allmilmö De opbouw van de Manifestatie '74 Bloemschikwedstrijden 1 T. van Oostende winnaar fotowedstrijd M'74 De „groene stand" op de Manifestatie '74 IAT ssoires N LAND I'S 1' SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -180 09 Zo'n brommer... ook erg handig voer U 0! een fsfrcs fiets, gezond voor iedereen, Z. J. van Hornoet deSTIJLwaarinuwilt eten vindt u bij GERO zilmeta Horloger Juwelier Optiek A, van der Weerd Sfe Deelnemer w a gfe ll Sfe Sfe Sfe Sfe Tf IX- ADVIESCENTRUM 'T VAARDERH00GT >i¥S'74 0e stunt van de Manifestatie iorrestoinweg 72a - Soest - Tel, 12883 Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe sfe Sfe Sfe sfe -§$<8s&<8§<i$<Se<&&<ge&#-§S'ie&'iS<§S<ie<iS#&<ie<§e<§S<SeSt'Se& Aan wisseltruc geld overgehouden CDA-fractie niet gelukkig met portefeuille verdeling in college Schriftelijke vragen aan de voorzitter van de raad Jan Visser voelt zich geisoleerd in raadsvergadering Schriftelijk verzoek aan burgemeester om andere plaats Soesterbersfse kleuters namen afscheid van ..juf" Jeanny wintersport NOORWEGEN 8 dagen ULLEHAMMER reeds va. 318,- Reisbureau Gerth ZiEKEJNAIJTO - I EL. 12721 Openingstijden jeugdsocieteit „Molensoos" Dominee-dichter Hans Bouma voor 't Nut Gestolen schilderij terecht Munitie uit Tweede M ereldoorlo? gevonden De mooiste klassieke opbouw- discotheek die U zich kunt voorstellen. Stereo-adviescentrum <~ÜDe gouden <Snaar Steenhofstraat 13 - Telefoon 0215512132 Soester Courant van donderdag 26 september 1974 A - HONDA geschikt or 8 perso- entueel met F IIVIWEG 22 - Tel. 10860 Een jury bestaande uit mevrouw N. Zegers-Zondag en de heren II. van Dam, A. van de Broek, L. Dryver en P. Swager heeft de in totaal 157 ingezonden foto's, die in het kader van de Manifestatie '74 Soest gemaakt werden van Eng of Kerkebuurt, beoordeeld en kwam daarby wat de pryzenverdeling bc treft tot het volgende resultaat. 1. T. van Oostende, Schaepmanstraat 53 (waardebon 200 gulden). 2. H. M. Lindberg, èmitsweg 345 (waardebon 200 gulden). 3. D. van Hees, Gallekamp Pelsweg 11 (waardebon 200 gulden). 4. C. P. Hilhorst, Olijkeweg 38 (vergro tingsapparaat). 5. G. B. Ekeler, Colenso 42 (litho ten- waarde van 100 gulden). 6. E. van Dijk, Albert Hahnweg 25 (ka mera t.w.v. 80 gulden). 7. J. Oversteegen, Varenstraat 72 (dia koffer). 8. H. M. van Beek, Meidoorn weg 13 (2 flessen drank). 9. G. van Brummelen, Gssendamweg 27 «(fotoalbum). 10. M. J. W. van Wijngaarden, Den Blieklaan 11 (set steekbeitels). De prijsuitreiking zal plaatsvinden op dinsdagavond 1 oktober om 20.45 uur in de Manifestatiehal. De foto's zijn vanaf de openingsdag tentoongesteld in de Manifestatiehal bij het restaurant. Een 5-tal verenigingen, die iets te maken hebben met planten, bloemen, vogels, vissen en byen hebben de koppen by elkaar gestoken en samen een stand ingericht op de Manifestatie '74, om de Soester medeburgers toe te roepen: „Mensen, je kunt hier niet alleen goed wonen en werken, maar ook nog plezierig leven!" Men wil zich op deze manier aan de bezoekers van de Manifestatie, voor stellen en hen die belangstelling tonen de mogelykheden voorleggen om lid te worden van een der verenigingen. Van elke deelnemende vereniging zal steeds iemand aanwezig zyn op de 6tand om uitgebreid inlichtingen en documentatie te verschaffen. Om vooral de bezoekers een indruk te geven van de „Groene Stand" volgt hierna een summiere opsomming (alfa betisch) van de deelnemers, hun doel stelling en adres van het secretariaat: Aquariumvereniging „Zilver Tetra". Aangesloten bij de Nederlandse Bond Aqua-Terra, vereniging van houders van aquaria, terraria en insectaria. Doelstelling: bevordering van aqua rium en terrariumkunde door o.a. de meest uitgebreide voorlichting door le zingen (1 x per maand) het houden van bondsdagen, congressen, excursies, ten toonstellingen, literatuur en het maand blad „Het Aquarium". Secretaris van de plaatselijke afdeling: A. Boers, Van Lenneplaan 14, Soest. De Byenvereniging. Deze maakt deel uit van de „Vereni ging tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland". Secretaris van de plaatselijke afdeling is P. Seegers, Varenstraat 380, Soest. De afdeling telt ruim 80 leden, waar van er 56 in Soest wonen; de anderen zijn verspreid over de aangrenzende plaatsen, waarbij Amersfoort het grootste deel voor haar rekening neemt. Bijna alle leden hebben bijen en de afdeling legt zich er op toe hen door het regelmatig geven van cursussen en begeleiding zóveel kennis van het bijen-houden bij te brengen, dat de volken goed verzorgd kunnen worden en vrij blijven van ziekten. Ook ter zake kundige sprekers treden regel matig op. Het reizen, waarbij de volken met tien tallen tegelijk verplaatst worden, speelt een grote rol in de afdeling, die dan ook regelmatig, naargelang het jaarge tijde in het zuiden van onze provincie, de Flevo-polders en op de heide bij Laren of Garderen te vinden is. Bijen, vooral bekend door de bestui ving van de fruitbloesem, leveren ver der het gehele jaar door, hun bijdrage aan de natuur. Zonder bijen geen bes sen, zonder bessen geen vogels enz. In Soest worden al honderden jaren bijen gehouden en verwacht mag wor den dat dit nog lange tijd zal door gaan. Op de stand van de Bijen vereniging, waar men alle inlichtingen over bijen- houden kan krijgen, is ook nog wat anders te verkrijgen nl. 'echte, pure bijenhoning. Loop die stand niet voor bij! De Floriavereniging. Deze vereniging bestond te Soest al voor de oorlogl Onlangs werd de 28-ste naoorlogse tentoonstelling gehouden van door schoolkinderen gekweekte planten. Regelmatig wordt er door plm. 15 ba sis-scholen te Soest en Soesterberg deelgenomen aan het opkweken van kamer- en/of tuinplanten. Het accent ligt dus vrijwel volledig op het kind, met de bedoeling om dit liefde bij te brengen voor alles wat groeit en bloeit. Door het bestuur zal bezien worden of het wellicht wenselijk is om naast, of misschien wel inplaats van het uitrei ken van plantjes, andere manieren te vinden om het kind bij de natuur te betrekken. Kortom: „Florialia" is een kleine „oude" vereniging, die „jong"- wil blijven. Secretariaat: Mevr. M. J. S,. van Hen- gel-Scheffer„ "Willibrordusstraat 9, Soest. De Koninklijke Nederlandse Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde. De afdeling Soest is een onderdeel van de gelijknamige landelijke Vereniging, die in Den Haag, Elandstraat 42, zetelt. Het secretariaat van de afdeling Soest: W. Endendijk, Paulus Potterlaan 22, tel. 1 57 87. De Vereniging stelt zich ten doel de belangstelling voor de natuur en de kennis van bloemen, bomen en planten in de meest ruime betekenis te ver breiden en hiermede dè belangen van de tuinbouw en plantkunde te dienen. Zij tracht dit doel te bereiken onder andere door het bevorderen van een juist gebruik van bloemen en planten in tuin en huis én door vele andere haar ten dienste staande middelen. Aantal leden 120. Teneinde belangstellenden daarover uitgebreid te informeren, zijn geduren de de