„Dubbel" Mavo aan Koningsweg geopend „Honsbergen" door burgemeester geopend Bezwaren tegen kanalisatie van de Eem niet van de schippers maar van milieu-deskundigen Doiiillerdag 14 november 1974 53e jaargang no. 12 UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bnrean voor redactie en administratie: Van Weed est raat 29, Soest Tel. 14152* - Postgiro 12B156 Samenwerkingsschool van gemeente en Van der Hnchtscholen Een complete wijk met 229 woningen en winkelgalerij Werkgroep Eemland„Capaciteits vergroting kan ook door uitbaggeren" TOCH BELASTING VERLAGING Houthandel Wolfsen naar het Industrieterrein SOESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal ƒ4,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ9,— Verschijnt iedere donderdag veel geprezen samenwerking tussen besturen van de openbare mavo en de van der Huchtschool voor ivo/mavo werd bij de officiële opening van het gczamenjjke scholencomplex bijna verstoord, toen de directeur van de Van der Huchtschool, de heer P. I. Krijger, vergal zijn collega van de andere school, de heer J. Schol, het woord te geven. Het werd tijdig hersteld en niemand nam er aanstoot aan; zo goed was de verstandhouding. Alleen de heer Schol fronste de wenkbrauwen. Er waren twee officiële woordvoerders, de wethouder van onderwijs, drs. G. A. \V. G. A. Plomp en dr. E. Bol van het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen. Er waren een groot aantal autoriteiten aanwezig, waaronder oud-wethouder drs. L. J. Dijkstra en de raadsleden mevrouw J. Greefhorst- Overdam en de heer D. Hoekstra van het CDA, mevrouw P. J. Oranje-Entink van de VVD en de heer J. Visser van Progressief Soest. Vele hoofden van dienst, schoolhoofden, leden van de schoolraad, directeuren en oud-directeuren van de twee andore mavo's, leerkrachten en een handvol leerlingen. Wethouder Plomp sprak van een „uniek gebouw"; de ligging, de inde ling en de inrichting. Gebouwd op een punt waar twee wegen bijeenkwamen; „een symbool", vond de wethouder, want hier immers vonden twee be sturen elkaar, die eertijds met hun scholen een eigen weg op gingen. Hij gai vervolgens een kort overzicht van de bouwgeschiedenis, die terug ging tot 1961. Toen namelijk bleek dat de openbare mavo aan de Middelwijk straat om planologische redenen diende te verdwijnen. Het jaar daarop werd besloten door de gemeenteraad dat er een nieuwe school moest komen. De Van der Huschtschool had onge veer een zelfde historie, zij het wat later. In 1964 was men uit dé behuizing gegroeid en besloot men plannen te maken voor een ander gebouw. In 1966 besloot de gemeenteraad mede werking te verlenen en een jaar later werden de eerste contacten gelegd, die uiteindelijk resulteerden in het besluit de beide scholen onder te brengen in één complex. Een stuurgroep deed het werk en eind 1973 werd de eerste steen gelegd en óók het hoogste punt van de bouw bereikt. Bü de opening van de dubbel mavo moesten ballonnen doorgeprikt worden. Wethouder Plomp was er het eerst mee klaar; rechts dr. E. Bol nog druk doende. Foto Herman van Dam „Het liep toen niet synchroon", aldus de heer Plomp, „en d'at doet het van daag ook niet want de school werd reeds enige maanden geleden in ge bruik genomen". Hij dankte iedereen die meegewerkt had aan de totstandkoming - van de scholen en hij sprak de hoop uit dat de samenwerking, op bestuurlijk- en op schoolniveau, bestendigd zou wor den. Rommeltje Dr. E. Bol had zich verdiept in de Parkinson-law en daaruit geleerd dat groeiende bedrijven rommelig waren, in tegenstelling tot bedrijven in nieu we gebouwen, die weliswaar wezen op een zekere jeugdigheid, maar daarbij de schoonheid van de kantoren op „herfsttooi". Hij dacht dat het goed was, indien het weer een beetje een rommeltje werd, zoals voorheen. De heer Bol doelde daarbij op het ontstaan van de school zo'n 15 jaar geleden. Twee lo kalen met 14 leerlingen; later uitge breid met noodlokalen. Hij herinnerde aan de bestuursleden uit die