*4 4 1 L J? H) De nieuwe Oranjekalender is verschenen Bestelbon Kettingbotsing op de Herdenkingsdienst Kerkhervorming T orenstraat Leren jasje gestolen 38 P.V.'s voor 12 ver schillenden overtredingen B.D.C handbalvereniging houdt puzzelwandeltocht Hardnekkige hloemenventers Nonchalance bij afsluiting bedrijfsruimten Kat doodgeslagen Extra controle op rijwielstalling Nederlandse Christen Vrouwenbond 77 aanrijdingen in september Paard trapt in strik Schenner der eerbaarheid aangehouden Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit i .ik jjyj -j|S| Bekendmaking Klaverjassen bij SEC Op enkele kursussen van Artishock nog plaats Bromfietsen gestolen Rode Kruis start met Welfare werk in Honsbergen Bromfietser reed te snel Leren jassen gestolen Attentie voor moeders van peuters Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 Vermiste huisdieren U KUNT NIET ALLES WETEN y EEMLAND MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN Maatschappelijk Werk R.K. Kerkdiensten BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Soester Courant van donderdag 17 oktober 1974 In de macht van dinsdag op woensdag vond op de Torenstraat een ketting botsing plaats waardoor drie auto's zwaar werden beschadigd. Tegen de voor perceel nummer 12 ge parkeerd staande auto botste de be stuurder van een personenauto die richting Amersfoort reed. Door de Klap schoof de eerste wagen tegen een ervoor staande auto die dwars over de rijbaan schoot en aan de andere zijde van de weg tot staan kwam. Toen de politie arriveerde was de veroorzaker van d'e botsing verdwenen. Hjj kon op gespoord worden aan de hand van het kentekennummer en het bleek de 51- jarige A. P. van den D. te zijn die later in de nacht in zijn woning in Soest werd aangetroffen. Aanvankelijk ontkende hij, alhoewel bloed op zijn kleding en natte schoenen een sterke aanwijzing waren. Telefonisch heeft hij naderhand meegedeeld de aanrijding veroorzaakt te hebben. De eigrvearen van de andere wagens waren G. de J. (21) en R. W. (35), bei den wonende aan d'e Torenstraat. Mej. B. J. R. (18) deed bij de politie aangifte van diefstal van haar lederen jasje. Dat had zij op de kapstok ge hangen in het UVSV-gebouw te Utrecht. Anderhalf uur later bleek het jasje te zijn verdwenen. In d'e afgelopen week werden 38 be keuringen uitgedeeld voor 12 verschil lende overtredingen. Er werden 10 processen-verbaal opgemaakt voor fout parkeren; 8 voor door rood licht rij den; 3 voor het overtreden van de maximumsnelheid; 4 voor verkeerd opstellen bij stopliohten; 3 voor rijden met gladde banden; 2 voor overbela- ding; 1 voor een lekke uitlaat; 1 voor het niet op naam hebben van het ken tekenbewijs en 1 voor het negeren van een stopverbod. Verder 2 bromfietsers een bon omd'at hun voertuig technische gebreken vertoonde, werden twee fiet sers bekeurd omdat d'e verlichting van hun rijwiel niet in orde was en kreeg nog een man een bekeuring omdat hij vente zonder vergunning. De handbalvereniging DBC organiseert voor a.s. zaterdag een puzelwandel- tocht voor d'e Soester jeugd. De start van dit evenement is om 14 uur vanaf de sporthal Beukendal; de tocht duurt circa l'/t uur. De kosten zijn 50 cent per deenemer en iedere deelnemer krijgt na afloop een leuke verrassing. Deelname is mogelijk voor alle Soester kinderen tot d'e leeftijd van ongeveer 14 jaar. ;-v - y j Door de politie werden twee leden van de secte „Unified Family" uit Bergen aan Zee aangehouden. Zij ventten zon der vergunning met snijbloemen. De eerste, de 21-jarige Duitser R. A. M., probeerde zijn voorraad kwijt te wor den in de Weegbreestraat. Hij werd naar het bureau overgebracht en na vriendelijk vermaan heen gezonden. M. zette zijn handel echter voort, nu in de Beatrixlaan. Hij werd daarop weer naar het politiebureau gebracht, waar zijn voorraad in beslag genomen werd en