allmilmö Nieuwe Wijkraad te Soesterberg beëdigd Geen heksenjacht op alcoholgebruikers Peters bv Het oog gericht op Wilson t? P. C. Pieren terus; in de gemeentelijke politieke arena Caféhouders in Soest niet ontevreden Horloger Juwelier Optiek A. van der Weerd Gevonden voorwerpen Treiterkop moet betalen Weduwen en Weduwnaars een vergeten groep Publieke veiling SHOWROOM; Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-18009 Chinees-Indisch restaurant in winkelcentrum Honsbergen Mannenkor Apollo geeft concert in de Mariakerk „Aida' opende assurantiekantoor aan de Ereprijsstraat HINDERWET. BEKENDMAKING Spreekuur burgemeester Geen spreekuur Huize „De groene Eekhoorn" Soester Courant van donderdag 7 november 1974 Het vierde kabinet-Wilson maakt haast om te verwerkelijken wat de socialisten aan. de Britten beloofd hebben tijdens de verkiezingskampagne. Aangekon digd is een opgekend groot aantal diep ingrijpende wetsvoorstellen, waarvan die tot nationalisatie van de vliegtuig en de scheepsbouwindustrie het meest omstreden zijn. Voor de buitenwereld echter zijn deze het minst interessant. Europa heeft meer belangstelling voor het referendum dat Wilson aankondig de om de Britten in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken voor of te gen het EG-lidmaatschap. Als dit re ferendum vandaag gehouden wordt dan is de uitslag niet onzeker - het nee zal overweldigend zijn. Op niet erg redelijke gronden, dat is wei zeker. Als het zuiver om ponden en shillingen gaat profiteert Groot- Brittannië op dit ogenblik juist van het EG-lidmaatschap, o.a. doordat ten gevolge van het omstreden landbouw beleid een aantal EG-prijzen lager is dan die op de wereldmarkt. Om nog niets te zeggen van de aktiviteiten van een aantal sociale fondsen wier aktivi teiten echter minder tot het publiek spreken. En vooral: de Britse export heeft voordeel van de vrije toegang tot het kontinent. Vlak voor de verkiezin gen heeft Wilson dan ook al zijn moei lijkheden gehad met enige experts in de partij-top die hun voorkeur voor de EG meer lieten afhangen van hun rekenkunst dan van hun gevoelens. Nu is Wilson van huis uit ook een ekonoom en daarom kan men er zeker van zijn dat hij het rekenen bepaald ook wel machtig is. Hij zal vooral pro beren met de dreiging van dit referen dum de overige EG-leden enige kon sessies af te dwingen, waardoor het EG-lidmaatschap voordeliger wordt voor de Britten. En dan moet hij maar hopen dat de Britten, als hij zegt dat het nu wel goed is, hem het genoegen doen ja te stemmen. Maar dit is een dubbele gok. In de eerste plaats hebben de overige EG-leden zeker oog voor het belang van vergroting van de gemeenschap en zullen ze Engeland met lede ogen zien vertrekken, maar ze kunnen zich niet permitteren al te soepel te zijn. Al was het maar omdat dan na de B-ritten menig ander door dreiging uit te tre den zich een gunstiger positie afdwin gen wil. En een andere overweging is dat de ekonomische politiek van Wil son op het vasteland geen onverdeelde bewondering oogst. Een groot probleem van de Britse in dustrie is juist dat de investeringen zijn uitgebleven die de fabrieken zo modern hielden dat ze de konkurrentie aankunnen. Nationalisatie-dreiging is niet iets wat de bedrijven nu zal sti muleren tot investeringen en de kans is groot dat de veroudering van het produktieapparaat alleen nog maar er ger wordt. En een tweede faktor is dat de arbeidsonrust geleid heeft tot enor me produktieverliezen. Het vertrouwen dat Wilson dit kan intomen is niet al te groot. Bij het onderhandelen kan het hem daarom makkelijk overkomen dat zijn EG-partners redeneren dat een zwak Engeland eigenlijk net zo goed gemist kan worden, zódat men niet toegeeft aan de Londense eisen. De Britten