Raad van Kerken Soest nodigt Bas de Gaay Fortman en Rabbijn Soetendorp uit TUIN ADVIESCENTRUM 'T VAARDERHOOCT Dorresteinweg 72a Soest - Tel. 12883 MIDDELMAN PART-TIME VERKOOPSTER I! KUNT NIKT AI.I.FS WETEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENST Visies over het thema „bevrijding" Nederlandse christen vrouwenbond Ziekenverpleger aangereden Onverzekerde auto in beslag genomen Scholen in aktie voor christelijk onderwijs in de wereld Jeugdige bromfietser negeert politie Doe-het-zelver boort gat in gastank van auto Auto van doorrijdster in beslaggenomen In 2Vt uur nieuwe brommer gesloopt Middelman. Voorlichtingsmiddagen voor a.s. moeders Tapijtwagentje gestolen Openbare schennis „Oplichting" per advertentie Geen buit bij inbraken Student aangehouden EHBO-koffer gestolen Verduistering in dienstbetrekking Motorfiets en scooter in beslaggenomen Sportauto zwaar vernield bij vechtpartij Knaapjes namen bromfiets weg Windbuks in beslag- Bromfiets gestolen Bromfietser breekt been Illegale aanplakkers worden opgespoord Bromfietser wil schade vergoeding van gemeente 9 Man kreeg eigen fiets terug Café te laat open Snelheidscontrole j3zzndp.iooMsin.i>| 2uisso|dg Opstellingen VVZ-elftallen Soester politie zet bekerwedstrijd goed in Wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu P. V. Juliana Post Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 19 septembeT 19T4 Evendis vorig jaar zal de Raad van Kerken Soest in het komende winter seizoen een drietal lezingen organiseren waarvoor enkele eminente sprekers zijn uitgenodigd. Het onderwerp zal steeds zijn „Bevrijding", gezien dan vanuit de gezichtshoek van de politicus, het jodendom en van de charismatische be weging. De eerste spreekbeurt is toebedeeld aan Mr. Dr. Bas de Gaay Fortman, voor- ziter van de PPR-fractie in de Tweede Kamer. De avond wordt gehouden a.s. maandag 23 septembeir in De Open Hof. Aanvangstijd 20.00 uur. Rabbijn Soetendorp sr. zal op 13 ja nuari het thema bevrijding benaderen vanuit het jodendom, terwijl omstreeks maart een nog onbekende spreker zal worden uitgenodigd voor zijn visie op het thema vanuit de charismatische be weging. Bij deze drie inleidingen is iedereen van harte welkom; de toegang is gratis. De eerste lezing valt binnen de Vre- desweek. Geheel in overeenstemming met het begrip „vrede" is er in Soest contact ontstaan tussen de Raad van Kerken en de buitenkerkelijke organi saties Wereldwinkel en Amnesty Inter national. In samenwerking met hen wordt a.s. zondag aan kerkgangers een afschrift van de „brief aan het volk van God" uitgereikt, een oproep aan de deelnemers van het jongerenconcilie te Taizé. Daarin wordt gevraagd: „Kerk, wat zeg je van de toekomst? Ga je af zien van machtsmisbruik, van kom- promissen met de politieke en finan ciële machten? Ga je je voorrechten prijsgeven en afzien van kapitaalvor ming? Ga je eindelijk een universele gemeenschap waarin allen samendelen, worden, een gemeenschap die eindelijk met zichzelf verzoend is, een plaats van gemeenschap en vriendschap voor de gehele mensheid? Ga je zo, plaatse lijk en over de hele aarde, het zaad worden van een samenleving zonder klassen en zonder voorrechten, zonder overheersing van de ene mens over de andere, van het ene volk over het an dere?" De Raad van Kerken Soest zal het contact met Wereldwinkel en Amnesty voorzetten om de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid verder gestalte te geven. Een 15-tal leden van de Raad van Ker ken Soest zal ook deelnemen aan de landelijke kerkenconferentie die in Utrecht gehouden wordt, ter voorberei ding van de bijeenkomst in Lunteren. De groep uit Soest is ingedeeld in de conferentie „Bevrijding tot Geloof", Zij brengen daar de neerslag