Deelnemer li Makelaarskantoor J. Post kreeg nieuw kantoor Extra voordeel - Extra voordeel REEHORST-Supermarkt Brigadier C. de Bruin nam afscheid perthof LUXE KEUKENS schipper's - wfinall Of Bonus-Sparen voor u een gunstige Spaarvorm is, is een kwestie van Plussen en Minnen. en 1/4 liter SLAGROOM1.22 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Massief eiken meubelen Heel kilo pracht RÜLAPPIN0.50 100 gram ACHTERHAM (de echte) hier08 250 gram Van Nelle snelfilter KOFFIE hier1.08 Literblik Hero APPELMOES slechts99 Pak RAMBIX (Nutrieia) m 84 MELKBROOD geen 137, hier99 Fijn stukje CHSPOLATA GEBAK geen 285, hier 2.29 Literpak KARNEMELK 65 Heel kilo geschraapte WORTELTJES69 10 stuks extra grote PERSSINAASAPPELEN vol sap, nu 1.40 V/2 kilo Beurré Hardy, zeer fijne HANDPEREN 98 TEGELS en PLAVUIZEN SOEST Spreekuur wethouder openbare werken maaswinkel Bonus-Sparen hij de NMB. Alleen voor constante Spaarders. 12V2 jaar Stichting „Pe Paardenkamp" Soesterbergsestraat 51 B. t.o. busstation „Spullenhulp" zond telegram aan Manifestatie '74 „Het was goed dienen bij het Soester orps "SPATOURS Christofle UW FIAT AGENT i AUTOBEDRIJF Dura N.V. gaat bouwen in Egghermonde Zaterdagmiddag concert Utrechtse Domkerk MET LAGE PRIJZEN Soester Courant van donderdag 3 oktober 1974 Vethouder Ebbers houdt donderdag 10 "ktober inplaats van 's morgens, 's iddags van 14 tot 15 uur spreekuur. Den Blieklaan 35 - Soest Telefoon 13991 of 14550 Einde Bosstraat rechtsaf Normaal is bet 20: als u uw spaargeld naar de bank brengt en u wilt er dagelijks over kunnen beschikken, dan krijgt u-ook al staat het zo'n 4 of 5 jaar - een rente van 51/4%. Maar als u het meteen voor 5 jaar vastzet, krijgt u 11% per jaar. Het vervelende is alleen, dat je vaak van te voren niet weet of je je geld eerder nodig hebt. Bij dé NMB kunt u nu Bonus- Sparen. Dat levert geen 51/4%,maar 71/4%renteop.2% meer, datspaartwel 'even vlugger. Een hoge rente en toch geen opzegtermijn. Dat is duidelijk plus. Alleen, als je je geld opneemt, wordt 1% van het opgenomen bedrag in rekening gebracht. Dat staat er tegenover. Over het saldo blijft die 7V4 gewoon doorlopen. Laten we wel wezenhet Bonus- Sparen is alleen voordelig als je niet elke paar maanden geld van de bank haalt. Want dan kun je beter een gewone spaarrekening hebben. Bonus-Sparen, gunstig voor u of niet Kom eens langs bij een van de 'NMB kantoren. Wij kunnen het dan eens voor u uitrekenen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De Stichting ..De Paardenkamp", het aan de Birkstraat gevestigde nationale rusthuis voor paarden, bestaat 12Vï jaar. Het heugelijke feit zal op zaterdag 12 oktober a.s. gevierd worden met het verwelkomen van de 37ste bewoner, een 30 jaar oude pony uit Doetinchem. genaamd „Witte". De verwelkoming vindt plaats om 14 uur. Dan zal ongetwijfeld ook büzondetr onthaald worden de nu 27 jaar oude „Frits", het paard dat reeds vanaf het begin in het rust huis vertoeft. De Paardenkamp verloor dit jaar het paard „Pietje" uit Hilversum dat door de politie in sterk verwaarloosde staat bij het rusthuis werd afgeleverd en een van de drie uit het Dierenpark Amersfoort afkomstige pony's, 37 jaar oude „Donald". De oudste van de drie „Elsje" 47 jaar nu, bereikt een voor een paard onwaarschijnlijk hoge leef tijd. 19 januari 1962 werd de stichtingsakte getekend; 14 april van dat jaar vond de feestelijke opening plaats van het „rusthuis voor paarden" (dat toen ge vestigd was aan de Klein Engendaal- weg) door burgemeester Bentinck. De meeste belangstelling trok toen de eer ste gast van het tehuis, de 34-jarige pony Cory, die door het echtpaar Klein Nagelvoort uit Markelo naar Soest werd gebracht. Het welkomswoord werd gesproken door de eersite voorzitter van de Stich ting, de heer P. M. Wijsmuller, thans voorzitter van de Natuurwacht Eem- land. De huidige voorzitter, de heer C. J. 