Van vader op zoon Vervolg verslag raadsvergadering POSTZEGELBEURS Gebr. Van Kooij b.v. ImatraI J YJW KOOI! n i122 Algemene vergadering Rabobank Expositie ..Ajour-woningbouwprojecten" in de Open Hof Nieuwe aktie voor beveiligde oversteek plaats omgeving Nieuwerhoekplein Soest attent op wisseltruc Onthulling kunstwerk bij de bibliotheek mètvo Peter's Party Service Instructief gesprek tussen Artishock en gemeenteraadsleden Kunstenaarsvereniging heeft veel te bieden Collecte vereniging „Het Zonnehuis" MERCEDES-BENZ Brandweer Tel. 13333 POLITIK - TKL. 19444 Frans Bosman B.V. Soester Courant van donderdag 24 oktober 1974 [CHRYStERj Eén dezer dagen Ss U door middel van een advertentie in deze courant mede gedeeld1, dat het Assurantiekantoor J. van Kooij en Zn., met ingang van 1 oktober 1974 verplaast is naar Peli- kaanweg 17 te Soestdijk. Vanaf genoemde diatum wordt het as surantiekantoor n.1. voortgezet door de I heer J. van Kooij Jr. onder de naam Assurantie Adviesburo J. van Kooij. De heer Van Kooij Sr. heeft, zoals bij velen van U bekend is, in de afgelopen 25 jaar waarin hij in Soest en omge ving in assurantiën heeft bemiddeld, een zéér goed beklant assurantiebedrijf opgebouwd. In den beginne vond deze bemiddeling vooral zijn oorsprong in de verkoop van levensverzekeringen. Later, mede dioor de stormachtige ontwikkelingen van de auto etc., werd het werkter rein meer verlegd naar de „schade verzekeringen". Dit ook al, doordat o.a. de W.A.-autoverzekering wettelijk voorgeschreven werd. Gezien de enorme groei van zijn as surantieportefeuille en de hiermee ge paard gaande nevenaktiviteiten, achtte de heer Van Kooij Sr. thans de tijd rijp om deze nevenaktiviteiten betref fende aan- en verkoop van onroerend goed te gaan uitbreiden. Daar deze combinatie de laatste jaren te veel tijd in beslag nam, is de split sing tot stand gekomen. Zoals eveneens bekend, worden thans nog diverse vormen van verzekering op vrijwillige basis gedaan. Hiervoor is in de huidige maatschappij een ge degen vakkennis vereist. De heer Van Kooij Jr. heeft d.m.v. diverse diploma's bewezen deze vak kennis te bezitten en zal mede door zijn jarenlange praktijkervaring als o.a. verzekeringsinspecteur de bestaande en nog te verwerven klantenkring van een deskundig advies kunnen voor zien. Maandag 28 oktober a.s., aanvang 20 uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat de algemene ver gadering gehouden van de Coöperatie ve Raiffeisenbank Soest. De agenda vermeldt ondermeer de goedkeuring van de balans en de wlns- en verliesrekening 1973 met het voorstel de winst aan de algemene reserve toe te voegen. Verder is er een bestuursverkiezing, waarbij de aftredende voorzitter, de heer J. R. van Poppelen, zich her kiesbaar stelt en de verkiezing van een dil van de Raad van Toezicht. Hier wordt de aftredende heer M. H. A. van Veeren eveneens herkiesbaar gesteld,. Bij de Rabobank kenmerkte hét jaar 1973 zich. door een versnelling in het groeitempo van de kredietverlening, maar ook door een duidelijke afzwak king van de groei van de toevertrouw de middelen. Ook het aantal privére- keninghouders liep minder sterk op als gevolg van het feit dat de meeste salarisbetalingen inmiddels giraal ge schieden. De mogelijkheid om via de bank va kantiereizen te boeken blijft in een behoefte voorzien en tegen de achter grond van toenemende concurrentie kon toch voor 1973 van een bevredi gende groei worden gesproken. De Ra- bobanken zijn inmiddels toegetreden tot „Vrij uit BV", een nieuw opge richte vennootschap, die zich gaat be zighouden met de organisatie van vakantiereizen voor automobilisten en van daaraan aangepaste vorblijfsacco- modaties. Verder wordt er gestreefd naar een zo uitgebreid mogelijke assurantie bemiddeling voor de cliënten. Er wordt samengewerkt met enkele gro te verzekeringsconcerns en goede en onafhankelijk advisering staat voorop, Eind 1973 bedroeg het totaal aan de bank toevertrouwde middelen 59.312.000 gulden, "tegen 49.712.000 gulden in 1972. Dit