Majorettes PVO in Groot Engendaal Extra voordeel - Extra voordeel I,25 REEHORST-Supermarkt 1973 was goed jaar voor Rabobank Soest LUXE KEUKENS schipper's 'W""~ Vrijdag en zaterdag-aanbiedingen VOOR DE FONDUE 200 gram malse BIEFSTUK, 200 gram VARKENSBIEFSTUK en ft gn 300 gram FONDUEBALLETJES, samenU, 100gram ACHTERHAM, de échte nu98 12 flesjes Bavaria PILS3,^ Grote Pot HAZELNOOTPASTA nu1,59 Grote baal CHIPS, Paprika of Naturel slechts 85 Kilo export SPRUITJES98 10 stuks grote PERSSINAASAPPELEN, vol sap 1 1/4 liter SLAGROOMI,29 Liter MAGERE YOGHURT69 10 stuks PUNTBROODJES APPELTAART, per stuk 1 49 OPHEFFING DE VLIJT Steenhoffstraat 61 NOG enkele weken HALVE PRIJZEN Haast U TEGELS cn PLAVUIZEN SOEST SNACKBAR A. van der Weerd Nieuwe toiletjes Insingerschool aan merkelijk duurder Openbare vergadering Culturele Commissie Zaterdagmiddagconcert in Ltrechtse Domkerk Soesterhergsestraat 51 B, t.o. busstation Telefoon 14071 Unicef wenskaarten Poppenkast in Artishock 80-jarige automobilist veroorzaakt aanrijding Computerhulp voor verwerking van cliënten-administraties MET LAGE PRIJZEN WIST U DAT... Zeven man in arrest na vechtpartij met politie Horloger Juwelier Optiek Kettingbotsing Geen voorrang verleend Tweedaagse expositie van Ajourwoningen Wethouder De Haan „Na Klaarwater ook in Overhees deze huizen" Soester Courant van donderdag SI oktober 1974 De majorettes van PVO hielden dins dag hun wekelijkse oefenavond in de recreatiezaal van het bejaardencentrum Groot Engendaal. Niet omdat de eigen oefenzaal door de regen weggespoeld was, maar om eens wat meer bekend heid te geven aan al het werk dat verzet moet worden, voordat je een goede majorette bent. In Groot Engendaal werd een nor maal oefenprogramma afgewerkt. Be gonnen werd met de instructie van de jongste leden; daarna werd met de groteren een nieuwe loopshow inge studeerd en tenslotte volgde een op treden van het complete majorette- peloton. Mevrouw Jaarsveld, achter de microfoön, gaf voor de vele belangstel lenden uit Groot Engendaal enige toe lichting. De instructie werd gegeven door de heer E. Veldkamp. In de pauze maakten velen gebruik van de gelegenheid de patton (het ma jorette-stokje) te zwaaien. Foto Herman van Dam Voor de bouw van de nieuwe toiletjes bjj de Insingerschool zal niet, zoals oorspronkelijk gedacht werd, 152.500 gulden nodig zijn, maar 188.500 gulden. Bjj brief van 19 juli 1.1. vroeg het schoolbestuur 29.000 gulden meer en bjf brief van 19 augustus nog eens 7000 gulden in verband met gestegen loonkosten, sociale lasten en materia len. De onderwjjscommisie had er geen problemen mee. Ook niet met het voorstel de stichting mogelijk te maken van een openbare lagere school en een openbare kleuter school in de wijk Ovarhees. De urgen tieverklaring van het ministerie voor het oprichten van het gebouw, was in middels binnen. Problemen waren er wel door de vraag van mevrouw M. van Stiphout-Croo- visie op het toekomstig onderwijsbe- nenberg (PvdA) of de wethouder zijn leid in de gemeente eens duidelijk wil de maken. De wethouder zag dat niet zo zitten. Hij had wel een visie, maar meende dat het belangrijker was te weten wat de inzichten daaromtrent waren van de onderwijskrachten en de ouders. Daar had hij contact hiee, re gelmatig zelfs, en die contacten zouden ongetwijfeld resulteren in inzichten, plannen e.d. Voorzichtig wilde hij zijn met een z.g. nota, waarin een beleid werd uitgestippeld. Hij en ook de an dere