naar voren van de plaatselijke gespreksgroepen, die het afgelopen seizoen frequent bij een kwamen en waar gediscusieerd werd over het thema „Bevrijding". Ook in het komende seizoen zal dit plaat selijke kringwerk worden voortgezet. Buitenlandse werknemers Voor het wel en wee van de buiten landse werknemers heeft de Raad van Kerken zich in Soest altijd bijzonder positief opgesteld. Dat resulteerde het afgelopen jaar in eefi vruchtbaar con tact met de Werkgroep Buitenlandse Werknemers, waardoor de befaamde Kerst-in kon worden georganiseerd. Ook dit jaar zal een Kerst-in gehouden worden, waaraan nu ook medewerking wordt verleend door de plaatselijke af deling van het U.V.V. en door Humani- tas. Afgelopen maandag werd de eerste gemeenschappelijke vergadering gehou den. Met het oog op de constante zorg voor de buitenlandse werknemers werd enige weken geleden ook het initiatief genomen voor het organiseren van zgn. Instuiven. Wekelijks, op zaterdag en zondag, komt een aantal in Soest woon achtige Turkse werknemers en een aantal Soesters bijeen in het gebouw Eltheto. De eerste bijeenkomsten, waar steeds bij toerbeurt een andere kerk gemeente of parochie als gastheer op treedt, waren bijzonder succesvol. De komende vier weken liggen deze in stuiven stil, omdat op 18 september de mohammedaanse vastentijd is begon nen. Vermeldt zij overigens dat de in stuiven voorlopig alleen gehouden wor den met Turken, de grootste groep bui tenlanders in Soest. Men zoekt naar mogelijkheden om ook de Marokkanen een dergelijke bijeenkomst te kunnen aanbieden. Van samengaan kan helaas geen sprake zijn, omdat de beide landsaarden el kaar nog niet verdragen. Wel zijn de Marokkanen op de hoogte gesteld van de instuif - ontwikkel ing en om te on derstrepen dat men hen niet vergeet hebben zij allen een fruitschaal en een fotoboek ten geschenke gekregen. DROOGBLOEMEN - DROOGBLOEMSTUKJES KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN BLOEMBOLLEN - CONIFEREN - HEIDE VASTE PLANTEN Volop keuze, service en kwaliteit. Hedenavond, 19 september a.s. zal een gecombineerde ledenvergadering worden gehouden van de afdelingen Soestdijk, Soest-Zuid en Soesterveen van de NCVB, 's avonds 8.00 uur, in de Open Hof aan de Dalweg. Spreekster is mevrouw G. J. Strik- werda-van Klinken uit Amsterdam, presidente van de Bond. Haar onder werp is getiteld: „Heeft een christelijke vrouwenorganisatie nu nog zin?" Gasten zijn hartelijk welkom. In Soesterberg werd op de kruising Banningstraat - Kampweg - Radema- kerstraat de 18-jarige ziekenverpleger P. B. aangereden, waardoor hij als pa tiënt naar het ziekenhuis de Lichten berg werd gebracht. B. reed op de Banningstraat richting Utrecht en kreeg bij de kruising geen voorrang van de automobilist J. H. (19) uit Zeist, die komende uit de richting Utrecht, linksaf de Kampweg inreed B. werd gewond aan zijn gezicht. Op de Birkstraat raakte de 42-jarige ambtenaar P. C. W. uit Amersfoort betrokken bjj een ongeval dat slechts lichte materiële schade opleverde. W. raakte zijn voertuig echter kwijt, om dat het niet verzekerd was. W. reed op de Birkstraat, richting Amersfoort, toen hij ter hoogte van Het Witte Huis geen voorrang kreeg van een tegenligger, die linksaf de Zandweg op reed. Die wagen werd be stuurd door K. van E. (26), drukker, wonende te Amersfoort. De auto van W. werd even later aan de achterzijde nog beschadigd doordat een bus van Tensen tegen de stilstaande wagen op reed. Dit najaar houden de christelijke scho len in ons land weer een grote aktie onder het motto: „Kom op". Men wü niet alleen beginnende en noodlijdende scholen in eigen larid, maar ook vooral buiten onze grenzen helpen. Er staan techinsche scholen, landbouw scholen en kweekscholen