11" U1IU1M m 9 Zondagmiddag kamerconcert in Artishockgebouw Horeca-Soest neemt maatregelen ten behoeve van klanten Het MENÏNGFN VAN LEZERS Een eekhoorn in uw tuin Peters bv oog gericht op het nabije oosten Zeer bijzondere wild specialiteiten van de Grill Geslaagd Frans Bosman B.V. Frans Bosman B.V Brandweer Tel. 13333 De Narre Knollen stuurloos Oprichingsbijeenkomst echte karnavalsvereniging BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen Speciale bus- en taxidienst in de weekenden Herfstweek Stichting Jeugdzorg groot succes Automobilist landt in weiland Kalenderdoeken 1975 Pianohandel Van Tol Bloemboeketjes van de week Het Slangenbosje en de kindertjes) Het Slangenbosje Het Slangenbosje Slangenbosje Meningen van lezers Als de nood op het hoogst is... Brommers in beslag genomen So«ter Courant van donderdag 31 oktober 1974 De Russen zijn bereid aan Egypte kernreaktors te leveren. Dat beschou wen de Egyptische kranten de voor naamste oogst van de diplomatieke reis van hun minister van buitenlandse zaken naar Moskou. Dat er ook weer aardige wapenleveranties op komst zijn wordt pas als tweede punt aan geroerd. En dit Is niet zo'n rustgeven de gedachte. Immers, ook de VS heb ben aan Egypte een of meer kern- reaktoren toegezegd als krachtbronnen voor elektricitetscentrales. Nadat dit aanbod van president Nixon in dank was aanvaard, begonnen langzaam aan de bezwaren te rijzen. In de VS zelf( en trouwens ook daarbuiten, werd be twijfeld of het wel zo'n gelukkigé ge dachte was naar deze onrustige plek op de aardbol installaties te sturen waarin ook de grondstof voor kern wapens vervaardigd kan worden. De toezegging werd niet teruggenomen maar de Egyptenaren keken wel met wrevel naar de Amerikaanse voor waarden, die voor hen overigens niet strenger waren dan gebruikelijk. Die voorwaarden houden in dat de VS wel nauwgezet kontrole blijven uitoefenen over het splijtbaar materiaal. Wat de Egyptsche blijdschap van nu veroor zaakt is dat de Russen dergelijke voorwaarden en kontrole niet hebben geëist. Dit wil niet zeggen dat de Egypte naren als het ware nog maar een pas verwijderd zijn van de status kern macht. De reaktoren moeten nog ge bouwd'worden, ze moeten nog produ ceren en daarna is er nog heel wat te doen voor het wapen is ontwikkeld en de raketten die het moeten vervoeren. De vrees bestaat echter dat Egypte wel degelijk haast wil maken met een dergelijk programma. Niet omdat het Varvd nu zo hard dit wapen nodig heeft, maar voornamelijk gedreven door het vermoeden dat Israël in alle stilte mis schien zelfs wél klaar is met zijn bom. Dit wordt in Israël ontkend', maar dui delijk is wel dat het land zowel tech nisch als wetenschappelijk in staat moet worden' geacht zich een kern wapen te verschaffen. Als het tot een vervolg van de strijd komt, zo is de wees van Egypte, dan kan een wanhoopsdaad bedreven wor den die van de oorlog een kernoorlog maakt. Als er een eender afschrikwek kend wapen tegenover staat komt het lang zo makkelijk niet zo ver. En dat de toestand eT niet beter op wordt als de tijd verstrijkt zonder dat' Iets gebeurt, lijkt duidelijk. Het ge rucht gaat dat Kissinger de Israëli's beloofd heetf hun de olie te leveren die ze nu uit de bronnen in de Sinai halen als ze bij een volgende fase van de terugtrekking der troepen dit ge bied opgeven. Wat erop neer komt dat de VS dan de rekening betalen van die troepenscheiding - een kostbare en niet ideale manier