<2>e sterren voorspellen KRUISWOORDPUZZEL VOOR AL UW SPORTEN Gebr.VanKoojjb.v. _SL A. van der Weerd Zeer geslaagde EHBO-oefening van Dalco en Rode Kruis ZIEKENAUTO. TEL. 12727 Binnenkort start nieuwe kursus voor opleiding natuurgids Belangrijke aktiviteit van Natuurbeschermings- wacht Eemland Kamerconcert in Artishockgebouw 1400 bezoekers ^an tentoonstelling schilderijen Rien Poortvliet SPORTHUIS I. D. VAN VUGT BURGERLIJKE STAND Geboren op 4 augustus 1974 het eerste dolfijntje in Europa. EEMLAND MERCEDES-BENZ Baume& Merci er Horloger Juwelier Optiek A_ woningisolatie b.v. dabib V.V.V.-NIEUWS Soeete* Courant van donderdag- S oktober 1974 „Wat mankeert die gozer eigenlek? Dat uil ik de volgende keer wel hebben Moet je zien, vier verpleegsters om hem heen". Patiënt Jan kon niet zo zwaar gewond zijn of dat had hü heel goed in de gaten. Trouwens, alle twintig „ge wonden" (of betetr negentien, want één van hen „overleed") waren opmerkelijk monter ondanks het meest afschuwelijke letsel, dat zeer realistisch was aan gebracht. Het liep to«n echter al tegen het eind van de grootscheepse oefening, die de brandweer en de bedrjjfs-EHBO van de fotografische industrie Dalco aan De Beaufortlaan hield in samenwerking met het Rode Kruis Soest- Soesterberg. Alle gewonden hadden toen al een stevige erwtensoep achter de kiezen en die deed wonderen. De oefening was gebaseerd op de veronderstelling dat bij het samenvoe gen van chemicaliën in de menghal een grote hoeveelheid prikkelend j_ •was vrijgekomen. Daardoor raakte enkele mensen op deze afdeling onwel. In de paniek reed een heftruckchauf feur enkele vaten alcohol omver, die ook nog vlamvatten. Hoewel de oefening bij Dalco werd gehouden, wees de directie er met nadruk op, dat het geënsceneerde on geluk door de controle- en veiligheids maatregelen binnen Dalco zonder grove plichtsverzaking of opzet zo goed als onmogelijk in het bedrijf zou kunnen gebeuren. Omdat er op het moment van het on geluk (vijf uur) geen chemici in het bedrijf meer aanwezig waren, zou bij een werkelijk ongeval de chef foto- chemicaliënafdeling het Nationaal Ver giftigingen Informatie Centrum te Utrecht gebeld hebben. Bij de oefening ging men er van uit, dat het centrum na een kwartier meegedeeld zou heb ben, dat aan de hand van de beschik bare gegevens het ontsnapte gas zwa- velddoxyde zou zijn. Intussen was de hulpverlening aan de slachtoffers in gang gezet door de be- drijfs EHBO. Leden hiervan konden aan de bedwelmde slachtoffers op de foto-chemicaliënafdeling pas hulp ver lenen na bericht uit Utrecht, dat men dit moest doen met natte mondmas- kers voor en handschoenen aan. Het risico van directe hulpverlening werd te groot geacht; er zouden anders mo gelijk meer slachtoffers gevallen zijn. De alcohoLbrand kon door de bedrijfs brandweer worden geblust. Het grote aantal slachtoffers en de aard van het ongeluk maaktei» een effectieve hulp verlening door de Dalco-EHBO alléén onmogelijk. Daarom werd het Rode Kruisalarmsysteem in werking gesteld. De Rode Kruishelpers waren zeer snel ter plaatse met de door. de brandweer aangevoerde mobiele eenheid en een noodhospitaal. Onder leiding van dok ter J. R. Rozendaal werden de slacht offers verder behandeld. Mevrouw C. Beens-Maas, specialiste hulpverlening van