52 standhouders komen over twee jaar terug Manifestatie '74 Soest trok 10.123 bezoekers Peters bv Maison Termonde Een eekhoorn in uw tuin. Aansteker ontvreemd Auto uit het verkeer genomen Zes beeldhouwers exposeren in Artishocksjebouw Hooglander stal voor tonnen aan brilmonturen Door toeval tegen de lamp gelopen Wilt u daar even bij stilstaan? Nieuwjaarsconcert wordt vervangen door nieuwjaarsreceptie 25 jaar dames- en tienermode Het oog gericht op de top in Lissabon Soester Courant van donderdag 10 oktober 1974 Dat Portugal tot anarchie verviel was een van de redenen die de Spinola aanvoerde voor zijn aftreden als presi demt. En de feiten geven hem in grote mate gelijk: er steekt een flinke portie anarchie in wat nu plaats grijpt in Portugal. Zo zijn er bijvoorbeeld de wetten die ten aanzien van stakingen zijn uitge vaardigd. Vroeger waren ze gewoon verboden, punt uit. Maar de nieuwe reglementen worden door de nu boven gronds gekomen vakbeweging niet na gevolgd. En er is ook vrijwel geen ap paraat om naleving af te dwingen van deze en andere voorschriften. Uit Lis sabon komen bijvoorbeeld verhalen over straatventers die de rijbaan ver sperren zonder dat de politie het waagt hen te verdrijven. En zo zijn er nog meer uitingen met een fors anar chistisch tintje dat voor de beroeps militair de Spinola onverdraaglijk moest zijn. Hij had wel de soepelheid na een lange karrière als trouw die naar van het diktatoriaal gezag op 63- jarige leeftijd nog tot het inzicht te komen dat het land naar de knoppen ging. Het recept van terugkeer naar de de- mokratie was verkapt aanwezig in het boek Portugal en de toekomst dat de lont werd voor de staatsgreep die in april de diktatuur verdreef. Maar or delijk en gediciplineerd. vond de Spi nola, moest het wel gaan. Het is een eis die om vele redenen onwerkelijk was. Na 48 jaar barse diktatuur die orders gaf en naleving afdwong, moes ten de emoties wel tot uiting komen dat waren geen omstandigheden om redelijk en kalm wijzigingen door te voeren in een gematigd tempo. De ont binding van het koloniale rijk bijvoor beeld ging de Spinola te snel. Hij zag Vliet in dat de vaart die dit proces kreeg, onvermijdelijk was door de om- stan®gheden, die zich niet in een kor set van verstandig redeneren laten dwingen. Zijn vriend en opvolger Costa Gomez is ook in afkomst een geheel ander man, minder besmet ook door innige, samenwerking met het regiem: hij was een typische vakmilitair al was hij dan gedurende enige tijd opperbevelhebber in Mozambique waar zijn naam echter minder met de militaire kampagnes verbonden was dan die van de Spinola vooral in Guinee-Bissao. En in ieder geval staat hij losser tegenover het programma van de beweging van de strijdkrachten. Hij onderschrijft het zonder het voorbehoud te maken dat alles ordelijk moet verlopen - niet dat hij zulks niet liever zou zien, maar hij heeft het grotere realiteitsbesef in te 'zién dat dit te veel gevraagd is. De zorgen die de Spinola heeft zal Costa Gomez in hoge mate delen, ech ter met de bedenking dat het niet de taak van een president is in te grij pen, zeker niet als die president niet is gekozen maar aangesteld. Wat zorg baart is enerzijds dat de kommunisti- sche partij goed georganiseerd blijkt als enige en zich stevig heeft genes teld in de bestuursorganen die de ge meenteraden vervangen tót de verkie zingen. Vanouds het beste uitgangs punt voor winst. Is dit op zich enigszins verontrustend, dit is niet de verlinksing waar de Spi nola het meest ongerust over was. Het schijnt dat de echt kommunistische aanhang sinds april vrij wat is terug gelopen, misschien ook omdat de partij tot dusver keurig meewerkt met de voorlopige regering al zien anderen er