■■■■■RB Toneelgroep .Soester Applaus viert eerste lustrum REEHORST-Supermarkt 2, middelman LUXE KEUKENS schipper's I I - I Leuk succes voor Soester Orchideeënkwekers Om voor Sinterklaas te spelen hoeft u nog niet bemiddeld te zijn. 1) CKS EN tje 6555 Uitvoeringen in Vestzaktheater „De Schminkdoos" SPELERS Dokter Rip 25 jaar huisarts in Soest Reisbureau Gerth Poppenkast in Soest Nieuw netnummer voor Amersfoort 033 Dialezing voor leden „Zilver Tetra" Soestefbergsestraat 51B, t.o. busstation Telefoon 14071 ¥t»B BE FlJRMOEVm Zaii'ist onfeangen BEAUJGLAIS PRIMEUR A.C. - 7C 1974. Per fles5, VRUBAS en ZATERDAG AANBIEDINGEN Heel kilo magere BRAADLAPPEN stockts9,50 159 gram CERVELAAT WORSTI,09 2 potten PERZIKEN op zware siroop weggeefprijsje 1, 509 gram Van Delft KLEOTEKTAA! na98 Literfles CH0CO0RANK89 79 1/4 literfles SLAGROOM 1, Literpak halfvolle MELK nu72 Voorproefje van Sint Nicolaas Grote BANKETLETTER 100% roomboter, 450 gram, gsveit wij weg voor 25 VA kilo pracht STOOfPIEI98 500 gram gesneden en gewassen B0EREK00L 59 20 stuks grote MANDARIJNEN zonder pit2,^9 BRUSSELS LOF extra, per V2 kiloI,59 Grote aanvoer snijbloemen Kaschrysarcten - Rozen - Fresia's enz. Lindner Industrie breidt uit P.V.0. start met 37 puppyrettes „Friese tuinman'' trok volle zaal 56 aanrijdingen waarbij 6 zwaar gewonden in de maand oktober Vogeltentoonstelling in Verenigingsgebouw MET LAGE PRIJZEN TEGELS c» PLAVUIZEN SOEST I li I J) EDING Soester Courant van donderdag 21 november 1974 V«f Jaar geleden werd in Soest opgericht de toneelgroep ,,'t Vcenmasker". Geestelijke vader van deze groep was dc heer F. van Hooydonk. Hg verzamel de een twaalftal amateurspelers rond zich, die voornamelijk in de flats aan de Veenbesstraat woonden. Omdat de naam „Veenmasker" velen deed vermoeden dat de groep alleen speelde voor de leden van de vereniging De Veenbes, werd om verwarring te voorkomen de meer algemene naam genomen „Soester Applaus". De groep floreerde; menig toneelstuk, 8 in totaal, werden in de afgelopen jaren opgevoerd. Knallers waren de stukken: „Getrouwd of niet" en „En ik dan". Men trok er volle zalen mee. Het eerste lustrum gaat gevierd wor den met het stuk „Getrouwd of niet". Werden voorheen de uitvoeringen ge geven in De Rank, nu voor het eerst wordt dat gegeven in het gebouw Cre do aan de Julianalaan, dat voor deze (en alle volgende gelegenheden) de naam „De Schminkdoos" gaat krijgen. Van Hooydonk: „Vijf jaar geleden na men we ons stellig voor, als de groep reden van bestaan had, als de voor stellingen redelijk goed bezocht zouden worden, te zogen voor een eigen thea tertje, een „vestzaktheater". Naar onze mening toen en ook nu nog, behoort een plaats als Soest met zo'n 38.000 in woners, een eigen theatertje te heb- zen. Dat zie je overal". Helaas is dat echter nog niet verwe zenlijkt. Vijf jaar geleden al, sprak men van een cultureel centrum, annex toneelzaal of iets dergelijks. Nu is men nog even ver. Met alle waardering dat er veel, heel veel geld wordt uitgege ven voor sportaccomodaties vindt Vari Hooydonk toch dat de cultuur er maar marig afkomt. De groep plaatste enige maanden gele den een advertentie om een eigen on derkomen te vinden en dat heeft in zoverre succes gehad, dat er een zaal beschikbaar is, die gedurende de tijd dat de toneelgroep er zijn tenten op slaat, na^r eigen idee ingericht mag worden. Daardoor wordt het idee „vestzaktheater" zo goed mogelijk be naderd. De zaal Credo bij dc Julianakerk is be schikbaar en zal tijdens de voorstellin gen een metamorfose ondergaan; ande re wanden, sfeervolle versiering, be scheiden verlichting gezellige zitjes. Alles de naam „vestzaktheater De Schminkdoos" waardig. Er zullen- circa 120 zitplaatsen gecreëerd worden en dat aantal maakt het nodig meer voor stellingen te geven. Hoe gelukkig ook met deze oplossing, het blijft een noodoplossing. Indertijd was er even sprake van dat de oude City-bioscoop beschikbaar zou komen, maar te elfder ure kwam een koper opdagen en voor „Soester