i sk homee je spieherslop n Merren voorspellen KRUISWOORDPUZZEL SOESTERBERG %'Cv 3 m HOERA, HOERA, Japie heef) een hoofd V 300.000 liter gasolie in de Eem „Ongelukje" bij laden van tanker Soesterberger stal voor een ton aan t.v.'s en geluidsapparatuur Alleenwonende vrouw gewond bij binnenbrandje Schipper B.V. bestaat veertig jaar ZIUKENAITO TKL 12727 POLITIE - TEL. 19444 delta keukencentrum Birkstraat 50a Telefoon 02155-19979 Soest Kom daarom eens binnenlopen Presentatie Rademaker- straat mocht er zijn Soesterbergse problemen aan bod Drumband „Laetitia" Afscheid J. L. de Boer hoofd Openbare school „Ultile Dulci" een kwart eeuw op de planken n [3zznd|)jooMsinj>j Suisso|d() y Voor uw honk naar „De Stronk" Pianohandel Van Tol Eerste lustrumschnlierenvolleybaltoernooi weer groter van opzet Roester Courant van donderdag 17 oktober 1974 Doordat de schipper van de „Ingeborn" tijdens het beladen van zijn schip met gasolie te Amersfoort, een uiltje ging knappen, is 300.000 liter gasolie over boord gestroomd1 toen de tanker vol raakte en de aanvoer niet werd stop gezet. Dat gebeurde in de nacht van dins dag op woensdag in de haven te Amersfoort bij het bedrijf van de n.v. Cirkel Aardfolieprodukten. De „Inge born" moest 1 miljoen liter laden en werd daarvoor aangesloten op een laad- tartk. Toen er nog 300.000 liter overge pompt moest worden, is de schipper even gaan slapen. Dat heeft te lang geduurd, want om half drie in de nacht ontdekte d'e heer J. J. Verlinden, werknemer bij Cirkel, dat de olie vrij de Eem in stroomde. Er bleek 300.000 liter verloren te zijn gegaan. Men heeft toen alle instanties gewaar schuwd. en nadat woensdagmorgen rond 8.45 uur de scheepvaart op de Eem werd stilgelegd, werd om 9 uur door provinciale waterstaat bij de Grote Melm de Eem, met behulp van plasticdoek met drijvers, afgedamd. Daardoor werd voorkomen dat de grote olievlek het IJsselmeer bereikte. Men hoopte d'e olie te kunnen wegpompen waarvoor een pompboot is ingezet. Mo gelijk zal ook gebruik gemaakt worden van de absorptieblokjes van de Procar, een Duits fabrikaat, waar ondermeer in Groningen in een soortgelijk geval fra- pante resultaten mee bereikt werden. De gehele operatie, waarvoor grote be langstelling bestond, stond onder lei ding van de heer Kats van provinciale waterstaat. Hoe en of de visstand deze ramp over leeft was nog niet te zeggen. De 27-jarige In Soesterberg wonende ambtenaar C. v. d. B. Is door de Amers- foortse politie aangehouden In verband me* diefstal van een groot aantal t.v.'s en geluidsapparatuur. De goederen werden gestolen in Amsterdam, Breda. Hil versum, Tilburg, Den Bosch, Arnhem, Nijmegen en Blaricum en de gezamen lijke waarde beloopt een ton. later bleek dat de goederen niet in Blaricum waren aangekomen, was het spel spoedig uit. De vrachtwagen werd in Amersfoort aangetroffen en daar werd ook de 59-jarige oom De W. van Van den B. aangehouden, met wie hij samenwerkte. Een gedeelte van de buit werd teruggevonden in een garage te Amersfoort. In verband met deze diefstallen ls eveneens in Soesterberg aangehouden de 29-jarige caféhouder C. F. Hij narfi 17 televisietoestellen, waaronder 15 kleuren-t.v.'s af. Op vrij eenvoudige wijze kwam Van den B. aan zijn buit. Hij liep goederen loodsien binnen van vervoerbedrijven, oriënteerde zich snel voor wat betreft adressen en vroeg vervolgens of hij de goederen mee kon nemen, omdat „zijn" firma erop stond te wachten. Een hdndtekeningen'krabbel op een ver- voerbewijs was steeds voldoende om de dozen mee te krijgen. In Hilversum liep het echter spaak. Daar noteerde een argwanende em ployé het nummer van de vrachtwagen waarmee v. d. B. voorkwam en toen De alleenwonende mevrouw J. G. G.