I :o 5 jaar Soester „Zonnebloem" li Extra voordeel - Extra voordeel 39 89 REEHORST-Supermarkt Tuis® JEANSSH0P LUXE KEUKENS schipper's van de 1 1 39 Vrijdag en zaterdag-aanbiedingen Heel kilo MAGERE VARKENSLAPPEN7,50 100 gram KATENSPEK79 Literblik Here ERWTENSOEP, geen 2,33 hier I,79 795 3 Heel kilo grof gebroken RUST 500 gram ZUURKOOL uit vat VA kilo ST00FPREI VA kilo HANDAPPELEN, Go!d< 1 25 m Delicious1, Beker VRUCHTEN YOGHURT, inhoud Vt liter 79 Liter halfvolle MELK72 Groot Frans STOKBROOD89 IWOCGATAARTIE, per stuk2,45 Reisbureau Gerth TEGELS en PLAVUIZEN SOEST Afdeling Soest van de -.Zonnebloem" vierde eerste lustrum gelijk met 25-jarig bestaan van de landelijke organisatie Winkeldiefstal Soesterbergsestraat 51 B, t.o. busstation Telefoon 14071 KOMT IJ OOK Taveerne .J'Oude Euglie" Tentoonstelling Welfare-werk Molenschot Brand in opslagplaats tijdig ontdekt Postzegelruilbeurs B.B.-medailles voor vrijwilligers Auto gestolen Hinderwetzittingen Muurtje bij parkeerplaats vernield „Brasil op weg" Beverwijks koor zingt voor ontwikkelings samenwerking MET LAGE PRIJZEN Morgen uitspraak in kort geding naturisten tegen gemeente Soest Caravans geplaatst in gebied waar er geen mogen staan Je vindt het geschenk, de Gouden ai Zilveren Griffel boeken en allerlei andere kinderboeken en jeugdboeken bij: woningisolatie b.v. dabib Openbare vergadering samenwerkingsorgaan Eemland Slapende chauffeur moest nog boete betalen Soester Courant van donderdag 24 oktober 1974 uit eigen kwe- kwaliteit. 2,25 8,— eigenlijk beter 2,25 20,— •eeds vanaf 3,75 Op bijzondere wijze heeft de afdeling Soest van de „Zonnebloem" het 25-jarig bestaan van de landelijke organisatie hei dacht. Het viel samen met de viering van het eerste lustrum van de afdeling en dat was alles bij elkaar reden ge- 1 noeg die langdurig zieken, invaliden en bejaarden uit te nodigen voor een ontspanningsprogramma in de Open Hof. De 16 vaste medewerkers en vier mili- t tairen uit Amersfoort stonden bij de zaal gereed om de ruim 270 gasten uit s Soest, Soesterberg, Baarn en Lage P* Vuursche naar hun plaats te brengen. Het vervoer naar De Open Hof kon geregeld worden dankzij de voortref felijke, geheel belangeloze medewer- K king van liefst 72 particulieren. Zij 1; stelden hun auto beschikbaar, zoals B ook menig bedrijf kleine busjes in- I* zetten om de rolstoélpatiënten te ver voeren. Een kort welkomstwoord werd ge sproken door de voorzitster van de af deling, mevrouw M. Westerveld-Higler. Daarna sprak de burgemeester, mevr. mr. J. M. Corver-Van Haaften. Zij fe liciteerde het bestuur met de lustrum viering en bracht daarbij hulde aan de vrijwilligers die zich steeds onver moeid inzetten voor de minder valide medemens. Met bewondering sprak zij over de voorzitster, die voor de orga nisatie van dit feest vele Soester be drijven had bezocht en tot haar vreug de had zij gehoord, dat niet één bedrijf een verzoek om hulp had geweigerd; „ze zouden wel van goede huize moe ten komen, om mevrouw Westerveld zo zonder meer de deur uit te krijgen", aldus de burgemeester. De burgemeester tijdens haar toespraak op het „Zonnebloemfeest". Foto Herman van Dam Zij besloot haar toespraak met allen een prettige middag te wensen en de hoop uit te spreken, dat de Zonne bloem nog heel veel goed zou doen in Soest. De middag werd verder verzorgd door de leden van de operettevereniging „Die Jonghe Haghesangers". Zij zongen selecties uit diverse operette's en ope ra's en een selectie liedjes uit de ja ren 1900. Een origineel dankwoord kwam van de al jaren bedlegerige zuster Huberta uit Lage Vuursche. Op de muziek van Die Schone Blaue Donau las zij haar dankwoord in dichtvorm voor, een bedankje dat bijzonder werd gewaar deerd. In de supermarkt aan de Smitshof werd de 47-jarige mevrouw E. C. de J. betrapt op winkeldiefstal. Zij pro beerde de winkel te' verlaten zonder haar boodschappen ter waarde van ruim 23 gulden af te rekenen. De po litie maakte proces-verbaal op. j Dit weekend speelt bij ons de pianist HUGO VAN NECH (muziekpedagoog aan het Utrechts conservatorium en bekend van verschillende muziekfestivals in Frankrijk). MIDDELWIJKSTRAAT 2 - TELEFOON 13331 Vrijdag 8 november a.s. zal in het be jaardencentrum Molenschot aan de A, Cuyplaan de jaarlijkse tentoonstelling geopend worden van de in de loop van het jaar door de bewoners vervaar digd handwerk. De opening vindt plaats om 19 uur en zal worden ver richt door een Soest wonende t.v.