Sint Nicolaas puzzel met geldprijzen TRSS® JEANSSHOP w t AUDIO CHASSIS SCHADE? vijf waardebonnen van tien gulden ESS0 SOVICENTER Gebr.VajiKooijb,v. feS" EGvStTIfN Peters bv "l Het oog gericht op Russische vrienden 2 Wielrijdsters botsten Weer mistlampen ontvreemd 3 verdrachte Baarnaars aangehouden Snelheidscontrole Auto uit garage gestolen Amerrikaan ontsnapt aan verdrinkingsdood Aanspanning in botsing met auto Bromfiets aangereden Overjas ontvreemd Inbraak opgelost Inbraak AUTOBANDEN halen en 3 BETALEN Auto uit verkeer 5 Turken aangehouden Ringenoldus b.v. S0ESTERBERG Nieuwe pastor hervormde gemeente Rijverbod Oh Nederland, hoe gevoelig is uw oog. Sent niet minder. 1 FERGUSON Prijs 2745,- - Tijdelijk slechts 2198,- Geven voor leven KERKSTRAAT 3 - SOEST TELEFOON 02155-15677 (naast de Oude Kerk) met hotel v. d. brink ja, mijnheer wij hebben ook het touristenmenu ja mijnheer de prijs is ƒ9,50 inclusief u sprak met 12706 tot ziens mijnheer Twee avonden in ,.De Drie Eiken" Kerstzangsamenkomst Gouden sierraden gestolen Brandweer Tel. 13333 1 SOESTEBBERGSESTRAAT 122 IN SOEST Huize „De groene Eekhoorn" Soester Courant van donderdag 28 november 1974 12081, Niemand neemt meer veel notitie van generaal Idi Amin, de diktator van het kleine Oeganda in oost-Afrika. De man heeft zich eerst een kwalijke reputatie verworven door op een uiterst bloedige manier zijn tegenstanders uit te roeien. Daarna haalde hij meermalen de ru briek onzin met vreemde schrijfsels aan de koningin van Engeland, het en gageren van Stichtse doedelzakspelers voor zijn lijfwacht en vreemde opmer kingen over joden. De vraag of hij geestelijk wel helemaal in orde was kon men meermalen horen stellen zon der dat er prompt een ontkennend ant woord op kwam. Nu komen er berichten over muiterijen in het Oegandese leger met daarop vol gend meldingen dat allerlei figuren te genwoordig niet meer gezien worden. Dit geldt onder andere van generaal Baker Tretre, die tevoren bekend stond als Amins opperbeul en verantwoorde lijk werd gesteld voor het inderdaad letterlijk vernietigen van tegenstanders van de diktator. Men kan er rustig van overtuigd zijn dat dit keer waarschijn lijk een poging om Amin ten val te brengen is mislukt - of dat deze dit alleen maar vermoedde. Maar op een gegeven moment moet er aan zijn bloe dig bewind een eind komen, dat lijkt wel zeker. Oeganda's buurlanden - Henija, Zaire, Soedan en Tanzania - kijken overigens met bezorgdheid naar wat zich in Amins rijkje afspeelt. In de eerste pe riode van zijn regiem schaarde hij zich geheel en al achter de Arabische lan den. De meeste Arabische staten had den daarvan al gauw genoeg, maar Llbije bleef nog lang Amin hulp ver lenen, vooral met geld maar bovendien met wapens Ook. daaraan is inmiddels een eind gekomen, want niemand schijnt lang met de generaal te kunnen opschieten. Behalve dan de Russen. Die zijn inder daad bijzonder gul met hun hulp, voor al militair. En eerbetoon wordt hem ook van harte verleend: Amin is uit genodigd voor een staatsbezoek aan Moskou. Maar in de buurlanden ge looft niemand dat het Kremlin zo dwaas is al te veel levenskans toe te denken aan het terreurbewind van Amin. En de enige konklusie die dan overblijft is dat de Russen Amin al leen paaien om zich in een positie te werken waardoor ze van het begin af aan een stevige vinger in de pap heb ben bij de opvolgers van Amin. Vandaar dat grote