MEE je Spiehersiop" sk GOEDE VRÜETIJDSKLEDING geef een PONTIAC ESS0 SERVIÜENTER PvdA-raadsfractie op informatie uit „Luister'-zitting te Soesterberg goed bezocht Vleesverkoup Voor natuurlijk naar Verkeersmaatregelen in het vooruitzicht Oh Nederland, hoe gevoelig is uw oog ient niet minder. FERGUSON Prijs 2745,- - Tijdelijk slechts 2198,- KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-15677 (naast de Oude Kerk) Vermiste huisdieren Tel. politie niet voor alarm 19444 fijn om te krijgen Bestuur plaatselijke - afdeling V.V.D. fijn om te dragen voor jaren en jaren en jaren..» Ringenoldus b.v. PvdA-fractievoorzitter voorstander van rechtstreeks gekozen wijkraad "SPATOURS" Christofle Gestolen auto terug gevonden Woningen ..Ons Belang" te Soesterberg op den duur weg I Voor uw honk naar „De Stronk" Drugvoorlichtingsavonden Vader ontdekt diefstal delta keukencentrum Birkstraat 50a Soest Telefoon 02155-19979 Kom daarom eens binnenlopen G.S. minder welwillend dan B. en W. van Soest Maandelijks spreekuur van de PvdA-raadsfractie door zoon 5500 gulden verloren Grote N.R.V.-avond in Gooiland te Hilversum BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 AUTOBANDEN halen en 3 BETALEN Brandweer Tel. 13333 Motorherstelplaats gemeentewerken nu wel uitbreiden Naturisten verliezen kort geding Soester Courant van donderdag 31 oktober 1974 De complete raadsfractie van de Party van de Arbeid heeft tijdens een ken- nismakingsbijeenkomst met de bevolking ervaren, dat er by de Soesterbergers veel vragen en problemen leven. Tijdens de goed bezochte bijeenkomst in het Dorpshuis werden niet minder dan tvfintig onderwerpen aangesneden, va riërend van de slechte bereikbaarheid van de doktoren, het functioneren van de wijkraad, tot de kraakactie aan de Postweg. Dit laatste onderwerp nam de langste tijd in beslag. Drie van de vier bewoners van het kraakpand aan de Postweg 80 waren aanwezig om hun zienswijze op de gang van zaken te geven. Zij kondigden aan, een kort geding tegen de gemeente aan te spannen. te beëindigen. In de eerste plaats om dat de huizen niet werkelijk goed op te knappen zouden zijn en ten tweede in verband met de toekomstige bestem ming. Er is daarom gezegd: Als de woningmarkt het toelaat, worden de nuizen ontruimd. Dat is nu met twee van de vier gebeurd. Intussen heeft de heer Groenen toestemming gekregen om tijdelijk zijn bedrijf (eerst gevestigd aan het Dorpsplein) aan de Postweg uit te oefenen. De heer De Haan: „De onderhandelingen over een definitieve vestigingsplaats hebben naar mijn idee te lang geduurd". Hij vond dat de ge meente haar lankmoedige houding nu moest laten varen. Zaterdagmorgen 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten van 101 tot en met 200 en aan de houders van grijze kaarten genum merd van 21 tot en met 68. Het terrein aan de Postweg, waar het gekraakte huis staat, heeft door een beslissing van G.S. geen industrietie- stemming gekregen, nog een bedrijfs- Destemming. PvdA-fractievoorzitter K. de Wilde constateerde dan ook, dat de gemeente in strijd handelt met de geldende bepalingen door de caravan bouwer H. Groenen op dit terrein zijn bedrijf te laten uitoefenen. Eén van de aanwezigen noemde het een schande dat „déze goede huizen weg moeten. De gemeente zegt dat ze s'.echts zijn, maar heeft dat aan zich zelf te wijten". Spreekster stelde, dat het gemeentebestuur het caravanbedrijf oogluikend toestaat. Tenslotte had spreekster kritiek op het feit, dat op brieven aan het gemeentebestuur hoog uit een bevestiging van ontvangst als artwoord komt. Raadslid J. J. van den Brakel ont hulde, dat de heer