Extra voordeel - Extra voordeel 1.39 349 98 94 REEHORST-Supermarkt LUXE KEUKENS schipper's k Deelnemer Echtpaar Van Huissteden behaalde lel begeerde diploma's Voor uw honk...naar „De Stronk Wranqfér Jen Vrijdag en zaterdag-aanbiedingen Heel kile pracht VARKENSLAPPEN6-98 ISO {ram Saksische SMEERWORST89 BRINTA per pak99 Grote pot Bulgaarse CONFITURE JAM aardbeien of orange marmelade 12 flesjes Bavaria PILS Literpak VANILLE VLA... Literfles magere CHOCOLADE MELK SLAGROOM ADVOCAATTAART, iets fijns3.95 Groet ROZIJNENBROOD1.89 Heel kilo honingzoete DRUIVEN slechts1.59 BLOEMKOOL, extra groot1.1S MET LAGE PRIJZEN SOEST Pianist Harry Schram nam afscheid van Soest Massief eiken meubelen WÊmm van Brommer in beslag genomen Soesterbergsestraat 51 B, t.o. busstation - Telefoon 14071 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Kaarten in Honsbergen Jongveekeuring Eembrugge T.V.-toestel uit caravan gestolen Zonnebloem-programma 2e halfjaar 1974 Kaasfondue en dinerdansant in restaurant De Korte Duinen" vr> de maaswinbel Jury fotowedstrijd Manifrustratie '74 Soester Courant van donderdag 19 september 1974 kg-) IOEST De Fransman Thimonnier (1830), een van de uitvinders van de eerste naaima chine, bekocht een demonstratie met zijn vinding, met de dood. Coupeuses vreesden dat zy er brodeloos door zouden worden en namen geen halve maat regel. Dat is een eeuw geleden en nu ligt de zaak wel even anders. Wat zou een huisvrouw zijn zonder naaimachine en wat zou een coupeuse moeten aanvan gen zonder dat apparaat? De machine heeft uiteraard een enorme ontwik keling doorgemaakt en Thimonnier, Joseph Maderspeiger en Thomas Saint, de uitvinders van de naaimachine zou den hun ogen uitkijken in de enorme fabrieken, met de duizenden arbeiders, waar hun uitvinding nu aan de lopen de band vervaardigd worden. En wat is er eigenlijk van hun simpel hand- machienetje overgebleven? Een enorme evolutie heeft het apparaat doorge maakt. Was het al een hele vooruit gang toen naast de handmachine ook een trapmachine kwam, men kon er niet veel meer mee dan een rechte steek maken. Nu is zelfs de zig-zag machine al achterhaald. Er zijn thans machines voor huishoudgebruik aan de markt waar men bijvoorbeeld een Het echtpaar Van Huissteden, naaimachine experts Foto: Herman van Dam De 16-jarige E. van E. uit Utrecht raakte te Soesterberg zijn bromfiets aan de politie kwijt omdat hij er veel te hard mee reed. Bovendien maakte d'e motor aanzienlijk meer lawaai dan toegestaan is; 114 decibel i.p.v. 102 de cibel. Hij had er een halve motor van gemaakt want ook de trappers ont braken. blindzoom mee kan maken of een over- locksteek, een automatisch knoopsgat, een genaaide zigzag, een elastische rechte naad enz. enz. Bovendien zijn de allernieuwste machines ook nog zelf smorend. De diploma's die het echtpaar Van Huissteden behaalden zijn bewijsstuk ken dat zij de machine beheersen, voor het technisch gedeelte maar ook voor een demonstratie. Mevrouw Van Huissteden heeft bij Bernina in Stechborn (Zwitserland) het examen afgelegd voor het diploma „demonstratrice". Het examen staat bekend als een der zwaarsten op dat gebied. Bij Bernina werken circa 2400 mensen en het is een van 's werelds beste naaimachine-fabrieken. In Ne derland is het merk overigens nog niet zo bekend. De heer Van Huissteden heeft een cur sus bij Pfaff in Karlsruhe-Durbach (Duitsland) gevolgd, speciaal voor