't Hart, was toen sekretaris van de Stichting. Onder de vele belangstellenden bevond zich Clinge Dorenbos, die in rijmvorm propaganda voor de Paardenkamp had gemaakt. Verder mej. C. E. Jolles, die namens het bestuur van het Van der Huchtfonds een jaarlijkse donatie van 250 gulden aanbood; de toenmalige vice-voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, mr. I. H. v. d. Roemer, die een envelop met 100 gulden aanbood. Er waren meer giften en geschenken on der andere 50 kilo haver en ook werd de eerste maand verzorging voor het paard Corrie betaald. De drumband van de gymnastiekver eniging Crescendo (nu de Sprinkbok- ken) zorgde toen voor de muzikale op luistering. Ook waren aanwezig ruiters van de (inmiddels verdwenen) Soester manege The Boomerang en ruiters en amazones van de manege Slootegraaf uit Den Dolder. Werkers van het eerste uur waren het echtpaar Detmers, dat grond beschik baar stelde en de heren Rasch en Ma joor die de eerste boxen bouwden. Telefoon 14071 „Leven, wonen, overwerken; de win kelier, de werkman en spullenhulp. Voor de manifestatie, voor de afbeta ling, voor de Manifestatie '74 Soest. Spullenhulp voelt zich gemanifrus- teerd en maakte haar groot onbehagen met de huidige gang van zaken in onze maatschappij bekend ondermeer met een raambiljet. Daar achterop staat een zeer uitgebreide tekst met de vol gende slotconclusie; „Er is geen uitzondering. Ook niet voor de kleine zelfstandige winkeliers. Zelfstandig ben je nauwelijks meer. Sommige denken dat het voor hen be ter is als we maar doorgaan. Meer ko pen, minder hebben" en verder „De enige die trouwens op lange duur voordeel hebben bij een manifestatie, zijn de Makro, de Maxïs, de Appie Happies, Philips en ga maar door. En dat was toch niet de bedoeling?" In de welhaast gebruikelijke entourage in de brandweerkazerne, voor het front van het korps, nam politie-brigadier C. de Bruin afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Er waren toespraken; van de burgemees ter; van de korpschef; van de voorzitter van de Soester Politie Sportvereniging en van de bond. De scheidende brigadier dankte Voor de lovende woorden en daarna volgde een druk bezochte receptie. De burgemeester zei het gevoel te heb ben dat er iedere veertien dagen iemand het politiekorps verliet, zó dikwijls reeds had zij zo'n afscheidsbijeenkomst meegemaakt. Gelukkig stond daar de beëdiging van jonge agenten tegenover, zij het dat dat niet voor het front van het korps plaats vond. Zij vond overigens dat De Bruin er niet naar uitzag dat hij al met pen sioen moest en ze vond hem toch al te benijden dat hij op 60-jarige leeftijd kon vertrekken, temeer omdat - in an dere overheidsbetrekkingen dezefacili teit niet bestond. In vogelvlucht liet de burgemeester daarna De Bruin's loopbaan de revue passeren; na de schooltijd bij zijn va der in de bakkerij („ik begrijp nooit waarom men zo'n vak opgeeft"), de oorlogsjaren bij de luchtbeschermings dienst, („prettig en heerlijk gezeten op