Volgende week vrijdag feestelijke opening Manifestatie '74 Soest MEE „De spiekerslop" Pony-markt op 28 september Uniek gebeuren voor Soest II 1111M|TTf] nu ƒ189,- SCHOEMAKER V.V.V.-NIEUWS MILJOENEN-NOTA of NIET h E G SETTEN SCHOENAKER AFZUIGKAP SOESTERBERG Burgemeester landt met helicopter op de Eng Zonnebloemwedstrijd Vergadering liberale jongeren Vergadering Nederlandse Genealogische vereniging 29 Horloges ontvreemd bij de Gemar onze kleding blijft in ieder geval aktueei. EEMLAND POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO TEL. 12727 TT III I I I I IJ_ Pianohandel Van Tol Amnesty International ook op Manifestatie '74 DEZE WEEK Vermiste huisdieren Drukbezochte Floralia in openbare school Geslaagd Nog een reisje Opbrengst E.H.B.O.- colleete E.H.B.0. -ers opgelet ALARM TEL. 14444 Positieve geluiden op vergadering bewoners commissie Doe-markten in Vangrail en Praatpaal DANSSCHOOL Lesauto gaf geen voorrang Beierse avond B.A.C. Bromfiets contra auto ■MM Soester Courant van donderdag 19 september 1974 Volgende week vrijdag 27 september zal de inmiddels bekende Manifestatie '74 Soest feestelijk door de burgemeester geopend worden. Om 10.30 uur landt zij met een helicopter op de speelweide voor de expositieruimte, waar zij wordt ontvangen door ondermeer zes leerlingen van de L.T.S, De niet te vermijden toespraken vinden vervolgens buiten plaats en daarna volgt een rondleiding langs de stands voor burgemeester en genodigden. De AROS, Algemene Radio ziekenomroep Soest, verzorgt een reportage van d© gebeurtenissen. Na de officiële opening is de Manifestatie tot 19 uur gesloten. Vanaf zeven uur 's avonds tot half elf is de Manifestatie open voor het pu bliek. Het buit engebeu ren op de eerste avond bestaat uit de komst van hopelijk vele honderden lampiondragertjes. De plaat selijke VW heeft de organisatie ir handen en er zijn liefst vijftig prijzen voorhanden voor de mooiste zelfver vaardigde exemplaren. Er zijn drie ver trekpunten; De Open Hof, het bussta tion Soest-Zuid en de St Theresia- school te Soestdijk. Bij iedere groep 1 een drumband aanwezig voor de muzi kale begeleiding. In het wekelijkse WV-nieuws, elders op deze pagina, wordt een en ander uitgebreid verteld. Tijdens de openingsavond is de tv-pre- sentatrice mevrouw Els Buitendijk, gastv rouwe. Ponymarkt Zaterdag 28 september Is de Manifesta tie zowel 's middags als 's avonds ge opend; 's middags van 14.30 tot 17 uur en 's avonds van 19 tot 22.30 uur. De Manifestatie begint overigens 's mor gens met een ponymarkt op het terrein bij de expositieruimten. De pony's wor den om circa 7.00 uur aangevoerd; de markt begint om 8.00 uur. Elders op deze pagina hierover meer. Ballonnen wedstrjj d Voor de middag heeft de WV een ballonnenwedstrijd georganiseerd. Kaarten voor deze wedstrijd zijn vanaf heden bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat verkrijgbaar. Het WV- nieuws vertelt er meer over. Extra aandacht zal gevraagd worden voor de agrarische inzending; de plaat selijke 1 andbouwvereniging heeft de or ganisatie daarvan in handen. Zang door bejaarden Op woensdag 2 oktober, is de Manifestatie, evenals zaterdags, ook 's middags open. Dan zal in de exposi tieruimte het bejaardenzangkoor op treden onder leiding van dirigent de heer C. F. van Vliet, Dat optreden staat gepland tussen 15 en 16 uur. Vrijdag 4 oktober krijgt de Manifes tatie muzikale medewerking van de fenomenale muziekvereniging Juliana uit Amersfoort. Dit sublieme korps geeft Van 19 tot 20 uur een concert in de