de allernieuwste electronische Pfaff 1222. Deze 1222 staat bekend als een gecom pliceerde maar ook zeer geraffineerde machine. Pfaff heeft in de loop van haar bestaan meer dan 10 miljoen naaimachines verkocht; er werken daar in totaal op alle afdelingen, ongeveer 8000 man. De cursussen hebben de heer en me- merouw Van Huissteden gevolgd om „up to date" te blijven met het oog op het geven van een zo goed mogelijke service en voorlichting. De firma is op de „Manifestatie '74 Soest" present met het merk „Husq- varna", het merk dat zo sterk in de lift zit door zijn byzonderc modellen en vele mogelijkheden. Buitendat wordt gedemonstreerd met een „onmisbaar" huishoudelijk appa raat, dat nog even geheim gehouden wordt tot op de Manifestatie. Tel. 03490-2 90 97 Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE KONVERSATIE o.l.v. BUITENLANDSE DOCENTEN casualwear s+J Astyleallyourown li KLEDING l^NTRUM» HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST Elke vrijdagmiddga, van 14.00 tot 16.30 uur, kan er door iedere oudere uit geheel Soest naar hartelust worden gekaart. Dames van de Ned. Bridgebond staan de bridgeiiefhebbers, zowel beginners als gevorderden, met raad en daad ter zijde. Maar men kan in het nieuwe diensten centrum natuurlijk ook klaverjassen, canasta spelen of jokeren, hartenjagen etc. Tijdens de Manifestatie Soest van 27 september tot en met 5 oktober zal er een klaver jas wedstrijd worden gehou den, waaraan verschillende prijzen verbond'en zijn. Wil men aan deze wedstrijd deelnemen, dan kan men zich hiervoor op vrijdagmiddag 20 septem ber in Honsbergen opgeven. De wed strijd wordt gestart op vrijdag 27 sep tember 1974. Georganiseerd door de fokvereniging te Baarn wordt op 24 september a.s. in Eembrugge een jongveekeuring ge houden. Daarmee wordt bedoeld rund vee tot en met melkvaarzen. Om circa 9.30 uur begint de keuring en die duurt tot ongeveer 14 uur. Er wor den 185 dieren aangevoerd en onder meer worden 36 collecties gekeurd. De jury bestaat uit zeven man. De laatste keuring door Baarn, waar onder ook Soest valt, georganiseerd, werd vier jaar geleden gehouden. De organisatie is mogelijk door financiële bedragen van gemeenten, het bedrijfs leven en van particulieren. De keuring kent een wedstrijdelement maar is vooral voor de fokkers, zeer leerzaam. Inzendingen worden verwacht uit het hele Gooi- en Eemland. Uit een op de camping 't Nest aan de Soestertiergsestraat staande caravan werd een draagbaar t.v.-toestel gesto len. De onbekende dader verschafte zich toegang door het verbreken van een ruit aan de achterzijde van de wagen. Ook een laken werd meege nomen, vermoedelijk om het toestel te vervoeren. Aangever was de eigenaar van de caravan, de heer C. van der S. uit Amsterdam. HOUT-EN TRIPLEXHAN, I HOUT-EN TR1PLEXHANDEL BV. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur. In aansluiting op de ledenvergadering van het departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, nam de pianist Harry Schram, die naar elders vertrekt, met een konsert afscheid van Soest. Een veertigtal belangstellenden woonde dit bijzondere muzikale gebeuren by en zy vormden een zeer dankbaar gehoor. Schram speelde, samen met de violiste Wendy Pitt, werken van Joh. Brahms, Gabr. Fauré, J. S. Bach en Fr. Chopin. Voor het huishoudelijke gedeelte be stond slechts minimale belangstelling, ondanks dat het 't Nut-Soest goed