Koopavond in Soest voorlopig niet naar donderdag Sb van de Gemeentehof Bestelbon Sint Nicolaastijd De nieuwe Oranjekatender is verschenen STEREO kopen? Bij AUDIO binnen lopen! ÖL Vereniging „De Soester Ondernemer" wil ledenaantal verdubbelen gezelligheid, blijf bij de tijd, met een horloge van Ringenoldus b.v. Nieuwe uitbreiding Middelman service Middelman. Aktuele informatie van achter het ijzeren gordijn N.C.V.B. Soesterveen Bromfietsen in beslaggenomen Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Aanstelling hoofd wijkverpleegkundige voor bases-eenheid Soest/Soesterberg mogelijk Brandje Sinclair en Valentine Geen ZIEKENAUTO - TEL 12727 Gemeenteraadsvergadering Spreekuur wethouder Ebbers Verschuiving in raadscommissies Kerkpadbewoners kopen grond (terug) V oorbereidingsbesluit Beslissing plan landelijk gebied wordt verdaagd Officiële mededelingen Bekendmaking Bekendmaking Openbare bekendmakin Plan ..Landelijk Gebied" Hinderwetzitting Verhoging slacht- en keurlonen Bestuurslid Openbare Leeszaal BURGERLIJKE STAND Soerter Courant van donderdag 14 november 1974 Tijdens dc in café-restaurant SoestdtJk gehouden eerste jaarvergadering van de belangenvereniging De Soester Ondernemer z(jn enkele belangrijke onder werpen aan de orde geweest. Daarbij een bespreking over eventuele ver schuiving van de koopavond van de vrijdag- naar de donderdagavond en over de contributieverhoging. Wat het eerste punt betrof: dc 20 aanwezige leden besloten de vrijdag te handhaven, omdat het publiek daaraan nu gewend is geraakt. Met betrekking tot de contributie gingen zjj „met opgewekte tegenzin" akkoord met een verhoging van 25 procent, van 120 tot 150 gulden. Deze verhoging was een gevolg van het feit d-at de afdracht aan dc landelijke organisaties voor volgend jaar is bepaaid op 91,50 in plaats van 70,- nu. wel twee tegenpolen met elkaar in de bat te brengen". Tenslotte zei hij het verschrikkelijk jammer te vinden dat op de Manifestatie niet enkele tien tallen leden gewonnen waren. Wat dit laatste betreft zei voorzitter Smit dat dit wel degelijk geprobeerd was, maar door de drukte waren de gesprekken telkens tekort om direct spijkers met koppen te slaan. Hij zeg de toe telkens de schakel DSO-stands- organisaties te leggen en het uitnodi gen van sprekers in het bestuur te zullen bespreken. Bestuurslid A. Brey gaf als- zijn me ning over het nog steeds te geringe le dental, dat nog teveel het idee heerst dat De Soester Ondernemer een aange paste winkeliersvereniging is, een soort gezelligheidsverenjging. „Dat idee moet zo gauw mogelijk van de tafel", zei hij. Koopavond Ten aanzien van dc koopavond herin nerde voorzitter Smit eraan, dat de vakbonden deze keihard afwijzen. Overigens meende hU dat er niet direct sprake was van een verbetering van de verkoop, maar voor Soest was het misschien toch gunstig een koopavond te hebben omdat hierdoor mensen in de gemeente bleven die anders naar elders zouden zgn gegaan. Hjj had over de koopavond dan ook vry gun stige reacties gehoord. De verschuiving naar de donderdag was -door een lid voorgesteld met hel oog op de t.v.-programma's op de vrij dag en het feit, dat in de zomer de mensen al op vrijdag aan hun lange weekend beginnen. De leden voelden echter niets voor een verschuiving naar de donderdag. De heer H. Vre- man vreesde eenzelfde rommelige si tuatie als met betrekking tot de uni forme winkelsluiting is ontstaan en wilde voorkomen ook van de koop avond een puinhoop te maken. De heer A. van Schalkwijk stelde dat de bevolking gewend is aan de vrijdagse koopavond en die mening werd ge deeld door alle aanwezigen, zodat zij besloten de vrijdag te handhaven als koopavond. Als deze kwestie actueel wordt zal hij opnieuw ter sprake wor den gebracht, maar dan met allebe langhebbenden, lid of geen lid van de Soester Ondernemer. A. h. F. Smit, voorzitter van De Soes ter Ondernemer. Na het