zullen dan meer last heb ben van het verlies van het EG-lid maatschap dan de EG van het uittre den van de Britten. Wilson kan der halve in Brussel niet al te hoog van de toren blazen. Maar als hij met geen noemenswaardige verbetering van de toetredingsvoorwaarden terugkomt, hoe moet hij de Britten dan aanpraten dat het toch beter is ja te stemmen? Dat hem dit lukt is zijn tweede gok. Wil son Is een geroutineerde politieke po keraar, die het blufwapen elegant weet te hanteren. Maar het spel dat hij nu speelt is wel zeer riskant. KAkTMAN. Door zijn benoeming tot voorzitter van de Wijkraad van Soesterberg te aan vaarden, keert het oud-Pakraadslid, de heer P. C. Pieren terug in politiek Soest. Een jaar geleden nam hy in verband met drukke privé-werkzaamheden afscheid na twintig jaar raadswerk; dinsdagavond maakte hy zyn rentree. Zyn naam prykt als enjge op de voordracht die de nieuw benoemde wjjkraadsleden aan de gemeenteraad zullen toezenden. Met algemene stemmen werd hy daar op geplaatst. Twee schriftelijke stemmingen waren er nodig om de plaatsvervangend voor zitter te benoemen. Kandidaat waren de heren J. Veenendaal (VVD), de oud-voorzitter en de CDA-er C. J. M. van Rythoven. Nadat bij de eerste stemming de stemmen staakten (5-5) kreeg de heer Veenendaal by de tweede stemming de meerderheid (6-4). In het dagclyks bestuur werden daarna nog benoemd de heren Van Rijthoven en J. H. Bakker van de PvdA. Do installatievergadering duurde slechts een half uur; voordien waren de leden met de burgemeester en secretaris Borreman in conclaaf geweest. Dat duurde een uur en de nieuwe wijk raadsleden zuilen ongetwijfeld gewe zen zijn op hum grote bevoegdheden. Daar kwam de burgemeester na de beëdiging in een korte toespraak pu bliekelijk nog op terug. Zij verwacht, zo zei ze, dat de Wijkraad veel aan de bel zal trekken; „beter te veel dan te weinig". De Wijkraad kan aanbevelin gen doen voorzover dat het Soester ,,'t Viel niet tegen" is globaal genomen de mening van de Soester caféhouders na het me* veel zorg tegemoetgeziene weekend. De vrijdagavond wordt als „waardeloos" gekenschetst; de zaterdag als „normaal" - „goed" tot „afgeladen vol" en de zondag als „normaal" tot „iets minder". Er is wel minder sterke drank verkocht en meer koffie en frisdranken zoals ook het drankgebruik by diners wat gematigder geworden is. Ook werd door caféhouders geconstateerd dat men. minder mét.-dé eigen auto kwam, meer op fietsen of, en men venvacht dat dat de toekomst gaat worden, er meer mensen in één auto zullen komen, waarvan de bestuurder dam niet drinkt. NIEUW VAN INDUS COMPRESSOR-SUSPENDER 100% SCHOKVRIJ EN 100% WATERDICHT v.a. f 135.- in vele modellen. SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Bij de politie werden de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven nylon kinderwant, dameshorloge, da meshandschoen, parapluie, diverse sleu tels, poesje, damespoortemonnaie met inhoud, hond. plasticmap, gouden arm bandje, want, bankbiljetten, bood schappentas, herenfiets, portefeuille met inhoud, herenhandschoen, wieldop en portemonnaie met inhoud. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za- terdam. van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. Op het Nassauplantsoen werd rond het middernachtelijk uur de personenauto van W. C. (24) jaar beschadigd door een 18-jarige voetganger N. P. K. K. stak zo langzaam de rijbaan over dat C. bijna moest stoppen. Toen hij tenslotte achter K. langs kon, trapte de knaap achteruit tegen de portier van de personenauto aan. C. kon met een getuige de treiterkop in zijn auto krijgen en leverde het joch af bij de politie. Hij draait nu in ieder geval voor de schade op. gebiedsdeel Soesterberg betreft en ook kan