09.- RADIO DE JONGH Eenmalig® portable RADIO - aanbieding Ëetaliug abonnementsgeld vierde kwartaal 1974 MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN Zelfs KAPSALON HENRI is aanwezig Nu voor 1 week voor Oppositie voor wethouder Ebbers moeilijk te verteren Absurde instelling van directeur gemeentewerken Formele aanvragen voor twee bijzondere lagere en kleuterscholen in Overhees Van bouwen misschien nooit sprake S.0. Soest verloor opnieuw R.K. Kerkdiensten J.O.V.D. niet van de WD Gevonden voorwerpen Inbraak Van der Huchtschool Nonchalante autobezitter Brommer voor de derde Gassetterecorder uit auto gestolen maal gestolen Gestolen sigaretten teruggevonden Door rood lieht gereden Nachtelijke klokkeluiders aangehouden Nieuw bestuur Sport stichting nodigt leden uit Opstellingen VVZ-elf'tallen in een piepklein maar oergezellig kap salonnetje. Op de openingsavond (vrijdag dus) '74 km&PT kapper Hsnri iedereen GRATIS tussen 20.00 en 21.30 uur. Dan wordt het toch nog gezellig... REEDS Afmetingen: 28 cm breed en 16 cm boog 5 druktoetsen voor: aan en uit FM golf Midden p!f Lange golf Korte golf Volume regelaar Aparte toonregefaar FM antenne Ingebouwde middengolf-antenne Aansluitingen voor gramofoon en cassette- of bandrecorder Kan op stroom en batterijen 6 maanden garantie Vergelijkbare winkelwaarde 189,— VAN WEEDESTRAAT 46 TELEFOON 13467 Soester Courant van donderdag 26 september 1974 In de eerste openbare vergadering van de commissie openbare werken heeft de nieuwe oppositie, het CDA en Progressief Soest, zich duchtig geweerd. De kersverse wethouder van openbare werken, de heer Ebbers, had het er, vooral in het begin, bijzonder moeilijk mee; hij verloor zijn geduld duidelijk en maakte foute gevolgtrekkingen. De directeur van gemeentewerken deed het nog absurder en kwam met een soort ambtelijk sabotage voorstel. En dat allemaal omdat de heer G. Stam (CDA) zich niet voetstoots neer legde bij een verzoek 88.000 gulden krediet te willen beschikbaarstellen voor de aanschaf van een nieuwe vrachtauto voor gemeentewerken. Het moest een vrachtwagen worden met een grijper en de heer Van Aalst (WD) vroeg als eerste of de grijper van de oude wagen, die na tien jaar gebruik versleten heette te zijn, niet overgezet kon worden. De directeur van gemeentewerken wist niet of zo'n apparaat op de oude wagen zat, maar als dat het geval was, dan was hij in ieder geval ook versleten. De heer Stam (CDA) informeerde naar de huidige staat van de vrachtwagen; hoe slecht die wel was, hoe hoog de reparatiekosten wel waren en of er niet beter ingeruild kon worden. Ook wilde hij weten of gemeentewerken aan het merk DAF vastzat en hij vroeg tenslotte ook van andere merken offer tes aan te vragen. Steun kreeg de heer Stam van de heer Visser (P.S.) die ook een vergelijkende offerte gemist had, alsmede een keu ringsrapport van de oude wagen. „Ik heb", zei de heer Visser, „wel eens ge hoord dat een in Soest afgekeurde brandweerwagen, nog steeds dienst doet bij de brandweer van Schiphol". Ik geloof het allemaal zomaar niet". Wethouder Ebbers concludeerde (te) vlug, dat de nieuwe auto er dan dit jaar wel niet meer zou komen en de directeur van gemeentewerken maakte de verbazingwekkende opmerking: „Het is geen moeite een paar offertes over te leggen, die geheid duurder zyn". Wethouder Ebbers meende ook dat men met het kopen van een Daf, de werk gelegenheid in, Nederland steunde, maar die opmerking werd nauwelijks serieus genomen. De heer J. Hilhorst (WD) kwam zijn wethouder te hulp, door te stellen dat standarisatie van merken in het gemeentelijk-autopark, de werk zaamheden van de monteurs verlichtte. Hij twijfelde kennelijk aan veelzijdig heid en had ook geen oor voor het ar gument van de heer Stam dat er in de autowereld sprake was van