Shot 1 werd kampioen prom. 2e klasse allmilmo Naturisten in beroep tegen uitspraak kort geding Sportnieuws Het is Sinterklaas op t/t Vaarderhoogt' Wij geven onze artikelen haast weg T1HNA0VSESCENTRUM ;T VSMEBHOOSr wandsühroten Bij mm binnen lopen Jeugdbiljartinterland in Soest 1 Van gemeente moeten alle earavans weg Oh Nederland, hoe gevoelig is uw beurs. 1 FERGUSON Prijs ƒ1378,-. Tijdelijk mei bexen sleehfs ƒ1150,- KERKSTRflAT 3 - SOEST TELEFOON 02155-15677 (naast de Oude Kerk) Hulp Centrale Soest heeft eigen telefoonnummer Darresteinweg 72a Telefoon 12883 Oce-Hei-Zelf Markt Keukencentrum ÏÏANBTEGëLS KEUKEN3L0KS SIERBLOKKEN SPORTPROGRAMMA Zaterda» 23 november Zondag 24 november KLEUREN TV kopen Schuur afgebrand SHOWBOOM: Torenkraai 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -100 09 Soester politie won nu met 5-1 van R.P. Snelle tijden van „Eemland"-schaatsers „Eemland"-schaatsers Kaats en Govaert pijlsnel het nieuwe seizoen in PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL PROGRAMMA SPORTZAAL ..DE BUNT" Soester Courant van donderdag 21 november 1974 De naturistenvereniging De Amsterdamse Lichtbond is in beroep gegaan tegen de uitspraak in kort geding van de president van de Utrechtse rechtbank, uaarbü hij weigerde de gemeente Soest te verbieden uitvoering te geven aan het plan de op het afgesloten terrein van de naturisten in het Monnikcnbos staande caravans, te verwijderen. Het beroep dient donderdag 19 december voor de president van het Gerechtshof in Amsterdam. De heer P. R. Lensselling uit Eemnes deelde dit mee aan het politiek café van Progressief Soest. Hij was er met enkele andere leden van de naturis tenvereniging op bezoek om de visie van de Lichtbond te geven op de door de uitspraak van de rechter ontstane situatie. Een situatie, die zijns inziens ook in de hand was gewerkt door de bepalingen in het bestemmingsplan Landelijk Gebied, dat tijdens het poli tiek café ter discussie stond. Hij schetste uitvoerig de totstandko ming van het naturistenkamp, niet zonder medewerking van de gemeente. De leden cultiveerden „het enge bos van Bor de Wolf", zoals hij het uit drukte. Ze wilden voor de herbeplan- tingswerkzaamheden echter niet elke dag op en neer reizen en daarom wer den er caravans op het terrein gezet. De rechter bepaalde dat die weg moes ten. „Wij hebben het kort geding ver loren omdat we geen kans hebben ge zien in de korte tijd van voorbereiding voldoende te bewijzen hoeveel cara vans er al stonden vóór 1 augustus 1968, de datum waarop de nieuwe bouwverordening inging, waarop de ge meente zich heeft beroepen. Er stonden toen zeker al 25 caravan's", aldus de heer Lensselink. „We hebben ook verloren omdat de president in zijn uitspraak heeft over wogen dat niet vaststond dat de ge meente Soest alle caravans zou ver wijderen. Naar onze mening doelde de president erop. dat in ieder geval hel aantal dat er vóór 1 augustus 1968 al stond, zou mogen blijven staan. Na het kort geding hebben we een ge sprek gehad met de burgemeester en gevraagd hoeveel er zouden mogen blijven slaan. Niet één, was haar ant woord. Volgens ons heeft zij daarmee de uitspraak van de rechter helemaal naast zich neergelegd en duidelijk la ten blijken dat de gemeente van alle earavans af wil. Er valt in Soest niet te