Groenen donderdag een onderhoud heeft met wethouder J. J. Ebbers (openbare werken). Hij stelde dat de raad in deze kwestie voor grote problemen staat,'omdat er sprake is van een erfenis uit het ver leden. Hij meende, dat er in de afge lopen jaren een beetje te lankmoedig was opgetreden. Wethouder K. de Haan herinnerde er aan, dat de gemeente de vier bewuste huizen aan de Postweg een paar jaar geleden kocht met in het achterhoofd het plan de bewoning ervan geleidelijk Een van de krakers van de woning Postweg 80, Nico van Eken, zij dat hij in het huis wilde blijven totdat er een definitieve bestemming is voor het terrein. Hij vond dat de gemeente, hangende het kort geding, het huis niet onbewoonbaar mocht maken. „Wij zijn allemaal vrijgezel, hoe zouden we aan woonruimte kunnen komen als echtparen al twee, drie jaar op een huis moeten wachten?" De heer De Haan stelde, dat een kraakactie het woonruimtebeleid van ue gemeente doorkruist, maar daar wilden de krakers niet aan: één van de huizen staat al een jaar leeg. De heer De Wilde zegde toe, dat de fractie zich over het probleem zal beraden. STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie biuten hangt, MET HOOFD, als het niet te koud is) %»vv IfttSSW"»- Met de ambtelijke verkeerscommissie voelen dc leden van de commissie open- baire werken er niets voor de maximum snelheid op de Soesterbergsestraat, buitn de bebouwde kom, officieel vast te stellen op 80 km p.u. De huidige 70 km vindt men hardgeiu>eg.G.S. stelde het voor, maar nu er niets voor gevoeld wordt zal de minister mogen beslissen. De leden van de commissie openbare werken voelen er ook niets voor om dat in te weren voor de Van Weerden Poelmanweg. zolang de weg niet gerecon strueerd is. Aan die reconstructie wordt wel gedacht, temeer omdat van de kant van de bewoners uit Soesterberg daarop wordt aangedrongen, maar de finitieve plannen zgn er nog niet. Op verzoek van de heer G. van Aalst (VVD) zal daarin verwerkt worden en zo mogelijk eerder uitgevoerd, de verlichting van de weg die aanzieljjk verbeterd moet worden om van een veilige ver keersader te spréken. Wandelpad Voor de aanleg van een wandelpad, vanaf de Nieuweweg, de Eng op naar het Enghenbergje naar het grafmo nument uit de oudheid, is 1300 gulden nodig. Daar hadden de leden van de commissie openbare werken geen be zwaar tegen, al betwijfelde men of de aanleg wel nodig was. Vanaf de Mo lenstraat en vanuit de Parklaan is dat gedeelte van de Eng al voldoende be reikbaar. dacht men. In verband met het luttele bedrag werd er echter niet al te zwaar aan getild. Borden Op voorstel van de ambtelijke ver- keerscommissie zal het parkeerverbod opgeheven worden voor dat gedeelte van de Middelwijkstraat waar vroeger de school en het café De Gouden Ploeg waren. De borden gaan weg. Bij de overweg voor het station Soest- dijk zal een ander verkeersbord ge plaatst moeten worden. Er staat nu het bord nummer 73. dat aangeeft dat er een „onbewaakte overweg" is en dat zal moeten worden het bord nummer 72, dat constateert dat er een bewaakte overweg aanwezig is. Er zal een parkeerverbod ingesteld worden voor dat gedeelte van de Nieuwstraat dat gelegen is tussen de Beetzlaan en de Koninginnelaan. Mo gelijk wordt het nog iets uitgebreid verder de Nieuwstraat op. Er bestond twijfel welk bord geplaatst moet worden op de Peter van den Breemerweg om attent te maken op de gevaarlijke aansluiting met de Ferd Huijcklaan. Op voorstel van de ambte lijke verkeerscommissie wordt het bord 71 „gevaarlijke kruising"; com missielid Van Aalst (VVD) voelde iets voor voorrangskruising, maar zo