Kinderboekenweek in Soest MEE je spiekeren" 9 Ton Beuken vokbeur/ tuinen park TBINflBV!ÉS6ENTMJM ,,'T VMKDESHOOer #7$^xr&fcM- Een eekhoorn als symbool? Peters bv Het oog gericht op Bon en Parijs Roofoverval leverde 200 gulden aan buit op 25-26 oktober twee dagen speciaal voor de particuliere tuinliefhebber Donateursconcert PVO IJzersterk - Bikkelhard Ongeëvenaard Dorresteinwee 72a - Telefoon 12883 Gemeentelijke voorlichting aan gegadigden voor Overhees „Sorry... ik ben vandaag naar Den Haag" Gevonden voorwerpen Zoveel ribs hebben wij WEER CORDUROY WEER Ook V.V.D. legt verantwoording af Vilf C.D.A.-leden in de Wijkraad Opeisbare vergadering Kamer van Koophandel Vermiste huisdieren Ruim 223 gulden in de zandloper van de Bondsspaarbank Bloemboeketjes van de week 'outique det> 5Tleuró orchideënkas Concert in de Oude Kerk Bach-cantory Baarn Klant Spullenhulp kwam in de nacht Offerblokken gelicht Zeer bijzondere wild specialiteiten van de Grill Ptètro „1975 Het jaar van de vrouw" Auto uit verkeer genomen arabia/fins aardewerk BURGERLIJKE STAND Officiële kennisgevingen Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Jawel. Een huis in het groen verdient dat. Soester Courant van donderdag 24 oktober 1974 Een nieuwe Europese top is wel nodig en de kans is groot, dat de sfeer er aan/ielijk anders zal zijn dan op vori ge. Er zijn een paar oude en ook nieu we grieven waarover de diverse rege ringsleiders hun hart willen luchten. De oude en waarschijnlijk moeilijkst oplosbare is die van de landbouwpoli tiek. Nieuwere zijn dat de kleine EEG- landen het de grote kwalijk nemen dat die alleen en voor zichzelf al enige malen met de VS besprekingen heb ben gevoerd die bedoeld zijn om de algemene economische misère in de wereld wat te verzachten en zo mo gelijk op te lossen. In deze zou het zeer nuttig zijn - en trouwens ook in de geest van ideeën uit een vroegere Europese topkonferentie - als de ge meenschap zich presenteert als een eenheid die in de wereld zo geen poli tieke dan toch een economische macht van betekenis vertegenwoordigt: de EG zou meer gewicht in de schaal kunnen werpen dan Engeland, Frank rijk en Duitsland samen, laat staan elk van de drie apart. Ook over poli tieke gemeenschappelijkheid zouden op de volgende top nog een paar onaan gename woorden kunnen vallen, zoals bijvoorbeeld dat in de VN-assemblee niet één lijn getrokken is ten aanzien van de toelating tot het debat over het Nabije Oosten van de Palestijnse be v rij dingsorganisatie. De sfeer zal anders zijn, al valt niet van te voren te zeggen dat die ook beslist beter wordt. Het belangrijkste is dat degene die nu de aksenten zet ongetwijfeld de Duitse bondskanselier Helmut Schmidt is. In menig opzicht heeft hij de lessen van De Gaulle ge leerd. Niet beter dan bijvoorbeeld president Giscard d'Estaing, maar de Duitser heeft op de Fransen voor dat hij de geldmiddelen heeft om druk uit te oefenen op zijn partners. Vandaar ook dat hij in een kabinetsvergadering thuis in Bonn het befaamde EG-be- sluit over de landbouwprijzen toch kon afwijzen, wat inderdaad recht streeks van De Gaulle afgekeken is, al had die dan een wat minder ster ke economische basis voor het gaan van zijn eigen weg. Parijs mist die nu geheel en al. Wie de kas opmaakt ziet de overigens aardig vergelijkbare buurstaten in monetaire reserves een verhouding vier tegen één in Duits voordeel tonen, voornamelijk door ver val van Franse kracht. Zo kan kanselier Schmidt rustig aan bieden