een poging in om zich een goede uit gangspositie te verschaffen voor een machtsovername als de tijd rijp is. De aanhang is wel gegroeid voor aller hande uiterst linkse groeperingen van fellerstrijdlustig karakter. En dit bij het ontbreken van een zich organise rende middengroep op het politieke toneel, is inderdaad een hachelijk voor uitzicht. De Spinola had er graag iets aan veranderd, van bovenaf, waartoe hij de kans niet kreeg. Het is niet on mogelijk dat de zich bescheidener pre senterende en liever via de. achter grond werkende Costa Gomez in dit opzicht stimulerender kan werken voor de verkiezingen inderdaad gehouden worden volgend jaar. KANTMAN. Met een voor Soest record aantal bezoekers van 10.123, werd zaterdagavond om half elf de Manifestatie '74 Soest over het „leven", „wonen" en „werken" in onze gemeente, gesloten. Het was een feestelijk gebeuren waarvoor alle standhouders by het grote podium bijeen waren. Namens de organisatie voerde de heer A. van Leuveren het woord. Hjj zette de M'74-molen stil „omdat", zoals hy zei, „men na acht slopende dagen aan rust toe was". Hij veronder stelde dait niemand het „leven, wonen en werken op de Eng", eng gevonden had en hy dacht dat iedere deelnemer er zoveel spirit opgedaan zou hebben om in eigen bedrijf nu in de vijfde versnelling te kunnen doorgaan. Wat hem bijzonder getroffen had, was de. teamgeest, de sfeer waaraan allen hadden meegewerkt. Hjj wilde niemand in het bijzonder bedanken, omdat aller inzet geljjk geweest was. Een uitzondering werd gemaakt voor de gemeente, die meer dan optimaal had meegewerkt. Uit de stand op de Manifestatie '74 van autorijschool Los werd een tafel aansteker ter waarde van 60 gulden gestolen. Het gebeurde waarschijnlijk al vóór de officiële opening. Tijdens een normale verkeerscontrole werd de personenauto van R. van der H. (20) uit het verkeer genomen. Het voertuig verkeerde in een zeer slechte staat van onderhoud. Van der H. deed er afstand van. Hij kreeg een proces verbaal. i De 10.000ste bezoeker van de Manifes tatie, mevrouw H. Kroon-van Eldert, werd by de Ingang gefeliciteerd door de burgemeester. Naast haar de heer Kroon en op de achtergrond de orga nisatoren Kluèn en Smit. Foto: Herman van Dam De heer Van Leuveren somde de re sultaten op van een onder de deel nemers gehouden enquete. Daaruit bleek ondermeer dat 52 van de 58 deelnemers volgende keer weer van de partij wilden zijn. 54 van hen vonden de Manifestatie goed tot zeer goed, slechts één was maar matig tevreden. Met d$ indeling was haast iedereen accoord, drie van de 58 dachten dat het beter zou kunnen. Wel was men van oordeel dat er bepaalde branches gemist waren, maar dat zal mogelijk de volgende keer opgelost worden. Want dat er een volgende keer zal ko men, staat bijna wel vast. Wat de aktiviteiten op het podii tijdens de Manifestatie betreft, gingen er 45 accoord; 13 meenden dat er meer gedaan zou kunnen worden. van de 58 standhouders was van mening dat za'n- Manifestatie zondags gesloten diende te blijven en 49 stand houders vonden dat het najaar, eind september-begin oktober, de meest geschikte tijd voor het evenement was. 14 deelnemers voelen er wel voor de Manifestatie ieder jaar te herhalen, maar 45 standhouders vonden het om de twee jaar welletjes. Na de sluiting door de heer Van Leu veren werd er alsnog gehuldigd. Na mens alle standhouders dankte de heer Verkade. Hij erkende eerlijk dat hij met een bezwaard gemoed de naam SOWI had zien vallen, maar hij erken de ruiterlijk bewondering te hebben voor het fiet dat men dat aangedurfd had. Knap vond hij het dat men zo veel bezoekers had weten te trekken, knapper nog dat men er in geslaagd was bezoekers te krijgen die meer dan één