REEHORST-Supermarkt Volle week VOORDEEL-KOOPJES 3, I,25 95 89 99 Twee giften van Nationaal Kinderpost- zegelcomite in Soest uitgereikt Hf® LUXE KEUKENS schipper's middelman van de #1 Sint NkoIhi LANGSPEELPLATEN met 24 liedjes slechts 95 480 gram KRUIDNOOTJES, hierI,09 500 gram gesneden en gewassen RODE KOOL 39 154 kil* grote STOOFPEREN09 20 stuks grote MANDARIJNEN, zonder pit, nu 2, VRIJDAG en ZATERDAG AANBIEDINGEN Heel kilo PATAT FRITES slecktsI,3" Pak BRINTA geen 118, bier es SP0TK00PJE 2 flessen SHERRY - 95 de bekende (Medium, öry en Me) 1000 gram SGHOODERKARtONABE6,98 500 gram RIBKARBONADE4,20 500 gram HAASKARBONADE4,50 150 gram MAGERE SLAGERSHAM98 Kilo kogelharde SPUITJES 1 kilo BANANEN, alleen 1ste soort Literpak YOGHURT Literpak VANILLE VLA 19 VAN 0E BANKETBAKKER 4 stuks grote TOMPONCEN1, Grote SLAGROOM ADVOCAATTAART nu 3,95 HOME „Pa Spiekersjop" TEGELS n PLAVUIZEN SOEST Om voor Sinterklaas te spelen hoeft u nog niet bemiddeld te zijn. Berend Boudewijn opende tentoonstelling in Artishockgebouw I I Rekord-opbrengst Zonnebloem Welfare-tentoonstelling in „Molenschot" „Het Soester Applaus" opent binenkort haar veshaklheater „DE SCHMINKDOOS" Soesterhergsestraat 51B, t.o. busstation - Telefoon 14071 49 Politieke soos C.D.A. maandagavond a.s. Jaarlijkse kïedmgmzameling door Raad van Kerken voor „Mensen in Nood" Steenhoffstraat 66 Soest Tel. 02155-10880 Natuurwandeling Vrouwengilde BOEKHANDEL MET LAGE PRIJZEN Amerikaans squadron 20 jaar op „Soesterberg" Soester Courant van donderdag 14 november 1974 104,18 128,41 180,24 200,06 163,64 327,28 490,92 In aanwezighid van praktisch alle bewoners van het bejaardencentrum „Mo lenschot" met als genodigden, o.a. bestuurslid en voorzitter, de heer Westra en echtgenote, opende de grote „onbekende", de direct enthousoiast door iedereen herkende Soester ingezetene Piet Ekel als „Malle Pietje" op originele wyze de welfare-tentoonstelling met verkoop. Hjj sprak de verwachting uit dat de ver koop voor de „Zonnebloem" geen „strop" zou worden en om deze strop sym bolisch zo klein mogeljjk te houdien knipte „Pietje" de strpdas van de Zonne bloem-penningmeester, de heer W. J. Nadorp, door. De toehoorders luisterden hierna in een uiterst plezierige stemming naar zyn „speeches". Allen hadden bij de ingang van de conversatiezaal, waar in het midden de ifele kraampjes "met het tentoongestel de stonden, een gratis lot aangeboden gekregen. De uilloting hiervan gebeur de door de hee^ Ekel. De prijzen wa ren een 4-tal poppen, welke onmidde- Iljk herkend werden als Malle Pietje, Swiebertje, Saa'rtje en Bromsnor. Aan de maakster van deze mooie poppen, mevrouw Panhuizen, bewoonster van „Molencshct" werd lof toegezwaaid door de echte „Malle Pietje". Na ook een stevige pluim gestoken te hebben op de bezielende leiding van de Zon nebloem-voorzitster mevrouw Wester- veld en haar medewerksters, werden de aanwezigen door de heer Ekel aan gemoedigd flink te kopen van de handwerken, vervaardigd door de be woonsters van „Molenschot", bezoek sters van de handwerkmiddagen in St. Joseph en thuis-bedlegerigen van Soest. Toen zaterdagmiddag om 4 uur de ver koop beëindigd werd, bleek het res- tantje onverkocht in één doos te kun nen en had de heer Nadorp een re- kord-opbrengst op zak, n.1. 4500,-, wat genoeg zegt over de aantrekkelijkheid en de kwaliteit van het verkochte. Mevrouw Westerveld zou dan ook spoorslags naar het inkoopcentum van de Zonnebloem gaan om weer mooi, gezellig, en goed materiaal in te kopen, omdat de winst weer geheel ten goede komt aan de welfare. De naam van de tentoongestelde pop was Ellie. Deze werd niet geraden. Wél Ellis door Mevrouw Wesselingh, die de mooie pop in ontvangst mocht ne men. Behalve de kleinere verlotingen, zoals ieder jaar onder leiding van de heer Rol, was er een grote verloting, waar voor ai eerder loten verkocht waren en waarvan de trekking, na afloop van de verkoop, door de politie werd ver richt. De hoofdprijs, een éénpersoonssprei, viel op 1748. 