vorig jaar weer terug te zien op deze avon den. Men hoopt tevens dat vele nieu we leden hun weg zullen vinden naar gebouw Middel wijk aan de Parallelweg. De clubavonden zijn als volgt: Maandagavond, 19.00-20.00 uur, voor 8- tot 11-jarige jongens en meisjes, Donderdavond, 19.-20.00 uur, voor meis. jse vanaf 11 jaar. Vrijdagavond 19.00-20.00 uur, voor jon gens vanaf 11 jaar. Vrijdagavond 20.30-22.30 uur, voor jon gens en meisjes vanaf 15 jaar. Dit is de vanouds bekende „Tienerclub". volledig pension. Boekingen en inlichtingen Door verschillende omstandigheden konden de klaverjaskampioenschappen voor dames en heren van de Soester Politie Sport Vereniging het vorig winterseizoen geen doorgang vinden. Daar de kampioenen toch uit de bus moesten komen, besloot het bestuur om een slotavond te organiseren waar bij de kampioenen te voorschijn zouden komen. Maandagavond was het dan zover en precies twintig dames en heren waren aanwezig in de koffiekamer van de b randwee rkazer ne Na een felle strijd kon de voorzitter van de SPSV, de heer W. v. d. Brink, de kampioenen en verdere prijswin naars bekend maken. Bij de dames was dat mej. I. den Hartog, die 5068 punten, behaalde uit vier partijen met ieder twaalf giften. Zij kreeg de grote damesbeker in haar bezit voor één jaar. Volgende damesprijzen: 2. mevrouw Pley, 5047 p. 3. Mevrouw Rondhout, 4877 p. 4. Mevrouw C. Jehee, 4418 p. 5. Mevrouw Ten Hove, 4224 punten. Bij de heren werd C. C. M. Jehee kampioen, hij behaalde 5455 punten. Hij mocht de grote wisselbeker, des tijds voor dit doel beschikbaar gesteld door de ereleden van de SPSV, voor een jaar mee naar huis nemen. De overige prijswinnaars waren: 2. C. Cos- ter, 5397 p. 3. J. de Pater, 5157 p. 4. J. W. Kaspers, 4993 p. 5. L. Rondhout, 4951 punten. Door de heer W. v. d. Brink werden de bekers en prijzen uitgereikt. Hij deelde mede, dat dit winterseizoen een volledig klaverjasprogramma zal wor den afgewerkt. Het tamboer- en vendelkorps van het gilde is het afgelopen jaar uitgebreid en volledig gecostumeerd, terwijl het koningspaar enige hofdames in dienst heeft genomen. De aanschaf van nieuwe uniformen en instrumenten vergde een bedrag van meer dan 10.000,-. Door hulp van buitenaf was het gilde in de gelegen heid dit bedrag tijdelijk te financieren maar door het gildebestuur wordt naar stig gezocht hoe alles te betalen. Samen met de jeugdleden is een kran tenactie op touw gezet, waarmede de reiskosten van de jeugdleden naar Duitsland werden bijeengebracht ter wijl een klein overschot in het unifor menfonds kon worden gestort. Het is de bedoeling met de krantenactie door te gaan. Degene, die voor het gilde oude kranten ter beschikking wil stel len, hoeft maar even de commandant, Fred Engberink, tel. 19399, te bellen en de oude kranten worden opgehaald. Er werden 13 nieuwe costuums aange schaft, kosten ongeveer 500,- per stuk, terwijl alle hoeden met veren werden vernieuwd en nieuwe trommen en trompetten werden gekocht. Welk be drijf of particulier helpt het gilde in deze en neemt een costuum geheel of gedeeltelijk voor zijn rekening? Bedra gen kunnen worden gestort op de re kening Uniformenfonds Groot Gaes- beeker Gilde bij de Rabo-Bank alhier. Reeds bij voorbaat hartelijk dank voor de hulp bij de instandhouding van het stukje folklore, wat het gilde voor Soest bewaart. Het programma voor zondag 15 sep tember luidt: 9.30 uur: Plechtige Eucharistieviering met gilde-eer in de Petrus- en Paulus- kerk, Soest-Centrum. 12.30 uur Eerbetoon aan de Koning en Koningin van het gilde, Fried en Martha van den Breemer, ten huize van het koningspaar aan de Korte Brinkweg. 12.45 uur: Vertrek van het Konings paar met hofdames naar het feestter rein, voorafgegaan door de tamboer en majorettekorpsen van PVO en het bestuur en het tamboer- en vendel korps van het gilde en gevolgd door de Soester Aanspan. Route: Korte Brinkweg, Stadhouders laan, Nassauplantsoen, Irenelaan, Pieter de Hooghlaan, Talmalaan, Van Goyen- laan, Molenstraat, Middelwijkstraat, Kerkstraat, Olijkeweg, Kerkdwars- straat, Ferd. Huycklaan. 13.30 uur: Laatste eerbetoon aan de aftredende schutterskoning door het Galde en P.V.O. 13.45 uur: Opening van de schietwed strijden door de Koning en aanwezige autoriteiten. 14.00 uur: Prijs- en Koningschieten op de vogel. Tevens is er gelegenheid voor kampioenschieten op de „wippe" en schijfschieten op de vrije baan voor iedereen en diverse attracties voor de jeugd. Demonstraties individueel ven delen. 16.00 uur: De nieuwe Schutterskoning wordt de koningsmantel omgehangen, eerbetoon door het tamboer, en ven delkorps van het gilde. 17.00 uur: Huldiging van de nieuwe Koning en Koningin ten huize van de Koning. 20.00 uur: Feestelijke bijeenkomst in het St. Jozefgebouw aan de Steenhoff- straat met dans onder begeleiding van „The Rythm Devils". Uitreiking van de prijzen van de schietwedstrijden door de nieuwe Koning. Feestterrein vrij entree. Consumpties aanwezig. De avondbijeenkomst is toegankelijk voor ieder, die houdt van een gezellige „ouderwetse" avond. Entree ƒ2,50 p.p. SOEST - LAANSTRAAT 66 TELEFOON 02155 - 12683 Onbekenden richtten flinke vernielin gen aan aan de huishoudschool op de Talmalaan. Er werden ruiten inge gooid, electrische kabel losgetrokken en een regenpijp afgescheurd. Met een vuilniscontainer werd door bloemper- ker gereden. Daders zijn onbekend; de schade bedraagt een paar honderd gulden. Op dinsdag 17 september zal de Alge mene Ned. Vrouwenvereniging ..Tes selschade Arbeid Adelt" een bazar houden op het terrein van Ziekenhuis Zonnegloren. Velen zijn al bekend met bazars van deze vereniging waarop handwerk van velerlei vorm en prijs verkocht wordt Er zijn tal van artikelen zoals be schilderd glas- en blikwerk, houtsnij werk, kinderkleertje, geborduurde kle den, theemutsen, enz. Te veel om op te noemen, maar voor iedereen zijn er grote en kleine geschenken te vinden. Dit alles is vervaardigd door vrouwen en meisjes die hiermee gedeeltelijk in eigen onderhoud willen voorzien. Iedereen is van harte welkom op deze bazar die gehouden wordt van 10.30 tot 15.30 uur in gebouw „Rhijnauwen".

Soester Courant | 1974 | | pagina 9