Applaus" ging het niet door. De groep bestaat vrijwel vanaf de op richting uit 12 man. Van Hooydonk is de oprichter en artistiek leider. In het stuk „Getrouwd of niet" spelen mee Marge van der Lans, Tamara van Hooydonk, Wil Penning, Co de Haan, Jan Elbertsen en Frans van Hooydonk. De regie is in handen van Betty Beijer; de decors zijn van Nick Elderman. Nu er beschikt kan borden over de zaal Credo, zullen meer uitvoeringen gegeven kunnen worden; andere stuk ken uit het repertoire, dat in april met een nieuw stuk wordt uitgebreid. Men hoopt daardoor ook wat ruimer in de financiën te komen omdat de groep geen donateürs heeft en de inkomsten geheel uit de voorstellingen moeten komen. Plannen bestaan om ook buiten Soest te gaan optreden en anderzijds groepen van buiten naar Soest te ha len. Men wil het toneelgebeuren opvij zelen; de afgelopen jaren hebben be wezen dat er belangstelling voor be staat. Intussen blijft men uitkijken naar een eigen theatertje, waarbij gehoopt wordt op het gereedkomen van het cultureel- centrum. „Daarin zijn wij tevreden met bijvoorbeeld de zolder of de kelder, met goede outillage voor zo'n 80 a 90 bezoekers", aldus de heer Van Hooy donk. Het eerste lustrum wordt gevierd op vrijdag 29 en zaterdag 30 november a.s. De voorstellingen beginnen om 20 uur. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij de VW en op de avond van de uitvoering aan de zaal. Bij de zaal is een grote parkeerplaats. TONEELGROEP „HET SOESTER APPLAUS" vraagt van iedere leeftijd, zowel hij als zij. Inl. 02155 - 15924 Op 14 december a.s. hoopt dokter J. C. Rip zijn zilveren jubileum te vieren als huisarts in Soest. Uit de grote patiënten- en vriendenkring hebben enige personen een comité van voorbereiding gevormd om deze 14e december voor de jubilaris tot een onvergetelijke dag te maken. Op die dag wordt hem een receptie aangeboden. Deze zai worden gehouden op 14 de cember a.s., van 15.30 tot 18.00 uur, in „De Rank". Tijdens deze receptie zal hem een feestgeschenk worden aange boden als blijvende herinnering. Bijdragen kunnen worden gestort op rekeningnummer 3599.45.996 bij de Ra bobank te Soest of op de postgiro re kening nr. 212775 van de Rabo-bank te Soest ten gunste van „Jubileum dok ter Rip". Het comité zou gaarne zien dat de bijdragen vóór 1 december a.s. gestort werden. Giften kunnen ook in een gesloten en veloppe afgegeven worden aan één van onderstaande adressen. J. v. d. Arend, Stationsweg 3. A. G. Hilhorst, Kerkpad N.Z. 28. D. Hoek stra, Driehoekweg 14. G. A. Neef, Foe- kenlaan 10. P. J. A. v. d. Werf-Struik, Driehoeksweg 4. H. N. van Wijk, Hil- debrandlaan 36. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 12683 Het is nog niet zo lang geleden dat Li- nette en Oscarine Weterings met hun poppentheater „Piccola" een voorstel ling gaven in het Artishockgebouw. Dit optreden was een geweldig sukses. Het is dan ook prettig nu een nieuwe voor stelling aan te kunnen kondigen. Zondag a.s. 24 nov. zullen Linette en Oscarine Weterings optreden in Arti- shook. Voor de pauze spelen ze „Pip- peloentje en de Manestraal" en na de pauze het Sinterklaasspél „Hoe Jan Klaassen door Piet gestraft werd". Het begint om drie uur. De toegangs prijs is 2,- en de limonade kost 0,25. Deze voorstelling is geschikt voor kin deren van 4 tot 12 jaar. Zondag 1 december is er geen poppen kast. In de nacht van 22 op 23 november 1974 zal het nieuwe netnummer voor het telefoonnet Amersfoort - 033 - in dienst worden gesteld. Degenen die het net Amersfoort nog via het oude netnummer trachten te bereiken zullen vanaf 23 november door middel van een berichtenauto- maat worden ingelicht over het nieuwe netnummer: 033. Voor de leden van de aquariumver eniging „Zilver Tetra" houdt de heer R. M. JL.