- B. N. (81) liep brandwonden aan beide benen op toen zij een klein binnen brandje in haar woning aan de Eiken laan probeerde uit te trappen. Dokter Van Dorssen sr. verleende eerste hulp, waarna zij per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. De brand ontstond doordat mevrouw G. een kussen waarop de poes had ge spuugd, tegen de gevelkachel te dro gen zette. Toen zij even later uit de keuken terug in de huiskamer kwam, bleek het kussen vlam te hebben ge vat. Bij haar poging de vlammen te doven, kreeg mevrouw G. hulp van twee toevallig passerende wandelaars, het echtpaar Roetman uit de Varen- straat Zij hoorden mevrouw G. om nuilp roepen en zagen de vlammen. Samen slaagden zij erin *t vuur te do ven. De brandweer kon zich beperken tot nablussen. Houthandel Schipper B.V. 'in Soest be staat deze maand veertig jaar. Het be drijf, dat gevestigd is op het industrie terrein in Soest, werd in Hilversum gesticht in 1934 door de heer H. C. Schipper Sr., die thans ook nog direc teur is. Het bedrijf is een groothandel in plaatmateriaal vóór' de bouifr,' zoals triplex, meubelplaat en spaanplaat. Sinds de verhuizing naar Soest in 1973 verkoopt het bedrijf nu ook keukens en tegels. Het veertigjarig bestaan is door het personeel intern herdacht. WAAR KOMT DIE KAARS VAN DAAN? Ik stuur u een soort han delsmerk, dat afgedrukt stond op de verpakking van een prachtige hand beschilderde kunstkaars, net gebeeld houwd. We willen die fabriek bezoe- kert, maar hoe komen, we aah het adres? Antwoord: Dit is het handelsmerk van de sierkaarsenfabriek van Johann Günter. Dit bedrijf is gevestigd' aan de Miltenbergerstrasse 13 te Walldürn (Baden). Als u daarheen schrijft om een afspraak te maken voor uw be zoek, moet u het plaatsnaamgetal 6968 op de brief vóór Walldürn vermelden. Men maakt er altaarkaarsen, wasluci fers, tafelluchters, kerstboomkaarsjes, rijtuiglantaarnkaarsen en sierkaarsen, ontworpen en uitgevoerd door arties ten in dat vak. AARDSTRALEN. Bestaan aardstra- len en wat voor uitwerking hebben ze, b.v. wanneer een bed op een aard- straal staat en beslapen wordt? Antwoord: Over het bestaan van aard- stralen zijn de geleerden het nog altijd niet eens. Wetenschappelijk kan de aanwezigheid ook niet worden aange toond. Bij proefnemingen kwam men tot zeer uiteenlopende resultaten. De gen-en die er wel in geloven, menen dat ze met de wichelroede aantoonbaar zijn en dat ze invloed hebben o.m. op onze gezondheid. Handige lieden ver kochten daarom wel „aardstralen- kastjes" die de kwade invloeden van evt. in huis aanwezige aardstralen zou den afweren. Het is wel zeker, dat die kastjes geen bescherming kunnen bie den als er werkelijk aardstralen zou den bestaan. De inhoud bleek steeds nutteloos. OESSEL EN BOXEL. Waar lagen in 1840 de plaatsen Oe?sel en Boxel Antwoord: De spelling van de plaats namen is door de eeuwen heen ge wijzigd. U kunt bv. bedoelen Oensel bij Schimmert, ten noorden van Val kenburg (L.), Oensel bij Zaltbommel aan de weg naar Rossum (Gld), Oesel- gem (vroeger Hulselenghiem en later Oselghem) in Brabant, België, of Oes- selt onder Deutekom in de Achterhoek aan de Oude IJssel. Omdat hiervan de t wel meer verwaarloosd werd, houden wij het op deze laatste plaats. Dan kennen we Boxtel ook wel Bok stel aan de Dommel ten zuiden van 's-Hertogenbosch, het dorpje Boksum of Boxum onder Menaldumadeel ten zuid-westen van Leeuwarden aan de snoorlijn naar Sneek, Boksven als ven en als de buurt in de Postelse Heide bij Bergeik, Bosselen In Belgisch Lim burg bij Hakendover en Bosselen. bij