keer kwamen. Hij bracht hulde aan de organisatoren, die ook tijdens de Manifestatie een goed kontakt met de standhouders hadden bewaard, en daardoor ook gezorgd hadden voor een voortreffelijke onderlinge band van de standhouders. De dank van de stand houders werd onderstreept door een grote mand met geschenken voor ieder commissielid. Een extra bedankje volgde nog namens de „boeren", die bij monde van de heer Hilhorst een geschenk aanbood aan de heren Olthuis, Knaapen en San- der en aan de dames „uit de stand", mevrouw Brouwer, mevrouw Blom en mevrouw v. d. Breemer. Daarna was men nog geruime tijd bij een in een bijzonder gezellige stem ming. 10.000ste Zaterdagavond rond negen uur kwam de 10.000ste bezoeker argeloos binnen wandelen. Het was mevrouw H. Kroon-van Eldert uit de Van Lennep- laan, die in gezelschap van haar echt genoot voor de tweede keer de Mani festatie bezocht. Organisator J. Kluèn bood bloemen aan en de toevallig aan- by de heer Jclsma aan de Steenhoff- De hoogste zonnebloem van 1974 stond straat. De plant meette 4,56 meter. Foto: Herman van Dam wezige burgemeester schudde haar de hand. Op het podium velgden enkele toespraken. Manifestatie-woordvoerder Van Leuveren zei dat men tevreden geweest zou zijn indien er 8000 bezoe kers in totaal waren gekomen. Nu het er veel meer werden, mocht men con cluderen dat de nieuwe formule ge slaagd was. Hij overhandigde mevrouw Kroon een envelop met waardebonnen. De burgemeester complimenteerde de organisatoren met het fenomenale suc ces en zij veronderstelde dat over twee jaar de M '76 wel georganiseerd zou worden. De 5000ste bezoeker was de organisatie in de grote drukte van woensdagmiddag ontsnapt, maar de 6000ste werd gehuldigd. Dat was me vrouw Houtman van de Nieuweweg 29. cadeaus. Zij kreeg bloemen en een mand met De grote drukte van woensdagmiddag werd mede veroorzaakt door de kin dervoorstelling in de evenemententent van „Billy de Rakker". De toeloop was zó groot, dat er een tweede voor stel ling gegeven moest worden. Die middag trad ook het bejaarden- koor, onder leiding van de heer C. F. van Vliet op. Vrijdagavond gaf het Muziekcorps Juliana uit Amersfoort een concert en de zaterdag werd be gonnen met een hondenshow. Hondenshow Daaraan namen liefst 55 honden deel. Zij werden allen gekeurd op verzor ging en conditie door een jury, be staande uit een veearts Schipper uit Amersfoort, de inspecteur van de af deling Soest van de dierenbescherming, de heer Van Geet en door de dames Isings en Van Breukelen van het die renasiel en de voorzitter van dieren bescherming .Soest, de heer C. 't Hart. Alle deelnemende honden kregen een De wethouder van cultuur, drs. G. Plomp, opende in het Artishockgebouw een tentoonstelling van werk van zes beeldhouwers, die, zoals de wethouder zei „hun sporen in Nederland ruim schoots verdiend hebben". Dat bleek naar zijn mening uit het feit dat Rijk, gemeenten en ook particulieren werken van hen aankochten. En, dat vond de heer Plomp, moest een aanbeveling voor ieder zijn om de expositie te be zoeken. Hij verwachtte ook dat velen dat zouden doen en met de wens dat die verwachting bewaarheid zou wor den, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. De exposanten zijn: Fioen Blaisse (42), die ondermeer beelden vervaardigde in opdracht van de gemeenten Amster dam (beeldengroep op Boeckenburg- beeld voor school Ernest Staesstraat), Bilthoven (beeld in vijver aan Herten laan) en Utrecht (reliëf voor school aan de Bontekoelaan). In Artishock expo seert zij zes werken. .Torien de Kruyff (41), die opdrachten kreeg van de gemeenten Amsterdam, Den Haag, Amersfoort en Arnhem. Zij zond 11 werken in. Joop van Rys (31), wiens werk onder meer is opgenomen