Frankrijk te helpen bij het doorstaan van de moeilijkheden tenge volge van de stijgende olieprijzen. Het wordt dan voor de Fransen akseptabel gemaakt door het aanbod in het alge meen te vervatten en het etiket te geven van wederzijdse bijstand. Nu heeft Parijs voorheen nimmer veel gevoeld voor iets dat wederzijds moest heten, maar het etiket wordt nu wél gewaardeerd: het is een probate ma nier om gezichtsverlies tegen te gaan. Naar hun gevoel te werk gaand zou den de Fransen echter zeker liever hautain nee gezegd hebben, maar de kracht daarvoor begint te ontbreken. In het aanbod dus barmhartig mooi verpakt, niemand twijfelt eraan dat de zakenman Schmidt geen liefdadigheid bedrijft. Nuchter zal hij redeneren dat Duitsland er niets aan heeft als in de EG de landen economisch door de knieën gaan, want het zijn tenslotte de beste klanten van de bondsrepu bliek en die zijn beter naarmate ze meer kunnen besteden. Maar het voor wat hoort wat is Schmidt evenmin vreemd. En zo kan men nu uit Frank rijk woorden horen die De Gaulle in zijn graf moeten laten tollen. Bijvoor beeld de herhaalde verklaringen dat de Europese Commissie in Brussel na tuurlijk het beleid in de gemeenschap strak in de hand moest houden. Dat slaat onder andere op het beoordelen door Brusel van wat de Fransen nog willen doen om hun agrarische sector financieel te sterken - een voorwaarde van Schmidt om de 5 procentregeling niet definitief af te ketsen. Hoe fraai bemanteld ook: Parijs ziet er node van af hoog van de toren te blazen. Wat nu het volgende hoofdstuk zal zijn is natuurlijk het interessantst. Wat gaat Schmidt in zijn leidersrol doen nadat hij daaruit de Fransen heeft gewipt die zo lang kans hebben ge zien deze rol door dik en dun voor zichzelf te houden De eerstvelgende Europese Top is een prachtige plek om zijn nieuwe initiatieven ten doop te houden. KANTMAN Dinsdag kwamen een veertigtal kinde ren naar de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan om de kinderboeken week te vieren. Voor hen was een doe-middag georganiseerd, die bestond uit voorlezen tekenen, schilderen en knutselen. Mogelijk door het erbarmelijke weer viel de opkomst iets tegen. Woensdag werd eenzelfde festijn ge organiseerd in Soesterberg, terwijl vanmiddag de kinderen van 10 tot 12 jaar in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan terecht kunnen. Morgen, Foto: Herman van Dam vrijdag 25 oktober, is de schrijfster Thea Beekman, winnares van een Gouden Griffel, vanaf 14 uur in de bibliotheek aanwezig om vragen van kinderen te beantwoorden. Temidden van prachtige bloemen en planten vindt u alle tuinbenodigd- heden, tuingereedschappen en alles wat het verblijf in de tuin ver aangenaamt. geopend vrijdag 25 oktober 9-22 uur zaterdag 26 oktober 9-17 uur U Jaarbeurs Utrecht Vrijdag 8 november a.s., aanvang 20 uur, wordt in De Open Hof aan de Dalweg hoek Veenbesstraat het jaar lijkse donateursconcert gehouden van de Soester harmonie „Patiëntia Vincit Omnia". Daaraan werken mee het tamboercorps onder leiding van Wim Wallet, de majorettes onder leiding van Bertus Veldkamp, het jeugdorkest en het groot orkest onder leiding van Herman Wilderdijk. Het jeugdorkest zal enkele koralen spelen en de „Jeugd ouverture"; het groot orkest speelt werken van Java- loyes, Keia-Bela, Geehl-Mellema, Jan v. d.'Waart, S. Translateur en Azedo- Hautvast. Het concert wordt besloten met „James Last op klompen", de Arosa Mars met tamboercorps Spanish Eyes met de