Speciale aanbieding MASSIEF EIKEN MINISET f 150,- Ruim 8400 gulden voor „Brasil op weg Reisbureau Oerth ESS0 SHOP A, van der Weerd SPAREN OP TERMIJN Een eekhoorn als symbool? Peters bv Het oog gericht op de nieuwe president maasvinkel „Zon in de schoorsteen" St. Nicolaas-aktie van „De Zonnebloem" J4i 'mÊte* met holel v. d. Brink ja mevrouw, het is nu de tijd om een heerlijke wildschotel te gebruiken, ja mevrouw, u kunt uiteraard bij ons uw keus maken ja mevrouw, reeds vanaf ƒ12,50. u sprak met 127GS Tot spoedig ziens 1 SOESTERBERGSESTRAAT 122 IN SOEST Bloemboeketjes van de week P.V.0. gaat uitbreiden met „Puppyrettes'' Totale bezetting naar 200 man M. J. Wilhelm ten grave gedragen „De Vlijt" gaat dicht Postzegelalbums en juwelen gestolen Louis le Roy in Soest Gevonden voorwerpen „De Narre Knollen" nu karnavals,,vereniging" Najaarsverkeerstelling gereed GOEDGEEFS Nuttige Sint Niko'aas geschenken ESS0 SERVICENTER Brandweer Tel. 13333 en... inaeetalagemn Horloger Juwelier Optiek liggen Juin verlovingsringen v. Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor BONDSSPAARBANK V. J Imkers accoord met 75 contributie verhoging 8 bijenhouders kregen diploma Politiek-Café „Proest" bespreekt gemeente begroting Geen voorrang Ruim 3800 gulden voor „Het Zonnehuis" Soest er Courant van donderdag 14 november 1974 De republikeinse partij in Amerika heeft de rekening gepresenteerd gekre gen voor Watergate en alles wat daar aan vastzit. Dat kon zelfs de algemeen erkende fatsoenlijkheid van president Ford niet veranderen. De Demokraten zijn uiteraard gelukkig met de winst die zij behaalden, maar over het alge meen hoeven geen van beide partijen al te opgetogen te doen. Nog maar zel den namen zo weinig Amerikanen de moeite om naar de stembus te gaan, waarmee ze bijzonder duidelijk maak ten in het algemeen gegeten en ge dronken te hebben van alle partijpoli tiek gedoe. En het is die tendens die wellicht het bedenkelijkst is. Onverschilligheid voor het demokra- tisoh systeem kan heel licht kansen openen voor degenen die meer op eigen baat dan op het belang van het land uit zijn. Niemand had verwacht - hij zelf allerminst - dat president Ford in een paar maanden tijd de hele kwa lijke indruk van de Nixon-periode zou kunnen uitwissen. Het verkiezingsre sultaat toont dat het hem in nog min dere mate gelukt is dan vriend en te genstanders hadden gehoopt. In theorie kan men zeggen dat presi dent Ford het nu veel moeilijker krijgt. In het Amerikaanse systeem is de ge kozen president tevens regeringsleider en de bevoegdheid van het parlement is uitsluitend een wetgevende, waarbij slechts geringe mogelijkheden voor kontrole komen. Een door het Huis aanvaarde wet hoeft de president trou wens niet eens uit te voeren als hij er zijn veto over uitspreekt, waarvoor vol doende reden is aangevoerd als hij meent met die wet niet behoorlijk te kunnen regeren. Er is slechts een uit zondering en dat is als het Huis met een tweederde meerderheid in tweede instantie de wet weer aanneemt. Deze mogelijkheid om het presidentiële veto weer weg te stemmen hebben de Demokraten nu theoretisch in het Huis van Afgevaardigden dat in zijn geheel nieuw is gekozen. Maar de praktijk is wel iets anders. Stemmingen waarbij voor en tegen precies overeenkwamen met de grootte van de frakties zijn uiterst zelden. Zoals de Republikeinse partij zijn mensen heeft die over som mige zaken het vaker met de meeste Demokraten eens zijn, zo heeft de De- mokratische fraktie