praten", constateerde de heer Lens selink. Hij stelde, dat de naturisten zichzelf slechts een zeer geringe kans geven het hoger beroep te winnen, „maar we vonden toch dat we het moesten aan spannen om te ageren tegen de dwang waarmee ons van bovenaf iets wordt opgelegd en waarmee zonder meer al les wordt genegeerd wat wij met liefde hebben opgebouwd. Daar hebben we veel voor over, om dat te kunnen be houden. Alleen de proceskosten al heb ben ons 9.500 gulden armer gemaakt", aldus de heer Lensselink. Mr. R. 't Hoen zei. dat het enige dat de gemeente door het doorvoeren van haar plannen bereikt, is, dat kleine enclaives in het bos die door anderen goed worden onderhouden, in dezelfde staat komen te verkeren als de ove rige Soester bossen, waar volgens hem de dennescheerder nog welig tiert. „Het wordt een grote chaos", voorspel de deze vertegenwoordiger van de Lichtbond. Ook de naturisten hebben bezwaar aangetekend tegen het be stemmingsplan Landelijk Gebied. De kampeerders oo het gemeentelijk kam peerterrein aan de Soesterbe.rgsestraat hebben dat ook gedaan. Zij conclu deerden na het betoog van de heren Lensselink en 't Hoen, „dat wij oudere rechten hebben dan de naturisten, maar wij staan juridisch zwakker. Wij staan op gemeentegrond". Ook de naturisten kunnen waar dat mogelijk is rekenen op de steun van Progressief Soest bij hun streven naar op z'n minst het handhaven van de toestand op het terrein zoals die voor 1 augustus 1968 was. Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: de Nederlan ders zeer prijsbewust. Zoals ook kwa liteitsbewust. Ferguson komt aan uw hoge eisen en beperkte budget tegemoet. Met de 3463 Studio 6 Music Centre. De Studio 6 bestaat uit een stereo tuner/ versterker, een stereo platenspeler en een stereo cassetterecorder met. stereo microfoon. Drie componenten, die u alles bieden wat u van volwassen apparatuur verlangt. Ferguson. U verdient niet minder. Men verzoeikt ons opname van het na volgende: Is dat bericht u een Uitroepteken waard, zullen de lezers van dit blad misschien denken. Is het belangrijk dat een stichting die vaak wat op de ach tergrond blijft met haar werkzaamhe den, in een volgend telefoonboek onder haar eigen naam opgenomen zal wor den? Ja, werkelijk, dat is een belangrijk ge beuren in de nog prille geschiedenis van de Hulp Centrale en wel om twee redenen: De eerste ligt op zuiver praktisch ter rein: het is voor alle belanghebben den prettig te weten dat dit telefoon nummer, 19999, staat voor: de Hulp Centrale Soest. Er zijn dagen geweest waarop de telefoon ten huize van en kele bestuursleden bij herhaling rin kelde, waarbij - als de heer des huizes de haak opnam en zijn naam noemde - de andere partij wat verward vroeg: o, bent u dan niet de Hulp Centrale? Dat dit wel een aan beide einden van de lijn als onplezierig werd ervaren, ligt j voor de hand. Daarom, als nu 19999 gedraaid wordt, komt direkt het kon- takt tot stand: u spreekt met de Hulp Centrale Soest. Het tweede punt is echter nog meer een reden tot vreugde voor het be stuur van de Hulp Centrale. Uit het feit dat een vreugde voor het bestuur van de Hulp Centrale. Uit het feit dat een eigen telefoon onmisbaar is worden, blijkt hoezeer dit werk wortel heeft geschoten in het leven van de Soestenaren. Velen hebben wellicht