gaat en het ledental in een jaartijds opliep van 95 tot 150. De gemiddelde opkomst bij de in het afgelopen seizoen georga niseerde gebeurtenissen, overtrof door gaans de verwachtingenvoor de lezing van Jean Foudraine telde men liefst 350 bezoekers. Een en ander stond in het jaarverslag dat werd voorgelezen door de secre taresse van de afdeling, mevrouw M. Muuriing-Voorthuis. Zij besloot haar jaarverslag, ongewild bijzondere toe passelijk gezien de geringe opkomst van de leden, met: „We blijven danook dit seizoen weer om uw belangstelling vragen, uw aktiviteit en persoonlijke inbreng. Samen in beweging blijven met de stroom mee of soms tegen de stroom in, in ieder geval stromen. We weten maar al te goed waar stilstaand water op uitdraait". Kascontrole had nog niet plaats kunnen vinden, omdat een van de kascommis- sie-leden buitenlands vertoefde. Zo bleef ook het financieel verslag achter wegen; was er ook geen sprake van de benoeming van een nieuwe commissie en werd van de rondvraag geen ge bruik gemaakt. Om kwart voor negen begon het af scheidsconcert waarvoor alsnog een veertigtal belangstellenden zich naar tiet restaurant Darthuizen had begeven. Schram kreeg na afloop van 't Nut een boekenbon; de violiste Wendy Pitt een tak orchideeën en ook voor mevrouw Schram waren er bloemen. Op 5 september vond de eerste bijeen komst na de vakantie plaats van de „Zonnebloem", afdeling Soest. Het be stuur en 15 welfare-helpsters waren aanwezig, o.w. 2 nieuwe gegadigden. De ontbrekende welfarehelpsters hadden laten wetep hun noodzakelijke afwezig heid te betreuren. Allereerst werden de 2 boot-dagtoch ten voor zieken, gehandicapten en hoog bejaarden uit Soest met de „Alex van Wayenburg" besproken, welke plaats vinden op 24 en 25 september a.s. Op dinsdag, .22 oktober a.s., wordt, eveneens voor de zieken en gehandi capten, een feestmiddag gegeven t.g.v. het 25-jarig jubileum van de „Zonne bloem". Hiervoor is een operette-gezel schap uit Amsterdam aangetrokken en zullen de aanwezigen kunnen genieten van hoogtepunten uit bekende operettes en een selectie van populaire melodiën uit 1930. Nadere bijzonderheden hier over worden nog bekend gemaakt, maar vast staat dat het een bijzondere en gezellige middag beloofd te worden. Op 3 oktober zullen de welfare-help sters weer bij enkomen ter bespreking en verdeling van de taken op deze mid dag. Zonnebloem-loten a 1,zijn inmid dels verkrijgbaar. Bij veel inwoners van Soest zullen deze aan de deur wor den aangeboden. Voorts zijn deze loten verkrijgbaar bij mevrouw Nadorp, Ohristinalaan 39, Soest. Op 8 en 9 november worden de beken- da verkoopdagen van de welfare „Mo lenschot" gehouden. Bijzonder mooie handwerken zijn hiervoor door de be woonsters van „Molenschot" gemaakt. De verkoop op vrijdagavond wordt ge opend door een zéér populaire radio- en t.v. artiest. Ook in Honsbergen zal de welfare van start gaan. De bewoonsters daar krij gen hierover binnenkort bericht. Het ligt in de bedoeling het welfare helpsters-corps uit te breiden. Belang stellenden kunnen hierover inlichtingen krijgen bij mevrouw M. J. Westerveld- Higler, Braam weg 78 te Soest, tel. 15329. 