Progressieve steun voor het behoud kampeerterrein te Soestduinen Vergat college representatieve taak? Amerikanen 20 jaar op Soesterberg Ovatie voor mannenkoor Apollo en solisten WATER Bil DE WUN Donderdag 21 november 1974 53e jaargang no. 13 UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 129156 „Schone" kampeerders moeten wijken voor „slordige" dagreereanten Druk bezochte CDA-soos Marktplein vergeleken met leeuwekuil Algemeen politiek café op initiatief van Progressief Soest Gevonden voorwerpen Ledenvergadering Soester Gemeenschap POLITIE - TEL. 19444 ïf aan de partij-besturen van i en PvdA zegt men: „Zoals weet, organiseert Progres- regeimatig een politiek café in De Klein Witte. Ook het een dergelijk succesvol houden Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,Verschijnt iedere donderdag De kampeerders die gebruikmaken van het gemeentelijk kampeerterrein aan de Soesterbergsestraat in Soestduinen kunnen by hun acties tot behoud van de camping rekenen op steun van Progressief Soest. Raadslid Jan Visser en zijn achterban lieten hierover tijdens het in café-restaurant D'Oude Enghe gehouden politiek-café Proest geen enkele twijfel bestaan. Al voegde VisSer er direct aan toe, dat het niet gemakkelijk zal zijn en dat de kampeer ders - van wie er enkelen al 55 jaar in Soest hun vakantie doorbrengen - daarom zelf ook moeten proberen de gemeenteraad te overtuigen van het zijns inziens geheel ontbreken van de noodzaak om het kampeerterrein op te heffen en te bestemmen voor dagrecreatie. „U moet goed weten wat u boven het hoofd hangt. Op de plankaart komt het terrein al niet meer voor, dus op papier bestaan jullie al niet eens meer", aldus Visser. Gespreksleider Henk Gerth conclu deerde na afloop van de discussie, dat Progressief Soest achter de kampeer ders kan staan omdat hier een stuk vrijheid wordt ontnomen aan mensen, die liefde hebben voor de natuur en in feite de camping zelf hebben opge bouwd, zonder dat iemand er ooit eni ge hinder van heeft ondervonden. Hij kondigde aan, dat Progressief Soest een plan zal opstellen dat het hand haven van het kampeerterrein beoogt. In het bestemmingsplan Landelijk Ge bied staat onder meer, dat ten aan zien van de verblijfsrecreatie in het bos en natuurgebied van Soest, voor zover deze zich afspeelt op kampeer-, caravan- en zomerhuisjesterrein, ge steld kan worden dat de aanwezigheid hiervan niet meer op zijn plaats is. Deze verblijfsaccommodatie vergt te veel ruimte in een gebied, dat toch al aanzienlijk versnipperd is en welk pri mair van betekenis is voor de dagre creatie. Op de plankaart zijn deze ob jecten dan ook niet opgenomen. Wel zal de gemeente in regionaal overleg de mogelijkheden aftasten om in de regio toch nog een kampeerterrein te Als eersten kregen de vertegenwoor digers van de Horeca Belangengemeen schap Soest de gelegenheid hun zegje doen. Zij wilden wel iets meer we ten over de a-s. verhoging van de re pressieve vleeskeuring. „Waarom werd die eigenlijk geheven; waarom ver hoogd?", met als ondertoon; „laat 't achterwege, de horeca kan het in deze benarde tijden niet meer hebben". Raadslid Van Logtenstein probeerde uiteen te zetten dat de heffing wel no dig was uit een oogpunt van hygiëne, maar daaraan werd lichtelijk getwij feld. Geen van ce 20 leden van de vereniging had ooit een reprimande gehad. Gevraagd werd waarom er zulke grote verschillen waren in de aanslagen, voor gelijksoortige bedrij ven, verschillen van wei 120 gulden. En bovendien de keuringsdienst van waren kostte per jaar maar 80 gulden en de keuringsmeester besteedde veel meer tijd per bedrijf; wel een kwar tier, terwijl de vleeskeuring hooguit twee minuten in beslag nam. Men re kende uit dat deze laatste dienst onge veer tien gulden per minuut kostte. De fractie zegde toe de juiste motieven voor de verhoging van de rechten op te zullen sporen. Daarbij vestigden de