- artiest. Ook zaterdag 9 november is de expositie geopend en wel van 10 tot 16 uur. Daarna vindt de trekking plaats in de aan deze tentoonstelling verbonden loterij. Zoals bekend zijn alle werkstukken te koop. Van de op brengst wordt nieuw materiaal aange schaft. Een brand in een open opslagplaats van chemicaliën bij het bedrijf Men ning b.v. aan de Industrieweg werd tijdig ontdekt, zodat erger kon wor den voorkomen. In de opslagplaats standen diverse zuren, zwavel-fosfor en salpetere verdunning en petroleum, zodat als het vuur om zich heen had kunnen grijpen, giftige gassen waren vrijgekomen. Door tijdige alarmering van de brandweer werd de brand in de kiem gesmoord. De oorzaak is on bekend; in verband met het feit dat het toegangshek was opengebroken stellen politie en brandweer een nader onderzoek in. Gedacht wordt aan gevaarlijk kwa- jongenswerk. Zaterdag 26 oktober a.s. organiseert de filatelistenvereniging „Hilversum en Omstreken" haar veertiende Nationale Postzegelbeurs. Deze beurs wordt bezocht door gemid deld zo'n 700 bezoekers, die uit alle de'en van het land naar Hilversum komen. Van Nederland zijn praktisch alle zegels op deze beurs te vinden; ddt geldt voor zowel de zegels van enkele duizenden guldens waarde als voor die van slechts enkele centen. Ook de zegels van de Europese landen zullen goed vertegenwoordigd zijn, ter wijl - ook de thematische en de mun- tenverzamelaars aan hun trekken ko men. Plaats van handeling is de Totohal van het gemeentelijk sportpark aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum. Blijkens nadere informatie zijn op 11 oktober in Leusden door de voorzitter van de kring Utrecht C ook medailles uitgereikt aan BB-vrijwilligers. Voor 15 jaar dienstverband aan de heren J. Vos, A. Hadstok, Ch. Kenter en W. P. Dorrestein. Voor 15 én 20 jaar dienstverband aan de heren L. Slot, Th. P. M. Diemers, B. A. de Bruin en P. A. van Leeuwen. De uitreiking van deze koninklijke on derscheidingen vond plaats in de po litieschool te Leusden. De rode personenauto van de heer S., die hij voor zijn woning in de Simon Stevindaan te Soesterberg had gepar keerd, werd door een onbekende mee genomen. Op de rijksweg te Soesterberg werd een auto gevonden, die in Amsterdam gestolen was. Er zou verband gelegd kunnen worden tussen deze twee gevallen. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 12683 Dinsdag 5 november a.s. worden in het gemeentehuis vier openbare zittin gen betreffende de hinderwet gehou den. 9 uur: betreft een verzoek van B.V. Bouwmaatschappij W. Uyland „BMU" te Soest om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor 'n machinale houtbewerkingsinrichting annex inrichting voor motorbrandstof fen, op het perceel Schoutenkampweg 35 te Soest. 9.45 uur: betreft een verzoek van T. Bischot, Vredehofstraat 1 te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting, bestemd tot het twijnen en spoelen van garen op het perceel Molenstraat hoek Beuken laan te Soest. 10.30 uur: betreft een verzoek van de directie van houthandel H. Wolfsen, Veldweg 19 te Soest, om een vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een machinale houtbewerkingsinrich ting en een showroom annex kantoor- en kantineruimte op het perceel Nij- verheddsweg 6-8 te Soest. 