dacht men, dat zou uitnodigen tot sneller rijden en de wethouder was voorstan der van bord nummer tien, „nadering voorrangsweg, verplicht tot stoppen" op de Ferd. Huijcklaan. De ambtelijke verkeerscommissie m,ag zich er op nieuw over buigen. Die commissie krijgt ook de opdracht aandacht te be steden aan andere gevaarlijke kruisin gen, met name op het Nassauplantsoen, de Alb. Cuyplaan en de Prins Hen- driklaan. Contact zal tenslotte opgenomen wor den met Waterstaat om tot een betere aanduiding te komen waar Soest ligt op Rijksweg 1, bij Wïfte Bergen. Toe vallig wordt namens de Soester horeca eenzelfde verzoek gedaan. Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: uw oog is zeer gevoelig. Zoals ook uw oor, uw smaak, uw kwaliteitsbesef Ferguson komt aan uw hoge eisen tegemoet. Met de oogstrelende 110° kleurenontvanger met een weergaloze kleurenontvangst en een onweerstaanbaar scherp beeld. Uitgevoerd met sensorvelden voor acht programma's, vinger- lichte schuifregelaars, all transistor, integrated circuits en module-systeem. 17 oktober: „Sacha"; heidewachtel, teef, golvend haar met hier en daar kale plekken, 9 jaar oud. Familie Tilburgs, Prof. Jordanlaan 22, Utrecht, telefoon 030-713224. 20 oktober: „Ronkie"; schildpadpoes. zwart-bruin, twee jaar oud. Familie Tellerkamp, Oude Utrechtseweg 34 te Soest. 20 oktober: Rode kater, gecastreerd, vier jaar oud. Familie Visser, Birk- straat 151, tel. 03490-11216. 22 oktober: „Bertie"; bastaard reu. bruin-zwart-wit, middelgroot, half- langharig, 10 jaar oud. Familie Bos, Wieksloterweg O.Z. 9, tel. 16830. 25 oktober: Zwarte kater, witte bef, wit vlekje op de buik, half jaar oud, Familie Verwey, Valeriaanstraat 89. telefoon 19842. GEVONDEN 16 oktober: rode kater, witte bef en pootjes. Gevonden in de Weegbree straat. Verblijft nu in het dierentehuis. 26 oktober: zwarte poes, gevonden in de Varenstraat. Verblijft nu in het dierentehuis. 27 oktober: Bastaard reu, bruin-zwart gemeleerd, zwarte snoet en staart, on geveer vier maanden oud. Gevonden in Soesterberg. Verblijft nu in het die rentehuis. Na de laatst gehouden ledenvergade ring ziet het bestuur van de plaatse lijke afdeling van de WD er als volgt uit: H. Citeur, voorzitter: J. Brede- wold, secretaris: R. Cramer v. d. Boo- gaart, vice-voorzitter: mevrouw I. Hoh- ner-Appeldoorn. penningmeesteresse; J. Waterreus, ledenadministratie; R. v. Zanten, eontact Wijkraad en J. Pol man Tuin, contact JOVD, JUWELIER-HORLOGER SOESTDIJK - TELEFOON 16372 VAN WEEDESTRAAT 12 De fractie-voorzitter van de PvdA, de heer K. dc Wilde, heeft zich tijdens de presentatie van de fractie in Soes terberg een voorstander getoond van het rechtstreeks kiezen van de wijk raadsleden. Hij zegde toe deze kwestie aan de orde te stellen tijdens de be handeling van de begroting. Oud-raadslig P. C. Pieren, die aan de wieg van de wijkraad heeft gestaan en ook een groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming van de nieuwe verordening op de wijkraad, merkte op, dat over een rechtstreekse verkie zing van de wijkraadleden contact was geweest met het provinciaal bestuur. Dit stelde nadrukkelijk, dat een recht streekse verkiezing niet door gedepu teerde staten zou worden goedgekeurd zolang niet de hele gemeente is ver deeld in wijken, die over een eigen UR COUVERT DE IA 8AMME f Van Weedestraat 31, teL 12239 raad beschikken. Het motief hiervoor: Soesterberg zou anders meer democra tische rechten hebben dan (bijvoor beeld) Hees en 't Hart. Duidelijk werd, dat de belangstelling voor het werk van de wijkraad ge ring is, al "had wijkraïadslid H. J. Bak ker het gevoel, dat