jaren, de heren Brugman en Beekman en prees vervolgens de stuurgroep die de niet eenvoudige coördinerende taak zo voortreffelijk had volbracht. Niet een voudig omdat bijvoorbeeld directeuren de eigenschap hebben eigenzinnig te zijn, een eigenschap die hij voor een directeur overigens wel nuttig vond. Nadat zowel dr. Bol als wethouder Plomp een ballon, respectievelijk een groene en een blauwe, hadden door geprikt voerde de architect van het schoolgebouw, A. C. Falkenburg uit Hilversum, het woord. Hij feliciteerde de beide besturen en bracht dank voor de prettige samenwerking. Het eerste contact in 1969 had geresulteerd in een definitieve opdracht in 197*0. MaaTt '73 was men met de bouw begonnen en ren jaar later was het gebouw gereed gekomen. Dat was mogelijk geweest mede dankzij de vakbekwame en vlot- ie uitvoering door de H.B.C. „Helaas", zo zei de heer Falkenburg," was door ingrijpen van het ministerie er een halt toegeroepen aan de samenwerking van architect met de combinatiebouw". Systeembouw zonder architect zou mo gelijk zijn, dacht men kennelijk in Den Haag, maar zo vond de heer Fal kenburg, ook semie-permanentebouw moest een halve eeuw staan en waar om dan geen architect ingeschakeld. Een voordeel van systeembouw was de snelheid, maar daar stond bij dat ver anderingen zeer snel kenbaar gemaakt moesten worden, omdat anders het bouwtempo te zeer stagneerde en het financieel voordeel verloren ging. Hij hoopte dat het scholencomplex hier aan haar doel zou beantwoorden. Namens de H.B.C. sprak de heer Peters. Hij wees erop dat de systeem bouw vele mogelijkheden had, maar dat het kostenaspect steeds bepalend zou zijn. Hij was er overigens wel een voorstander van dat architecten wer den ingeschakeld en hij had het zeer op prijs gesteld naast d$ kleuter- en lagere scholen nu ook te hebben mo gen meewerken, aan de bouw van deze mavo's. Hij bracht dank aan de op drachtgevers en de architect. Namens het bestuur van het Van Huchtfónds sprak mej. E. Jolles. 2,ij bracht de felicitaties over en liet die vergezeld gaan van een plant. Naar haar mening moest er voor gewaakt worden, „dat het weer niet zo'n troep /.ou worden als in de oude geböüWen". De oudercommissie bood bij monde van de heer H. de Jong een automatische diaprojector met aan te koppelen cas setterecorder aan. In zijn met dia's toegelichte toespraakje deed de heer De Jong een beroep op de wethouder, deze samenwerkingsschool als voor beeld te nemen bjj het tot stand bren gen van andere soortgelijke scholen. Voor de echtgenotes van de beide di recteuren had de óudercommissie bloemen. Namens de ouders feliciteerde me vrouw Steenhuis, directie, leraren en bestuur. Zij had een diaprojector voor de Van der Kucht ivo/mavo. Ais laatste sprak de directeur van de openbare mavo en hij nodigde de aan wezigen uit de scholen te bezichtigen, De samenwerking manifesteerde zich Het complex bejaardenwoningen met dienstencentrum Honsbergen in de wijk Klaarwater is vrijdagmiddag door de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver- van Haaf ten, officieel geopend. Met een druk op een knop stelde zjj een band recorder in werking waardoor een door het bejaardenkoor gezongen loflied op Honsbergen ingezet werd. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, waaronder de drie wethouders, mevrouw Bentinck, gemeenteraadsleden, bestuursleden van sociaal maatschappelijke instellingen, de' oud-projectleider van het open be- jaardenwerk, de heer G. Loeb, mevrouw Faber en een groot aantal hoofden van dienst. De voorzitter van de federatieve Raad voor het bejaard en werk, de heer J. C. Corver, noemde Honsbergen „een nieuwe wijk van de gemeente". Met z'n 229 flatwoningen en een winkel galerij maakte het complex, zo vond de heer Corver, aanspraak op die aan duiding. Het geheel was speciaal inge richt voor de bejaarden; voor hun geestelijk en lichamelijk welzijn. Hij danikte zeer speciaal de initiatief nemers, waarbij hij het vele werk van de enige