11.15 uur: betreft een verzoek van de B.V. Handelmaatschappij Progress Electro, Van Weerden Poelmanweg 23 te Soestduienen, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van motorbrandstof ten behoeve van eigen gebruik, op het perceel Van Weerden Poelmanweg 23 te Soestduinen. De politie stelt een onderzoek in naar aanleiding van. het op de parkeer plaats bij de Smitshof omvergereden muurtje. Dat moet gebeurd zijn in de nachtelijke uren van het weekend. DE SPECIALIST IN JEANSKLEDING ZEILJOPPERS vanaf 69,50 RARKA'S vanaf 55,^ De nieuwste OVERHEMDEN MODE vanaf 32,50 PULLOVERS en VESTEN CORDUROY PANTALONS met bijpassende JACKS in smalle en brede rib vanaf 34,50 Nieuwe RIEMENCOLLECTIE De Nederlandse regering helpt met 40 miljoen gulden een ontwikkelings project in een Afrikaans land. Een keten van koelhuizen wordt gebouwd in het warme land zodat groente, fruit e.d. geleverd kunnen worden vanuit de kleine dbrpen in de grote steden. Het is een groots project, dat wel; maar zinvol? De EEG biedt India graan aan ter waarde van 100 miljoen gulden. Weer is er droogte geweest, weer is er hon gersnood, weer wordt geholpen. Zin volle hulp, maar misschien niet zo er varen. Een groep jonge mensen uit Beverwijk doet het anders. Het gehele jaar door trekt deze groep van plaats tot plaats, van kerk tot kerk, om overal kleine bedragen bij elkaar te krijgen voor kleine, maar uiterst zinvolle, ontwik kel ingsproj ecten. Die jonge mensen zijn getroffen door twee dingen: a. zij zijn enthousiast geworden voor de zuiver Braziliaanse religeuze muziek en b. ze hebben mensen ontdekt in Brazilië met wie samengewerkt kan worden in een ont wikkel in-gsproj ekt 15 families in Para, Brazilië, willen gemeenschappelijk een stuk land aan planten met peperstruiken. Iedere fa milie honderd struiken; samen 1500 struiken. Iedere struik kost ƒ3,85; sa men 5775 gulden. Met dat bedrag kun nen 15 families beginnen een bestaan op te bouwen rondom peperstruiken; geen vernederende hulp van 100 mil joen, gieen peperduur project van 40 miljoen; alleen maar een vorm van. sa menwerking. Het sympathieke van deze vorm van ontwikkelingssamenwerking is, dat met weinig geld gewerkt wordt aan de basis waar de mensen leven. 15 fami lies kunnen iets gaan opbouwen, dat rcan uitgroeien tot grotere proporties. Het heeft ook tot gevolg dat anderen zullen volgen. Op kleine schaal begon nen zet de ontwikkeling zich dan voort. In het weekend van 2 en 3 november komt de groep uit Beverwijk naar Soest om in de Petrus- en Pauluskerk heerlijke zonnige Brazilaanse muziek te brengen en ze hopen terug te keren naar hun woonplaats met 6000 gulden om dat ontwikkelingsproject in Brazi lië te financieren. De groep maakte ook grammofoon platen, die zij te koop aanbieden en bovendien opgezette visjes, de beruchte adesetende „Piranhas". Via posters zal bovendien de aandacht gevestigd wor den op dit Brazilië-weekend in Soest. HOUT-EN TBIPLEXHANDEL BV. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 - 10304 Vblop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur. SOESTERBERGSESTRAAT 53 - SOEST - TEL. 12419 De Amsterdamse Lichtbond, de ver eniging van naturisten, die In Soest achter Het Witte Huis aan de Brink- straat een bos van 7'/i hectare in be zit heeft, heeft een kortgeding aange spannen tegen de gemeente in verband met een eis van het dagelijks bestuur van de gemeente, de 35 caravans van het terrein te verwijderen. De gemeen te gaf daartoe tot 1 oktober j.1. de tijd, maar heeft in afwachting van de uitspraak de uitvoering van haar be sluit opgeschort. De uitspraak zal morgen vallen, nadat woensdag 16 oktober het kort geding diende voor de president van de Utrechtse rechtbank, prof. mr. V. J. A. van Dijk. Het geheel heeft alles weg van „de vinger en de hele hand", zo kwam duidelijk aan het licht. In het verle den heeft de gemeente oogluikend }taan dat er caravans op het terrein werden geplaatst; dit met het oog op toegezegde herbebossingswerk zaamheden, die de naturisten ter hand zouden nemen. Het waren, zo bleek althans uit officiële politie-rapporten, nooit meer dan 5 wagens met enkele tenten, totdat in 1971 geconstateerd werd dat het er 10 waren en dit jaar de bezetting aangroeide tot 35 wagens. Voor de gemeente is er nu sprake van een camping waarvoor geen toestem ming is vrleend, nog verleend kan gorden, met het oog op de bestem ming „bosbouw", die het gebied heeft in het plan „landelijk gebied". Mr. L. Quant, optredend namens de gemeente Soest, noemde het niet zo'n spectaculaire zaak omdat er eenvou dig in^ strijd gehandeld werd met het geldende