het de laatste -tijd wat beter ging. Raadslid J. J. van den Brakel meende desondanks, dat de belangstelling nog verder zal dalen, omdat zijns inziens de mensen het ge voel hebben dat er maar wat gepraat wordt en er van beloftes toch niets terechtkomt. Hij wees in dit verband op het rioleringsplan Ons Belang, dat bijna rond was. Er is nu echter toch nog een kink in de kabel gekomen. De heer De Wilde zegde toe, er naar te streven dat de wijkraadsleden door de bevolking gekozen zullen worden. Verder vond hij, dat de wijkraad nog meer betrokken moet worden bij za ken, die Soesterberg aangaan. Hij be treurde het, dat over de woningbouw plannen geen advies aan de wijkraad was gevraagd, maar dat deze slechts geïnformeerd was. De bevolking weet nog van niets. Wethouder K. de Haan deelde mee, dat dit spoedig zal veranderen. Zodra alle gegevens definitief bekend zijn, zullen de plannen met alle gegadigden voor een woning worden besproken en zal hen uitvoerige voorlichting wor den gegeven. Deze werkwijze heeft men voor het eerst toegepast bij de bouw in Overhees. Hetzelfde gaat ge beuren met de bouw in Egghermonde. In Bussum werd teruggevonden de per sonenauto van de heer Van E., die op 11 mei van dit jaar werd meegenomen van de parkeerplaats bij zijn woning aan de Varenstraat. „Naar mijn overtuiging staat vast, dat de hogere overheid Ons Belang weg wil hebben. Ik heb daar geen bewijzen voor. maar mijn gevoel zegt dat. De be woners moeten er daarop staan, dat zij twee plannen krijgen waaruit ze een keus kunnen maken, anders wordt hun gewoon een plan voorgelegd." Dit zei de heer K. de Wilde, fractievoorzitter van de PvdA, tijdens de in Soesterberg gehouden openbare bijeenkomst. De socialistische raadsleden waren door één van de bezoekers met de problemen ten aanzien van de wijk Ons Belang ge confronteerd. Deze herinnerde er aan, dat destijds een aktie is gevoerd voor renovatie van de woningen. Drie weken geleden is er een ambtenaar van de provincia le directie volkshuisvesting geweest. „Er kwamen toen een paar vliegtuigen over en daarom is alles van de baan geveegd", aldus diegene die het pro bleem aansneed. De heer De Wilde meende, dat dit nog niet het geval was. Er worden alleen maar adviezen uitgebracht. Overigens vroeg hij zich af of de ge luidshinder niet een belangrijke rol speelde bij het bepalen van de toe komst van Ons Belang. Een van de bewoners zei. dat dit zijns inziens geen groot probleem meer was. „Ik denki dat 80 tot 85 procent van de mensen in Ons Belang geen hinder heeft van het lawaai, dat vroeger veel eo-ger was. De meeste mensen wonen er al twintig tot veertig jaar", zei hij. De heer De Wilde merkte op, dat het in kosten-eenheden uitgedrukte lawaai een belangrijke reden zou kunnen zijn om de huizen van Ons Belang te ver plaatsen. Dit zou op kosten van defen sie moeten gebeuren. De heer H.' J. Bakker, wijkraadlid, vroeg zich af waar de huizen dan gebouwd moesten worden. Afgezien daarvan zou reno vatie tot een aanvaardbare huurver hoging leiden. De heer De Wilde herinnerde er aan. dat het college van b. en w. gezegd had dat er grond gereserveerd is voor eventuele verplaatsing van de wonin gen van Ons Belang. Hij vond overi gens, dat de bewoners recht hebben op een keus uit twee plannen: een plan tot vernieuwing van de huizep plus de aanleg van de nog steeds ontbrekende riolering, en een plan tot verplaatsing. De heer De Haan weas er nog op. dat het ministerie van milieu-zaken stringenter is gaan vasthouden aan de kosten-eenheden. Tenslotte vertelde hij. dat de bewonersvereniging na een ge sprek met het gemeentebestuur bin