gehele tentoonstellingsperiode leden van de vereniging aanwezig, met veel documentatie, literatuur, mede delingen over het nieuwe jaarprogram ma, lezingen, excursies, cursussen (bijv. bloemschikken en snoeien) enz. De vereniging is van oordeel dat voor veel van haar leden, of zij nu over een grote of kleine tuin, kamer of balcon beschikken kunnen, bezig zijn in de natuur, met bloemen en planten, vo gels, vissen of bijen, van onschatbare ontspannende, recreatieve waarde is en een bron van levensVreugde. De Soester Vogelvrienden. De op 15 november 1952 opgerichte vo gelvereniging „De Soester Vogelvrien den" telt momenteel 110 leden. Doel stelling: de leden te begeleiden bij het kweken en .verzorgen van alle rassen vogels. Dit geschiedt onder meer door het geven van lezingen en het ver strekken van lectuur over vogels. De jeugdafdeling probeert de jonge le den te adviseren en bemiddeling te verlenen bij eventuele aankoop van vogels. Als lid van de vereniging ont vangt men naast het eigen blad „Kweeklust" het boekwerk „Onze Vo gels" uitgave van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, het overkoepe lend orgaan, waarbij de afdeling Soest aangesloten is. Op de Groene Stand zal men U graag alle gewenste inlichtingen geven. de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). Koortsachtig wordt er sinds maandag j.1. gewerkt door de in totaal 58 stand houders om hun domeinen zo keurig mogelyk tydig gereed te hebben. Op de foto een overzichtje van de beginfase. Foto: Herman van Dam SALON STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST TELEFOON 02155- 12842 Snel en voordelig. Keus uit TOMOS - FANTIC - BATAVUS BERINI Keus uit JUNCKER - B.S.A. - RALEIGH MAGNEET Ga snel naar Uw Rywiel- en Bromfietsspecialist Van Weedestraat 68-70 - Soest Telefoon 02155-16555 SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Sfe Sfe Sfe Sfe Sfe sfe Sfe Sfe iedere avond voor iedereen, aanvang 8 uur 's avonds. Opgeven 's Avonds aan de stand. ©p de dag op het Vaarderhoogt. Of hellen telefoon 12883. Wij verkopen op de M'74 aantrekkelijke artikelen tegen beurs- pryzen. Voor de verandering en beslist anders dan de bedoeling was van de buiten landers, heeft dit keer een uitgezocht „slachtoffer" geld overgehouden aan een by hem toegepaste wisseltruc. Dat gebeurde afgelopen zondagmiddag bij de benzinepomp van garage Alblas aan de Van Weedestraat. Bij de pomp bediende, de student Jan Willem O. (17) kwamen twee, enige talen door elkaar sprekende, buitenlanders, moge lijk Turken, die een "blik olie bestel den. Zij hadden geen auto bij zich en be taalden met een biljet van 100 gulden. Voordat er gewisseld werd liet een van de tweede mannen ook 12 briefjes van 25 gulden zien, waarvoor hij driemaal honderd gulden wilde hebben. Toen de beide mannen het kleine kantoortje verlaten hadden, maakte de pompbe diende snel zijn kas op en hij consta teerde dat hij zeven briefjes van 25 gulden miste. Hij liep naar buiten en vertelde de twee buitenlanders die nog niet verweg waren: „you did stole mo- ney of me". Dat lieten de mannen niet op zich zitten en zij gaven een hoe veelheid geld waarop zij verdwenen; lopend en zonder het blik olie mee te nemen. Opnieuw werd de kas opgemaakt* en toen bleek de pompbediende 225 gul den teveel in kas te hebben. Er werd een poging in het werk gesteld de mannen te achterhalen, maar dat had geen succes. Achteraf bleek ook het bedrag van 225 gulden niet te kloppen, maar de kas sloot wel met eenover