bedrag bestond voor 47.268.341 gul den uit spaargelden^, tegen 41.846.301 gulden in 1972. Aan leningen was in het verslagjaar uitgezet voor een bedrag van 35.109.020 gulden. Het aantal leden steeg van 2072 naar 2237; het aantal spaarreke ningen van 13251 naar 13961; het aan tal leningen van 1455 naar 1538 er het aantal rekeningen-courant van 3741 tot 4087. Het winstsaldo bedroeg in 1973 ƒ140.401,— tegen ƒ93.335,— in 1972 en ƒ47.407,— in 1971. Maandag 28 en dinsdag 29 oktober zal in het gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg een ten toonstelling gehouden worden van de Ajour-woningbouwprojecten van het architecten- en stedebouwkundig bu reau J. H. L. Giesen te Laren N.H. Het wordt een eenvoudige expositie waar aan de hand van maquettes, fo to's en tekeningen duidelijk gemaakt wordt waarop de Ajour-projecten be rusten. Ook zal er gelegenheid zijn be woonde in aanbouw zijnde ajourwo ningen te bezichtigen. Ook in Soest zijn ajourwoningen gebouwd. Het grootste voordeel van de ajourconceptië ïs; dat" bij een hogere bebouwingsdichtheid per hectare en een volledig haalbare prijs, een revolutie werd voltrokken in de integratie van de milieuvorming en het woongenot. Aan de expositie werken mee de bouw bedrijven Van Egteren te Enschede, Marcel Muyres te Sittard, Sanders B.V. te Arnhem en Verwelius te Huizen. De expositie is maandag geopend van 14.30 tot 17 uur en dinsdag van 10 tot 12 uur en van 14.30 tot 17 uur. Op verzoek van onder andere bewoners van het bejaardencentrum Braamhage heeft „Progressief Soest", begin dit jaar via de PPR-vertegenwoordiger in dc Tweede Kamer, de heer H. Waltmans, aan de minister van Verkeer en Water staat vragen laten stellen over de onveilige verkeerssiuatie op de Rjjksweg door Soest en met name de problemen voor voetgangers op de Burg. Grothe- straat en het Nieuwerhoekplein. Dat resulteerde in een antwoord van de minis ter dat gemeente Soest en Rijkswaterstaat samen een oplossing moesten zoe ken. De gemeentelijke commissie voor openbare werken heeft de kwestie door gespeeld naar de ambtelijke verkeerscommissie, voor advies. Het wachten min of meer beu, heeft „Progressief Soest", de oudercommis sies van de vier lagere scholen op Soestdijk; de Prins Willem Alexander- school. de Groen van Prinstererschool, de Mariaschool en de St. Theresia- srhool geadviseerd ook enige pressie uit te oefenen en contact met het ge meentebestuur op te nemen om de wensen voor een beveiligde oversteek plaats verwezenlijkt te krijgen. Dat verzoek is min of meer achter haald door een handtekening-aktie van mevrouw B. Rademaker, moeder van twee kinderen die op de Maria school zijn. Zij riep een groep be langhebbende ouders bijeen; kreeg er 50 bij elkaar, die het met haar eens waren dat er iets diende te gebeuren om de schoolkinderen vier keer per dag veilig de rijksweg over te laten steken. Zij plaatsten hun handtekenin gen onder een verzoek aan de gemeen te en deze brief werd aangetekend verzonden. Hef waren ouders van kinderen die de Mariaschool of de St. Theresiaschool bezoeken; de andere twee scholen, de Prins Willem Alexanderschool en de Groen van Prinstererschool reageerden niet. Alle akties hebben dit gemeen: de si tuatie op de rijksweg in de omgeving van het Nieuwerhoekplein, de Vrede- hoffstraat en de Burg. Grothestraat is onhoudbaar voor alle voetgangers, kin deren tot cn met bejaarden. Zij voe len zioh opgejaagd wild voor de voorby razende voertuigen, die geen oog heb ben voor wachtende wandelaars. De politie beziet het probleem meer van de kamt van zo vlot mogelijke joorstroming van het gemotoriseerde verkeer en daarbij vormen verkeers lichten c.q. voetgangersoversleeklich- ien, lastige obstakels. Jaren geleden reeds werd gedacht aan een oplossing door middel van verkeersbrigadiers; er werden oranje jassen voor aangeschaft maar de ouders lieten het uiteindelijk afweten. De weg is te gevaarlijk om daar kinderen als brigadiertjes te la- len optreden. Het wachten is nu op een beslissing van de een