Samenstelling raadscommissies en benoemde raadsleden in stichtingen <2>e sterren voorspellen *3 t van de Gemeentehof 9! KRUISWOORDPUZZEL Kijk uw ogen uit. 71 Ton Beuken Openbare commissie vergaderingen in de komende maanden Nieuwe raadhuis- commissie geformeerd POLITIE TEL. 19444 Spreekuur wethouder Gevonden voorwerpen BURGERLIJKE STAND Officiële mededelingen Wijziging algemene politieverordening Publikatie van de gemeente Soest Openbare bekendmaking Hinderwet VTD-raadslid mevrouw Korthuis voorzitter van de culturele commissie PTT faalde bij tijdige bezorging van uitnodiging Lieverdjes Soester Courant van donderdag 19 september 1974 Voor de komende maanden zijn op de ondervolgende data, openbare commis sie vergaderingen vastgesteld: Dinsdag 24 september: 16 uur onder wijscommissie; 0.30 uur commissie openbare werken. Donderdag 26 september: 19.30 uur fi nanciële commissie. (Raadsvergadering 17 oktober). Dinsdag 29 oktober: 16 uur onderwijs commissie; 19.30 uur commissie open bare werken. Donderdag 31 oktober: 19.30 uur finan ciële commissie. (Raadsvergadering 21 november). Dinsdag 26 november: 16 uur onder wijscommissie; 19.30 uur commissie openbare werken. Donderdag 28 november: 19.30 uur fi nanciële commissie. (Raadsvergadering 19 december). Het tijdsbestek tussen de commissie vergaderingen en de raadsvergaderin gen is, vergeleken met de voorafgaan de jaren, aanzienlijk verruimt. In de maand september wordt geen raadsvergadering meer gehouden. Naast de vele raadscommissies die bij de aanvang van de nieuwe zittingspe riode zijn geïnstalleerd, is nu ook een nieuwe „raadhuiscommissie" gefor meerd. Daarin hebben zitting de heren M. van Ee (WD), De Hoekstra (CDA), J. van Vloten (PvdA) en J. Visser (P.S.). Een dergelijke commissie be stond ook in de afgelopen zittingspe riode, maar zij kwam silechts één keer bij elkaar. De taak van de commissie zal zijn zich te oriënteren over de bouw van een nieuw raadhuis. Dat raadhuis is ge pland in het toekomstig dorpscentrum, dat aangelegd zou moeten worden in de omgeving van wat nu de Parklaan is. De eerste commissie gaf indertijd op dracht aan een architect voor het ma ken van een tekeing. Verder is die commissie niet gekomen. Met dat bon dige gegeven gaat de nieuwe commissie nu (mogelijk) aan de slag. Wethouder G. A. W. G. A. Plomp is verhinderd woensdag 25 september spreekuur te houden. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven gouden schakelarmband, dames porte- monnaie met inhoud, kinderfietsje, da mesfiets, diverse sleutels, sportschoen, gouden armbandje met naamplaatje, bromfiets, muts, model sportvliegtuigje, konijn, zilverkleurig kettinkje, kabel- slot, kapje met gordijnen, baret en pon cho. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. GEBOREN: Roger James, zoon van F. Duijst en F. J. Martin. Elbert Jan, zoon van J. W. Mooij en B. Buijtenhuis. Kim, dochter van M. A. Oskamp en C. E. T. J. Ilmer. Jan "Wulfert, zoon van W. W. van der Meij en L. M. van der Wende. Alexander Christiaan, zoon van J. A. Barnhoorn en G. M. Straat. Timo, zoon van F. Roosendaal en M. G. Koster. Henderina Frederika Im- manuella, dochter van J. Mantel en M. Posthuma. Tjitske Annelies, dochter van J. H. H. Overbeek en E. S. Weber. Constance Caroline Eveline, dochter van H. Huibers en E. Spijker. ONDERTROUWD: Cornelis Gerrit Fredrik van Doorn en Cornelia de Zoete. Paulus Douma Jannetje Drijver. Harthger Hendrik Wouter Gerth en Hansje Ingrid Ella Hetti Irene Erika Stender. Francis- cus van der Eist en Louise Rempt. Johannes Jacobus Maria Acket en Pau- lina