schot. Dat ligt voor de beide mannen C O Evenals de fractie van de PvdA niet bijzonder gelukkig is met het feit dat de burgemeester de portefeuille van Ruimtelijke Ordening onder haar beheer genomen heeft, maakt ook de CDA-fractie bezwaar tegen deze gang van zaken. Gekant is zy ook tegen het feit dat de portefeuilles ruimtelyke orde ning en grondbedrijf niet by één lid van het college zijn ondergebracht, ook al omdat dit in strijd is nfet eerder door de raad gemaakte afspraken. In een brief aan de voorzitter van de raad wordt gevraagd in de eerst vol-1 gende raadsvergadering de reden van deze gang van zaken uiteen te zetten.' De brief luidt alsvolgt: „Zoals uit het ons toegezonden over zicht blijkt, is bij de verdeling der portefeuilles, die van Ruimtelijke Or dening onder gebracht bij de voorzit ter van het College van Burgemeester en Wethouders. Hoewel de verdeling der portefeuilles binnen het College van B en W een aangelegenheid is van dit College, me nen wij, dat een portefeuille als die van Ruimtelijke Ordening, niet bij de voorzitter behoort te berusten. Deze portefeuille draagt een dusdanig politiek stempel, dat wij het betreu ren, dat deze is onder gebracht bij de voorzitter van het College. Verder heeft het ons bevreemd, dat ruimtelijke ordening en grondbedrijf thans gescheiden zijn, hetgeen wij in strijd achten met eerder door de raad gemaakte afspraken. Gaarne vernemen wij van U In de eerst volgende raadsvergadering, wat de re den is geweest, dat meergenoemde por tefeuille van ruimtelijke ordening niet aan één der gekozen wethouders is toegewezen, alsmede wat de reden is, dat het grondbedrijf van de ruimtelijke ordening is los gemaakt." Het raadslid Jam Visser van Progressief Soest heeft in de raadszaal een plaats toegewezen gekregen, rechts van het college, als eerste vóór de flractie van het CDA. Hy is daar niet gelukkig mee omdat hu zich geïsoleerd voelt. In en brief aan de burgemeester'vraagt hij haar hem uit zyn isolement te verlossen, omdat hij contact met de publieke tribune bijzonder op prüs stelt. De heer Visser is verbaasd dat zijn persoonlijke correspondentie met de voorzitter van dè raad aan de open baarheid wordt prijsgegeven; het was namelijk geen brief aan het college, die mogelijk wel via het bureau voor lichting aan de pers bekend zou kun nen worden gemaakt. Visser schuwt de openbaarheid geens zins en meent ook dat het „voor de tribune-praten" tijdens raadsvergade ringen niet als iets „vies" bekeken mag worden. „Daar zijn die vergaderingen toch voor", meent hij; „we mogen het toch wel een beetje leuk brengen om de mensen wat meer te betrekken bij het raadswerk en het bestuur van de gemeente". Jan Vissergeïsoleerd Gisteren was het feest voor de kleu ters van de christelijke kleuterschool Prinses Marijke te Soesterberg, want juffrouw Jaenette Waardenburg trad toen in het huwelijk met de in Soest bekende organist Gert Muts. De 70 kleuters wachtten het bruidpaar met bogen en vlaggen op bij de Johan- neskerk te Amersfoort. Na afloop van. de kerkdienst, waarin dominee E. van Loenen voorging, was het feest wat tevens een afscheid betekende, omdat juffrouw Waardenburg na zeven jaar kleuterleidster geweest te zijn, het on derwijs verlaat. Volledig verzorgd. Inlichtingen en boekingen SOEST - LAANSTRAAT 66 TELEFOON 02155- 12683 De jeugdsociëteit Molensoos zal voor taan geopend zijn van vrijdag van 20 tot 24 uur (toegangsprijs voor leden 1,zaterdag idem en zondag van 14 tot 17 uur (gratis voor