no: nauwelijks kennis genomen van de ar beid van deze stichting, voor anderen is zij niet meer weg te denken. In talloze gevallen is door medewerk- sters hulp verleend bij ziekte, bij thuis komst uit het ziekenhuis, bij bejaarden die zich, eigenlijk niet meer zelfstandig konden redden, maar voor wie door de geboden hulp dë tijd tot de verhuizing naar een bejaardencentrum overbrugd kon worden. In overleg met Gezins zorg, Maatschappelijk werk, met kruis verenigingen of met Bejaardenzorg werd gezocht naar oplossingen voor de periode van wachten .op een definitieve hulp en die oplossing is, dank zij de inzet van de medewerksters, vrijwel altijd gevonden. Van medewerksters gesproken. Het be stuur zou met de handen in het haar zitten als het niet steeds weer een be roep kon doen op de groep vrouwen die zich voor dit werk gemeld heeft en die voor een bijzonder geringe vergoe ding bereid is op vaak moeilijke ogen blikken in te springen. Hun werk is tt VIOLEN met 65 verlaagd van 35 cent voor 15 cent CONIFEREN met 50% verlaagd van f 22,50 voor f 13,50 van f 15,00 voor f 7,50 HEIDE met 40% verlaagd van 1,75 voor 1,25 en nog vele andere surprises en... geen gerommel met de kwaliteit. P.S. Voor de hinderen kinderboer- derij en speeltuin. DEZE WEEK AANBIEDINGEN IN KIJK EN VERGELIJK U KOMT NAAR HANDELMAATSCHAPPIJ B.V. SOEST - VELDWEG 4 TELEFOON 02155 - 14878 O VOETBAL: HEES Senioren 12.00 uur: Sperwer 2-Hees 2 14.30 uur: Barneveld 4-Hees 4 10.00 uur: SDC 7-Hees 6 -Junioren 14.00 uur: Hees A-Quick B v.v.z. Senioren 10.00 uur: Altius 9-WZ 6 14.30 uur: Chefana 8-WZ 7 Junioren 15.15 uur: WZ A-Hoevelaken A 15.15 uur: WZ B-Amf. Boys B 15.15 Uur: VVZA B-VVZ C S.O. SOEST Junioren 14 30 uur- Argon A-Soest A 15.15 uur: Achterveld A-Soest B S.E.C. Senioren 14.00 uur: SEC-Lelystad 14.30 uur' Roda 5-SEC 4 Junioren 14.30 uur: SEC A-SDO A 14.00 uur: HVC C-SEC B 15.15 uur: Hoevelaken B-SEC C SOESTERBERG Senioren 14.30 uur' VVZ-Soesterberg 12.00 uur: Soesterberg 2-Zeist 2 Junioren 15.00 uur: SVMM A-Soesterberg A VOETBAL: SOEST 14.30 uur: Victoria-Soest 14.30 uur: Victoria 2-Soest 2 11.30 uur: Amsvorde 3-Soest 3 14.30 uur: Kieviten 3-Soest 4 12 00 uur: NSC 3-Soest 5 11.30 uur: Hoogland 7-Soest 6 12.00 uur; Soest 8-Roda 6 f4.30 'uur: KWA 9-SEC 7 SOESTERBERG 11 30 uur: APWC 3-Soesterberg 3 12 00 uur: Soesterberg 5-Hoogl.veen 5 11.30 uur: APWC 6-Soesterberg 6 HOCKEY M.H.C. SOEST Dames 12.30 uur: Soest-Amersfoort 11 00 uur- Ranidwijck 2-Soest 2 11.00 uur: Soest 3-Be Fair 7 Heren 14 00 uur: Soest-Amersfoort 12.30 uur: Be Fair 4-Soest 2 14.15 uur: Soest vet.-HBS 11.00 uur: Soest 3-Weesp 2 12 0(1 uur: Phoenix 2-Soest 4 12.30 uur: Soest 5-Laren 10 14.00 uur: Weesp 3-Soest 6 In, de afgelopen week werden door de Shot-teams weer goede resultaten ge boekt, met name door de kampioenskandidaten. Voor het eerste Shot-team is dat kampioenschap nu wel zeer dichtbij gekomen. Dit team kan deze week reeds het kampioenschap, en daarmee de promotie, binnenhalen. Het feit dat dit niet in de laatste wedstrijd gebeurt, is tekenend voor de grote overmacht waarmee dit team in zijn klasse speelt. Ook de andere kampioenskandidaten bjj de senioren, het 2e en het 4e, be hielden hun goede posities. Deze teams zijn deze week echter nog niet aan een kampioenschap toe. Het le seniorenteam