een aanzienlijk aantal leden dat op bepaalde punten meer denkt als de Republikeinen. Bei de partijen zijn ook geen echte pro gram-partijen met sterk van elkaar af wijkende opvattingen - de samenhang danken ze meer aan niet-politieke re denen. Daarom is het wel wat over dreven als president Ford al direkt zegt dat de verantwoordelijkheid voor de inflatiebestrijding nu van hem is overgenomen door het Huis. Het hangt er slechts van af hoe zinnig de afge vaardigden zijn plannen vinden, waar bij het zeer wel mogelijk is een ge mengd Demokratisch Republikeinse meerderheid te vormen. Nog sterker geldt dit voor de buiten landse politiek die -maar bij zeer zeld zame gelegenheden geen steun 'vond bij beide partijen - de bipartisan fo- reign policy is haast een traditie in Washington. Wat echter iedere presi dent en regerende partij ervaart in de laatste twee jaar voor de grote presi dentsverkiezingen is dat de bedrijvig heid van de afgevaardigden en sena toren voor een groot deel is afgestemd op het zoeken naar een opvolger van Ford. Zeer snel zullen nu de diverse kandidaten vooral in het Demokratisch kamp - bij de Republikeinen is Ford zonder meer zeker van de nominatie - zich beijveren om de aandacht op zich te vestigen a\s waardige mogelijke toe komstige bewoners van het Witte Huis. De man die daar nu zetelt zal daarvan ongetwijfeld last krijgen. KANTMAN. TT7JT. De2© aanbieding ia geldig \lm 5 december a.s. li Den Blieklaan 35 Soest Telef. 02155 -1 39 91 of 114 50 De Zonnebloem Soest heeft gemeend, eenals vorig jaar, alleen adressen te moeten verstrekken van zieken uit Soest zelf. Dit in verband met de niet geringe portikosten. Onderstaand treft U 2 adressen aan. die op uw verzoek een adres van een zieke verstrekken met nadere bijzon derheden, zoals leeftijd, vrouw of man enz., zdat U voor het vullen van uw pakje enig houvast hebt. Het gaat be slist met om de grootte van het pak ketje, maar om het gebaar! Zieken, die volgens U ook voor zo'n attentie in aanmerking komen, kunt U ook bij hen opgeven of bij de wijk verpleegsters van de kruisverenigingen. De adressen zijn: Mevrouw M. J. Wes- terveld-Higler, Braamweg 78, tel. 15329 en de heer W. J. Nadorp, Christinalaan 39, tel. 12929. 99 De in de Petrus en Pauiuskerk gehouden actie voor de Stichting „Brasil op weg", heeft in totaal ruim 8400 gulden opgebracht. By de collecte tydens de drie diensten werd 4200 gulden ingezameld cn de verkoop van grammofoon platen en de opgezette „piranhas" by de kerk en op de scholen, bracht neg eens ruim een zelfde bedrag op. Het doel van de actie, aankoop van 1500 peperstruiken ten behoeve van 15 families in Para in Brazilië, werd ruim schoots gehaald. Het optreden van de uit Beverwijk afkomstige „Aaghten Cantory" was een groot succes. De „Aaghten Cantory" in de Petrus en Pauiuskerk. Namens tien Soester bedrijven zijn bloemboeketten bezorgd bij de familie P. Opijnen, Van Hamelstraat 7; de fa milie R. van Reenen, Van Hamelstraat 98; de familie R. H. Westerveld, Klaar- waterweg 39; de familie Van Klooster, Klaarwaterweg 88 en de familie v. d. Enden, Olijkeweg 4. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 56; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstr. 64; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Toren- siraat 6; Homee Spiekersjop, Steen- noffstraa* 66; Bar 't Luikje, Steenhoff- siraat 47: Bloemenmagazijn Oranjezon, Purenstraat 13a; Pannekoekenboerderij De Smickel, bange Brinkweg; Alge mene Bank Nederland (Van Weede straat, Soesterbergsestraat) en de Soes ter Courant, Van Weedestraat 29. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155- 12683 Dezer dagen is, wat PVO-voorzitter dé heer K. Jaarsveld een „keerpunt" noemt, voor de Sotester Harmonie een nieuwe fase in haar veeljarig bestaan aangebroken. Een keerpunt in die zin, dat besloten is het korps uit te gaan breiden met een showelement waardoor de totale bezetting komt op zo'n 200 man. De aanleiding is, de voortdurende aanvragen om toegelaten te worden tot het majoretten-peloton, echter van meisjes die de leeftyd van 14 jaar nog niet bereikt hadden. „Dat is de minimum-leeftyd die wy voor majorettes aan houden, terwyl er veel verzoeken kwamen meisjes toe te laten in de leeftijds groep vanaf 9 jaar", aldus de heer Jaarsveld. Daarbij kwam de ervaring van een werkgroep,' die constateerde tijdens be zoeken aan muziekmanifestaties o.a. te Rotterdam, Breda en het wereldmu ziekconcours te Kerkrade, dat de be langstelling van het publiek, maar óók van jury's, sterk uitgaat naar het op treden van „massa's"; grote tot zeer grote groepen. Minder aandacht krijgt dan weliswaar de muziekale prestatie en veel méér de „show". Gezien ook de animo, de belangstelling, die er bestond voor PVO tijdens de Manifestatie '74, lag het „keerpunt" voor de hand; voldoende, mogelijk zelfs meer dan voldoende, aanmeldingen èn het enthousiasme van het publiek voor grootse show's. Het PVO-bestuur zette inmiddels de eerste stappen op de weg naar uitbrei ding. Via advertentie's werden meisjes van circa 9 tot ongeveer 12 jaar uit genodigd (met hun ouders) vanavond naar De Open Hof te komen voor een informatieve avond. De bedoeling is vijf groepen te forme ren van minimaal 8 tot maximaal 20 meisjes. Zij krijgen per groep een „in strument", herzij een tamboerijn; een ritmisch instrument; een vaandel of een pompoen. De vijfde groep gaat be staan uit vlaggedragers. De nieuwe afdeling krijgt de naam „Puppyrettes". Elke. groep krijgt een eigen instructrice, waarvoor beschik baar zijn de majorettes Astrid van der Graaf, Christa Kok, Loes Klein en Ans Neeter, De algehele leiding komt bij mevrouw G. Verlaan; haar taak zal het ook zijn de coördinatie met de andere afdelingen tot stand te bren gen. Eén van de problemen die het PVO- bestuur direct krijgt op te lossen is niiet zozeer de uniformering voor de nieuwe groep, als wel de oefenruimte; een zaal van een formaat waar de groepen gelijktijdig geïnstrueerd kun nen worden. De meisjes zullen geleerd moeten worden in de maat te lopen en daarnaast, volkomen gelijk, een show op te voeren. Daarvoor is zaalruimte nodig, waarvoor men hoopt op' mede werking van de gemeente. In het voornomen ligt het verder nog te komen tot het formeren van éen tamboers-showkorps voor jongens.. De plannen daarvoor worden nog uitge werkt. De bijeenkomst in De Open Hof vanavond, begint om 19 uur pre cies. Onder grote belangstelling is vorige week op de algemene begraafplaats aan de Veldweg het stoffelyk over schot van de heer M. J. Wilhelm, ere voorzitter van de voetbalvereniging SEC, ten grave gedragen. In de overvolle aula schetste de heer J. Elderman, voorzitter van SEC, de enorme verdiensten van de overledene voor de voetbalsport in het algemeen m voor SEC in het bijzonder. SEC-veteranen droegen daarna de baar naar het graf waar een medebestuurs lid uit Wilhekn's periode bij de Zwolse voetbalvereniging PEC, enige woorden ten afscheid sprak. Onder de velen die de heer Wilhelm op zijn. laatste gang vergezelden be vonden zich de wethouders De Haan en Plomp, de directeur van de sport stichting, de heer Th. Peet, KNVB- officials en zeer vele SEC-leden. Tien lallen bloemstukken bedekten het graf. Alweer gaat een oude gerenomeerde zaak in textiel in Soest verdwijnen. 