aantallen militairen ln Tsjechosiowakije en de Sowjet-Unie een gedegen opleiding krijgen. Daarbij wordt de politieke ir.doktrinatie niet vergeten. Uit het officierskorps - dat is wel zeker - zullen de mannen voort komen die Amin verjagen. Moskou zorgt er vast voor dat het mannen zul len zijn met een fel anti-Westerse op vatting. Bovendien, zo wordt nu al ge merkt, zijn ze even verbeten tegen de Chinezen, wat in deze streek niet zon der betekenis is. De Chinese volksrepubliek is aktdef met allerlei soorten hulp op soms grote schaak (de spoorweg naar Zambia bij voorbeeld) zonder veel politieke beïn vloeding wat de Chinezen nogal popu lair heeft gemaakt in oost-Afrika. De Russen zijn vooral door het toedoen van deze rustige, zich nergens in men gende maar wel vlijtig werkende Chi nezen in een positie gemanoeuvreerd dat ze in geen oost-Arikaans land veel Invloed hebben, behalve dan Somalië maar dat ligt in een uithoek en is ver der op zijn hoogst een beetje van stra tegische betekenis. Via het doldrieste en tot tijdelijkheid gedoemde bewind van Amin kunnen ze proberen een sterke positie in dit deel van Afrika te verwerven. KANTMAN. Op de Albert Cuyplaan viel de 13- jarige Sabine B. met haar fiets. Zij liep daarbij een lichte hersenschudding op en werd per ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Sabine reed naast haar vriendin Sonja L. die tegen haar opreed bij de krui sing met de Talmalaan. Daar wilde Sonja linksaf, terwijl Sabine recht door reed. Chauffeur S. C. H. (36) deed aangifte van diefstal van twee mistlampen van zijn vrachtwagen, die hij geparkeerd had aan de Parallelweg. De schade be draagt 250 gulden. Vorig weekend wer den van een andere vrachtwagen, die daar ook geparkeerd werd, vier mist lampen gestolen. Op de Eikenhorstweg werden aange houden de 27-jarige opkoper J. E., de 20-jarige leerling maatschappijk wer ker G. J. van D. en de 28-jarige sloper F. A. J. T. alle drie uit Baarn afkom stig. Ze waren even te voren in het nachtelijk duister gesignaleerd op het Soester industrieterrein, dat zij met hun auto doorkruisten. Geheel goedschiks gingen zij niet mee naar het politiebureau, maar nadat enige politie-assistentie was aangerukt, was dat snel voor elkaar. Een aanne melijke verklaring voor hun verblijf in Soest hadden zij niet en in afwach ting van een verder onderzoek werden zij ingesloten. In hun auto werd een nieuw telefoontoestel aangetroffen. De politie stelt een onderzoek aan de her komst in. Gedurende drie uren werd maandag middag op de Torenstraat snelheids controle gehouden. De radarapparatuur registreerde in dat tijdbestek 53 over treders van de maximumsnelheid. De eigenaars van de voertuigen krijgen het proces-verbaal thuisgezonden. Uit de garage bij de woning van de heer P. aan het Nassauplantsoen, werd vorige week tussen woensdag en zater dag, een personenauto, merk Chrysler, met het nummer 81 - 98 SV, gestolen. De heer P. was drie dagen afwezig en miste zaterdagmorgen zijn voertuig. De 29-jarige Amerikaanse toerist R. C. S. ontsnapte door snel ingrijpen van Bg gelegenheid van St. Nicolaas stellen wjj voor de inzenders van goede oplossingen beschikbaar. Deze waardebonnen kunnen worden besteed bg onze adverteerders. Bg meerdere goede oplossingen beslist het lot. Inzending van oplossingen kan geschieden tot uiterlgk maandag 2 december a.s., des middags 12 uur, aan ons re- daktiekantoor Van Weedestraat 