majorettes. Na afloop Is er bal. Een roofoverval, gepleegd op de eige nares van een café aan de Nieuweweg heeft drie ondekende daders een buit van 200 gulden opgeleverd. Op het moment van de overval was mevrouw D. de Wilt in haar café. Toen zij gestommel hoorde in haar aangrenzend woonhuis ging zij de gang in waar zij direkt werd vastgegrepen door één van de drie overvallers. Een ander rukte de-telefoon van de muur en met twee man ging men naar bo ven om de slaapkamer te doorzoeken. Daar vonden zij onder een matras het bedrag van 200 gulden. Ook een kast op de slaapkamer werd doorzocht. Om binnen te komen hebben de drie daders nogal wat vernielingen aange richt. Eerst forceerden zij het slot van de achterdeur en vervolgens werd een paneel uit de deur naar de keuken getrapt. Boven vernielden zij de af gesloten slaapkamerdeur. De onbeken de mannen hadden zich met theedoe ken gemaskerd. en laag dat zyn onze pryzen. LET OP VIOLEN 15 cent GRASZODEN ƒ2,75 per m2 afgehaald CONIFEREN byna te geef en verder kom zelf kyken. Een advies kom op tijd Stuntprijzen gaan by ons nooit ten koste van de kwaliteit. Deze week is de gemeente, met name de wethouders De Haan en Plomp en de heer Schreuder van huisvesting, be gonnen met de gegadigden voor de eerste 350 woningen die in de wijk Overhees in aanbouw zijn, uitgebreide informatie te verstrekken over de mo gelijkheden die er voor de kandidaat bewoners zijn. De eerste groep kwam van dé zoge naamde „medische lijst" en aan de hand van kaarten en tekeningen wer den zij op de hoogte gebracht van de diverse typen huizen die in aanbouw zijn. de situering, de indeling en huur prijzen. Groepsgewijze worden de kandidaten opgeroepen waarbij hen plaats en uur van de bijeenkomst wordt opgegeven. De bijeenkomsten worden bijgewoond door vertegenwoordigers van de diver se woningbouwverenigingen, die straks de complexen, via de Stichting Samen werking Woningbouwcorporaties, gaan oe'heren. Er bestaat een zeer redelijke kans dat de eerste huizen in deze nieuwe wijk reeds in de maand februari 1975 opge leverd zullen worden. Met het oog daarop zal iedere week één groep van de gegadigden die zich aangemeld heb ben de informatie gegeven worden. De eerste avonden werden in Honsbergen gehouden. „Sorry... ik ben vandaag naar Den Haag" zal mogelijk maandag 28 ok tober a.s. op vele winkelramen te le zen zijn, als de vereniging De Soester Ondernemer haar zin krijgt. In de Tweede Kamer worden op die dag middenstandszaken behandeld en zegt de Soester Ondernemer: „u mag die dag niet op het Binnenhof ont breken". „U wilt toch ook", aldus de schrifte lijke opwekking, „een frontale aanval op de kostenstijging; een rechtvaardig deel van de welvaartsgroei; de moge lijkheid voor u en uw kinderen om zelfstandig te blijven ondernemen De demonstratie wordt landelijk ge organiseerd door de centrale midden standsorganisaties KVO, NKOV en NCOV. Spandoek en protestborden zijn welkom. „Sorryik ben vandaag naar Den Haag". De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: zilveren kruisje, vierkleuren ballpoint, ring, bos sleutels, dameshandschoen, boek, portemonnaie met inhoud, brom fiets, een paar herenwanten, een paar herenhandschoenen, bankbiljet, dames horloge, valhelm, herenfiets, want, di verse sleutels en een damesfiets. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau. U ziet het, verschillende diktes, zoals wy zeggen STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10S80 (Waar Jap ie buiten hangt, MET HOOFD) Vanavond wordt in restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan een openbare vergadering gehouden, waar voor ongetwijfeld veel belangstelling zal bestaan. Na PvdA en het CDA legt nu ook de VVD verantwoording af over de gang van zaken tijdens het vooroverleg tussen de gemeenteraads- frakties in verband met de wethouders- benoeming. Zoals bekend is er een enorm verschil van mening over de ware toedracht tussen de WD en het CDA; men beschuldigt elkaar van on waarheden, waarbij bijzonder de na druk is gelegd op „formeel" en „in formeel" overleg. De openbare bijeenkomst begint om 21 uur, na een besloten huishoudelijke vergadering. De toegang is vrij. ■j In de nieuwe wijkraad te Soesterberg hebben de navolgende personen zitting voor het Christelijk Democratisch Ap pèl: 1. mej. H. P. Lensink; 2. mevrouw A. D. Slob-van Gils; 3. C. J. M. van Rijthoven; 4. H. J. Koch; 5. mevrouw JVI. C. F, Wauters-Bïekelman§Lq,... In- 'dèzë" 'samenstelling ontbreken5 namen van twee oorspronkelijke kan didaten ëfi wel de heer H. Schoema- ker, die binnenkort Soesterberg als woonplaats gaat verlaten en daarom als zodanig geen zitting meer kan hebben in de wijkraad en de heer M. Leyenhorst, die onverwacht voor een belangrijke studie werd geplaatst en zich daarom terug moest trekken. De wijkraad zal tijdens de avondver gadering op 5 november a.s. geinstal- leerd worden door de burgemeester. De vergadering wordt gehouden in het Dorpshuis en begint om 20.30 uur. Woensdag 30 oktober a.s., aanvang 15 uur, wordt in het gebouw van de Kamer aan de Arnhemseweg 23 te Amersfoort, een openbare vergadering gehouden van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken. De agenda vermeldt ondermeer de be handeling van de begroting voor het jaar 1975; d'e benoeming van de heer J. C. van Ek tot adjunct-secretaris; de behandeling van de discussienota met betrekking tot de planning van col lectieve bedrijfsterreinen in de regio Eemland en de bespreking van de der de Binnenstadsnota van de gemeente Amersfoort. 16 oktober: Jonge New Foundlander, reu, 3 jaar oud. Fam. Hartelust, Van Houtenlaan 10, Amersfoort, telefoon 03490-16088. GEVONDEN 15 oktober: Rode kater, witte bef en witte pootjes. Gevonden in de Weeg breestraat en ondergebracht in het dierentehuis aan de Klein Engendaal- weg. Voor nadere Inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor met nummer 10667 van de ver eniging „Amivedi". Mocht u uw ver miste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel door geven? Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoonnum mers) wordt het zeer op prijs gesteld, dat u een zo volledig mogelijk signale ment doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bij zondere kenmerken e.d. De beide instanties adviseren bovendien vooral bij huis, de dieren niet zo maar los te laten lopen. Er komen nogal eens ongelukken van. In de stand van de Bondsspaarbank op de Manifestatie '74 stond een zand loper met geld, waarvan het juiste be drag geraden moest worden. Bovendien moest een rebus opgelost worden. Voor de inzenders van goede oplossin gen waren prijzen beschikbaar. In de zandloper zal een bedrag van 223,17 en indien de rebus goed op gelost werd, kon men lezen „Bonds spaarbank de bank voor deze gene ratie". De prijzen zijn als volgt gevallen: 1. (het bedrag uit de zandloper) M. L. H. Peters, Vermeerlaan 3; 2. (een be drag van ƒ111,59) H. Altena, Wiek- sloterweg 59. Troostprijzen gingen naar: C. A. J. Deenik, Wiardi Beckmanstraat 195; R. de Bree, Waldeck Pyrmontlaan 11; M. Hom, Eikenlaan 83; T. Kok, Da Costa- laan 1«0; A. Hilhorst, P. C. Hooftlaan 9; S. Akkerman, L. Brinkweg 42; D. Kok, Plaveenseweg 33 te Huizen; H. L. M. Simons, Noorderweg 8; D. Wielinga, Titus Brandsmastraat 59 en C. F. Ch. A. van Houten, Veenbesstraat 760. De honderden niet-prijswinnaars wor den in de gelegenheid gesteld aan één van de vier Bondsspaarbankkantoren te Soest, een aardige attentie af te halen. Vandaag worden namens tien Soes ter bedrijven bloemboeketten bezorgd bij: de familie A. de Goede, de Ak keren 40; de familie N. J. Konijn, de Akkeren 66; de familie J. Heldering, Regentesselaan 2a; de familie Kamp- horst, Koninginnleaan 65 en bij d'e familie J. v. d. Broek, Koninginnedaan 96. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee; Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstr. 64; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Toren straat 6; Homee Spiekersj op, Steen- hoffstraat 66; Bar 't Luikje, Steenhoff- straat 4(7; Bloemenmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Pannekoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg; Alge mene Bank Nederland' (Van Weede straat, Soesterbergsestraat) en de Soes ter Courant, Van Weedestraat 29. Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155-12455 Bezoek onze iets speciaals voor U Zaterdag 26 oktober zal er in de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest een concert gegeven worden door het ba- rokensemble „Musica per Gioia". Dit ensemble bestaat uit Mayke Suurmond, sopraan; Simon Schouten, blokfluit; Piëta Gardién, gamba en Jan Jansen, virginaal. Uitgevoerd worden werken van En gelse en Italiaanse componisten, o.a van William Oroft de cantate „Cella- don", twee sonates van G. P. Cima en een canzona van Frescobaldi. Het concert begint om 8.15 uur. Zondag 27 oktober a.s. wordt in de Pauluskerk op de Brink te Baarn de maandelijkse cantatedienst gehouden. Tijdens deze dienst wordt uitgevoerd cantate no. 180 „Schmücke dich, o liébe Seele" van J. S. Bach. Hieraan werken mee Elize de Broekert, praan; Herman van Kerkhof, tenor; Frits van Erven Dorens, bas; Simon Schouten en Margriet v. d. Abeelen, blokfluit. Verder koor en orkest van de Bach-cantorij Baarn, het geheel onder leiding van Louis Mol. Aan het orgel Gert Muts. In de dienst zal voorgaan ds. W. v. d. Kerk te Baarn. Aanvang 19.30 uur. Door de nachtveiligheidsdienst, de heer Jasperse, werd bij de politie afgeleverd de Turk S. B. Hij werd midden in de nacht aangetroffen in het magazijn van Spullenhulp aan de Veldweg. De man woont in Haverweerd en was, terugkomend van zijn werk, uitgestapt aan de Torenstraat. Hij bleek een vaste klant van Spullenhulp te zijn en meen de dat er geen bezwaar tegen was in dien hij in de nacht een jasje kwam uitzoeken. Hem is duidelijk gemaakt dat hij alleen tijdens de openingsuren terecht kan. Drie knapen H. G. (15), H. J. D. (14) en E. A. A. E. (15) hebben bij de poli tie bekend een aantal offerblokken in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein gelicht te hebben. In totaal le verde hen dat 60 gulden op. Dat deze diefstal opgelost kon worden is nog een uitvloeisel van de aanhouding van de twee telefooncel krakers. Daardoor werd ook reeds een inbraak bij de Gemar opgelost. Burg. Grothestraat16 SOEST Tel. 02155-17249 De overkoepeling van vrouwenorgani saties in Nederland bereiden zich voor op het Jaar van de Vrouw, een