Catharina Siegers. GEHUWD: Antonin Eduard Skovajsa en Helena Maria Smits. Didericus Jacobus van Arkel en Judith Maria Uiterwijk, Johan Hendrik van Hunen en Ingrid Anne Dijkhuizen. Casper Marius van Schijndel en Christina Bernardina v. Steenbergen. Wilhelmus Didericus Karei Nieuwdorp en Maria Johanna Bouwhuizen. Gerardus Theodorus Beek en Johanna Maria van de Velden. OVERLEDEN: Gerritdina Ebeltjes. Jphannes Marie Hulsman, weduwnaar van J. M. Ser- nee. Anke Geertina de Boer, we duwe van J. Goedhart. Dirk van den Berg, weduwnaar van M. T. Joosten. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 199 e.v. van de ge meentewet, maken bekend, dat gedu rende drie maanden, te rekenen vanaf de dagtekening van deze bekendma king, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 20 juni 1974, afdeling I, nummer 6386, waarbij de Al gemene Politieverordening is gewijzigd. De wijzigingen houden ondermeer ver band met de openstelling va horeca-be drijven en cafetaria's op Nieuwjaarsdag en Oudejaarsavond, terwijl tevens is bepaald, dat de burgemeester voor schriften kan geven omtrent de exploi tatie van deze inrichtingen op de dag dat de nationale dodenherdenking wordt gehouden. Tenslotte is het sluitingsuur voor cafetaria's gebracht op 24.00 uur. Voorts is in de A.P.V. een verbod op genomen om met een motorvoertuig, een motorrijwiel of een bromfiets te „crossen". Soest, 19 september 1974. Burgemeester en wethouders van Soest De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Zij, die belangstelling hebben voor de aankoop van de te Soest gelegen helft van de dubbele woning met circa 572 m2 odergrond en erf, plaatselijk be kend Molenstraat 65, worden vanaf 23 september tot en met 4 oktober 1974 in de gelegenheid gesteld daarop in te schrijven. Formulieren daartoe, behelzende de be dingen en bepalingen, alsmde nadere inlichtingen terzake, zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis van Soest (secre tarie afdeling I), Steenhoffstraat 2, da gelijks van maandag tot ,en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Het óbject is te bezichtigen op woens dag 25 en donderdag 26 september a.s., des morgens van 10.00 tot 12.00 uur. Tydens de vorige week gehouden raadsvergadering werd na de beëdiging van de nieuw gekozen leden van de raad en de benoeming van de wethouders schriftelijk gestemd voor de samenstelling van de diverse commissies. De resultaten waren alsvolgt: Agrarische commissie: J, W. Hilhorst (VVD), J. R. van Poppeten (CDA), K. de Wilde (PvdA), voorzitter: wethouder K. de Haan. Financiële commissie: W. A. Blaauw en M. A. van Ee (VVD), R. A. van Logtenstein en P. L. J. M. Storimans (CDA), J. Visser (P.S.), K. de Wilde (PvdA), voorzitter: wethouder K. de Haan. Gascommissie: G. M. J. van Aalst (VVD), P. L. J. M. Storimans (CDA), A. J. van Vloten (PvdA), voorzitter: wedhouder J. E. Ebbers. Commissie Ruimtelijke Ordening: W. A. Blaauw en P. C. Lange (WD), G. H. Oldenboom en J. R. van Poppelen (CDA), K. de Wilde (PvdA), voorzitter: de burgemeester. Onderwijscommissie: mevrouw E. Kort- huis-Elion en mevrouw P. J. Oranje- Entink (WD), A. H. F. Smit en C. Verheus (CDA), mevrouw M. F. van Stiphout Croonenberg (PvdA) en J. Visser (P.S.), voorzitter: wethouder G. Plomp. Commissie Openbaar Slachthuis: J. J. van den Brakel (PvdA), J. W. Hilhorst (WD), R. A. van Logtenstein (CDA), voorzitter: wethouder J. E. Ebbers. Commissie Openbare Werken: G. M. J. van Aalst en J. W. Hilhorst (WD), D. Hoekstra en G. Stam (CDA), J. J. van den Brakel (PvdA), J. Visser (P.S.), voorzitter: wethouder