om nog iets te be reiken. Het ziet er bovendien naar uit dat te genover dit geldelijke presentje uit Washington een ander komt te staan !dat heel wat meer kost. Senator Jack- son heeft lange tijd tegengehouden dat de VS de Sowjet-Unie de ékonomische begeerlijke status van meestbegunstig- de handelspartner gaven. De overeen komst daartoe was al gesloten maar de senaat weigerde door zijn toedoen deze te bekrachtigen als de Russen niet soe peler werden in het verstrekken van uitreisvisa aan degenen die naar Israël willen gaan. Volgens de senator is dit nu in kannen en kruiken en zou al met ingang van volgend jaar de stroom Russische joden die naar Israël reizen toenemen tot zestigduizend. De kosten echter van hun opvang, huis vesting en dergelijke zijn enorm en de Israëlische schatkist zit toch al uiterst krap. De immigrantenvloed kan dan precies de oorzaak zijn van nagenoeg een faillissement van de staat. Ook al geen ontwikkeling die aanleiding geeft de toestand in het Nabije Oosten zon niger te zien. KANTMAN A.s. zondag 3 november, aanvang drie uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat het maande lijks kamerconcert gehouden, waarin dit keer meewerken de violiste Mieke Biesta en de pianist Cees van As. Zü voeren werken uit van Beethoven (Sonate F opus 24), Brahms (sonate in G opus 78), Leclair (sonate in D) en Debussy. Voor kinderen is er gelijktijdig pop penkast van Lisette Wetering uit La ren met het poppentejater Piccola. Mieke Biesta (24) begon op zevenjarige! leeftijd met vioolspelen. Twee jaar' Burg. Grothestraat 16 SOEST Tel. 02155-17249 Voor rijbewijs B-E en C-E-D-E slaag den onderstaande dames en heren. Voor B-E: W. J. Angerman. L. A. M. de Brum-Dorrestein, W. Borger-Am- brosius, A. J. van Doorn. C. A. C. van Doorn, C. Doorn, W. H. van Dorre- steijn, H. J. H. van Delden, C. C. M van de Deijssel, M. M. Erasmus- Christiaans, G. J. Friele-van der JVal, P. R. Gulikers, L. J. C. M. van de Grift, L. J. M. de Graaf, G. Heshusius- brechts, G. J. Huurdeman, P. de Jong, Brom, H. G. van der Heijden-Huy- brechts. G. J. Huurdeman, P. de Jong, J. Kaatee, A. J. van Logtenstein, M. T. Molenbroek, C. H. van Oostenbrugge, J. G. Piepenbroek, J. E. Pureveen, J. J. Ros. J. L. J. van Raamsdonk, A. J. Reijntjes, J. Steenkamp, E. L. van Schaik, E. J. Timmers, R, S. Walter. J. van Woerkom-van der Sluis, P. H. van Wezenberg-Sanders en P. N. de Wit. Voor C-E-D-E: H. H. van Geenhuizen, E. van den Heuvel, 2. J. van Homoet, W. Hendriks. C. van Marle. C. A. van 't Net en C. Roskam. Allen werden opgeleid door Autorij- «chool M. Los, Van Lenneplaan 47. later speelde zij voor Oscar Back, op wiens aanraden 2e bij Devina van Wely ging studeren. Eerst privé en later aan het Muzleklyceum te Am sterdam, waar zij haar solodiploma met onderscheiding behaalde. Daarna volgde de Prix d'Excellence, waarop zij zich als leerlinge van Herman Krebbers had voorbereid. Zij studeer de ook enige tijd bij Joseph Szigeti. Zij trad verscheidene malen op met orkest en gaf recitals in o.a. Amster dam, Rotterdam, Praag en Kopenha gen. Op het ogenblik is plaatsvervan gend tweede concertmeester in het De violiste Mieke Biesta, die zondag middag een concert geeft in het Artishockgebouw. Rotterdams Philharmonisch Orkest en maakt zij deel uit van het kamermu- ziekensewrble „Concert Rotterdam". Cees van As heeft zijn muzikale op leiding genoten bij de Rotterdamse concertpianist Bram Boelee. Hij heeft diverse recitals gegeveru Hij is als solist opgetreden in pianoconcerten van Mozart en heeft vele jonge vio listen begeleid. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio' - T.V. Service Oealer van: B en O, Blaupunkt.' Philips, Nordmende. Akai, Sony en National Verkoop: Soesterb'ergsestraat 20a -rr Telefoon 17253 Serviceplaats- Birkstraat 48 Telefoon 1336^-18978; 'r ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licbl- en krachtïnstallaties - Elektrische fornuizen, boilers e.d. Birkstraat 48-- Telefoon 13367-18978 Wat tot nu toe door een hand vol en thousiastelingen in Soest op het ge bied van Karnavalvieren ïs gepresteerd dwingt vooral de laatste jaren bewon dering af. Ondanks het feit dat er geen sprake meer is van een echte karnavalsvereniging slaagde men er toch in een tweetal luisterryke avon den en gen grandioos kindercarnaval te organiseren. Dat dit organiseren alleen mogelijk bleef door eindeloos improviseren, maakte het uiteindeiyk onmogeiyk om als bestuur van een vereniging zonder leden overeind te biy'ven. Na de aktiviteiten van het vorige car navalseizoen werd duidelijk, dat de Soester karnavalsvereniging De Narre Knollen op zijn laatste benen liep. Met veel moeite, onophoudelijk aan dringen en indrukwekkende overre dingskracht wist het bestuur vorig jaar een complete Raad van Elf onder aanvoering van Prins Evert Kerkhof te realiseren, maar die Raad stelt zich voor het komende seizoen slechts ge deeltelijk beschikbaar. Niet alleen keert de Prins in elk geval niet meer terug, ook het bestuur van de karna valsvereniging De Narre Knollen, be staande uit G. van' 't Klooster, P. Hom, A. v. d. Breemer en R. v. d. Mast en enige andere zeer trouwe medewerkers stelt zijn funkties beschikbaar, maar worden in elk geval wel lid van een karnavalsvereniging, die zonder enige twijfel de naam De Narre Knollen zal gaan dragen. Met de wetenschap, dat er in Soest bij een groot deel van de inwoners beslist wel animo is om lid te worden van een algemene Soester karnavals vereniging, wordt door een commissie van voorbereiding op maandag 11 no vember - „de elfde van de elfde" - 's avonds om acht uur in het restau rant van sporthal Beukendal een in formatie/oprichtingsbijeenkomst gehou den. waarop iedereen, die op wat voor wijze een inbreng wil hebben in de nieuwe opzet, alsmede de grote groep alleen maar feestvierders die lid wil len worden, van harte welkom zijn. De leden van de voorbereidingscom missie rekenen erop dat iedereen, die in de afgelopen jaren tijdens de ver schillende karnavalsaktiviteiten uit riep: „Wanneer richten ze in Soest nu eens een echte karnavalsvereniging op?", maandagavond 11 november in Beukendal van de partij zal zijn. Daar verschillende Soester inwoners met jarenlange karnavalservaring in en buiten Soest hun medewerking heb ben toegezegd, moet het mogelijk wor den dat Soest een karnavalsvereniging krijgt met een solide basis in de vorm van een grote groep vaste leden. Op de informatieavond zal de com missie van voorbereiding ideeën op tafel brengen, die in de afgelopen we ken naar voren zijn gebracht. Daar de tijd van voorbereiding op het ko mende karnaval rijkelijk kort is, is snel handelen geboden. GEBOREN: Tjarda, dochter van W. van Baaren en J. de Jong. Adrianus Pascal, zoon van A. G. T. Kamerbeek en A. Ruizendaal. Manuela Bianca, dochter van G. A. Groênesteijn en A. M. Jacobs. Ilse Silvette, dochter van W. Hugen en A. Strijker. Je roen