besluit van de Verenigde Naties, overgenomen door onze regering. Vele aktiviteiten ontwikkelen zich in Nederland, zo ook in de provincie Utrecht. De gezamenlijke vrouwenorganisaties hebben mede daardoor besloten een vervolg te geven op hun studiedag van vorig jaar, waar het thema was „sa menwerking. Op 28 oktober a.s. zullen weer vele leden en bestuursleden van alle vrouwenorganisaties bij elkaar ko men om gezamenlijk te bespreken, wat er in een nauwere samenwerking ge daan kan worden om het doel, de be wustwording van de vrouw over haar positie in de maatschappij en haar in tegratie daarin, beter te kunnen ver werkelijken. Een gezamenlijk beraad vindt men nodig. Op landelijk niveau is reeds veel werk verzet voor een grootse manifestatie in Utrecht in mei 1975, welke onder auspiciën van het Nationaal Comité voor het Jaar van de Vrouw gehou den zal worden. Op de provinciale studiedag komen de vrouwen uit de provincie Utrecht bij elkaar om hun bijdrage te leveren en vast te stellen welke kijk zij hebben op de positie van de vrouw in onze tijd en wat zij vinden dat er gebeu ren moet. De bijeenkomst op 28 oktober wordt gehouden van 10 tot 16 uur in het Cultureel Centrum „Boschlust" te Zeist. De kosten voor deze dag be dragen 2,50. Koffie en thee worden aangeboden. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen bij het bureau van de Fed. van Vrou welijke hulpverlening in- de provincie UtréchtpLarige* "Nièuwstraat 63 te Utrecht. Tel. dinsdags en dond- van 9.30 tot 15 uur; 03Ö-318648. De 20-jarige kantoorbediende R. S. uit Zwolle werd op de rijksweg te Soes terberg aangehouden in een auto, die op doorroesten stond. S. verkocht het vehikel ter plaatse aan een sloper en beurde er 100 gulden voor. Daarmee kan hij de bekeuring betalen die hij kreeg. verkrijgbaar bij Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02155- 12180 gratis kleurenfolder beschikbaar J GEBOREN: Piet-Hein, zoon van P. Broenland en T. G. Robijns. Seher, dochter van M. Bulut en S, Dalaslan. Caroline, dochter van R. J. van den Bedum en P. M. Kuijper. Michelle Anne-May, dochter van P. L. Kok en M. A. J. van Laar. Dineke Jantien, dochter van L. O. Zonderman en E. C. H. de Groot. Erwin, zoon van A. P. Pietersen en R. W. Broek. ONDERTROUWD: Jacobus Johannes Eliza de Klerk en Gwenny Hessels. Karei Smit en Maria Elena Ana Martinez Sacristan. Bernard Reinder Groothuis en Ger- ritdina Janna van Munster. Gerrit Evert Nellestein en Simona Verheus. Bertus Christiaan Kramp en Lucia Cecilia Maria Hilhorst. Antonius Jacobus Maria Houdijk en Maria Pia Haks. GEHUWD Henricus Herrmann Josephus Maria Boské en Linda Balvers. Jan Al- lardus Meiners en Stefanie Hermina Maria Koppel. Gerardus Cornelis Johannes Jozef Peek en Johanna Geer- truida Lanser. Gerardus Cornelis Hendrikus van Dorresteijn en Inge Kraaij. OVERLEDEN: Elske van Esch. Willem Veldhuij- zen, gehuwd geweest met C. van Esch. Johanna Cornelia Barbara Reith, weduwe van M. Snijders. Albertus van Woerkom, weduwnaar van J. M. Ravesloot. van de Gemeentehof. VASTSTELLING HUURAUTOTARIEVEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat hun collage, op grond van artikel 115 van het Uitvoeringsbesluit Auto vervoer Personen 1939, met ingang van 25 oktober 1974 de volgende huurauto- (taxi)-tarieven voor de gemeente Soest heeft vastgesteld A. Bijzonder vervoer per huurauto.. Naar stadhuis: coupé ƒ45,volgauto ƒ35,Naar stadhuis en kerk: coupé 57,—, volgauto ƒ49,—. Naar kerk: coué 50,volgauto 40, De