J. E. Ebbers. Commissie Maatschappelijk Werk: me vrouw G. G. A. Alting-Ambrosius en P. C. Lange (WD), mevrouw J. Greef- horst-van Overdam en G. Stam (CDA), mevrouw M. F. Stiphout-Croonenberg (PvdA), J. Visser (P.S.), voorzitter: wethouder De Haan. Juridische commissie: mevrouw E. Korthuis-Elion (WD), mevrouw M. F. Stiphout-Croonenberg (PvdA), C. Ver- heus (CDA), voorzitter: de burgemees ter. Brandweer commissie: G. M. J. van Aalst (WD), G. Stam (CDA), A. J. van Vloten (PvdA), voorzitter: de burge meester. Politie commissie: G. M. J. van Aalst en W. A. Blaauw (WD), D. Hoekstra en A. H. F. Smit (CDA), A. J. van Vloten (PvdA), voorzitter: de burge meester. Boscommissie: M. A. van Ee en J. W. Hilhorst (VVD), D. Hoekstra en R. A. van Logtenstein (CDA), A. J. van Vlo ten (PvdA), voorzitter: de burgemees ter. Commissie Woonruimtebeleid: J. J. van den Brakel (PvdA), mevrouw P. J. Oranje-Entink (VVD). A. H. F. Smit (CDA), J. Visser (P.S.) en de niet- raadsleden H. Muis, L. C. Ruttenberg en H. Snel. Voorzitter: wethouder G. Plomp. Culturele commissie: D. Hoekstra (CDA), mevrouw E, Korthuis-Elion (WD), mevrouw M. F. Stiphout-Croo nenberg (PvdA) en de niet raadsleden K. T. v. d. Schoot, mevrouw T. Tim- mer-Buddingh, L. A. Wils en mevrouw N. Zegers-Zondag. Commissie voor de Beroepschriften: J. J. v. d. Brakel (PvdA), R. A. van Log tenstein en D. Hoekstra (CDA), me vrouw P. J. Oranje Entink (WD), voorzitter: de heer J. J. J. M. Festen. Beheerscommissie Artishockgebouw: P. C. Lange (WD), P. L. J. M. Storimans (CDA). College van Bijstand: mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius (VVD), C. Ver- heus (CDA) en de niet-raadsleden me vrouw J. M. Martens-Kaspers, R. Vre- develd, A. W. de Boer, M. J. van Es. Voorzitter: wethouder K. de Haan. Ideeënbuscommissie: A. J. van Vloten (PvdA), voorzitter: wethouder K. de Haan. In het bestuur van de sportstichting werden benoemd: de heren C. Oskam (badminton), M. A. Valk (basketbal), F. J. Hagmeijer (gymnastiek), J. W. W. J. Steenbakkers (handbal), mevrouw J. M. van Asselt-de Vries (hockey); de heer L. C. van Vliet (korfbal); me vrouw C. Felix-Schut (tennis); de he ren A. D. Hooijer (voetbal); W. Paans (volleybal); T. M. van Rijsbergen (zwemmen), W. Klarenbeek (atletiek) en G. Kremer (overige sporten). In het bestuur van de stichting open luchttheater werden benoemd de heer D. Hoekstra (CDA), mevrouw P. J Oranje-Entink (VVD) en mevrouw M. F. Stiphout-Croonenberg (PvdA). In de stichting zwembaden de raads leden P. C. Lange (VVD), G. H. Olden boom (CDA) en A. J. van Vloten (PvdA) en de niet-raadsleden P. J. van Doorn. J. Kluén, W. J. C. Daems en mevrouw M. C. F. Wauters-Brekel- mans. In de stichting voor huisvestiging van bejaarden werden benoemd de raads- reden G. M. J. van Aalst en mevrouw G. G. A. Aalting-Ambrosius (VVD), J. J. van den Brakel (PvdA) en G. Stam (CDA). In hef; bestuur van de stichting open bare leeszaal en bibliotheek werden benoemd mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) en de heer A. H. F. Smit (CDA); in de stichting Samenwerking Woning bouwcorporaties mevrouw C. G. A. Al ting-Ambrosius (VVD), C. Verheus (CDA) en J. J. van den Brakel (PvdA). Tot leden van de commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken werden benoemd de heren C. Verheus (CDA) en K. de Wilde (PvdA) en tot plaatsvervangers mevrouw P. J. Oran je-Entink (WD) en J. J. van den Bra kel (PvdA); voorzitter wethouder K. de Haan. In het bestuur van het kompost- en rioolwaterzuiveringsbedrjjf Soest-Baarn werden benoemd de heren G. H. Ol denboom (CDA) en