jaren geleden overleden heer Faber herdacht. Dank bracht hij ook aan de ontwerpers, de bouwers en in- riichters, aan de eigen mensen (de heren Van Genuc'nten, Lasonder en Verhoog) aan de vele vrijwilligers die ;ich nu iedere dag inzetten om de zaak draaiend te houden, aan het bestuur van de Stichting Bouwactiviteiten in de Bejaardensector, met name de heer Breedeveld. Hij besloot mét de bewoners veel ple zier te wensen en hij sprak de hoop uit dat zij in Honsbergen gelukkig en tevreden zouden mogen wonen. De heer N. H. Breedeveld, voorzitter van de S.B.B.S., zei tevreden te zijn nu de opzet, het bouwen van bejaar- denwomngen met daarbij de mogelijk- neid ook hun welzijn te verzorgen, in dit complex gerealiseerd werd. Er wa- 229 complete woningen in het ge- houw, waarvan 13 geheel aangepast voor gehandicapten. De heer Breede veld prees d'e situering van het com plex in de wij'k Klaarwater; de ruime parkeerplaats, de winkelgalerij en het mooie parkje aan de achterzijde van het gebouw. Dank bracht hij daarom in de eerste plaats aan de gemeente, die de stichting attent gemaakt had op deze unieke plaats en daarnaast ook op daarna in eën ongedwongen samenzijn; waarbij zowel in de hal van de open bare mavo als in de hal van de Van der Huchtschool drank geserveerd werd. 18 lokalen Het gebouw heeft twee vleugels, één voor de openbare mavo en één voor de ivo/mavo. In totaal zijn er 18 loka len in waarvan er vier voor gezamen lijk gebruik zijn; natuur- en schei kunde, biologie, muziek en tekenen en het handvaardigheidslokaal. Ook de gymnastiekzaal is voor gezamenlijk bruik en bovendien de „verzonken" aula, die uitziet op de rustiek aange legde tuin. Iedere school heeft een eigen entree, een eigen fietsenstalling en een eigen parkeergelegenheid. Voor gemeenschappelijk gebruik is verder 'de keuken, deN bibliotheek en de kleed kamers en douches bij de gymzaal. Met de bouw was een bedrag van 2,7 miljoen gulden gemoeid. financieel terrein steun verleende. Dank ook aan de architect en zijn medewerkers, de aannemer, de directie van volkshuisvesting van de provincie, de bouwcommissie, de inrichtingscom- mi-ssie, de vrouwenadviescommissie, de toewijzinigscommissie, de vele diensten van gemeentewerken waarmee con tact ge weet was ,en de Federatieve Raad waarmee bijzonder prettig sa mengewerkt werd. Hij noemde het feit dat in het com plex ook een peuterspeelzaal werd in gericht bijzonder geslaagd. Hij besloot met de wens uit te spreken dat Hons bergen aan zijn doel zou beantwoorden. In haar korte toespraak merkte de burgemeester op dat het inzicht over bejaardenverblijfplaatsen de laatste twintig jaren sterk geëvolueerd was. Dacht men toen niet verder dan aan een soort „opbergplaatsen"; Honsber gen bewees dat het anders moest en kon. Hier en daar werd hoofdschuddend ge reageerd op haar onder woorden ge brachte gedachten, dat het mogelijk ook wenselijk was in de toekomst tus sen de bejaarden jonge gezinnen te aten wonen. De burgemeester feliciteerde de beide besturen, daarbij de dank overbren gend van het gemeentebestuur. Ook zij sprak de wens uit dat de bewoners er lang en gelukkig zouden mogen wonen. Na haar sprak een van de bewoners, de heer Marchal, die zich gelukkig noemde in het mooie Soest te mogen wonen. Namens het architectenbureau Gerritsen, sprak ir. Gerritsen, die dankte voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren. Hij bood een wandversiering aan. Ir. van Leeuwen dankte namens het aannemersbedrijf Van Weijnen uit Dordrecht. Naar zijn mening was de bouw wel zeer voorspoedig verlopen; in 3'/s jaar tijds werd het complex opgeleverd. Hij noemde het bestuur zeer voortvarend en dankte voor de prettige samenwerking. Hij bood voor het dienstencentrum een kleuren-t.v. aan. De adjunct-directeur van de Rabobank Soest, de heer W. G. Hilhorst, bood felicitaties namens de bank aan en liet die vergezeld gaan van een electrische klok. De laatste spreker was mevrouw Ele- mans van het welfarewerk van het Rode Kruis. Ook zij had een geschenk en wel een kleurig schilderij. Nadat de heer Breedeveld alle spre kers nogeens bedankt had, maakten velen van de gelegenheid gebruik een aantal woningen te bezichtigen. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Oorver-van Haaften, opende het com plex bejaardenwoningen „Honsbergen". Links de heer N. H. Breedeveld. Foto Herman van Dam „Ik maak bezwaar tegen de voorgenomen reconstructie van de Eem, omdat thans bekend is dat Provinciale Staten van Utrecht het hele plan niet alleen onvoldoende hebben bestudeerd, doch ook niet beschikten over alle gegevens", aldus Jan Visser namens Progressief Soest tydens de door G.S. uitgechreven hoorzitting in het Soester gemeentehuis, die maandagmiddag gehouden werd. Eerder op de dag werden soortgelijke zittingen gehouden in Amersfoort en Baarn. De belangstelling daar was matig; in Amersfoort werd door de schip pers aangedrongen op snelle uitvoering van de reconstructie; in Baarn kwamen protesten namens de politieke partijen PPR en D'66 en in Soest kwam de tegenwind van Progressief Soest, van de Werkgroep Ontwikkeling Eemland en van de grondeigenaren. De laatste groep had overigens geen bezwaar tegen de oorspronkelijke plannen, maar wel tegen de wijziging op dat plan. Hun woord voerder was de heer Uiterwael, secretaris van het Gewestelijk Landbouw schap. Die wijziging betrof een andere voorziening ter hoogte van Koehorst onder de gemeente Hoogland. Het zou niet in het belang zijn van de afwate ring, noch de scheepvaart dienen. De bezwaren waren reeds schriftelijk vast gelegd in breven aan G.S. van december 1973 en laatstelijk van 9 oktober 1974. Gedeputeerde M. de Bruijne, bijgestaan door vier ambtenaren, nam er kennis van dat de bezwaren werden ingediend namens 10 grondeigenaren. Zo nam hij ook kennis van een be zwaar van de heer A. A. Hilhorst, die opmerkte dat hij wel grond zou moe ten afstaan, terwijl er toch geen be hoefte aan zou zijn omdat er geen werkzaamheden op of mee uitgevoerd zouden worden. NEP-opIossing Jan Visser maakte bezwaar omdat G.S. gekozen had voor een nep-opl'ossing. „Het afsnijden van de drie bochten zal de unieke rivier de Eem, de enige ri vier die in Nederland begint en in Ne derland eindigt, volkomen van karak ter doen veranderen", aldus Jan Vis ser, Een nep-oplossing voor de scheepvaart („die in de categorie van 700 tot 1000 ton bijzonder weinig voorstelt") want de bocht bij de Eemdijk en de Kleine Melm werden niet doorsneden en ble ven ook volgens de schippers, enorm gevaarlijk, vooral als er gepasse» moet worden. „De zuigende golven maken de begroeiing op de voorgeno men stalen-matten-beschoeiïng volko men waardeloos", zei Visser. Door de kanalisatie zou het Eemland ontluisterd worden en de waterzuive- rende werking van de microbiologisch organisme nagenoeg onmogelijk wor den gemaakt. Het milieu zou schade Ijjden en met name de zeer belangrijke baltsplaats van kemphanen. Naar zijn mening zouden „misschien" 4 tot 8 be drijfjes in Amersfoort voordeel hebben van „deze miljoenenuitgave, want het 1000-ton-plan zou nooit rendabel zijn voor de producenten van bouwmateria len, de grind-, zand- en cementindus- trie. Visser had ook bezwaar tegen het af wateringsplan en citeerde daarbij het statenlid Allard, die indertijd opge merkt had dat het controversieel was overtollig wateir versneld af te voeren, terwijl in 1980 de grondwaterstand van de Heuvelrug een kritiek punt zou be reiken „waardoor uiterst kostbare voor zieningen nodig zullen worden om aan goed drinkwater te komen". De bezwaren van Visser golden verder de vaagheid (van de Kamer van Koop handel) met betrekking tot uitbreiding en situering van nieuwe industrieën in Amersfoort; het onvoldoende bespreken van de financiële consequenties in de gemeenteraden van Baarn. Eemnes en Soest er in het Samenwerkingsorgaan Eemland en een onbevredigend en ten dentieus antwoord dat minister Wes terterp gegeven had aan Tweede Ka merlid Terlouw. Visser wilde een nieuw, kostenbespa rend, alternatief plan op tafel brengen, dat moest worden opgesteld door de betrokken gemeenteraden. „Met alle mogelijke middelen zal het noodlottige, vreemde Eemplan verijdeld moeten worden. Ik maak bezwaren tegen de onteigeningen van Soester gronden, omdat de Eem, die nog steeds vuil en ziek is, beschermd moet worden. Be schermd tegen de stuurlui die altijd aan de wal staan en menen de beste te zijn", aldus Jan Visser van Progressief Soest. 