Rijkhoven in Belgisch Limburg. SCHRIJFMACHINE. - In welk jaar en door wie is de eerste schrijfmachine gekonstrueerd en op de markt, ge bracht? Antwoord: Hoewel Christopher La tham Sholes de 52ste uitvinder was van de schrijfmachine wordt hij be schouwd als de vader van het tegen woordige instrument. Aanvankelijk kon hij slechts de letter W typen, maar toch is hij er in geslaagd in 1867 zijn ingewikkelde machine tijdens een fees telijke gelegenheid in Milwaukee te de monstreren. Er is veel gedokterd aan het toetsenbord, hij probeerde het ene na het andere. Of het nu volmaakt is, is slechts te zeggen. Om bijv. het woord minimum te tikken zal een geoefende typiste, ondanks het 10-viegersysteem, ook nu nog moeilijkheden hebben. Het moet tussen 1867 en 1883 geweest zijn, dat de machine voor het eerst op de markt kwam. In 1888 kwam men op het idee alle tien de vingers te gebrui ken. Dit werd ingevoerd door mevr. H. V. Longley. een lerares uit Cincinnatie. Frank B. McCurrin komt de eer toe voor het eerst „blind" te hebben ge typt. LOTTO. - Ik zou graag eens wülen weten hoe het nu precies zit met onze Nederlandse belasting als men bijv. een prijs wint in de Duitse Lotto. Antwoord: In principe is een prijs van een inwoner van Nederland, gewonnen in een buitenlandse loterij, ook belast met 1,5% kansspelbelasting. Hiervoor geldt echter een vrijstelling als in het andere land reeds kansspelbelasting wordt geheven. Dit is In Duitsland het geval, zodat over een prijs uit een Duitse lotto hier niet nog eens betaald behoeft te worden. Deze vrijstelling geldt weer niet in het uitzonderlijke geval dat de prijs binnen de uitoefe ning van een bedrijf ls behaald. De prijs behoort dan tot de winst, en daar door tot het belastbaar inkomen. De belasting geldt dan slechts, net als de loonbelasting en de dividendbelasting, als een voorheffing, een vooruitbeta ling dus, op de inkomstenbelasting, zo dat dit in feite niets uitmaakt. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel in ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Op een bijzonder gezellige wijze heeft de Rademakerstraat zich de afgelopen dagen gepresenteerd en mt name op de vrijdag-koopavond kwamen de Soes- terbergers. mede dank zij het optreden van het plaatselijk muziekkorps, op de been. De opening van het driemaal zo grote Meubidick van de heer D. V. T. de Bruin was een geschikte aanleiding voor deze Rademakerstraat-presentatie. „Ja, hier was Huis ten Halve" werd menigmaal gezegd in de riante show room waar een haast onmerkbare overgang tot stand was gekomen tus sen het historische gebouw en het mo derne pand, dank zij de vindingrijk heid van architect Beekman uit Soest in nauwe samenwerking met het aan nemersbedrijf Beenen b.v. uit Zeist. De totale ruimte is door deze nieuwbouw bijna driemaal zo groot geworden, het geen op de 4000 m2 royaal gelegenheid biedt de meubels van velerlei aard en vorm te presenteren. Menigeen kwam na de officiële ope ning op donderdag met een drukbe zochte receptie, op vrijdag en vooral zaterdag een oogje wagen aan dit meu belcentrum in Midden-Nederland. Ondertussen hadden de overige winke liers aan de Rademakerstraat niet stil gezeten en in korte tijd leuke aanbie dingen en attracties in de diverse win kels tot stand gebracht; een gastvrij onthaal viel menigeen ten deel. Uniek was natuurlijk de zelfvervaardigde huiswijn bij drogisterij Sukking, die als een van de eersten van Nederland een wijnland maakte en alle belang stellenden de witte wijn of de rosé liet keuren tijdens het gezellige praat- en proefavondje. Misschien niet tot ieders tevredenheid, maar toch zeker voor de