het Rode Kruis, had de oefeningen op touw gezet „om dat ik weer eens een slapeloze nacht had". In de nabespreking legde zij vooral de nadruk op de fouten: niet ieder Rode Kruislid hield zich aan de plicht zich te melden; de helpers ke ken niet eerst naar de slachtoffers om, maar gingen het noodhospitaal opzet ten; de bedrijfs-EHBO van Dalco kreeg daardoor veel te weinig steun er werd veel te veel een beroep gedaan op de dokter. Iedereen bleef maar roe pen. Hij heeft de speciaal voor hem ingerichte spreekkamer dan ook nau welijks kunnen gebruiken. Mevrouw Beens zei, dat de oefening geleerd had dat er een betere indeling van het personeel onder de top moet komen. „Zo'n oefening moet zeker nog tien keer gehouden worden om goed te kun nen helpen als er werkelijk een be roep op het RodegKruis wordt gedaan", zei zij. Mevrouw Beens had bewondering voor de slachtoffers, die sommige helpers grijze haren hebben bezorgd. „Het was gewoon op de rand van eng, zoals u het speelde. Eén helpster moest zelfs een aspirientje innemen. Ik hoop dat u de volgende keer er weer bij bent, want wat is toneel zonder artiesten T Mevrouw Beens constateerde, dat de bedrijfs-EHBO te weinig steun had ge kregen en daardoor overbelast werd en dat de deelnemers nog te paniekerig hadden gewerkt. Overigens had zij lof voor de snelle wijze waarop de van niets wetende Rode Kruisleden naar Dalco waren gekomen. Na het alarm was de eerste binnen veertien minuten aanwezig, de andere 28 volgden binnen een half uur na het „werkalarm", „Vanaf dat moment zijn er kleine won dertjes gebeurd", zei mevrouw Beens. die ondanks de vele fouten niet onte vreden was over het verloop van de oefening en helemaal niet over het geen de oefening allemaal aan feilen had blootgelegd. Ontevreden waren ook zeker niet de gewonden. Zij kregen een geweldige verzorging in het noodhospitaal, ook al merkte één van hen op: „Eigenlijk mankeer ik niets, het zijn de zusters waar je doodziek van wordt"; maar dat was een grapje. Dat was niet het dankwoord van mevrouw Beens aan alle honderd medewerkers en aan de directie van de Dalco voor de enorme medewerking en het beschikbaar stel len van de gebouwen en eten voor de deelnemers. Omstreeks 1 november a.s. gaat een nieuwe kursus van start voor opleiding tot natuurgids. Het is een aktivitett van de Natuurbeschermingswacht Eem land, die zich zoals bekend bezig houdt met natuurbeschermingseducatie en het milieu-bewust maken van het publiek. De vereniging beschikt over een aantal geschoolde medewerkers, maar op hen wordt momenteel roofbouw ge pleegd door de toenemende VTaag om medewerking door instellingen, ver enigingen enz. Alleen daarom al is uitbreiding van het aantal natuurgidsen gewenst, maar daar komt bij dat de vereniging grootse plannen heeft voor de aanpak van nieuwe aktiviteiten. Zondagmiddag a.s„ 6 oktober, om 15 uur, wordt in de tentoonstellingszaal van het Artishockgebouw een kamer concert gegeven waaraan medewerken de alt-mezzo Eugenie Bruigom en de pianist Frans Van Ruth. Zij voeren werken uit van Joseph Haydn. Hugo Wolf. Moessorgski, Piet Ketting, Gabriel Fauré, Arthur Honeg- ger, Claude Debussy en Olivier Messia- Eugenie Bruigom is Maastrichtse van geboorte. Ze volbracht in 1970 haar studie in het Nederlands Recht en in 