29, of door toezending per post via het postbusnummer 57. De inzendingen moeten voorzien zgn van een duidelgkc vermelding van naam en adres. De winnaars of winnaressen zullen in ons blad van donderdag 5 december worden bekendgemaakt, terwijl de waar debonnen per post aan hen zullen worden afgezonden. DE SPECIALIST IN JEANSKLEDING ZEILJOPPERS vanaf 69.50 PARKA'S vanaf ƒ55,— i— OVERHEMDEN in de allernieuwste druks vanaf ƒ32,50 PULLOVERS VESTEN CORDUROY PANTALONS in smalle en brede rib vanaf ƒ34,50 Bgpassende BLAZERS in brede rib G ALLEN K AMPPELS WEG HOEK SOESTERBERGSESTRAAT ■SOEST" Een aanspanning, die mee zou lopen in de stoet van Sint Nicolaas, is voor het formeren van de optocht in botsing gekomen met een personenauto. Dat gebeurde op de splitsing Bonifacius- straat en St. WLllibrordustraat, waar de „voerman", J. L. (41) uit Soest de personenauto, bestuurd door M. J. van K. (19) niet zag aankomen. Het paard werd licht gewond aan zijn achterbeen; de schade viel mee. Evenwel weigerde het later, toen de stoet met Sint Nico laas op weg ging, toch mee te lopen. Op de kruising Talmalaan-Alb. Cuyp laan werd de 16-jarige scholier Henk D. aangereden toen hij geen voorrang gaf aan de personenauto, bestuurd door mevrouw A. M. van D.-van der H. (59). Met onbekend letsel werd hij per am- belance naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. Mevrouw Van D. stopte met haar auto bij de kruising op de Talmalaan om een auto voorrang te geven, die voor haar van rechts kwam. Toen zij op trok bleek achter de auto Henk D. te rijden, die verzuimde te stoppen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Naam van de inzender(ster) Adres en plaatsnaam HORIZONTAAL: 1. kleutervoeding; 4. moesplant; 8. stukjes geroosterd vlees aan stokjes; 9. muze; 11. halfedelsteen; 12. akelige; 13. vreemde munt; 14. voorwerp; 16. mi rakel; 19. bestuurder; 21. plaats in Gel derland; 22. zoals de akten getuigen (lat. afk.); 23. gierigaard; 25. jongens naam; 26. water in Friesland; 28. laatst leden (afk); 30. precies; 32. meisjes naam; 33. behoeftig; 34. elasticiteit; 35. staatsbedrijf (afk.); 37. engels bier; 38. in voorkomend geval; 42. stuk grond om een huis; 44. verstandhouding; 46. bijbelse naam; 47. vertroosting, ver- Lichting; 50. van onderen (afk.); 51. net; 53. voortreffelijk; 55. uitroep; 56. gravin van Holland; 58. en dergelijke (afk.); 59. oorzaak; 60. deel van een franse ontkenning; 61. boom; 62. ieder; 64. paradijs; 66. deel van het hoofd; 68. dwaas; 70. soort brood; 72. voorvoeg sel; 74. toets alleen (afk.); 75. kleding stuk; 77. evenredige vertegenwoordi ging (afk.); 79. gek; 81. plant; 84. jong dier; 85. voorzetsel; 86. geboren (afk.); 88. recht stuk water; 89. wees gegroet; 90. insekt; 91. voorzetsel; 92. klaar; 93. vrolijk en bekoorlijk; 94. vogel; 95. loot; 96. deel van de vinger; 98. smal stuk hout; 99. geneesmiddel; 100. tot nader order (afk.); 102. bejaard; 104. redeloze dieren; 106. gissen; 109. klein slokje; 111. herkauwer; 112 slang; 114. koning met ezelsoren (mith); 116. appel; 117. bruine water verf; 119. oprechte; 121.. soort mantel- costuum; 124; maanstand (afk.); 126. johgensnaam; 127. mannelijk dier; 129. tandarm zoogdier; 130. dat is (afk.); 132. spinsel; 134. water in Brabant; 136. vulkaan; 138. vat; 140. getij; 142. triest; 144. negenoog; 145. herkauwen; 147. soort onderwijs (afk.); 148. vogel; 150. deel van de hals; 