grootste groep winkeliers heeft deze presentatie zin gehad en bezint men zich reeds op een volgende unieke gelegenheid om de Rademakerstraat steeds meer in de belangstelling te brengen, waarbij de vorm van een avondmarkt het kijk lustige publiek het meest zal weten te boeien. De fractie van de Partij van de Arbeid en de vertegenwoordigers van deze partij in de wijkraad Soesterberg gaan in de komende periode intensief sa menwerken. Als eerste actiepunt staat op het par tijprogramma het maken van een in ventarisatie van alle problemen en wensen in Soesterberg. Op maandag 28 oktober zal een hoor zitting worden gehouden In het Dorps huis, waar alle Soesterbergers uitge nodigd worden door de PvdA-fractie en P.vdA-wijkraadsvertegenwoordigers. Aanvang 20 uur. De drumband van „Laetitia" is de laatste maanden sterk achteruitgegaan, hetgeen aan diverse oorzaken te wijten is, maar vooral ook aan het plotselinge vertrek van drumbandleider de heer H. Hulsdouw. Het bestuur van „Laetitia" heeft dit meegedeeld aan de leden (en ouders) en is van mening dat een goede drum band voor de vereniging onmisbaar is. Alles wordt dan ook in het werk ge steld om de drumband weer in zijn oude glorie te herstellen. De heer C. Weerdesteijn is bereid ge vonden voorlopig de lessen over te ne men, terwijl met ingang van 7 novem ber een zeer goede instructeur is aan getrokken, de heer Imhof uit Utrecht. Op initiatief van het ge meentebestuur van Soest wordt vrijdag 18 oktober in het Dorpshuis een bijeenkomst gehou den van 16.30-17.30 uur, ter gelegen heid van het afscheid van de heer J. L. Boer als hoofd van de Openbare Lagere school. Deze bijeenkomst voor ouders, leerlingen, oud-leerlingen en andere belangstellenden zal worden voorafgegaan door een meer intieme afscheidsviering. De heer J. L. Boer, die in afwachting van zijn pensioengerechtigde leeftijd met ziekteverlof is gegaan, werd ruim vierentwintig jaar geleden op 1 april 1950 tot hoofd van de openbare school voor gewoon lager onderwijs benoemd als opvolger van de heer Bakker. De plaatselijke toneelvereniging „Utfle Dulci" gaat op zaterdag 9 november het 25-jarig jubileum vieren met een receptie van 15.00-17.00 uur in De Hoeksteen en een gratis jubüeumvoor- stelling in de garnizoens-ontspannings- zaal aan de Kampweg. Voor deze jubileumviering zijn ook alle oud-leden uitgenodigd, zodat op gemaakt door de familie De Rooy, Rembrandtlaan 15, Soest, die een keuze kunnen komen maken uit onze uitgebreide collectie jeanskleding. STEENHOFFSTRAAt 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie buiten hangt, MET HOOFD) HORIZONTAAL: 1. vorstelijke titel; 5. voedsel; 9. kle dingstuk; 10. deel v. d. Bijbel; 12. pers. voornaamw. 13. watering; 14. grond toon; 15. bloem; 17. deel v. e. geweer; 18. titel; 20. opgerold stuk vlees; 22. stof; 25. omwenteling; 28. slimme; 29. aanw. voornaamw.; 30. rustoord (Bijb.) 31. boom; 33. meisjesnaam; 35. Moh. heilige schrift; 38. adellijke titel; 41. bekende opera; 42. lofdicht; 43. jonge man; 45. koper, cliënt; 47. einduit komst; 50. bloem; 51. soort schip; 53. Germ. Godheid; 54. riem v. jachthon den; 55. stofmaat; 56. Bijb. naam; 53. N.V. (Duitse afk.); 59. voorzetsél; 60. gewicht; 61. plaats in Utrecht; 62. fa milielid. Oplossing puzzel elders in dit blad. VERTICAAL: 1. vrucht; 2. bedorven; 3. pers. voor naamw. 