zij, zo zij de wens daartoe te kennen geeft, eisen gehoord te wor den in commissies en raadsvergade ringen. „Maak daar gebruik van; u hebt heel veel in te brengen", aldus de burgemeester. Zij wenste de leden aan goede verstandhouding toe, zowel on derling als met de gemeenteraad. Nadat daarna de voordracht voor de voorzitter was opgemaakt; de leden van het dagelijks bestuur waren ge- közen, werd nog een commissie inge steld, bestaande uit de heren F. J. De Wykraad van Soesterberg in dc nieuwe samenstelling. Foto Herman van Dam Hagmeijer en B. Wester van de WD en de heer J. H. Bakker van de PvdA, die een onderzoek zal doen naar de mogelijkheid in Soesterberg een sport zaal te bouwen. De heer Veenendaal, die deze vergadering leidde, besloot met de Soesterbergers op te roepen het werk van de wijkraad te steunen, maar dan wel zo, dat het alsnog een plezierige taak bleef. In de nieuwe Wijkraad hebben zitting namens het CDA: mej. H. P. Lensink, mevr. A. D. Slob-Van Gils, mevr. M. M. C. F. Wauters-Brekelmans en de heren C. J. M. van Rijthoven en H. J. Koch; namens de VVD de heren J. Veenendaal, F. J. Hagmeijer en B. Wester en mevr. H. van der Lieden ten Hoeve en namens de PvdA de heer J. H. Bakker. Eén PvdA-zetel is nog vacant. De installatie-vergadering werd bijge woond door wethouder Ebbers, de CDA raadsleden mevr. J. Graafhorst en verdam en de heren J, van Poppe- len, G. Oldenboom, C. Verheus en P. Storimans en mevr. G. Alting-Ambro- sius en de heer G. van Aalst van de VVD. De publieke tribune was met 25 be langstellenden geheel gevuld. De politie hanteerde in Soest de „blaaspijp" nauwelijks; tweemaal slechts en dat had dan te maken met aanrijdingen. Beide keren leverde het een gunstig resultaat op voor de be stuurders, die niet gedronken bleken te hebben. De caféhouders zijn bijzonder te spre ken over deze wijze van optreden van de Soester politie. Van de gevreesde en soms aangeprate heksenjacht was, hier althans, geen sprake. Wel had de politie vrijdagavond twee extra pa trouillewagens op de weg, maar dat heeft niet geresulteerd in het opzetten van extra controleposten of iets der gelijks. Borrelbus De „borrelbus" had nauwelijks klan dizie; vrijdagavond in totaal 8 man; zaterdagavond 9 man en zondagavond 10 man. De organisatoren menen dat de slechte bezetting te maken kan hebben met ten verkeerde uitleg van de route welke de bus volgt. Wy laten hem daarom nogmaals volgen: De „borrelbus" vertrekt vanaf het bus station aan de Soesterbergsestraat om 20 uur, 21, 22, 23, 24, 0.30, 1.00 en 1.30 uur. De route is dan Soesterbergse straat richting Soesterberg; hoek Hei deweg stopplaats; Heideweg richting Esdoornlaan; hoek Esdoornlaan-PIas- weg stopplaats; 'Plasweg, Schouten kampweg; hoek Schoutenkampweg- Oude Uirechtseweg stopplaats; dan weer naar het busstation aan de Soes terbergsestraat (tijd circa 20.05 uur). Van het busstation wordt via de Soes terbergsestraat naar de Kerkstraat ge reden, over de Torenstraat; stopplaats hoek Neerweg, vlak by café-restaurant „Boerderij 't Hoogje"; dan via de Mid delwijkstraat naar de Steenhof f straat, stopplaats hoek Molenstraat (circa 23.08 uur) bij restaurant „d'Oude Emghe"; stopplaats (20.09 uur) Steen- boffstraat vlak bij Bar ,,'t Luykje" en bij Bar ,.De Kuil"; dan via Dalweg naar de bushalte op de Alb. Cuyplaan (circa 23.11 uur) en via de Molenstraat naar het winkelcentrum de Smitshof 'circa 20.13 uur); via de Smitsweg over de Veenbesstraat; stopplaats hoek Veenbesstraat-Ereprijsstraat.; via Ha- verweerd, Klaarwaterweg; hoek Klaar- waterweg-Gerrit v. d. Veenstraat stop plaats; via Gerrit v. d. Veenstraat naar de Wiardi Beckmanstraat; stop plaats (circa 20.15 uur) Honsbergen vlak bij bar ,,'t Juk"; dan via de Beetzlaan naar de