horeca-mensen er nog de aandacht op, dat een huisvrouw zonder problemen een half varken uit Amersfoort kon meenemen, zonder enige keuring en dat de horeca bij wijze van spreken voor iedere kilo keuringsrecht moet betalen. Grondprijzen Het wijkraadslid, de heer C. van Rijt hoven, informeerde naar de grondprij zen die de gemeente berekent in het plan Egghermonde. Op de Manifesta tie '74 noemde de voorlichtingsambte naar prijzen van 80 gulden per m2 en vorige week in Soesterberg, voor exact hetzelfde perceel, 100 gulden per m2. Waaraan lag dat nu? Vermoedelijk aan een vergissing, meende het CDA. Per uitbreidingsplan kan de grondprijs uiteen lopen, maar hier zou dat niet mogelijk zijn. Overi gens was de raad niet verantwoorde lijk voorwat ambtenaren zeiden. handhaven of te realiseren. Het be stemmingsplan omvat dan ook een wijzigingsbevoegdheid, waardoor een situering in het landelijk gebied van Soest in principe mogelijk is. Jan Visser wees de kampeerdersdele- gatia erop, dat zij zich aan die laatste mogelijkheid niet moest vastklampen. „De gemeente is immers nu al bezig het terrein weg te bestemmen". De kampeerders waren hiervan op de hoogte, maar zij lieten weten toch nog een kleine hoop te hebben op een voor hen gunstige afloop van de kwestie. Een gemeentelijke delegatie, onder an deren bestaande uit wethouder K. de Haan en de heer Th. M. Peet, heeft naar hun mening op z'n minst de in druk gewekt dat de kampeerders zich niet ongerust hoefden te maken. „Ze begonnen erover, dat er een par keerplaats moest komen want de auto's moesten bij de spoorlijn weg. Wij heb ben voorgesteld het voetbalveldje voor parkeerruimte te benutten. Er zou wa ter en electriciteit moeten komen. Wij vonden dat niet nodig. We kamperen hier al tientallen jaren en hebben ons altijd kunnen redden in de vrije na- Anders lag dat voor de representatieve taak van het college van burgemeester en wethouders. De heer Van Rijthoven sprak er namens de Soesterbergse ge meenschap zijn teleurstelling over uit, dat de gemeente niets van zich had laten horen bij het zilveren jubileum van de toneelvereniging „Utile Dulce". Wel was er een subsidietje gegeven, maar niemand was komen feliciteren. Raadslid Oldenboom noemde het een bijzonder kwalijke zaak en een nala tigheid. Mogelijk had het gelegen aan het feit dat er nog maar drie wethou ders waren. Men zal er nader van ho ren. Belasting De heef J. Menne vroeg de CDA-frac- tie eens te bezien of er ook vrijdom van onroerendgoed-belasting te verle nen zou zijn voor kerkgebouwen in het algemeen. De woonhuizen van de pastors zouden daar niet onder behoe ven te vallen. De gehele belastinghef fing was, naar de mening van de heer Oldenboom, in Soest nog een mistige zaak. Hij hoopte dat er duidelijkheid zou zijn als de begroting behandeld werd; nu stond er, dacht hij, nog niets op papier. Overigens wordt er voor kerkgebouwen geen grondbelasting be taald. Markt Een betere verdediger van de alge mene marktbelangen dan de heer E. Moffie zal nauwelijks te vinden zijn. HU deed dat zo overtuigend, dat. by wyze van spreken, de markt morgen eigenlijk al verplaatst moet worden. De heer Moffie noemde de huidige plaats een „leeuwekuil", die boven dien veel te klein was. Soest had be hoefte aan een grote markt; nu ont braken veel artikelen en kwam ook de concurrentie niet aan haar trekken. Standwerkers kwamen in het geheel nieit aanbod; voor hen was nooit een plaats. Oorspronkelijk wel, maar de ervaring had geleerd dat de markt meester die meestal al weggegeven had. tuur. Verder zouden de toiletten ver beterd moeten worden. We hebben aangeboden bij al dit werk zoveel mo gelijk te helpen om de kosten niet te hoog te laten worden. Wethouder De Haan heeft ons een compliment gege ven voor de manier waarop wij het terrein onderhielden. Als we de dele gatie mochten geloven was alles in kannen en kruiken. Anders zou ze toch ook niet