evenemententent, maar maakt voor af een mars door een gedeelte van Soest. Een van de „hallen" op d© Eng, waarin zich de Manifestatie '74 Soest zal af spelen. De totale vloeroppervlakte ii 2700 m2; daarboven komt 4000 m2 tent doek en de hal wordt gecompleteerd met 500 m2 houten wanden. Op de voorgrond groot-animator en organisa tor do heer A. van Leuveren. Foto: Herman van Dam Hondenshow Zaterdag 5 oktober gaat ook de Mani festatie niet voorbij aan Dierendag. De plaatselijke afdeling van dierenbe scherming organiseert een hondenshow en krijgt daarvoor de beschikking over de evenementenruimte. Het gaat in dit geval niet alleen om rashonden, maar om alle honden. Een deskundige jury zal deze huisdieren beoordelen op verzorging en conditie; de drie besten worden beloond met een cadeaubon, Indien u interesse heeft of uw kinde ren om met uw hond zaterdagmiddag naar de Eng te komen, wilt u dit dan schriftelijk melden bij de inspekteur van de dierenbescherming, de heer P. M. van Geet, Torenstraat 39. Rally Die dag is er ook een rally voor auto bezitters, bromfietsers en fietsers. Kaarten voor deze tocht zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het administra tieadres van de Manifestatie, Steen hoffstraat 8 of tijdens de Manifestatie in de expositieruimte. Gedurende de woensdagmiddag en za terdagmiddagen is er bij de Manifesta tie een kleuteropvang ingericht. Moe ders met kinderen kunnen hun kleu- daar brengen. Poppen wed strjj d Tot 9lot de „poppenwedstrijd"; er zijn tot op dit moment 19 poppen ingele verd. De sluitingsdatum is donderdag 26 september a.s. In het kader van de Manifestatie '74 Soest heeft «de voorbereidingscommissie het aangedurfd om op de eerste zaterdag van d© Manifestatie een ponymarkt te houden. Sinds mensenheugenis is dit in Soest niet gebeurd en gezien de enor me belangstelling die andere pony- en paardenmarkten elders in den lande genieten, zal het in Soest zeer zeker ook een drukte van belang geven. De markt wordt gehouden op de Eng, naast de-Manifestatie-hallen. Zaterdag morgen, 28 september om 7 uur, zal er al geopend worden voor de aanvoer van de dieren, terwijl het marktgebeu- ren om ongeveer 8 uur aanvangt. Waarom een ponymarkt in Soest? Wel in de eerste plaats omdat door een grote groep agrariërs aan de Manifes tatie wordt deelgenomen. In de hallen zal een zeer grote, fraai ingerichte zgn. „boerenstand" zijn. Vervolgens omdat in Soest en rondom Soest nog een groot aantal agrarische bedrijven zijn met paarden en pony's, maar bovendien ook een groot aantal binnen- en buiten maneges. Zo'n 1200 inwoners doen aan de ruitersport en in onze prachtige bos rijke omgeving zijn vele ruiterpaden aangelegd. In Soest staat het paard in de be langstelling, getuige ook de grote ani mo voor de vereniging „De Soester Aanspanning". Al met al mag verondersteld worden, dat de ponymarkt een succes zal wor den. Veel positieve reacties zijn bij de organisatie binnengekomen. Natuurlijk zijn er op de markt ook die zaken, die bij zo'n markt horen, zoals ijj, patat en snacks. Het kan een ge zellig evenement worden. Dit maal staat ons VW Nieuws hele maal in het teken van de aanstaande Manifestatie Soest '74. Er staat enorm veel op het programma en ieder draagt daartoe zijn steentje bij. Ook de VVV blijft niet achter. Vooral de kinderen staan in de belang stelling en voor hen speciaal is dan ook de lampionoptocht georganiseerd, die op de avond van vrijdag, 27 sep tember gehouden zal worden. In ver band hiermede willen wij de kinderen alvast