Koninginnelaan; stopplaats hoek Beetzlaan-Schrikslaan (circa 20.18 uur); stopplaats hoek Nieuwstraat-Koninginnelaan vlak bij de Queensbar (circa 20.21 uur); via de Koninginnelaan over de Regentesse- laan; stopplaats hoek Regentesselaan- Vredehoffstraat vlak bij café Soestdijk; via de Vredehoffstraat over de Burg. Grothestraat; stopplaats bij Bauers Stüberl (circa 20.23 uur); via Burg. Grothestraat, Van Weedestraat; stop plaats hoek Van Weedestraat-Nassau- plantsoen, vlak bij de Dorpsherberg; via de Van Weedestraat, Steenhoff- straat; stopplaats hoek Dalweg-Steen- hoffstraat vlak bij bar „De Kuil" en bar ,,'t Luykje" (circa 20.25 uur); naar stopplaats hoek Middelwijkstraat-Mo lenstraat, vlak bij restaurant „d'Oude Enghe"; via Middelwijkstraat, Toren straat; stopplaats Torenstraat hoek Neerweg, vlak bij café-restaurant „Boerderij 't Hoogje" (circa 20.28 uur) via Torenstraat, Kerkstraat en Soes terbergsestraat naar het busstation Soest-Zuid (aankomst circa 20.30 uur). De bus vertrekt ieder heel uur (tot 24 uur), daarna om het half uur; laatste rit begint om 01.30 uur. De borrelbus rijdt op vrijdag, zaterdag en zondag. Op zondag vervallen de twee laatste ritten in verband met eerdere sluiting. De kosten bedragen 2 gulden per per soon; hiervoor ontvangt men een re tour, waarbij ook de mogelijkheid be staat zich met dit kaartje van de ene zaak naar de andere te begeven. En kele reizen worden niet afgegeven. Al' jarenlang is deze groep in de samenleving aanwezig en niemand die er niet direct mee geconfronteerd wordt weet wat er aan de hand is. Naast het ver lies van de partner, komt het probleem van de maatschappelijke omstandig heden. De weduwnaar met kleine kinderen zal op zoek moeten naar een huis houdster. De weduwe ziet langzamerhand haar kinderen opgroeien en haar inkomen en haar meubilair achteruitgaan. Zelfs by de beste pensioenregeling is dit het geval. Beiden hebben problemen, „wat nu" en de meesten zouden wel eens met iemand wilen praten. Wij spraken deze week met de Stich ting Welzijnsbevordering Weduw en Weduwnaars kortweg Stichting WWW genoemd. Wat wil deze .stichting? De Wedu\vën en Weduwnaars hel pen of hen \y ijzen waar zij met hun problemen terecht kunnen. Voor de gezinnen preventief wer ken opdat men niet achteraf kan zeg gen. had ik dat maar geweten. De Stichting WWW geeft daartoe uit Een advies aan echtparen. 1. Bespreek sameh financiële zaken, verzekeringen, pensioenen, belastingza-- ken etc. 2. Na het overlijdeq van één van de ouders wordt voor mjnderjarige kinde ren een toeziend voogd benoemd. Overleg nu samen, Wie dat dan moet zijn. Vraag de persoon van) uw keuze om zijn/haar toestemming en overleg wat er van hem haar verwë^ht wordt. Als U beiden b.v. tengevolge van een ongeluk overlijdt, dan is» dc toeziend voogd ineens vader en Moeder over uw kinderen! 3. Ga naar de notaris en) maak een testament. Met weinig koste\i bespaart u veel problemen voor later. 4. Zorg dat beiden over gel^i kunnen beschikken door middel van machti gingen op bank, giro en spaartegoeden. 5. Bespreek samen wat er moet ge beuren, indien één van beiden over lijdt. 6. Sluit uw ogen niet voor de realiteit. Wij willen allen graag lang blijven le ven, maar vroeg of laat moet één vari beiden alleen verder. Meer dan 600.000 weduwen en weduw naars kunnen dit bevestigen, eén op 20 Nederlanders! Verder geeft de- WWW regelmatig ad viezen voor het treffen van preventie ve maatregelen; wijst elke Nederlan der op de gezinsverantwoordelijkheid die hij of zij draagt. De SWWW heeft contact met de over heid over de problemen van de we duwnaar. Huishoudelijke hulp is niet aftrekbaar. Een berekening van de SWWW heeft geleerd, dat iemand met een inkomen van 35.000.- na beta ling van huishoudster nog ƒ450.