151. oosterse titel; 153. van goed gehalte; 155. meisjes naam; 156. ons inziens (afk.); 157. sportterm (afk.); 158. uitroep; 160. frans lidwoord; 161. nauw; 162. vertrekken: 164. afsluiting; 165. zijrivier van de Donau; 166. lichtelijk zuur; 168. fijnge malen tufsteen; 170. groet; 171. inge wijde; 173. genotmiddel; 175. oosterse titel; 177. belegering; 178. soort toegang voor voertuigen; 179. zangvogel. VERTIKAAL: 1. hoefdier; 2. sportbeoefenaar; 3. per expresse (afk.); 4. water in Utrecht; 5. prijs (afk.); 6. plotselinge hevige schrik; 7. strand meer; 8. rivier in Frankrijk; 10. muziekinstrument; 11. weersge steldheid; 14. modder; 65. waterdamp; 17. lyrisch gedicht; 18. moerasvogel; 20. vangwerktuig; 23. toestand van rust; 24. verzoekschrift; 27. rede; 29. inwendig orgaan; 30. op handen en knieen voortbewegen; 31. houten been- verlemging; 33. zangstem; 36. baan; voor balspel; 37. elektrode aan de positieve pool; 38. muziekstuk; 39. telwoord; 40. soort verlichting (afk.); 41. scheel; 43. verdichte vertelling; 44. schortje; 45. ontkenning; 48. een zekere; 49. vruch tennat; 52. godin; 54. persbureau; 57. bergweide; 61. elektrisch geladen deel tje; 63. deel van het hoofd; 65. zang- noot; 67. verenigde Staten (afk.); 68 onverstandig; 69. water in Overijsel; 71. jongensnaam; 73. mededinger; 75. kostbaar kleinood; 76. ondergrondse spoorweg; 78. plaats in Groningen; 80. communicatiemiddel; 82. spoorstaaf; 83. Engels hertogdom; 84. onzin; 85. mos steppe; 87. bruto registerton (afk.); 91. te gelegener tijd (afk.); 97. iel; 99. wor tel; 101. nu; 103. jongensnaam; 104. ik verbied (lat.); 105. metaal; 107. aanwij zend voornaamwoord; 108. dwaas; 110. vrucht; 111. ontvangstbewijs; 112. klein vertrek; 113. mondijzer; 115. kaartterm; 117. geleedpotig dier; 118. meisjesnaam; 120. tevergeefse; 122. maat houdend; 123. vrouwelijk dier; 125. vleesgerecht; 128. kostbare stof, ivoor; 130. deel van de week; 131. kledingstuk; 133. worp 134. klaar; 135. recht stuk water; 136. een en ander (afk.); 137. aartsbisschop (afk.); 138. vreemde munt; 139. deel van de mond; 141. angstig; 143. water in Friesland; 146. laatst genoemde (afk.); 147. individu; 149 deel van een bijen-korf; 150. wolpluisje; 152. aanha ling; 154. gindse; 157. vaartuig; 159. weegtoestel; 163. vogel; 167. boom; 169. half; 170. zoon van Adam; 172. puntig uitsteeksel; 174. engels bier; 176. het romeinse rijk (lat. afk.); 177. dieren geluid. brandweer en politie aan de verdrin kingsdood. Hij nam een bad in zijn tijdelijke woning aan de Lange Brink weg en sloot ramen en deuren van de badkamer. Daardoor kon de geiser, die in de badkamer hing, alle zuurstof ge bruiken en raakte S. buiten bewustzijn. Zijn gastvrouw, mevrouw F. waar schuwde politie en brandweer, toen zij gas rook en S. niet uit de badkamer kwam. Hij werd voor observatie naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Achter de geizer werd later nog een lek in de gasleiding ontdekt. De heer H. S. (53) deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn groene overjas, ter waarde van 150 gulden. Hij had de jas, tijdens zijn bezoek aan de vogeltentoonstelling, opgehangen in de garderobe van het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Met de aanhouding van twee Amers- foortse knapen, A. J. G. en M. I. E. T., beiden 17 jaar, is de in deze maand gepleegde inbraak in een woning aan de Bilderdijklaan opgelost. Zij kwamen het huis binnen door een ruit in te gooien. Hun buit, bestaande uit siera den, verkochten zij aan een onbekende. Van de 600 gulden die zij meenamen, werd slechts 200 gulden teruggevonden. Ingebroken werd in de woning van mevrouw S.