2e Scheliekoord, oud- Hollandse schepen, 1489. 3e Schelle koord, 11-provinciën, 1148. 4e Fondue kleed met servetjes, 1211. 5e shawl, 2G20. 6e shawl, 1549. 7e shawl, 3158. 8e shawl, 1427. 9e shawl, 3380. 10e shawl, 1392. 11e shaml, 1511. 12e shawl, 3177. 13e shawl, 3086. 14e shawl, 1654. De prijzen kunnen bij „Molenschot" worden afgehaald. TONEELGROEP Het Van Arkel Instituut kreeg 17.000 gulden van de kinderzegels. De cheque werd overhandigd door mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius. Links de direc teur van Van Arkel, de heer J. J. Schoonhoven. Foto: Herman van Dam Bjj de start van de Kinderpostzegel- verkoop 1974, reikte de voorzitster van het comité Soest, mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius, dinsdagmorgen in de hal van het postkantoor twee gif ten uit namens het Nationale Comité. Een cheque van 4000 gulden ging naar de Protestant Christelijke Gezondheids zorg „De Wijkverpleging", als bijdrage in de inrichtingskosten van het nieu we consultatiebureau voor zuigelingen zorg, dat in het Wijkgebouw inmiddels gereed is gekomen. De voorzitter van „De Wijkverpleging", de heer H. J. Brink nam de cheque in ontvangst. Een cheque van 17.000 gulden werd overhandigd aan de heer J. J. Schoon hoven, directeur van het Van Arkel Instituut. Het bedrag is bestemd voor de inrichting van een oude speelzaal en van een handenarbeidsgebouwtje. De korte officiële plechtigheid werd ondermeer bijgewoond door de burge meester, mevrouw mr. J. M. Corver- van Haaften. Alvorens de eerste zegels te kopen, sprak zij haar waardering uit, dat steeds zoveel vrouwen bereid gevonden werden de kinderpostzegel - verkoop gedurende bijna twee maan den in goede banen te leiden. Naar haar mening zouden daar ook best mannen bij ingeschakeld kunnen wor den. De heren Schoonhoven en Brink dankten namens hun besturen voor de ontvangen geldelijke steun. A.s. maandag 18 november, aanvang 20 uur, wordt in Hotel-Restaurant Van den Brink aan de Soesterhergsestraat de politieke soos gehouden van het CDA. Het is de eerste politieke soos van de drie christelijke partijen in dit seizoen. Zoals bekend is het CDA (AR - CHU en KVP) voor het eerst in de geschie denis van Soest niet met een lid ver tegenwoordigd in het dagelijks bestuur van de gemeente. Dat betekent even wel niet dat de drie gezamenlijk op tredende partijen geen invloed zouden hebben op de gang van zaken in de gemeente. Integendeel; het voeren van oppositie schept verplichtingen die ge nuanceerder zijn dan voorheen. Vele zaken kunnen vanuit een andere ge zichtshoek bekeken worden en met het oog daarop is het interessant de grote oppositie-fractie te confronteren met de problemen die bij Soesters leven. Het CDA nam enkele jaren als eerste in Soest het initiatief een politieke soos te organiseren. Dat idee is door meerdere partijen, soms in wat gewij zigde vorm, overgenomen. Het is een bewijs dat dergelijke informele bijeen komsten succes hadden. A.s. maandag avond (en daarna maandelijks) krijgt iedere inwoner van Soest zijn of haar zegje te doen. De uit negen man be staande fractie is op deze bijeenkom sten doorgaans compleet aanwezig. A.s. zaterdag 16 november wordt weer de jaarlijkse, door de Raad van Kerken Soest georganiseerde kledinginzameling gehouden voor "Mensen in Nood". In de afgelopen jaren werden tonnen.Jkleding bijeengebracht, die later