- per maand overhoud om van te leven- In eerste instantie bood ook de bij stand geen soelaas want wat gebood de bijstand: Eerst je kapitaal opeten daarna in het eerste jaar 750.''o vergoe ding van de huishoudster tweede jaar 50 °!o vergoeding en daarna niets meer. Op een vraag van een bestuurslid van de SWWW in een naburige stad wat dan te doen, kreeg het bestuurslid als antwoord hertrouwen (of je wil/kan of niet). Do SWWW heeft zojuist bericht ont vangen dat ze toch weer een klein succesje heeft behaald. De bijstand is voor het onvolledige gezin gewijzigd. Je kapitaal opeten blijft echter pri mair, dus alle genoegens van het le ven, caravan, boot, eigen huis zal de weduwnaar toch nog moeten missen maar de vergoeding voor de huishoud ster is verruimd, In grote trekken komt dit hier op neer, dat de man het minimum inkomen houd, van wat hij meer heeft moet hij de helft aan de huishoudster betalen en het restant wordt door de bijstand betaald zolang het nodig geacht wordt. Misschien toch enige huwelijksdwang? DE SWWW is er niet alleen voor de weduwen en weduwnaars maar ook voor gezinnen. In het gezin van van daag is de weduwe of weduwnaar van morgen reeds aanwezig. Dus praat nu met elkaar, nu het nog kan. Voor nadere inlichtingen kunt U terecht bij SWWW, postbus Amersfoort en voor Soest en omgeving bij Aida (Advies en Informatieburo Demmers Assurantiën) Antwoordno. 18. tel. 12429, Ereprijsstraat 46, Soest. Notaris M. H. A. van Veeren te Soest heeft dinsdag j.1., in samenwer king met de notarissen F. Tuinstra te Wommels en Mr. W. H. van der Laan te Groningen in het Verenigingsge bouw publiek verkocht het woonhuis met erf en tuin aan de Insingerstraat 28 te Soest, groot 4.55 are. Het per ceel werd ingezet op 36.000.door de heer A. W. Westeneng te Soest en niet afgemijnd. Ook werd verkocht de flatwoning op de tweede etage, met afzonderlijke schuur ven garage, aan de Korte Brink- weg 29te Soest. Het perceel werd ingezet op 48.000.door de heer H. A. Butzelaar te Soest en niet afge mijnd. Tevens werd verkocht de helft van een dubbel woonhuis met schuur, erf en tuin, groot 3.30 are, aan de Eigen domweg 5 te Soest. Dit leegstaande en ontruimd te aan vaarden perceel werd ingezet op f 72.000,door de heer A. M. Kersten te Den Dolder en afgemijnd met f 13.000.— door de heer H. A. But- zelaar te Soest. de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). In het winkelcentrum Honsbergen. in de wyk Klaarwater, wordt morgen vrijdag 8 november, gelyk met de of ficiële opening, het Chinees-Indisch Restaurant „Azië" geopend. Eigenaar is de heer Kit Hung Liu, die na jaren in Amsterdam restaurant-ervaring op gedaan te hebben, in Soest op „eigen benen" gaat staan. De naam „Azië" dekt de lading com pleet, want de nadruk ligt in dit geval op het chinese eten, klaargemaakt vol gens de beste chinese principes uit de Kanton-keuken. Voor kenners zegt dat alles; voor niet-kenners wordt het een culinaire ervaring, die men niet licht zal vergeten. De menu-kaart staat „bol" van speciali teiten; niet allemaal vreemdsoortige namen, zeker niet voor iemand die regelmatig chinees-indische restaurants bezoekt, maar wél bereid zoals het moet. „Echt" chinees met de klemtoon op écht. Om er eens enkele te noemen: Peking- eend en babi-pangang; en sateh zoals het hoort. Uiteraard vindt men ook nasi en bami op het menu, maar de genieter zal afkomen op inktvis, kik kerbilletjes, chinese garnalen in soja saus en dergelijke zaken. Het restaurant biedt plaats aan 72 gas ten; het is gezellig ingericht met een grote plantenbak in het midden. De keuken is op één hoog en dagelijks geopend van 12 tot 23 uur. Gedurende die tijd kan men in het restaurant te recht, óók op zon- en feestdagen en