bestemmingsplan. Per 200 ha. zou in zo'n gebied één woning mogen staan, mits die woning er stond ten dienste van de bosbouw. Indertijd werd met het oog op de in de Boswet opgelegde verplichtingen herbeplanting aan de naturisten toe gestaan ook een boshut in te richten voor het opbergen van materialen, nodig voor de boswerkzaamheden. Aan de hand van foto's liet mr. Quant zien dat de zaak uit de hand gelopen was en dat de bosbouw ondergeschikt ge maakt was aan de recreatie. Hij be streed dat de gemeente misbruik maakte van haar bevoegdheid en in strijd zou handelen met het zorgvul digheidsbeginsel. Ook was er zijnsin- ziens geen sprake van inbreuk maken op de eigendomsrechten en verkregen rechten. Zou de gemeente de caravans leten staan, dan zou een moeilijke situatie ontstaan met het oog op soortgelijke gevallen elders in de ge meente, waar ook handelend was op getreden. Mr. Quant zei ook dat er illegale vellingen hadden plaatsgevon den, om de caravans op te stellen. Veel eerder De raadsman van de Lichtbond be streed de verklaring dat eerst dit jaar zo'n groot aantal caravans op het terrein geplaatst zouden zqn. In 1967 waren al 25 staanplaatsen uitgegeven. Verder wees hij erop dat de naturis ten weliswaar de recreatie onderge schikt maakten aan de bosbouw, maar dat anderzijds de bosbouw^niet ver waarloosd werd. Illegale vellingen hadden plaatsgevonden, maar nu niet meer. Het optreden tegen caravans was eerst mogelijk sinds 10 oktober van dit jaar, nu in Soest de nieuwe kampeerverordening van kracht is. Voor die tijd waren caravans toege laten mits op eigen terrein en niet zichtbaar vanaf de openbare weg. Dat was op het terrein van de naturisten het geval. Mr. Flesseman wees er ook op dat in de directe nabijheid een caravan standplaats was. Dat bleek te kloppen, maar hier werd een jaarlijkse ont heffing verleend. Prof Van Dijk zat duidelijk met het geval in zijn maag. Hij had begrip voor de naturisten, die zonder cara vans het terrein nauwelijks kunnen gebruiken. Hij vroeg mr. Quant of de gemeente de caravans beslist weg wilde hébben of dat er te praten was over een limiet. Daar voelden de na turisten wel voor, zo bleek uit de reaktie op de publieke tribune. Men liet blijken van het terrein beslist geen camping te willen maken. Mr. Quant hield zich op de vlakte. Naar zijn mening zouden alle caravans weg moeten omdat er niets .aan de herbeplanting gedaan werd. Mogelijk was er te praten over vijf caravans. Bovendien stond er ook nog een schuilhut (met toestemming) die ech ter uitgegroeid was tot een complete bar met sauna. Ook deze hut zou echter moeten verdwijnen, nu zij niet meer gebruikt werd voor het doel waarvoor toestemming was verleend. Prof. Van Dijk sprak de hoop uit, dat er, onafhankelijk van zijn beslissing, toch gepraat kon worden. De uitspraak werd bepaald op morgen vrijdag 25 oktober om 10 uur. dubbele beglazing spouwschuim met rijkssubsidie tot f 1000,- Coloradodreef35-37 UTRECHT Tel 030-611890 Maandag 4 november a.s., aanvang 20 uur, wordt in het stadhuis te Amers foort een openbare vergadering ge houden van het Samenwerkingsorgaan Eemland. De agenda vermeldt o.m. de bespreking van het tweede deelrapport „exploitatie-opzetten" van de werk groep Coördinatie Grondbeleid; de be spreking van het rapport van de twee de werkgroep regionalisering school adviesdiensten; de bespreking van het rapport „bodemverontreiniging in Eem land" van de werkgroep milieuhygiëne en de bespreking van het winkelplan- ningsonderzoek. Dit laatste onderzoek heeft in totaal 110.000 gulden gekost, waarin Soest voor een bedrag van ƒ13.454,30 moet bijdragen. Op het parkeerterrein van het zieken huis Zonnegloren werd door de politie de 23-jarige handelaar F. R. uit Hil versum slapend in zijn auto aangetrof fen. Bij onderzoek bleek dat hij nog een boete van 120 gulden moest beta len, dan wel tien dagen gevangenis straf uitzitten. Bovendien liep tegen hem een nog niet onherroepelijk von nis van 420 gulden boete of 35 dagen hechtenis. R. betaalde de boete van 120 gulden, waarna hij mocht certrek- ken,

Soester Courant | 1974 | | pagina 3