op de hoogte stellen van wat zij voor deelname aan deze optocht moeten doen. Misschien willen de ouders dit stukje meelezen om hun kroost bij de uitvoering wat bij te staan. Het gaat hier dan om eigen gemaakte lampions, voor wie handig is in knut selen, maar de minder handdgen sluiten we niet uit, want die mogen even goed deelnemen, zij het dan met een ge kochte lampion. Er zijn prijzen beschikbaar gesteld, die door loting worden weggegeven. Hoe dat gaat? Vanaf vandaag kan ieder kind, dat wil meedoen, een nummertje ko men halen bij de VW aan de Steen hoffstraat. Dit nummertje wordt gratis verstrekt, het moet goed bewaard wor den, want het hoort bij de lampion. Het beste is, het nummertje op de lampioon te plakken, want alleen kin deren, die de hele route hebben mee gelopen, komen in aanmerking voor deelname aan de loting. En dat is wel de moeite waard, want er worden liefst 50 prijzen uitgereikt. De optocht wordt door muziek opge luisterd van drie drumbands, die een eigen route zullen volgen en het is dus mogelijk op drie verschillende plaatsen te starten. Ieder kind kiest dus de dichtst bijgelegen startplaats. Wij geven deze punten even aan, zodat ieder vooruit kan bepalen waar hij of zij wil beginnen. Hier volgen de routes: Om 18.45 uur verzamelen bij De Open Hof, waar drumband „Olympia" de stoet zal be geleiden over Dalweg, De Akkeren, Klaarwaterweg, Wijnand Toplaan, Ver lengde Talmalaan, eindpunt terrein Soester Engweg. Tweede route met begeleiding van drumband „De Springbokken": verza melen 18.45 uur bij busstation Soest Zuid, daarna via Kolonieweg, Soester Engweg naar het eindpunt. Derde route met FVO: verzamelen om 18.45 uur bij de Theresiaschool, St. The- resiastraat, Beetzlaan, Schriklaan, Wal deck Pyrmontlaan, Soester Engweg, eindpunt waar de loting meteen zal plaatsvinden. De nummertjes voor de deelname kun nen vanaf heden tot vrijdagmorgen, 27 september, tot uiterlijk 12.00 uur bij VVV gehaald worden. Dit is echter nog niet alles, want er staat ook nog een ballonen wedstrijd op het programma. De deelname hieraan kost een kleinigheid n.1. ƒ0,25. Tegen betaling hiervan kan het materiaal, dat hiervoor nodig is, vanaf heden tot en met 25 september afgehaald worden bij onze VVV. Het is de bedoeling, dat op zaterdag 28 september, om 15.00 uur, de ballonnen de lucht in worden gestuurd. En dan maar zien waar ze terecht komen. De eigenaar van de ballon die het verst wegkomt, krijgt de grootste prijs, dus dit wordt wel een beetje een wedstrijd, waaraan vermoedelijk ook de wind zal meedoen. Wie nog meer inlichtingen wenst kan ons altijd bellen: (02155) 12886. Deze week is er geen wijziging geko men in de stand van de Zonnebloem wedstrijd. De eerste plaats in de categorie „hoog ste plant" blijft ingenomen door de heer C. Jensma, Steenhoffstraat 45, met 4,56 meter; 2. de heer E. Wester- veld, Nieuwstraat 42, met 4,43 m. De breedste bloem meet 45 cm en staat bij de heer R. Steenman, Den Bliek laan 36; 2. de heer G. van der Linden, Theo Dobbehof met een bloeiende bloem van 38,6 cm. In de categorie „meeste bloemen" staat de heer F. Hamersveld, Kerkpad NZ 152 op een eenzame eerste plaats met een plant met 37 bloemen. Mocht u een plant of bloem hebben, die hoger, groter of uitgebreider is dan een van de bovenstaanden, dan kunt u dit doorgeven aan Chris Uiter- wijk. Kerkpad N.Z. 49. De in mei opgerichte J.O.V.D. Soest e.o., de jongeren organisatie van de VVD, houdt vrijdag 20 september, aan vang 19.45 uur. in Hotel Van den Brink aan de Soesterbergsestraat