1973 behaalde zij het solistendiploma, waarbij zij werd uitgenodigd tot de studie voor de Prix d'Excellence. Daar voor studeert zij nu bij Jos Burcksen. Tevens studeert zij aan het Conserva torium te Utrecht piano bij Wolfgang Wijdeveld. Frans van Ruth studeerde o.a. bij Hans Osieck. Zijn samenwerking met Eugenie Bruigom dateert van 1971. Beiden traden meermalen in het open- baarop. Tijdens het concert is er voor de kinderen poppentheater, verzorgd door Nellië Roeters uit Huizen. Afgelopen zondag werd de tiendaagse expositie van werken van de kunste naar Rien Poortvliet gesloten. Deze door het departement Soest van 't Nut georganiseerde tentoonstelling trok 1400 bezoekers, een resultaat dat zelden in Soest bereikt is. Vooral de laatste da gen was de belangstelling enorm en stond men soms zelfs in de rij om de 82 schilderijen, diePoortvliet maakte'1 'voor het boek „Hij was één van ons", te bewonderen. De lezing die de dichter-dominee en tekstschrijver van het reeds genoemde boek, Hans Bouma hield trok bijna 100 bezoeker. Zij hebben genoten van een bijzondere avond waarin Bouma vertelde over de achtergronden van het boek en waarbij een boeiende discussie gevoerd werd tussen schrijver en schilder. Dit voor treffelijke initiatief leverde 't Nut buiten een bijzonder goede naam ook ledenwinst op. Onder hen ook de bur gemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften. Het bestuur is met deze ledenaanwas erg ingenomen omdat het ledenaantal de basis vormt voor de mogelijkheden interessante evenementen te organi seren. Het secretariaat van 't Nut Soest is gevestigd bij mevrouw M. Muurling- Voorbhuis, Plasweg 69, telefoon 12919. Daar kan men zich opgeven voor het lidmaatschap. NW. B AA RN STRAAT 39 - BAARN TELEFOON 03154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi GEBOREN: Dirk-Willem, zoon van C. van den Heuvel en J. A. Marijt. Renata Ma ria, dochter van J. van Doorn en C. L. M. Klarenbeek. Cbantal, dochter van C. T. B. Luijtelaar en A. C. M. Pouw. Athanasios René, zoon van D. Kotsalas en A. Bus. Winnie, dochter van G. J. Nijhoff en W. Koen- derink. Mirella Maria Elizabeth, dochter van J. G. J. Kooij en S. M. Leyba. Jeroen Hendrik, zoon van J. G. van Dam en C. A. M. Nierman. Daan, zoon van R. Kriele en M. J. Schreurs. ONDERTROUWD: Willem Arie Vivié en Hendrika Maria Reinsma. Walter Kloostra en Eli- sabeth Maria de Vries. Bernard Frederik Lassing en Else Jager. Pe ter Robert Joseph Ecury en Suzanna Elisabeth de Vries. Henricus Herr- mann Josephus Boské en Linda Bal vers. GEHUWD Richard Michael Klarenberg en Mar- garetha Francisca Catharina Maria Tool. Jacob IJsbrand Krol en Jan netje van Hoek. Mart in us Jozef Theodorus Mooijeklnd en Dietske Ker- ver. Herbert Kraneveldt en Marja Verwoerd. Johannes Jacobus Maria Acket en Paulina Catharina Siegers. Adrianus Cornelius Wilhelmus Grift en Hermi-na Martina Knauer. Bas- tdaan Hendrik Oskam en Theodora Maria van Woerkom. Paulus Douma én Jannetje Drijver. Willem Bessel- sen en Clara van der Wilt. OVERLEDEN: Grietje Stalenhoef, weduwe van R. van Logtestijn. Remmert Nieuwenhuis, echtgenoot van C. A. van Surksum. Arie van Dalen, echtgenoot van M. C. Zwart. Avondzien Huyding, wed. van J. W. A. van den Abeelen. Jan van Hoek, weduwnaar van W. van Krommenhoek. Janna