Gospelgroup „The Messengers" in Petrus en Pauluskerk van de Gemeentehof M Meubelfabriek Oisterwijk i Torenspits Soest-Zuid hersteld A. van der Weerd Voorzitter Europees Parlement in Soest Aantrekkelijk relatiegeschenk Klanten betaalden niet Nederlandse Cantorij concerteert in Oude Kerk op 23 november Alcohol-controle Puem-paal gesneuveld Sigaretten zonder Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Noodwinkel in Overhees Geldlening voor sport velden te Soesterberg Hondenbezitters misbruiken speelterrein Officiële opening nieuwe school Van Arkel Instituut BURGERLIJKE STAND KLOKKEN KLOKKEN KLOKKEN Horleger Juwelier Optiek Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 Soester Courant van donderdag 21 november 1974 Op uitnodiging van de afdeling Soest/ Soesterberg van de WD spreekt van avond, donderdag 21 november, in de zaal bij de Emmakerk aan de Regen- tesselaan, de voorzitter van het Euro pees Parlement en lid van de Tweede Kamer, mr. dr. C. Berkhouwer. Zijn onderwerp is: „Europa waarheen?" De avond begint om precies 20.00 uur. De toegang is vrij. Op de Hollander moppen-rage, die eind 1968, begin 1969 in België heerste kwam een Nederlands antwoord met een lawine Belgenmoppen. Dat ant woord kwam eerst in 1972. Op dat mo ment was reeds dc dertigste druk uit van het hoekje van de Belg, Walter van den Broeck; ,,1 cola met 6 rietjes": de verzameling van enige tientallen moppen over onze „zuinigheid". Bij de eerst druk merkte de schrijver, verzamelaar, op: Dit boekje is niet in de eerste plaats bedoeld om u een kwartiertje lachkrampen te bezorgen. Ik achtte het nuttig, nu er toch te pas en te onpas over Kulturele Integratie tussen noord en zuid wordt geranskald, de Nederlander te tonen wat zijn toe komstige Kuituurpartner zoal over hem vertelt". Dat boekje is rtog steeds actueel, want in april van dit jaar verscheen de 31 ste druk. Daarom is het, bij de nadering van de jaarwisseling, een aardige gedachte van boekhandel Van de Ven, dit boekje aan te bevelen als relatiegeschenk. Te wei nig nog wordt gedacht aan een boek als attentie: bijna altijd wordt gezocht naar iets in de consumptieve sfeer. Toch is een boek meer een blijvend geschenk, waarvan men zich, ook na jaren, de goede gever herinnert. „Een blijvend geschenk, voor relatief weinig geld", om in de trant van het boekje te blijven,maar wel een „leuk" ge schenk. Snackbarhouder A. H. aan de Birk- straat meldde de politie dat drie klan ten na gegeten te hebben vertrokken waren zonder te betalen. Zij reden in een Mercedes, waarvan het kenteken nummer genoteerd werd. Aan de hand daarvan kon worden vastgesteld dat zij vermoedelijk afkomstig waren uit Luttelgeest. oi i TV- kasten -'❖slaapkamer *bankstellen ❖wandkasten *dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26-28 (bij afslag Nieuwegein E36), tel.030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel.020-233917.Ma t/m za 9-18 uur. jl Donderdag tot 21.30 uur. Morgen, vrijdag 22 november, aanvang 20.30 uur. geeft de Gospelgroup „The Messengers" een (uitgesteld) jubileum concert in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. De groep is opgericht in oktober 1968. Aanvankelijk was de belangstelling niet erg bemoedigend, maar gaandeweg traden meer en meer zangeressen en zangers toe. In de loop der jaren is het ledenbestand practisch constant ge bleven op ongeveer vijftig leden. Na korte tijd werd de behoefte gevoeld aan een instrumentale begeleiding het geen leidde tot een combo bestaane uit piano, orgel, guitaar en slagwerk. In de loop der jaren is een repertoire opge bouwd van circa 80 liederen. Hierbij heeft men zich niet beperkt tot gospel- songs en negrospirituals. Ook moderne liederen zijn nu opgenomen waarvan verschillende in het Nederlands, Frans, modern Hebreeuws en Russisch. Ge poogd wordt het repertoire verder uit te breiden met folkloristisch religieuse liederen in andere talen. Het koor is interkerkelijk en treedt op voor kerken van alle gezindten. Tij dens zijn bestaan werd het koor ge middeld tweemaal per maand uitge nodigd om in een Eredienst op te tre den. Daarnaast werden een tweetal radio-opnamen en een televisie-opname gemaakt. Voorts bestaat er een lang speelplaat. De invitaties om in kerken op te tre den blijven komen en alle leden hopen met hetzelfde enthoyisasme te kunnen blijven optreden. Natuurlijk zijn er wensen. Hoewel de bezetting redelijk is, blijft er altijd een behoefte bestaan aan tenoren en bas sen. Het koor repeteert één avond per week en wel op dinsdag, te 20.00 uur, „The Messengers", morgenavond in de Petrus en Pauluskerk. ter viering van het eerste lustrum. in