Helger, zoon van J. G. Snip en M. H. van Gorkum. Patriok Geradus Hubertus, zoon van J. H. Hilkens en H. G. Wigtman. Jasja, dochter van M. A. M. Steenman en E. H. E. van Dijk. Wijnanda Maria Cornelia, dochter van E. W. Heideman en E. T. M. van Dijk. Tjerk IJsbert, zoon van D. U. Strobarwj. en H. C. A. G. T. Collard. Jurgen Haim, zoon van A. B. Augusta en A. B. Peterson. Silvia Cornelia Maria, dochter van A. M. van Oostrum en C. T. van Wegen. Wendy Evelien, dochter van M. A. van Driel en C. A. Catsburg. ONDERTROUWD: Cornelis Adiranus Ernst de Kramer en Sonje Barbara Jeltes. Ping Cheung en Yuen Kam Pang. Timotheus Jo hannes Majoor en Marijke Maria Vrakking. Johannes Jacobus Vrak- king en Wilhelmina Maria van Ros senberg. GEHUWD Quintus Antonius Josephus Maria van Hal en Cornelia Arnolda van de Ven. Nasuf Calicki en Theresia Maria van Breukelen. Johannes George Streefkerk en Martina Geertje van den Broek. OVERLEDEN: Hendrikus Wilhelmus Pohlman, echt genoot van G. Majoor. Theodorus Pieter Hafkamp, echtgenoot van G. Grotendorst. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: kinderjasje met capuchon, kinderfiets je, diverse sleutels, diverse bankbiljet ten, kettinkje met naamplaatje, para- pluie, snelbinders, damesfiets, heren fiets, jongenshandschoen, psalmenbun deltje, portemonnaie met inhoud, par kiet, slot, benzine-boekje, boxer, brom fiets. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. De begin september 1.1. in Soest opgerichte Horcca-belangengemeenschap, waarby zich twintig bedreven in Soest en Soesterberg hebben aangesloten, gaat met ingang van a.s. weekend (vrydag tot en met zondag) een speciale horeca-bus door de gemeente laten rijden. Het wordt een uurdienst en er zal een specaaJe route voor gecreëerd worden, die langs de „sponsors" voert. Ver der wordt gewerkt aan een horeca-taxi die met een bepaalde korting, uit sluitend zal ryden voor de leden van de belangengemeenschap. Deze activiteiten hebben te maken met de zgn. 1-november wet. Daarnaast is de gemeenschap bezig met plannen tot vervolmaking van de ANWB-wegbe- wijzering voor weggebruikers van rijksweg 1, waar de aanduiding Soest onvoldoende is. Ook wil men de hore- oa-bedrijven meer betrokken laten worden bij plaaatselijke activiteiten en is het bestuur voornemens de plaatse lijke politie-verordening aan een nade re bestudering te onderwerpen, waar door ondermeer de leden beter geadvi seerd kunnen worden. De belangengemeenschap stelt o.a. ten aoel; een vergroting van het horeca- bezoek binnen onze gemeente o.a. in samenwerking met de plaatselijke VVV; het tegengaan van para-commer ciële aktiviteiten en door een gemeen schappelijke aanpak, de problemen die binnen de gemeente bij de horeca bedrijven leven sneller en doeltreffen .Ier ie kunnen bestrijden. Vooral de para-commerciële aktivitei ten houden het bestuur bezig. Duide- ijk wordt daarbij gesteld dat het 'niet gaat tegen verenigingskantines e.d mits men zich daar maar houdt aan de officiële regels. Er mogen geen aktivj feiten plaatsvinden, die buiten de ver- enigingssfeer liggen zoals bruiloften, recepties, diners e.d. Het bestuur is van mening dat ook de gemeente hier (recepties in de zaal van de brand weerkazerne) weieens zondigt. Het gaat er in het algemeen ook om. om het cafébezoek in Soest te bevor deren en leegloop naar omringende ge meenten te voorkomen. Gesleuteld zal doarom worden aan het sluitingsuur. Dat het bestaan van de belangenge