4. ruisend-brommend geluid maken; 5. meemaken; 6. geogr. aandui ding; 7. uitroep; 8. rangtelwoord; 11. versiering; 12. gebruik in kleding; 16. wintervoertuigr 17. jongensnaam; 19. paar, tweetal; 21. meisjesnaam; 23. reeds; 24. zelfstandig deel v.e. verhaal; 26. groot dier; 27. tot en met; 32. spoe dig; 34. aanzien; 35. kronkel l.e. kabel; 36. negende maand v.h. Moh. jaar; 37. soort schaatsen; 38. grillig met iels omspringen; 39. ranonkelachtige plant; 40. houten vat; 41. klaar; 44. soort on derwijs; 45. bittere drank; 46. uniek; 48. ovenkrabber; 49. zachte, sappige; 52. groente; 55. klein takje; 57. dieren geluid; 60. Frans onb. voornaamw, •uo 09 :jua gg -jg :asp>ui -6* U©o[ -g* :2juo 9f. :uiosib gj, :oj :jb ot U©]u -o>fe '68 :iosa§ 88 iuajou !irepeurej '93 !3fuPi 'S8 W -BJP ZZ "uri LZ riuujflo -92 ïaposide \z U» 'ZZ JZ -6i :iaje3f ii opa is 91 :apoui -<;i :;ooj *u iopaap g hoo 1 :jo 9 :ua.\aiaq g '.uaa^ous '.^i a z -uunjd :iVV3IJ,H3A o;uei Z9 Jujbbu1 19 :suo 09 *69 :?b '8S '9S 'Sfi :sfai >c :uipo •gg :ss 'ig luoouiaue os ïuiosjojs jouioujb gf, Ipuni g* fapo zt :®P?b '1* :;bbjS gg :ubjoji 'SE :oiu-ai -gg :©pun Ig '08 -'©FP ez 'sdoi qz !©ïT<>a -aj eg ieuapnu ZZ i^penoJ 'OS ÏJT '81 JI03{ "Z.I '.sooj -gx tjn h :aaj -gi laui 'SI 01 6 ïpoojq c IsutJd #i :TVVXNOZIHOH NIEUWEWEG 46 A - SOEST TELEFOON 02155 - 14024 MASSIEF EIKEN KLEINMEUBELEN „en exclusieve GESCHENKARTIKELEN die dag de toneelfiguren uit vijfen twintig toneelstukken van 1950 tot heden elkaar zullen ontmoeten. Onder regie van Wout Bakkenes, die alleen reeds 35 spelen heeft geregis seerd bij U.D. sinds 1958 (na de regis seurs A. A. Murck en E. Brok) zal het succesblijspel in drie bedrijven „Je kunt het toch niet meenemen" van George S. Kaufman en Moss Hart in een vertaling van Arend Hauer wor den gespeeld. Teneinde zoveel mogelijk leden van hel jubilerende ..Utile Dulci" in te schake len heeft men voor dit blijspel een grote bezetting gekozen. Na de voorstelling is er eveneens een gratis bal tot 1.30, uur, een geste van bestuur en feestcommissie om de grote dank te tonen voor de steun, die U.D. gedurende een kwart eeuw van de Soesterbergse bevolking heeft genoten, hetzij door het bézooken van de uit voeringen of alleen ai financieel. In de Hoeksteen zal 's middags het huidige bestuur recipiëren: voorzitter Jan van Staveren, secretariesse me vrouw Janny Kappers, penningmeester Jan Corstens en de bestuursleden Cecile Verhoekend en John van den Berg. Wij verkopen PIANO'S, wij geven service. Burg. Grothestraat 20 - Tel. 12968 Stemmen - Onderhoud - Verhuur Voor de vfjfde maal in successie organiseert de Soester Volleybal Vereniging voor de schooljeugd van he* voortgezet lager onderwys in Soest en Baarn een scholierenvoUeybaltoernooi. Dit toernooi zal worden gehouden in de herfst vakantie van de scholen op vrtfdag 25 oktober in Sporthal Beukendal aan de Beukenlaan. staan. Bij zowel de meisjes als de jon gens alle leeftijden is een wisselbeker beschikbaar. Bij de jongensjeiugd tot en met 15 jaar wordt gestreden om de Garage Stambeker, een beker die ter beschikking is gesteld door de sponsor van de Soester Volleybal Verening, de Renauit-dealer voor Soest en Baarn. Garage Stam. Bij de meisjesjeugd wordt gestreden om de beker die ter beschikking is gesteld door Randstad Uitzendbureau. Beide bekers hebben de titel aanmoediigingsbeker, daar zij kun nen worden veroverd in de groepen van de jongste jeugd, waar het peil nog niet al te hoog kan liggen. Voor de meest sportiefste school is weer de Rabobeker te behalen. Deze beker is vier jaar geleden ingesteld en heeft nog steeds ten doel die school te belonen waarvan de spelers zich posi tief hebben opgesteld, sportief zijn en een goede indruk maakten. Dit alles wordt beoordeeld door de scheidsrech ters. Via een bepaalde formule wordt dan de winnaar bekend. Reeds 2 maal is de beker in het bezit gekomen van LTS. Voor deze beker wordt dus niet gekeken