op de projek- tenlijst, met gebouwen, leermiddelen ot beurzen. Kleine en grote projekten dus. Vorig jaar bracht de „Uniekollekte (die al bijna honderd jaar wordt ge houden) ruim één miljoen gulden op. waar tal van projekten in alle wereld delen mee werden gesteund. Men hoopt dit jaar weer verder te komen. Het gironummer is 515 ten name van de Unie „School en Evangelie" te Voor burg. Een jeugdige bromfietser, die met grote snelheid over de Soester wegen schoot trekt uiteindelijk toch aan het kortste eind. Hij werd het eerst op de Bos straat gesignaleerd en er volgde een achtervolging die in zoverre niets op leverde, dat de knaap alle stopseinen negerend, ontspante. Wel werd het ver zekeringsnummer genoteerd en daar door kon hij alsnog worden achter haald. Het was de 16-jarige Martin P. uit Soesterberg, die zijn brommer in beslaggenomen zag en bovendien een aantal processenverbaal aan zij broek krijgt. Bij reparatiewerkzaamheden aan zijn auto boorde B., wonende aan de Schaepmanstraat, per abuis een gaatje in de LPG-gastank. Om het gas sneller te laten ontsnappen draaide hij ook de gaskraan open en werd de politie ge waarschuwd. Die zette gedurende drie kwartier de straat af. terwijl de brand weer aanwezig was om toezicht te hou den. De auto werd later waggesleept naar de brandweerkazerne voor een na behandeling. Eén van de omstanders raakte van de kook en probeerde ruzie te maken met B. De politie suste de gemoederen. Mevrouw Van de B. reed op de Veen besstraat tegen een lantaarnpaal en verdween daarna richting Dalweg. Ge tuigen waarschuwden de politie' die op een parkeerterrein aan de Veenbes straat de beschadigde auto aantroffen, die zij herkenden als toebehorend aan Van de B. „Huisbezoek" leverde geen resultaat op omdat niet werd openge daan. Via de telefoon gaf mevrouw Van de B. later toe de auto bestuurd te hebben. Het voertuig werd in afwachting van een nadere verklaring van de bestuurd- ster, bij het politiebureau geplaatst. Mevrouw Van de B. wacht een proces verbaal wegens doorrijden na een aan rijding. Tijdens een twee en een half uur du rende visie die mej. E. van B., bracht aan een kennis in een flat aan het Van dér Veldeplantsoen, hebben onbeken den kans gezien haar zo goed als nieu we brommer bijna geheel te slopen Mej. Van B. stalde haar bromfiets in een box onder de flat. Toen zij twee en een half uur later terug kwam. stond er alleen nog het frame en de wielen. De politie stelt een onderzoek in. DAMESCONFECTIE gespecialiseerd in modieusc en aparte dameskleding wil haar verkoopteam uitbreiden met een Liefst met enige ervairing Leeftyd tot pl.m. 35 jaar. Met ingang van woensdagmiddag 2 ok tober worden er door de kruisvereni gingen van Soest een serie van zes voorlichtingsmiddagen georganiseerd be. treffende het a.s. moederschap en de verzorging van de baby. De bijeenkomsten vinden plaats in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. De aanvangstijd is 14.00 uur; iedere les neemt circa anderhalf uur in beslag. De middagen worden gegeven door de districtsverpleegkundige in samenwer king met de wijkverpleegkundigen. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij het Medisch Centrum, tijdens het spreekuur onder telefoonnummer 18770 of bij het wijkverpleegkundigen. Tijdens een verhuizing werd het tapijt wagentje van een Hilversumse handels onderneming ontvreemd voor een wo ning aan de Van Goyenlaan. Het is niet onmogelijk dat kinderen zich over het voertuigje, dat circa 150 gulden waard is, ontfermd hébben. Het is een aluminiumkleurig wagentje met een ovaal platform en een auto- pedwiel. Ten overstaan van twee dochtertjes van mevrouw S. werd door een onbe kend gebleven man op de Foekenlaan schennis der eerbaarheid