een vergadering. Op de agenda staan o.m. de punten bespreking ledenwerfactie; suggesties jaarprogramma en politieke actievoering in de toekomst. Leden en belangstellenden zijn van harte wel kom. Dinsdag 24 september a.s., 's avonds van 8 tot 10 uur, zal in café-restaurant „De Oude Tram", Stationsplein 4 te Amersfoort, de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen gehouden worden van de Nederlandse Genealogische Ver eniging. De avond is voor iedereen toe gankelijk. Een inbraak bij de groothandelsmarkt Gemar aan de Parallelweg heeft de onbekende dader een buit opgeleverd met een gezamenlijke waarde van circa 3050 gulden. Hij kwam binnen na een ruit aan de achterzijde van het gebouw vernield te hébben en hij verdween met medeneming van 29 horloges, een draagbare radio een electrisch scheer- apparaat, 20 pakjes sigaretten en even veel pakjes shag. De politie heeft de zaak in onderzoek. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 Waar Japie buiten hangt (zonder koffertje) TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE: Westsingel, „Mammoet op zolder". Open: di. t.m. za 10-12 uur, en 14-17 uur, maandag gesloten. ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, Tot en met 25 sept. ma. t.m. za. 10-17 u. zo. 14-17 uur. „Hedendaagse Zwit serse Kunst". GALERIE VALK: Valkestraat 31. Tot en met 25 september: Pentekenin gen van Max van Haasen. Open di. t.m. vr. 13.30-17 uur en za. 11-18 uur. KAPELHUIS: Krankeledenstraat. T.m. 1 oktober: Marion Askjaer Veld: Ce- ramische beelden, en John Hesselberth Etsen. Open di. t.m. vr. 13-18 uur en za. 10-18 uur. PLOEGHHUIS: Muurhuizen 157. 20, 21 en 22 sept.: Jan Spiering - Beeldhouwwerk - en Marja Spiering -Van Zoest - Weefsels. Open vr. 19-22 uur, za. 11-17 uur en zo. 14-17 uur. ST. AEGTENKAPEL: 't Zand 37, Tot en met 2 oktober: „Glashof", Jubi leumtentoonstelling van Alex Luigjes Glazenierskunst. Open: ma. t.m. vr. 14-17 en 19-22 uur, za. en zo. 11-17 en 19-22 uur. MUZIEK: THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. ST. JORISKERK: Hof, Amersfoort. Di. 24 september: Orgelconcert van Piet van Egmond. Aanvang 20.00 uur. Voor de jeugd: „De verdwenen maan" door Poppen theater „Toermalijn" in de Koppelpoort. Voorstellingen iedere wo. en za. om 15.00 uur, tevens op za. om 11 uur een voorstelling. Plaatsen te reserveren on der tel. no. 19629. FILMS Grand Theatre: Snouckaertlaan, do. t.m., wo.: „The Exorchist" (18 jr.). Derde succesweek. Tijden: za. en zo.: 1.30 en 16.00 uur, 18.30 en 21.15 uur, overige dagen 14.00 en 20.00 uur. Cinema Amlcitia, Stadsring. Do. t.m. vr. in de Arthouse Serie: „Cabaret" van Lisa Minnelli, 26 en 27 sept.: „Les noces rouges". Aanvang 20.00 uur. vr. in de Arthouse Serie: „Tróll" (18 jr.) aanvang 20 uur. Za. t.m. wo.: „Vrolijke ontucht in Ti- rol", za. en zo.: 18.45 en 21.15 uur, ove rige dagen: 20.00 uur. Vr.avond om 23.00 uur: „Edipo Re" (18 jr.). Za. en wo. om 14.00 uur en zo. om 13.30 uur: Speciale Kindervoorstelling: „De man met het zwarte masker". City Theatre: Westsingel. Alleen do: „De bezwering van de duivelspas" (14 jaar). Vr. t.m. wo.: Een vluggertje in de oer tijd" (18 jr.). Tijden: za.: 14, 18.45 en 21.15 uur, zo.: 14 en 16.15, 18.45 en 21.15 uur, overige dagen: 14 en 20 uur. Vrijdagavond 23.00 uur in de Late Sex Show: „Het Porno-huis" (18 jr.). Za.