-J. aan de Bilderdijklaan. Door het ingooien van een ruit aan de achterzijde van de woning verschafte de onbekende dader zich toegang. Het gehele huis werd doorzocht en vermoe delijk zijn sierraden en geld meegeno men. Met zekerheid is dat niet vast te stellen, omdat de bewoonster met va kantie is. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155 -16853 Op de Vredehofstraat werd de 63-jari- ge veehandelaar J. R. B. uit Naarden aangehouden. Hij bleek niet in het be zit te zijn van een rijbewijs, terwijl ook het kenteken van zijn auto niet op naam stond. De auto werd voorlopig in beslag genomen. De vreemdelingenpolitie onderschepte op het industrieterrein een busje van de firma D. waarin zich 5 Turkse werknemers bevonden. De vijf man nen woonden in Utrecht en waren niet in het bezit van geldige verblijfspapie- ren. Via de Utrechtse politie zullen ze worden uitgewezen. Wij vertellen U graag vrijblijvend wat groeibrillant is. Bovendien Geen mens is te oud, voor een geschenk van zilver of goud. JUWELIER-HORLOGER SOESTDIJK - TELEFOON 16372 VAN WEEDESTRAAT 12 Ds. J. van Willigen v. d. Veen zal op zondag 1 december zijn werkzaamhe den als pastor van de Hervormde ge meente beginnen. Kerkeraad en gemeente zijn bijzonder blij, dat nog dit jaar, waarin ds. F. J. Th. van Boven afscheid nam de mo gelijkheid gevonden kon worden om een nieuwe predikant te benoemen. Door zijn voormalige functie als gees telijk verzorger bij de Koninklijke Luchtmacht is ds. Van Willigen geen onbekende voor Soesterberg; meerma len preekte hij in het voormalige wijk- gebouw aan de Luit. Koppenlaan. In juni nam hij afscheid van de Lucht macht in de kapel van de vliegbasis Twente, echter met de overtuiging dat werk als pastor elders voor hem lag te wachten. Zondagmiddag 1 december, om 15.00 uur, zal ds. J. van Willigen v. d. Veen in een bijzondere dienst voorgaan, in geleid door de consulent ds. I. W. F. Sterk. Aan de feestelijke dienst zal medewerking worden verleend door het Hervormd Kerkkoor uit Zeist. Na cfe dienst is er gelegenheid om met de nieuwe predikant kennis te maken. Op de Bartolottilaan werd de Ameri kaan C. E. W. (35) aangehouden. Hij bestuurde onder invloed van alcohol een personenauto; blaas- en bloed proef wezen dat uit. W. ging per taxi verder. Balladelaan 208, Amersfoort Telefoon 03490 - 2 68 44 k Reparaties aan alle merken auto's A onder volledige garantie f t—TfiWNn*.. Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: uw oog is zeer gevoelig. Zoals ook uw oor, uw smaak, uw kwaliteitsbesef Ferguson komt aan uw hoge eisen tegemoet. Met de oogstrelende 110° kleurenontvanger met een weergaloze kleurenontvangst en een onweerstaanbaar scherp beeld. Uitgevoerd met sensorvelden voor acht programma's, vinger- lichte schuifregelaars, all transistor, integrated circuits en module-systeem. Wij hebben voor Jantje een spoortrein gekocht, Voor Paultje een fiets met versnelling. De kind'ren zijn niet met minder tevreê. Een minder kado is een kwelling. Marijke die krijgt een transistor kado, Een poppenhuis krijgt Evelientje. Voor vijf-honderd gulden is daaraan besteed. Wij geven voor leven een tienje. Geloof het maar niet