Adriana van Kooij, echtgenote van J. M. Put ters. Evert Martinus Drukker, echt genoot van J. Voorst. WeLlemke Hummel, echtgenote van J. Jansen, Wij noemen het Jasperina. U kunt het nu van dichtbij zien door de grote glaswand van 20 x 3 meter in het onderwater panorama, waar het vrolijk rondzwemt met moeder Monique. Een vertederend schouwspel, uniek in Europa. DOLFINfiRIUm HRRDERWIJK TELEFOON 03410 - 6041. Onder „natuurgids" verstaat men ie mand die in staat is op zinvolle wijze een wandeling door de natuur te lei den voor een groep l'eken en/of iemand die in verenigingsverband helpt bij natuured'ucatieve aktiviteiten. Bij de wandelingen wordt verwacht, dat de gids de deelnemers attent maakt op de aard van. het landschap, op de le vensgemeenschappen van planten en d;eren, op de onderlinge afhankelijk heid van bod'em, planten en dieren in dat gebied, maar óók dat hij (of zij) iets van het eigen enthousiasme voor het behoud van het landschap op het publiek kan overdragen. De kursus leidt niet op tot milieu deskundige en er zal ook niet ge streefd word'en naar een all-round geschiktheid. Met aanleg zal rekening gehouden worden. Kursusduur De kursus zal ongeveer een jaar duren en bestaan uit tenminste 66 lesuren, t.w. 36 lesuren binnen en 30 lesuren buiten. De kursus-avonden zullen op een nader te bepalen vaste avond, een maal in de twee weken worden ge houden, terwijl de buitenlessen veelal in het weekeinde zullen vallen, uitge zonderd mogelijke enkele zomeravond- excursies. Het materiaal voor het volgen van de kursus, de boeken, folders en bro chures, wordt verstrekt. Aan het eind van de kuirsus wordt een examen ge daan. een schriftelijk en een monde ling gedeelte, en bij slagen wordt een diploma uitgereikt. De minimum leeftijd om de kursus te mogen volgen is 18 jaar. Van de deel nemers wordt verwacht dat zij bij de aanvang van de lessen de algemeen voorkomende planten en dieren in de eigen omgeving kennen en dat zij na het behalen van het diploma, milieu- educatief gaan werken. Men verplicht zich regelmatig de les sen te volgen en aan de excursies deel te nemen. De heer J. Wildschut, als bioloog werkzaam bij de Milieudienst in de provincie, heeft zich bereid verklaard als hoofddocent de leiding van de kur sus op zich te nemen. Hij zal worden geassisteerd door de heer H. Kampf uit Soest, die bij dezelfde dienst werk zaam is. De kosten van deelneming zijn In to taal ongeveer 40 gulden, inklusief het lesmateriaal. Wel wordt verwacht dat de kursist zelf in het bezit is van een flora-determineerwerk. De organisatie van de kursus zoekt momenteel nog naar een geschikt lo kaal in Amersfoort, Baarn of Soest; bij het aannemen van kursisten zal voorrang gegeven worden aan inwo ners van Eemland (Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leusden en Soest). Men hoopt dat er een leslokaal gratis ter beschikking wordt gesteld, waarbij men denkt aan een schoollokaal, een bedrijfskantine of iets dergelijks. Aanmelding Degenen die vinden dat zjj daadwer kelijk aan het „vrijwilligerswerk" moe ten en kunnen deelnemen, kunnen zich opgeven voor deelname aan de kursus bij het secretariaat van de Na- tuurbeschermingswacht „Eemland", Dr, 's Jacobstraat 18, Soest, telefoonnum mer ,15693. Het werk van een natuurgids is vaak