Een waardevol initiatief Welkom op de 174 3* Hartelijk welkom MAN\FTSWJE'74 - SOEST Konilerdag 28 sepit>niE:t>r 1971 53e jaargang 110. S UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest ISurcau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152' - Postgiro 128156 Manifestatie '74 Soest Burgemester komt por helicopter om de Manifestatie '74 officieel te openen Voor meer informatie over de Manifestatie '74 zie men pagina 3 HOE LANG IS DE SLEEPKABEL? WIN EEN RONDVLUCHT BOVEN SOEST! SOESTER i COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag anifestatie '74 wordt morgen geopend Gaarne voldoe ik aan het verzoek een voorwoord te schrijven ter gelegenheid van de „Manifestatie '74 Soest". Het bestuur van de „Soester Ondernemer" heeft op een zeer moeilijk ogenblik, namelijk tijdens de olie-crisis, in overleg met haar leden het besluit genomen om de traditie van het twee jaarlijkse evenement op de Engh voort te zetten. Maar in een nieuwe opzet en onder een nieuwe naam. Het wilde het specifieke commerciële gebeuren van voorgaande beurzen uitbreiden door de deuren wijd open te zetten voor ver enigingen, scholen, ambachten en agrariërs en zo heel Soest bij deze manifestatie betrekken. Op de hoek Soester Engweg-Talma- laan verrijzen drie houten "hallen. De expositie zelf is groter dan vroeger, maar er zijn ook meer verschillende dingen te zien. De respons op de oproep voor deelname is, na een aarzelend begin, zö, dat deze opzet wel een nieuwe traditie zal worden. Behalve voor de commercie is nu zeer duidelijk plaats ingeruimd voor allerlei andere activiteiten. En ook elders in ons dorp wordt aandacht aan de M '74 besteed. Jeugd, gehandicapten en bejaarden worden er bij betrokken en elke dag is er een bijzonder gebeuren zowel in d'e Manifestatie hallen als op het buitenterrein. Bij minder goed weer is er een aparte tent om u en/of uw kinderen te ontvangen. De commissie van voorbereiding heeft bergen werk verzet en naar mijn mening de juiste vorm gekozen. Een woord van hulde daarvoor. Welkom aan u bezoekers van, de Manifestatie '74, die gehouden wordt onder het motto: „WONEN, LEVEN EN WERKEN IN SOEST". De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN Morgenochtend om half elf zal op de Eng de Manifestatie '74 Soest officieel geopend worden. Bij goed vliegweer komt de burgemeester per helicopter, die zal landen op de speelweide voor de manifestatiehallen. Na de toespraken volgt een rondleiding voer de genodigden, 's Avonds om zeven uur gaat de Manifestatie open voor het publiek. De Manifestatie is een vervolg op de voorheen om de twee jaar gehouden „Sowi-beurs". De laatste vond plaats in 1972; er kwamen toen 8211 bezoe kers, die de inzendingen bewonderden van 41 standhouders. De organisatoren van de Manifestatie '74 stond van het begin af aan iets veel omvattenders voor ogen, nml. het leven, het werken en het wonen in Soest. Er is bijzonder hard gewerkt in de voorbije maanden en dat heeft re sultaat gehad, groot resultaat, groter dan ooit tevoren. Was de totale vloer oppervlakte van de expositie ruimte in 1972 1600 m2, nu is die oppervlakte 2400 m2. Er komen 58 standhouders en, zo die onderverdeeld mogen worden, dan zijn er 42 commercieel, 14 ideëel en 2 puur voorlichting (gemeente en arbeidsbu reau). De complete deelnemerslijst drukken wij elders op deze pagina af. In de opzet is veel tijd ingeruimd voor bezoek aan de stands; zo nu en dan wordt aandacht gevraagd voor een „buitengebeuren". Dat is dan lampion- nenoptocht, de ponymarkt, het oplaten van ballonnen, de hondenshow