óók om eten af te halen. Om lang wachten te voorkomen kan de bestel ling onder nummer 10101 telefonisch worden opgegeven. Restaurant „Azië"; een eethuisje om eens te bezoeken! De vele honderden liefhebbers van koormuziek wacht donderdag a.s. 14 no vember een mooie avond tydens het concert dat het mannenkoor Apollo in de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein gaat geven. Medewerking aan dit concert verlenen de Amersfoortse bas, de heer G. Hendrikse en de van radio en t.v. zeer bekende trompetisten, de gebroeders Brouwer. Voor dit concert werd het volgende programma samengesteld: Delen uit: „Die Deutsche Messe", van SchiU'bert; „Psalm 23", van Schubert; „Lob Gottes" van Othegraven; het „Soldatenkoor" uit Faust; het „Zigeu- nerkoor"; „The Holy City"; „Ambro- sianische Lobgesang" van Gebhardt. Het optreden van het koor wordt afge wisseld met enkele door de gebroeders Brouwer te spelen nummers. Zij bren gen ondermeer ten gehoren: „Retraite Francaise" van H. van Lijnschoten; Summertime""Van Gershwin; „Andan te in s-dur" het trompetconcert van Haydn; en „Söhnd the Trumpet" van H. Purcell. Dirigent van het koor is de heer G. van de Schepop; aan het orgel Gert Muts. Apollo heeft de laatste jaren duidelijk de wind mee; niet alleen groeide het koor in een jaar tijdis uit van 34 naar 54 zangers, maar ook werden op con coursen zeer eervolle prijzen behaald. Apollo komt uit in de klasse uitmun tendheid. Het bestuur werkt onder de energieke leiding van de heer P. Lüschen, die grote plannen heeft voor de toekomst. Allereerst is dat de wens uit te groe ien naar een koor van 80 man. Voor zitter Lüschen hoopt dit aantal volgend jaar te bereiken. Volgend jaar wil Apollo ook een con cert organiseren waaraan een vijftal beroemde koren deelneemt. Er is ii zijn totaliteit gezien, groeiende belang stelling voor het zelf-musiceren en dat geldt ook de koorzang. Zo'n optreden van meerdere koren kan daarom een enorme propaganda zijn. Tijdens het concert, .volgende week donderdag, treedt het koor voor het eerst op in het nieuwe uniform; dat bestaat uit een bruine pantalon, een' zacht-groen overhemd en een bruin- oranje das. Het concert begint om 20 uur en zal zonder pauze circa zeven kwartier duren. De entreeprijs is vier gulden. De gebroeders Brouwer, die medewer king verlenen aan het concert van Apollo. Onder grote belangstellinb vond de opening plaats van Het assurantiekan toor „Aida" (Advies- en Informatie buro Demmers Assurantiën) aan de Ereprjjsstraat 46. In de gezellige sfeer van het nieuwe kantoor werd dc re ceptie gehouden, waarvoor grote be langstelling bestond. Aan de inrichting is zeer veel aan dacht besteed, want de heer W. A. Demmers is de mening toegedaan, dat een rustgevende huiselijke sfeer gecre- eerd moet worden om problemen te kunnen bespreken. Want voor velen is het sluiten van verzekeringen, het. opnemen van hypotheken, het aan gaan van leningen en financiering in het algemeen een duidelijk probleem. Alle „vóór en tegens" dienen daarbij zorgvuldig bekeken te worden en een prettige, rustgevende omgeving be vordert het opstellen van een goed advies. ..Aida" is daarin geslaagd; het kan toor heeft beiden - de sfeer en de kennis voor het juiste advies. Men kan er ook terecht voor infor matie over de „Stichting Welzijnsbe vordering Weduwe en Weduwnaars", kortweg WWW genaamd. Deze stich ting is er niet alleen voor de wedu we of weduwnaar, maar voor iedereen die een gezin heeft of een gezin gaat vormen. Nuttige adviezen over wat te doen als één van de partners over lijdt en wat men nu eigenlijk al moet doen. Bij Aida kan iedereen terecht; drempelvrees hoeft men daar niet te hebben. van dc Gemeentehof VERBETERDE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders wan Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b der' Hinder wet ter algemene kennis, dat, tor ge meentesecretarie van Soest tei^ inzage is gelegd een verzoek met bijladen van Auto-Service Eemland B.V., EfcïUken- laan 80 te Soest, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van etUJ her stelinrichting voor motorvoertuigen, alsmede een inrichting voor de; op slag en het afleveren van motorbrand stoffen op-in het perceel Beukenlaan kadastraal bekend gemeente Ltoest, sectie G, nr. 6458. Gedurende 10 dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat vbor een ieder gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen van de ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op disdag 26 novem ber a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zit ting worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van dit -verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Dé aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot be-> roep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in per soon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede Is tot beroep gerechtigd degene, die, zon der op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze t gemeente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 6 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening evenals vorige jaren heelt besloten voor werkzaam heden ten behoeve van woningverbete ring, waarvoor op voet van de Be woningen en woonbuurten een bijdrage schikking geldelijke steun verbetering uit 's Rijks kas kan worden verkre- verhogen, indien deze werkzaamheden gen, het rijkssubsidie met 20 te zijm uitgevoerd binnen de periode van 1 november 1974 tot 1 maart 1975. Deze werkzaamheden moeten in de normale werkuren worden uitgevoerd door een aannemersbedrijf op het ge bied van de burgerlijke en de utili teitsbouw. Bovendien mag er niet ge handeld worden in strijd met het be paalde in artikel 3 van het Vesti- gingsbesluit bouwnijverheidsbedrijven 1958. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op de afdeling Algemene Zaken ter secretarie, Steenhoffstraat 2. Soest, 6 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester is verhinderd dins dag 12 november spreekuur te houden. Wethouder drs. G. Klomp is woensdag as. 13 november verhinderd spreekuur te houden. Is dat huis misschien van u Soest ligt in een gordel van groen. Een bevoorrecht plekje om te wonen. Want groen wo^dt schaars in Nederland. Dat weten we allemaal. Maar trekken we daar ook de konsekwenties uit? Besef fen we eigenlijk wat we verkopen als we ons huis-in-het-groen te koop aan bieden? De praktijk wijst uit van nau welijks of niet. Huizen zijn huizen, zo wordt geredeneerd. En dat is niet reeël. Want huizen in de groene zone zijn anders dan huizen in een doorsnee omgeving. Ze moeten dus ook anders worden verkocht. Met de aandacht die ze verdienen. Aan de kopers die ervan dromen. En tegen de meerprijs die ze waard zijn. Zo is dat. Vandaar dat u sinds kort te-koop borden ziet met een groene eekhoorn erop. Daar hebt u dan zo'n huis dat niet simpelweg als huis, maar als woonplekje-in-het-groen verkocht gaat worden. De huidige bewoners helpen wij intussen bij het zoeken naar een andere woning. Via een nieuw infor matiesysteem kunnen wij namelijk veel vertellen over mogelijkheden en situa ties elders. Een extra service. En wat uzelf betreft: het is verstandig nü al met Peters te gaan praten, ook ais u pas over enige tijd aan verhuizen toe bent. Peters voert een groene eek- noorn in zijn schild. Hetgeen betekent dat uw woning in de groene zone met égards wordt behandeld. voor wonen in de groene zone Ossendamweg45 Soest/02155-16251

Soester Courant | 1974 | | pagina 9