Inspannend en vraagt veel opofferin gen. Slechts diegene, die gedreven wordt door het inzicht van de nood zaak van dat werk, zal op den duur volhouden. Die noodzaak is er wel. zolang de overheid bij het bewerkstel ligen van een algehele mentaliteits verandering en opzichte van ons mi lieu, in gebreke blijft. Wel wordt het vrijwilligerswerk ge steund, maar een doeltreffende aanpak van de gigantische taak, zou slechts met een groot aantal beroepskrachten mogelijk zijn. Zover Is het nog lang niet. Wat „Eemland" betreft wil men graag bijvoorbeeld natuurpaden uitzetten; met de schooljeugd gaan werken; le zingen en voorlichtende tentoonstel lingen gaan organiseren en vrijwil- ligersakties op touw zetten voor het onderhoud van natuurterreinen. „Eemland" bestaat ongeveer 35 jaar en Is nu uitgegroeid tot een vereniging van bijna 300 leden. Hun doel zal blijven de bewaking van natuurgebie den tegen vernieling. Natuurgidsen 'nebben daarin een grote en belang rijke taak. 20 21 HORIZONTAAL: 1. stijf; 4. indien; 7. erg; 10. muziek instrument; 13. vruchtbare plek; 14. haat; 16. kloostervoogd; 18./boom; 20. netto; 22. stuk hout; 23. vogel; 25. wil de haver; 26. soort onderwijs; 27. lid woord; 28. per meter; 29. onder andere 30. sportterm; 32. tot nader order; 34. uitroep; 36. verklappen; 37. alleenheer ser; 38. en anderen; 39. electr. geladen deeltje; 41. drank; 42. titel; 43. pers. vnw.; 45. aanzien; 47. vr. munt; 48. In orde; 49. vogel; 50. rivier in Europa; 52. godheid; 53. noorse god; 54. eng. telwoord; 55. deel v. d. voet; 59. soort lucht; 62. muziekinstrument; 65. plant; 66. werktuig: 67. insect. VERTICAAL: 1. metaal; 2. meisjesnaam; plantje; 4. de somma van; 5. verzach ten; 6. te zijner plaatsen; 7. insect; 8. krantenjongen; 9. soort dropje; 11. wa ter in Friesland; 12. windrichting; 13. jongensnaam; 15. geleerd; 17. muziek instrument; 18. pl. in Gelderland; 19. deel v. h. hoofd; 21. muziekinstrument; 23. vogel; 24. vogel: 29. in orde; 30. sportartikel; 31. voorzetsel; 32. voorzet sel; 33. opmerking (afk.); 35. eenh. v- druk; 40. gymnastiektoestel; 44. eng. hertogdom; 45. tijdperk; 46. straat (fr.); 47. gebogen; 48. edelsteen; 51. plant; 56. kledingstuk; 57. duits lidwoord; 58. windrichting; 59. in het lopende jaar; 60. vallei; 61. bijb. naam; 63. zangnoot; 64. vervoerbedrijf. 3. klein Oplossing puzzel elders in dit blad. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE: Westsingel 50. Tot en met 30 noevmber: „Mammoet op Zolder". Open di. t.m. za. 10-12 uur en 14-17 uur. KAPELHUIS Krankeledenstraat, Amersfoort. 8 okt. t.e.m. 2 nov. di. t.e.m vr. 13-18 uur, za. 10-18 uur: Lies Cosijn. ceramiek en Theo Daamen, etsen en tekeningen. ZONNEHOF, Zonnehof 8. Amersfoort. 6 okt. t.e.m. 10 nov., ma. t.e.m. za. 10-17 u, zo. 14-17 u.: ,,100 jaar Post". GALERIE VALK: Valkestraat 31. Tot en met 23 oktober: Willem Snitker. lino's en gouaches. Open di. t.m. vr. 13.30-17 uur en za. 11-18 uur. PLOEGHHUISMuurhuizen 157. 4, 5 en 6 okt. Bhalu Mondhe. munt- technieken. Vr 19-22 u., za. 11-17 u., zo. 14-17 uur. MUZIEK: THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. ST. JOR1SKERK. Hof, Amersfoort. 8 okt., 20 u.: orgelconcert door Simon C. Jansen. ST. AEGTENKAPEL't Zand 37, 6 okt., 12 u., koffieconcert door het Gemini Ensemble. Kerkelijk Centrum „DE BRUG", Schui- lenburgerweg 2, Amersfoort. 