1400 ton Soortgelijke bezwaren werden namens de werkgroep Ontwikkeling Eemland ingediend door Chris Uiterwijk. Ver wezen werd naar de indertijd inge diende rapporten „vrEEMd" en „nog vrEEMder" van de Stichting Milieufe deratie en van de werkgroep. Gewezen werd op de ontwikkeling van de industriële vestigingen en de vrees dat daardoor binnen korte tijd de voor keur gegeven zou worden aan nog gro tere schepen tot 1400 ton. Gewezen werd daarbij ook op de industrieter reinen in Nijkerk en Huizen, die groot genoeg waren om nog vestigingen te kunnen plaatsen en die bovendien in hun nabijheid groot water ter beschik king hadden; op de krappe arbeids markt in Eemland en men stelt zich op het standpunt dat capaciteitsver groting eenvoudiger gevonden kan worden door uitbaggeren en oeverver zorging, waardoor de natuurlijke oevers behouden kunnen blijven. De werkgroep stelde voor het onteige- ningsbesluit niet af te kondigen en het plan alsnog af te keuren. Schepen bo ven de 600 ton zouden niet toegelaten moeten worden en over het jachtha ven- en woonschepenprobleem zou op korte termijn een rapport moeten wor den opgesteld. Uiterwijk wees op de uniekheid van de river en de schoonheid van de omge ving. Hij zei het absurd te vinden dat in een tijd waarin voedselschaarste het gesprek van de dag werd, men hier agrarische grond ging opofferen. Ook hij voorzag schepen van 1400 ton en wel met het oog op het normaliseren van de scheepvaart in EEG verband. „Als dat doorgaat is de Eem straks weer niet bevaarbaar", aldus Uiterwijk. De recreatieve mogelijkheden zag hij verloren gaan door die grotere sche pen en door de grote jachten; „waar blijven dan de kano's, de roeiboten en het jolletje? Waarblijven de vissers als hun roeibootje niet rustig kan liggen door de golfslag". Uiterwijk meende dat ook de vervuiling toe zou nemen, en hij wees daarvoor naar het Am sterdam/Rijn kanaal; de begroeiing ging eraan terwille van een paar bedrijven.! Tenslotte vestigde hij de aandacht op de balsterplaats van de kemphanen bij de Grote Melm. Gevraagd werd verder nog hoeveel grond er met de onteigening in totaal gemoeid was, maar dat bleek niet di rect uit te rekenen te zijn. Alle per celen bleven beneden de hele hectare: de kleinste was 2,6 are, het grootste 37 are. Ook de openbaarheid van het Jaagpad werd erbij betrokken. In totaal woonden 18 man de zitting I bij- Het kabinet Den Uyl heeft met de oorspronkelijke begrotingscijfers en plannen weer eens misgekleund. Zoals het vorig jaar de gevolgen van de olie- krisis niet juist wist te schatten, zo heeft het nu de ontwikkeling van de ekonomie niet juist doorzien. Vielen het vorig jaar de gevolgen nog erg mee, nu kan er op een flinke tegen valler gerekend worden. De ekonomi- sche vooruitgang, gerekend naar de wereldhandel voor het komende jaar, zal niet met de verwachte vijf procent toenemen, maar hoogstens de helft daarvan bedragen, als die al gehaald wordt. En daar gaan dan de optimis tische begrotingsplannen, die zo fraai leken in het vooruitzicht van de enige miljarden meer opleverende gasop brengst, De handel en dus ook de in dustriële produkten zullen stagneren, waaruit zowel mindere opbrengsten als grotere, geldverslindende werkloosheid zullen ontstaan. Het kabinet is nu wel gedwongen om de omzet te gaan stimuleren. Het moet nu toch tot behooriijke belastingverla ging komen, de loonkosten zoveel mo gelijk zien te beperken en de inves teringsmogelijkheden verruimen in- plaats van