op de dag met vrachtauto's naar de landelijke centrale in 's-Hertogenbosch werden af gevoerd. Dat zal ook a.s. zaterdag gebeuren en het is daarom van belang dat tussen 10 en 12 uur de goederen worden ge bracht bij de hieronder volgende in- 1 everadressen. Welkom is goede ge bruikte kleding van allerlei aard; schoeisel, gordijnen, dekens, hoeden en brillen. Schoenen graag samenbinden en bijeenhorende kledingstukken ook (of samen in een plasticzak). Niet meer na 12 uur brengen, want om 12.30 uur komen vrachtauto's alles ophalen. Alles wordt gebracht naar het centraal magazijn in Den Bosch, daar gesorteerd en vandaar verzonden; zo mogelijk via zendelingen en missionarissen. De goe deren gaan naar Azië, Afrika, Amerika, maar ook naar Europese landen, ter wijl ook in Nederland zelf nog vrij veel gebruikt wordt. Het centraal kleding magazijn leent zich goed voor excur sies in groepsverband. Behalve met de verwerking van grote hoeveelheden gebruikte kleding, maakt men ook ken nis met Boetiek Internationaal, waar gebruiks- en handvaardigheidsartikelen uit ontwikkelingslanden verkocht wor den. Nadere inlichtingen hierover ver strekt ds. W. Leerimk, Alb. Cuyplaan 284, telefoon 15923. Inleveradressen voor a.s. zaterdag: Emmakerk, Regen tessel aan; Gebouw Credo, Julianakerk, Julianalaan 19; Braamhage, Insp. Schreuderlaan 2; Groot Engendaal, Dal weg 42; Fam. Roos, Steenhoffstraat 42 (hoek Dal weg); ds. Meiners, Aagje Dekenlaan 22; Spullenhulp, Veldweg 2; Gebouw De Rank, Wilhelminalaan, Soesterbergse- straat 18; H. Familiekerk, Willibror- dusstraat; De Open Hof, Veenbesstraat, hoek Dal weg. Wie beslist niet kan brengen, wordt verzocht één van de volgende telefoon nummers te bellen, maar dan vóór 11 uur. De goederen worden dan gehaald. B. Aten, Kerkpad Z.Z. 25, tel. 12024 W. Drost, Sophialaan 18, tel. 12994; P Huynink, Irenelaan 27, tel. 15647; W Leerink, Alb. Cuyplaan 284, tel. 15923 G. Riezébos, Vermeerlaan 9, tel. 15608 D. Waal, Oranjelaan 26, tel. 13787; J. Wijnmalen, Schoutenkampweg 83, tel. 14803 en mevr. Insinger, Pijnenburger laan 2, tel. 02156-276. (Waar Japie nog steeds niet hangt) De novemberwandeling voor het vrou wengilde wordt bij redelijk weer ge- nouden op woensdag 20 november (anders de volgende dag). Vertrek om precies 9.1'5 uur vanaf einde Smitsweg, hoek Veenbesstraat. Stevig schoeisel gewenst. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Inlichtingen over deze wan delingen; telefoonnummer 12877. 1A*ne v a**B0 DE DOMINEE GAAT VOORBIJ familiealbum van driekwart eeuw protestants leven in Nederland samengesteld door Ben van Kaam en Anne van der Meiden Ruim 400 unieke foto's met bijschriften roepen herinneringen op aan gezins- en verenigingsleven, toogdagen en verkiezingsacties, predikanten en kerkdiensten, vergaderingen en scheuringen 240 grote bladzijden In oms/ag f 17,50 een amboboek AJj nü verkrijgbaar ambo in de boekhandel SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Steenhoffstraat 13 - Telefoon 10115 HOUT-EN TFUPLEXHANDEL B\C INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur. Zaterdag 16 november a.s. is het twintig jaar geleden dat het Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Squadron naar Soesterberg kwam. Als dank voor de twintig jaar lange goede en effectieve samenwerking zal Prins Bern hard uit naam van de Koninklijke Luchtmacht een fan ion (vaantje) overhandigen aan het squadron. In de „Shop in de shop" van Middelman vindt u tal loze kadosuggescies waarmee u 'n heerlijk avondje kunt bereiden. Voor prijsjes die 't écht gezellig houden. Zomaar kleine neerzet beestjes tot en met funktionele sfeermakers als vazen, lampjes en kalenders, 't Gaat om het