- Ates uit Zaandam, op don derdag in het gebouw De Rank een le zing onder de titel: „De dierenwereld in de Noordzee". De bijeenkomst wordt besloten met een bespreking van het financieel verslag van de vereniging. Door omstandigheden is dat op de jaarvergadering achterwege gebleven. De avond begint om 20.00 uur. De ruim een jaar geleden in Soest geopende Orchideeën kwekerjj ..Boutigu» des Fleurs" nam voor het eerst deel aan de jaarlijkse bloemenvaktentoonstel- ling in Aalsmeer. De inzending werd bekroond met een bronzen medaille; een bijzonder leuk succes voor de beide kwekers de heren F. A. van Mil en P# Tammer. Een tekort aan produktiekapaciteit als gevolg van een 50% omzetstijging, dwingt Lindner Industrie B.V. te Soest- dijk tot uitbreiding over te gaan. Met het adviesbureau Dwars Hederik en Verhey te Amersfoort werd een plan voor de nog braak liggende 7000 m2 opgesteld en men is thans begon nen met de uitvoering van de eerste fase van 3400 m2 voor drukkerij en stamperij. Deze eerste fase moet sep tember 1975 gereed zijn. Het parkeerprobleem wordt opgelost door ruimte te maken op het ver zwaarde dak van de stamperij. Ter verbetering van de milieuveront reiniging (stank) werd o.a, de modern ste Duitse apparatuur besteld voor een naverbranding van de uitlaatgassen van de drukkerij, waardoor men nog ruim beneden de Duitse normen blijft. Door deze uitbreiding zal Lindner te zijner tijd ca. 40 medewerkers méér moeten aantrekken. De vorige week gehouden kennisma- ktngsavond heeft dc Soester Harmonie S'V.O. de aanmelding opgeleverd van 37 meisjes in de leeftijd van 9 tot en •net 12 jaar die opgeleid zullen worden in de groep „puppyrettes". Het is een succes waar de PVO-be- stuurders bijzonder mee ingenomen zijn, temeer daar, nu de eerste schapen over de dam zijn, ongetwijfeld meer aanmeldingen zullen volgen. Met de training van de 37 meisjes zal spoedig begonnen worden; zaalruimte is beschikbaar gekomen dankzij me- van de sportstichting. De meisjes worden ingedeeld in vier groe pen en worden per groep uitgerust met tamboerijnen, een ritmisch (hout) in strument, een vaandel en een pompoen. De training wordt verzorgd door de majorettes Astrid van der Graaf, Christa Kok, Loes Klein en Ans Nee ter. De algehele leiding komt bij me vrouw G. Verlaan. Ook het tamboerkorps staat binnen kort een grote aanwas te wachten, door de aanmelding van een compleet korps dat aansluiting zoekt bij FVO. Eind 1974 belooft een waar „keerpunt" te worden in de reeds 75 jaren be staande harmonie. Het gemak dient de mens. lffill©(P|p( Gure najaarsstormen, blaaspijpje, prijsverhogingen. Het wordt .'i; ons niet makkelijk gemaakt. Wij proberen echter door aan- nemelijke prijzen en handige mee- neemverpakking het afhalen van kleine snacks tot komplete diners ;i; evt. vergezeld door wijn te propa- geren. Thuis genieten van heerlijk eten en drinken. 10 korting op onze prijzen en boven de 75,- een fles wijn kado. Voor bestellingen 02155-17224 Restaurant De Korte Duinèn Birkstraat 108 Soest FREDJEE B.V. De Friese tuinman, door de voorzitster van 't Nut aangekondigd als de „ecolo gische cabaretier", de heer Louis G. Ie Roy, trok een volle zaal. Zeker drie honderd belangstellenden woonden zgn dia-lezing bg. Voor de pauze wist Le Roy zijn toe hoorders te boeien met ondermeer veel dia's van de franse model-stadswijk „La grande Borne". Huiveringwekken de kleurige steenmassa's, waar soms een boom op een voetstuk geplaatst werd, maar dan letterlijk. Na de pauze werd Le Roy echt de „Billy Graham van het onkruid" zoals hij zichzelf genoemd had. „De wereld is een etalage en wij zijn er deelne mers in"; „naaktloperij in dit klimaat, onzin"; „ik interesseer me nauwelijks voor planten", waren enige van zijn vele uitspraken, die van de „twee en een half uur zitten", geen straf maak ten. Een ongekend boeiende avond, waar 't Nut veel eer mee ingelegd heeft. Gedurende de maand oktober vonden binnen de gemeentegrenzen 56 aanrij dingen plaats, waarbij 6 personen zwa re verwondingen opliepen en 12 licht gewonden vielen. 