Meer subsidie of meer leden, anders stoppen sk 9 MINISET f 150,- Speciale aanbieding MASSIEF EIKEN Overhees wordt muziekbuurt Een eekhoorn in uw tuin Peters bv n, n. ren vertenties EE oor ovings- arten, elijks- arten, laar KKERIJ !T B.V. 14152 Het oog gericht op de Wereldvoedsel- conferentie Financiële problemen voor de V.V.V. Soest maaswinkel In Egghermonde te Soesterberg vliegtuignamen Stotter-jij-of-stotter-ik Fietser valt over steen Frans Bosman B.V. Toneelgroep „Karakter" Baarn Amnesty International houdt Kerstkaartenaktie delta keukencentrum Kom daarom eens binnenlopen 15 prijswinnaars in V.V.V. ballonnen wedstrijd Vergadering algemene bond van onderwijzers Stichting LOM-school in Soest discutabel In rayon Soest-Baarn 164 auto's minder verkocht Brandweer Tel. 13333 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Frans Bosman B.V. Amazone breekt sleutel been Koffie in benzinetank Voor Beuke en originele Sint Nikolaas GESCHENKEN. Rijverbod opgelegd Bloemboeketjes van de week BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Soester Courant van donderdag 21 november 1974 EFOON 12504 EFOON 17832 4 lid N.V.A. jecialisten. /olvo's. 02155 -12500 EGRIP JDEN •middel Da wereldvoedselkon ferentie in Rome heeft ervaren dat wat enerzijds goed is anderzijds zeer onaangenaam kan worden. Het is dan ook een aspekt van de zaak waar men met een grote boog omheen loopt. Er is behoefte aan een grotere produktie. Nu, een aantal lan den met een geraffineerde agrarische tcehniek ziet daar wel kans toe, zoals de V.S., Canada en de EEG. Trouwens ook de Sowjet-Unie. Maar de konse- kwentie is dan wel dat deze landen gaan werken met nog meer kunstmest, waarvan de produktie-kapacitedt over de hele wereld nu al te gering is. Wie zullen daarvan de dupe worden? We hoeven geen twee keer te raden: de ontwikkelingslanden, die niet zelf de fabrieken hebben en moeite moeten doen om genoeg buitenlandse betaal middelen te verkrijgen om het beno digde elders te kopen. Dit betekent niet alleen dat in deze landen de agrarische bedrijven die al met chemische bemes tingsmiddelen werken het met minder moeten doen - en dus minder produ ceren - maar meer nog dat aan de verbetering van de andere agrarische bedrijven zelfs niet begonnen kan wor den. En uiteindelijk zal daarvan het heil moeten komen. Per hectare berekend halen de honge rigste landen de geringste oogsten van het land. Heel veel zou dus al gewon nen zijn als men de produktie per hec tare daar kon opvoeren. Bovendien hebben vrij wat, niet alle ontwikke lingslanden nog terreinen die in kui tuur gebracht kunnen worden met wat meer of wat minder moeite, maar in ieder geval met geavanceerde tech nieken. Die technische kennis is althans op niet al te lange termijn te leveren, maar dit heeft alleen zin als de noodzakelijke mestmiddeJen er ook zijn. De industrielanden van het westen hebben - overigens niet geheel ten on rechte - in Rome veelvuldig gepro beerd de olielanden de zwarte piet toe te spelen. Deze bezitten de gigantische financiële middelen om de ontwikke lingslanden te helpen. Waarbij niet be weerd mag worden dat ze dit in het geheel niet doen, integendeel - maar het zijn voornamelijk overeenkomsten tussen staten onderling geweest buiten de internationale organen om. Waar schijnlijk hadden zowel de financiers als de begunstigden niet zo heel veel zin te werken met organisaties waarin inderdaad nogal eens de onderonsjes van de westerse industrielanden rich- tingbepalend zijn. In zoverre kan van een doorbraak in Rome gesproken wor den doordat nu inderdaad een