openingswoord door voorzitter A. H. F. Smit maakte secretaris J. Kok in zijn jaarverslag gewag van de moei zame start van de vereniging, voortge komen uit een samengaan van enkele winkeliersverenigingen. Het ledental is op 66 gehandhaafd gebleven. Over de eendracht van de Soester ondernemers ken de heer Kok niet juichen. Velen zien het nut er nog niet van in de krachten te bundelen. Hij constateerde dat in het afgelopen jaar heel wat be drijven in Soest zijn opgeheven, memo reerde de bespreking met de wethou der van middenstandszaken over de planning van het dorpscentrum op de Zuidereng en de daaraan verbonden enquête, het succes van de Manifesta tie '74 en wees tenslotte op de moei lijke economische situatie in Neder land. Voorzitter Smit haakte op dit laatste punt in door te stellen: „Het is van daag de dag zo dat je bijna geen ge hoor vindt als je je netjes opstelt en probeert de zaken normaal te regelen. i\ls je geen stampij maakt, word je in Den Haag niet meer gehoord. Het is betreurenswaardig, dat de landspolitiek op een peil begint te komen dat je naar anarchie moet grijpen om ge hoord, te worden. Daarom is de orga nisatie zo belangrijk en die kan niet functioneren als velen langs de kant blijven staan". De heer Smit vond het ledental nog veel te laag. „We hopen dit het vol gend jaar te verdubbelen. Een aantal van 120 leden is eigenlijk het minimum voor onze vereniging om goed te kun nen functioneren. Het moet ook niet zo moeilijk haalbaar zijn, want er zijn 300 potentiële leden". De voorzitter noemde het klimaat in Soest momenteel gunstig om leden te werven, mede gezien het resultaat van de Manifestatie. Overigens is er op 26 november een bespreking tussen het bestuur van de Soester Ondernemer en vertegenwoordigers van de landelijke organisatie en een propagandist over een ledenwerfactie en meer propagan- da-activiteiten. Hierop inhakend zei de heer J. G. Wessels, dat het via stencils en brie ven niet lukt om reacties los te krij gen. Huis-aan-huis-acties en leden werven-leden methodes achtte hij de aangewezen middelen om meer men sen voor de vereniging te interesseren. Hij drong er verder bij het bestuur op aan. geen gelegenheid voorbij te laten gaan om de schakel te leggen tussen de Soester Ondernemer en de lande lijke organisaties. Bovendien deed hij de suggestie „een kraker van een spre ker naar Soest te laten komen dan JUWELIER-HORLOGER SOESTDIJK - TELEFOON 16372 VAN WEEDESTRAAT 12 Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. wen»t toezending van g (aantal) Oranjekalen- Naam Adres Woonplaats ders1975 met Nederlands calendarium en/of b. - (aantaf)Oranjeka!en- ders 1975 met viertalig calen darium: Engels» Frans, Duits en Spaans. Beide soorten f. 5,50 (verzendkosten f. 1,35 extra). Postgiro 517400 Kalenderaetfe Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020)790949 S De heer Wessels had hierop aange drongen. na erop gewezen te hebben, dat de koopavond oen typisch winke liers-onderwerp was. Nadat nog gewezen was op de onze kerheid rond de realisering van het dorpscentrum op de Zuidereng en de moeilijke positie van de zakenlieden die te maken hadden met voorberei- dingsbesluiten voor bestemmingsplan nen. waardoor hun bedrijf wordt be lemmerd in uitbreidingsmogelijkheden, sprak vooratter Smit namens het (we gens de te verwachten hoeveelheid werk) met twee man uitgebreide bestuur - de heer A. Brey werd herkozen, als nieu welingen kregen zitting de heren J. ter Horst, W. Rietveld en G. Verkade, ter wijl de heer J. Zoetelief onder dank zegging voor bewezen diensten vertrok, het slotwoord. Adv. Met de feestdagen in zicht zijn veel mannen toe aan een nieuw kostuum. „Drempelvrees" of „geen tijd" staat dit echter vaak in de weg. Middelman heeft hiervoor de> passende oplossing. U belt (02155) 12424 en een modedeskundige van. Mlddelman's Herenafdeling komt gratis bij U thuis om U een herenkostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past. U ziet: weer zo'n echte Middelman service. Zaterdag 16 november a.s. komt do minee J. A. Visser in de Julianakerk aktuele informatie geven van achter het ijzeren gordijn. Hij vertelt over zijn redzen, ervaringen en belevenissen tijdens zijn bezoek aan de Oostblok landen. Muzikale medewerking aan deze avond verlenen „The Trumpets of the Lord" onder leiding van Rob van Dijk. Voor de samenzang zorgt Jan Kruithof. De avond begint om 20.00 uur en de toe gang is vrij. ledereen is van harte wel kom. NCVB afdeling Soesterveen houdt woensdagavond 20 november, om 20 uur, een vergadering in de „Open Hof". Amnesty International zal ons komen vertellen over hun werk. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Drie brommers, respectievelijk toebe horend aan B. S. (19) uit Baarn, D. R. (17) en S. F. beiden uit Soest, wer den voor een technisch onderzoek in beslag genomen. De bestuurders er van-reden met snelheden, die niet zijn toegestaan. Vier leden, vijf bestuursleden en drie verpleegkundigen, woonden dinsdag avond in het Medisch Centrum de jaarvergadering bty van het Wit-Gele Kruis. De kruisvereniging telde begin dit jaar 2903 leden; vorig jaar waren er dat ruim 2800. Dc geringe opkomst is overigens niet vreemd en het gaf deze keer de gelegen heid langdurig stil tc staan bij de toekomst van het kruisverenlgingswerk. Naar de mening van voorzitter, de heer N. H. Brcedevcld. vullen kruisverenigingen bestaansrecht houden cn zal het accent nadrukkelijker gelegd worden op de welzijnszorg. Hij ging er daarbij vanuit dat de staat de gezondheidszorg geheel voor haar rekening ging nemen, maar zolang dat niet het geval was de kruis verenigingen onmisbaar zullen blijven om deze taak te blijven verrichten. Aanleiding voor deze discussie was de structuurnota van staatssecretaris Hen driks over de gezondheidszorg. Alge meen, landelijk, wordt betreurd dat in deze nota de nadruk wordt gelegd op „bezuinigingen" in de gezondheidszorg ondermeer door verregaande samen werking. Overigens constateerde de heer Breedeveld dat de samenwerking van de plaatselijke kruisverenigingen reeds lang gestalte heeft gekregen. Door deze samenwerking zal Soest met Soesterberg, als bases-eenheid, nu ver moedelijk ook een hoofd-wijkverpleeg kundige kunnen aanstellen. De diverse kruisverenigingen zullen dan bij de plaatselijke stichting Gezondheidszorg worden gedetacheerd, danwel daar ad ministratief geheel worden onderge bracht. Om een en ander geheel te verwezenlijken moeten nog afrondende gespreken gevoerd worden met het Groene Kruis te Zeist, dat haar ar beidsterrein in Soesterberg zal gaan opgeven. Naast de bespreking van deze alge meen organisatorische problemen wer den ook de normale huishoudelijke za ken afgehandeld. De secretaresse, me vrouw J. van Os, las de door de ad ministratrice mevrouw J. van Hal- Zonderop, opgestelde notulen en jaar verslag. De beide dames werden voor hun werk bedankt. Het financieel verslag nam de pen ningmeester, de hear G. Mirck, voor zijn rekening. Hij sloot het boekjaar 1973 af met een nadelig saldo van 4135 gulden. De begroting voor het jaar 1975 beloopt een bedrag van 318.826 gulden. Die is sluitend met een klein batig saldo van 866 gulden. Bezwaren tegen financieel jaarverslag en begro ting waren er niet. In zijn slotwoord dankte voorzitter Breedeveld de wijkverpleegkundigen voor hun voorbeeldige inzet. „Het werk van de kruisvereniging staat of valt met de wijze waarop u uw werk doet". Hij had er bijzonder veel waardering voor. In hel verslagjaar werden 7155 ver- pleegbezoeken verricht, 1836 maat schappelijke- en 898 bejaardenbezoe- ken. Voor prenatale zorg waren er 149 nieuw-ingeschrevenen en 211 zuige lingen. In Soest werd aan 356 leden. 