standaar- dizatia Uiteindelijk werd besloten het krediet te verlenen nadat wethouder Ebbers had toegezegd te zullen „pro beren" offertes over te leggen vóór de e.k. raadsvergadering van de merken Henschel, Mercedes en Fiat. Voor de aankoop van een kolkenzuiger ln plaats van een k-raakperswagen speelde zich bijna hetzelfde af. Ook hier vroeg de oppositie naar vergelij kende offertes. Met het voorstel 75.000 gulden beschik baar te stellen en voor de uitbreiding van de motorvoertuigenherstelwerk- plaats van gemeentewerken, ging men accoord. Do heer D. Hoekstra (CDA) zal op zijn verzoek geïnformeerd wor den wie de werkzaamheden gaat uit voeren. Het zal ondershands uitbesteed worden, om de kosten niet de pan uit te laten rijzen. Busljjntje Overhees Raadslid Visser mocht daarna zelf sleutelen aan het antwoord dat hy van de raad krygt op zyn brief van 6 augustus, betreffende het opheffen van de busdienst naar Overhees. Hij deed dat niet, ook niet nadat wethouder Ebbers bepaalde onnauwkeurigheden in de gevolgde procedure had toege geven. De wethouder verklaarde dat een ver zoek van de commissie vervoersver- gunningen in een brief van 14 mei j.1. niet was gehonoreerd. Om onbegrijpe lijke redenen was de brief doorgegeven aan de ambtelijke verkeerscommissie en als gevolg daarvan werden de be langhebbende bewoners niet in kennis gesteld van de mogelijkheid in Den Haag protest te laten horen tegen de voorgenomen opheffing van de bus dienst. In hoeverre dat nog terugge draaid kon worden, werd onderzocht, al klonk er niet veel hoop uit de me dedeling van de wethouder. Overigens zal de dienst reeds in januari a.s. op geheven worden en niet zoals men oor spronkelijk dacht, bij het ingaan van een nieuwe dienstregeling. De eerste openbare vergadering van de nieuwe onderwijscommissie droeg het kenmerk van onervarenheid by zowel de wethouder als het merendeel van de leden. De agenda telde eigenlijk drie hamerstukken, aanvragen van bijzondere schoolbesturen voor het verlenen van medewerking voor het stichten van scholen. Het betrof slechts aanvragen, geen bouwplannen en medewerking moet verleend worden indien de nieuwe school door het wettelijk minimum aantal leerlingen zal worden bezocht. Informatie De zekerheid die mevrouw M. van van Stiphout-Croonenberg (PvdA) vroeg kon niet worden gegeven, omdat het scholen in de nieuwe wijk Overhees betrof. Redelijke zekerheid achtte men wel 'aanwezig. Overigens wordt er voorlopig slechts een school gebouwd, door de gemeente in dit geval, die door de drie rich tingen (r.k., prot. chr. en openbaar) zal worden bevolkt. In onderling over leg zal worden bepaald, dat was al wel afgesproken enige tijd geleden en dat bleek ook uit de correspondentie, wel ke „richting" de school eventueel zal voortzetten. De secretaris van de commissie, de heer J. Veraar, zette dat nader uiteen, zoals ook de heer C. Verheus (CDA) en reeds jaren lid van de onderwijscom missie geruststellend kon verklaren, dat er slechts sprake was van „indekken", min of meer een formaliteit, die even wel waarborgt dat men aanspraak kan maken op voorzieningen. De aanvraag van „De School met den Bijbel" om het voedingsgebied van een eerdere aanvraag betreffende Klaarwa- ter en Boerenstreek uit te breiden met Overhees, bevreemde mevrouw P. Oranje-Entink (VVD). Zij dacht dat dat schoolbestuur in eerste instantie de Insingerschool zou laten bevolken. Om dat echter het oorspronkelijke uitbrei dingsplan van de gemeente (na Klaar- water eerst de Boerenstreek) achter haald was, en men nu begonnen was met de bouw in Overhees, wilde het bestuur nu ook Overhees volledigheids halve in de aanvraag genoemd zien. Een voorstel van mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg de schoolhoofden te vragen exemplaren van de school kranten te verzenden