procesverbaal werd opgemaakt. Even later bleek in het Smitsveen nog een aanhapger van de Unified Family rond te lópen met bloemen. Het was de 18-jarige Zweed G. E. Ook zijn voorraadje verhuisde naar het politie bureau, waar toen voor een bedrag van 50 gulden aan bloemen stond op geslagen. De officier van justitie heeft de bestemming bepaald. Bij een nachtelijke controle heeft de politie in diverse gevallen moeten con stateren dat er nonchalant omgespron gen wordt met de afsluiting van werk plaatsen voor de nacht. Op het industrieterrein bleek een toe gangsdeur tot een grote montagehal op het nachtslot gedaan te zijn, terwijl m de nieuwe wijk O verhees diverse di rectie- en schaftketen zonder enige be lemmering betreden te kunnen worden. Menigmaal bleken ook bovenlichten open te staan. Bij een grote textielzaak bleek de ach terdeur niet. op slot gedaan te ziin. Zo veel mogelijk werden nog dezelfde nacht de bedrijfsleiders van een en ander op de hoogte gebracht, zodat zij direct maatregelen konden nemen. De heer Van D. wonende aan de Bos straat deed bij de politie aangifte van het feit dat zijn kat werd doodgesla gen. Hij liet het dier 's avonds uit en vond het even later, met verwondingen aan zijn kop, dood op het erf bij zijn woning liggen. De rijwielstalling bij het station Soest- Zuid zal voorlopig extra door de poli tie in de gaten gehouden worden. Ook de spoorwegrecherche is bij deze con trole ingeschakeld. De rijwielstalling is dikwijls het toneel van baldadigheid, er worden veel vernielingen aange richt en dikwijls ook fietóen gestolen. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag. 10 oktober 1974, 's avonds 8.00 uur. haar ledenvregadering in het wijkgebouw bij de Émmakerk, Regen- tesselaan. Plaatsgenoot, de heer Chr. Uiterwijk, komt vertellen over het leven van de bijen. Gasten zijn hartelijk welkom. Op donderdagavond 31 oktober a.s., om 19.30 uur, wordt in de Ichtuskerk aan de Albert Cuyplaan, een dienst ge houden ter herdenking van de Kerk hervorming. Tijdens de bijeenkomst zullen spreken dominee Mouw uit Ge- nemuiden. dominee Visser uit Bame- veld en dominee Kok uit Soest. In de maand september werden door de politie in onze gemeente 77 aan- rijdiriaen geregistreerd. Daarbij vielen twee doden (op cje Birkstraat en op de overweg in de Peter van de Breemer- weg) en werden 13 weggebruikers zwaar gewond en 11 licht gewond. Bij de aanrijdingen liepen 45 voertuigen zware schade op, terwijl in 22 geval len er sprake was van lichte schade. Op de Eng bij het Enghebergje trapte het paard van de landbouwer Van den B. met een van zijn benen in een strik. Het door de bospolitie inge stelde onderzoek heeft geen resultaat opgeleverder werden niet méér strikken aangetroffen. In verband met openbare schennis der eerbaarheid werd te Kootwijker broek aangehouden de 34-jarige ex portmedewerker "W. A. A. R. De man bekende op 12 september schennis ge pleegd te hebben op de Foekenlaan ten overstaan van twee meisjes. Ook bekende hij begin dit jaar zich schul dig te hebben gemaakt aan een soort gelijk geval in Muiden. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uïtaebreiile Collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. wenst toezending van g o.(aantal) Oranjekalen- ders 1975 met Nederlands calendarium en/of Benoeming lid gemeenteraad. Vanaf hed'en is ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegd een besluit tot benoeming van Mevrouw J. W. D. P. van Gelder-Co melissen tot lid van de gemeenteraad, noodzakelijk geworden door de ontslagname van de heer A. J. van Vloten als lid van de raad. Soest, 15 oktober 1974. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, Mr. J. M- CORVER- VAN HAAFTEN b. (aantaQOranJekolen- Naam Adres Woonplaats ders 1975 met viertalig calen- darium: Engels, Frans, Duits en Spaans. Beide soorten d f. 5,50 (verzendkosten f. 1,35 extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro juventute I Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020)790949 I Morgenavond, vrijdag 18 oktober, wordt door de evenementencommissie van de voetbalvereniging SEC in de geheel verbouwde, goed verwarmde en prima verlichten kantine aan de Bos straat een klaverjasavond georgani seerd. Welkom zijn de leden, dona teurs. supporters en allen die SEC een goed hart toedragen. Gespeeld wordt om een groot aantal vleesprijzen, waar onder een rollade vaif een halve me ter. De wedstrijden beginnen om 20 uur precies. Het kursusseizoen van Artishock „draait" alweer drie weken tot volle tevredenheid van de organisatoren. Het aantal ingeschreven kursisten bedraagt ruim 400. Vele kursussen zijn dan ook vol of bijna overvol. De toeloop op o.a. Yoga, beatdansen, pottenbakken, foto grafie. textiele werkvormen e.d. was overstelpend. Er Is echter op één aantal kursussen nog plaatsingsmogelijkheid, en door uitbreiding van uren zelfs nog op een aantal .hierboven genoemde kursussen. Zo kunt u nog inschrijven op o.a. be- wegingsekspressie, edelsmeden, teke nen/schilderen, fotografie (kinderen) en pottenbakken. Bovendien ontvangt u nu bij inschrijving, omdat u 4 weken mist, een korting van 10 °/o op het kursusgeld wat betreft de reeds lopen de kursussen. Dan is het mogejijk om nog in te schrijven op de kursus bloemschikken, welke voor de derde maal in successie op 28 en 29 oktober a.s. van start gaat en in totaal 8 weken duurt. De laatste kursusdag hiervan zal zeker besteed worden aan het maken van kerststuk jes. U kunt over al deze zaken Inlichtingen krijgen bij Artishock. Steenhofstraat 46 of per telefoon 18456. De heer A. van W„ directeur van Sin clair en Valéntine, deed bij de politie aangifte van diefstal van een brom fiets. Het voertuig stond afgesloten geparkeerd ln de stalling bij het be drijf aan het Weteringpad. De 28-jarige heer J. L. kwam eveneens diefstal van een brommer melden. Die stond gestald in een box onder de flat aan de Haverweerd. Jongstleden dinsdag vond in het ser vice centrum Honsoergen in de wijk Klaarwater een demonstratie plaats van Welfare werk. Daarvoor waren tien vrijwilligsters van het Rode Kruis aanwezig die aan de bewoners van het centrum uiteen zetten het „hoe en wat" van een nuttige vrijetijds besteding. Er bestond een enorme belangstelling belangstelling voor en het heeft tot gevolg dat beginnend 28 oktober a.s. um de veertien dagen, 's middags van 14 tol 15.30 uur, vier welfare-werkstérs van het Rocie Kruis in Honsbergen aanwezig zulien zijn voor begeleiding van dit werk. De afdeling Soest telt 38 vrijwilligers, die ook in de andere bejaardencentra werKzaam zijn. In Honsbergen zal mogelijk ook een ïektuurbak geplaatst worden waar de oewoners oude en uitgelezen tijdschrif ten in kunnen deponeren. Deze tijd schriften worden verspreid onder zie ken en bedlegerigen. Het is een acti viteit van het Rode Kruis, die al jaren bestaat, maar waarin enigszins .de.klad gekomen was, doordat it veel tijdschriften verdwenen "als' oüd-papier in verband met de hoge papierprijs. Op de Akkeren werd de 18-jarige bromfietser P. W. aangehouden. De po litie achtervolgde hem vanaf de Beu kenlaan, omdat hij daar te hard reed. Hij probeerde vergeefs te ontsnappen en vertelde daarom bij zijn aanhou ding direct, dat de motor van zijn fiets was opgevoerd, 't Gaat hem geld kos ten. De bedrijfsleider van de Spiekersjop deed aangifte van diefstal van twee le ren jassen. Hij miste de kledingstuk ken nadat een aantal kleurlingen een bezoek aan zijn zaak had ge bracht Zij reden weg in een grijze auto en konden niet meer worden ach terhaald. De waarde van de twee jas sen is 620 gulden. Met Ingang van donderdagavond 24 oktober, a.s. worden er door de kruis verenigingen van Soest een serie van 6 voorlichtingsavonden georganiseerd voor moeders met kinderen in de leef tijd van 1-3 jaar. Besproken zullen worden de ontwikkeling, verzorging e.d. van de peuter. De bijeenkosten vinden plaats in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. De aanvangstijd is 20 uur. Iedere les neemt ongeveer V/s uur in beslag. De avonden worden gegeven door de distriksverpleegkundige in samenwer king met de wijkverpleegkundigen. Belangstellenden kunnen zich opgeven tijdens het spreekuur in het Medisch Centrum tel. 18770 of bij de wijk verpleegkundigen. 