30 november a.s. gaan de deuren van het textiel en modehuis „De Vlijt" aan de Steenhoffstraat 61 dicht. De huidige eigenaar, de heer Waversveld, gaat dan naar Alphen a/d Rijn, waar hij nog een gespecialiseerde zaak in lingerie bezit. Tot 30 november kan men hier nog profiteren van ongekende opruimings koopjes; alles moét weg. Veel gaat dan ook voor 1/3 van de oorspronkelijke prijs. Zie verder de advertentie in deze krant. Tijdens zijn- afwezigheid werd inge broken in de woning van de heer X. aan de Birkstraat. De onbekende dader verschafte zich toegang door het for ceren van de keukendeur aan de ach terzijde van het huis. Binnen werden alle kamers doorzocht en vermist wor den vier postzegelalbums en een juwe lenkistje met gouden en zilveren sie raden. De totale waarde van de buit is 4000 gulden. De schrijver van het boek „Natuur Uitschakelen - Natuur Inschakelen' gooit met zijn theorieën een knuppel in het betonnen hoenderhok van onze maatschappij. Louis le Roy trekt ten strijde tegen vele ingrepen in de na tuurlijke ordening, het vernietigen van iets wat nooit meer opgebouwd kan worden. Wij denken met techniek alles te kun nen beheersen, de wetenschap wil alles leiden maar wij ontnemen de natuur alle kans en beperken haar tot een bijna statische toestand. De steden dreigen hun omgeving op te slokken en in het gunstigste geval wordt die omgeving gedevalueerd tot een voor gevormd recreatieterrein. Ondoordacht ingrijpen in ecologische processen door bebouwing, ruilverkaveling, spuiten, kunst meest, etc verstoort het even wicht. Hopelijk zullen velen uit Soest en om geving de kans aangrijpen deze milieu deskundige vrijdagavond om 8 uur, in De Open Hof aan de Veenbèsstraat te ontmoeten. Hij zal met- schitterend illustratiema teriaal iedereen overtuigen van de mo gelijkheid en noodzakelijkheid, het woonklimaat leefbaar te maken. Een „must" niet alleen voor milieufa naten maar voor ieder die zelf aktief werkzaam wilzijn voor dé verbetering van zijn eigen leefmilieu. Deze avond wordt georganiseerd door „Het Nut" - Soest. Voorverkoop van kaarten bij: boekhandel Van de Ven, Soesterbergsestraat 53, tel. 12419; kan toorboekhandel Van de Ven, Steenhoff straat 13, tel. 10115; boekhandel Adri- aanse, Burg. Grothestraat 32, tel. 12519 en de Openbare Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202, tel. .15210. Verder zijn er kaarten verkrijgbaar aan de zaal, zo lang de voorraad strekt. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: di verse sleutels, diverse portemonnaies met inhoud, kinderjasje, want, diverse handschoenen, snelbinder, damesfiets, herenfiets, parapluie, ballpoint, diplo- matenkoffer, portemonnaie met betaal- pas, muts en shawl. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen bij het politiebureau. Werden in de afgelopen jaren onder de naam „De Narre Knollen" reeds vele uitstekend geslaagde kamavalsfestynen georganiseerd, sinds j.I. maandag, de 11e van de 11e, is Soest een karnavalsvereniging ryk, die die naam gaat dragen. De oprichting van deze jongte loot aan de Soester verenigigsstam had een bijzonder karnavallesk verloop. Zeidien zal er zo een vereniging zyn opgericht. De nu aan de gang zijnde zes weekse najaars-verkeerstellingen worden deze week afgesloten met mechanische tellingen op het zgn. buitenkordon: de zeven invalswegen van Soest. Dat zijn de Vredehofstraat, Stadhouderslaan, Peter van den Breemerweg, Birkstraat, Soesterbeigsestraat, Wieksloterweg en Becke- ringhstraat. Deze tellingen werden in het voorjaar eveneens uitgevoerd. Daarnaast vonden jedurende het hele jaar incidentele verkeersvolume-metingen plaats; tel lingen op een aantal verzamelstraten met veel verkeer, gedurende korte tijd en in beide richtingen. Periodiek werden ook doorsnee-tellin gen gehouden op de hoofdverkeers aders. Dat zijn tellingen op bijvoor beeld Koningsweg (ter hoogte van Klöckner-Bamaco), de Beukenlaan (bij de bouwfondswoningen) en de Van Weedestraat (bij het politiebureau); de noordelijke doorsnee. Zo is er ook een zuidelijke doorsnee (Nieuweweg bij het station Soest-Zuid èn Kerkstraat bij Garage Van Kooy). Voor al die tellingen werd eigen meet apparatuur gebruikt, aangevuld met mechanische hulpmiddelen van de ge meenten Amersfoort en Utrecht. De verkeersbeweging op een dertigtal kruisingen en T-aansluitingen werd na gegaan van 07.00 uur 's morgens tot 19.00 uur 's avonds. Daardoor is een beeld verkregen van de verkeerscir- culatie in Soest in alle richtingen. De resultaten van het meten tijdens de werkdagen, de zaterdagen en de zonda gen en de seizoensschommelingen ge ven een beeld van wat er gebeurd. Dat is belangrijk voor het onderzoek van de huidige maatschappelijke aktivitei- ten en behoeften (het woonwerkver keer, winkelen, scholen, sport e.d.). Uit al deze gegevens kunnen verkeers- wensstromen worden afgeleid. „Ver- keerswensstromen" zijn de wegen zoals de verkeersdeelnemer die wenst te vol gen. De getallen, het cijfermateriaal, werd verkregen uit waarnemingen, tellingen èn 'uit informaties door de verkeers deelnemers gegeven. (Enquete). Het ver zamelde cijfermateriaal zal binnenkort verwerkt zijn. Eerst was er niets; toen werd door de de ruim zeventig oud-karnavalsvier- ders die op de oproep om in het res taurant van de sporthal Beukendal te komen, gehoor gaven, een bestuur ge formeerd; daarna werd gevraagd wie er lid van de vereniging wilde worden (74 man gaf zich op) en vervolgens werd toegezegd dat het doel, de plaats en dé ihiddclen over drie weken nader besproken zouden worden. Daartussen door vloeide de koffie overvloedig, soms ook wat sterkers, maar toch ma tig, want 1 november is gepasseerd. De eerste spreker op deze merkwaar dige avond was Geert van 't Klooster: „Ik heb nu 17 jaar via „Instuif" en „Narre Knollen" karnavals georgani seerd, maar ik kan er nu niet meer mee doorgaan. De andere knollen zijn ook gestopt. Sorry. Gelukkig zijn er, perspectieven voor een bloeiende kar navalsvereniging' Daarna verscheen de eerste Prins Kar naval achter de tafel, de heer W. But- zelaar. Hij bedankte alle werkers van het eerste uur, de bejaarde-raad-van elf en de oude raad-van-elf. „We heb ben wat gedaan in het verleden; kar navals waarvoor echte zuiderlingen in Soest bleven". Speciale woorden van lof had hij voor Gerard van 't Kloos ter en Piet Hom, mannen die van wan ten en niet van ophouden wisten. Nu moest er dan een „vereniging" komen, met leden en een bestuur. Bestuurs- kandidaten waren er al; tien, waar van er bij nadere informatie drie af vielen. „Niemand teugen, dan zijn ze gekozen". Pauze, die lang uitliep. Achter de tafel» daarna het bestuur van de vereniging zonder leden. Dat