in de rijkscollectie en ook deel uitmaakt van het kunst bezit van de gemeente Hilversum. Mari Shields, een Amerikaanse, die ten toonstellingen had in Amerika, Italië en in Amsterdam. In artishock expo seert zij 34 werken. Henk van de Vis (33), schepper van het beeldje „pratende kinderen", die bij de lagere school aan de Weegbreestraat staat, had ook opdrachten van de ge meenten Maarn, Amersfoort, Baarn, Rotterdam, Kerk-Avezaath en van de PTT te Den Haag en de Stichting Cul turele Raad te Utrecht. Hij exposeerde reeds te Maarn, Maarsbergen, Weesp, Rhenen. Utrecht, Amersfoort en Boxtel. In Artishock heeft hij zeven werken tentoongesteld. Kees van der Woude (26) tenslotte ex poseert een vijftal werken in graniet. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur tot en met zaterdag 2 november. Door de Soester recherche werd in bezat. De inmiddels ontdekte diefstal Hoogland aangehouden de 25-jarige B. de G., als bediende werkzaam in het magazyn te Soesterberg van de jn Amersfoort gevestigde Brilmy B.V. De man bleek in enkele maanden tijds yoor zeker twee ton aan brilmonturen en zonnebrillen te hebben meegeno men. Hy werd in Soest verhoord en heeft, inmiddels bekend. Op last van de officier van justitie werd hy daar na op vrye voeten gesteld. De zaak kwam min of meer toevallig aan het licht in verband met een grote inbraak in een te Amstelveen geves tigd brilservice-centrum. In deze in braak meende de Amstelveense politie een spoor gevonden te hebben toen bij een winkelier in Amsterdam een partij monturen werd aangeboden tegen een bijzondere prijs. De achtergelaten monsters waren ech- maar uit Soesterberg, waar men op dat moment nog niets van de diefstal had gemerkt. Het spoor voerde naar een koopman op het Waterlooplein, die te goeder trouw, reeds enige keren partijen gekocht had van een hem on bekende man. Hij kon zich slechts her inneren dat die onbekende in een oran je BMW reed met een kentekennum mer waarin de letter VL voorkwamen. Die letters kwamen weer voor op het kentekennummer van de auto van de magazijnbediende, die een oranje auto was toen snel opgelost. De diefstal zou bij de eerstvolgende balansopname bij de Brilmij wel ont dekt zijn. De G. was sinds juni werkzaam bij de Brilmij en had sleutels van het maga zijn. Hij kwam 's morgens vroeger dan de rest van het personeel en laadde dan iedere dag wat monturen in zijn eigen auto. In totaal werden dat "4000 zonnebrillen in prijzen van 15 tot 70 gulden en 600 brilmonturen met prij zen van 39 tot 126 gulden. De eerste keer ging hij met zijn voor raad rechtstreeks naar het Waterloo plein te Amsterdam, waar hij een kraam huurde en bijzonder goede za ken deed. Dat viel een andere koop man op, die de hele handel opkocht en later nog meer partijen afnam. Voor alle geleverde waren kreeg D. G. in totaal 4000 gulden. De koopman ver kocht door aan diverse bedrijven, on der meer aan een verkoopkantoor te Zaandam dat reklame maakte met een zeer speciale aanbieding in zonnebril len. De G. was nooit eerder met de politie in aanraking geweest Hij had wel financiële problemen, die hij op deze manier probeerde op te lossen. De diefstal zou bij de eerstvolgende balansopname bij de Brilmij wel ont dekt zijn. stukje worst, alle eigenaars een noti tieboekje. De prijswinnaars werden be dacht met een grote worst en voor de vier besten waren extra prijzen. De uitslag was als volgt: Algemeen kampioen „Bas" van de familie B. v. d. Valk; 1. „Tosca" van de fam. Steen- kamo: 2. „Minou" van de fam. Apel doorn; 3. „Onne" van de fam. v. d. Hamme; 4. „Tosca" van de fam. Hil horst; 5. „Mary" van de fam. Jochem- se; 6. „Sietse" van de fam. v.d. Brink; 7. „Jumbo" van de fam. Boekhoven; 8. „Hetty" van de