M. A. van Ee (WD) en als plaatsvervanger de heer K. de Wilde (PvdA). Tot leden van het samenwerkingsor gaan Eemland werden benoemd de heren G. H. Oldenboom en J. R. van Poppelen (CDA), mevrouw P. J. Oran je-Entink (WD) en de heer K. de Wilde (PvdA); tot plaatsvervangers de heren D. Hoekstra en R. A. van Log tenstein (CDA), P. C. Lange (VVD) en mevrouw M. F. Stiphout-Croonen berg (PvdA). Tot lid van de adviescommissie van de gemeenschappelijke regeling werkver banden voor Amersfoort en omgeving werd benoemd mevrouw G. G. A. Al ting-Ambrosius; tot leden van het be stuur van de regionale muziekschool te Amersfoort, de heer J. J. Ebbers en mevrouw M. F. Stiphout-Croonenberg (PvdA); tot lid van het bestuur van het intergemeentelijk automatiserings centrum Midden-Nederland de wet houder J. Ebbers en als plaatsvervan ger de heer G. H. Oldenboom; tot lid van het bestuur en lid van de alge mene raad van het gasbedrijf Centraal- Nederland de heer J. Ebbers en als plaatsvervanger de heer A. J. van Vlo ten (PvdA). Tot lid van het algemeen bestuur van het waterleidingbedrijf Midden-Neder land, de heren J. Ebbers en G. Stam (CDA) en als plaatsvervangers de he ren K. de Haan PvdA) en de heer G. M. J. van Aalst (VVD). Tot voorzitter van de winkelcommissie en van de straatnaamcommissie werd benoemd wethouder J. Ebbers. Wanneer van het aanbod gebruik wordt gemaakt, dient het formulier ingevuld en ondertekend in gesloten enveloppe op de bodekamer van het gemeentehuis te worden ingeleverd tegen afgifte van een bewijs van ontvangst. Opening van stukken vindt plaats op woensdag 9 oktober 1974 in het ge meentehuis (bijgebouw) des morgens om 10.00 uur. Soest, 19 september 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER VAN HAAFTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 46, lid 2 van de Wet Auto vervoer Personen, dat hun college aan de heer W. Verwoerd, Laanstraat 52 te Soest, vergunning heeft verleend voor een derde huurauto, uitsluitend ten be hoeve van het gebruik voor trouwrit- ten. Van het besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de rijksinspecteur van het verkeer in het district Utrecht te Utrecht, de Federatie van Nederlandse Organisaties voor personenvervoer te 's-Gravenhage, de Provinciale Adviescommissie voor het Huurauto- en Taxibedrijf te Utrecht en de hoofdinspecteur van politie te Soest. Soest, 19 september 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer H. Schuur, Korte Brinkweg 32 te Soest, om vergunning tot het op richten in werking brengen en in wer king houden van een timmerwerkplaats op/in het perceel Korte Brinikweg 32, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A., nr. 3238. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 8 oktober a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor. den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 19 september 1974. De burgemeester, Mr. J. M. C-orver-van Haaften De secretaris, H. Borreman. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Supermarkt Gerrit en Wouter van Dam B.V. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een supermarkt op/in het per ceel Wiardi Beckmanstraat. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6379. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 8 oktober a.s. des voormiddags 9.