meenschap gerechtvaardigd is blijkt Intussen.wel uit tot nu toe bereikte resu'taten zoals het Intrekken van de verpiichte sluiting op 1 januari; het verlengen van het sluitingsuur op 4 mei en het nu gecreëerde nauwere contact tussen de leden onderling. Van het huidgie bestuur maken deel uit de heren F. J. Klinkhamer (voor zitter): R. Schaatsbergen (secretaris); H J. van Reems (penningmeester); K H Ott (contactpersoon) en C. Jehee (adviseur). Deze week presenteerde het bestuur zich aan de burgemeester. Tel. politie niet voor alarm 19444 Ruim duizend jeugdigen bezochten dc vakantieaktiviteiten in de jeguhuizen De Vangrail en De Praatpaal. Vooral de middagen werden erg druk bezocht. Hoewel de sfeer gezellig was, valt een dergelük programma niet te vergely- ken met de normale clubmiddagen en -avonden. Het programma was aangepast aan de grote groep kinderen en de grote leef tijdsspreiding. Zo konden de kinderen zich bezighouden met klei, verf, knip- en plakwerk en spel. De organisatoren beschouwden een dergelijke vakantie week als een oriëntatie voor de kinde ren. Daarom was de toegang ook gra tis. Ook tijdens de kerstvakantie zullen de clubhuizen geopend zijn. Echter dan alleen voor die kinderen, die in het bezit van een jaarkaart zijn. Deze jaarkaart kost tien gulden voor het eerste kind. zeven gulden vijftig voor het tweede kind en vijf gulden voor het derde kind uit één gezin. De volgende kinderen zijn gratis. Deze kaart geeft toegang tot alle aktivitei ten gedurende het gehele seizoen. Alle kosten zijn inbegrepen. De normale openingstijden van De Vangrail en De Praatpaal zijn maan dag-, dinsdag-, donderdag- en ^vrij dagmiddag van 4-5.30 uur en ér de woensdagmiddag van 2-4 uur voor de kinderen van 6 tot ongeveer IQ jaar. Elke avond van 7-8.30 uur voor jon gens en meisjes van 10-13 jaar. Zaterdagmorgen van 10-12 uur voor de kleintjes van 4-8 jaar en zaterdagmid dag van 2-4 uur voor de jongens en meisjes van 8-12 jaar. Zondagmorgen is er zondagclub van half 11 tot 12 uur voor jongens en meisjes van 6-12 jaar. Iedereen is van harte welkom. woningisolatie it rijkssubsidie tot f 1000,- b.v. dabib Coloradodreef35-37 UTRECHT Tel. 030-611890 In een weiland langs de Middel wijk straat belandde de 20-jarige automo bilist M. B. uit Amersfoort, doordat hij verblind door een tegenligger, sterk naar links uitweek en de weg over schoot. Zijn personenauto werd zwaar beschadigd; de politie nam het ken tekenbewijs in beslag. Opnieuw zijn er kalenderdoeken uil- gebracht voor het jaar 1975, waarvan de netto-opbrengst bestemd is voor de geestelijk-gehandicapten van alle ge zindten. U wordt vaak gewaarschuwdtegen malafide-praktijkenr-vpn.,verkopers, die langs de deur gaan en allerlei artike len aanbieden, waarvan de opbrengst bestemd zou zijn voor de geestelijk gehandicapten. Daarom vraagt men U dringend: „koop ui et langs de deur" maar bestel deze aoeken rechtstreeks bij het sekreta- riaat van de oudervereniging Philadel- phia afdeling Amersfoort e.o., p.a. me vrouw J. A. Hillen-Klusman, Vale riaanstraat 7 te Soest, tel. 02155-17856. een telefoontje is voldoende, waarna de doeken U thuis worden bezorgd. De prijs is* 4,50, een kleine prijsstijging vergeleken bij vorig jaar. Nieuwe PIANO'S ƒ65,- per maand. Burg. Grothestraat 20 - Tel. 12968 Stemmen - Onderhoud - Verhuur Namens tien Sóester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie J. C. Kuiten, 'Beetzlaan 53; de familie R, H. van