resolutie is ingediend waarin juist deze olielan den zich bereid verklaren geld te ste ken in een fonds dat de ontwikkeling van de landbouw in de derde wereld moet gaan stimuleren. Een aantrekkelijke gedachte hierbij is bijvoorbeeld om in de Arabische olie landen snel een aantal fabrieken voor kunstmest op te richten. Dit zou daar uitstekend kunnen om daar aardgas te verwerken dat nu als afvalprodukt wordt verbrand: goedkopere produktie lijkt nauwelijks mogelijk. En daar is men toch weer terug bij de sombere konsekwenties van op zichzelf genomen aardige daden: deze fabrieken zorgen er alweer voor dat nog meer geld naar de olielanden stroomt. Een deel van ekonomische misère in de wereld is er mee aan te danken dat de olielanden wel veel geld inkasseren maar geen bevolking van betekenis hebben om een markt te vormen voor massaal verbruik van de artikelen dde de oliekopers kunnen produceren. Vooral niet de produkten van de ont wikkelingslanden. KANTMAN. Donkere wolken hangen boven het VVV-kantoortje aan de Steenhoffstraat; het gaat de plaatselyke afdeling niet voor de wind. Voor het rondkrygen van de financiën had men voor het volgend jaar gerekend op geldelijke steun van de gemeente, maar die is, volgens de nota van aanbieding btf de begroting 1975, lager uitgevallen, dan waarop men meende te mogen rekenen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het subsidie aan de VVV vast te stellen op 150 van de te ontvangen contributies, met een minimum van 8000 gulden. De raming moet dan ten opzichte van 1974 verhoogd worden van 8000 tot 9000 gulden", aldus b. en w. Deze aanbieding is geldig t/m 5 december a.s. m Den Blieklaan 35 Soest Telef. 02155-1 39 91 of 114 50 In een brief aan de leden van de raad zegt het bestuur van Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer dat dat bedrag niet toereikend is „om de vereniging in de toekomst goed te doen functioneren, zowel voor de Soester ingezetenen als voor de bezoekers aan Soest". Gevraagd werd daarom het subsidie i „belangrijk" te verhogen en dit bedrag wordt niet als zodanig ervaren. De vaste lasten van de vereniging zijn de laatste twee jaren (1972 en 1973) per jaar met 5200 gulden gestegen en peir 1 januari a.s. zullen de personeelskos ten weer aanzienlijk omhoog gaan, daar de nieuwe informatrices gesala rieerd moeten worden, volgens de daar voor landelijk vastgestelde normen van het WV-wezen. Het gebrek aan liquide middelen had de afgelopen jaren al tot gevolg dat nagenoeg geen festiviteiten konden worden georganiseerd, en verwacht wordt dat het de komende jaren niet anders zal zijn omdat ook de vaste lasten zullen blijven stijgen. Het zal niet mogelijk zijn het VW- werk lopende te houden indien het subsidie afgestemd wordt op de ont vangen contributie. Verzocht wordt daarom naast de subsidie, gébasseerd op de contributies van het ledenbe stand, óók de inkomsten uit zelfwerk zaamheden erbij te betrekken. Dat zijn de inkomsten onder andere uit het VW-busje, de provisie die ontvangen wordt voor het reserveren van plaat sen voor concerten, toneelvoorstellin gen e.d., verkoop kaarten en boekjes enz. Inclusief de contributies werd in 1973 9.945 gulden ontvangen en dat zou dan voor de WV betekenen een subsidie van bijna 15.000 gulden. Dat is het bedrag dat de WV minimaal nodig heeft om de vereniging draaien de te houden. De brief aan de raadsleden besluit met: „U zult het met ons eens zijn, dat de WV niet meer weg te denken valt uit onze gemeente. Ongeveer 80°/o van de bezoekers zijn ingezetenen van Soest en Soesterberg". 