aan alle leden van de onderwijscommissie en hen bo vendien te vragen eenmaal per jaar een schoolverslag op te maken ten be hoeve van de commissie, kreeg alge mene by'val. Een voorbehoud maakte de heer C. Verheus. Hij dacht dat men niet al te idealistisch te werk mocht gaan. om dat de realiteit was dat het college van b. en w. als schoolbestuur fungeert en de onderwijscommissie niet anders dan een adviescommissie kan zijn. Men mocht niet op de verkeerde stoel gaan zitten, ook al omdat schoolhoofden vol doende mogelijkheden hebben (ouder raad en schoolraad) om wens kenbaar te maken. Met de andere commissie leden was hij het 'eens dat het krijgen van informatie het adviseren waarde voller kan maken. De wethouder zal een en ander bij de schoolhoofden ter sprake brengen. Dat zal hij ook doen in verband met een brief van een lan delijke kerngroep „ouderparticipatie". Hij zal informeren hoever het op iedere school staat met hulp van ouders ter ondersteuning van het onderwijs. Informatieve vragen van mevrouw Oranje betreffende culturele vorming op de lagere scholen, werden door haar fractiegenote mevrouw Korthuis beant woord. Opnieuw heeft Soest verloren; nu in de uitwedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit. Reeds na zeven minuten werd tegen een 1-0 achterstand aangekeken, toen doelman Kamphorst de spekgladde bal even losliet. Het duurde nogal enige tijd, voordat Soest daar wat tegenover kon stellen en meer aan geluk dan aan spelinzicht was het te danken dat Zwaluwen Vooruit de score niet verhoogde. Er werd zo slordig met kansen omge sprongen dat Soest de tijd kreeg wat meer vat op het spel te krijgen. Dat had nog voor de rust resultaat, want Uyens schoot de gelijkmaker in. 1-1. Na de thee namen de gastheren weer het initiatief, maar nu had Kamp horst er meer kijk op. Hij verrichtte menige fraaie safe tot ook hij na twin tig minuten zwichtte voor een onhoud baar schot. 2-1. Soest probeerde daarna tevergeefs er nog wat van te maken; de stootkracht ontbrak, zoals men het ook mentaal moeilijk had. Men was niet opgewas sen tegen iets meer fysiek geweld van Zwaluwen Vooruit en dat was jammer, want een gelijkspel was eigenlijk wel verdiend geweest. Eindstand 2-1. De stand is op het moment alsvolgt: Midlandia Brederodes Zwal. Vooruit Vreeswijk Minerva 3-5 De Meern 3-3 3-5 SO Soest 3-2 2-4 Ultrajectum 3-2 3-4 SCH '44 3-2 2-3 SEC 3-1 3-3 HVC 3-0 Over enkele dagen breekt het vierde kwartaal weer aan, zodat het abonnementsgeld voor ons blad voor het vierde kwartaal 1974 voldaan moet worden. De kwitanties hiervoor worden binnenkort aan onze incasseerder afgegeven. Vele abonnees voldeden aan ons verzoek om het gehele jaar in eens te voldoen of betaalden begin juli het tweede halfjaar, waarvoor wij zeer dankbaar wartji. Voor deze abonnees is dit verzoek dus niet bedoeld. 1 Een klein deel van onze abonnees wcirdt echter nu het vierde kwartaal ad ƒ4,75 schuldig. Betaling kan geschieden contant aan ons kantoor; door over schrijving op giro 126156, of door starting of overschrijving op onze rekeningen by de Nederlansche Middenstands Bank, Soest of de Rabo Bank. So<t>t. Dit geldt ook nu niet voor die abonnees, die automatisch hun abonnementsgeld overmaken. Dit gaat zondec wijziging gewoon door. Na 15 oktober gaan de kwitanties naar de incasseerder. Dan is het niet meer te voorkomen, dat hy toch by U aanbelt als U na 15 oktober gireert. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT De heer Visser was het niet geheel eens met de wethouder, in het bijzon der niet wat betreft de vergeetachtig heid. „Tensen heeft nog vooraf telefo nisch gewaarschuwd dat de bewoners bezwaar konden maken, maar op het gemeentehuis heeft men die medede ling naast zich neergelegd". Hy zei ook verheugd te zyn dat nu toegegeven werd dat zo'n busdienst niet acht maar twee ton zou gaan kosten. (In de raads vergadering noemde de burgemeester indertijd het bedrag 8 ton). De heer Visser verklaarde er in de komende raadsvergadering nog wel op terug te zullen komen. De heren Hoekstra en Stam van het CDA informeerden naar de toekomst mogelijkheden voor de bewoners van Hees. „Daar wonen toch mensen, die kun je niet zo maar aan hun lot over laten", aldus de heer Stam. Dat zomaar bleek nogal mee te vallen. Uit de cij fers bleek dat gedurende 34 ritten in totaal 45 man was vervoerd. Verder wees de wethouder op het feit dat een busdienst, waar danoök in de provin cie, niet los gezien mocht worden van andere verbindingen. De opmerking van de heer Stam, te onderzoeken of er niet met kleinere busjes gereden kon worden, sneed geen hout, omdat de personeelslasten in verhouding het zwaarst drukken op de exploitatie van zo'n dienst. Onderhoudsplan Breedvoerig werd vervolgens gedis cussieerd over een voorstel 6800 gulden krediet beschikbaar te stellen voor het „ontstoppen" van ventilatiekanalen van de gemeentelijke premiewoningen aan de Bilderdyklaan. Er zaten restanten van vogelnesten in en er zullen voor dat geld afdekkappen worden aange bracht. Ex-wijkraadlid Van Aalst (WD) vond het bést maar vroeg zich af waarom geen gehoor gegeven werd aan soort gelijke verzoeken uit Soesterberg. Een. schriftelijke klacht van anderhalf jaar oud, was slechts beantwoord met de mededeling dat er t.z.t. iets aan gedaan zou worden. Volgens de directeur van SOEST De artsendienst wordt waargenomen door J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 12423 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel.' 12434. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter A. W. Moll van Charante, Paltzer- weg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar op volgende week vrijdag 18 uur, Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn. Tel. 02154-2432. Extra apotheek dienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 u. tot maandagmorgen 7 u. zuster J. van Druunen, Simon Stevin- laan 7, Soesterberg, tel. 03463-2729 en zuster G. Chamoun, Steënhoffstraat 76, tel. 16906. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zuster H. Sijtsma en zuster G. H. Pluim, Bosstraat 29, tel. 14610. Tn het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770 zijn de wijkverpleegkun digen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur. Tevens wor den op deze uren 1 verpleegartikelen uitgeleend. gemeentewerken was de overlast in de Bilderdijklaan erger en de klachten van 81 van de bewoners van ge meentelijke premiewoningen te Soes terberg betrof zijnsinziens zaken die te maken hadden met het groot-onder houdsplan. Hoever het daarmee stond werd niet duidelijk. Wel zal er volgens de wet houder geen modelwoning meer wor den ingericht; de ervaring met de wo ningwetwoningen had geleerd dat dat niet effectief hielp. Op verzoek van de heer D. Hoekstra (CDA) zal er evenwel wat concreter geantwoord worden op vragen dienaangaande van de bewo ners. Speelterreinen Tot slot werd ingegaan op de brief van het buurtcomité uit de wijk ,,'tHart" inzake de aanleg van speel- gelegenheden. Die zullen er nu wel gaan komen. De kosten worden ge raamd op liefst 62.000 gulden en dat was meer dan de heer Visser kon ver werken. „Is dat niet wat overdreven", vroeg hij met verwijzing naar een brief van de directeur van gemeentewerken waarin ondermeer de vragen van het comité „in zekere mateoverdreven" genoemd werden. Hii was overigens blij dat er nog een gesprek kwam met de bewo ners en hij had er vertrouwen in dat het allemaal naar genoegen geregeld zou kunnen worden. Ook de heer Van Aalst (VVD) kwam het bedrag tame- Parochie Soest. Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. WUlibrordusstraat tel. 19943. Zate,dag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering Zondag 12 uur Eucharistieviering St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentessclaan. 10 uur ds. J. v. d. Pol, Soest. 15 uur ds. D. H. Bosma, Afscheids- dïenst. „De Open Hof", Dalweg'Veenbesstraat 10.30 uur ds. Jac. Smit. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. J. E. Drost, Baarn. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor eredienst en pastoraat. Jeugdkerken. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool; Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Juliankerk, Julianlaan. 9.30 uur ds. T. Spilker, Leusden. 17 uur dr. J. Rinzema. „De Open Hof", Dalweg'Veenbesstraat 9 uuir ds. M. Wilschut. 17 uur ds. T. Spilker, Leus den. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 9.30 uur dr. J. Rinzema. 17 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (Vrygemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 uur ds. P. Deddens, Hilversum. 14.30 uur ds. L. Moes, Driebergen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10.30 en 19 uur ds. Heerma, Nunspeet. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg'hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Van Haaren. VERENIGING VAN VRIJZINNIG godsdTenstigen Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal, G. J. Mensink. Woensdag 2 oktober, 20 uur, R. van Dam. Schaapskooi, Klein Engendaahveg 52. 16 uur G. J. Mensink. Baby-crèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 uur prof. dr. H. N. Ridderbos, Kam pen. 17 yur ds. J. C. Hagen, Leersum. Hervormde kerk 10 uur J. A. de Waard, Amersfoort. 10 uur Jeugdkapel, mevr. Schouten. 19 uur ds. W. Sirag, Leusden. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemncsserwcg 10.30 uur dhr. Th. A. J. Wittenberg, Hilversum. Geref. Kerk „Vrye Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. overtrokken voor; in de wijk Klaar- water stonden voor duizenden guldens aan speelmaterialen en hij had gecon stateerd dat er zo nu en dan weieens twee a drie kindertjes mee bezig wa ren. De heer D. Hoekstra (CDA) meende dat net begonnen was om „veilige" speelplaatsen voor de allerkleinsten uit de buurt, de kleuters en de kindëren tot 8 jaar. De groteren konden t.z.t. naar het trapveld dat aan de Koningin nel aan aangelegd zal worden en waar voor een brief naar G.S. onderweg was. Hij verzocht spoed te maken met en kele door hem aangegeven terreinen. Dat hoefde zijn inziens allemaal niet zo verschrikkelijk lang te duren. Daar zal naar gestreefd worden. Abusievelijk vermeldden wij in onze krant van 19 september dat de J.O.V.D. Soest e.o. de jongeren organisatie was van de VVD. Niets is minder waar; het is geheel onjuist. De JVOD is een „onafhankelijke liberale jongerenorga nisatie", waarvan acte en graag her steld. Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: zadeldekje, poes, kinderbril, diverse fietsen, diverse bankbiljetten, diverse honden, enkele portemonnaies met in houd, kinderjasje, bril en damesvest. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen bij het politiebureau. Ingebroken werd in de Van der Hucht- mavo aan de Valeriaanstraat. De onbekende dader kwam het gebouw binnen na een raamsluiting geforèeerd te hebben. Vele lokalen werden door zocht, maar er wordt niets vermist. De schade aan het raam bedraagt circa 50 gulden. De heer G. van B. heeft bij de politie zijn rijbewijs, kentekenbewijs en pas poort terug kunnen halen. Die paperas sen werden 's nachts aangetroffen in zijn niet afgesloten auto, die hij voor zijn woning aan de Nieuweweg had ge parkeerd. In de auto liet de politie een briefje achiter met de mededeling dat de papieren meegenomen waren uit voorzorg. Voor de derde keer heeft de verpleeg kundige