nenkort de bewoners van Ons Belang bijeen zaJ roepen om de toekomst van de wijk met elkaar te bespreken. NIEUWEWEG 46A - TELEFOON 02155- SOEST 14024 BIB MASSIEF EIKEN KLEINMEUBELEN en exclusieve GESCHENKARTIKELEN Politie en het bureau voorlichting or ganiseren op donderdag 28 november, en vrjjdag 29 november a.s., aanvang 20 uur, voorlichtingsavonden over „drugs". Het !s een vervolg op bijeen komsten die eerder gehouden werden over dit onderwerp met leden van politiekorpsen uit de omgeving en met leerlingen van de middelbare scholen. De voorlichting, door middel van dia's en film, zal worden gegeven door de opperwachtmeester bij de Koninklijke Marechaussee, de heer W. G. A. van den Ham, deskundige inzake drugs. Degenen, die voor deze voorlichting belangstelling toonden, (men kon zich enkele maanden geleden daarvoor op geven) zijn schriftelijk uitgenodigd. In totaal zijn dat er ruim 150, waarvan de eerste 55 donderdag 28 november, 's avonds in de zaal van de brand weerkazerne verwacht worden. Onder het gehoor zullen zich dan ook bevin den een groot aantal plaatselijke au toriteiten. Vrijdag 29 november komt de tweede groep van ongeveer 100 man aan de beurt. De voorlichting zal gaan over vragen als: Waarom zijn drugs zo gevaarlijk Wat kunnen de gevolgen zijn van druggebruik Het - gaat over hasjiesj, LSD, opiyim, heroïne, maar ook over luminal, librium en snuifmiddelen als ether, benzine, chloroform. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel ln ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Als de heer G. H. van den Broek uit Baarn geweten had dat ln Soest de mogelijkheid om tegen een besluit van burgemeester en wethouders in beroep te gaan, niet altijd inhield dat het college ietts niet wilde, dan was hij niet voor de commissie voor de beroepschriften verschenen. Dat deed h\j nu wel en toen werd hem al snel duidelijk, dat er hogere overheden bestonden, die zelfs col leges van b. en w. kunnen dwarsbomen- Voorzitter, de heer J. J. M. Festen, maakte hem dat direkt al duidelijk. G.S. had een spaak in het wiel ge stoken, want b. en w. waren niet on genegen medewerking te verlenen. De raadsman van de heer Van den Broek noemde het typisch dat de gemeente nu twee keer bereid was gevonden mee te werken, eerst voor de aan vraag van de vorige eigenaar de heer De Bree en nu voor zijn cliënt, de heer Van den Broek. Het zat 'm erin dat er een bestem- minsplan in voorbereiding was en zo lang dat niet klaar was, moest men terugvallen op de agrarische bestem ming. die er op het perceel lag. De burgemeester, dip de portefeuille Ruimtelijke Ordening beheert en daar om de zittingen van de beroepschrif tencommissie bijwoonde, legde dat na der uit. Vroeger was G.S. soepeler bij de toepassing van artikel 19 van de wet op de Iuimtelijke Ordening. Sinds ongeveer een jaar was dat niet meer ze en moest een nieuw plan alle on- derhandelings- en overlegfases gepas seerd zijn en bij de Provinciale Plano logische Dienst zijn aangeland, voordat zo'n artikel 19-procerure kans maakte. Dat zou tot ongeveer medio 1975 du ren en zij raadde de heer Van den Broek aan, dan nog maór eens terug te komen. „Wij zijn in principe bereid, maar helaas...". Ze hield de heer Van den Broek wel voor dat er pas 100 zekerheid was, indien het nieuwe bestemmingsplan aangenomen was, maar het zag er toch wel naar uit, dat er niet al te grote obstakels meer zouden komen. Het perceel, waarop het dubbele woonhuis, waar het hier om ging, gebouwd zou worden, kreeg een bouwbestemming, tenzij..., maar dat was niet te ver wachten. De heer Van den Broek werd er nog op attent