commissieleden dachten dan op de verkeerde weg te zijn. Mevrouw Van Stiphout zegde toe haar idee, haar vraag wat nader uit te werken. De commissie culturele zaken houdt op dinsdag 5 november as. in de zaal van het gasbedrijf, Lange Brinkweg 49d, alhier, een openbare jaarvergade- dering is vastgesteld op 20 uur. ring. De aanvangstijd van de verga- Aan een ieder van de aanwezigen zal gelegenheid worden geboden zijn of haar mening te geven over de door de commissie verrichte of nog te ver richten werkzaamheden. A.s- zaterdag, 2 november, aanvang 3 uur. wordt in de Utrechtse Domkerk te Utrecht een concert gegeven door de Domcantorij. Op het programrpa staan werken van J. S. Bach en J. Haydn. De toegang is vrij. De nieuwe collectie Unicef wenskaar ten is uit. Zowel voor de feestdagen a.};s voor elke andere gelegenheid, is ér riiime,- keuze. Ook de weekagenda ziet ër met vijftig kleurrijke repro ducties, weer zeer verzorgd uit.-.,-;.-- De verkoopadressen zijn: Nederlandse Gredietbank, Torenstraat 47; firma Ton Beuken, Soesterbergsestraat 51a; firma De Ster, Van Weedestraat 5a en Smits hof 10; WV-kantoor,. Steenhoffstraat 9a; mevrouw Weit?el, Van Straelen- laan 44; mevrouw v. d. Heulen, Insp. Schreuderlaan 4; mej. N. van Soest, Sparrenlaan 4 en mevrouw H. Rade- maker, Lange Brinkweg 62. Het was een geweldig succes de afge lopen zondag, toen Ton Plettenberg met zijn spel „DeGouden Sleutel" tachtig kinderen en volwassenen ruim een uur heeft beziggehouden. Zondag a.s., 3 november, komt weer een poppentejater naar het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. Dit keer komt Linette Weterings uit Laren met haar tejater „Piccola". Ze speelt samen met haar dochter Osca- rine „Apenspul in 't oerwoud". Aanvang 3 uur. In de pauze limonade voor één kwar tje. De 80-jarige bestuurder van een per sonenauto, de heer K. de B., veroor zaakte op de kruising Albert Cuyp- laan-Molenstraat een aanrijding met een autobus van Tensen. Hij gaf, komende uit de richting Mo lenschot, geen voorang aan de bus. Bij de botsing liep De B. een hoofd wond op; hij werd naar Zonnegloren gebracht. Zijn zwaar beschadigde auto moest naar het politiebureau worden gesleept. Ongeveer veertig leden woonden de jaarvergadering by van de Rabobank Soest, welke manadag j.l. gehouden werd. Rijkelijk laat dit jaar. maar er was een aannemelijke verklaring voo'r; de accountantsverklaring gedateerd 19 juli en pas eind augustus ontvangen. De Centrale Rabobank eist deze verklaring voordat de vergadering gehouden mag worden en Soest kwam dit jaar laat aan de beurt. Tegen de gang van zaken was geprotesteerd en het bestuur hooopte de jaarvergadering over 1974 volgend jaar maart te kunnen houden. Dat nam niet weg dat 1973 een goed jaar was waarvan voorzitter Van Pop- pelen getuigde in zijn openingswoord. De naam „RABObank" werd in dat' 'aar ingevoerd en die bleek goed te zijn aangeslagen. De omzet steeg zoals ook de winst toenam, geen maximale winst omdat die behalen niet het doel van de dienstverlening is, maar wel een redelijke winst om de reserves en de continuiteit veilig te stellen. De heer Van Poppeten hoopt dat deze lijn ook in de toekomst gevolgd zou kun nen blijven worden. Hij memoreerde vervolgens de onrust op de kapitaal markt, de ongunstige vooruitzichten voor land- en tuinbouw en de daling van de rentabiliteit voor midden- en kleinbedrijf. Daar stond tegenover dat de Rabobank gelukkig vele van deze ondernemers had