hoor, Al zijn we royaal voor de kind'ren, u moet niet denken dat wij voor het fonds dat de kanker bestrijdt, zo weinig, een tien tje gaan schenken. Het zal heus wel meer zijn, stel u maar gerust, wij kennen de vreugd van het geven. Dat ziet u, en daarbij geldt ook voor ons mee hetgeen dat wij schenken voor leven. REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 In het woning- en dienstencentrum voor bejaarden „De Drie Eiken" wordt zaterdag 30 november, om 19.30 uur, een filmavond voor alle bejaarden in Soesterberg georganiseerd. Vertoond zal worden, de bekende muziekfilm over de familie Trapp „Sound of Music", een film die drie uur duurt. Plaatsbespre ken tot en met vrijdag 29 november. Op woensdag 4 december is er in „De Drie Eiken" een Sint-Nicolaasviering samen met alle bejaarden uit het dorp, 's avonds om 20 uur. Opgave van deelname gaarne vooraf aan de leidster mej. Frankena. Er zal die avond een amusementsprogram ma worden gepresenteerd. Door de interkerkelijke werkgroep wordt op zondag 22 december in De Hoeksteen, evenals vorig jaar, een .kerstzangsamenkomst" georganiseerd. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verlenen de Muziekver eniging „Soesterberg" onder leiding van G. J. Smit; de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Euterpe", dirigent A. M. Okker; de Gospelgroep „The Happy Singers" onder leiding van W. Slob; jeugd en dames van het koor van de St. Caroluskerk, dirigent L. C. J. van As; piano mevrouw R. de Wildt-Ven- drik. Het orgel zal worden bespeeld door J. Lijftogt. Voor het eerst zal ook het Bejaarden koor onder leiding van de heer Van Vliet, muzikale medewerking verlenen. Ingebroken werd in de woning van mevrouw L. aan de Lt. Koppenlaan te Soesterberg. De onbekende dader ver schafte zich toegang tot het huis door het forceren van het slot van de ach terdeur. Op de eerste verdieping werd de slaapkamer doorzocht en vermist worden enige gouden sierraden ter waarde van 3000 gulden en een bedrag van 80 dollars. Is dat huis misschien van u Soest ligt in een gordel van groen. Een bevoorrecht plekje om te wonen. Want groen wo>"dt schaars in Nederland. Dat weten we allemaal. Maar trekken we daar ook de konsekwenties uit? Besef fen we eigenlijk wét we verkopen als v;e ons huis-in-het-groen te koop aan bieden? De praktijk wijst uit van nau welijks of niet. Huizen zijn huizen, zo wordt geredeneerd. En dat is niet reeël. Want huizen in de groene zone zijn anders dan huizen in een doorsnee omgeving. Ze moeten dus ook anders worden verkocht. Met de aandacht die ze verdienen. Aan de kopers die ervan Iromen. En tegen de meerprijs die ze waard zijn. Zo is dat. Vandaar dat u sinds kort te-koop borden ziet met een groene eekhoorn erop. Daar hebt u dan zo'n huis dat niet simpelweg als huis, maar als woonplekje-in-het-groen verkocht gaat worden. De huidige bewoners helpen wij intussen bij het zoeken naar een andere woning. Via een nieuw infor matiesysteem kunnen wij namelijk veel vertellen over mogelijkheden en situa ties elders. Een extra service. En wat uzelf betreft: het ls verstandig nü al met Peters te gaan praten, ook ais u pas over enige tijd aan verhuizen toe oent. Peters voert een groene eek- noorn in zijn schild. Hetgeen betekent dat uw woning in de groene zone met égards wordt behandeld. voor wonen in de gnoene'zone Ossendamweg 45/soest/02i55-i625i

Soester Courant | 1974 | | pagina 13