vnm] cicLamo, AUDIO maai aut^m^hool Zondagmiddagconcert in Artishockgebouw Mr. Berkhouwer verwacht in 1980 directe verkiezingen voor Raad van Europa ZOMERVAKANTIE 1975 LISSONE-LINDEMAN/RUYS Uoor leuke en originele Sint Nikolaas GESCHENKEN. Speciale aanbieding MASSIEF EIKEN MINISET f 150,- MJmaa U „Liberalisme de verhevenste vorm van edelmoedigheid" DE EERSTE REISPROGRAMMA'S ZIJN UIT! Hervatting van een oud handwerk ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Voor uw honk naar „De Stronk" „Sintekraam" in Artishockgebouw BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Artiestenpalet Gevonden voorwerpen Gestolen brommer terecht II LOS Meningen van lezers „Geven voor leven" Bloemboeketjes van de week Unifec wenskaarten en agentla's leuke eadeaus Oh Nederland, hoe gevoelig is uw beurs. Ferguson. U verdient niet minder. FERGUSON Prijs ƒ1378,-. Tijdelijk met boxen slechts ƒ1150,- KERKSTRAAT 3 - SOEST TELEFOON 02155-15677 (naast de Oude Kerk) Paltz- en Eemgeuzen namen afscheid van Schipper Rob van Dijk maaswinkel St. Nicolaas zegelactie Controle zwaar vervoer „c5outi<7ue de<> euri> Woningbouwverenigingen willen ook in Soesterberg bouwen Gemeentelijke enquete was waardeloos 1 MODE t ergadering „Vrienden van Eemland" Inbrekers vernielen nieuwe vloerbedekking Soester Courant van donderdag 28 november 1974 A.s. zondag, 1 december, organiseert de werkgroep Kamermuziek in Soest" een kamerconcert in het Artishockge bouw aan de Steenhoffstraat. Daaraan werken mee Heieen Van der Linden- Van Dijk, clavecimbel en Armen van der Linden, cello. Zij zullen werken uitvoeren van Arntonio Vivaldi, Johann Armen en Heieen Van der Linden zondag a.s. in Artishock Kuhnau, Joh. Seb. Bach, Benedetto Marcello en Domenico Scarlatti. Het concert begint om 15 uur. Deze middag is er geen poppenkast. Mr. dr. C. Berkhouwer, voorzitter van de Raad van Europa en lid van de Tweede Kamer, verwacht dat in 1980 de eerste verkiezingen zullen worden gehouden voor de Raad van Europa. 'De Europese Gemeenschap oefent naar zyn mening nog grote aantrekkingskracht uit op landen als Griekenland, Tur kije, Irak en Iran, die als zij lid zouden zyn, wel als gelijkwaardige partners behandeld willen worden. Wat Engeland betrof merkte Mr. Berkhouwer op dat de huidige premier Wilson waarschijnlijk de geschiedenis in zal gaan als de man die het land „bijna" in de EEG bracht en het ear ook „bijna" weer uit haalde. Mr. Berkhouwer sprak in de zaal van de Emmakerk voor een grote schare WD-ers uit Soest, Baarn en Eernnes. In zijn met grote aandacht gevolgde betoog, noemde hij het Liberalisme" de verhevenste vorm van edelmoedig heid". De tegenstellingen links-rechts zeiden hem weinig omdat ze niets es sentieels bevatte. Het harmoniemodel diende ervoor in dé plaats te komen; de tegenhanger van agressie en pola risatie. Spreker ging ver terug in de geschie denis, waaruit reeds vroeg bewezen kon worden dat de overheersing van de grootmachten Amerika en Rusland voorspeld werd. Hij wees vervolgens op het ontstaan van het Warchau-pact als gevolg van de toelating in 1954 van de Bondsrepubliek Duitsland tot de Navo en anderzijds op de econo mische macht van WestEuropa, Japan, de Verenigde Staten en Rusland. Aan dacht besteedde hij ook- aan de op komst van communistisch China dat met zijn 1 miljard inwoners een enohn potentieel aan mankracht heeft. Alleen Amerika was naar zijn mening zowel economisch als militair in te delen in de top van de vijf; de anderen slechts öf economisch öf militair. Europa was het meest kwetsbaar; voor de veilig heid afhankelijk van Amerika en voor energie van de Arabieren. Ondanks het onderlinge machtseven wicht waren de grootmachten evenwel niet in staat lokale twisten,zoals Indo- China, Cyprus en het