de toren van de hervormde kerk en Soest van bovenaf bekijken"), na de loorlog via het beheersinstituut naar de hulppolitie en op 1 oktober 1946 de vaste aanstelling bij het Soester poli tiekorps op een salaris van 1800 gul den per jaar met wat toelagen. De „agent" De Bruin woonde toen in het buurtschap Hees en was zoals de bur gemeester zei, toen al de „voorloper" van de wijkagent. Hij was de vraag baak van de buurt. In 1969 volgde zijn aanstelling tot bri gadier en nu was de tijd van afscheid- nemen aangebroken. Het speet het ge meentebestuur dat hij wegging, zoals, naar zij vermoedde, ook het korps hem tijdens het dagelijkse koffiedrinken zou missen. „Het zal aan jeugdigheid ver liezen en jonge agenten zullen op die manier nuttige informatie gaan mis sen", aldus de burgemeester. Om niet het gras voor de voeten van de volgende sprekers weg te maaien besloot zij met hem te danken namens de gemeente, waarbij zij de hoop uit sprak dat hij voor de gemeenschap niet verloren zou zijn. Na hem de gebruike lijke „envelop met inhoud" aangebo den te hébben, kreeg De Bruin, ten be wijze dat hij inderdaad nog niet voor Soest verloren was, een oude helm van de luchtbeschermingsdienst. De gepensioneerde brigadier doet deze week dienst bij de bewaking van de Manifestatie '74. „Een stormachtig en moeilijk karwei", noemde de burge meester het, waarbij de helm zeker van pas zou komen. De Bruin narri „deze. heel bijzondere pet" met vréugde ih ontvangst. Korpsdank De korpschef, de heer H. G. Scholt- meijer sprak woorden van dank na mens het korps. „U kwam in een t«d van afbraak, die gevolgd werd door de moeilijke periode van opbouw. Nu heeft het er soms alle schün van dat we .weer In een tijdperk van afbraak zijn aangeland", aldus de heer Scholtmeijer. Hij prees de voorbeeldige inzet van de brigadier die geen taak ooit te zwaar geweest was. Hij ging velen voor, zo als hij hem (Scholtmeijer) nu ook voor ging. (De heer Scholtmeijer gaat vol gend jaar met pensioen red). De Bruin had alle perikelen van het korps einds de oorlog meegemaakt en naar de me ning van de korpschef kon hij terug zien in dankbaarheid; dankbaar dat hij de taak had kunnen volbrengen. Als aandenken aan het afscheid bood de heer Scholtmeijer het korpsschild aan, naast de „envelop met inhoud". Onlangs werd het kantoor van makelaar Post verplaatst naar de Steenhoff- straat 63 (rijksweg). Een verhuizing die noodzakelijk werd door een te kleine kantoorruimte en een steeds groeiende relatiekring. Een vriendelijk en uitnodigend kantoor gelegen in het centrum van het dorp met voldoende parkeergelegenheid waar U terecht kunt voor alles op het gebied van onroerende goederen, zoals taxaties, aan- en verkoop, huur en verhuur en assurantiën. Foto: Herman van Dam Brigadier C. de Bruin en zijn echtge note werden bij het betreden van de brandweerkazerne opgewacht door de commissie van ontvangst, bestaande uit mej. A. van Lith en de agent H. W. van den Hoek. Foto Herman van Dam Voor mevrouw De Bruin waren er bloeimen. Namens de SPSV sprak de voorzitter, de heer W. van de Brink. Er was wel geen sprake van afscheid, omdat de brigadier lid van de vereniging blijft. De heer Van de Brink had louter pret tige herinneringen; hij had De Bruin menigmaal vergezeld op zijn ronde door Soest en hij noemde dat een bij zondere ervaring. Voorbeelden daarvan werden aangehaald, een en ander be geleid met kleine geschenken (van een bos