fam. De Koning; 9. „Kemp" van de fam. Schenk; 10. „Por- ky" van de fam. Verweij. Er wordt aan gewerkt om een dergelijke show ieder jaar te organiseren. Verlotingen Zaterdagavond vond ook de trekking plaats in de door de Maatschappij voor Plant- en Tuinbouwkunde georgani seerde verloting. De burgemeester ver richtte tetrekking en de gelukkigen waren de kopers van de nummers 238, 101 en 138. Ook werd de uitslag bekend gemaakt van de door autorijschool Los gehou den kwis en vond de prijsuitreiking plaats van de PUEM-kwis. Hier werd het echtpaar Kikkert verrast met een electrisch fornuis, de familie Van Hees met een koelkast en de familie Nuij- sink met een snelkoker. Zonnebloemwedstryd Verder vond ook de prijsuitreiking plaats De mooiste van de hondenshow: „Bas" van de fam. v. d. Valk. Foto: Herman van Dam Hier voerde de voorzitter van de bijen vereniging, de heer S. Nieuwenhuizen het woord. Hij werd bij het overhan digen van de prijzen geassisteerd door de organisator van dit jaarlijks terug kerende evenement, Chris Uiterwijk. De prijswinnaars waren in de catego rie „hoogste plant", de heer C. Jensma, Steenhoffstraat 45 met een plant van 4,56 meter en de heer E. Westerveld, Nieuwstraat 42, met een plant van 4,43 meter. In de categorie „breedste bloem" ging de eerste prijs naar de heer R. Steen man, Den Blieklaan 36, met een bloem van 45 cm. De tweede prijs was voor de heer G. v. d. Linden, Theo Dobbe- hof 46, met een bloem van 38,6 cm. In de catekorie „meeste bloemen" gin gen de prijzen naar de heer T. Ha- mersveld, Kerkpad ZZ 152 met 37 stuks en naar Maarten Remmerswaal, Julianalaan 66 met 31 stuks. Iedere eerste prijswinnaar kreeg een waardebon van 20 gulden en een van 5 gulden, 100 crocusbollen en een pot honing. Iedere tweede prijswinnaar kreeg een waardebon van 10 gulden, 50 crocusbollen en een pot honing. De crocusbollen werden ter beschikking gesteld door de gemeente; de andere prijzen kwamen van de zaadhande- in de „lustrum" zonnebloemwedstrijd, laren G. Blom, G. Hilhorst, J. Westen- U woont hier in een groen gebied. Legio mensen die u er van harte om benijden. Alleen al daarom is uw huis meer waard, dan wanneer het in een grijze omgeving was gelegen. Ja, uw huis is meer dan een optelsom van hout en stenen. Loopt u door Soest, dan ziet u sinds kort te-koop-borden met een groene eekhoorn. Dat heeft dan een betekenis. Die huizen worden op een speciale manier verkocht, niet als huis, maar als een plekje in de groene zone. Wij geven deze huizen de aandacht die ze verdienen. Wij zoeken er de juiste kopersvoor. Intussen helpen wij u bij het zoeken naar een andere woning. Door een nieuw informatiesysteem kunnen wij u veel vertellen over mo gelijkheden en situaties elders, voordat u zelf gaat pionieren. Advies: Nu vast met Peters gaan pra ten, ook als u pas over enige tijd aan verhuizen gaat denken. Peters voert een groene eekhoorn in zijn schild. Om uw woning in de groene zone met alle egards te kunnen omringen. voor wonen in de groene'zone Ossendamweg 4S/Soest/02l55-l6251 eng, W. Spruyt en de Coöp. Land- bouwvereniging, terwijl bovendien Tuincentrum 't Vaarderhoogt nog een drietal bonnen van vijf gulden ter be schikking stelde. De potten honing kwamen van de Bijenvereniging. Fotowedstrijd De foto's welke in het kader van de Manifestatie gemaakt werden van de Soester Eng en de Kerkebuurt, en die in de tentoonstellingshal minder goed tot hun recht kwamen, zullen tnog een keer geëxposeerd worden. Daarover lopen de onderhandelingen nog. Plaats en tijd zullen nader wor den bekend gemaakt. De inzenders kunnen daarna hun foto's terugkrijgen. Raad wedstrijden Er waren op de Manifestatie diverse raadwedstrijden. Voorzover bekend hieronder enkele uitslagen: Firma Maaswihkël: gewicht van de boom was 369 kilo. Tuinad viescentrum 't Vaarderhoogt; aantal bloemen was 302. Reformhuis-Verkade; aantal poffertjes; uitslag komt volgende week. Verloting Mij. voor Plant- en Tuin bouw: prijzen op de nummers 138, 101 en 238. 