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko- hien stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, Indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 19 september 1974. De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman Voor de tweede maal binnen een week vergaderde de culturele commissie, nu b(jna voltallig, want slechts de heer L. Wils was (met kennisgeving) afwezig. Het raadslid mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg verklaarde haar afwezig heid vorige week. Die/was te wijten geweest aan een absoluut falende PTT. Zij ontving de op 5 september verzonden uitnodiging eerst op 11 september, één dag nadat de vergadering gehouden werd. Wethouder Plomp ontbrak deze keer (ook met excuses) om een welkoms woord te spreken en zodoende kon snel worden overgegaan tot afhandeling van de agenda. Er werd een nieuwe voor zitter gekozen; het liefst zag men een niet-raadslid in deze functie, maar geen van hen stelde zich beschikbaar, ook niet oud-voorzitter Wils. De heer D. Hoekstra (CDA) kreeg toen de voor keur, maar ook hij nam de benoeming niet aan, in verband met tijdgebrek. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) kreeg daarop figuurlijk de hamer toe geschoven, die zij voorlopig voor een jaar opnam. De verkiezing van een voorzitter van de sub-commissie aankoop kunstwer ken verliep vlotter. Mevrouw N. Ze gers-Zondag werd benoemd en naast haar de beide raadsleden de heer Hoekstra en mevrouw Van Stiphout. De naam werd gewijzigd in „advies commissie" en de leden hebben de vrij heid zich te laten adviseren door de architect Plas, lid van de schoonheids commissie, de heer Zegers en de chef van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer A. v. d. Broek. Men was van mening dat het zou resulteren in een vlottere werkwijze. De leden van de adviescommissie zul len hun werkzaamheden vergoed zien met een presentiegeld, gelijk aan dat van raadscommissies, indien b. en w. ermee accoord gaan. Ook de reiskosten enz. zullen, zoals in de vorige zittings periode, vergoed worden. Voorgesteld werd het administratieve werk van deze commissie ten gemeentehuize te laten verrichten. Uitvoerig werd daarna gediscussieerd over de noodzaak van kunstzinnige vorming op de lagere scholen. Het was in deze commissie zo bekende brain stormen, gedachten ontwikkelen die moeten leiden tot inzicht. Dat inzicht ontbrak nu nog volledig. De grote ani mator was de heer K. van der Schoot, die veronderstelde dat er nauwelijks iets aan die vorming gedaan werd. Hij kreeg enige steun van mevrouw Zegers. die praktijk-ervaring had met leer lingen, die van de lagere school kwa men. Het was bedroevend, zo weinig als die kinderen ervan wisten. Schoolhoofd Hoekstra liet een waar schuwend geluid horen. Naar zjjn me ning werd er op iedere school wat aan gedaan, maar scholen hadden ook een andere taak. Men moest de zaak niet overtrekken en bovendien moest men niet uit het oog verliezen wat er buiten school aan de kunstzinnige vorming wordt gedaan; Artishock en de jeugd opvang in Praatpaal en Vangrail wa ren daar goede voorbeelden van. Naar zijn mening was er. zeker in de oude scholen, gebrek aan ruimte en het leek hem dienstig gebruik te gaan maken van de prachtige outillage die in het Artishockgebouw bestaat. Daar-, over zou contact opgenomen kunnen worden. Een probleem was daarbij wel de afstand en de tijd. Resumerend concludeerde men dat er voor een zinnige discussie beschik moest kunnen worden over meer infor matie. Om die te krijgen zal mej. A. M. Takken, staflid bij de Stichting Beeldende Vorming te Utrecht, uitge nodigd worden, alsook de heer André Oudheusden, directeur van Artishock. Bovendien zal via het hoofdenconvent een inventarisatie van wensen en mo gelijkheden enz. opgevraagd worden. Alles bij elkaar, zo veronderstelde men, zou