over de parkeerplaats, water en electriciteit en de toiletten hoeven te beginnen?" aldus één van de kam peerders. Dagrecreatie Een dochter van „opoe Stad" uit Am sterdam die al 55 jaar in Soest kam peert, vertelde hoe de camping was ontstaan. Eerst stonden er vijf gezin nen die iedere keer een zegeltje gingen halen by de politie om te mogen kam peren. Later groeide hun aantal. Op een gegeven moment stonden er wel 140 kampeerhuisjes. Dit aantal is in de loop der jaren teruggelopen, volgens de kampeerders nadat de gemeente een jaar of acht geleden begon met het toepassen van een „afvloeiingsrege ling": als er iemand vertrok, mocht er niemand anders voor in de plaats ko men. „Het was duidelyk", aldus één van de kampeerders: „de camping moest uitsterven". De kampeerders vestigden echter hun hoop op de nieuwe burgemeester. Ze haalden haar in Soesterberg in met een bloemstuk. „Ze vond dat geweldig leuk. We hadden een heel gesprek met haar over Amsterdam en over het kampeerterrein. Drie weken erna kwam ze bij ons en zei: „Jammer, maar jullie moeten hier weg". Er is inmiddels een vergadering geweest op het gemeentehuis, waar de kampeer ders te horen kregen dat om planolo gische redenen de camping moest wij ken voor dagrecreatie. Bovendien, zo zei de gemeente, is er toch niet veel belangstelling meer voor. „En dat ter- Raadslid Smit wees hem erop dat in het nog niet zo verre verleden onder handeld was over verplaatsing van de markt, maar de standhouders hadden het toen af laten weten en te kennen gegeven dat met de verplaatsing maar gewacht moest worden. De heer Moffie gaf het advies de markt naar de mensen te brengen; de Smitshof, danwel de Smitsweg leek hem een uitstekende plaats, mits het verkeer er gedurende de markturen maar geen toegang had. De heer Smits zal het nog eens aankaarten met de wethouder en de heer Moffie zal daar bericht van krijgen. Onderwys Nadat de heer H. van Reems aandacht gevraagd had voor de biljartsport en aangedrongen had op het bouwen van een zaal voor deze sport en subsidie verlening aan jeugdleden, vestigde de heer W. Simon de aandacht op de te zware belasting van de sportvereni gingen met het oog op de begroting van de sportstichting. Hij had becijferd dat de sportverenigingen aanmerkelijk meer moesten bijdragen om het tekort op te vangen, dan het onderwijs. Via veel ingewikkelde rekensommetjes gaf voorzitter Wymenga de raadsleden het advies eens te bezien of het bijzonder onderwijs soms te kort gedaan werd. doordat betalingen voor het openbaar onderwijs via de sportstichting niet doorberekend werden. Men meende overigens dat het helder en duidelijk gemaakt moest worden, wat de ge meente jaarlijks moet toeleggen op het onderwijs in het algemeen, buiten de vergoedingen die van het rijk ontvan gen werden. Stoplichten Een bezorgde moeder vroeg daarna aandacht voor de stoplichten op de kruising Soesterbergsestraat - Vondel- laan - Ossendamweg en by de krui sing Steenhoffstraat - Dalweg. Zoals het nu geregeld was, was het waarde loos cn vroeg men om ongelukken. Volwassenen zouden wel rekening hou den met onvolkomendheden, maar de jeugd was impulsiever en voor hen moest een extra veiligheidsmarge inge bouwd worden. Het CDA had er bij monde van de heer Van Poppelen al veel aandacht aan besteed, echter tot nu toe zonder resultaat. Het zou nog eens ter sprake gebracht worden. Er werd nog een goede oplossing aangedragen, een op lossing die in Eindhoven werd toege past; breng de witte streep verder terug van het stoplicht, het verkeer heeft dan langer tijd nodig om de voet gangersoversteekplaatsen te bereiken en beiden, auto en voetganger, hebben dan meer tijd om elkaar op te mer ken. Met dit ei van Columbus was de CDA- soos voorbij. Daarna kwam nog de groep camping bewoners binnen, die eerst hun recht gezocht hadden via het politiek-café Proest. Ook bij de CDA- raadsleden vonden zij een