- avond om 23.45 uur: „Shaft's big score" (18 jr.). BAARN: 24 september: Voordracht: Taal van het lichaam en mime, in Brandpunt, Oude Utrechtse weg 4 te Baarn, aan vang 20.00 uur. Gespeeld door Ned. Mime spelers: Jan Bronk en Mariëtte Beenen. SOEST: 19 t.m. 29 september: Tentoonstelling van 82 schilderijen van Rien Poortvliet in de bibliotheek in de Albert Cuyp- laan. Toegang is gratis. Open: dagelijks 14.30-17.30 uur. Vr.avond 19-21 uur. T.m. 13 oktober: Kaasfondue in Res taurant „De Korte Duinen", Birkstraat. Dagelijks 11-21.00 uur. Za.avond met kaarslicht. HORLOGES JUWELIER HORLOGEB v\ 'Ca SOESTO'JK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02165-14786 Wij verkopen PIA N O 'S, wij geven service. Burg. Grothesiraat 20 - Tel. 12968 Stemmen - Onderhoud - Verhuur Ook Amnesty International zal, zij het met een bescheiden stand, vertegen woordigd zijn op de Manifestatie 1974. In de stand zal een kleine tentoonstel ling over het werk van Amnesty te zien zijn, terwijl verder tal van ten bate van het Amnesty werk beschik baar gestelde artikelen verkocht zullen worden, waaronder een geheel nieuwe serie posters. Tevens zal het mogelijk zijn ter plaatse een brief te verzenden, waarin men vraagt om vrijlating van een gevan gene. Hiervoor zijn uitgekozen een Rus sische, een Rhodesische en een tweetal Spaanse gevangenen. De Werkgroep Soest en omstreken hoopt dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. De brief kan in de stand gepost worden. Nader Inlichtingen verstrekt het secre tariaat van de werkgroep: Wiardi Beck- manstraat 320, Soest, tel. 02155-17001. 60 cm breed, gTote capaciteit SOEST Van Weedestraat 80 - Tel. 12792 SOESTERBERG Rademakerstraat 27 Telefoon 03463-1587 VERMIST 7 sept. Cyperspoesje, circa 5 maanden oud; draagt rode halsband met belle tjes. Familie Van der Heiden, Bosstraat telefoon 17085. ïpt. Zwarte kater, gecastreerd, circa IV* jaar oud. Witte pootjes, bef en snoet en witte punt aan de staart. Fa milie Balvers, Valeriaanstraat 54; tel. 17878. 10 sept. „Rakker, zwart hondje met wit befje, gele pootjes en staande oren. Het is een reu, circa vier maanden oud. Rékker draagt een rode halsband. Familie De Vries, Eemweg 98, Baarn, telefoon 02154-6071. 10 sept. Rood katertje, mooi getekend. Witte pootjes en bef. Familie Menning, Korte Ossendamweg 39; telefoon 19442. 11 sept. Rood-wit-zwart schildpadpoes je, gesteriliseerd, circa 1 jaar oud. Fa milie Heilsbergen, Oosterengweg 301, Hilversum. GEVONDEN: 11 sept. Siamese kater, Julia- gecastreerde vrij blond. Familie De Rovere, nalaan 47, telefoon 16166. 17 sept. Jong, zwart tijgerachtig poes je, grijszwarte staart; vlooienhalsband om. Familie Van der Pol, Julianalaan 65; telefoon 14141. Voor nadere Inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor met nummer 10667 van de ver eniging „Amivedi". Mocht u uw ver miste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel door geven? Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoonnum mers) wordt het zeer op prijs gesteld, dat u een zo volledig mogelijk signale ment doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bij zondere kenmerken e.d. De beide Instanties adviseren bovendien vooral bij huis, de dieren niet zó maar los te' laten lopen. Er komen nogal eens ongelukken van. Hoewel de uitslag van de jury woens dag al bekend was, werden vrijdag pas de prijswinnaars beloond voor de fraai opgekweekte planten, die een goed plaatsje hadden gekregen op de ten toonstelling in de hal van de Openbare school. Van de 973 plantjes afkomstig uit de Soester gemeentekwekerij waren er 313 zodanig opgekweekt, dat zij in aanmer king kwamen voor de jaarlijkse Flora lia-tentoonstelling, evenals in voorgaan