gepleegd. De meisjes waarschuwden hun moeder, die de politie ervan in kennis stelde. Via een advertentie in een landelijk dagblad kocht de 23-jarige vertegen woordiger A. A. K. uit Soest voor 50 gulden twee „antieke miltrailleurtjes". De verkoper was W. J. L. uit Den Haag. Toen het spul onder rembeurs afgeleverd werd en betaald was, ont dekte K. dat hij speelgoed gekocht had L. is een bekende van de Haagse poli tie £i\ daar waren meer klachten over de mitrailleurs binnen gekomen. In de afgelopen dagen werd inge broken in het kantoor van de firma Luyben aan de Industrieweg. De on bekende dader kwam binnen via een bovenlicht. Hij doorzocht het hele kan toor en buiten nog een zestal auto's. Voorzover men kon nagaan, wordt er niets vermist. Ongewenst bezoek werd ook ge bracht aan de dependance van het zie kenhuis Zonnegloren. Een raam werd geforceerd om binnen te komen. Daar werden alle leslokalen doorzocht, maar ook hier was de buit nihil. Door de politie werd in Soest aange houden de 24-jarige student D. J. K. Hij werd gezocht in verband met een inbraak in Amersfoort en daarom aan de Amersfoortse politie overgegeven. De heer A. J. S. M., wonende aan de VanStraelenlaan, deed aangifte van diefstal van zijn EHBO-koffer. De kof fer bevond zich in zijn auto, die op het erf bij zijn woning stond. Ook wat andere voorwerpen werden weggeno men, maar die werden terug gevonden in de struiken in de tuin. Ter zake van verduistering in dienst betrekking werden door de politie aan gehouden de 26-jarige verkoper J. A. M. H. uit Baarn en de evenoude maga zijnmeester F. J. P. uit Amersfoort. Zij bekenden voor een totaal waarde van 1600 gulden goederen meegenomen te hebben uit het magazijn van hun Soes ter werkgever. Na verhoor werden de beide mannen op vrije voeten gesteld. Op de Wieksloterweg ontsnapte een scooterrijder aan de politie doordat hij zich door de wegafsluiting van het oostelijk gedeelte wrong, waar de pa trouille-auto hem niet kon achtervol gen. Enig wachten leverde uiteindelijk toch resultaat op. want toen kon wor den aangehouden de 13-jarige Johan K die daar op een motor reed. Hij ver klaarde de motor geleend te hebben van zijn vriendje, de 13-jarige Johan B. Die reed op zijn scooter. En daar mee was de zaak rond. De motor werd meegenomen naar het politiebureau. De moeder van Johan B. zegde toe dat de scooter daar ook af geleverd zal worden, waarna beidé bei de voertuigen vernietigd zullen worden De ouders hebben daar geen bezwaar tegen. Rubberring van uw snelkookpan ma u nooit afwassen in een sop van een sythetisch wasmiddel. Doet u dit wèl. dan kan het rubber gaan brokkelen. Een forse vechtpartij tussen twee fa milies woonwagenbewoners te Soester berg heeft als resultaat een zwaar be schadigde sportwagen opgeleverd. De auto werd zo grondig in eikaar ge slagen (alle ruiten eruit, veel deuken erin en verdeeld over de carrosserie drie gaten in het plaatwerk) dat een geheel nieuwe opbouw zal moeten worden aangebracht. Het voorspel van de vechtpartij speel de zich af in een dancing te Amers foort waar dé zusjes G.' en mej. De V. slaags met elkaar raakten. Mej. De V. reed naar Soesterberg waar zij haar auto parkeerde en vervolgens familie leden in het woonwagenkamp te Voort huizen waarschuwde. De zusjes G. zaten ook niet stil en alarmeerden fa milie die in het woonwagenkamp te Huis ter Heide verblijft. De ontmoe ting vond plaats op de Rademaker- straat te Soesterberg, waar driftig op elkaar ingeslagen werd. De politie van Soesterberg met assis terntie van collega's uit Soest en van de marechaussee wist de partijen te scheiden. Mej. de V. heeft aangifte gedaan van. vernieling van haar sport wagen. Op de Smitsweg werd door de politie de 14-jarige Henny