willig oor, al werd daar duidelijk dat de vakan- tieverblijvers de kans hadden laten lig gen bezwaren te maken tegen het plan Landelijk Gebied. Een groot aantal zaken werd aangesneden op de druk bezochte CDA-soos die maandagavond in Hotel Van den Brink gehouden werd. De raadsfractie was met zes man vertegenwoordigd, maar lang niet voor alle problemen hadden zy pasklare antwoorden. By de behandeling van de begroting voor 1975 zal het een en ander van deze avond wel terug te vinden zijn. Vragen werden gesteld over repressieve vleeskeuringen, over de grondpryzen In het plan Egghermonde, over de representatieve taak van b. en w. (ze waren ernstig in gebreke gebleven), over vrijdom van onroerend goed-belasting voor kerkgebouwen, over de markt die te klein en verkeerstechnisch gezien op een verkeerde plaats lag; over de begroting van de sportstichting en via deze be groting op vermeende achterstelling van het byzonder onderwijs, over subsidie aan biljartverenigingen, o<ver het stukscheuren van telefoonboeken en over de vermaledijde stoplichten aan de Soesterbergsestraat, by de Vondellaan. Letter lijk te elfder ure kwam nog een grote groep bewoners van de camping naby Soestduinen. Zy kwamen hun licht opsteken over de dreigende sluiting van hun woonoord. Zo te horen ziet het er wel naar uit dat zjj door overheids- Instaties aan het lyntje gehouden zyn, danwel met een kluitje het riet in gestuurd werden en in ieder geval by de verkeerde instanties protest aanteken den. SOF STER COURANT De politieke partij „Progressief Soest", waarin D '66 en de PPR samengaan, heeft het initiatief genomen om in Soest te komen tot één algemeen „po litiek-café". waaraan alle Soester par tijen zouden moeten meewerken. In een brief aai WD, CDA en u wellicht wet sief Soest („Proest") CDA kent een dergelijk equivalent. Wij hebben echter o.i. een beter idee. Het liefst zouden wij één algemeen politiek café willen waaraan alle Soester partijen mee werken". Voorgesteld wordt te komen tot een „ongedwongen" ontmoeting van bur gers, raadsleden en ambtenaren waar belangrijke en minder belangrijke za ken ter discussie worden gesteld. Naar de mening van Progressief Soest zal dat de politiekè Interesse van de be volking zeker ten goede komen. Voor die ontmoetingen zullen steeds andere gelegenheden, men denkt ook aan bejaardencentra en auta's in scho len, worden uitgezocht. Uiterlijk 81 december a.s., wil men we ten of er in principe bereidheid voor bestaat. wijl de gemeente zelf begonnen is de omvang van het kamperen hier te be perken". Na die bijeenkomst kwam een gemeen telijke delegatie kijken met de bedoe ling de camping aan de minimum-kam- peereisen aan te passen. „Wij gingen daarmee akkoord. We waren bereid een offer te brengen voor dit unieke kampeerterrein, dat gerust een monu ment genoemd mag worden. Een ter rein, waar de man met de smalle beurs terecht kon. Want dat moeten we toe geven: de gemeente heeft altijd een prijs gevraagd die zeer gunstig afstak bij die van andere campings". De kam peerders lieten weten, dat het terrein in een mum van tijd weer helemaal vol zou zijn „en er zelfs een rij lief hebbers tot Amsterdam zou staan" als het terrein als camping gehandhaafd zou blijven. Zij zouden er dan ook geen bezwaar tegen hebben als er daarnaast dagrecreatie op het terrein beoefend werd. „We vinden het juist leuk als er mensen langs komen. Maar die komen er nauwelijks, want hoeveel mensen weten dat er in Soest een ge meentelijk kampeerterrein is?" De heer Gerth rondde de discussie af door te stellen, dat zyns inziens „de gemeente een gemene politiek heeft gevoerd door het kampeerterrein weg te bestemmen". Hy zegde de kampeer ders alle mogelijke steun van Progres sief Soest toe in hun stryd tot behoud van de camping. Prins Bernhard heeft zaterdag op de vliegbasis Soesterberg een zgn. „fanion" uitgereikt aan de commandant van het 32sta