de zaal Credo van de Julianakerk, Julianalaan te Soest. Aspirant zangers kunnen geheel vrij blijvend repetities bijwonen. Voor na dere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer G. Ristjouw, Julianalaan 14, Soest (02155 - 17173). De zakelijke leiding is in handen van de heer B. Overbeek, Dr. De Voslaan 8, Soest (02155-15578). Het concert van de maand in de Oude; Kerk te Soest zal plaats hebben op zaterdag 23 november a.s. Uitvoeren den zijn koor en orkest van de Mu- ziekkring de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Op het programma staan twee werken van Jos. Haydn, die het aanhoren meer dan waard zijn. Ten eerste het prach tige concert voor 2 hoorns en orkest in Es gr.t., met als solisten de hoornisten Jaap Verhaar en Hans Smit. Ten tweede de z.g. Mariazeller Messe, door Haydn gecomponeerd in opdracht van een vriend, voor de beroemde bede vaartkerk Mariazell in Stiermarken. Het is een bijzonder feestelijke mis, met trompetten en pauken in het or kest. Het koor heeft uiteraard hierin een groot aandeel, maar er zijn ook fraaie soli (sopraan en tenor) en so listenensembles te beluisteren. De so listen zijn Christine Jansen, sopraan; Ans van Dam, alt; Piet Veldman, te nor; Patrick Kool, bas. Verder zal de cantor-organist van de Oude Kerk, Jan Jansen, op zijn clave- cimbel de partita in e kl. t. van J. S. Bach ten gehore brengen. Aanvang 8.15 uur. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een landelijke verkeerscontrole gehouden op alcoholgebruik. In Soest werden twee posten uitgezet; één op de Birkstraat bij het benzinestation van Avia, en één op de Amersfoortsestraat te Soesterberg bij het woningcomplex Belang". In totaal werden 340 voertuigen aangehouden. Er werden vier ademtesten uitgevoerd en dat had tot gevolg dat er twee rijverboden moesten worden opgelegd. Wel werden 15 andere overtredingen geconstateerd, zoals ongelijke verlichting, geen rij bewijs enz. Daarvan werden p.v.'s op gemaakt. Opvallend was dat veel da mes de personenauto's bestuurden. Dc torenspits van de R.K. Kerk te Soest-Zuid, na de restauratie. Chauffeur B. de W. (31) uit Zaandam kwam bij de politie melden dat hij bij het achteruit rijden in de F. C. Kuy- perstraat tegen een PUEM-paal was terecht gekomen. Mevrouw S. wonende aan de Dr. Ru- pertlaan, waarschuwde de politie dat uit een sigarettenautomaat bij een win kel aan de Koninginnelaan pakjes siga retten konden worden gehaald, zonder betaling. De automaat was defect. Om dat de eigenaar niet aanwezig was. ontfermde de politie zich over de zeven pakje die nog in het apparaat zaten. Toch is de toren nog niet zo oud. Vlak voor de laatste wereldoorlog kwam dit bakstenen kerkgebouw tot stand (1939). De toren was onlangs na 35 jaar hard toe aan een onderhoudsbeurt, die voor al na de stormen van 1972 en 1973 ur genter werd. Er bleken stukken van de vorsthoeken afgeslagen, de warmge- bakken leien begonnen steeds verder te verzakken. Intussen heeft het kerk bestuur de toren moeten laten restau reren. En als u thans de spits een blik gunt ziet U een opgeknapte toren met rode eternieten leien. Hij kan er weer jaren tegen, maar het hoeft wel bijna ƒ20.000,- gekost. Het geld is nog niet bijeen, vandaar dat het kerkbestuur in de Soester Cou rant een oproep wil doen haar een bijdrage in de kosten van een stukje Soest. Gironr. 424982, ter name van Het Kerkbestuur, Parochie H. Familie, Soest-Zuid, Men verzoekt ons opname van het vol gende: Wie vanaf de Soester Engh rijn blik richt naar Soest-Zuid, riet in het „dal" Soest-Zuid een toren oprijzen. Geen hoge toren, maar wel een mar kant punt in het dorpsgezicht. Niet al leen van veraf, maar ook van dichtbij bepaalt deze toren van de R.K. Kerk van de parochie H. Familie het dorps beeld. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de Stichting Eigen Woningberit te Soest op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke, Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de woningwet, vergunning te verlenen, ten behoeve van het bouwen van 80 wo ningen op het perceel, gelegen in het bestemmingsplan „Overhees". kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nummers 6330, 6332 en 6445, alle gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van. zijn gemeente voornemens zijn aan J. H. H. Kwak, Soesterbergsestraat 51c, te Soest op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een vergaderzaal op het perceel, gele gen aan St. Theresiastraat 18. kada straal bekend gemeente Soest, sectie H. nummer 9813. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. W. M. van Sijl, Plasweg 37 te Soest op rijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van uitbreiden van een woon huis op het perceel, gelegen aan Plas weg 37. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. nummer 3892. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan A. van Hornsveld, Soesterbergsestraat 23 te Soest op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis op een perceel grond, gelegen aan de Anna Paulownalaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 8972. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. Dé burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan M. J. Keijzer, St. Wiilibrordusstraat 11 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het aanbouwen van een berging met bloemenkas op het perceel, gelegen aan St. Wiilibrordus straat 11, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3364. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van. Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan W. M. Bron, Buys Ballotlaan 3 te Soes terberg op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een bovenwoning op het perceel, gelegen aan de Buys Ballotlaan 3 te Soester berg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2980. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan H. A. Lok, Soesterbergsestraat 101, te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan Soesterbergsestraat 101, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C, num mer 3335. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. Mets, Korte Brinkweg 57 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op het perceel, gelegen aan Anna Paulownalaan 7, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, num mer 6169. Alvorens een definitieve beslissing ger nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. C. Jansen, Schaepmanstraat 7 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het aanbouwen van een bijkeuken op het perceel, gelegen aan Schaepmanstraat 7, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 8101 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van rijn gemeente voornemens zijn aan H. F. Mulder, Dr. s'-Jacobstraat 14, te Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Dr. s'-Jacobstraat 14, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D, num mer 2930. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghcbben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 november 1974, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 20 november 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat vanaf heden gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt en algemeen tegen betaling der kosten is beschikbaar gesteld. „De verordening op het beheer eii het gebruik van de algemene begraaf plaats, gelegen aan de Veldweg te Soest". Deze verordening treedt in werking op 1 januari 1975. Soest, 20 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend, dat het Algemeen Bestuur van het Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Ne derland een vergadering belegt op vrij dag 29 november 1974, om 14.30 uur in het Slot te Zeist (zaal I). Soest, 20 november 1974. De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in de ar tikelen 135 en 138 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, ma ken bekend, dat hun college heeft be sloten alle vóór de reconstructie in 1974 van het Kerkpad verleende ont heffingen tot het berijden van het Kerkpad met motorrijtuigen in te trek ken. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's-Graven ha ge, de Koniklijke Nederlandse Motorrijders- vereniging te Arnhem en aan gedepu teerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 20 november 1974. Burgemeester en wethouders De burgemeester. Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, II. Borreman. Goedkeuring onttrekking gedeelte Post weg aan het openbaar verkeer. Burgemeester en wethouders van Soest, brengen hiermede, zulks ter voldoening aan artikel 12, lid 2, van de Wegenwet ter openbare kennis, dat het college van gedeputeerde staten dezer provin cie het besluit van dé raad dezer ge meente van 29 augustus 1974. afdeling I, nummer 6631. tot onttrekking van een gedeelte van de Postweg, gelegen tussen de Lt. Koppenlaan en Rijksweg 223 aan het openbaar verkeer, heeft goedgekeurd. Van de beslissing van gedeputeerde staten staat voor iedere belanghebben de uiterlijk tot op de dertigste dag, na dagtekening van deze bekendmaking beroep open bij Hare Majesteit de Ko ningin. Het beroepschrift, dat moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, behoort te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin der pro vincie Utrecht, te