Arabella V. (22) bij de politie aangifte gedaan van het verdwijnen van haar 'bromfiets. Die had zij, niet afgesloten, gestald in de gemeenschap pelijke bergplaats onder een flat aan de Haverweerd. De beide vorige keren kwam de brommer terecht en dat was ook nu weer het geval. De verpleegster kreeg voor de derde keer het advies haar bromfiets op slot te zetten. Veertien sloffen sigaretten werden ge stolen bij supermarkt Kerver aan de Steenhoffstraat. Vermoedelijk heeft de dader zich in laten sluiten, want van braak was niets te vinden. De sigaret ten werden teruggevonden op het erf van de melkhandelaar J. aan de Steenhoffstraat. Hoe ze daar terecht gekomen zijn vertelt het verhaal niet. Mogelijk Ms de onbekende man daar verrast bij het maken van nieuwe plannen. Vermoedelijk omdat zij door rood licht reed werd de 17-jarige bromfietsster mej. R. L. op de Soesterbergsestraat aangereden door een personenauto, be stuurd door de heer S. B. L. (58) uit Soest. Mej. L. liep lichte verwondin gen op en werd voor behandeling per ambulance naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. Zij stak, komende van de Ossendam- weg, richting Vondellaan de Soester bergsestraat over, nadat het verkeers licht op rood kwam. Volgens getuigen verklaringen zou ook d^ autobestuur der, die op de Soesterbergsestraat rich ting Soesterberg, reed door het rode licht gereden zijn. Beide voertuigen werden beschadigd. Twee mannen, de 23-jarige fietsen maker R. F. L. en de 25-jarige dak- bedekker R. H.,-beiden uit Soest, wer den het afgelopen weekeinde diep in de macht aangehouden in verband met het luiden van de klokken van de Ichtuskerk en van De Open Hof. Meer- deze in de slaap gestoorde mensen waarschuwden de politie die na veel moeite de twee mannen opspoorde. L. bekende; H. had staan luisteren. Pro- ces-verbaal wordt opgemaakt. Er schij nen overigens meer klokkeluiders in het spel geweest te zijn. Mevrouw S. B. wonende aan de St. Theresiastraat deed aangifte van dief stal van een cassetterecorder ter waar de van 150 gulden. Het apparaat had zij in haar auto achtergelaten, waar-1 /an de onbekende dader het linnendak had losgetrokken. Hij nam ook een regenjas uit de auto mee, maar die werk teruggevonden in een nabijgele gen tuin. Het kersverse bestuur van de Sport- s ichting heeft sportverenigingsbestu- ren uitgenodigd voor een informele kennismakingsbijeenkomst, die gehou den zal worden op donderdagavond 26 september a.s. in* het restaurant van het Natuurbad. Hoogerheide 3-VVZ '49 3 A. Smink, C. Koopman, L. Hilhorst, D. v. d. Bovenkamp, P. Hoek, F. Bun- nik, G. v. d Grift, J. van Doorn, W. Huyink, W. Hilhorst, J. Verhoeve. Wis sel: J. Hop. OSO 4-WZ '49 4 H. Roetman, H. Beernink, J. van de Wal, R. van Herwaarden, H. Voortjes, P. Voortjes, M. Vetkamp, R. van de Veen, P. van Rouwendaal, W, van Slo ten, G. Brons, R. Schoonderbeek, P. Monnee. VVZ '49 5-Altius 6 J. van Eyk, A. Kramer,' J. Brouwer, J. van Campen,, W. Floor, G. Kok, L. Groot, F. van Hornsveld, B. van Neer bos, T. van Wijk, J. Kampen. Wissels: H. Kruiswijk en W. v. d. Meer. VVZ '49 6-Zuidvogels 10 D. Renooij, H. Demmers, R. Brouwer, P. van Jaaren, L. Brunt, J. Groart, W. v. d. Kuilen, R. ten Hove, Jan Brou wer, R. Westland, Jaap Brouwer, C. van Huenen, J. van Kooij Gzn., A. v. d. Breemer. Zuidvogels 9-VVZ '49 7 G. Smit, H. van Velzen, N. v. d. Wak ker, T. Ruizendaal, C. van Reijn, G. van Kooij, D. Duits, D. Pellegrino, C. Stolwijk, G. Wijma, C. Ruizendaal. Wissels: Van Ginkel en Y. Huisman. TOV 6-VVZ '49 8 C. Boeklagen, A. de Weerd, H. Wegerif, A. Meidam, J. Bunnik, H. van de Brink, J. v. d. Vlekkert, J. Boekema, A. Mooibroek, D. Wouters, J. Nij man, W. Bloemendaal. Tijdens de Manifestatie '74 verkoop van byouterieën.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9