8 okt., 20.15 u., Overijssels Philharmo- nisch Orkest. GRAND THEATRE. Snouckaertlaan. 10 okt, 20.15 u., Fiësta in Brasilia '74 FILMS Grand Theatre: Snouckaertlaan, do. t.m. wo. „Alicia". Tijden: za. 14, 1845 en 21.15 u., zo. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 u., overige dagen 14 en 20 uur. Wo., 14 u., kindervoorstelling „Winne- tou tegen Witte Buffel". Cinema Amicitia, Stadsring. Do. t.m. do. en vr. in de Arthouse serie Ca baret Lisa Minelli, aanv. 20 u. Za. t.anx zo.: „Vrolijke ontucht in Tirol (laatste week), wegens verbouwing ma. en di. gesloten. Tijden: za. 14, 18.30 en 21.15 u., zo. 13.30, 16, 18.30 en 21.15 u. Overige dagen 14 en 20 uur. Vrijdagavond in de Pasolini late night- show om 23 u.: „Zwijnestal", 14 jr. Za. 14 u. en zo. 13.30 u. kindervoor stelling „Wiimetou tegen Witte Buffel" City Theater, Westsingel, Amersfoort. Alleen do. „Duivels van de racebaan", 14 jr. Vr. t.e.m. wo., „Thunderball", 14 jr. Tijden: za. 14, 18.45 en 21.15 u., zo. 14, 1615, 18.45 en 21.15 u., overige dagen 14 en 20 uur. Vr. 23 uur, in de late sexshow „Het intieme dagboek van een halve maagd" Za. 23-45 u. nachtvoorstelling .Amigo's', 18 jr Vestigingen in VAmersfoort, Soest, Naarden, a Hilversum en Baarn. Voor de jeugd: POPPENTHEATER TOERMALIJN. Koppelpoort, Amersfoort. Iedere wo. 15 u. en iedere za. 11 en 15 u.. „De Tondeldoos". Plaatse reserveren te. 19629. BAARN: CULTUREEL CENTRUM, Rembrandl 5 okt., 15 u., poppentheater „De Soe- reloer" uit Laag-Soeren speelt „De Gouden Sleutel". SOEST: Tot en met 5 okt. „Manifestatie '74 Soest", in overdekte ruimte op de En, Tot en met 5 okt. „Manifrustratie '74", georganiseerd door de kunstenaarsver eniging „Artishock" in het gebouw aan de Steenhoffstraat. Tot en met 13 oktober: Kaasfondue in Restaurant ^TDe Korte Duinen", Birk- straat, dagelijks van 11-21 uur. OUDE KERK, Torenstraat, Soest 5 okt., 20.15 uur, „Motetten en Madri galen" o.l.v. Maarten Kooy. Verfijnde kombinatie van élégance en sportiviteit. We zl}n er trots op dit kwaliteitsmerk In huis te hebben. SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST I Colondodf—>35-37 UTRECHT Tel. 030-611890 Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden hebben de kinderen, die een nummertje voor de lampionop tocht bezaten, hun route op vrijdag avond j.1. afgelegd en aangezien er bijna evenwel deelnemers waren als uitgeloofde prijzen, kon iedere lam piondrager met een verrassing naar huis gaan. Met de ballons zal het wat langer duren eer we weten welke reizen zijn afgelegd. Dat dit hele afstanden kun nen zijn, hoorden we onlangs van een meisje uit een naburige gemeente, wier ballon helemaal in de Pyreneën was terecht gekomen. Nu maar hopen, dat er Soester ballons zijn, die deze afstand nog kunnen overtreffen. Wind was er genoeg op deze zaterdagmiddag. Het was een kostelijk gericht die vrolijke, kleurige ballen hoog weg te rien schie ten! En nu nog even aandacht gevraagd voor een alleraardigst evenement, dat aanstaande zaterdag 5 oktober gehou den wordt in Flevohof. Ter ere van Dierendag mogen kinderen en volwassenen voor de helft van de toegangsprijs met hun dierbaar huis dier Flevohof bezoeken. Entree-kaartjes kunt U op ons VW- kantoor