leden) en van 19.30 tot 23 uur (ƒ1,- Voor leden). Op iedere soos-avond zal de deur om 22 uur dicht gaan. Daarna wordt nie mand meer toegelaten. De toegang is alleen voor leden. Men kan zich opgeven als kandidaatlid. La ter krijgt men dan een kaart thuis ge stuurd, als men is toegelaten. De Mo lensoos is ieder weekeinde geopend. In de toekomst is het de bedoeling, dat de soos ook enkele dagen in dè week opengaat. Er zal dan een ander pro gramma zijn, dan in de weekeinden met b v. film, expressie, discussie ed. De vulling van het programma hangt voornamelijk af van wat de bezoekers van de soos wensen. Naar aanleiding van de tentoonstelling in de bibliotheek van 82 schilderijen van Rien Poortvliet, houdt de dominee dichter Hans Bouma vanavond in de zelfde bibliotheek een spreekbeurt. De avond wordt georganiseerd door 't Nut en begint om 20.15 uur. De schilderijen van Rien Poortvliet vormen de grondslag voor het boek „Hij was een van ons". De bijpassende teksten voor dit boek schreef Hans Bouma. Hij vertelt vanavond meer over de achtergronden. Bovendien mag verwacht worden dat hij zal inhaken op een van de vele aktualiteiten waar over hij publiceerde, zoals „de mens in het milieu", „het Kalkar project", „de afsluiting van de Oosterschelde". Bouma is auteur van de boeken „in de schaduw van God"; „met andere woor den"; „hoop doet leven"; blij met een dooie mus"; liedjes van verlangen" en „het belooft een mooie dag te worden". Met een variant op deze laatste 'titel mag gezegd worden, het belooft een mooie avond te worden. Het op 13 september j.1. gestolen schil derij. uit de kamer van de heer J. E. (64) in Zonnegloren, is terecht. Het bleek te zijn ontvreemd door de 21- jarige schoonmaakster A. van B. uit Utrecht. Het kunstwerkje is aan de reeds vier jaren in Zonnegloren ver blijvende heer E. teruggegeven. O O Bij graafwerkzaamheden in haar tuin aan de Korte Brinkweg 22b trof mej. M. een stengun, munitie en granaten aan. Zij waarschuwde de politie, die op haar beurt de EOD in Culemborg van de vondst in kennis stelde. Het spul zal opgehaald worden. Wat zou U denken van een klassieke discotheek, bestaande uit 44 sublieme langspeelplaten in 4 prachtige cassettes, met op namen van de grote meesterwerken, uitgevoerd door kunstenaars van wereldniveau, zoals The Academy of St. Martin-in-the-Fields, het Concertgebouworkest met Bernard Haitink, I Musici, de Wiener Philharmoniker, Colin Davis, Herbert von Karajan, Arthur Grumieaux, Herman Krebbers, Ingrid Haebler, Vladimir Ashkenazy, het Quartetto Italiano, Maurice André, Elly Ameling, Joan Sutherland en Dietrich Fischer-Dieskau? Zo'n unieke discotheek - op te bouwen in 22 maandelijkse af leveringen - is binnenkort voor iedere muziekliefhebber bereik baar. Daarom nodigen wij U graag uit voor een bezoek aan onze zaak. U kunt dan zien hoe de komplete uitgave van „DE KLAS SIEKEN" eruit gaat zien. Een wonderlijk laag bedrag per maand hoeft u te betalen om in het bezit te komen van DE KLASSIEKEN, nl. slechts ƒ24,90. Dat is de normale prijs voor één nieuwe klassieke LP. Maar nu kijrgt u er twee langspeelplaten met topopnamen voor en boven dien - bij de komplete serie - gratis vier verzamelcassettes. U kunt zich bij ons reeds in laten schrijven. In 22 maandelijkse afleveringen: de grote meester werken in sublieme vertolkingen op 44 langspeelplaten In 4 prachtige cassettes. Mie gegevens over deze unieke uitgave in onze informatie- folder DE KLASSIEKEN

Soester Courant | 1974 | | pagina 7