68 jaar Dit jaar bestaat de Soester VVV 68 jaar. Steeds opereerde men zelfstandig, met 'n goede relatie met de provinciale VW. Daarin kwam verandering en nu telt de provincie Utrecht 4 streek- VW's, verenigd in een Federatie van streek VW's. Soest behoort tot de streek WV Eem- land, waaronder vallen Amersfoort, Baarn, Bunschoten-Spakenburg en en kele kleine plaatsen waar nog geen VW-kantoor is gevestigd. In het be stuur van de streek-VVV is Soest ver tegenwoordigd; de secretaris is tevens secretaris van de streek. De zelfstan digheid is echter behouden. Voorzitter Van den Arend zei daarover tijdens de laatst gehouden jaarvergadering: „Wij zijn ervan overtuigd, dat, als wij ooit zouden overgaan de regeling van de werkzaamheden op het WV-kantoor hier in Soest, in handen te leggen van de directeur van de streek VVV Eem- land, de aktiviteiten van ons bestuur Het V.V.V.-kantoor aan de Steenhoff straat. In de toekomst gesloten? tot het nulpunt zouden worden geredu ceerd. Bovendien zouden wij dan ook moeten participeren in de honorering van deze direkteur, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat wij een belangrijke verhoging van onze subsidie aan het gemeentebestuur moeten aanvragen. En aangezien wjj op het standpunt staan dat de zelfwerkzaamheid van ons bestuur verre te prefereren valt boven een negatief bestuursbaantje van de VVV, menen wjj vooralsnog niet tot het benoemen van een directeur te moeten overgaan, omdat wij overtuigd zijn dat ook voor dit mooie werk het particulier initiatief de voorrang moet hebben boven grote door de overheid te verstrekken subsidies", aldus de heer J. van den Arend. In 1973 vervoegden zich 9636 mensen, waaronder 741 buitenlanders, aan het verkeershuis. Telefonisch vroegen 7848 mensen, waarinder 49 buitenlanders, informaties en daarnaast schreven nog 2055 personen, waaronder 7 buitenlan ders, aan de WV. In totaal maakten 18.739 personen gebruik van de dien sten van de VW Soest"; Van de "38.Ö00 inwoners waren er toen evenwel slechts 520 lid van de vereniging. - Omgeving In de omgeving ziet de subsidiëring er als volgt uit: Amersfoort 91.000 gulden (het salaris van directeur en twee informatrices); Baarn 9000 gulden (maandag tot en met vrijdag Va dagen open; De Bilt circa 20.000 gulden (60 sala rissen twee informatrices, 100 con tributies; Bunschoten 50 Va contributies en een bijdrage aan de streek-WV; Driebergen 2750 gulden plus 0.10 per inwoner aan de streek-VW; Naarden 25 cent per inwoner; Zeist 85.000 gulden (bedrag wordt aan gepast aan de loonstijging). In de wjjk Overhees zullen de straten namen krijgen die herinneren aan Nederlandse componisten uit de 15e eeuw en aan muzikanten. De hoofdstraten door de wijk gaan heten „Obrechtstraat", „Isaacstnaat", „Van der Weyden- straat" en „Willaertstraat"; de woonstraten, de paden die in de eerste plaats bestemd zijn voor het voetgangersverkeer „Minstreelpad", „Choristenpad", „Vedelaarpad", „Pijperpad", „Luytenaarpad", „Scalmeijerpad", „Harperpad", „Tromslagerpad" en „Claroenstekerpad". De straatnaamcommissie heeft zich voor deze keuze mede laten leiden door een advies van de heer G. Vellekoop, gepensinoeerd directeur van het bureau van de vereniging voor huismuziek, die in Soest woonachtig is. Nederland telt meer dan 200.000 stot teraars. Mensen die graag willen spre ken maar die vol angst en spanning zitten. Op verschillende plaatsen hel pen logopedisten volgens de z.g. Doe- tinchemse methode stotteraars met hun problemen. Ook in Soest werkt een oefengroep volgens deze therapie. Deze groep houdt op dinsdag 26 