44 van de sinds 1 september 109 leden tellende Soester Zakenkring woonden deze week de jaarvergadering van de kring by. Alle gebruikelijke agenda punten passeerden de revue; notulen, jaaroverzicht, financiële verantwoording, begroting, bestuursverkiezing en een rondvraag. In het zakelijk jaaroverzicht merkte voorzitter Hoegen Dykhof op dat de Manifestatie. '74, gezien het resultaat ervan, zeker voor herhaling vatbaar was. De kring had het initiatief toegejuicht, maar geen zitting genomen in de organisatie, omdat men van oordeel was, dat het een middenstands-manifes tatie zou zyn. Wel had men hier en daar hand- en spandiensten verleend. Zyn jaarrede begon de heer A. Hoegen Dykhof met te constateren dat zo langzamerhand duidelyk werd dat er een ombuiging gekomen was in de plan nen voor de ontwikkeling van Soest. Van uitgroeien tot een gemeente met 70.000 inwoners was geen sprake meer en hy meende te mogen concludéren dat van een explosieve groei nu geen sprake meer zou zyn. Dat betékende, meende hy, voor de Zakenkring, dat Soest geen vestigingsplaats meer was voor arbeidsintensieve bedryven. In die richting zou men ook advies geven aan de gemeente. Wat de algemeen financieel-econo- mische situatie betrof wees hij op en kele jaren geleden geplaatste opmer king „zet u schrap voor de jaren 70". Hoe juist die opmerking was, werd nu wel bewezen. Hij vond dat men, ook in Soest, de relatief wrange vruchten plukte van de polarisatie, waarbij hij doelde op de locale situatie bij de ver deling van de wethouderszetels. In an dere gemeente, dacht hij, werkte men met een programcollege, want „wie de macht heeft, oefent hem uit". Dat was altijd zo geweest en dat zou ook zo blijven. Dat de energiekrisis veel teweeg ge bracht had, was duidelijk, alhoewel zijnsinziens het begin niet samen viel met de 6-oktober-oorlog en het einde voorlopig niet in zicht was. De heer Hoegen Dijkhof meende dat men op het ogenblik leefde in een periode tus sen twee commerciële ijstijden en hij vond de opmerking van de voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de PvdA, dat de regering hulde verdiende voor haar optreden en beleid tijdens het begin van de energiekrisis, van weinig inzicht getuigen. „Hij had be ter op zijn blote knieën kunnen dan ken voor de zachte winter en als de komende winter plots zeer streng zal zijn, dan zal die gepaard gaan met een commerciële ijstijd". Hij voorzag ont zagwekkende problemen. Zo waren naar mening in Europa de huidige op brengsten van de aardolieproducten, door de prijsverhogingen van de Opec- landen (van 1 juli en 1 oktober) ver liesgevend. De olieprijzen lagen 3Vs a 4 cent te laag om de kosten van de verwerking van het ruwe produkt te dekken. Hij was van mening dat er op het mo ment geleefd werd in een periode 'van de „verkeerde prognose". Het relatieve overschot was te danken aan een op eenvolging van zachte winters; Ko ning Winter was geen bondgenoot ge weest van Koning Feisal, maar mocht dat dit jaar veranderen, dan wai het leed niet te overzien. Er was 'mmers sprake van teruggang van de aardolie- productie over de gehele wereld. Een ander aspect van de energiekrisis was dat de prijs van de ruwe olie te hoog was; de westerse wereld zou niet in staat zijn deze te blijven betalen, zonder in een financiële recessie te vervallen. „Op deze manier verdwijnt de liquiditeit in 7 a 8 jaar naar het Midden Oosten en wordt het westen A. H. Hoegen Dykhof Voorzitter