idee en om 't gebaar. En wat dat betreft voelt u zich altijd goed bemiddeld bij Mid delman. de grote weg Soeet/Amereloott) v. Lenneplean 73 SOEST tel. 0Ï155-1 S8i Tijdens een korte ceremonie zal de onderscheiding in ontvangst genomen worden door de commandant van het 32 squadron, de kolonel Kermy D. Cobb. De plechtigheid zal worden bij gewoond door de bevelhebber van de Koninklijke Luchtmacht, de luitenant- generaal Knoop; door de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, de heer Kingdon Gould en door de comman dant van de Geallieerde Luchtmachten van Centraal Europa en tevens com mandant van de Amerikaanse Lucht macht in Europa, de generaal John W. Vogt. Het 32ste squadron vormt met zijn 1000 man aan personeel een van de grootste onderdelen van de Amerikaan se Luchtmacht. Het is gestationeerd op Soesterberg en valt onder de Navo. Voor deze gedenkwaardige dag had de Amerikaanse commandant graag alle inwoners van Soesterberg uitgenodigd, maar dat is vanwege de beperkte ruimte en vanwege de beperkte finan ciële middelen, onmogelijk. Desalniet temin is hij bijzonder dankbaar voor de in de afgelopen jaren ontvangen vriendschap. „Wij spreken de hoop uit", aldus kolo nel Cobb, „dat de verstandhouding in de komende jaren even goed zal blij ven als in het verleden en zeggen daarom een van harte gemeend „Dank U". Ongekend veel publiek was er vrijdagavond in het Artishockgebouw b(J de opening van de tentoonstelling van de decorontwerper Herman van Elteren. Een groot gedeelte van de belangstellenden zal ongetwijfeld afgekomen zijn op Berend Boudewjjn, de regisseur, maar grotere bekendheid genietend als pre sentator van de B.B.-kwis. Hij bracht zelf direct het onderscheid aan: „Ik ben eigenlijk regisseur en heb met Van Elteren zes stukken ge daan. Dat van de t.v. is een uit de hand gelopen vrijetijds besteding". Berend Boudewijn vond de tentoon stelling onvolledig; „wat hier te zien is. is een lij stententoonstelling. Decors zijn niets zonder spelers". Het contact tussen regisseur en decorontwerper noemde hij uiterst belangrijk. Na een doorgaans ondoorzichtelijk betoog van de regisseur, heeft de ontwerper de moeilijke taak het stuk gestalte te ge ven. Dat moet wel duidelijk zijn en niet zoals hij (Boudewijn) in zijn jeugd ervaren had in een boek, waar de il lustraties van Hans Borrebacht nieit afgestemd waren op het verhaal. Een decor moest aan vele eisen vol doen; makkelijk te verkleinen of te vergroten, niet te duur, niet te mooi (want anders applaudiseert men voor het decor), van alle kanten goed te zien, compact te vervoeren, snel op te zetten; kortom een lijst waarin acteurs en stuk goed uitkwamen. Ook aan de costumes zat het een en ander vast; ze moesten gestoomd kunnen worden en snel weer droog zijn, niet grotesk zijn, verkleden in 40 seconden mogelijk ma ken, niet te grote hoeden enz. Hij wees er daarbij op dat acteurs ijdel zijn; „een fanclub is immers een groep men sen die de acteur laten weten dat hij niet alleen staat in zijn mening over zichzelf', aldus Berend Boudewijn. Met het gezegde „kunst is namaak, dat is duidelijk te zien hier", verklaarde hij de tentoonstelling geopend. De tentoongestelde maquettes, tekenin gen en costumes zijn uit de toneel stukken: Buit - Het koffiehuis - Cas Mac Guire - Mariage aux Lanternes - Moeder Courage - Magnificat - De schuchtere aan het hof - Spoken in Spaanse kant - De verloren trouwring - Verhaal van een beestje. De geëxposeerde foto's zijn van Jutka Rona. De tentoonstelling is dagelijks, behalve zondag 1 december, geopend van 14 tot 17 uur. Zondag 8 december is de laatste tentoonstellingsdag.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3