nov. a.s. een voorlichtingsavond in gebouw „Credo", Julianalaan. Aanvang half acht. Deze avond is bedoeld voor men sen die belang stellen in stotterproble- men. Er wordt voorlichting gegeven over de therapie en er is gelegenheid voor informatie. De toegang is vrij. De 17-jarige Tonny van D. liep een hoofdwond op, toen hij met zijn fiets op het fietspad langs de Steenhoff straat kwam te vallen over een steen. De politie bracht hem naar dokter Rip, die de wond behandelde. Jacob Obrecht is waarschijnlijk op 22 november 1450 in Bergen op Zoom ge boren. Hij was als „zangmeester" in Utrecht werkzaam; Erasmus moet er in die tijd als koorknaap gediend hebben. Verbonden was hij later ook aan ker ken in Bergen op Zoom, Cambray, Brugge en Ferrera. Daar is hij waar schijnlijk in 1505 overleden. Zijn wer ken bestonden uit kerkelijke en we reldlijke composities. Hendrik Isaak is omstreeks in 1450 in Vlaanderen geboren. Van zijn jeugd is niets bekend. Lange tijd was hij ver bonden aan het hof van Ferrera en in 1479 werd hij aangesteld als componist/ organist in Florence. In 1484 volgde zijn aanstelling aan het hof van Inns- bruck en vijf jaar later werd hij kei zerlijk hofcompondst in Wenen. Hij stierf in Italië in 1517. Isaac schreef veel muziek op gedichten van Lorenzo dé Medici. Joosje Van der Weyden, beter bekend als Josquin Des Prez, werd vermoede lijk in 1440 geboren. Hij was van 1459 tot 1472 zanger in de Müanese Dom- cantory en tot 1479 verbonden aan de Kapel van Fortza in Italië. Vanaf 1486 tot 1494 was hij zanger van de Pause lijke Kapel in Rome. Deze kapel be stond in die tijd uitsluitend uit Neder landers. Tot 1499 was hij daarna leider van het Domkoor in Kamerijk (België); van 1503 tot 1515 verbonden aan het Hof van Hercules I, Hertog van Ferre ra; na 1515 Domproost in Conbé. Ook is hij enige jaren verbonden geweest aan de Hofkapel van Lodewijk XII. In 1521 is Van der Weyden in Condé overleden. Hij behoorde tot de geeste lijke stand. Men spreekt van de „Jos- quin"-school, zo zeer heeft hij zijn stempel gedrukt op de overgang van de Middeleeuwen naar de Renaissance in de muziek. Naast kerkelijke compo sities schreef Van der Weyden erg veel liedjes. Adriaan Willaert is omstreeks 1490 in Brugge of Roeselare geboren. Hij stu deerde in Parijs rechten, doch maakte deze studie niet af. Hij is verbonden geweest aan het Hof van Lodewijk II van Hongarije. In 1527 werd hij kapel meester van de San Marco im Venetië. Dit bleef hij tot zijn dood in 1562. Hij schreef vele wereldlijke en kerkelijke composities. Van hem is bekend dat hij eens ging luisteren naar een uitvoering van een muziekstuk dat werd toege schreven aan Josquin Des Prez, doch dat door hem was geschreven. Toen de uitvoerenden dat hoorden, weigerden zij het stuk opnieuw te spelen. Paden In het raadsvoorstel, waarin deze na men zijn opgenomen, wordt nog nader uiteengezet waar de namen van de pa den vandaan komen. Een minstreel was een reizende zan ger; een chorist was een lid van een koor van een vorst of kerk; een vede laar bespeelde een instrument dat te vergelijken valt met een viool; een pijper is een bespeler van een blaas instrument; een luytenaar bespeelde de luit, een snaarinstrument dat lijkt op de gitaar; de scalmeijer blies de scalmei, een hobo-achtig blaasinstru ment; een harper de harp; de trom slager sloeg de trom en de claroenste- ker blies de trompet. Vliegtuignaine-n Ook voor de wyk Egghermonde te Socsttcrberg worden straatnamen voor gesteld. Er is aansluiting gezocht bü de historie van dc vliegerij en men heeft zich laten adviseren door de con servator van de Luchtmacht-museum. De rondweg krijgt de naam „Vliegtuig laan", en de „hofjes" de namen van vliegtuigmodellen. Daarbij is de naam „straat" of „hof" weggelaten en ge kozen voor zelfstandige naamwoorden zonder toevoeging. „De Brik", het eerste vliegtuig in dienst genomen in 1913. 