de jaren georganiseerd door de Ver eniging van Openbaar onderwijs, de oudercommissie en het onderwijzend personeel van de openbare school. Het is elk jaar weer een moeilijke zaak om naast de gekweekte planten een extra attractie in de bloemenhal te plaatsen; dit keer waren er fraaie pro- dukten van houtsnijder G. A. Hilhorst uit Soest en de bijenstands van de be kende imker Chris Uiterwijk. De jury, bestaande uit Ton Grapendaal, bloemsierkunst en de heer Lenten van de plantsoenendienst beoordeelde de bloemstukjes als volgt: 1. klas: Seb Entrop; 2. Peter Carree; 3. Erwin de Deugd; eervolle vermelding: Roland Kers en Sander Lebon. 2e klas: 1. Sonja Kaspers; 2. Sandra de Groot; 3. Renske Entrop; E. V. Ma- rian Schute en Henny van Burke. 3e klas: 1. Diane Kool; 2. Monique de Moor; 3. Gerrit de Vries; E. V. Astrid Kok en Jolanda Bakker. 4e klas: 1. Mijnske Sival; 2. Sandra Wulfert; 3. Sandra Hendriks; E. V. Remco Packbiers, Susan Scott en Mar rian Vermeulen. 5e klas: 1. Frank Sival; 2. Monique Pouw; 3. Rudy van Kranenburg; E. V. Mark v. d. Haar en Yvonne v. d. Broek. 6e Mas: 1. Linda Wulfert; 2. Frank Weijers; 3. Ellen de Moor; E. V. Ruth- ley Koppenol en Astrid Jager. De jury voor de zelfgekweekte planten bestond uit de heren A. Lenten, H. C. Parinussa en W. Tolboom en kwam tot de volgende uitslag: le klas: 1. Petra Faas; 2. Danielle van Beek; 3." Roland Kers. 2e klas: 1. Sor ja Kaspers; 2. Henriëtte Gerssen; 3. Paul Sival. 3e Mas: 1. Erik Wesseling; 2. Astrid Kok; 3. Thea Gaasbeek en Erik v. d. Broek. 4e Mas: 1. Thea Vos; 2. Sandra Hen driks; 3. Ria Stekelenburg. 5e klas: 1. Yvonne de Wit; 2. Karin Pas; 3. Ronny Beek. 6e klas: 1. Frank Weijers; 2. Karla Hendriks; 3. Anja van Elk. Onze plaatsgenoot de heer R. E. A. Butselaar is in Amsterdam geslaagd voor het „Certificate in English" van de University of Cambridge. Het dienstencentrum organiseert dit jaar nog éénmaal een reisje voor be jaarden op vrijdag 27 september. Om half twee vertrekt de bus naar Oude water voor de bezichtiging van de Waag. Na een kopje thee gaat de tocht naar de zilverstad Schoonhoven. Om vijf uur vertrek naar Madurodam, waar gedineerd wordt. Bij avond wordt het fraai verlichte Madurodam bezichtigd. Om negen uur is de terugtocht naar het Dorpsplein gepland. De kosten bedragen ƒ28,- per persoon; alles inbegrepen. Spoedige opgave in het Dienstencentrum of telefoon 1402. De opbrengst van de EHBO-collecte bedroeg ƒ662,25. Het bestuur van de afdeling Soesterberg van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO dankt alle gevers voor hun bijdrage en de collectanten voor hun spontane medewerking. In verband met de onderlinge wed strijd in Zeist ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de EHBO afdeling Zeist op zaterdag 12 oktober, worden de dames en heren gediplo meerden, die mee willen doen of wil len gaan Mjken uitgenodigd op woens- 2 oktober in de Marechausseeka zerne om 20.00 uur. Onder leiding van de heren Compeer en Kramer zal er dan geoefend worden, voor de onder linge wedstrijd. Tijdens een vergadering van de be wonerscommissie en een vijftigtal be woners van de Gen. Spoorstraat kon voorzitter S. Th. Reinsma een positief geluid laten horen niet alleen ten aan zien van de geweldige opkomst in het Dorpshuis, maar ook wat de tot nu toe bereikte resultaten betrof. Eind augustus was er een bespreking geweest van de bewonerscommissie met enkele wethouders en de dienst ge meentewerken, hetgeen tot positieve resultaten had geleid. De belangrijkste punten, die