735 stuks magazijnartikelen uitgeleend; in Soesterberg aan 61 leden, 121 stuks. Er werden 3586 injekties aan huis ge geven. Door de gezamenlijke kruisver enigingen werden 2 moeder- en 1 kleutercursus georganiseerd. Bij het bedrijf Sinclair en Valentine ontstond dinsdagmiddag een brandje doordat een lasstaafje uit een lasappa raat viel en terecht kwam op embal lage. Het pakmateriaal vatte vlam, maar het vuur kon gedoofd worden door het personeel van het bedrijf dat daarvoor gebruik maakte van de brandblusapparaten. De brandweer kon zich beperken tot nablussen. Tijdens de blussingswerkzaamheden raakte het personeelslid, de 31-jarige R. van Z. uit Amersfoort, door de he vige rookontwikkeling bewusteloos. Dokter Rip verleende eerste hulp en liet de man naar huis brengen. Da to tale schade bedraagt ongeveer 500 gul den. Twee personenauto's werden bij een hotsing op de Middelwijkstraat zwaar beschadigd omdat er geen voorrang werd verleend. Het gebeurde ter hoog te van de kruising Molenstraat-Witte Paardstraatje. Uit de richting Amers foort naderde de heer J. E. H. (36) uit Diemen; vlak voor hem langs wilde de heer M. A. H. (52), die uit tegen overgestelde richting kwam, het Witte Paardstraatje inrijden. Dat lylcte niet. De Soester gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op don derdag -21 november a.s., des avonds 19.30 uur, in de zaal vari de brand weerkazerne. De navolgende agenda komt in behandeling.' 1. Beëdiging van mevrouw J. W. D. P. van Gelder-Cornelissen als lid van de raad. 2. Notulen van de raadsvergadering van 17 oktober 1974. 3. Ingekomen stukken. a. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief d.d. oktober 1974 van de heer B. P. Thie, Den Blieklaan 53 en ande ren, allen te Soest, met verzoek om de Den Blieklaan en het eerste deel van het le Heeserlaantje van riolering te voorzien, met het voorstel te berichten dat aan de directeur van gemeentewer ken opdracht wordt gegeven voor dit deel der gemeente zo spoedig mogelijk een rioleringsplan op te maken. c. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 15 oktober 1974 tot vast stelling van de gemeenterekening en de bedrij fsrekeriingen over 1971 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 21 oktober 1974 van de heer H. Voskuylen c.s. inzake de inrit, van de Prof. Lorentzlaan te Soester berg naar de garageboxen met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-brief. e. Brief d.d. 18 oktober 1974 van de Fractie van de Partij van de Arbeid betreffende plaatsing van gemeente- personeel bij de Stichting Samenwer king Woningbouwcorporaties en het antwoord van burgemeester en wet houders d.d. 4 november 1974 met voorstel deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. f. Brief d.d. 21 oktober 1974 vart me vrouw E. Keizer-Smink inzake de op heffing van de buslijn naar Hees met voorstel de notulen van de raadsver gaderingen van 18 juli en 17 oktober 1974. waarin deze aangelegenheid aan de orde kwam, per geleide-brief toe te zenden. g. Brief d.d. 10 oktober 1974 van bur gemeester en wethouders van de ge meente De Bilt. waarin zij mededelen, dat de raad van die gemeente zich heeft uitgesproken de behandeling van gemeenschappelijke regelingen te fa seren met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. 4. Voorstel tot het benoemen van een lid in een aantal commissies, in een tweetal stichtingen en in het bestuur van het Gasbedrijf Centraal Nederland. 5. Voorstel tot verkoop van perceeltjes grond, gelegen aan het Kerkpad aan diverse personen. 6. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit). 7. Voorste] tot het verdagen van de beslissing over de vaststelling van het bestemmingsplan „Landelijk Gebied". 8. Voorstel tot hét verdagen van de beslissing over de vaststelling van het bestemmingsplan „Industrieterrein, eer ste herziening". 9. Voorstel tot hét intrekken van éen gedeelte van het bestemmingsplan „Steenberghe I". 