'n Eénper- soonsiesvliegtuig met 50 PK Gnöme- motor met een snelheid van 80 km/u. „Farman", in 1914 in dienst genomen; 80 PK motor met een snelheid van km/u. „Morane", Morane Saulmier-L, in 1915 geïnterneerd. 80 PK motor met een snelheid van 160 km/u. „Aviatik", de Avia-tik CIII werd in 1916 geïnterneerd; 160 PK Mercedes- motor met een maximumsnelheid van 160 km/u. „Rumpler", de Rumpler C-l werd in 1917 geïnterneerd; eveneens een 160 PK Mercedes-motor, met een maxi mum snelheid van 152 km/u. „Spad", de Spad S-7 C-l werd in 1918 geïnterneerd; 150 PK Hispano Suiza- motor, met een maximum snelheid van 191 km/u. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten Na „de Spooktrein" is het enige tijd rustig geweest bij toneelvereniging „Karakter. Sinds enige weken is men weer hard aan het repeteren voor de eerste uitvoering van het seizoen '74 - 75: 14 december a.s. De reden dat men zo laat is: de beide andere verenigingen spelen in novem ber. En Men wil graag een beetje spreiding. Er wordt een toneelspel ge bracht „Op Drift" van Jan Lemaire Jr. Inmiddels is door de werkgroep Soest en omstreken van Amnesty Internatio nal aan honderden Soester scholieren, schoolhoofden, leerkrachten, organisa ties, verenigingen, jeugdcentra en be jaarden groepen gevraagd mede te werken aan de ook dit jaar weer te houden kerstkaartenaktie. Het aantal kaarten dat jaarlijks naar door Amnesty geadopteerde gevange nen wordt gezonden groeit gestadig, vooral dankzjj de hulp van de school jeugd, verenigingen op velerlei gebied en ook vele particulieren. Vorig jaar bedroeg het aantal verzonden kaarten zo'n 200.000 stuks. De werkgroep en omstreken heeft weer een aantal gevangenen toegewezen ge kregen. Deze zijn geselecteerd uit de vele duizenden die bij Amnesty be kend zijn. Een ieder wordt gevraagd deze mensen een kaart te sturen. Deze kaart mag ook zelf gemaakt zijn. Vele school klassen en jeugdclubs tekenen deze kaarten zelf en geven daarmee de aktie ook een eigen karakter. Het sturen van kerstkaarten aan de gevangenen is bedoeld om hun te laten weten dat ze niet vergeten zijn, dat de buitenwereld nog om ze geeft. De kaarten kunnen een eenvoudige groet bevatten met de beste wensen voor het komend jaar, men dient zich te realiseren dat ook al krijgt de be treffende gevangene de toegezonden kaart niet te zien, de verantwoorde lijke regering toch zal merken dat hij niet vergeten wordt, en daardoor wel licht genegen zal zijn tot een daad van klementie. De adressenlijst met de bijzonderheden over de gevangenen kan worden aan gevraagd of afgehaald bij de onder staande adressen. Hier zijn ook de kaarten die door Amnesty Internatio nal zelf voor dit doel verkocht worden, verkrijgbaar in diverse prijzen. Eveneens zullen deze kaarten verkrijg baar zijn bij de Amnesty verkoopstand tijdens de „Sintekraam" in het Arti- shockgebouw van vrijdag 29 nov. tot en met woensdag 4 december aanstaan de, dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De verkoopadressen in Soest zijn: Julianalaan 41, Gerrit v. d. Veenstraat 28, Wiardi Beckmanstraat 517 en 320, Haverweerd 80. Weegbreestraat 40. Telefonische aanvragen en bestellingen tel. 17001. Zij die slecht ter been zijn worden op aanvraag thuis bezocht. De verkooppunten zijn