e.d. Het volledige programma is op deze pagina opgenomen. In de, uit drie grote tenten bestaande, hal is een restaurant ingericht (ver zorgd door Hotel-Restaurant Van den Brink) met ervoor een podium. Van dat podium mag iedere deelnemer ge bruik maken voor een demonstratie of prijsuitreiking. Elke „voorstelling" mag niet langer dan vijftien minuten duren. Daarna is er altijd een pauze; de de monstraties volgen elkaar niet op. De AROS-omroep, de radio-omroep van Zonnegloren, verzorgt het „officiële geluid"; de aankondigingen, berichten, nieuws e.d. De „commercie" zal daar ongetwijfeld een „eigen geluid" aan toe voegen. Tot een kakofonie van lawaai komt het echter niet. De standhouders in de ideële sector zullen in het commerciële geweld ze ker niet ondergaan. Daarvoor brengen zy teveel wat de aandacht trekt. Am- nesty International, de EHBO, het Rode Kruis, de Stichting Jeugdwerk, de natuurwacht en de gezamenlijke groenstand van bijen, vogels, vissen en van de Koninklijke Maatschappij van Plant en Tuinbouw, de Stichting In de Ruimte, PVO, de agrariërs, de Aros, de LTS Eemland en sportschool Pouw hebben veel te bieden wat te maken heeft met het „leven" en het „wonen" in Soest. Het wonen „sec" zal nader uitgewerkt worden door de gemeentelijke voor lichtingsstand. Aan de hand van ma quettes en plattegronden kan men zien en lezen hoe de nieuwe wijken Over- hees, Egghermonde (Soesterberg) er Steenberghe (Soesterberg) er gaan uit zien, welke woningen er gebouwd wor den, wat ze gaan kosten en waar men zich als serieuze gegadigde kan melden. Medewerkers van het Gewestelijk Ar beidsbureau Amersfoort zullen in hun stand voorlichting en informatie ver strekken over arbeidsbemiddeling, scholing, beroepen- en beroepskeuze voorlichting. Daarnaast zal de aandacht van de bezoekers gevestigd worden op de mogelijkheiden tot tewerkstelling op het Soester bedrijfsleven aan de plaats genoten biedt. Voorlichting, informatie, nouveauté's worden gebracht op het gebied van mode, woninginrichting, huishoudelijke apparatuur, muziekinstrumenten, re formartikelen; over tuininrichting en over bankzaken, over leesboeken en kantoorefficiëncv, over verzekeringsza ken en autobandenservice. Hobby-isten en doe-het-zelvers komen vlot aan hun trekken. Er zal ook volop „geproefd" kunnen worden; o.a. bij de stand van het gemeente gasbedrijf van de gezamenlijke installateurs; bij de Wisostand, de landbouw en bij slijterij en wijnhandel Van der Linden. Er is ook een dameskapper aanwezig en een antiquair, en men kan edelstenen ko pen. De winkeliers van de Smitshof hebben een grote gezamenlijke stand; de op tiek, de juwelier, eten en drinken, mo de, speelgoed en bloemen en planten. Kortom er is van alles dat te maken heeft met „ons leven" en „ons wonen" in Soest. Op de zondag na, kan men er iedere avond van 19 tot 22.30 uur te recht en bovendien ook de woensdag en zaterdagmiddagen van twee tot vijf uur. Op die middagen was een kleuter- opvang gepland, maar ergens heeft een „hogerhand" een spaak in het wiel ge stoken, zodat deze voorziening helaas niet tot stand kan worden gebracht. De toegangsprijs bedraagt ƒ2,50; voor kin deren tot 10 jaar 1, Van 27 september t.m. 5 oktober draait de M'74 Soest. Veel is er dan te zien en te doen zowel binnen als buiten. Binnen in grote tenten van 45 x 48 m. en buiten d.m.v. demonstraties. Graag en gastvrij willen wij u daar ontvangen. Komt u gerust eens en ga - vrijblijvend! natuurlijk - praten met deelnemers en organisatoren. Wat is er te zien, wat is er 'ce doen Over WONEN IN SOEST Erg veel, dus zeker