squadron van de Amerikaanse luchtmacht, kolonel Kenny D. Cobb. Het was een erkenning voor 20 jaar uitstekende dienst, vriendschap en sa menwerking tussen het Amerikaanse squadron en de Koninklijke lucht macht. De viering van de twintigste verjaar dag werd bijgewoond door vele bur- gelijke en militaire autoriteiten. Vüeg- demonstrataes en een receptie in de of ficiersmess van de Koninklijke lucht macht in het Casino aan de Kampweg te Soesterberg besloten de viering. Op de foto de overhandiging van de fa nion. Foto Herman van Dam Een paar maanden geleden waarschuw den de „wijze mannen" van de SER, dat her er met onze ekonomie niet zo best voorstond en dat men daarom uiterst voorzichtig moest zijn met de stijging van de loonkosten, met de ge dachten van nivellering van inkomens en met afroming van overwinsten der bedrijven. Niks hoor, zeiden de vak bondleiders, Arie Groenevelt voorop, dat is maar leuterpraat, die kerels kunnen beter hun mond houden, we gaan gewoon door met onze eisen. Maar intussen steeg de werkloosheid, kwamen er ook van andere zijde cij fers bekend over het teruglopen van handel en ekonomie en toen begon de regering langzamerhand in te zien, dat het er met ons land niet zo best voor stond als men het nog bij de Indie ning van de rijksbegroting had willen doen voorkomen. Het lijkt wel of dit kabinet ieder jaar omstreeks november situaties ontdekt, die tot min of meer paniekerige han delingen nopen, die ook noodzaken om gepropageerde progressieve voornemens wat af te remmen. Waarbij dus blijkt dat de praktijk harder is dan de leer. De nog steeds groeiende werkloosheid toont dit aan. De kunjunktuur is in een duidelijk dalende lijn. De deze zomer nog zo optimistische ramingen over de aardgasbron, die onze ekono mie wel op peil zou houden, moeten nu worden teruggenomen. De vakbewe ging, die drie procent reële loonsverbe tering eiste plus nog een stel verbe terde sekundaire voowaarden, moet haar eisen wel matigen om niet een stoot te geven tot nog meer werkloos heid. Het kabinet, eerst daarvan sterk af kerig, ziet nu in dat het bedrijfsleven wat meer armslag moet krijgen in- plaats van nog meer geplukt en dat er zelfs voor iedereen belastingverlaging moet komen om de bestedingen te hel pen verruimen zonder grote verhoging van loonkosten. Voor deze en andere maatregelen om de werkverruiming te bevorderen zal nu bijna 3500 miljoen gulden beschik baar worden gesteld, plus enige pro gressieve ideeën (voorlopig) moeten worden prijsgegeven. Het is nog zeer de vraag of de door de regering gedachte maatregelen voldoen de zullen blijken om de produktie te stimuleren, de werkloosheid tot een aanvaardbaar peil terug te dringen. Het is immers ook geen puur Nederlands probleem. We zijn hierbij sterk afhan kelijk van de situatie in de gehele we reld, waar het al niet veel beter, meest zelfs nog slechter is. AI moge dan de werkloosheid door de maatregelen wat worden teruggedrongen, de inflatie zal er niet door worden afgeremd. Da prijsstijgingen gaan zelfs in een snel ler tempo dan was voorzien en zullen hoger uitkomen dan was geraamd. De prijzen van grondstoffen tonen nog im mer een neiging tot stijgen. Al krijgen we dan door belastingverlaging wat meer geld te besteden, door de stijgen de prijzen zal de omzet nauwelijks verruimd kunnen worden. Dan zijn we nog even ver, na wel een deel van ons nationale inkomen inkomen kwijt te zijn geraakt. De enige troost blijft, dat we er in Ne derland nog niet het slechts aan toe zijn, mede dankzij onze gasvoorraad, die ons in staat stelt een stootje op te vangen. Maar dan moeten wel de ver wachtingen uitkomen, dat in de twee de helft van 1975 de akonomische si- tiatle in de wereld en dus de wereld handel weer zullen verbeteren, anders kunnen we het begrip welvaart wel langzamerhand gaan vergeten. Het uiterst natte najaar, dat de oogst van aardappelen, uien en gladioleribol- len