gemaakt dat hij zijn beroep kon intrekken, maar dat deed hij niet direct. Wel ging hij weg in de over tuiging dat het nu allemaal niets uit haalde en dat hij beter half 1975 eens terug kon komen. De 18-jarige leerling-verkoper J. B. F. te Soesterberg heeft bekend in de af gelopen weken twee keer te hebben ingebroken bij ijzerhandel Davo aan de Amersfoortsestraat. Het kwam aan het licht doordat zijn vader drie dolk messen bij hem aantrof, die hij toe gaf te hebben weggenomen. De eerste keer kwam hij bij de ijzer handel binnen met een valse sleutel. Hij nam toen niets weg. De tweede keer verschafte hij zich toegang via een wc-raampje; de valse sleutel kon niet meer gebruikt worden, omdat de deur was voorzien van een ander slot. Hij nam toen de messen mee alsmede een bedrag van 150 gulden. De dolkmessen werden teruggebracht naar de eigenaar, die de politie in lichtte. Later bekende F. ook nog een pan talon te hebben weggehaald bij C. A. te Amersfoort. De handelaar W. deed bij de politie aangifte van de vermissing van een bedrag van 5500 gulden. Wanneer hij het bundeltje bankbiljetten had ver loren, kon hij niet precies zeggen mogelijk al enige dagen vóór hij aan gifte deed. STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST TELEFOON 02155 - 12842 Vrijdagavond 8 november wordt voor Soest een grote NRV-avond georgani seerd. Vele films over bekende en de afdelingen Baarn, Hilversum en onbekende vakantiegebieden zullen worden vertoond. Verder is er een quizz met aantrekkelijke prijzen. Voor de afdeling Soest zal er een speciale bus rijden. Na afloop van de voorstelling brengt de bus u weer naar huis. Deze vertrekt van bussta tion Soest-Zuid om 19.15 uur en gaat via Smithof en Molenschot naar Nieu- werhoekplein en Colenso. U kunt bij alle tussenliggende haltes instappen. Dit dient u bij het afhalen der kaarten op te geven. Kaarten kosten 2,50, inclusief bus en koffie in de pauze. Leden van de afd. Soest gratis. Kaarten afhalen bij N. L. Pouw, Ru benslaan 27 (na 19 uur): D. de Bruijne, Schoutenkampweg 125. .T. Bogerd, Alb. Cuyplaan 20 en H. van Hoorn, Ru benslaan 58. Met ingang van de maand november zal de gemeenteraadsfractie van de PvdA maandelijks een spreekuur hou den voor alle Soester burgers, in het Medisch Centrum aan de Smitsweg hoek Nieuweweg. Het eerste spreekuur vindt plaats op maandag 4 november a.s., van 20 tot 21 uur. Dan zal in het Medisch Centrum één van de fractieleden aanwezig zijn om kennis \e nemen van vragen cq pro blemen die er leven -onder de kiezers, waarbij geen onderscheid gemaakt wordt op welke partij men gestemd heeft. Iedereen -kan er terecht. Ook de buitenlander die in Soest woont. Ieder probleem kan in "principe aan de orde gesteld worden; problemen van personen, maar bok problemen van groepen. Ieder die op enigerlei wijze van mening is dat zijn persoon lijk belang of dat van een groep die hij vertegenwoordigt, geschaad wordt door Tiet beleid van de overheid, is van harte welkom. De raadsleden, met uitzondering van de PvdA-wethouder De Haan, zullen bij toerbeurt aanwezig zijn. Wethouder De Haan heeft reeds een wekelijks spreekuur in het gemeentehuis en is daardoor steeds bereikbaar. De PvdA komt hiermee een belofte na die zij tijdens de verkiezingscampagne naar voren bracht. Het doel is dui delijk: meer en beter contact met de kiezer. In het verleden was het reeds mogelijk de raadsleden van de PvdA te raadplegen, maar geconstateerd werd dat voor tè velen ,.de stap naar het raadslid toe" toch te groot was. Met een spreekuur op een vaste tijd en op een vaste plaats, hoopt men be tere resultaten te bereiken. J. van den Brakel secretaris PvdA-fractle Als opvolger van de heer J. A. van Vloten, die met ingang van 9 oktober j.1. zich terugtrok uit de PvdA-raads fractie, is de heer J. J. van den Brakel benoemd tot secretaris van de fractie. Voorzitter van de fractie is de heer K. de Wilde; vice-voorzitter mevrouw M. F. Stiphout-Croonenberg. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf fl50> TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-16853 De leden van de commissie openbare werken hebben er ook nu geen be zwaar tegen dat de motorvoertuigen herstelplaats van gemeentewerken uit gebreid wordt. Vier weken geleden had men in de financiële commissie nog wat vraagtekens en dacht men dat het mogelijk goedkoper was het onder houd uit te besteden. Toch had het uitstel een plezierige oijkomsti'gheid, want aan het licht was gekomen dat de verbouwing niet 75.000 maar 63.000 gulden zal gaan kosten. Een verschrijving bij het op maken van het plannetje, er was een nul teveel geplaatst bij het voorziene aantal stenen, was er de oorzaak van. Desondanks dacht de heer J. van den Brakel (PvdA) dat het nieuwe bedrag toch nog wel aan de hoge kant lag. .Er zijn genoeg aannemers die dat klus je graag willen hebben", dacht hij en hij verzocht de wethouder daar bij de aanbesteding aandacht aan te besteden. Het kon zijnsinzlens nog wel 10.000 gulden goedkoper. De heren J. Visser (P.S.) en G. Stam (CDA) waren nu accoord. Uitbesteden van het onderhoud, zou' zeker ten kos te gaan van efficiency en van een sneeuwbal effect, grotere werkplaats - meer personeel, zou volgens wet houders Ebbers geen sprake zijn. De heer D. Hoekstra (CDA) benadrukte dat Soester aannemers het werk moes ten uitvoeren en dat werd onderstreept door de heer G. van Aalst (VVD). De VVD-er Hilhorst betwijfelde of uit besteding van onderhoud van zoveel merken auto's wel mogelijk geweest was, maar de heer Stam hielp hem snel uit die droom. „Geen enkel pro bleem", wist hij. De mogelijkheid ef ficiënter te werken, gaf echter de doorslag. De naturistenvereniging „De Amster damse Lichtband" heeft het kort ge ding dal zjj tegen de gemeente Soest aanspande, verloren. De president van de rechtbank in Utrecht, prof. mr. V. J. A. van D\jk heeft hun verzoek, de gemeente te verbieden de caravans van het terrein van de vereniging te laten verwijderen, niet ingewilligd. De gemeente was van oordeel dat er een illegale camping aan het ontstaan was, nu er gedurende de zomermaan den soms wel vijf-en-dertig caravans van de leden van de vereniging op het terrein stonden. Daar was nooit ver gunning voor gegeven; kon ook geen toestemming voor gegeven worden, omdat het terrein de bestemming bos bouw heeft. Er werd met toestemming van de gemeente een boshut gebouwd en er werd toegestaan dat er vijf wa gens stonden, als tijdelijke voorziening met het oog op de werkzaamheden die verricht moesten worden in het ge bied voor de herbeplanting. De raads man van de gemeente, mr. L. Quant, voerde aan dat er nu meer sprake was van recreatie dan van bosbouw. Mr. M. M. Flesseman, raadsman van de Liditbond, bestreed dat in zoverre niet. dat het aantal wagens er niet zou staan, maar dat aantal stond er ook zeven jaar geleden al, zodat er sprake zou zijn van een verkregen recht. Aan de hand van politierapporten werd door mr. Quant het tegendeel be wezen en de rechter heeft nu de ge meente in het gelijk gesteld. Tijdens de zitting sprak prof. mr. Van Dijk wel de hoop uit, dat er, onafhankelijk van zijn beslissing, toch nog gepraat zou worden door beide partijen.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5