door de heer H. J. Bakker naar aanleiding van de vragen van de aanwezige bewoners aan de orde werden gesteld betroffen de keukens, elektrische installatie, dou ches, centrale verwarming, scheurvor ming en toiletten. Alle woningen zullen worden voorzien van een nieuw aanrecht, iclusief kast jes, zoder dat hiervoor een huurverho- ;ing zal worden gevraagd. De gemeente zal intern bekijken op welke wijze de kwestie „vernieuwing (uitbreiding) elek trische bedrading" zal worden opgelost. Nader zal worden bekeken of bij vol doende belangstelling de lavets zullen worden verwijderd en een staande douche zal worden aangebracht. Omdat bij de bouw in een aantal woningen reeds een douche was aangebracht, spraken de bewoners zich dan ook uit tegen een huurverhoging in deze. Volgens de heer Bakker zal de huur verhoging ongeveer ƒ40,- gaan bedra gen, ais men (liefst via de commissie) een c.v.-installatie wil laten aanbren gen. Voor de plaatsing van de c.v.-ketel zoekt de commissie nog naar een an dere oplossing. Om de scheuren weg te werken zal door de gemeente een „wandbeMeding" worden aangebracht. De commissie zal met de gemeente nog opnemen of deze beMeding niet alleen in de slaapka mers, maar ook in de woonkamer kan worden aangebracht. Van de gemeente zal een duidelijke uitspraak gevraagd worden over het wel ,of niet moeten betalen voor de vernieuwing van een stortbak in de toiletten. De bewoners ontvangen bin nenkort nog een enquêteformulier in zake wensen en verlangens betreffende de woningen aan de Gen. Spoorstraat Met ingang van 5 oktober gaan de jeugdclub huizen „De Vangrail" en „De Praatpaal" ook tijdens de weekenden open. Voor de jaarkaart van 10,- kun nen de kinderen terecht op alle mid dagen en alle avonden. De openingstijden van de zaterdagen zijn: 's morgens van 10 -12 uur voor de Meintjes van 4 t.m. 8 jaar en 's mid dags van 2-4 uur voor de wat grote ren van 8 t.m. 12 jaar. Het programma zal bestaan uit een zo genaamde „dóe-markt", waar iedereen vrij een keuze kan maken uit een groot aantal verschillende soorten handenar beid en spel-aktiviteiten. Da zondagochtend is van half 11 tot 12 uur geopend voor iedereen van 6 t.m. 12 jaar. EREPRIJSSTRAAT 10 - SOEST TELEFOON 02155-17954 Een lesauto, bestuurd door de 18-jarige ge mej. M. K. onder toezicht van de instructeur J. van de P. (39) kwam op het kruispunt Schaepmanstraat-Hart- weg onderste boven te liggen als ge volg van een botsing. De schade was aanzienlijk; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Mej. K. gaf op de kruising geen voor rang aan de voor haar van rechts komende personenauto, bestuurd door de 18-jarige C. A. van 't N. Het ken tekenbewijs van de lesauto werd door de politie in beslag genomen. De Baarnse Auto Club organiseert voor haar leden a.s. zaterdag 21 september een oriëntatierit met na afloop een Bederse avond. De rit start om 18 uur; de maaltijd om 20 uur. Op de kruising Hildebrandlaan-Vosse- veldlaan botste een bromfiets tegen een personenauto. De beide bromfiets berijders werden licht gewond en per ambulance voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Van daar koniden zij weer naar huis terug keren. Het ongeluk gebeurde toen de 16-jari- ge A. van N. met zijn duo-passagier de 15-jarige R. van D. vanaf het wan- delapd de rijweg op reed bij het kruis punt. Daar naderde op dat moment de automobilist N. J. van L. (43), die op verkeer uit die richting niet verdacht was. Beide voertuigen werden bescha digd.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5