of andere overheid, ge meente of het Rijk. Het is te hopen int aie beslissing niet bespoedigd moet worden door een dodelijk ongeval. Drie Pakistani hebben ervaren dat het handeldrijvend Soest bijzonder at tent is op de wisseltruc. Zij kregen nergens een been aan dé grond en zij hadden heel spoedig de politie achter zich aan, die van diverse zijden ge waarschuwd was. Het eerste vingen zij bot bij een ben- zine-station aan de Birkstraat. Van- daaruit werd de politie gewaarschuwd. Daarna kwamen er meldingen binnen van de WV, van „Simon"-supermarkt aan de Van Weedestraat en vervolgens uit de Waldeck Pyrmontlaan waar de drie vreemdelingen een SRV-win'kel- wagen bezochten. Daar kreeg de poli tie ze te pakken. -Omdat -de wisseltruc-nergens geslaagd was, moest men het drietal laten gaan. Ze gav.en overigens op toeristen Je zijn op weg naar Amsterdam. Het kunstwerk „Grote Verbinding", dat inmiddels bij de openbare lees zaal en bibliotheek aan de Alb. Cuyp- laan is geplaatst, zal woensdag 39 ok tober a.s., 's middags om 4 uur, offici eel door de wethouder van onderwijs en cultuur, drs. G. Plomp, worden onthuld. Op ZATERDAG 26 OKTOBER organi seert de filatelistenver. Hilversum en Omstreken haar 14de nationale ruil beurs van 10-5 uur in de Totohal van het Gem. Sportpark aan de Soestdijker- str.weg te Hilversum. 20 handelarenstands - ca. 700 bezoekers. Entree 1,jeugd 0,50. Inl. 02150-44626 (ook munten). verzorgt graag en goed Uw party, receptie of feestje bij U thuis, in Uw tuin, op kantoor, op een boot of waar dan ook Peter's Party Service ver zorgt niet alléén goede dranken, voortreffelijke koude schotels en verruk kelijke grill specialiteiten maar Peter's Party Service maakt ook een lege ruimte geschikt voor een gezellig feest. Peter's Party Service le vert daarvoor decoratie materiaal, tafels, stoelen, servies, bestek, glaswerk en zelfs de muziek. En wat bijzonder aantrek kelijk is, Peter's Party Ser vice heeft een eigen schoonmaakbrigade om na afloop de boel op te rui men. Wij geven U graag ideeën en prijzen. PETER MEIJER Burg. Grothestraat 16 Soest - Tel. 02155-17249 Artishock heeft zo te zien een ge slaagde poging gedaan zfjn image by de leden van de gemeenteraad te ver beteren. Dat dit nodig was zal geen insider betwijfelen, alleen de wjjze waarop een belangstellende toehoorder dat deed, was al te doorzichtig. Het leek op een ouderwetse claqueur die ingehuurd was. Hij vond, dat de Ar- tishockers zo langzamerhand omge turnd waren in een stel makke scha pen, maar dat zinde raadslid De Wil de niet. „Een beetje ruig mag wel", was zijn commentaar. De bijeenkomst, de tweiede nadat een eerdere poging tot een gesprek met de raadsleden mislukte, werd bijge woond door afgevaardigden van alle fracties; de heer P. Lange, lid van de beheerscommissie, namens de WD; de heer R. van Logtenstein namens het CDA; de heren K. de Wilde en J. van den Brakel en mevrouw M. van Stip- hout-Croonenberg namens de PvdA en Jan Visser van Progressief Soest, Van het college van b. en w. waren de drie wethouders en de gemeentesecre taris aanwezig. Artishock's voorzitter, de heer Walma van der Molen, vertelde iets over het ontstaan van de kunstenaarsvereni ging en de eerste dikwijls spannende jaren door het steeds uitbreidende ta kenpakket. Hij dacht dat de aktivitei- ten nu „verdeeld konden worden in twee sectoren; de gesubsidieerde sec tor en de vrije sector, waaronder ver staan kon worden de inbreng van de leden zelf. En dat betrof dan aktivi- teiten als tentoonstellingen, Soestock- week en kunstmarkt. In verband met de subsidiëring was de vereniging meer geïnstitutionali seerd; er was een verantwoorde fi nanciële opzet; voor het beheer van het gebouw werd een beheerscommis sie in het leven geroepen en al startte die moedlzaam, er beloofde nu resul taten te komen. De heer Walma besloot met vast te stellen, dat hoe de zaak ook ging, Artishock zich het recht voorbehield zich maatschappelijk kritisch op te stellen indien dat nodig was. ook al betrof het