dreigt te bederven, draagt daardoor ook al bij tot een verslechtering van de situatda Het is dan wel fnuikend voor ons gevoel van eigenwaarde, dat we het machtige leger van werklozen niet kunnen inzetten om bij dat oogs ten te helpen. De heren zijn er niet toe te verplichten, uiteraard ook lang niet allen toe in staat, maar een nationaal gevoel van hulp is er ook niet bij. En zo blijven we maar sociale welvaarts verschijnselen koesteren, terwijl de nood stijgt en we alle heil maar van de overheid blijven verwachten. Een overheid die in de klem van de ge beurtenissen zit en nauwelijks weet hoe zij zich daar, vooral politiek, uit kan draaien. Noodgedwongen moet er water bij de wijn worden gedaan. Op donderdag 14 november 1974 te 20.0 de gehc-el met belangstellenden gevulde te Soestdyk, met medewerking van de sen bas en Gert Muts orgel en piano, ee Dit concert werd op feestelijke wijze ingeleid door de gebroeders Brouwer. Zij lieten de glaszuivere fanfares van het „Retraite Francaise" van H. van Lijnschoten, door het kerkgebouw schallen. Na deze opening trad „Apollo" voor het voetlicht, uitgevoerd werden „Zum Credo", „Schlussgesang" en „P.s. 23", allen van Fr. Schubert. Deze werken werden goed uitgevoerd, waarbij zeker het Schlussgesang uitblonk. De bassolist Gert Hendriksen, vertolkte op goede wijze „An die muzik" van Schubert en „Die Grenadiere" van R. Schuman. Vervolgens werd het werk „Lob Got- tes" van A. van Othegraven door Apol lo, begeleid door de bekende organist Gert Muts, uitgevoerd. In dit werk 0 uur gaf het Mannenkoor „Apollo", in kerk van Maria Onbevlekt Ontvangen Gebr. Brouwer trompet, Gert Hendrik- u concert. kwamen de bassen en baritons sterk naar voren. De tenoren kwamen hier door wel eens in het gedrang waardoor de uitvoering iets grof aan deed. Hierna konden de aanwezigen weer ge nieten van de sublieme vertolking van „Sound the trompet" van H. Purcell en het „Andante" uit het trompetconcert van J. Haydn, gespeeld door de ge broeders Brouwer. Het zigeuner koor uit „Der Troubador" van G. Verdi en het soldatenkoor uit „Faust" van Ch. Gounod, waren de volende werken gebracht door „Apol lo", op sublieme wijze begeleid door Gert Muts. Vooral het soldatenkoor werd op stralende wijze vertolkt. De bassolist bracht hierna een drietal werken ten gehore. Het werk „Deep river" verkreeg hierin zeker de top. De gebroeders Brouwer verleenden medewerking aan het concert van het mannenkoor Apollo. Foto Herman van Dam Goede uitvoering. Hij werd begeleid door Gert Muts op de piano. De grootsheid van de trompet kwam weer naar voren door de geweldige uitvoering van „Summertime" van S. Gerswin en „Tonight" van L. Bern- stein. De gebroeders Brouwer kregen een groots applaus, hetgeen zij hono reerden met een prachtig toegift. Ten slotte zong „Apollo" nog een viertal werken met als slot „Ambrosianischer lobgesang" van E. Gebhardt. De ge broeders Brouwer speelden de trom petpartij en Gert Muts orgel. Bij het afsluiten van dit mooie concert kregen de uitvoerenden een uitbundig applaus, waarop „Apollo" als toegift zong het „Domine salvam fac" van A Giesen. Het geheel stond mder lei ding van de heer G. v. d. Schepop. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: dameshorloge, diverse honden, diverse sleutels, bril, paraplu, ring, dames fiets, kinderfietsje, brommer en een want. Betreffende deze voorwerpen kunnen op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, aan het politiebureau inlichtin gen worden verkregen. De algemene ledenvergadering van de vereniging De Soester Gemeenschap wordt maandag 25 november a.s. ge houden in De Open Hot De agenda vermeldt ondermeer de analyse an de kulturele sektor van de gemeentebe groting. Het raadslid de heer J. Visser van Progressief Soest zal zijn visie ge ven op een kultureel beleid en de rol van de Soester Gemeenschap.

Soester Courant | 1974 | | pagina 1