kwam ndet in moeilijkheden tegen het Bussumse Bu- na, hoewel weer met een invaller aan getreden moest worden: 7-3. J. Stalen hoef en invaller Th. Dasselaar wonnen ieder 2 partijen, terwijl G. Leeflang weer onverslaanbaar was en 3 punten toevoegde. Deze week kan Shot 1 kampioen wor den door het zwakke Quick te ver slaan wat geen probleem mag zijn. Na het minder sterke optreden in de vorige twee wedstrijden maakte het 2e team weer ouderwets korte metten met zijn tegenstander. Victoria werd overtuigend verslagen met 8-2, waarbij W. v. Doorn 3 overwinningen voor zijn rekening nam, goed bijgestaan door Th. Rademaker en H. Wouters met ieder 2 overwinningen. Deze week moet aan getreden worden tegen Jaski, de enige opponent die mogelijk in staat is het 2e team nog punten afhandig te ma ken. Het 3e team kon de goede lijn van de laatste weken niet voortzetten en verloor niet onverwacht van koploper Elan 1 met 1-9. De eer werd gered door H. v. Velzen. Deze week zijn er aanzienlijk meer mogelijkheden voor puntenwinst tegen Huizen 4. Het 4e team had ook dit keer weer geen moeilijkheden met zijn tegenstan der. Op Victoria werd een erg gemak kelijke overwinning behaald van 9-1. Alleen L. Blom moest een tegenstander, Het eerste team van de tafeltennisver eniging Shot dat dinsdag j.1. kampioen werd van de promotie 2e klasse. Van links naar rechts Gerrit Leeflang, Karei Wiss, Theo Daselaar en Jan Stalenhoef. Foto Herman van Dam de eer van een overwinning laten. Het 5e team kon mede met de hulp van een invaller een punt wegslepen bij Buna: 5-5. G. Lindeboom behaalde 2 zeges; mevr. Haak kwam helaas geen enkele keer tot winst. Invaller P. Lankreyer was een grote waarde voor dit team getuige zijn 3 persoonlijke overwinningen In zijn eigen team moest P. Lank reyer wel eenmaal de eer aan zijn te genstander laten in de wedstrijd tegen plaatsgenoot Foxboro 2. Desondanks werd toch een knappe 6-4 zege behaald doordat ook de andere teamleden de nodige overwinningen boekten. Het 7e team was evenals de gehele jeugdafdeling vorige week vrij van competitiewedstri j den van een niet te schatten waarde in on ze gemeente. Immers, waar de bevol king van Soest voor een zo groot deel uit import bestaat, is het vanzelfspre kende inspringen door naaste familie leden meestal een onmogelijkheid, ter wijl bovendien velen weinig, te weinig, kontakt met buren hebben, zodat men ook daar moeilijk een beroep op kan doen. Misschien zijn er onder de lezers van deze kolommen die nu de gedachte voelen opkomen: eigenlijk zou ik ze best eens een middag, een dag, een paar uur beschikbaar kunnen stellen. Het bestuur hoopt dat deze mensen dan de telefoon zullen grijpen en het nieuwe nummer zullen draaien. Me vrouw Bolhuis, die de leiding heeft bij de verdeling van de werkzaamheden, zal graag alle gewenste inlichtingen ge ven. Ook medewerkers van het man nelijk geslacht en jongeren zijn van harte welkom. De winter heeft zich al aangekondigd, een tijd waarin het voor veel mensen nog moeilijker is zich op eigen kracht te redden. De afgelopen week werd bijvoorbeeld in twaalf ge vallen hulp verleend Een goed ver staander heeft toch maar een half woord nodig? -1 woningisolatie dubbele beglazing spouwschuim met rijkssubsidie tot f 1000,- b.v. dabib Coloradodroct35-37 UTRECHT Tel, 