D. aangehouden omdat hij in het donker op een onver lichte brommer reed. Henny vertelde dat hij het apparaat geleend han van een vriend. Later kwam aan het licht dat de vriend niet bestond en de brom fiets gestolen was bij een flat aan de Haverweerd. De eigenares mej. J. S. had reeds aangifte gedaan. De 14-jarige werd door zijn vader bij de politie op gehaald en zal er thuis nog wel meer van gehoord hebben. Tijdens een nachtelijke surevillance nam de politie een windbuks in be slag, die werd aangetroffen in een autokoffer waarvan de deksel open stond. De auto stond op het erf bij de woning van de fam. v. d. B. aan de Kerkstraat. Ter voorkoming van dief stal ontfermde de politie zich over het wapen, dat de volgende dag door de eigenaar weer werd opgehaald. De heer R. S. T. N. uit Soest deed aangifte van diefstal van zijn brom mer, die hij gestald had bij kennissen aan d'e Van Lijndenlaan te Soest - duinen. Op de kruising ^Soesterbergsestraat- Heideweg heeft de 16-jarige bromfiet ser Paul K. bij een botsing met een personenauto, zijn linkerbeen op drie plaatsen gebroken. Hij kwam vanaf de Heideweg en nam de binnenbócht om de Soesterbergsestraat op te rijden. Daar passeerde de automobilist L.W. (37) uit Ede, die de onvoorzichtige knaap pal voor zijn wagen kreeg en de botsing niet kon voorkomen. Paul K. werd met de ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De beide voertuigen werden bescha digd- De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van degenen die illegaal biljetten aanplakten betreffende een drive-in in een café te Baarn. Hen wacht een procesverbaal, want dat aanplakken isverboden. De 43-jarige kok, A. M. van der Z. uit Baarn zal bij de gemeente Soest een verzoek om schadevergoeding indienen voor een bedrag van 30 gulden. Van der Z. kwam met zijn brommer op de Parklaan te vallen doordat het wegdek in abominabele slechte staat verkeert. Hij is van mening dat de gemeente hier in gebreke is. Voor de fietsen-kijkdag bij het politie bureau. die vorige week gehouden werd, bestond van de zijde van het publiek grote belangstelling. 9 Man ontdekte tussen de circa 50 fietsen, hun eigen voertuig dat ze uiteraard mee naar huis mochten nemen. De caféhouder, De J. kreeg een proces verbaal omdat hij zijn etablissement aan de Korte Brink 's nachts om half twee nog open had. Er waren toen nog twaalf klanten aanwezig. Op de Ossendamweg werd gedurende wee middaguren een snelheidscontrole gehouden. Er passeerden 504 voertuigen de radarapparatuur en daarvan waren slechts zes bestuurders in overtreding. ■«V '09 fin AS fi*ja gg ■yyd t-c '.tol ZG :ïUs 'OS !eoui gb ïuibi jbuos -cf :j3aoi 'Sfr :e(s iï- iijao 68 '--ioq "82 '.eoq "LS '-WS '98 W jsidS EtuSop '82 :(ejao '98 'Sujiooa EZ zz iia-imeu 'Tc :>(ou -gi fiep l\ :dts -gi :aa>i gt 'aiuaui h lapo.t TT !Soj ni :ep 'g fias qiq i tjaSa^ g qV '5 :^0ll V 8 :'0'1 'Z Iuiooja i :iVVbUH3A '.me '89 'AH '19 '69 arnaui "tg A°u -95 lapod >g fiA-e-i -gg E3JO}! 'Tg Aaise 'it fif'Q '9* Aa§ ff !jo( Et '.io zt Aee ot iSujtiaq '88 iiaq '18 stug 'SE !ieS 'gg ;ojq ZG 'sn\ T8 :aot 08 '-pas '68 'W '88 fiouved n topa EZ f'O'U'fo !reA EZ '08 'u* '61 -ap i\ (sojoq gi :uio§ EX ïaisaS 'gr ou 'TT Aaqos 6 :sooji{ 1 ïqcq 't !o(a :iVV£NOZIHOH WZ '49 3-Cobu Boys 3 A. Smink. C. Koopman, L, Hilhorst, D. van de Bovenkamp; P. Hoek. T. Bun- nik, G. v. d Grift, J. van Doom, W. Huyink, \V. Hilhorst, B. Buys. Wissel F. Bunnik. VVZ '49 4-SEC 3 H. Roetman, H. Beernink, J. van de Wal. R. van Herwaarden, H. Voortjes, P. Voortjes, M. Vetkamp. R. van de Veen, P. van Rouwendaal, W- van Slo ten, G. Brons, R. Schoonderbeek, P. Monnee. CJVV 5-VVZ '49 5 J. van Eyk, W. van der Meer, J Brou wer, J. van Campen, W, Floor, G. Kok, F. van Hornsveld, J. Kampen, B. van