subsidiegevers. Hij ont vouwde wat plannen voor de toekomst en gaf de raadsleden als huiswerk mee eens te denken aan uitbreiding van de huisvestingsmogelijkheden. Daarbij diende bij voorbeeld afgewo gen te worden het verder in gebruik nemen van het Artishockgebouw, met name de zolder en mogelijk later de dan leegstaande St. Josephschool, te gen de bouwkosten van een geheel nieuw cultureel centrum. Uitbreiding van de outillage moest er wel van ko men dacht hij, omdat het takenpakket steeds groter werd. Over de groei van het takenpakket sprak ook André Oudheusden, de di recteur van Artishock. Die groei had zynsinziens te maken met de grotere vryetyd die op den duur voor ieder een beschikbaar kwam. Een handlei ding geven op die vrijheid zo zinvol te gebruiken was een van de doel stellingen van de cursussen. „Het gaat daarby niet om prestaties, maar om creativiteitsontwikkeling", aldus André Oudheusden. Hij behandelde vervolgens de finan ciële situatie, de landelijke binding met soortgelijke instellingen (70 stuks) via de overkoepelende organisatie VCO (waarvan Artishock volwaardig A-lid was) en de wijze waarop de subsidie verlening van CRM tot s+and kwam. Het grote probleem daarbij was, dat de creativiteitscentra in het algemeen wel subsidie ontvingen voor personeels lasten (docenten en vaste staf) en voor het gebouw, maar niet voor de te ge bruiken machineriën en materialen. Terwijl aan de docenten hoge eisen worden gesteld, (opleiding op universi teitsniveau en bovendien pedagogisch- didaktische kwaliteiten) werd een de gelijk gebruik van deze kennis bijna onmogelijk gemaakt door geldgebrek voor aanschaf van materialen. Voor de opvulling van dat gat werd een bijna onverantwoorde wissel getrokken op de leden van de kunstenaarsvereniging. Desondanks en ook wel, dankzij deze inventiviteit had Artishock veel te bie den aan iedere inwoner van Soest. Oudheusden betreurde het dat etr nog te weinig gebruik gemaakt werd van de mogelijkheden die er nu al waren. Hy meende dat er hulp geboden kon worden bij handvaardigheidsonderwys op de scholen, maar ook voor bejaar den en andere groepen van de bevol king. In het Artishockgebouw was ruimte e.d. beschikbaar; het stond jam mer gneoeg te lang soms ongebruikt. Via het hoofdeneonvent had hy con tact gehad met het onderwijs maar ook hier golden financiële problemen; het vervoer van de schooljeugd naar het Artishockgebouw, de betaling van de docenten en de aanschaf van het werkmateriaal. Aan de oplossing van die problemen werd gewerkt en om de raadsleden ermee te confronteren, was mede de opzet van de avond geweest. Het was dan ook een informatieve avond, zonder kretologie, waarin Arti shock bijzonder goed overkwam. Na de inleidingen volgde voor de genodigden nog een rondleiding door het gebouw. Van 28 oktober tot 3 november wordt in Soest de jaarlijkse kollekte gehou den voor de Vereniging „Het Zonne huis", de christelijke vereniging tot verpleging van langdurig zieken. Deze vereniging beheert thans vijf „Zonnehuizen", namelijk te Beekber gen, Doorn, Vlaardingen, Zuidhorn en Zwolle. In deze huizen vorden 700 zieken, invaliden en gehandicapten ver pleegd van alle leeftijden en ongeacht hun godsdienst of gezindte. Aan het begin van het volgend jaar zullen de nieuwe Zonnehuizen te Am stelveen en Doorn in gebruik genomen worden. Daarmee zal het aantal Zon- stijgen. Hierbij zijn inbegrepen ruim 200 plaatsen voor geestelijk gestoorde bejaarden. Officieel dealer Vestigingen in k Amersfoort. Soest, Naarden, a Hilversum en Baarn. Het Zonnehuiswerk kan zich uitbrei den en vernieuwen dank zij de op brengsten van de koliekten. En ge specialiseerde verpleging van langdu rig zieken en ernstig invaliden blijft nodig. Een feit is, dat deze groep hulp behoevenden te lang een „vergeten groep" is geweest. Met name voor geestelijk licht gestoorde bejaarden is de beddenbehoefte vooralsnog zeer groot. Het streven van de vereniging „Het Zonnehuis", die thans ook déze hulpbehoevenden in haar zorg betrekt, verdient dus aller medewerking. Een medewerking waarvoor ook de aan staande kollekte de gelegenheid geeft. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrij kosten burgemeester dat R.O. een sterk co ördinerend doel had, vooral ook met het oog op toekomstige ontwikkelingen en het feit dat men rekening diende te houden met regionaal en landelijk beleid. De hoofdlijnen van het ruim telijk beleid werden echter mede be paald door de raad en hij zag niet in dat er daarom sprake was van een politieke kwestie. Jan Visser (PS) zei ook ongerust te zjjn over de ontwikkelingen. Het CDA had wel gelijk, maar aan de andere kant had het CDA op 3 september de kans om deze portefeuille op te rapen, laten liggen. Nu iedereen van mening wa§ dat er toplj eigenlijk vier wet houders moésten zijn, besloot hij een motie in te dienen om alsnog de vier de wethouder te kiezen. De motie werd echter niet ondersteund en kon daardoor niet in behandeling genomen worden. De heer W. Blaauw (WD) meende dat de verdeling van de portefeuilles en met name de toewijzing van R.O. aan de burgemeester uit nood was gebo ren. Hij meende echter dat R.O. zeer goede handen gekomen was, al was hij er persoonlijk niet zo geluk kig mee, met het oog op de aanvallen die dikwijls persoonlijk gericht waren. Die aanvallen wil^e hij de voorzitter van de raad besparen. Verder vond hij het jammer, dat ook het NVV zich in de discussie gemengd had en dat zij zich met politieke kwesties be moeide. Dat gebeurde ook landelijk teveel, vond hij. In haar antwoord zei de burgemees ter, dat de heer De Wilde het stand punt, dat bij het college over deze zaken leefde, goed had vertolkt. De verdeling was niet werkelijk uit nood geboren en het had ook bij vier wet houders goed mogelijk kunnen zijn, dat de burgemeester de portefeuille R.O. was gaan beheren. Wat persoon lijke aanvallen op haar betrof, meen de zij dat dat wel meer voorkwam zeker in de grote steden werd de bur gemeester niet gespaard. Overigens werkte het college collegiaal en zou iedere aanval op een lid van het col lege, als aanval op het gehele college gezien worden „zolang wij niet van een andere instelling laten blijken". Jan Visser (PS) ..toch maar vier wethouders Nadat de heer D. Hoekstra (CDA) nog duidelijk gemaakt had, dat er geen sprake moest zijn van de meest opti male, maar van een optimale oplossing en verklaard had dat het CDA tegen het terugbrengen van het aantal wet houders had gestemd, er klaarheid werd gebracht in het onderscheid grondbeleid en grondbedrijf, werd de discussie gesloten. Bij de algemene beschouwingen in december zal er op terug gekomen worden; de heer Oldenboom (CDA) kondigde dat al aan. Soepelheid 3. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer H. F. Schenk ingesteld beroep tegen de wei gering van een bouwvergunning. Conform besloten. Er bestond volgens de heer R, van Log- tenseiin (CDA), lid van de commissie voor de beroepschriften, geen mogelijk heid de illegale bouw te legaliseren. Hij drong wel aan op soepelheid bij het uitvoeren van het besluit. Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) stel de voor een tijdelijke vergunning te geven, zodat de heer Schenk naar een andere oplossing kon zoeken. Ook drong zij aan op duidelijkheid bij de administratieve afwikkeling teneinde misverstanden te voorkomen, zoals nu klaarblijkelijk had plaatsgevonden. Dat wilde ook de heer De Wilde (PvdA), die verder aandrong op clementie bij de uitvoering van het besluit. De burgemeester zegde toe, dat de werkzaamheden bij de administratieve afwikkeling van een bouwaanvrage ge coördineerd zullen worden. 4. Voorstel tot het benoemen van een lid van het algemeen bestuur van de Regionale Muziekschool „Amersfoort". Benoemd werd de wethouder van on derwijs de heer G. Plomp. 5. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening tot regeling van de door het bedrijf gemeentewerken in rekening te brengen kosten voor aansluiting op de gemeentelijke riolering, alsmede tot wijziging van het systeem voor het in rekening brengen van kosten voor het maken van inritten. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bos!uur van de Stichting voor Ka tholiek Onderwijs te Soest voor de stichting van een school voor g.i.o. in de wijk Overhees. Conform besloten. 7. Voorstel tot het wijzigen van aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest ver leende medewerking ingevolge de La- ger-onderwfswet 1920 en de Kleuter- onderwijswet V30i scholenstichting in de wijk Klaarwater'Boerenstreek in de wijk Klaarwater/Boerenstreek/Over- hees. Conform besloten. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het be stuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor de stichting van een kleuterschool in de wijk Over hees. Conform besloten. 9. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen achter de woningen Van Lennep- laan 14-32 aan de eigenaren. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van een vrachtauto ten behoeve van de dienst gemeentewerken. Conform besloten De heer P. Storimans (CDA) verzocht in de toekomst het voorstel voor der gelijke aanschaffingen wat zorgvuldi ger voor te bereiden en in ieder geval te zorgen voor vergelijkende offertes. Zo was er ook nu nog niet bekend wat er met de oude wagen ging gebeuren. Ook Visser (P.S.) betreurde dat er pas na veel zeuren meer gegevens op tafel waren gekomen, maar hij wilde zich nu wel neerleggen bij het advies van degenen die met de wagen werken moesten en hij zei accoord te gaan met het voorstel. Wethouder Ebbers. betoogde dat er in feite maar een keuze mogelijkheid was. omdat men terdege rekening te houden had met de onderdelen-voorziening. Hij was het er wel mee eens dat er -neer offprtes bij het voorstel behoor den te worden gevoegd en hij zegde voor de toekomst een betere motive ring bij de voorstellen toe. Van de gelegenheid maakt hy gebruik het sprookje de wereld uit te helpen dat een afgekeurde brandweerwagen uit Soest, nog dienst zou doen op dien9t gedaan, maar was nu weer in Soest waair hy dienst deed by de op leiding. Er was indertijd sprake ge weest van een noodoplossing op Schip hol. Kiosk 11. Voorstel tot verkoop van: a. een perceel industrieterrein aan de Nijverheidsweg aan J. Meerding te Soest. Conform besloten. b. een perceeltje grond, gelegen achter het perceel Smitsweg 2, alhier, aan J. Kok te Soest. Conform besloten. c. grond, gelegen in het bestemmings plan Klaarwater voor de bouw van een kiosk en vitrines aan de Neder landen van 1870 te Amsterdam. Conform besloten. De heer Visser (P.S. was tegen. Er stond iets wat er niet staan- mocht en nu werd de zaak achteraf geregeld. Hij vroeg zich af of een willekeurige particulier dat ook zou lukken. Boven dien vond hij dat Honsbergen toch al lelijk gemaakt werd door de reclame van de supermarkt en hij stelde voor de grond' niet te verkopen, de kiosk te verhuren aan de Wereldwinkel en Amriesty International. De heer D. Hoekstra (CDA) wilde de voorwaarden voor het gebruik wat minder omschreven zien, maar dat werd door de heer K. de Wilde ont raden, die vond dat daardoor aan fle- xabiliteit ingeboet werd. d. enkele percelen grond in het be stemmingsplan „Overhees" aan de „Stichting voor Katholiek Voortgezet Onderwijs" te Soest. Conform besloten, nadat de heer De Wilde de geruststellende verklaring gehoord had, dat het schoolbestuur geen financiële nadelen zou ondervin den van een achteraf geweigerde bouwvergunning, in het bijzonder geen vrijstelling werd verkregen ingevolge artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening. De Stichting kon dan alle kosten declareren bij het minis terie van onderwijs. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot regeling van ophef fing van het waterschap Soesterveen. Conform besloten. Enige verwarring ontstond, toen wet houder De Haan verklaarde, dat het waterschap zich de avond tevoren op geheven had. Men meende dat het on mogelijk was een overeenkomst aan te gaan met een niet meer bestaand wa terschap. De burgemeester zette dat recht door op te merken dat er "be sloten was een voorstel bij de bevoeg de instanties te doen, het waterschap te mogen opheffen. Egghermonde 13. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Egghermonde I aan Dura Woningbouw B.V. te Rot terdam. Conform besloten. Alle fracties waren verheugd dat er nu eindelijk in Soesterberg gebouwd zou gaan worden. Er werden slechts v-agen gesteld over de verkoopvoor waarden en zo kreeg de heer Stori mans (CDA) iedereen mee om een boete-beding te verhogen van 25.000 naar 250.000 gulden. De heer J. Visser (P.S.) was er voor stander van ook Soester aannemers de kans te geven daar te bouwen en hij zette enige vraagtekens of er nu juist behoefte was aan de woningen die er gebouwd zouden worden. De heer De Wilde (PvdA) had een groot aantal vragen betreffende de aansluiting op de bestaande bouw; het aantal woningen per hectare dat hij teruggebracht wilde zien van 33 naar 25 tot hooguit 30; de indeling van de woningen, de doorstroming; garage- bcuw en de grondprijs. Wethouder De Haan beantwoordde de vragenstellers. De maquette van het bouwplan zou nog in het Dorpshuis tentoongesteld worden. Hij hoopte met de heer Smit (CDA) dat de koopkracht in Soesterberg zou toenemen en tot de wel eens voor dat zij te laat kwamen. De aansluiting op de bestaande bouw zou kloppen en naar de heer De Haan verwachtte zou de doorstroming op gang komen. Een enquete had uitge wezen dal 20 °/o van- de bewoners van een gemeentewondng kleiner wilde gaan wonen; 50 voorkeur gaven aan een vierkamer woning en 30 °/o een groter huis wilde. Minder woningen per hec tare zou de huizen duurder maken en wat de toekomst betrof zou men plan nen maken naar er behoefte was. Peuterspeelzalen 14. Voorstel tot verhoging van het sub sidie peuterspeelzalen. Conform besloten. Met ingang van- 1 juli 1.1. Is de sub sidie in de personeelslasten verhoogd van 40 tot 50 °/o. Mevrouw J. Greefhorst-Van Overdam (CDA) vroeg de peuterspeelzaal te Soesterberg een telefoonaansluiting te geven en de heer Visser (P.S.) hoopte dat het tekort niet meer gedekt be hoefde te worden door een uitkering uit de kermispot. Wethouder Ebbers ..brandweerauto uitgeleend beer Visser zei hij dat hij vond dat de Schiphol. Dat was niet waar; de wa- koester aannemers bij een volgend plan gen had er tydelyk, als vervanger, attenter zouden moeten zijn, het kwam Mevrouw M. van Sitphout-Croonen- berg sprak haar bezorgdheid uit over de stijgende prijzen voor de peuter speelzalen. Als dat zo door zou gaan, dan zou het bezoek er zeker onder te lijden hebben. Ook vond zij dat in het gehele onderwijsbestel de peulerspeel zalen geen recht werd gedaan; het hoorde niet thuis onder maatschappe lijk werk, maar onder onderwijs. Dat werd door mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) tegengesproken omdat CRM subsidieerde en het dus beter was de zalen te laten resorteren onder maat schappelijk werk. Wethouder De Haan kon toezeggen dat de prijzen voorlopig niet verhoogd zou den worden; het was met het bestuur van de peuterspeelzalen besproken, zoals ook de telefoonaansluiting ter sprake geweest was. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ontstoppen van de ventilatiekanalen van de pre miewoningen aan de Bilderdijklaan. Conform besloten. 16. Voorstel tot het bouwen van een gymnastieklokaal en het aangaan van een geldlening daarvoor door de stich ting lichamelijke opvoeding en sport Soest goed te keuren. Conform besloten. Op desbetreffende vragen antwoordde wethouder De Haan dat de nieuwe zaal bij de Groen van Prinstererschool «n augustus 1975 in gebruik genomen zou worden. De Sportstichting had de aanbesteding in handen en er was reeds een keus gemaakt. De bouwer van de sporthal De Bunt zou ook deze zaal bouwen; dat was voordeliger ge zien de herhaling van eenzelfde pro ject. Met de beantwoording van de brief van de bewonerscommissie Molenstraat werd de vergadering om bijna half twaalf besloten.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9