Mil, Beetzlaan 137; de familie Van Dam, Soesterbergse- straat 91; de familie C. L. Oranje, Soesterbergsestraat 80 en bij de fami lie H. J. Jacobs, Betje Wolfflaan 6. Aan deze wekelijkse bloemenhulde ■«verken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstr. 64; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Toren straat 6; Homee Spiekersjop, Steen hoffstraat 66; Bar 't Luikje, Steenhoff straat 47: Bloemenmagazijn Oranjezon. Torenstraat 13a; Pannekoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg; Alge mene Bank NedeMand (Van Weede straat, Soesterbergsestraat) en de Soes ter Courant, Van Weedestraat 29. In zijn bespreking over de samenkomst op Braamhage van 21 Oct. j.1. ver oorlooft uw verslaggever zich enige schamperheden c.q. „sneers" die ie mand a.h.w. dwingen om staandevoets in de pen te klimmen. In de eerste plaats dit: ons Bosje ontleent zijn grote charme aan twee dingen, n.1. zijn ongereptheid en in de 'weede plaats zijn zeldzaamheid - althans voor Soest. Binnen onze gemeentegrenzen komen slechts twee van dit soort elzenbroek- landjes voor, t.w. één aan de Boeren- streek, niet ver van de Wieksloterweg, eigendom van Natuurmonumenten en slechts toegankelijk met toestemming van deze instelling. Het andere is ons Slangenbosje. We kunnen er dus niet zuinig genoeg op zijn, te meer omdat eerstegenoemd object ver uit de be woonde wereld ligt. Mijnheer de Redacteur, ik woon nu ruim achttien jaar vlak naast het Sl.B. Toen ik mij hier vestigde kwam de Menkolaan maar net van de grond, de tegenwoordige druk bevolkte Co- lensowijk was nog agrarisch gebied, evenals de doctorenwijk. Er was alieen de Heuvelweg en hier en daar een wo ning aan de Noorderweg. Ons bosje lag er stil en vredig. De zgn. bunker was nog behoorlijk be woonbaar, de wei was toegankelijk door middel van een brug met klap hek, de strook langs de Noorderweg vertoonde een merkwaardige vegetatie van verwilderde sierheesters. Toen was het nog goed zijn in onze mini-jungle, op snikhete zomerdagen (die waren er toen nogzochten en vonden wij er weldadige verpozing. Maar toen begon het mis te gaan en het ging geleidelijk misser en misser, want de bevolking groeide. De Colen- sowijk werd uit de grond gestampt, de Rupert- en andere lanen lagen er eer je het wist, de bevolking nam toe. En met de bevolking natuurlijkerwijze: de Lieverdjes. Lieverdjes willen spelen, daar* hebben zij het recht toe, dat geen redelijk mens hen misgunt. De Lieverdjes gin gen dus spelen en hoeOns Bosje was voor hen een „gefundenes Fr es sen" en zij vraten er van, dat verze ker ik U. De bunker werd leegge roofd en zóver gesloopt, dat er nog maar een levensgevaarlijke ruïne van over is. Een aardige brug, die daar ook in de buurt lag, loste op in het niets, er werd gehakt, gezaagd, ge graven en om de maat vol te maken deed de Gemeente Soest ook nog een flinke duit in de zak door bij aanleg van de riolering langs de Noorderweg de sierheesterwildernis vakkundig „auszu radaren". Zo was dus de toestand toen de in de omgeving gevestigde bewoners, maar vooral de Menkolaners, de schouders er onder zetten en iets tot stand braohten waar Soest heus wel een beetje trots op mag zijn 1 En het spelen van de kindertjes Graag zelfs, maar dan onder leiding. Kijk;- Ónze*» hedendaagse kindertjes kunnen niet meer zonder fietsjesof fietsen en als zij nu iriet die vehikel- tjes over die smalle bospaadjes gaan „raggen", nou, berg je dan maar - in de