herkenbaar aan een speciaal Kerstkaartenactie raam biljet. (onder nieuwe direktie) Birkstraat 50a - Soest Telefoon 02155-19979 Er is zoveel in ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Aan vijftien kinderen werd in het VVV - kantoor aan de Steenhoff straat een radiootje uitgereikt naar aanleiding van hun deelname aan een ballonnenwedstrijd. In het kader van de Manifestatie '74 gingen op zaterdag 28 september j.1. ongeveer 350 ballon nen de lucht in en daarvan kwamen 15 berichten terug. Twee kwamen terecht in Denemarken, twee in Duitsland, vier in Groningen, zes in Drente en één in Overijssel. WV-bestuurder, de heer J. Brouwer overhandigde de raddo's in het over volle VW-kantoor. Hij verzocht de kinderen en hun oudersde vriende lijke terugzenders van de kaarten, in ieder geval een bedankje te sturen. De gélukkigen waren: "Wild Angels (Oldersum Dtl.); Petra Bredefeldt (Bei- len-Drente); Yvonne Dorst (Gieten- Drente); Ester van Duuseldorp (Koe- kange- Drente); Eileen van Dijk (Rou- veen-Overijssel)Retze Faber) Annen- Drente); Corina Fonteijn (Thdsted-De- nemarken); Gabriëlle Hoppenbrouwers (Usquert-Groningen); Rdbbie Houtman (Norden-Duitsland)Ferry de Pater (Ruinen-Drente); Corrie Plug (Sappe- meer-Groningen)Martijn Rieck (Delf- zijl-Groningen)M. Ruttenberg (Skoo- by-Denemarken); Milco van Steende- laar (Delfzijl-Groningen) en M. van Veenendaal (Eext-Drente) De afdeling Baarn-Soest van de algemene Bond van Onderwijzend Personeel is een afdeling met 103 leden en enige duizenden guldens in kas. De leden vergaderingen worden echter zo slecht bezocht, dat maanden geleden het toen zittende bestuur besloot het bijltje erbij neer te leggen. Dat dat niet doorging was te danken aan enige optimisten, die er nog wel wat in zagen. 14 november j.1. werden zij in het be stuur gekozen; mevrouw R. Heskamp en de heren H, Knol en J. Visser en met twee leden van het oude bestuur, mevrouw A. Broertjes en de heer J. Schol, wordt de afdeling nu voortge zet. Er waren 14 november geen te genkandidaten; er waren nauwelijks leden, sechts twee, waarvan er één in de kascommissie zat. Hij had die ge controleerd en geconstateerd dat sinds 1970 geen controle meer had plaatsge vonden. Het nieuwe bestuur betreurde dat en beloofde daar iets aan te zullen doen. Betreurd werd ook dat geen afscheid genomen kon worden van twee be stuursleden, de dames Dooyeweerd en De Moor, die zonder bericht van ver hindering afwezig waren. Ondanks deze uitermate geringe op komst, de voorlaatste keer waren er in totaal nog tien man, nu maar zeven (met de bestuursleden mee), werden plannen ontvouwd. Allereerst gaan drie bestuursleden naar de Algemene (landelijke) Vergadering; daarvoor stelden zich beschikbaar de dames Heskamp en Broertje en de heer Knol. Voor het komende jaar staan op het programma informatie over een LOM- school; een gesprek met de onderwijs wethouders van Baarn en Soest; lokale onderwijsproblemen; de school psycho logische dienst; de overgang van kleu terschool naar basisschool en uiteraard het aktiveren van de leden. Vooral de LOM-school staat hoog ge noteerd in verband met de zeer uiteen lopende visies. „Behoort zo'n school bij het „oude" systeem en heeft het dan wel zin de school te stichten". Op kor te termijn zal de kwestie aan de orde gesteld worden in een vergadering waarvoor onderwijsautoritedten, ouders en raadsleden uitgenodigd zullen wor den. Men hoopt ook op belangstelling van de kant van de leden. In de eerste acht maanden van dit jaar zijn in het rayon Soest-Baarn, vergele ken met 1973, 164 auto's minder ver kocht. In 1973 was het totaal aantal in de maanden januari tot en met augus tus 1551. Nu waren het er 1387. Hier onder volgt het overzicht per merk: Plaats 1974 aantal percent vorig jaar percent plaats 1. Renault 225 16,5 4,2 »/o 190 12,3 1. 