naar kwaliteit. De prijzen van dit toernooi worden aan het einde van de dag uitgereikt door de Wethouder van Sportzaken, de heer G. Klomp. De toegang tot dit toernooi is evenals andere jaren gratis, zodat ouders, leraren en belangstellen den het toernooi kunnen bezoeken. Niet minder dan 36 teams zijn voor dit toernooi ingeschreven. Deze teams zijn vertegenwoordigers van 7 scholen uit Soest en Baarn. Uit Soest komen er teams van de RK Mavo, Chr. Mavo, Openbare Mavo en LTS, terwijl uit Baarn teams komen van het Baarnse Lyceum, de Astro Mavo en de Juliana Mavo. De wedstrijdleiding bestaat uit 6 le den van de Soester Volleybal Vereni ging, waarvan er vier reeds vorig jaar het toernooi organiserden, nl. mej. José Epskamp en de heren Henk Dekker, Gijs Egbers en René van Hal. Hieraan zijn toegevoegd de heren Bert ten Brinke en Theo Remmerswaal. Dit zes tal zal op die dag zorgen dat alles vol gens de regels wordt uitgevoerd. De wedstrijden beginnen 's morgens al om negen uur en zullen tot ongeveer 16.15 uur duren. De teams zijn ver deeld in vier verschillende groepen, nl. jongensjeugd tot en met 15 jaar, jon- gensjeugd alle leeftijden, meisjesjeugd tot en met 15 jaar en meisjesjeugd alle leeftijden. Deze 4 groepen zijn verder onderverdeeld in poules, waarin wordt uitgemaakt wie er in de finalepoules terechtkomen. De finalewedstrijden om de eerste en tweede plaats zullen om ongeveer 15.45 uur aanvangen. Wisselbekers Rabobank, Garage Stam en Randstad uitzendbureau. Ook dit jaar zal er natuurlijk weer ge streden worden om de verschillende wisselbekers, die er ter beschikking VOOR DE WEEK VAN 17 TOT EN MET 24 OKTOBER 1974 RAM, 21 maart-20 april Deze week zullen enkele dingen u in eens duidelijk worden. Tenzij u langs de gebeurtenissen heenleeft. Dat over komt u nogal eens, want u kunt ge weldig druk zijn met uw eigen aange legenheden. Dringen de feiten evenwel tot u door, dan bent u ook weer in staat, een grote hulp te wezen. Het zit erin* dat enkele van uw vrienden die hulp ook kunnen gebruiken. Gewoon morele steun geven, en menselijke warmte! STIER, 21 april-20 mei Ook deze week kenmerkt zich door een zekere besluiteloosheid. Het valt u zwaar, een beslissing te nemen in een belangrijke aangelegenheid, omdat u innerlijk niet overtuigd bent van uw recht. De situatie is onoverzichtelijk, maar dat heeft u zelf jaren geleden al mogelijk gemaakt. Uw zelfkennis belet u, onrecht te begaan. Hoe u recht moet maken, wat u krom heeft getrokken zal uw geweten u wel zeggen. In uw werk gaat alles wel goed en u schiet lekker op. TWEELINGEN, 21 mei-20 juni Deze week maakt u vlotweg een eind aan een vervelende kwestie, die u en anderen allang dwarszat. U ziet ineens kans, de lucht te zuiveren en u heeft daar grote ^voldoening over. Houd uw correspondentie goed in de gaten, want er kan een belangrijk bericht tussen zitten. Een bepaald onbezoek doet u veel goed en verandert uw kijk op be paalde dingen, zodat uw oordeel ook minder wordt. KREEFT. 21 juni-20 juli U heeft er nogal plezier in, deze week. Uw tijd vliegt om met het doen van prettige en nuttige dingen. Uw achter stand is vrijwel ingehaald, maar door een gevoel van opluchting heeft u ge woon zin, om nog wat weyk aan te ha len ook. Uw verzetjes verlopen vol gens plan. Er is kans op een reünie van oude vrienden. Net iets, wat u eigenlijk allang eens wilde. Nu "maar helpen doorzetten! Gebruik uw vrije tijd ook wel om te rusten, want u heeft het erg druk gehad! LEEUW, 21 juli-20 augustus Gezellige week met het nodige vertier. U heeft kans, nog een oude relatie te gen het lijf te lopen, die een rondreis maakt. Een van uw liefste