4 oktober: „Zwartje", lapjespoes, rood- wit-zwart met veel zwart; ongeveer ééri jaar oud. Fam. Dammer, Titus Biarxlsmastraat 5, telefoon 10263. 10 Oktober: ..Sita", bastaard bouvier, reu, korte staart, l'O maanden oud, draagt groene halsband met vlooien band Fam. Hoogendorp, FLuitenkamp 151, Hoogland. Voor nadere Inlichtingen kan men zirii tn verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor met nummer 10667 van de ver eniging „Amivedi". Mocht u uw ver miste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel door geven? Bij opgave van vermissing (aan één van belde bovengenoemde telefoonnum mers) wordt het zeer op prijs gesteld, dat u een zo volledig mogelijk signale ment doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bij zondere kenmerken e.d. De beide Instanties adviseren bovendien vooral bij huls, de diérén niet zo maar los te laten lopen. Er komen nogal eens ongelukken van. Een zonneschermpje voor uw planten voor het raam kunt u maken van een oud stuk vitrage. U knipt een strook van de hoogte en breedte die u nodig hebt en zet aan de hoeken een lusje van elastiek. Aan het raamkozijn maakt u twee haakjes waar u de lus jes omheen kunt doen. U kunt het wegnemen als de zon niet meer schijnt. Electrischë apparaten zoals eéh elek tron i sc h .orgeltel e v 15 i e 10 e s t ol_% -c .dmo- gen nooit snel na elkaar uit en aan' worden gedaan. Wacht daarmee altijd minstens 10 minuten. De doornen van rozen moet u van de stelen afhalen als u ze in een vaas zet U kunt dit gemakkelijk doen met een pannespons. Lathyrus in een vaas blijven langer goed als u ze in een klein beetje wa ter zet. Wel iedere dag verversen. Laat een automatische kamera niet op een warme plaats (in auto of in de zon) liggen en bewaar ook reserve-kas- settes op een koele plaats. Uw zilveren lepeltje, zwart geworden door medicijnen, kunt u schoon krijgen met een doekje, gedoopt in sterk ver dund zwavelzuur. Goed naspoelen met water. Wilt u katoen en linnen zelf verven, dan dient u er rekening mee te hou den, dat alleen in dit geval het verf- bad aan de kook mag worden gehou den. Verft u andere stoffen, dan kunt u het verfbad wel warm houden, maar het mag niet kokejn. Zijden chiffon moet u als volgt was sen: het in goed zeepsop nat gemaakte ;oed degelijk schoon knijpen (dus niet wringen of wrijven). Daarna naspoelen in lauw water. Uitdrukken ineen handdoek. Zo snel mogelijk dro gen, echter niet in de zon of bij de kachel. Tenslotte strijken aan de ver keerde kant met een matig warm ijzer. Lipstickvlekken kunt u verwijderen, indien- het weefsel goed "wasbaar is, door aansmeren met zeep en betten in sop of wassen en naspoelen. In onge kleurde weefsels zo nodig bleken. Bij gekleurde weefsels, waarvan de kleur kan afgeven, de vlek proberen te ver wijderen met tetra. Een petroleumtoestel zal niet stinken. als u de pit goed schoon houdt. Wilt u het stelletje doven, dan niet uitblazen, maar de pit omlaag draaiem Water- of zeèpvlekken in fineer kunt u verwijderen met petroleum of teak olie. Roestvlekken uit kleding kunt u ver wijderen door de vlekken boven ko kend water in de stoom te houden; dan met zurig^out in te wrijven en daarna goed uit te wassen. Een ander' middel is. de vlekken boven kokende thee te houden en met citroensap te bedrup pelen. Na