waren de heren Ch. Ott, T. v. d. Berg, P. Catsburg, J. v. d. Mast, R. Schaatsber- gen, W. Schut en A. Snijders. Catsburg voerde het woord en vroeg wie er lid van de vereniging wilde worden. Uit de zaal werd „serieus" gevraagd wat het doel van de vereniging werd. Daar kon Catsburg zo maar geen antwoord op geven. Hij had ook geen statuten, geen huishoudelijk reglement en geen contributie-voorstel. Toch gaven zich 74 man en vrouwen) op. Daarna werd gediscussieerd over „waar, wat, hoe en wie". Het „waar" was het belangrijkst, want niet ieder was gelukkig met de idee, weer in het „dure" verenigings gebouw terecht te moeten komen. Er werd geopperd een tent ala Manifes tatie '74 te huren. Ook het „wie" kwam aan de orde; meer wie met wie, oude ren met jongeren, ouderen alleen, jon geren tot welke leeftijd, welke muziek en zo maar door. Buitengewoon gec lig en een reuze sfeer. Voor het heel laat was, kwamen er beslissingen. De voornaamsten: binnen drie weken weer een vergadering met statuten en huishoudelijk reglement; drie karnavalsavonden, de jeugdavond met niet louter beatmuziek en ouderen zijn daar welkom. Anton Snijders, Birkstraat 43, telefoon 18735, zal wensen, vragen en leden no teren. Het Soester Karnaval is voor jaren gered. Sinterklaas u kunt niet weig'ren, neem wat mee onder uw pij, als u bij mij op bezoek komt, maak mij met wat schiettuig blij, zorg dat niemand 't komt te weten, geen bewaker, geen cipier, twee revolvers, graag geladen, wil ik van u hebben hier. Nu geen zaagje, zoals eerder door u voor mij meegebracht, maar revolvers, daarmee dreig ik dan te schieten op de wacht, 't is maar om die bang te maken, niet om raak te schieten Sint, wel bedankt dan voor de vrijheid die opnieuw voor mij begint. Als mijn plan er mee'mocht lukken "oen 'k u dankbaar goede man, u, ik weet het, kunt niet weig'ren waar u maar mee helpen kan, neem de wapens voor mij mee Sint, onder 't grijze monnikspij, 'f is het eind van uw bezoek hier, want straks ben ik dan weer vrij. CASSETTERECORDERS 8-TRACK CASSSETTES ALLE AUTO-ACCESSOIRES UITGEBREIDE KOLLEKTIE KINDERSPEELGOED ETC. BEUKENLAAN 27 - SOEST SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST GOMSTAMT Een enorme kollektie VOOR MIDDEN EN OQST NEDERLAND Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 o O Vorige week vond de eindles met di ploma-uitreiking plaats van de gevor- derdencursüs, gehouden door de Bijen- vereniging. De les werd gehouden aan de hand van een serie dia's, waarbij de cursusleidster mevr. M. M. van Dijk-Oosten uit Zeist de nodige vragen stelde. Na afloop kon aan 8 geslaagden het diploma worden uitgereikt. 2 kan didaten moesten worden afgewezen. Vermeldenswaard waren de dia's van micro-opnamen van stuifmeel. Op merkelijk is hoe de verschillende soor ten zich onderscheiden naar vorm (van vijfhoekig naar rond) en kleur. Na af loop kreeg mevr. Van Dijk een fraai droogstuk aangeboden. Vervolgd werd met het huishoudelijk gedeelte. Hoofdpunt was de contribu tieverhoging van 20,- naar 35,- per jaar. Hoewel de leden hun mening niet onder stoelen of banken staken zag men de noodzaak van de verhoging toch wel in. Het voorstel werd dan ook unaniem aanvaard. Besloten werd met een dia-serie van de voorzitter, de heer Nieuwenhuizen. Deze had op een avond tegen zonson dergang op de Gooise hei een aantal opnamen gemaakt van wat er nog al lemaal bloeit vlak voordat de heide losbreekt, Verbazingwekkend, vooral als men bedenkt dat de dia's werden ge maakt op