hierboven genoemde bedragen zijn inclusief B.T.W. en 15 fooi. De be dragen voor de trouwauto's zijn ex clusief bloemen en/of extra servica De tarieven voor de trouwauto's gel den niet voor een rit vanuit het ge deelte van de gemeente Soest, gelegen ten zuiden van de spoorlijn Amers- foort-Utrecht. B. Normaal vervoer per taxi. 1. By vervoer heen en terug (tarief 1). De eerste 400 beladen en afgelegde meters of een gedeelte daarvan (aan slag) 1,20. Elke volgende beladen af gelegde afstand van 363 meter of een gedeelte daarvan 0,20. 2. Bh* vervoer naar bestemmingsadres en leeg terug (tarief 2). De eerste 400 beladen en afgelegde meters of een gedeelte daarvan (aan slag) 1,20. Elke volgende beladen af gelegde afstand van 182 meters of een gedeelte daarvan ƒ0.20. 3. Afgezien van de vorenstaande ta rieven geldt voor alle ritten een minimumprijs van ƒ4, 4. Nachttarief (tussen 24.00 en 07.00 uur): 50 boven de onder BI en B2 genoemde tarieven. Het nachttarief ls niet van toepassing voor een rit blij vend binnen het gedeelte van de ge meente Soest bezuiden de spoorlijn Amersfoort-Utrecht. 5. Wachttarief per uur 15, Soest, 23 oktober 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 199 e.v. van de ge meentewet, maken bekend, dat gedu rende drie maanden, te rekenen vanaf de dagtekening van deze bekendma king, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend van 9 tot 12 uur) voor een ieder ter inzage ligt het be sluit van de raad d.d. 20 juni 1974, af deling I, nummer 6388, waarbij de ver ordening tot bescherming van natuur en het uiterlijk aanzien der gemeente Soest is vastgesteld. De verordening vervangt de schoon- heidsverordening en geldt slechts bin nen de bebouwde kom in deze gemeen te. Ingevolge genoemde verordening ls het, behoudens een aantal uitzonde ringen, verboden -enig onroerend goed te gebruiken voor het aanbrengen van opschriften, aankondigingen of afbeel dingen, welke vanaf een voor het pu bliek toegankelijke plaats zichtbaar zijn. Soest 23 oktober 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Stel: u heeft een huis in Soest of om geving. U woont er, maar u moet er weg. Nu of over enige tijd. Bijvoor beeld omdat de heer des huizes van werkkring verandert. Of omdat het tijd wordt uit te kijken naar een ser- vioe-flat. Of om welke reden dan ook. Wat doet u met dat huis van u? Het meest waarschijnlijk is: verkopen. En dat is geen sléchte zaak, mits u maar beseft wa' u verkoopt. Want uw huis staal in een groene zone. Dus in een gezocht stukje Nederland. Dat maakt uw huis tot een bijzonder huis, ook al ziet het er niet bijzonder uit. Het is méér waard dan een vergelijkbaar huis in een „grijs" gebied. Of u die méérprijs ook zult krijgen? Dat hangt er maar van af. Met name hangt dat af van de manier waarop uw huis te koop wordt aangeboden. Bijzondere huizen verdienen een bij zondere begeleiding. Dat is precies het geen wij zulke huizen geven. Wij zoe ken er de juiste kopers voor. Kopers die in de groene zone willen wonen - en die daar iets voor over hebben. Konklusie? Eenvoudig deze: met Peters gaan praten als u verhuisplannen heeft. U profiteert dan meteen al van het nieuwe informatiesysteem dat u inlicht over mogelijkheden en situaties elders. En als t.z.t. het te-koop-bord in uw voortuin een groene eekhoorn als symbool draagt, wil dat zeggen dat uw huis met égards wordt behandeld. voor wonen in de groene zone ossendamweg 45/Soest/02l55-16251

Soester Courant | 1974 | | pagina 11