95- Restaurant „De Korte Duinen" aan de Birkstraat organiseert op vrijdagavond 27 september en op vrijdagavond 25 oktober een diner-dansant onder het motto: „dineren by kaarslicht is in; dansen is in". Zo gezien moet het diner dansant aan slaan en als er veel vraag blykt te bestaan, dan zal, de heer Klinkhamer kennende, er nog menig diner-dansant georganiseerd worden. De muziek wordt verzorgd door de be kende pianist Billy Clausen. In dat verband is het goed te wijzen op een ander, bijzonder attractief, ini tiatief van De Korte Duinen, n.1. de kaasfondue-avonden, die maandag j.1. startten en die doorgaan tot en met 13 oktober. In deze periode staat het ge zellige restaurant in het teken van de „Kaasfondue". In samenwerking met het Nederlands Zuivelbureau zal er iedere dag een fondue geserveerd worden met daarbij diverse garnituren, zodat u zelf uw smaak kunt bepalen. U kunt dan bij voorbeeld kaasfondue combineren met ananas, gember, paprika, uitjes. De chefkok, de heer Rupp, staat boven dien gereed om desgevraagd raad en advies te geven. Afgelopen zaterdag werd aan de Nieu- weweg 46a, onder de naam „De Stronk", een nieuwe zaak geopénd. Mevrouw Philipoom Is er gastvrouw. Op de vraag hoe iemand op het idee komt om in deze tijd, een tijd waarin zoveel zaken moeten sluiten, nog een kleine middenstandszaak te openen, antwoordde mevr. Philipoom: „Dat komt omdat er in dit winkeltje, houten meubelen en dekenkisten worden ver kocht tegen betaalbare prijzen. Daar naast biedt het een ruime keuze uit; leuke, houten gebruiksvoorwerpen en exclusieve fantasieën die alleen in „De Stronk" te vinden zijn. Bovendien (en dat vind ik erg belangrijk) ligt het in de bedoeling om er een gezellig zaak je van te maken. Geen onpersoonlijke, zakelijke winkel, maar een knusse ruimte die door zijn aankleding een on gedwongen sfeer schept. Een sfeer waarin men de behoefte voelt om er even bij te gaan zitten en dat kan dan natuurlijk ook." Wij hebben al iets geproefd van de sfeer waarover Mevr. Philipoom sprak en kwamen tot de konklusie dat het de moeite waard is om even bij haar naar Een gedeelte van het interieur van „De Stronk", de nieuwe zaak aan de Nieuwe weg. Foto: Herman van Dam binnen te wippen. Het moet daarnaast een prettig idee zijn dat u geen einden meer hoeft te rijden nu er vlak bij uw huis een leuk zaakje is waar voor iedereen wel iets te vinden is. En wilt u alleen maar even gaan kijken. Doe het! Want ook dan bent u welkom, vertelde zij ons. Een dergelijk initiatief, in een tijd waarin de Horeca het in het algemeen toch niet al te gemakkelijk gemaakt wordt, mag bijzonder toegejuist wor den en verdient daarom veel sukses. m I denfcfeMaan35 soest w!G99lol 14550 Einde Bosstraat rechtsaf De Artishock-fotografen Gisela van Rossum-Bauknegt, Kees van Door erna al en Hans Prinsen vormen de jury van de fotowedstrijd die de Soester Kunste naarsvereniging heeft uitgeschreven in het kader van Manifrustratie '74. Thema: alle kwetsbare plekjes en ge bouwen in Soest die om de een of an dere reden bedreigd worden of er be roerd aan toe zijn. Uitgezonderd de Eng en de Kerkebuurt die het onderwerp waren van de fotowedstrijd van Chris Uiterwijk (Manifestatie '74). Men kan de Manifrustatie-foto's inzen den in kleur of zwart-wit in de maten 9x9 tot 13 x 18. Iedereen kan gratis meedoen in twee categorieën: A tot 18 jaar en B ouder dan 18 jaar. Voor beide groepen is de prijs: een gratis Artishock-cursus naar keuze. De foto's worden tentoongesteld in de so ciëteit van Artishock. Inzenden tot 5 oktober bij het A.S.- gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest,

Soester Courant | 1974 | | pagina 3