een oppervlakte van nog geen 15 m2. Rest nog te vermelden dat de korf- vlechtcursus kan starten met 21 deel nemers. De eerste cursusavond is op 22 november a.s., om 20.00 uur, in de kinderboerderij Voor de beginnerscursus bijenteelt hebben zich nu in totaal 16 deelnemers opgegeven. Inschijving "niervoor blijft mogelijk tot begin januari bij de se cretaris. -ts. /UOO^a- 'iVslAi» uit 't f)voi3 Maandagavond 18 november a.s. orga niseert „Progressief Soest" haar maan delijks politiek café „Proest" in de Kleine Witte, hoek Middel wijkstraat/ Molenstraat. Aanvang: 8 uur. Ter inzage ligt deze avond de Gemeen tebegroting 1975. Leden van de PPR en D '66 staan open voor op- en aan merkingen over deze begroting in ver band met de algemene beschouwingen in de raadsvergadering van 16 decem ber. Verder zijn maandag uitgenodigd ver tegenwoordigers van de Stichting „Recron" (Recreatie Ondernemers Ne derland) en de heren De Jong, Huizen en Wittebol van enkele kampeereent ra in Soest. Dit in verband met het be stemmingsplan Landelijk Gebied. Ge spreksleider is Henk Gerth. Iedereen is hartelijk welkom. Op de kruising O ssénd a m weg- Soes - terbergsestraat botsten twee personen auto's. De 45-jarige heer R. D. B. uit Barneveld komende van de Ossendam- weg verleende geen voorrang aan de heer J. V. (55) die op de Soesterberg sestraat richting Soesterberg reed. B. remde wel, maar hij gleed op het natte wegdek door. Beide auto's werden be schadigd. Op de Burg. Grothestraat, ter hoog te van de bar De Heksenketel reed de 23-jarige B. J. H. uit Laren met zijn personenauto tegen de wagen van mej B. L. M. S. (21). Juffrouw S. kwam plotseling met haar auto uit de berm om de rijweg op te draaien. De beide bestuurders werden licht gewond en door dokter Kuiper ter plaatse verbon den. De twee beschadigde auto's wer den naar hét politiebureau gesleept. De kollekte voor de vereniging „Het Zonnehuis" heeft in Soest in totaal ƒ3876,76 opgebracht. De organisatoren danken alle medewerkers, kollektanten, en gevers, hartelijk. Jawel. Een huis in hei groen verdient dat Stel: u heeft een huis in Soest of om geving. U woont er, maar u moet er weg. Nu of over enige tijd. Bijvoor beeld omdat de heer des huizes van werkkring verandert. Of omdat het tijd wordt uit te kijken naar een ser vice-flat. Of om welke reden dan ook. Wat doet u met dat huis van u? Het meest waarschijnlijk is: verkopen. En dat is geen sléchte zaak, mits u maar beseft wét u verkoopt. Want uw huis staal in een groene zone. Dus in een gezocht stukje Nederland. Dat maakt uw huis tot een bijzonder huis, ook al ziet het er niet bijzonder uit Het is méér waard dan een vergelijkbaar huis in een „grijs" gebied. Of u die méérprijs ook zult krijgen? Dat hangt er maar van af. Met name hangt da* af van de manier waarop uw huis te koop wordt aangeboden. Bijzondere huizen verdienen een bij zondere begeleiding. Dat is precies het geen wij zulke huizen geven. Wij zoe ken er de juiste kopers voor. Kopers die in de groene zone willen wonen - en die daar iets voor over hebben. Konklusie7 Eenvoudig deze: met Peters gaan praten als u verhuisplannen heeft. U profiteert dan meteen al van het nieuwe informatiesysteem dat u Lnlicht over mogelijkheden en situaties elders. En als t.z.t. het te-koop-bord in aw voortuin een groene eekhoorn als symbool draagt, wil dat zeggen dat uw huis met égards wordt behandeld. voor wonen in de groene zone Ossendamweg 45/Soest/02155-16251

Soester Courant | 1974 | | pagina 13