23 voertuigen werden zwaar beschadigd en 33 liepen lichte schade op. In totaal waren 157 personen bij deze aanrijdingen betrokken. Daarvan wa ren er 4 tussen de zes en tien jaar oud; 3 elf tot vijftien jaar; 23 zestien tot twintig jaar; 55 eenentwintig tot veertig jaar; 33 eenenveertig tot vijf enzestig en 3 ouder dan zesenzestig jaar. 15 van de aanrijdingen waren een ge volg van geen voorrang verlenen; 5 gebeurden er in een file; 4 door on achtzaamheid bij het wegrijden; 2 ten gevolge van slippen; 7 in verband met doorrijden; 4 door plotseling verande ren van richting; 2 in verband met niet rechtshouden; 1 verkeerd inhalen. 1 drankverbruik; 1 oversteken; 1 spe len op de rijbaan; 1 bocht te ruim ge nomen; 1 onvoorzichtig keren en 10 andere oorzaken. In de stand van 12 m2 werden 500 losse orchideeën en 150 orchidee-plan ten verwerkt. De opbouw was naar een idee van- de arrangeurs Han Buy- tendorp van Boutique des Fleurs en van de Hilversummer Kees van Dijk. De tentoonstelling die van 7 tot en met 10 november gehouden werd, trok 50.000 bezoekers uit binnen- en buiten land. Buiten de bekroning met\ de bronzen medaille leverde de expositie de beide Soester kwekers ook een aan- De inzending van Boutique des Fleur* op de internationale bloemententoon stelling te Aalsmeer, waarmee een bronzen medaille werd behaald. tal orders van buitenlandse huizen op. De. tentoonstelling wordt jaarlijkse ge organiseerd door de Koninklijke Maat schappij voor Plant- en Tuinbouw kunde. In de „Shop in de shop" van Middelman vindt u tal loze kadosuggescies waarmee u 'n heerlijk avondje kunt bereiden. Voor prijsjes die 't écht gezellig houden. Zomaar kleine neerzet beestjes tot en met funktionele sfeermakers als vazen, lampjes en kalenders, 't Gaat om het idee en om 't gebaar. En wat dat betreft voelt u zich altijd goed bemiddeld bij Mid delman. (dlrekt aan da grote weg Soest/Amersfoort) v. Lenneplaan 73 SOEST tel. 02155-15812 k Morgen, vrgdag 22 november, zaterdag 23 en zondag 24, wordt de jaarlijkse vogeltentoonstelling gehouden van de vereniging „Soester Vogelvrienden". Het is de 22ste expositie van de vereniging sinds haar oprichting in 1952. Dit jaar worden 450 vogels aange voerd, waaronder 100 in de verkoop klasse. Deze 100 zijn te koop en kun nen tijdens de -tentoonstelling meege nomen worden, De andere 350 vogels worden daags voor de opening ge keurd door een landelijke jury, be staande uit de heren W. D. H. Spijker uit Hilversum, B. G. Tijsmana uit Amsterdam, K. Michels uit Nijmegen en W. Beekman uit Rotterdam. Zij keuren kanaries, de tropen, de gras parkieten en de bastaarden. Er is een grote verscheidenheid van vogels te zien; we noemen de roodoor-bulbul, de kata-bulbul, de grone kardinaal, de roodkuif-kardinaal, blauwe glans spreeuwen, oranje wevers en diverse soorten fazanten. Het is een grotere tentoonstelling dan andere jaren dank zij de medewerking van de leden. Ook dit jaar zullen weer diverse scho len de expositie bezoeken. Alle lagere scholen werden uitgenodigd en die uit nodiging werd in dank aanvaard door St. Josephschool, de Bonifaciusschool en de St. Theresiaschooi terwijl ook het Van Arkelinstituut met een aan tal leerlingen zal komen. De officiële opening is morgenavond om acht uur en zal verricht worden door de mede-oprichter van de vereniging, de heer J. Bos uit Doorn. De openings uren zijn vrijdagavond (na de opening) tot 22 uur; zaterdag van 10 uur 's mor gens tot 22 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Tijdens de tentoonstelling wor den loten verkocht waarvan de trek king is op zondagmiddag om 16 uur; een uur voor de sluiting. Voor de inrichting zorgde, met behulp van vele leden, de tentoonstellingscom missie bestaande uit de heren H. M. van Doorn, C. de Goede, J. Liefart, J. v. d. Pol en A. Versteeg, terwijl de jeugdleden de eigen expositiehoek op zette. Er wordt een kleine toegangsprijs ge heven en kinderen tot en met 12 jaar hebben onder geleide vrijè f I HOUT-EN TR/PLEXHANDEL BV INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.), TELEFOON 02155 10304 Volop parkeerruimte Onk zaterdags open 10-5 uur.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3