Soester Zakenkring afhankelijk van de Opec-landen", al dus de heer Hoegen Dijkhof. Het zou voor het westen een bijzonder ernstige krisis betekenen, maar voor de ont wikkelingslanden in de derde wereld katastrofaal worden. Alle zeilen zou den bijgezet moeten worden en hij hoopte dat het verstand zou zegevie ren. Naar zijn mening waren de olie prijzen voorheen inderdaad te laag ei hij had er begrip voor dat de produk- tielanden in het Midden Oosten nu meer vroegen, maar er zou wel een li miet zijn aan de mogelijkheden. De heer Hoegen Dijkhof was verder van mening dat in Nederland de re gering aar. potverteren deed en dat was mogelijk dankzij onze aardgaspot. Weliswaar nam Nederland een gun stige plaats in op de „inflatie-lijst" (23 ste), maar de wijze waarop de aard- gaspot gebruikt werd, gaf te denken. In twee jaar tijds stegen de overheids uitgaven met 50 °/o. Dat was zijnsin ziens in ieder geval een verkèerde ma nier varf besteding. Beter was het, meende hij, indien het belastingkli maat verbeterd werd en het bedrijfs leven van belastingverlaging kon pro fiteren. „Het bedrijfsleven moet beter BURG. GROTHESTRAAT 36 TELEFOON 02155- 13332 SKIN- of PULLTRUITJES geholpen worden dan door een collec tieve berechting", meende hij en men. was op de verkeerde weg met de rij ken alles te ontnemen. Hij besloot met het een gevaarlijke ontwikkeling te noemen, als er geen gezonde beloning meer gegeven zou kunnen worden voor een betere pres tatie. Jaarverslag Bij monde van de heer G. Kruimer werd verslag gedaan van het verloop van de 12e bedrijfssportcompetitie. Men was tevreden en de 13e zal geor ganiseerd worden. Men kende eigenlijk slechts één probleem en dat was de geringe belangstelling van het publiek i.c. de directies van de bedrijven. De heer Kruimer riep de bedrijven ook op met ideeën te komen voor het in dit competitieverband beoefenen van an dere sporten. Penningmeester Rietveld lichtte zijn omvangrijke verantwoording toe. Nie mand had vragen ook al omdat de kascommissie, bestaande uit de heren v. d. Bos en Oldemans, alles in orde bevonden hadden. Ook met de begroting ging men ac coord. Saillant punt daarin was dat de steun van de Zakenkring aan jeugd werk werd teruggebracht van 2000 naar 1000 gulden. De 1000 gulden aan de Kinderboerderij wordt het komend jpaar niet gegeven; wel kan de Stich ting Jeugdwerk op dat bedrag rekenen. Voorzitter Hoegen Dijkhof verklaarde dat men besloten had de Kinderboer derij te schrappen omdat men daar „uit de ry liep". Byzonder verontwaar digd was men vorig jaar geweest toen bleek dat men het geld had willen besteden voor de inrichting van de donkere kamer. Het verband kinder boerderij en donkere kamer zag men niet zitten. Ook zal dit jaar geen nieuwjaarscon cert gegeven worden onder auspiciën van de kring. Alle aanwezigen waren het eens met het bestuursvoorstel een gewone nieuwjaarsreceptie te organi- serea voor leden met hun dames en genodigden. Het bestuurslid de heer G. Kruimer, aan de beurt om af te treden, stelde zich niet herkiesbaar. Hij wordt opge volgd door de heer A. M. van Essen. De heer Kruimer is wel voorzitter ge bleven van de evenementencommissie. Vervolgens werd een nieuwe „borden- commissie", c.q. verkeerscommissie be noemd, waarin nu zitting hebben de heren G. Stork, H. Schipper jr. en C. Oskam. Daarna werd de taak van de public-relations-officer besproken en werd meegedeeld dat in december de kerstbingo-avond zal worden gehouden op 13 januari de nieuwjaarsreceptie en op een nader te bepalen datum een in leiding gehouden zal worden door een directielid van de N.M.B. betreffende valuta-problematieken. Met de rond vraag werd de vergadering besloten.

Soester Courant | 1974 | | pagina 11