relaties zit in het nauw en dat leidt uw gedach ten wel even af van uw eigen plezier. Toch maar genieten, want u heeft een druk bestaan en recht op afleiding Schrijf maar eens, of ga een praatje maken. Eenzaamheid is een van de ergste dingen, en dat kunt u zelf ook uit oude ervaring. U kunt goed troos ten, in dit geval! MAAGD, 21 augustus-20 september Plannen genoeg, maar u moet ze wei- eens op een rijtje gaan zetten. U heeft neiging, om dan eens aan het ene plan te knabbelen en dan aan het andere. De kans zit er nu in, dat er tenslotte veel minder uit de bus komt, dan u zelf wilde. Een gesprek met een oudere werkt heel verhelderend, en u kunt een kwestie rechttrekken, die u tot nu toe niet duidelijk was. WEEGSCHAAL, 21 september-20 okt. Beetje rommelige week, omdat u zich laat afleiden. Nu gaat de strakke lijn uit uw werk en dat is jammer. U bent zo goed op pad, om nu met van alles schoon schip te maken, zodat u zich alvast niet meer zo aan uzelf ergert. Ga daar nu mee door, want enkele dingen zijn al bijna af! Een bepaalde figuur kan u wat ergeren; ga daar dan niet scherp tegenin. Later spijt het u toch weer! SCHORPIOEN. 21 oktober-20 november Nog goed. dat Schorpioenen zo weer baar zijn! U heeft de laatste tijd het gevoel, dat er van alles tegenzit en dat u onrechtvaardig behandeld wordt door iemand, die u alleen maar goed heeft gedaan. Dat is bovendien nog waar ook. Het kan enorm verdrietig zijn om te ondervinden, dat bepaalde mensen gewoon geméén zijn! Niemand wil dat eigenlijk geloven, maar we ondervinden het allemaal in ons loven. Laat deze ervaring u niet verbitteren. Het eind van de kwestie is in zicht en u kimt binnenkort de hele aangelegen heid relativeren en verwerken. U heeft uw humor méé! BOOGSCHUTTER, 21 november-20 dec. Goede week voor hen, die moeten ver gaderen. U heeft beste invallen en brengt ze over het voetlicht ook! Laat echter anderen ook rustig hun zegje zeggen. Oppassen voor verlies van geld of bijoux. Ook geen geld uitlenen aan lieden, die liever hun tong dan hun energie gebruiken. U krijgt een bericht dat u veel genoegen doet. Niet te zwaar tillen met het oog op spit! STEENBOK, 21 december-20 januari Kalme week met gezellige afleiding. U heeft kans op een paar kleine reis jes in gezelschap van goede vrienden. Een van uw beste relaties kan uw mo rele steun goed gebruiken. Uw vriend schap is rvodig, let op en steek een helpende hand uit. Een enkel woord kan veel redden. Laat u niet onderste boven praten door iemand die beter kan praten dan handelen. Oppassen voor koude. Brief te wachten van over zee. Uw verhouding met een Schor pioentype zal zich verbeteren. Houd goed uw dieet. WATERMAN, 21 januari-20 februari Deze week kunt u veel klaar krijgen. U heeft goede invallen en uw omge ving is het met u eens. Wees geduldig ten opzicht van diegenen, die uw opi nie niet delen. Laat ze rustig uitpraten en weerleg hun argumenten. U zult zien, dat u op deze wijze aanhangers wint. Oppassen voor al te grote lichamelijke inspanning. Op idieel ge bied moet u te werk gaan met begrip en diplomatie. Uw beste idealen ma ken een goede kans! VISSEN. 21 fcbruari-20 maart Deze week is beslissend in menig op zicht. Onverwachte gebeurtenissen brengen uw programma ietwat in de war. maar desondanks ziet u kans, uw plannen door te voeren. Een bepaalde mededeling zal u verbaasd doen staan, maar u zult desondanks uw program ma afwerken. Een Stiertype staat u daarbij terzijde. Op gevoelsgebied goe de kansen, mits u enige medewerking laat blijken. Kans op verandering in uw werk. U kunt een goede relatie te hulp komen. t

Soester Courant | 1974 | | pagina 7