kopen. Volwassenen a 2,50 p.p. en kinderen 1,25 per kind. De bedoelng is, dat de dieren door een deskundige jury beoordeeld worden op hun lichamelijke conditie, speciaal hun goede verzorging. Gegevens over dit evenement kunt u verkrijgen via een bulletin, dat door onze WV wordt verstrekt. Ook de toegangskaartjes kunt u bij ons kantoor kopen. Dit laatste raden wij u aan, omdat u dan de helft van de entreeprijs betaalt, "terwijl u de volle entreeprijs moet neertellen, wanneer u aan de ingang van Flevohof uw kaartjes koopt. Een gang naar WV Soest levert dus wel voordeel op. U ontvangt dan het eerder genoemde bulletin, zodat u van top tot teen op de hoogte bent, hoe een en ander georganiseerd is. Het lijkt ons allemaal heel leuk en wie weet, zit er nog een mooie prijs in voor een prima verzorgd honde- of kattebeest uit Soest. Op zaterdag, 5 oktober op naar de Fle vohof. Zeer verheugend is het iedere week weer te rien hoe de kadobon meer en meer terrein wint in Soest. We hebben hier, zoals met veel dingen, een langer aanloopje nodig, maar dan is het fijn voor mekaar. Het kan ook niet mis sen, want een kadobon is het gemak gel ij kste en meest praktische geschenk dat u kunt geven.. Een kadobon ia nooit een misser. VOOR DE WEEK VAN 3 TOT EN MET 10 OKTOBER 1974 m -rii RAM, 21 maart-20 april Enkele van uw oude bezwaren kunnen deze week de kop weer opsteken. Ga er dan even rustig bij zitten en over denk, of u wellicht zelf langs enige feiten hebt heengeleefd; dan kan de toestand u meteen duidelijker worden. U heeft de handen vol, maar zou er goed aan doen, niet al te ingespannen te werken. Nu en dan even uitblazen, dat is voor uw omgeving ook prettiger. STIER, 21 april-20 mei Deze week brengen enkele successen u in de ware stemming. U heeft resultaat van reeds eerder gedane inspanningen en bij sommige mensen gaan eindelijk de oogkleppen af. Dat had overigens wel eerder gekund, indien u zelf ook eens eerder sommige dingen hardop had gezegd! Aan de andere kant loopt u zelf het risico, een grote onrecht vaardigheid te begaan, door teveel din gen van uw eigen standpunt uit te benaderen! TWEELINGEN. 21 mei-20 juni Beetje gekke week met allerlei onver wachte dingen. U raakt er echter vlot weg door, omdat veel ervan op uw ge voel voor humor zal werken! Een be paald gesprek met een oudere kan van groot belang zijn, geef dus geen voor rang aan bijkomstigheden. Een neiging tot het verromantiseren van bepaalde toestanden kan u parten spelen. Blijf nuchter, als het gaat om het be oordelen van echt belangrijke dingen. Bewaar de romantiek dan maar voor uw vrije tijd! KREEFT. 21 juni-20 juli Drukke week met allerlei plezierige plannen. U bent nog bezig rrtet het op ruimen van achterstallig werk en aan de andere kant richt u uw aandacht al op een nieuwe taak. In uw naaste om geving is er iemand, die een duwtje in de goede richting kan gebruiken, en liefdevolle aandacht van uw kant kan daarbij heel veel goed doen. Voor de rest moét u nu en dan uitblazen, want u heeft uw krachten de laatste tijd nogal aangesproken. LEEUW, 21 juli-20 augustus Gezellige week, waarin u helemaal tot uw ree hit komt. Uw ideeën vinden ge hoor en u kunt een geliefd plan op stapel zetten, zonder de bekende terug werking te ondervinden. Physiek bent u wat moe, maar