10. Voorstel tot hét aangaan van een vaste geldlening met de N.V, Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 11. Voorstel tot verlening van het jachtrecht aan de heer W. van Dorre- steym, Wieksloterweg 23 te Soest. 12. Voorstel tot aankoop van" één per ceel grond met opstallen aan de Beu kenlaan te Soest van de heer W. Sukel. 13. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met gesloten koop overeenkomst met de heer W. Suke». 14. Voorstel tot verkoop van 'het per ceel Molenstraat 65, alhier, aan de heer W. A. Butzelaar te Soest. 15. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen op de hoek van de Zoom en de Wieksloterweg O.Z. aan de P.U.E.M. voor de bouw van een 50/10 kV-sta- tion. 16. Voorstel tot 'voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar: a. kleuteronderwijs over het jaar 1973. b. gewoon lager onderwijs over 1973. c. middelbaar algemeen voortgezet on derwijs over 1973. alsmede over het vijfjarig tijdvak 1969 - 1973. 17. Voorstel tot het stichten van een openbare school voor gewoon lager on derwijs en een openbare kleuterschool in de wijk Overhees. 18. Voorstel tot wijziging van de uit- kerings- en Pensioenverordening Wet houders der gemeente Soest. 19. Voorstel tot het benoemen van een lid van het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 20. Voorstel tot het verlenen van qnt- heffing van het behaalde in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet aan de Firma H. Wolfsen en Zn., Veldweg 19 te Soest, ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een machinale hout- bewerkingsinriohting en een showroom annex kantoor- en kantineruimte. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de motorvoertuigenherstelplaats van de dienst gemeentewerken. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het verbouwen van de Insingerschool voor glo., alhier. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het verbe teren van de verlichting in de twee- klassige noodschool aan de Weegbree straat, alhier. 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een kleuter- en lagere school in de wijk Overhees, le fase. 25. Voorstel tot verkoop van grond in het plan Overhees, le fase, aan: a. Panagro B.V. te Warmond voor de bouw van 50-premie-verkoopwoningen en 25 garages; b. de Stichting Eigen Woningbezit te Soest voor de bouw van 80 premie- verkoopwoningen en 8 garages. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een portofoonnet ten behoeve van de politie. 27. Voorstel tot verpachting van gron den in het jaar 1975. 28. Voorstel tot verhoging van de slacht- en keurlonen en de rechten voor repressieve keuringen per 1 ja nuari 1975. 29. Voorstel tot het benoemen van de voorzitter van de Wijkraad Soester berg. 30. Voorstel tot aankoop van de woning Eigendomweg 5. 31. Voorstel tot het geven van straat namen in d« mik Egghermonde te Söééterberg en Overhees te Soest. Met ingang van' de maand december gaat wethouder J. Ebbers op de eerste donderdag van de -maand (dus 5 de cember voor het eerst) in plaats van 's morgens, 's middags van 14.00-15.30 uur spreekuur houden in gebouw Ge meentewerken. Mevrouw J. van Gelder-Cornelissen, de opvolgster van het PvdA-raadslid de heer A. van Vloten, zal benoemd wor den tot lid van de boscommissie, de ideeënbuscommissie, de commissie maatschappelijk werk, de commissie georganiseerd overleg en tot lid van de stichting huisvesting bejaarden. PvdA-fractievoorzitter, de heer K. de Wilde, wordt lid van de brandweer commissie en de politiecommissie en de PvdA-er J. van den Brakel, lid van de gascommissie, lid van de Stichting zwembaden en plaatsvervangend lid van het gasbedrijf Centraal Nederland. Opnieuw hebben zich een tiental Kerk padbewoners bij de gemeente gemeld voor het kopen c.q. het terugkopen van grond. Het betreft stukjes van 5 tot 90 m2. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor per transactie één gulden. De kosten aan de eigendomsoverdracht verbonden zijn dan voor rekening van de kopers en bovendien moeten zij voor eigen rekening de erfafscheidin- gen verplaatsen naar de nieuwe eigen- domsgrens. In de a.s. raadsvergadering zal een zgn. voorbereidingsbesluit genomen worden voor de gebieden in het Soesterveen (voorzover niet opgenomen in het be stemmingsplan Soesterveen I, het be stemmingsplan Industrieterrein, het be stemmingsplan Klaarwater, het be- stestemmingsplan voor gronden nabij het Soesterveen en het vastgestelde be stemmingsplan Overhees); voor de strook grond gelegen tussen de Dalweg en de Klein Engendaalweg (ten zuid westen van Nieuweweg en Beuken laan); voor gronden gelegen ten oosten van de Ferd. Huijcklaan en nabij de Van Lenneplaan (het plan Kortend); voor gronden nabij de Postweg te Soesterberg en voor gronden gelegen aan de Kerkstraat waar de gegeven „winkelbestemming" moet worden ge wijzigd. In deze gebieden mag zonder schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders niet gebouwd worden. B. en w. stellen de raad voor de be slissing over de vaststelling van het ontwerpbestemmingsplan „Landelijk Gebied" met drie maanden te verdagen tot uiterlijk 5 maart 1975. Het plan heeft gedurende de maand augustus ter inzage gelegen en zou in gevolge de Wet op de Ruimtelijke Or dening uiterlijk op 4 december vast gesteld moeten worden. Ook de beslis sing over de vaststelling van het be stemmingsplan „Industrieterrein, eerste herziening" zal met drie maanden wor den verdaagd, tot uiterlijk 12 maart van hét volgend jaar. De burgemeester van de gemeente Soest maakt, ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gedeeltelijke goedkeuring door gedeputeerde staten bij besluit van 12 juni 1974, afdeling 5, nummer 75RO/1138 van het besluit tot wijziging van de voorschriften, be horende bij de bestemmingsplannen: Soestdijk-'t Hart, Rijksweg. Amers- foortsestraat en Soesterberg-Dorp, on herroepelijk is geworden. Het bedoelde wijziglngsbesluit ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, stads ontwikkeling en onderwijs (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur). Soest, 13 november 1974. De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat de firma Gebr. W. J. van gedeputeerde staten van de pro- Smink B.V. te Hoogland bij het college vincie Utrecht een verzoek heeft inge diend om een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Ontgrondingenwet ten behoeve van het ontgronden van de percelen, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummers 1518, 3465, 3466 en 3467, gelegen in het Mon- nikenbos. Ingevolge het bepaalde in artikel 10 van de Ontgrondingenwet, puncto ar tikel 3 van de Ontgrondingenverorde ning Utrecht, liggen bovenvermeld ver zoek en de daarbij behorende beschei den gedurende 30 dagen na heden ter secretarie dezer gemeente, afdeling I.' ter inzage, gedurende welke termijn te gen het inwilligen van de aanvraag schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij het college van gedepu teerde staten te Utrecht. Soest, 13 november 1974. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaal de in artikel 32, lid 3 van de Wet Autovervoer Personen, dat hun colle ge aan de B.V. W. C. Tensen, Birk- straat 95 te Soest, vergunning heeft verleend voor het uitvoeren van groepsvervoer binnen de gemeente Soest. Van het besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, ■Joch behoort te worden Ingediend bij de Commissaris der Koninein in de nrovincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de Commissie Vervoersvergunnin- gen. de Directeur-Generaal voor het Verkeer, beide te 's-Gravenhage, de rijksinspecteur van het verkeer in het district Utrecht te Utrecht en de hoofd inspecteur van politie te Sqest. Soest 13 november 1974. Burgemeester en wethouders De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman. Zij die een bezwaarschrift hebben in- diiend tegen het ontwerp-bestemmings- plan „Landelijk Gebied" krijgen de ge legenheid hun bezwaren mondeling toe te lichten in een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening. De eerste vergadering van deze com missie is dinsdag 19 november 1974 in de informatiezaal van het gasbedrijf. Voor deze datum zijn de mensen reeds uitgenodigd. De volgende vergaderin gen zijn 29 november en 3 december. Hiervoor moeten de uitnodigingen nog verzonden worden. De indieners van bezwaren worden qiet allen op eenzélfde tijdstip ge vraagd. Per onderwerp wordt een be paalde tijd beschikbaar gehouden, va riërend van 15 tot 30 minuten. De avonden beginnen om 19.00 uur. Dinsdag 26 november wordt om 9.00 uur in het gemeentehuis een openbare Hinderwet-zitting gehouden betreffen de het verzoek van Auto-Service Eem- land B.V., Beukenlaan 80, om vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichting voor motor voertuigen alsmede van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motorbrandstoffen op het perceel Beu kenlaan 80 te Soest. Als de raad ermee accoord gaat zullen per 1 januari a.s. de slacht- en keur lonen worden verhoogd. De huidige ta rieven gelden sinds 1 januari 1974. Ver hoging is nodig omdat de ontwerp-be- groting voor het openbaar slachthuis een tekort vertoont. Dat tekort wordt nu teruggebracht tot 14.800 gulden. De nieuwe tarieven zullen worden: 13 cent per k,g. (was 11 cent) koud slacht- ■gewicht voor het gebruik van het openbaar slachthuis en voor het ver richten van keuringen buiten deze in richting; 6 cent (was 5 cent) per kg voor tijdelijke opslag binnen de ge meente. De rechten voor repressieve keuringen worden; 572 gulden voor vleeswarenfa- brieken, voorverpakkingsinrichtingen en slachterijen; 286 gulden voor auto matieken en snackbars; 198 gulden voor restaurants, kazernes en zieken huizen; 176 gulden voor slagerijen, sla- gerswerkplaatsen, vrieshuizen en be drijven waar voorverpakt vlees wordt verkocht; 66 gulden voor supermarkets, kruidenierswinkels, groentewinkels, vis winkels, zuivelwinkels e.d. alsmede cafe's, hotels, pensions, bejaardentehui zen, kantines en soortgelijke inrichtin gen. In de vacature door het bedanken van de heer R, Bax als Lid van het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek worden voorgedragen de heer F. van Hoom en drs. H. M. Jon ker. De gemeenteraad zal bij schrifte lijke stemming een keus maken. GEBOREN: Johannes Wilhelmus Franciscus, zoon van W. G. Hilhorst en A. J. M. Kool- loos. Mariska Wanda Johanna, doohter van R. A. C. Hoksbargen en E. G. A. Evers. Sander Gijsbertus Gerardus, zoon van G. L. Hilhorst en G. A. Kok. Charlotte Thérèse, doch ter van A. H. W. M. Hulshof en M. M. J. Kieboom.Wendy, dochter van P. de Haan en T. L. Kraamer. Moni que. dochter van J. J. Schaper en M. Verhoef. Mariëtte, dochter van E. van Brummelen en S. Brons. Lotje, dochter van A. I. E. Stalenhoef en M. M. Pollemans. Marloes Lisette, doch ter van R. C. R. Neering en I. den En ting. Sandra, dochter van J. Ko ning en J. L. de Troije. Maarten Hendrik, zoon van W. T. J. M. van Koningsbruggen en L. L. M. Bertels. Cynthia Karina, dochter van G. P. Pot en J. L. de Poel. Wendy Miehelle, dochter van K. P. McCracken en E. Snel. Marcel Richard zoon van J. J. van Dijken en G. M. Zeefat. ONDERTROUWD: Jakob Henricus Dekker en Angelika Maria Berta Gerhardt. Willibrordus Scheel en Sofia Justina Majoor. Paul Cornelis Meertens en Margaretha Hen- drika Hamoen. GEHUWD Bertus Christiaan Kramp en Lucia Cecilia Maria Hilhorst. Peter Robert Joseph Ecury en Suzanna Elisabeth de Vries. Antonius Jacobus Maria Hou- dijk en Maria Pia Haks. OVERLEDEN: Dirk Johannes van den Berg, echtge noot van A. J. H. Derickx. Alijda Hillegonda van den Akker, weduwe van J. H. Raven, «r— Jan Muis. Machiel Wilhelm, echtgenoot van A. de Klerk. Willem Hendrik Oeberius Kapteijn. weduwnaar van G. E. M. van Hult en.

Soester Courant | 1974 | | pagina 7