enige tijd wast u de stof uit. De „Black Vesuvius". een klein soort geranium, met bruin-rode blaadjes en felrode bloemetjes, kunt 0 vrij gemak kelijk stekken. Een jong kopje, ter lengte vah ongeveer 7 cm, wortelt vrij gauw in een potje met zanderige aar- de. Moet u een tros druiven een "paar da gen bewaren, leg ze dan niet op een schaal. Maar hang de tros op. Moet u een ei kloppen, maak de kom waarin u dit doet eerst even nat. Het geklopte ei zal dan niet meer voor de helft aan de kom blijven kleven. Gehakt in papier verpakt, houdt even onder de kraan. U kunt dan het papier gemakkelijk verwijderen, zon der dat een kruimel op het papier ach terblijft. Spekzolen kunt u schoonmaken met zeepsop, ze worden dan weer tamelijk wit, van de Gemeentehof. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE: Westsingel 50. Tot en met 30 noevmber: „Mammoet op Zolder", Open di. t.m. za. 10-12 uur en 14-17 uur. KAPELHUIS Krankeleden&traat, Amersfoort, t.e.m. 2 nov. di. t.e.m vr. 13-18 uur, za. 10-18 uur: Lies Cosijn, ceramiek en Theo Daamen, etsen en tekeningen. ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort. Tot en met 10 nov., ma. t.e.m. za. 10-17 u, zo. 14-17 u.: „100 jaar Post" GALERIE VALK: Valkestraat 31. Amersfoort. Tot en met 23 oktober: Willem Snitker. lino's en gouaches. Open di. t.m. vr. 13.30-17 uur en za. 11-18 uur. PLOEGHHUIS: Muurhuizen 157. Amersfoort. 18 t.m. 20 oktober: Toon Tieland - schilderijen. Tijden: vr. 19-22 uur, za. 11-17 uur. z. 14-17 iur. LA CAVE DU SOLEIL: Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoeren door Loek Lafeber. Open di. t.m. za. 10-17 uur, woensdagmiddag gesloten. DWARS, HEEDERIK EN VERHEY B V,. Laan 1914, Amersfoort. 18 oktober t.m. 10 november: „Zicht op Tunesi". Open ma. t.m. vr. 16.30-21.30 uur en za. en zo. 14-17 uur. MUZIEK: THE SCAFFOLD, Achter de Arnhemse Poortwal, Amersfoort. Iedere maandag avond, 20 uur, Life Jazz met trio Rob Franken. Gastoptreden van bekende Jazz groot heden. ST. AEGT EN KAPEL't Zand 37. Do. 17 oktober: 20.15 uur: Kamermu ziekconcert. Studio Laren. THEATER MINIATUUR: Appelmarkt, Amersfoort. 18 en "l9 oktober: Cabaréf van ^e Aca- 4e«3ie.;,vo9r^ kleinkunst prigi...„Vangrail". Aanvang 20.30 uur. 19 oktober om 23 uur: Film: „La tierra prometida". MARKTHAL: di 22 oktober om 2-0.15 uur: „2 x Brecht". („De uitzondering en de regel" en „Dansen"). GRAND THEATRE: do 24 oktober om 20.15 uur: Fons Jansen met „Kwar tetten". Kaartverkoop aan de kassa dagelijk: 13-14 uur en 19-21 uur. DIVERSEN MARKTHAL: 19 oktober: Ruilbeurs, „De Verzamelaar" van 8.00 tot 18.00 uur. Inl. tel. 21132 of 15770. 20 oktober: 8.00-18.00 uur: Schotse her dershonden club, fokdag. GRAND THEATRE: donderdag 18 ok tober: Première van het cabaret „Nee- clichee". De groep bestaat uit onder wijsmensen, die de scholieren een re- duktie op de toegangsprijs geven. VOOR DE JEUGD POPPENTHEATER „TOERMALIJN", Koppelpoort, Amersfoort. Met „De Tondeldoos". Voorstellingen: elke woensdagmiddag om 15 uur en iedere zaterdag om 11 en 15 uur. Ex tra voorstellingen: 22 en 25 oktober om 15 uur. FILMS Grand Theatre: Snoukaertlaan, Amers foort. Vr. t.e.m. di. .(niet op zaterdagmiddag): „Alicia". Tijden: zaterdag 18.45 en 21.15 uur, zo. 14, 16.15, 18 45 en 21.15 u., overige dagen 14 en 20 uur. Studio „G": boven Grand Theatre om 20 uur: in de Arthouse Serie: „Ama- cord" - Fellin zo. 14.15, 16 30, 19 en 21 uur, overige dagen 15.15, 19 en 21 uur, Cinema Amicitia: Stadsring. Amers foort. Do. t.m. woNederlandse première: ..De vijf van de vierdaagse" (14 jr.). Tijden: za 14. 18 30 en 21.15 uur, zo. 13.30, 16.00, 18 30 en 21.15 uur. overige dagen 14 en 20 uur. Vr.avond om 23.45 uur: „The Canter- bury Tales" (18 jr). Za om 14 uur en zo 13.39 uur en extrs in de herfstvakantie van ma t.pv wo 14 en 16 uur: in de Kindervoorstelling: „Dik Trom en het circus".' City Theater, Westsingel. Amersfoort. Alleen donderdag: „De rode cirkel". Vr t.m. wo: „Je kunt me er midden ln de nacht voor wakker maken". Tijden: za. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 14^ 16.15, 18 45 en 21.15 uur, overige dagen 14 en 20 uur. Vr.avond om 23.00 uur in de Late Sex Show: ..Zullen we het nog een keertje ivèrdoen" (18 jr). Za.avond om 233 45 uur: „De helden van Telemark" (18 jr BAARN: 18 oktober: Feestavond „Concordla voorwaarts". Aanvang 20.00 uur in de duivenzaa) „De Zwaluw" in de Wete ringstraat. 22 oktober: Voordracht Volksuniversi teit „Mytisch Magisch Mexico" door nïr. H. Scholte in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg 4. 19 oktober: Het reizend poppentheater „De Oud-Hollandse Poppenkast de „Feestmuls" piet goochelen en als pop pentheater met „De gestolen kroon" in het Cultureel Centrum aan de Rem- brandtlaan nir. 35. SOEST: Eemland postzegelrullmiddag op 19 oktober a.s. ln De Rank. Soesterbergse straat 18. Toegang li gratis» SOEST De artsendienst wordt waargenomen door dokter A. W. Chevannes, Colenso 32, tel. 14545 en dokter J. C. Rip, Soes- terbergsestraat 16, tel. 12423. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter J. C. Lucas. Prof. Lorentzlaan 21. tel. 1200. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur A. J. Janus. De Genestetlaan 15. Apotheek Ingaande vrijdag- 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar op volgende week vrijdag 18 uur, Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40. Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdienst Saterdag aan staande van "8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek, Soest, Kerkstraat 86, tel 12497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 u. tot maandagmorgen 7 u Zr. A. Kulik. Dahveg 46. tel. 13703 en zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la tel. 16355. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zuster K. Kropff, Middel wijkstraat 36. tel. 12902 'en zr. M. van Loon, Van Mar- nixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770 zijn de wijkverpleegkun digen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur. Tevens wor den op deze uren verpleegartikelen uitgeleend. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. HO uur ds. J. M. S. Baljon, Amersfoort. 19 uur ds. Jac. Smit. „De Open Hof", Dalweg'Veenbesstraat 10.30 uur ds. Jac. Smit, H.A. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit, voorber. H.A. Zonnegloren. 10 uur ds. J. E. Drost, Baarn. Tn alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor wereldiakonaat. Jeugdkerken. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bemhard- laan, Interkerkelijk, 10 uur Gr. van Prinstererschooï, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Juliankerk, Julianlaan. -l'O.- uur^-ds. ^M^ -Wilschut-- en dhr. .P. Noordam. -Baarn. 17 uur ds. A. de Bruin, 's Graven-hage. „De Open Hof",. Dalweg'Veenbesstraat 9 uur, ds. A. de Bruin, 's Gravenhage. 17 uur ds. P- van Strien, Woudenberg. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 10 uur ds. S. W. J. Zoutman, Wouden- oerg. 16.30 uur ds. J. van Buuren, Nijkerk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 uur ds. J. Kok, Amersfoort-C. 14.45 uur ds. R. Zijlstra, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan U0 en 19 uur ds. Baard, Urk. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg'hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren Woensdag 23 oktober, 19.30 uur ds. Wisse, Kootwijkerbroek. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN 10.15 uur mej. C. E. Jolles. 10.15 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel. Insingerstraat 53. 10.30 uur H. H. ter Welle. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16 uur H. H. ter Welle. Baby-crèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. H. M. Dercksen, Ede. Hervormde kerk 10 uur ds. J. v. Winterswijk, Zeist. H.A. 10 uur jeugdkapel. 