bramenMaar in ernst, er zijn in ons bosje werkelijk wel enkele plek ken - en ik kan ze U zo aanwijzen - die met een weinig moeite en kosten tot prettige speelplaatsen kunnen wor den ingericht. Apropos, ons Bosje zou best als een vochtige tegenhanger gezien kunnen worden van de Thijsse's Hof in Bloe- mendaal, ook een beschermd en door de Gemeente gekoesterd miniatuur monumentje, midden in de bewoonde wereld. Ieder mag daar vrij wandelen, maar geloof maar heus niet, dat de Lieverdjes er vrij kunnen ronddarte len. Maar ze hebben er toegang, vrij en onbeperkt. Uw verslaggever sneert over mijn op merking met betrekking tot over hek jes klimmende kinderen. Ik besluit hieruit, dat Zed. toen hem de jon- genskiel nog om de schouders gleed, een onuitstaanbaar zoet knaapje ge weest moet zijnLaat hem van mij aannemen, dat hekwerk voor iedere Nederlandse jongen een uitdaging is om er over heen te klimmen. Dat is een natuurwet. Met dank voor de plaatsing, HANS VAN EEDEN Braamhage, October 1974 NASCHRIFT REDACTIE: Waarom onuitstaanbaar Zoete knaap jes klimmen niet over hekjes en zulke knaapjes duldt u alleen maar in uw omgeving, is 't niet Spelende kinde ren en misschien wel alle kinderen, zijn overlast en moeten verwijdert worden uit uw omgeving, is 't niet De vergadering op 21 dezer in de conversatie-zaal van Braamhage op uitnodiging van de Burgemeester be legd voor bewoners van Braamhage en Menkolaan heb ik bezocht. Gaarne zou ik lezers van uw blad hierom trent het volgende willen doen weten. 1. Ons werd o.m. kenbaar gemaakt (mede met voorbeelden, tekeningen en cijfers), dat intact wordt gelaten het bosje met verder blijvend „groen" tot een oppervlakte van ruim 50 van het gehele terrein. 2. De bungalows-met-tuinen zouden een breedte kunnen krijgen van liefst 30 M., de voortuinen een diepte van slechts circa 5 M., ergo ruim uitzicht komt over tuinen naar het „groen". 3. Parkeerstroken worden geprojec teerd en voldoende straatbreedte bleef behouden. 4. Deze bebouwing zou doorstroming ten gerieve van in woningnood verke renden in grote mate bevorderen. 5. Protesteren tegen het plan zou be tekenen een funest remmen ener mo gelijkheid tot hulp in (woning)-nood. Ondanks alles werd tóch geprotes teerd. Alle protesten waren duidelijk één zijdig op eigenbelang gebaseerd, ge tuigend van aparten onwil, om te be grijpen, hoe velen, nog steeds genoopt onder erbarmelijke omstandigheden van wonen te lijden, baat hadden bij een doorstroming, die uitzicht biedt op uiteindelijk soulaas. Protesterend en behoorden te waarde ren het „uitzicht", dat hun deel blijft. Alle protesten werden door de Burge meester ontkracht (voor een groot deed door haar beroep op nastenzin). De aftocht uit de zaal na sluiting van de vergadering verliep uiteraard lang zaam en onder veel verontwaardigd napraten. Maar juist bij dat napraten sprangen uit mouwen aapjes, die on miskenbaar aantoonden, waar de pro testschoen in- feite wrong uit een groepje ontevredenen kwam onder in stemming der anderen de bewering naar voren: „En dan maar kijken naar de huizen van rijke stinkerds en hij heeft een auto en zijn vrouw heeft een auto en wij maar al die auto's voor onze neus Also, da ist es, wo der Hase im Pfeffer liegt H. M. LOEVEN De gemeente moet nu eindelijk eens doorkaarten en er huizen neerzetten. Kleine woningen, zodat ar meer jonge mensen een eigen bezit kunnen stich ten. Er kan dan best een kleine speel plaats voor kinderen