kunn'en helpen en daardoor was er ook in dat opzicht sprake van een goed jaar; de finan- cieringstaak was een wezenlijk onder deel van het beleid. De dienstverlenende taken (belegging, verzekering, vacantioreizen) waren met één uitgebreid; de computerhulp btf de verwerking van de administratie van de cliënten. De voorzitter verwachtte er veel van. In het verslagjaar was ook de nodige aandacht besteed aan de beveiliging van de kantoren en in dat jaar ook had men besloten af te zien van het inrichten van een filiaal in het be jaardencentrum Honsbergen. Wel werd daar regelmatig zitting gehouden. Door de sterke groei van het werk, zou in de toekomst overwogen moeten worden het hoofdkantoor aan het Kerkplein uit te breiden. De plannen daarvoor moeten evenwel nog uitgewerkt wor den. De heer Van Poppelen besloot met dank te brengen aan de directie, de filiaalhouders, de hoofden van dienst en aan allé medewerkers voor hun in zet en prettige samenwerking. Nadat de secretaris, de heer W. G. Rilhorst, de notulen van de laatst ge houden vergadering had voorgelezen en nadat een voorstel was verworpen omdat voorlezen in de toekomst ach- i er we ge te laten en de notulen ter in zage te leggen, was verworpen, werden balans en winst- en verliesrekening ter goedkeuring voorgelegd. De directeur, de heer F. S. I. Knaapen gaf de toelichting. Hij wees erop dat in het verslagjaar de rentevoet steeds steeg en dienten- gevolde ook de 'debetrente voor voor schotten en kredieten. Dat die stijging beperkt kon worden was zijnsinziens te danken aan het beleid van het be stuur. Omdat het Nederlandse - bank wezen in haar totaal aan een aantal structurele veranderingen onderhevig is, mag naar zijn mening voorlopig waarschijnlijk niet op een aanhouden de winstgroei gerekend worden. En dat juist in een periode nu de Nederlandse Bank de eisen ten aanzien van de verhouding tussen het eigen vermogen en de omvang van de kredietverlening, de solvabiliteit, zwaarder ging stellen, was een behoorlijk winstniveau van wezenlijk belang. „Aanzienlijk meer krediet verlenen en een relatief min der groei van het eigen vermogen van een bank, doet de solvabiliteit terug lopen1" aldus de heer Knaapen. Na gewezen te hebben op de geringe rentewinst stijging concludeerde hij dat de toename van de winst nagenoeg ;eheel ontstaan was door de groei van de uitzettingen. Wat betreft de provi sie-inkomsten meende de heer Knaa pen dat de tarieven nog wel toereikend waren om de kosten van de dienstver lening te dekken, maar niet meer voor andere diensten en dat gold met name voor de sector effektenverkeer en de groep privé-rekeningen. Juist door de veel meer dan evenredig met de ove rige kosten gestegen loonkosten, was de dekking van de kosten in het ar beidsintensieve bankbedrijf aanmerke lijk verslechterd. De stijging van de HOUT-EN TRIPLEXHANDEL B.V. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur. J. R. van Poppelen Voorzitter bestuur Rabobank Soest bedrijfskosten met 154.000 gulden kwam voor 99.000 gulden uit de stij ging van de personeelskosten. Toch bleef het personeelsbestand (32 man) ongewijzigd, maar loonrondes en de in voering van het minimum jeugdloon hadden de stijging veroorzaakt. De heer Knaapen zette daarna uiteen waarom aan de post bedrijfsrisico's een bedrag van 186.000 gulden was toegevoegd, waarbij hij aantekende lie ver een hoger bedrag gezien te heb ben. Hij kwam vervolgens op de krediet verleningen waarvoor