dat is geen wonder, want u heeft de handen vol gehad! Overigens kunt u best eens wat afsto ten en weigeren, altijd in te vallen, als een ander niet kan of wil. U bent wei eens het slachtoffer van uw eigen plichtsgevoel en toewijding! MAAGD, 21 augustus-20 september Ga deze periode nu eens rustig naden ken over de 'onnodige deining, die u heeft opgeroepen. Een paar mensen zijn in het geweer gekomen, omdat u te vreden was en toen u een andere kans werd geboden, hoefde dat ook weer niet voor u. Kijk, dat is gewoon kin derachtig. Maak er een betere week van, door deze soort emoties aan an deren en aan uzelf te besparen! WEEGSCHAAL, 21 scptember-20 okt. Enkele onverwachte ontmoetingen kun nen u deze week tot nadenken stem men. Luister goed. want het kan zijn dat u uw gevoel voor verantwoorde lijkheid eens moet oppoetsen. U heeft door allerlei spanningen uzelf wel wat in het middenpunt der dingen gezet. Maar u leeft niet alleen en jongeren hangen af van uw toewijding en ge drag. Dat weet u ook wel. maar u vlucht er weieens voor en dan maar stemming maken! Dat raden de ster ren u kort en goed af! SCHORPIOEN. 21 oktober-20 november Het kan zijn, dat u in deze periode te maken krijgt met het oude gezegde, dat wie, de pap gekookt heeft, haar ook moet opeten. Het valt te bezien, of de pap lekker is! Maar u heeft ka rakter genoeg, om ze toch maar te .slikken. Iemand, die u zeer na staat is bereid u bij dit karweitje te helpen. En dan: u heeft genoeg gevoel voor humor, om tenslotte te kunnen lachen om eigen falen! 14 BOOGSCHUTTER, 21 november-20 dee. Niet te haastig, deze week! U heefteen plan, dat volgens u bijzonder de moeite waard is en nu moet het er dan ook maar door! Is dat zo? Of kan het be ter, met meer overleg en minder kras sen? Denk daar eens over na. Ga niet in op een voorstel, dat er van buiten mooi uitziet maar wellicht niet hele maal kosher is. U krijgt een bericht, dat u veel genoegen doet. Niet te vet eteri! STEENBOK, 21 december-20 januari Beetje bewogen week, want in uw vriendenkring komen allerlei verras singen voor. Uw aanleg maakt, dat u zich dit soort dingen hevig aantrekt. Doe dat niet, maar gebruik uw eigen heldere inricht, om raad te geven waar dat te pas komt. Een paar rustige ge sprekken kunnen veel goeds teweeg brengen. Eind van de week is genoeg lijk en een prettig bericht bezorgt u een fijne dag. WATERMAN, 21 januari-20 februari Over het algemeen een prettige week, u heeft in de afgelopen perioden een paar wolken rien hangen, die echter vlot zijn weggetrokken en de zon schijnt weer fijn in uw tuintje. Het strekt u tot eer, dat u zo heeft mee geleefd met uw vrienden, maar vriend schap telt heel zwaar bij u. U heeft nu een goede gelegenheid, om een van uw eigen meest gekoesterde plannen door te zetten. VISSEN, 21 februari-20 maart Kalme week met kans op een voor deeltje, als u tenminste oplet. U bent weieens flegmatisch ten opzichte van de gebeurtenissen om u heen, maar het kan zijn, dat een bepaalde mededeling u nu toch in het geweer brengt. Een oude relatie is in het gedrang gekomen en dat neemt u eenvoudig niet. Op financieel terrein geen risico's nemen en niet spontaan geld lenen aan fi guren met onduidelijke plannen. U werkt er zelf te hard voor!

Soester Courant | 1974 | | pagina 7