030-611890, Gisteren rond het middaguur raakte een schuur achter de woning van de familie Zon aan de Vosseveldlaan in brand. Naar alle waarschijnlijkheid is het vuur ontstaan bij het aanmaken van een in de houtenschuur staande kachel. De vlammen grepen snél om zich heen en in een oogwenk was er een grote vuurzee. Aan redden viel nauwelijks meer te denken. De brand weer was bijzonder snel ter plaatse en zetten direct de nevelspuit in Later werden nog enkele slangen uitgelegd, die waren aangesloten op de water leiding. De brand was men spoedig meester; het nablussen nam nog enige uren in beslag. De schuur ging geheel verloren. De schade wordt geschat op 12.000 gulden, mede omdat er nog al veel gereedschap dat in de schuur lag, verloren ging. De rietendaken van nabij gelegen woningen werden door omwonenden en brandweer nat gehou den. de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). Nadat vorige week dinsdag het elftal van de Bussumse politie met 2-5 klop had gehad van de Soester politie, on derging dinsdagmiddag het elftal, van de rijkspolitie te water eenzelfde lot. De einduitslag was 5-1 voor Soest. De rijkspolitiemannen gaven in het be gin wel goed partij en daardoor kon Soest, met Rob de Landmeter aan het hoofd, niet tot scoren komen. Rob werd geweldig zwaar bewaakt, maar behield zijn zelfvertrouwen. Na veertig minuten was het eindelijk raak voor Rob en hij bezorgde Soest de leiding, juist voor de rust, die met 1-0 inging. Een minuut na de hervatting, toen de Landmeter rechts speelde, vloog hij snel langs de lijn en voordat een back er iets aan kon doen, lag no. 2 achter de keeper. Toen was het hek van de dam. De bewakers konden Rob niet meer houden en in de tiende en twaalfde minuut maakte hij er respec tievelijk 3-0 en 4-0 van. De R-P. had een snelle midvoor en deze wist somstijds een hard schot te lossen, maar keeper Werkhoven stond telkens op de goede plaats en wist er ger te voorkomen. Na een kwartier werd in de verdedi ging van Soest een overtreding be gaan. De lange donkere midvoor Grot nam z'n aanloop en wist langs het muurtje te schieten en daarmee in ieder geval de eer te redden. Telkens kwam Soest terug en Jan Hof stee kreeg menige kans tot scoren. Daarbij had hij eindelijk geluk en maakte er 5-1 van. Daar de „Eemland'-rijders zich zo vroeg in het seizoen nog wat op de achtergrond hadden gehouden, wilde de K.N.S.B. dat Miel Goveart en Hans Kaats resp. jun. A en jun. B in een wedstrijd laten zien wat ze konden. Hoewel dit helemaal niet in de trai- ningsopbouw paste, hebben Hans Kaats uit Soest en Miel Boveart uit Amers foort enkele insiders versteld doen staan. Miel Goveart reed op niet al te best ijs naar 44 sec. op de 500 m en 2.16.8 op de 1500 m, hetgeen tot de betere tijden van dit nog jonge sei zoen behoort. Tijdens een wedstrijd voor de junioren selecties, deed Miel het wat kalmer aan, maar reed op goed ijs toch maar 43.7 en 2.17.4 over dezelfde afstanden, waarmee hij in deze wedstrijd op de le plaats eindigde. Bij de junioren B deed Hans Kaats het ook goed, door in zijn categorie te winnen met resp. 45.6 en 2.25.4 op niet al te best ijs. De verdere uitslage zijn: jun. A: Gert v. Hoven 51.4, 2.36.5. Jun. C: Hans Dijs 51.00, 1.42 (2e). Bert v. d. Weerd 61.8, 2.26.8. Jun. D. Yvonne Dijs 62.9, 2.17 (2e). Afgelopen zondag werd in het restau rant van het Soester natuurbad een .in terland biljartwedstrijd gespeeld tussen jeugdspelers uit Nederland en België. Per land kwamen acht jongens tussen de 12 en 18 jaar uit; twee in het drie banden en zes in het libre. De Neder landers wonnen met 18-14. Aan het slot werden diverse prijzen uitgereikt onder meer door onze wethouder voor sportzaken, drs. G. A. W. G. A. Plomp (zie foto). Het ligt in de bedoeling dit toernooi jaarlijks in Soest te organi seren en dan met deelname van meer dere landen. Foto Herman van Dam Afgelopen zondag moest le jaars B- jun. Soester Hans Kaats selectie rijden voor het gewest Noord Holland-Utrecht op de Haagse Kunstijsbaan. Op de 500 m deed hij het zeer goed. door met 44.4 sec. op de gedeelde le-2e plaats beslag te leggen. Op de 1500 m ging het wat rustiger met een tijd van 2 min. 25.6 sec., waardoor hij in het klassement op de 6e plaats eindigde le jaars A-jun. Miel Govaert moest zich in Utrecht proberen te plaatsen voor de Residentie Cup wedstrijden, welke 30 nov. in Den Haag worden gehouden. Dit is een nieuw ingestelde wedstrijd voor de beste Ned. Jun. als alternatief van de IJsselcup voor de beste senioren. Miel werd met overmacht le en toonde hier zodanige vorm, dat hij zich ook tussen dé 4 beste senioren van het ge west drong en hierdoor dus ook in de IJsselcup vedstrijden van a.s. zaterdag in Deventer kan starten. In het klassement over 500 en 1500 meter liet deze jonge „Eemland"-rijder zelfs de drie kernploegleden Ölof, Gompen en v. d. Kant achter zich, wat een bijzondere prestatie genoemd mag worden. Op de 500 m realiseerde hij een nieuw persoonlijk record met een tijd van 42.4 sec., hetgeen een verbetering van 0.7 sec. inhoud en op de 1500 meter meter met 2 min. 11. sec. een nieuw persoonlijk record met 1,7 sec. Tevens is dit een nieuw baanrecord voor ju nioren, hetwelk op naam stond van Jan Meida met 2 min. 12.5 sec. DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 18.30-23.30 uur Volleybalcompetitie Nevobo 18.30 uur: SW-BG SV b (M); SW b-SVY a (J); Olympia b-Olympia a (J); DEVU-BG SV (J). 19.15 uur: Foxboro 1-Olvmpia 4 (D); SW 7-WH 2 (D); Olympia 6-BG &SV 3 (H); WH 3-DEVU (H). 20.00 uur: SW 2-ASVD 1 (D) Prom.; BG SV 1-SSS 1 (D) Prom.; Olympia 6-BG SV 3 (D); SW 4-Olympia 5 (H). 20.45 uur: Olympia 5-DEVU 2 (D); SVV 4-Olympia 5 (H). 21.15 uur: SW 3-Vios 3 (D); Limvio 1-Spirit 2 (D). 21.30 uur: SW 5-Voleem (D); BG SV 4-SW 8 (H). ZATERDAG 23 NOVEMBER 1974 8.45-10.15 uur: Voor kinderen van 6 t.m. 10 jaar. 10.30-1200 uur: Voor kinderen van 11 t.m. 14 jaar. 19.00-23.00 uur Basketbalcompetitie N.B.B. 19.00 uur: Top Stars a-Dunckers a (M); R. Stars 1-Argus 1 (H) 2e Div. 20.10 uur: R. Stars B-Wobas A (M). 20.30 uur: Keizer Otto A-Top Stars B (J). 21.20 uur: R~ Stars 4-BVH (H). 21.40 uur: Top Stars 1-Werkhoven 1 (D). ZONDAG 24 NOVEMBER 1974 10.00-18.00 uur Handbalcompetitie N.H.V. 12.10 uur: Baarn 2-BDC 3 (D.J.) 13.00 uur: BDC-Holleman SV (D.S.) (2e klasse reg.) 16.00 uur: BDC 1-Fidelitas (M.P.) 16.35 uur: BDC 1-DWSM 1 (M.A.) ZATERDAG 23 NOVEMBER 1974 12.00-16.00 uur Badmintoncompetitic 16.30-20.30 uur Volleybalcompetitie Nevobo 16.30 uur: SW 1-Aristoi 1 (D) 2e Div. 16.30 uur: SW 1-Jeugdsp. Jaski 1 (H) Prom.

Soester Courant | 1974 | | pagina 13