2. Chrysler Fr. 110 7,9 0,6 °/o 113 7,3 °/o 6. 3. Citroën 110 7,9 1,7 °/o 96 6,2 °/o 7. 4. Fiat 106 7,6 1,6 »/o 142 9,2 3. 5. Opel 103 7.4 2,5 153 9,9 2. 6. Peugeot 92 6.6 °/o 1,3 123 7,9 4. 7. Toyota 89 6,4 n/o 1,8 °/o 72 4,6 10. 8. Ford 84 6,1 °/o 1,8 122 7,9 5. 9. Daf 67 4,8 0,1 °/o 73 4,7 °/o 9. 10. Datsun 60 4,3 °/o 2,2 °/o 39 2,5 14. 11. Volkswagen 58 4,2 °/o 1,3 85 5,5 °/o 10. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 Aan het einde van de Bosstraat, in het Pijnenburgerbos, viel de amazone me vrouw V. van haar paard. Haar lin kerarm raakte uit de kom en zij brak vermoedelijk een sleutelbeen. Per am bulance werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. J. P. H. (35) uit Amersfoort, als fa brieksarbeider in Soest werkzaam, kwam de politie vertellen dat onbe kenden koffie in de benzinetank van zijn brommer hadden gedaan. Het zou gebeurd zijn tijdens de werkuren. H. merkte het toen hij halverwege Amers foort was, op weg naar huis. "i y Voor uw honk naar „De Stronk" NIEUWEWEG 46A - SOEST TELEFOON 02155-14024 De 62-jarige W. G. van E. uit Baarn kreeg een rijverbod opgelegd omdat hij teveel gedronken had. Hij werd in zijn auto aangehouden op de Smitsweg. Beide blaasproeven en daarna de bloedproef toonden aan dat het opleg gen van een rijverbod terecht was. Een militaire arts van de vliegbasis ver richtte de bloedproef. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemiboeketten bezorgd bij de familie M. v. d. Brink, Koekoekweg 15; de familie J. A. Steanman, Nieuwe- straat 49; de familie J. Veldhuizen, Nieuwstraat 18; de familie C. Oskam, P. C. Hooftlaan 11 en bij de familie D. Meijer, P. C. Hooftlaan 48. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstr. 64; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Toren- straat 6; Homee Spiekersjop, Steen hoffstraat 66; Bar 't Luikje, Steenhoff straat 47; Bloemenmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Pannekoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg; Alge mene Bank Nederland (Van Weede straat, Soesterbergsestraat) en de Soes ter Courant, Van Weedestraat 29, met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150' TEVENS complet*- filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Wilt u daar even bij stilstaan? U woont hier in een groen gebied. Legio mensen die u er van harte om benijden. Alleen al daarom is uw huis meer waard, dan wanneer het in een grijze omgeving was gelegen. Ja, uw huis is meer dan een optelsom van hout en stenen. Loopt u door Soest, dan ziet u sinds kort te-koop-borden met een groene eekhoorn. Dat heeft dan een betekenis. Die huizen worden op een speciale manier verkocht, niet als huis, maar als een plekje in de groene zone. Wij geven deze huizen de aandacht die ze verdienen. Wij zoeken er de juiste kopers voor. Intussen helpen wij u bij het zoeken naar een andere woning. Door een nieuw informatiesysteem kunnen wij u veel vertellen over mo gelijkheden en situaties elders, voordat u zelf gaat pionieren. Advies: Nu vast met Peters gaan pra ten, ook als u pas over enige tijd aan verhuizen gaat denken. Peters voert een groene eekhoorn in zijn schild. Om uw woning in de groene zone met alle egards te kunnen omringen. voor wonen in de groene zone Ossendamweg 45/soest/02l55-l6251

Soester Courant | 1974 | | pagina 11