iets-dat op uw omstandigheden is af gestemd. Diverse instellingen gaan u dit ton-en. LEVEN IN SOEST Op dit gebied gaan wij u veel bieden; van goudvissen tot tractoren, van muziek tot alle mogelijke vrije-tijds-beste- ding. Vele verenigingen manifesteren zich op dit terrein zowel binnen als buiten. WERKEN IN SOEST Mogelijkheden te over om Soest eens nader te beschouwen en u te informeren op alle gebied wat werken betreft. Experts en hobby-isten op deze verschillende onderdelen staan u graag met raad en daad bij. En wat betreft het entertainment, ook daarin zult u waarschijnlijk niet teleurgesteld worden. Wij als organisatiecommité, ontmoeten u graag. ORGANISATIECOMMISSIE M'74 Openingstijden Manifestatie '74 Soest Elke dag (behalve zondag) van 19.00-22.30 uur en de woens dag- en zaterdagmiddagen van 14.00-17.00 uur. Ik beschouw het min of meer als een voorrecht om U t.g.v. de „Manifestatie '74" te mogen uitnodigen een bezoek te brengen aan de Manifestatiehallen. Het bestuur van de „Soester Ondernemer" heeft zich ondermeer tot taak gesteld de zgn. middenstand in één organisatie te ver enigen en het betrekken van de consument in het wel en wee van Soest. Het jaren geleden tot stand gekomen „WISO"-zegelsysteem Js louter ontstaan uit de behoefte om een einde te maken aan de zegelchaos en de opbrengst daarvan aan de consument ten goede te laten komen. Een ander voorbeeld hiervan is o.a. de „Sint Nicolaas intocht" welke door het Soester bedrijfsleven wordt gefinancierd maar waarvan de organisatie berust bij niet commerciële organisaties. De „Manifestatie '74" kreeg als motto: Wonen, Leven en Werken in Soest en dit bood onze organisatie volop de gelegenheid om wel de commerciële lasten tot haar verantwoording te nemen, maar te streven naar inschakeling van allerlei verenigingen en organisaties buiten de kring van het bedrijfsleven. De organisatie-commissie W'.arin een aantal medewerkers uit de burgerij hebben zitting genomen heeft met een enorme Inzet en met medewerking van een aantal particulieren en organisaties vrijwel het onmogelijke verricht en het bestuur van de „Soester Ondernemer" is hen hiervoor zeer erkentelijk. En als U straks een bezoek heeft gebracht aan de „Manifestatie '74" en heeft genoten van hetgeen geboden wordt in de d'iverse zeer goed verzorgde stands, met een optimale, maar vrijblijvende voorlichting van demonstraties en dagelijkse evenementen zowel binnen als buiten de ManifestaliehaUen, dan zult U met mij tot de overtuiging zijn gekomen dat het gezegde: „In Soest kan nooit wat" tot het verleden behoort. Dat deze inleiding en verwelkoming de twijfelaars onder U van de wenselijkheid tot een bezoek aan de „Manifestatie '74" zal overtuigen hoop ik. Dat iedere bezoeker tevreden naar huis zal gaan weet ik. Met velen van U ben ik blij TE WONEN, TE LEVEN EN TE WERKEN IN SOEST. A. H. F. SMIT voorzitter „Soester Ondernemer" Uitknippen Soest vanuit de lucht. Een fascinerende blik I U kunt een rondvlucht winnen. Kom zaterdag 28 september naar de Eng. Een vliegtuig met sleep zal u laten raden naar het aantal meters van de sleep kabel. Knip de bon uit en vul uw geraden meters in. Bon inleveren bij de Informatie stand in de manifestatiehal (gaat in één moeite door als u de M'74 toch bezoekt Bekendmaking prijswinnaars: dezelfde zaterdagavond op het podium in de Manifestatiehal. Het vliegtuig zal boven Soest cirkelen van 13.00 tot 14.00 uur. Kom, raad en win: werp een hoge blik op het wonen, werken en leven in uw Soest l meter NAAM ADRES PLAATS TELEFOON

Soester Courant | 1974 | | pagina 1