dat enige maanden in beslagnemen, zodat men er pas eind van het jaar op terug zou komen. De vergadering werd besloten met het vaststellen van de datum voor de openbare jaarvergadering, een hearing waarop alle inwoners van Soest hun „culturele wensen en ideeën" kenbaar mogen maken. De vergadering zal ge houden worden op 5 november a.s. in de zaal bij de gasfabriek aan de Lange Brinkweg. Mocht er geen belangstelling voor bestaan, dan zal alsnog een kleine agenda achter de hand gehouden wor den. Van het pand Kerkstraat 111 werd door onbekenden het zonnescherm ver nield. Voorlopig denkt men dat de jeugd zich daaraan schuldig heeft ge maakt. HORIZONTAAL: 1. ongedierte; 4. deel v. e. schoen; 7. waterplantje; 9. eenvoudig; 11. rivier (spaans); 12. gebaar; 13. plakmiddel; 15. gevaarte; 17. wapen; 19. voegwoord; 20. laag; 23. smak; 24. windrichting; 25. voetbalvereniging; 27. vaderlander; 28. gezet; 29. gelofte; 30. gesloten; 31. strik 32. omroepvereniging; 33. bitter vocht; 35. pl. in Duitsland; 37. schel; 38. glooi ing; 40. lokspijs; 42. goud (fr.); 43. pret; 44. verlaagde toon; 46. welwillende le zer;. 47. bloem; 51. Aziatisch schier eiland; 53. ter attentie van; 54. huid opening; 56, zandheuvel; 57. troep jachthonden; 59. vogel; 61. tocht; 62. bloeiwijze. Oplossing puzzel elders in dit blad. VERTICAAL: 1. gelovig; 2. soort onderwijs; 3. deel v. e. naald; 4. vragend vnw. 5. jongens naam; 6. meetik. figuur; 7. koud; 8. sportterm; 9. bevel; 10. vis; 11. deel v. e. wedstrijd; 14. kleurstof; 15. meis jesnaam; 16. beteuterd; 17. aanw. vnw.; 18. deel v. h. dak; 21. natuurlijke kleur; 22. woonschip; 23. deel v. e. jas; 26. geb. in Rusland; 28. vastomlijnd ge loofsartikel; 33. graansoort; 34. nage recht; 36. wapen; 37. reptiel; 38. gazen raam; 39. mal; 41. groente; 43. inwen dig orgaan; 45. het varen en vliegen op geluidsseinen; 48. mak; 49. familielid; 50. baardje; 52. 'koning (fr.); 54. staats bedrijf; 55. tijdperk; 58. bolgewas; 60. water in Brabant. VOOR DE WEEK VAN 19 TOT EN MET 26 SEPTEMBER 1974 4 'Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wei te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. RAM, 21 maart-20 april Een gevoel van besluiteloosheid kan u deze week dwars zitten. U ziet het niet allemaal zitten, maar u zou er goed aan doen, af te gaan op uw intuitie. Zij kan u de weg wijzen, die u heeft te volgen. Een zekere neiging, om wat al te makkelijk om te gaan met uw geld, verdient afkeuring. Bedenk bo vendien wel, dat sommige dingen niet kunnen worden afgekocht met geld, maar wel met wezenlijk gevoel. Echte liefde is niet te koop, maar moet ver. worven worden met geduld en warmte. STIER, 21 april-20 mei Onrustige week, waarin u niet tevreden bent met uzelf. Deze sfeer bepaalt voor een groot deel de stemming op uw werk en de manier waarop u anderen benadert. U voelt, dat u het risico loopt, naar de een of andere kant een onrecht te begaan, en dat maakt uzelf niet gelukkiger. Volgens de sterren wordt het tijd, om nu echt af te re kenen. Vooral met uzelf. U krijgt bin nenkort de kans, schoon schip te ma ken. TWEELINGEN. 