wortelen tot een doos hondevoer). Dank bracht de heer v. d. Brink voor de actieve deelname aan de vereniging; het vervullen van bestuursfuncties en de effectieve inzet bij diverse sporten. De dank werd onderstreept met een in gelijst „havenzicht" van de haven van Terschelling en bloemen voor mevrouw De Bruin. Hóöd'kgent Bron uit Baarn bracht de dank over van de afdeling Baarn-Soest van de christelijke Bond. De Bruin was daar 28 jaar lid van geweest en had 14 jaar een bestuursfunctie vervuld. De sfeer tijdens de vergaderingen was altijd bijzonder prettig; „ondanks de Baarnse collega's, of dankzij Soest, dat weet ik niet", aldus de heer Bom. Hij dacht dat het tijd werd dat de beide korpsen werden samengevoegd, maar die opmerking ontlokte slechts „geloei' van de Soester politie. Ook de heer Bom kwam niet met lege handen. Hij had een boekenbon voor De Bruin en bloemen voor de echtge note van de scheidende brigadier. Het slotwoord was aan De Bruin. Hjj had nog wel een poosje willen blijven, merkte hjj op, maar hij was aan de andere kant ook blij dat het afgelopen was; dat deze periode in zijn leven af gesloten kon worden. Nooit had hij spijt gehad bij de politie te zijn ge gaan, ook al was het nu en ook vroe ger niet altijd gemakkelijk geweest om de mensen in het gareel te krijgen. Het was goed dienen geweest bij de Soest politie. Dank bracht hij aan zijn vrouw, aan de burgemeester („blij dat u zelf aan wezig hebt wilen zijn"), dank aan de korpschef met wie hij het bijna altijd eens geweest was („laten we die 1 nu maar vergeten"); dank aan de Bond en dank aan de SPSV G>er verandert eigenlijk niks, want ik blijf gewoon lid"), dank aan zijn collega's, aan de oud-gedienden en voor de geschenken. Daarna volgde een druk bezochte re ceptie, waarop ondermeer wethouder De Haan acte de presence gaf. Verder vele oud-collega's en talloze burgers. UN COUVERT DE LA GAMME LAANSTRAAT 82-SOEST.TEL02155-15963 Van Weedestraat 31, teL 12239 De bouwonderneming Dura n.v. uit Utrecht, zal, mits de raad daarmee instemt, begin volgend jaar 187 eenge zinswoningen gaan bouwen in het be stemmingsplan Egghermonde I te Soes- terberg. Het college zal de raad voorstellen de grond te verkopen voor deze woningen voor een bedrag van ruim 2,7 miljoen gulden. Het grootste gedeelte, 73 stuks, zal in de premie-verkoop sfeer gebouwd wor den; 51 zijn bestemd voor de vrije sec tor en verder 22 premiehuur met 4 V* verblij fseenhesid voor 291 gulden per maand, 41 premiehuur van 5'/t ver- blijfseenheid voor 291 gulden per maand, 41 premiehuur van 5Va ver- blijfseenheid met een huur van 360 gulden per maand. De leden van de financiële commissie namen er kennis van, waarbij de heer K. de Wilde (PvdA) opmerkte dat er naar zijn mening op den duur daar een garage-probleem zou komen. Ove rigens was hij van mening dat er re kening gehouden diende te worden met de nog niet afgewikkelde onteige ningsprocedure. A.s. zaterdag, 5 oktober, aanvang 15 uur, wordt in de Domkerk te Utrecht (Nieuwe Gracht 94) een concert gege ven waarin „Hammerklavierconcerten'* worden uitgevoerd van Karl Ditters von Dittersdorf en Johan Chistian Bach. Jan Jansen bespeelt het Ham- merklavier, begeleid door de instru mentale groep van de Domcantorij, on der leidindg van Maarten Kooy. De toegang is gratis. I HOUT-EN TRIPLEXHANDEL BV. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 - 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3