19 uur ds. R. Houtsma, Amersfoort. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten, H.A. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Gerei. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat. Baarn. 10 30 uur Prof. Dr. C. H. Lindijer, Amsterdam. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur; donderdagavond: 19.00-19.30 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur; donderdagavond 19.00- 19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpsplein: iedere don derdagmorgen 9-10 uur; afd. gezinsver zorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maat schappelijk werk. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 03490-10441. Adressen te Soest: Afd. Maatschappelijk Werk: Kantoor: Braamweg 34, telefoon 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t.m. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp, Kantoor: Braamweg 34, tel. 18140. Spreekuur van mej A. Braggaar, iedere dinsdag van 14 tot 14.30 uur. Gern. Sociale Dienst, afd. Maatschappelijk Werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatsch. werker P. E. van Riessen, ma. t.m. vrijdag 8.30 tot 9.30 uur. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Projektleider: dhr. A. F. van de Genugten. „De Drie Eiken", Dienstencentrum Dorpsplein, Soesterberg, tel. (03463)- 1402. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 10.00-12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" dienstencentrum Wiardl Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607, Spreekuur maandag tot en met vrij dag: 9.00 tot 10.30 uur, leider: dhr. D. J. Lazonder. Warme maaltijden voorziening, infor maties bij de navolgende ocntactadres- sen: Honsbergen: hr. D. J. Lazonder, leider dienstencentrum, Wiardi Beckmanstraat 75, tel- 10607. Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr. M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel. 14782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger- kes. Prof Lorentzlaan 23,- tel. 03463- 1991. (b.g.g. tel. 2322). Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informaties betreffende pedi- curedienst, koffie-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, socië teiten, kaartmiddagen, kegelen. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02155-45555: 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon-13812 of 12894 (liefst vóór 0 uur 's morgens). Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op werkdagen van 8 tot 10 uur). Stichting rechtswinkel Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagavond van 19-21 uur; donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp. F. J. Wertwijn, Klinisch Curiënloloog, tel. 02155-10923. Parochie Soest. Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9. 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. WilHbrordusstraat tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hock Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering, Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur, ZONNEGLOREN telefoon 19144 dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraam afdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur. alleen voor ouders. *1 EKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.; iagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Idnderaf deling: dagelijks 14.30-15.0C en 17.30-19.30 uur S'I ELISABFTB AMERSFOORT telefooD (03490) 22444 Ie klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 klnder-afd.: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 DB LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 KTaam-afd.: iagelijks resp. als 3e klasse en klassa afd Kind er-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00

Soester Courant | 1974 | | pagina 17