Neerbos, H. Kruiswijk, A. van Wijk, Wissels: L. de Groot en A. Kramer. Zuidvogels 8-VVZ '49 6 D. Renooij. H. Demmers, R. Brouwer, P. van Jaaren, L. Brunt, J. Groart, W. van der Kuilen, R. ten Hove, Jan Brouwer. R. Westland, Jaap Brouwer. C. van Huenen, J. van Kooij Gzn, A van de Breemer. VVZ '49 7-TOV 6 G. Smit, H. van Velzen, M. van Ginkel, T. Ruizendaal, C. van Reijn, Joh. van Kooij, D. Pellegrino, D. Duits, G. Wij- ma, C. Ruizendaal. Wissels: Y. Huis man en M. van de Wakker. VVZ *49 8-Hoogerheide 8 C. Boeklagen, M. Wegerif. A. de Weerd, J. Bunnik, J. Boekema, D. Wouters, A, Mooibroek, U. Saathof, A. Meidam, J. Nijman, J. van de Vlekkert, W. Bloe- mendaal. Het voetbalelftal van de Soester politie, dat vorige week een smadelijke neder laag van 2-8 leed in de eerste compe titiewedstrijd van de Nederlandse Po litie Sport Bond, tegen een jong elftal marechaussee's, deed het j.1. dinsdag middag beter tegen een politie-elftal uit Bussum, dat ook z.g. oudjes in de gelederen had. Soest won nu met 9-3. Deze wedstrijd was de eerste om de grote wisselbeker van de NPSB, zodat nog meerdere van dergelijke wedstrij den volgen. Het bleek direkt, dat een ander SPSV ten strijde trok. Reeds na vijf minuten wist Rob de Landmeter te scoren een voorzet van Schalkwijk, die de bal prachtig aangespeeld kreeg van Smit. 1-0. Tien minuten later was het weer De Landmeter die er 2-0 van maakte. Bussum kwam er maar sporadisch aan te pas. Nadat Schalkwijk de score had verhoogd tot 3-0, kwam Bussum er iets beter in. Het gevolg daarvan was, dat Soest in het strafschopgebied, twee maal aan de noodremmoest trekken. De eerste toegekende penalty werd meesterlijk gestopt door keeper Werk hoven, maar even later toen hij in ak tie moeat komen voor de tweede straf schop, stond hij op het verkeerde been en de bal vloog Jangs hem in het doel. kusfstand 3-1. D.aarna weer een overheersend Soest. De Landmeter bracht vrij spoedig de stand op 4-1 en 5-1. Bussum was toen reeds een geslagen ploeg. Toch moet men erkennen, dat ze het er niet bij lieten zitten. Midvoor Sinnigen wist de backs te passeren en maakte er 5-2 van. Schalkwijk even later 6-2. De nieuwe kracht van de SPSV, Ewald die ook in het eerste elftal van VVZ speelt, kwam van de backplaats naar voren en bracht de stand op 7-2 en kort daarop herhaalde hij zijn ren naar voren en zorgde er voor dat de SPSV met 8-2 voor kwam te staan. Dat was nog niet genoeg en uiteindelijk had Martens, die al een paar maal had ge blunderd, toch nog geluk en wist het negende SPSV doelpunt voor zijn reke ning te nemen. In de allerlaatste mi nuut werd het nog 9-3 door een treffer van Boshuizen. Tijdens het weekend werd een wed vlucht gehouden vanaf St. Ghislain Hornu. De duiven werden om 8.15 uur met zuiden wind gelost. De vereniging „De Vriendschap" nam aan deze wedvlucht deel met 356 duiven. De eerste duif arriveerde om 11.22.22 uur, terwijl de laatste prijsduif arriveerde om 11.51.34 uur. Uitslag". C. Vaessen 1 9 48. A. Stolker 2 35 60. H. Rauch 3 10 62, Altenaar- Reijerse 4 5 8 13 14 15 20 23 24 26 37 49 50 53. Comb. Westerveld 6 61 66. J. Koster 7 68 69. A. de Kruijf 11 17. J. Kamerbeek 12 19 22.41 45 47 51 64 67 70. J. van Groningen 16. J. Kruseman 18 31 32 36 52 54 65. J. Ruttenberg 21. Foekens-Diepgrond 25. G. Lijnsvelt 27. D. de Zoete 28 34 40 42 58 63 71. J. Pie penbroek 29 39. H. Uhl 30. K. Philip- pens 33. H. van Dijken 38. T. Kok 43 59. J. Hartog 44 56. R. van Velzen 46. B. Schimmel 55. Mevr. Ottens 57. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam deel aan deze wedvlucht met 500 duiven. Aankomst eerste duif 11.16.31. Uitslag: R. Voskuilen 1 8 11 21 35 41 54 77. A. Hooijer 2 4 20 71 83 99. G. Rijk- sen 3 6 7 12 13 15 16 23 24 30. J. v. d. Belt 5 44 55 75 85 94. H. de Bree 9 10 17 18 19 22 25 45 51 57. A. Hilhorst 14 32 60. H. Woudstra Zn. 26 36 68 78. B. v. Blokland 27 39 56 59 96 98. W. Grift 28 72. H. Smit 29 33 52 70. B. Roest 34 37 40. C. v. d. Hoek 38 43 93. G. Zeypveld 47 62 88 89. J. v. d Brakel 48 74 79 84 91. J. v. Blokland 49 50 73. J. v. Groenestein 58. H. Go- rissen 67. H. Post 69 87. G. Visser 76. J. Rams 80. A. de Bes 82. A. v. Riet .90. W. v. Soest 92. B. v. d. Deijssel 95. H. den Dekker 97. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf St Ghislain. Afstand plm 220 km. Er waren 148 duiven in concours, die om 8.20 uur gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.24.58 uur en maakte een snelheid van 1200,97 meter per minuut. De uitslag luidt: L. Huisman 1 14 27. Comb. Huisman 2 3 8 15 16 20. Comb. Nap 4 5 31 32 34 36. H. v. d. Broek 6 7 9 11 18 19 21 22 26 33. J. v. Leijen- horst. 10 13 17 23 24 25. P. Faes 12 28 29 35 37. G. v. d. Meent 30. ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uui en 18.45-19.30 uur. da gelijkt 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18 45-2030 uur. Kraamafdellng: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19 00 uur, alleen voor ouders. 'IEKF.NHUIS BAARN telefoon (021541 ?141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks t4.30-15.00 en 18.30-20.3G uui Kraam afd.: iagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uuj kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.0C en 17 30-19.30 uur ST ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 7e klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 dagefijks^l 1.00-11.30, 14.00-14.30 en 19 00-20.01 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 «lnder-afd.: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 OE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13 45-14.15 en 18.30-19 15 dagelijks 13 45-14.30 en 18.30-19 30 Kraam-afd. dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd klnder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18 30-t9.0( Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9.CO-10.00 uur; donderdagavond 19.00-19.30 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur; donderdagavond 19.00- 19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpsplein: iedere don derdagmorgen 9-10 uur; afd. gezinsver zorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maat schappelijk werk. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 03490-10441. Adressen te Soest; Afd. Maatschappelijk Werk: Kantoor: Braamweg 34, telefoon 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t.m. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp. Contactadres: Mevr. D. v. Arkel, Dr. Rupertlaan 47, Soest. Tel. 02155-18068. Gem. Sociale Dienst, afd. Maatschappelijk Werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, tel. 16744. toestel 322. Spreekuur maatsch. werker P. E. van Riessen, ma. t.m. vrijdag 8.30 tot 9.30 uur. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest. Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51. Soest, telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur, Projektleider: dhr. A. F. van de Genugten. „De Drie Eiken", Dienstencentrum Dorpsplein, Soesterberg, tel. (03463)- 1402. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 10.00-12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. .Honsbergen" dienstencentrum Wiardi Beckmanstraat 475. Soest, tel. 10607, Spreekuur maandag tot en met vrij- 9.00 tot 10.30 uur, leider: dhr. D J. Lazonder. Warme maaltijdenvoorziening, infor maties bij de navolgende ocntactadres- sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr. M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings, Bariolottilaan 16. tel. 