bijgemaakt wor den, met desnoods een paar banken er omheen waarop inwoners van Braamhage naar de spelende kinderen kunnen kijken en zo genieten van een beetje zon. Ikzelf ben verscheidene keren door het Slangenbosje gelopen, maar je ziet er nooit iemand van Braamhage of Men kolaan. Laat deze mensen toch niet zo egoïstisch zijn. Ze hebben zelf een goed dak boven hun hoofd. Aan anderen schijnen ze niet te hoeven en willen denken. Het zijn voor mij net kleine kinderen die aan een ander niet den ken; „als ik mijn zin maar krijg Het is nu zelfs enkele malen gebeurd dat kinderen en ook een moeder met kinderen door iemand van de Menko laan uit het Slangenbosje gejaagd zijn. Mevrouw REGTERSCHOT In uw verslaggeving over de vergade ring van gemeente en bewoners, be treffende het onderwerp „Bebouwing Slangenbosje", vind ik een denigreren de en misleidende tendens aanwezig. Wanneer u o.a. stelt, dat van de be woners nu NIETS meer mag en dat zelfs kinderen in het bosje niet ge wenst zijn, dan is dat een volstrekt verkeerde weergave van de werkelijk heid. Er i-s slechts door ons beweerd, dat het stukje bos dat gespaard zal blijven, wel een kinderspeelplaats zou kunnen worden, omdat het vrijwel ge heel omsloten is door huizen en dat bovendien dat ingesloten bosje nu niet direct lokt tot wandelgelegenheid, zo als het thans bestaande slangenbosje. Dat is wel iets anders. Indien uw jour nalisten menen in de maalstroom van de hedendaagse journalistiek mee te moeten gaan, dan behouden wij ons het recht voor daartegen ten sterkste te ageren. Bovendien willen we slechts dat de Ir. Menkolaan niet bebouwd wordt. Uit leg hiervan is voldoende gegeven. Ook de door de burgemeester ge bruikte term „doorstroming" heeft met deze plannen en bouw hoegenaamd niets te maken. Het laatste woord zal dan ook nog niet gesproken en geschreven zijn over dit omk;reden plan. ANT. DE KLEUVER Ir. Menkolaan 15. zijn politie en brandweer nabij. Man nen!!! Mannen!!!, wat hebben jullie een nederige vrouw uit de penarie ge holpen. Uw dankbare, F. v. d. SLUIS Erik R. (17) uit Baarn en Johan W (16) uit Soest raakten hun bromfietsen aan de politie kwijt, omdat de motortjes opgevoerd waren. De onderdelen waar door er te hard met de bramfietsen gereden kan worden, zullen er af wor den gesloopt, waarna de knapen hun voertuigen terug kunnen krijgen met een proces-verbaal. Wilt u daar even bij stilstaan? U woont hier in een groen gebied. Legio mensen die u er van harte om benijden. Alleen al daarom Is uw huis meer waard, dan wanneer het in een grijze omgeving was gelegen. Ja, uw tiuis is meer dan een optelsom van hout en stenen. Loopt u door Soest, dan ziet u sinds kort te-koop-borden met een groene eekhoorn. Dat heeft dan een betekenis. Die huizen worden op een speciale manier verkocht, niet als huis, maar als een plekje in de groene zone. Wi] geven deze huizen de aandacht die ze verdienen. Wij zoeken er de juiste kopers voor. Intussen helpen wij u hij het zoeken naar een andere woning. Door een nieuw informatiesysteem kunnen wij u veel vertellen ovei mo gelijkheden en situaties elders, voordat u zelf gaat pionieren. Advies; Nu vast met Peters gaan pra ten, ook als u pas over enige tijd aan verhuizen gaat denken. Pelers voert een groene eekhoorn in zijn schild. Om uw woning in de groene zone met alle egards te kunnen omringen. voor wonen in de groene'zone ossendamweg a5/Soest/02i55-l625l

Soester Courant | 1974 | | pagina 11