afremmen. Uit politieke overwegingen kan het zich een nog be duidend groeiende werkloosheid niet permitteren. En om dit tegen te gaan moeten er maatregelen worden geno men, die juist het linkse blok nu niet zo aangenaam zullen zijn. Terwille van de werkgelegenheid moet de koosump- tie van de burgers worden opgevoerd. Maar dat heeft weer tot gevolg dat de inflatie zal toenemen. En, behalve voor allen, zal dat ook zijn invloed heb ben op de rijksbegroting. Men komt dan met de oorspronkelijke cijferopzet niet meer uit, Misschien zouden we uiteindelijk wèl beter af zijn als we de ellende van de werkloosheid toch durfden te aanvaar den voor enige tijd, doch politiek is dat een moeilijk haalbare kaart. Dus voert men dan de inflatie maar op, die slechts kan leiden tot nog rfieer beperkende maatregelen, nog minder vrijheid, een nog meer van hogerhand gedirigeerde maatschappij. Maar dan kunnen de vakbonden tenminste voor het grootste deel hun zin krijgen en houden we dit kabinet nog enige tijd in stand. Het zit deze regering bepaald niet mee. Het aantal klippen waarop ze zou kunnen stranden neemt voortdurend toe. De abortuskwestie is nog allesbe halve tot een oplossing gebracht. De tweespalt daarover blijft als een zwaard van Damocles boven het hoofd van dit kabinet hangen. Er zal door beide partijen in deze kwestie heel wat .begrip" en heel wat „gedogen" moe ten worden opgebracht eer de uiteen lopende standpunten hierover in een wet kunnen worden verenigd. En dan is daar de kwestie van de af sluiting van de Oosterschelde. Door al het gedram van de milieubeschermers is ook dat al een politieke kwestie ge worden. Na lang wikken en wegen be sloot het kabinet dan tenslotte tot de dure oplossing, die zowel de afsluiters als de behouders van een open Schel- dearm een beetje tevreden kon stellen, maar noch de een noch de ander vol komen. Wederom dus een politiek en op zichzelf zwak kompromis. Dat bo vendien het nadeel heeft bijna twee miljard duurder te zijn dan de oor spronkelijke gedachte gehele afsluiting én bovendien pas veel later klaar kan komen. Tenminste als het al zo met caissons en een stormvloedkering ver wezenlijkt kan worden, waar de ge leerden het nog niet helemaal over eens zijn. Het zou ons helemaal niet verba zen als er over die Oosterschelde ten slotte toch nog weer een ander be sluit genomen wordt dan waarvoor het kabinet nu gekozen heeft. En verder wordt dan nog de KLM, voor een groot deel ook staatsbedrijf, erg in het nauw gebracht door Ameri kaanse eisen om het transatlantische vervoer af te remmen ten bate van de Amerikaanse maatschappijen Panatn en TWA. Daarbij dienen de landingsrech ten als stok achter de deur, waardoor de Amerikaanse eisen nooit zo maar van de tafel geveegd kunnen worden. Elke beperking van onze rechten zal de positie van de KLM verzwakken, terwijl die al niet zo sterk is door het verminderde toeristenvervoer, hetgeen honderden ontslagen tot gevolg kan hebben. En nu zullen we maar niet ingaan op de moeilijke positie waarin minister Van Agt nogeens extra kwam te ver keren doordat hij ervoor zorgde dat een braaf geachte monning als gevan- genenbezoeker werd toegelaten en in zijn braafheid de gevangenen van za gen en wapens voorzag. De sukkelaar meende waarschijnlijk dat hij goed een braaf geachte monnik als gevan- nispsychoiogen immers ook met hun beleid. Alles bijeen is het toch maar moeilijk hoor voor het verenigd kabi net. De firma H. Wolfsen en Zn., Veldweg 19, heeft de gemeenteraad verzocht een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet te ver lenen voor het vestigen van een ma chinale houtbewerkingsinrichting en een showroom annex kantoor en kan- tineruimte op het perceel Nijverheids- weg 6-8. Tegen de inwilliging van het verzoek bestaan geen planologische bezwaren en de Hinderwet biedt mo gelijkheden om hinder voor de omge ving te voorkomen. Daarom stellen b. en w. de raad voor de ontheffing te verlenen.

Soester Courant | 1974 | | pagina 1