Utrecht. Soest, 20 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest delen mede, dat tot 1 januari 1975 zich gegadigden kunnen aanmelden voor een vestiging van een noodwinkel (su permarkt) in de wijk Overhees. In de loop van 1975 zullen ongeveer 500 woningen gereed komen. Het ligt in de bedoeling bij de verdere realise ring van het plan Ovehees een defini tief buurtcentrum te stichten. De exploitant van de noodwinkel zal ook in aanmerking komen voor de vestiging in het definitieve centrum. Plaatselijke kandidaten zullen bij de selectie voorkeur hebben. Met een looptijd van 25 jaren, tegen de koers 100 en een rente van 113/8% kan de gemeente 1.474.000 gulden lenen van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. De lening is bestemd voor: 945.000 gul den voor de aanleg van een sportvel dencomplex aan de Sterrenbergweg te Soesterberg; 35.000 gulden voor inrich ting van wasruimten in kleedgebouwen op sporttereinen; 233.000 gulden voor het treffen van diverse voorzieningen aan woningwetwoningen; 186.000 gul den voor het vernieuwen van bedra ding in diverse complexen woningwet woningen en 55.000 gulden voor de uitbreiding van de telefooncentrale in het gemeentehuis. Door de opheffing van de korfbalver eniging „De Meteoren" kwam het sportterrein aan de Staringlaan zonder vaste bespeler te zitten. Dit was voor het bestuur van de sportstichting aan leiding by w\jze van proef de hekken van dit sportterrein open te zetten, zo dat kinderen uit de buurt er onver wachts een uitstekend speelterrein heb ben bfj gekregen. Het bestuur van de sportstichting be sloot dit, in het vertrouwen dat de jeugd en de ouderen dit zodanig zullen weten te waarderen dat de accomoda- tie niet zal worden beschadigd of ver vuild. De afgelopen week heeft dit voor wat betreft de jeugd nog niet tot teleur stelling geleid. Helaas moet echter gekonstateerd wor den dat door omwonenden dit terrein ook gebruikt wordt als uitlaatplaats voor honden. Wat het resultaat van dit uitlaten kan betekenen voor de daar spelende jeugd behoeft geen nadere aanduiding. Het is wel aanleiding nog eens dringend een beroep te doen op de ouderen om de sportterreinen niet te gebruiken als hondentoilet. A.s. woensdag 27 november a.s. wordt de nieuw gebouwde zevenklassige school bij het Van Arkel instituut offi cieel geopend. De school bevat naast de zeven les lokalen (vijf beneden, twee op de bovenverdieping) een grote gemeen schapsruimte met podium en een turn zaal. De speelplaats heeft een praat- kuil. Het. gebouw is ontworpen door de ar chitect C. Slager uit Ermelo en met de inrichtingskosten is een bedrag van 2V2 miljoen mee gemoeid geweest. De school is net als alle andere geboüwen op het terrein, rechtstreeks aangesloten op de brandweercentrale. GEBOREN: Irene Alletta Maria, dochter van W. T« J. Spijker en W. C. M. Hilgevoord. Monique, dochter van P. E. Steketee en D. Louwerse. Frank zoon van D. Wielinga en J. Jansen. Joep, zoon van A. H. J. F. Berghuis en E. M. Bijnsdorp. Annemarie, dochter van T. J. A. Janus en C. N. Roggeveen. Claudia Maria Alberdina, dochter van C. H. Manten en A. H. W. Olthof. Peter, zoon van M. Ruizendaal en C. van Brummelen. Cindy, dochter van P. M. J. L. Dircks en C. L. M. Crins. ONDERTROUWD: Robert Stephan Theodoor Nijhuis en Petronella Johanna Everarda Verhoef. Jan Gerrit van de Meeberg en Stijntje van der Veer. Wiebe Bu- walda en Anja Evers. GEHUWD Timotheus Johannes Majoor en Marijke Maria Vrakking. Johannes Jacobus Vrakking en Wilhelmina Maria van Rossenberg. Rudolf Walter van Arn hem en Maria Johanna Coorens. Noël Frangois Daniël Dupas en Agnes Gertrudis Maria Rijners. Lucas Jo- zeph Maria Holleman en Anita Gerar- da Johanna Bron. OVERLEDEN: Margaretha Timmermans, weduwe van H. de Zoete. Henri Regnard Tresfon, echtgenoot van E. Howes. Adriana Cornelia Apolonia Vos, echtgenote van J. Tolboom. Luigi Rigutto. Jaco bus Antonius Maria Hoving, echtge noot van W. B. M. Richters. Eja Cornelia Tukker, echtgenote van J. C, van Essen. Hendrina van Alten, echtgenote van J. W. BÖnker. Hele- na Johanna Hendrika Beijerbergen van Henegouwen, weduwe van L. Zeilstra. Teuntje van Boeijen. weduwe van J. C. P. H. Schram. Dirk Soek, echt genoot van H. van Velzen. GROTE SORTERING zowel MODERN als KLASSIEK WEKKERS - FANTASIEWEKKERS REISWEKKERS - ELECTRISCHE WEKKERS - BATTERIJWEKKERS RADIOWEKKERS KEUKENKLOKKEN - BARO METERS - HYGROMETERS THERMOMETERS Enorme sortering ZILVEREN sieraden o.a. ARMBANDEN - Ringen - Hangers - Colliers enz. JUNGHANS - KIENZLE MAUTHE - WUBA SOESTERBERGSE- il '1 STRAAT 26 WH TELEFOON 12982 SOEST flLSÜ

Soester Courant | 1974 | | pagina 5