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel. 14782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger- kes. Prof Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informaties betreffende pedi- curedienst, koffie-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, socië teiten, kaartmiddagen. kegelen. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02355-45555: 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest 4, Telefoon 13812 of 12894 (liefst vóór 9 uur 's morgens). Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op werkdagen van 8 tot 10 uur). Stichting rechtswinkel Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagavond van 19-21 uur; donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp. F. J. Wertwijn, Klinisch Curiëntoloog. tel. 02155-10923. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9. 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur, Paroi hie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat tel. 19943. Zate, dag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 en 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan, 10 uur ds. W. Wesseldijk, Baarn. „De Open Hof", Dalweg^Veenbesstraat 10.30 uur ds. D. J. Karres, Driebergen. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur hr. K. Petter, Veenendaal (Ger.). In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Koliek te voor diaconie en noodleiden- den. Jcugdkerken. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk, 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Juliankerk, Julianlaan. 9.30 uur ds. H. W. Engelkes, Amers foort. 17 uur dr. J. Rinzema. „De Open Hof", Dahveg^eenbesstraat 9 uur dr. J. Rinzema. 17 uur drs. J. Thomas, Amersfoort. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 9.30 uur drs. J. Thomas, Amersfoort 17 uur ds. H. J. Bavinck, Baarn. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 uur ds. J. F. Hey, Amersfoort-C. 14.45 uur ds. R. Koolstra, Veenendaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10 en 19 uur kandidaat Den Hartog, Apeldoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Van Haaren. Vrijdag 27 sept. 19.30 uur ds. L. Blok, Capelle a.d. IJssel. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur geen dienst. I.v.m. Buitendag. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16 uur J. Pit. Baby-crèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Goumare, Amers foort. Hervormde kerk 10 uur weleerw. heer L. Schipper, Amersfoort. 10 uur Jeugdkapel, hr. D. J. van Beek. 19 uur ds. N. Wams, Woudenberg. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. A. L. Broer, Hilversum. Geréf. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur dienst. SOEST De artsend i en st wordt waargenomen door P. J. H. M. Rupert, Ossendamweg 33e, tel. 12395 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter L. H. Brandt. Dolderseweg 59, Den Dolder. tel. 030-782696. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur A. L. M. N. Vreeswijk, Park Vre dehof la. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar op volgende week vrijdag 18 uur. Apotheek. Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-2137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 u. tot maandagmorgen 7 u. Zr. A. Kulik. Dalweg 46, tel. 13703 en zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. zuster J. van Druunen, Simon Stevin- laan 7, Soesterberg, tel. 03463-2729 en zuster G. Chamoun, Steenhoffstraat 76, tel. 16906. In het Medisch Centrum. Nieuweweg 14. tel. 18770 zijn de wijkverpleegkun digen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur. Tevens wor den op deze uren verpleegartikelen uitgeleend.

Soester Courant | 1974 | | pagina 17