21 mci-20 juni Ogenschijnlijk zit het u deze week niet alles mee. Maar het gaat hier als met een bewolkte hemel: voor u het weet, vaagt de wind de wolken weg en ziet u het blauw weer verschijnen. Maak er een goede week van, door met ver stand en diplomatie te werk te gaan. Vermijd onnodige emoties en windt u niet op om niets. KREEFT, 21 juni-20 juli Deze week verlopen een heleboel din gen gladjes. U heeft er zelf plezier in en u voelt u begrepen door uw naaste omgeving. Enkele struikelblokken blij ven, maar die kunt u rustig laten lig gen. U kent ze en u zult ze uit de weg ruimen op een moment, dat daar goed voor geschikt is! LEEUW, 21 juli-20 augustus Vrij kalme week, waarin u een goe< inzicht krijgt in bepaalde aangelegen heden. Nog steeds geldt voor u, dat u een oude relatie kunt bijstaan in te genslag en verdriet. Let goed op, wie dat kan zijn, want u zou het niet gauw geloven! Daardoor is het moei lijk, dat u eraan voorbij gaat. In uw gezin weinig strubbelingen. Uw advies wordt opgevolgd en u heeft reden tot grote voldoening. MAAGD, 21 augustus-20 september Deze week bent u het beste gebaat met een tikje geduld. U heeft het ge voel, dat u soms in de mist zit met en kele dingen en dat u meer signalen hoort, dan dat u werkelijk ziet wat er aan de hand ls. Forceer niets, maar wacht rustig af. Uw kansen zijn niet gering en het is aan u, om mee te werken in positieve zin. Niet mokken, als alles niet meteen naar uw ideeën voortgang vindt. WEEGSCHAAL, 21 september-20 okt. Drukke week met veel inspanningen, waarin u neiging voelt, dan eens dit en dan weer dat aan te halen. Dat is zelden een manier, om tot een goed eind te geraken! Het beste is, dat u sommige dingen op een klein pitje zet en er weer aan begint, als u echt in spiratie voelt Blijf echter trouw aan die dingen, die echt van belang zijn en laat door niemand meeslepen. SCHORPIOEN, 21 oktober-20 november Ook deze week zult u nog telkens een soort strijdlust in u voelen roeren. U bent het volstrekt niet eens met wat er gebeurt en u heeft gelijk, als u vindt, dat het onrechtvaardig toegaat. Toch is het het beste, om meer filosofie te betrachten, dan u zou willen doen! U moet sommige dingen gewoon zelf la ten uitwerken. De einduitslag zal dui delijk maken, wie in het gelijk was. Eerst dan kunt u handelend optreden. BOOGSCHUTTER, 21 november-20 dec. Houd er rekening mee, dat u zich deze week soms uitermate geprikkeld kunt voelen. Dat heeft nog wezenlijke oor zaken ook! Blijf echter uzelf en dus de gebeurtenissen de baas, door uw ge zonde verstand te gebruiken. Een zeker gevoel voor romantiek kan u parten spelen en u doen vallen in een rol, die hoogstens interessant is in een televi siespel. Houd u buiten alles, wat u niet strikt persoonlijk aangaat Neem bovendien op tijd rust. U bent aan ont spanning toe! STEENBOK, 21 decembor-20 januari Geen week voor avonturen op finan cieel gebied. Houd uw hand op uw zak en begeef u vooral niet in onzekere avonturen. Dat is bovendien uw aan leg niet en zou u hoogstens uit de slaap houden! Ma.ar u loopt de kans. dat anderen u meetrekken. Geef uw aandacht liever aan iemand in uw naaste omgeving, die behoefte heeft aan steun en begrip. Op dat gebied WATERMAN, 21 januari-20 februari Deze week voelt u zich wat meer ont spannen. Sommige dingen laten u nu eerder lachen, dan dat u zich kwaad maakt erom. Dat is beter, want u kunt in deze stemming heel wat klaar krij gen. En dat ls nodig, want men wacht op uw advies. Aangezien u een zeer gefundeerde opinie heeft over belang rijke dingen, kunt u van groot nut zijn! VISSEN, 21 februari-20 maart Dit kan een prettige week worden, aangezien u op verschillende terreinen goede kansen heeft. Dan moet u ech ter wel uit uw huisje komen en niet aan allerlei zaken voorbij gaan. Die neiging heeft u nu en dan. Dat be spaart u dikwijls de nodige deining, maar aan de andere kant mist u daar door ervaringen, die de moeite waard zijn. Soms zijn hart en verstand in te genspraak, vergeet dat niet!

Soester Courant | 1974 | | pagina 7