een overheids- garantie nodig is. De N.M.B. nam daar tot voor kort een monopoliepositie in, maar sinds kort was ook de Rabo bank zelf met een dergelijke regeling op de markt gekomen, welke los van enige staatsgarantie en bemoeiing van het C.I.M.K. van start was gegaan. De regeling draaide nu enige maanden en de resultaten konden de toets der kri tiek doorstaan. „Daarenboven", aldus de heer Knaapen, ligt het tarief voor de kredietnemer gunstiger dan dat btf de concurrentie". Verder wees hij op de stijging van de leningen en wat het giraal geldverkeer op de in de Rabobanken voorkomende 40&7 lopende rekeningen, waarvan de omzetten in 1973 ten opzichte van het jaar ervoor, met 30 waren gestegen. De heer Knaapen besloot met: „Het ziet er naar uit, dat de kloof tussen toevertrouwde middelen en de vraag naar krediet verder zal vergroten. Dit zal de rentevoet niet onbeïnvloed la ten, waardoor niet alleen de hoogte van de kredieten zal afnemen, maar tevens een druk op de rentemarge zal ontstaan. Daarenboven zal het in de huidige conjunctuur nodig zijn extra voorzichtig te werk te gaan. Bij een teruglopende conjunctuur zal een ver schuiving optreden naar het consump tieve krediet. Of wij als -Nederlanders met deze verschuiving gelukkig moe ten zijn, laat ik in het midden". Ook de heer Knaapen dankte bestuur en medewerkers voor de prettige sa menwerking. Na beantwoording van vragen over de waardering van de effecten en de post bedrijfsrisico's werden balans en winst en verliesrekening goedgekeurd. Vervolgens werden dë heren J. van Poppelen en M. H. A. van Veeren, respectievelijk voorzitter van het be stuur en voorzitter van de Raad van Toezicht herkozen. Na een mededeling overy het „uit treden" van leden en een rondvraag, werd de algemene vergadering beslo ten- Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 HOUTHAKKER ROEL BOS onze slaatjes eet als een wolf Proef U ze ook eens SLAATJES vanaf 1,— ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wj| verzorgen tevens uw feestjes en partyen. CONSTANT Verliefy rijngaan verloven. Briljante momenten. Geluk dat goud waard is. Liefde die om een bezegeling vraagt, 'n CONSTANT ring. Wij hebben een rijke collectie Constant ringengladdefantasie met briljant. Ook de nieuwste Tri-set. Liefdevol gecreëerde modellen - die ook Uw liefde rond maken.' Loop eens bij ons binnenWij tonen U de CONSTANT collectie graag. SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Op de Ossendamweg, bij de stoplich ten voor de Oude Utrechtseweg, bots ten drie auto's op elkaar. Als eerste stopte er een lesauto, bestuurd door de leerling A. van de B. (18); achter hem de 24-jarige mevrouw P. C. M.- N. S. uit Amersfoort en daarachter de 63-jarige heer J. B. G. S. uit Soest. De heer S. stopte te laat en schoof de drie wagens op elkaar. Alle drie voertuigen werden beschadigd. Op het Nassauplantsoen, bij de krui sing met de Irenelaan, werd de per sonenauto, bestuurd door de 23-jarige A. M. S. aangereden door de automo bilist R. H. (48). H. gaf. komende uit de Irenelaan. geen voorrang. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd; beide kentekenbewijzen werden inge nomen door de politie. Zeven jongemannen in de leeftyd van forse vechtpartij met de politie. Hen 19 en 21 jaar zitten in arrest na een wordt tenlaste gelegd lokaalvredebreuk, openiyke geweldpleging, wederspannig- heid en vernieling. Zij zijn woensdag op last van de officier van justitie op vry'e voeten gesteld. De vechtpartij vond plaats in het Ar- tishockgebouw, waar zo'n twintigtal knapen, zich „Heli's Angels" noemend, waren binnengekomen. In de soos werd hen drank geweigerd en toen zij niet verkozen weg te gaan, sloot de voorzitter van Artishock de vrijdag avondbijeenkomst van de leden. De bemanning van een toevallig pas serende surveillance-auto van de poli tie probeerde eerst met zachte drang, het ongewenste bezoek uit het gebouw te krijgen. Dat leek bij enkelen te lukken, maar toen de drie agenten weer de soos betraden, werden zij door de overige „engelen" besprongen. Er ontstond een hevige vechtpartij waar bij het aanwezige meubilair werd ge bruikt. totdat één van de agenten kans zag zijn pistool te trekken. Toen ver dwenen de vechtersbazen als hazen met medeneming van hun motoren; in het gebouw een grote ravage (onder meer was de trapleuning vernield) achterlatend. De drie agenten moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Zij liepen verwondingen op variërend van een blauw oog, bloeduitstortingen tot een liesblessure. Van het bureau uit was inmiddels ver sterking aangevoerd en nog dezelfde nacht werden zes knapen, goede be kenden van de politie en behorend tot de „club", van hun bed gelicht. Dat waren de gebroeders J. en R. A., T.V. en R. van D., allen uit Soest en de Amersfoorters D. van R. en A. W. S. Later werd ook nog ingesloten de Amersfoorter J. K. De schade aan het Artishockgebouw, ondermeer werd een groot glas-in- loodrama ingeslagen, loopt in de dui zenden guldens. De tweedaagse expositie in De Open Hof over ajour-woningen, ging maandag van start met een toespraak van wethouder K. de Haan (woningbouw) en de „vader en moeder" van de ajourwoningbouw. de architect J. H. L. Giesen uit Laren. Onder hun gehoor bevonden zich vertegenwoordigers van gemeente besturen. die samen met de anderen de gelegenheid kregen om in Soest ge bouwde ajour-woningen te bezichtigen. De heer De Haan stelde, dat de ge meentebesturen steeds meer gaan kij ken naar een verandering in het bouw pakket. Na de gewone huisjes wordt steeds meer voor ajourbouw gekozen, vooral omdat die het behoud van be staand groen mogelijk maakt. In Soest is de Stichting Eigen Woning- bezit met de ajourbouw begonnen en de wethouder noemde dit zo'n ge slaagd initiatief, dat ook in Overhees ajourwoningen zullen worden gebouwd. Architect Van der Giesen constateer de, dat de revoluties die de afgelopen zeventig jaar plaatsvonden in het da gelijks leven, de industrie, luchtvaart etc. zich niet in de stedebouwkundige en woningbouwplannen hadden vol trokken. Sinds de oorlog is de wo ningnood hoofdzakelijk als een kwan titeitskwestie gezien, De woning werd naast de auto een gebruiksproduct. Maar een woning moet meer zijn: fy siek en psychisch een koestering voor de bewoners; niet alleen een ruimte voor woonkamers, slaapkamers en keu kens. Giesen wees erop, dat per hectare néér ajourwoningen gebouwd kunnen tvorde.i ^av> 5n de conventionele plan ning en dat op deze wiize minder geld in de grond en meer geld in de bouw kon worden gestoken. De heer G. Verwelius, één van de vier grote aannemers die de realise ring dan de ajourontwerpen van de heer Van der Giesen bij de verschil lende projecten in het hele land ter hand hebben genomen, merkte op, „dat deze woningen in de woningwet en premie-koopsfeer plezierig bouwen, plezierig wonen en plezierig in prij» zijn",

Soester Courant | 1974 | | pagina 3