Midden-Oosten, te voorkomen. Haar zijn mening zou het op den duur niet haalbaar blijken oplossingen te zoeken door landen aan één conferentietafel te doen plaatsne men. In dat verband dacht hij dat Kis- singer, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, zijn tijd onder president Ford niet vol zou maken. Mr. Berkhouwer besteedde daarna veel aandacht aan de herwaardering van arm en rijk; de arme landen steenrijk aan grondstoffen en de rijke landen daar sterk afhankelijk van. Sinds enige tijd was het bon ton te spreken over een crisis in Europa. Met Pompidou verdween in Frankrijk het Gaullisme; nu kwam daar links aan de beurt. Helmut Schmidt was in de Bondsrepubliek de eerste kanselier die zich onafhankelijk opstelde tegenover de Franse Republiek en mr. Berkhou wer vroeg zich af of men in verschil lende lande van „de negen" zich nog wel hield aan de trias-politica: wetge ving, recht en uitvoerende macht. Bij de drie nieuwe fenomenen: bureaucra tie, massamedia en de vakverenigingen was het zijnsinziens onduidelijk waar de publieke verantwoording voor de metterdaad uitgevoerde publieke macht lag. „De relatie tussen Europa en de Ver enigde Staten is niet meer wat het ge weest is; let maar eens op de troubles die de KLM heeft met Amerika. Wij zijn van pupil tot concurrent gewor den", aldus de heer Berkhouwer. Toch wilde dat niet zeggen dat de unificatie werd tegengehouden. Amerikanen wa ren ook Europeanen en men moest niet vergeten dat de Amerikanen ons twee maal gered hadden van een waanzin nig avontuur. „Toch hollen wij vaak eerder naar de vijanden van onze vrin den dan naar onze vrinden", aldus mr. Berkhouwer tijdens zijn betoog over de toekomst van Europa. Gaarne zenden wij U deze geheel gratis toe. TELEFOON 14905 - STEENHOFFSTRAAT 9A (een echt reisbureau, heus er is verschil) Kantooruren maandag t.m. vrijdag 9-17 uur zaterdag 9-12 uur Na vele jaren in het stof te hebben gelegen, weerklonken afgelopen weekend ln het Soestesrveen weer de dorsknuppels. In de Kinderboerderij „De Vrye Teugel" waren ruim twintig leden vaai de imkersvereniging Soest en omstreken bfjeen ©m van hun leermeester, de heer G. Leeferink, de kunst van het byen- korfvlechten te leren. Hoewel de groot-imker allang de bij enteelt in korven geruild heeft voor die in handige houten kasten, blijft bij iedere Liefhebber een grote belang stelling bestaan voor de bijenkorf. In het Gelderse onder Renswoude, waren de natuurvrienden Uiterwijk en Velthuizen er in geslaagd een boer te vinden, die een vracht ongedorste rog- - ge wilde leveren om het korfvlechten mogelijk te maken. Bij de moderne graanwinning wordt het stro namelijk dermate vernield, dat het voor vlecht werk niet meer bruikbaar is. Alvorens met de les te kunnen be ginnen, moesten alle leerlingen de dorsvlegels ter hand nemen, om de korrel uit de aren te verwijderen. Bij dit karwei blijft de halm vrijwel onbe- schadlgd. Na herhaaldelijk gelijk stoten en uit kammen wordt tenslotte een schone gave, onkruidvrije strohalm verkregen. Iedere leerling had als eerste taak zijn werkvoorraad stro op deze wijze ge reed te maken. Het was een stoffig werkje dat bij velen het oude boeren- winterwerk weer in herinnering riep. Voor de meesten was het hanteren van de krebbelrasp, het spleuthoutje en de vlectitnaald nog niet zo eenvoudig, maar na enkele uren ingespannen werken, werden de eerste resultaten zichtbaar. Er volgen na deze eerste avond nog negen lessen, het huiswerk niet mee- gereknd, maar dan moeten de leer lingen de kunst toch onder de knie hebben. Aan cursusleider Leefering zal het niet liggn; de kwaliteit van zijn korven is haast legendarisch gewor den, zo vast en sterk, dat ze wel een mensenleven meekunnen. JB NIEUWEWEG 46A - SOEST TELEFOON 02155 - 14024 Morgenavond, vrijdag 29 november, om 19 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat „Sintekraam 1974" geopend. Gedurende vijf dagen, zaterdag 30 no vember en de daarop volgende maan dag tot en met woensdag, is deze markt geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. In de diverse stand jes worden leuke dingen verkocht, die door de verkopers zelf vervaardigd zijn. De opening zal verricht worden door Sinterklaas zelf, die uiteraard geassis teerd wordt door zijn bekende en on misbare hulp. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf f 150. TEVENS complet filmreportage mogelijk JAC. VAN LENNEPLAAN 13. BAARN De in Utrecht gevestigde organisatie .Artiestenpalet o.l.v. Victor Conselman (die sinds 1963 tegen reiskostenvergoe ding al ruim 2300 gevarieerde pro gramma's heeft gebracht voor o.a. zie ken en bejaarden) verzorgt woensdag avond 4 december, aanvang 8 uur, voor de tiende maal een programma in be jaardencentrum Groot Engendaal aan de Dalweg in Soest. Deze keer komen pianist René Freund, Bep Rademaker met voordracht, citer speler Zither Willy en zangeres Lena- da. „Artiestenpalet" kan in diverse genres nog nieuwe medewerkers gebruiken! Belangstellenden kunnen altijd 030- 513267 even bellen. Bij de politie werden de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: ak tetas. diverse sleutels, dameshand- schöen, hondje, schooletui, portemon- naie met inhoud, fiets kwartel en bankbiljet. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur. aan het politiebureau inlichtingen te verkrijgen. Een in augustus van dit jaar in Uden gestolen bromfiets werd in Soest terug gevonden. Hij stond bij het grofhuis- vuil voor een woning aan de Tal ma- laan. Een kennis van de 17-jarige scho lier A. G. uit Soest, ontfermde zich er over en gaf hem aan G. Omdat de brommer nog in zo'n goede staat was, vertrouwde hij het niet en hij ging er mee naar de politie. De oplossing was snel gevonden; de brommer gaat terug naar de eigenaar, de heer R. in Maas hees. Uw SUCCPS is onze reclame v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 VVU lessen In OPEL RECORD OPELKADET1 DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.RI. - F.N.O.P Tevens verlenging van uw rtjbew(js. C Beste Sint, toe luister even? 'k Heb een goed en fijn idee. „Geven voor een kinderleven" Daar doet U toch ook aan mee? 'k Zou U daarom willen vragen, Op presentjes wat gesnoeid. Helpen kinderleed te dragen, Kanker wordt dan uitgeroeid. Heel veel geld moet er weer wezen, Voor bestrijding van dit kwaad. Daarom allen die dit lezen. Stel - als Sinterklaas - de daad!! De helft voor een kado uitgeven. De rest voor kanker-kinder-leed. Geef, dat ook uw kind kan leven, 't Geld hieraan is goed besteed. Heeft U zelf gezonde peuters? Toon dan nu uw dankbaarheid. Geef voor kanker bij de kleuters, Wees tot offeren bereid! Even allen op gaan letten. Iedereen doet mee met ons. Als U straks uw schoen gaat zetten, De helft naar het kankerfonds. TWEE punt ZEVEN, VIER punt ZEVEN! Is de giro, wist U 't al? Die aan menig kinderleven, Straks weer „Redding brengen zal!" Beste goede gulle mensen, Speel nu niet voor „zwarte Piet", Maar vervult de kinderwensen, Kanker zinkt dan in het niet. Laat nu verder niet U hind'ren, Geef met gulle hand dit keer. Kijk, naar uw gezonde kind'ren, Fijn hoor Sint, IK DANK U ZEER! D. BROUWER. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie B. J. Klaassen, Van Weede- straat 35b; de familie H. van Asch, Steenhoffstraat 77; de familie J. van Bennekom, Steenhoffstraat 43; mej. G. Pluim, Bosstraat 29 en bij de familie D. de Bree, Bosstraat 71. Aan deze wekelijkse bloemenhulde verken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 36; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstr. 34; Juwelier Coiitico. Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Toren- straat 6; Homee Spiekersjop, Steen hoffstraat 66; Bar 't Luikje, Steenhoff straat 47; Bloemenmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13aPannekoekenboerderij I>e Smickel, Lange Brink weg; Alge mene Bank Nederland (Van Weede straat, Soesterbergsestraat) en de Soes ter Courant, Van Weedestraat 29. Unicef werd in 1946 opgericht door de Verenigde Naties, om Europese kinde ren te helpen, die door de oorlog waren getroffen. Op 20 november 1949, nu 25 jaar geleden, verklaart de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, dat de bijstand verleend door bemiddeling van het fonds Unicef, betekent een praktische toepassing van internationale samenwerking die de landen helpt bjj de verwezenlijking van de doelstellingen van de Verklaringen van de Rechten van het Kind. In 1970 werkte Unicef reeds in 112 landen; 34 in Latijns-Amerika, 37 in Afrika, 27 in Azië, 13 in het Midden Oosten en 1 in Europa. Behalve de steun van bijna alle regeringen die in de Verenigde Naties vertegenwoordigd zijn, zijn er de wenskaarten en agen da, die bijna '10 ®/o van de totale in komsten vertegenwoordigen. Voor de Unicef wenskaarten en de Unicef agenda hebben kunstenaars en museumdirekties de reproduktierechten belangeloos aan het kinderfonds afge staan. De weekagenda voor op het bureau of bij de telefoon is een waardevol kunst boek en een gewaardeerd cadeau met St. Nicolaas. Het bevat 54 kleurrepro- ducties van kunstwerken van bekende schilders uit vele landen, met citaten bij iedere weekafbeelding. Ook een mooi geschenk is de doos met 50 fleurige kaarten, grote en kleine, voor het hele jaar voldoende. De mini- doosjes bevatten 25 kleine kaartjes en kosten 8,50 gulden per doos. De agenda kost 12.50 en de prijs van de ge schenkdoos is 26 gulden. De Kerstkaar ten worden los verkocht of in mapjes van 3 gulden. De kaarten en agenda's zijn te verkrij gen in Soest bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat; de Nederlandse Credietbank, Torenstraat 47; firma De Ster, Van Weedestraat en Smitshof; firma Ton Beuken, Soesterbergsestraat 51a en op het adres Lange Brinkweg 62. In Baarn zijn verkoopadressen bij het VW-kantoor aan het Stationsplein en bij de firma Witkamp, Laanstraat 89a. Bejaarden en gehandicapten kunnen hun bestelling telefonisch opgeven on der nummer 02155 - 10466. Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: de Nederlan der is zeer prijsbewust. Zoals ook kwa liteitsbewust. Ferguson komt aan uw hoge eisen en beperkte budget tegemoet. Met de 3463 Studio 6 Music Centre. De Studio6 bestaat uit een stereo tuner/ versterker, een stereo platenspeler en een stereo cassetterecorder met stereo microfoon. Driecomponenten, die u alles, bieden wat u van volwassen apparatuur verlangt. De recreatiezaal van Honsbergen was btfna te klein om alle leden van de zee- verkeatnersgroep De Paltz- en Eemgeuzen en hun ouders een plaats te geven. Met enig geïmproviseer konden toch alle 175 stoelen worden neergezet. Ttfdens de jaarlijkse bijeenkomst van de zeeverkenners werden dia's en een film ver toond, nam men afscheid van schipper Rob van Dijk en deed de heer J. Duermeijer verslag van de bouwactiviteiten. Deze aanbieding Is geldig t/m 5 december a.s. Den Blleklaan 35 Soest Telef. 02155 -1 39 91 of 1 14 50 De Middenstandsvereniging in Soester- berg voert ook dit jaar weer een zegel- actie gedurende de hele Sinterklaastijd. Bij aankoop van artikelen ter waarde van minstens ƒ5.- geeft iedere deel nemende winkelier een tweedelig lot aan de koper, die zelf naam en adres moet invullen op het rechter gedeelte. Dit lot moet dan gedeponeerd worden ln de speciale bussen, die geplaatst zijn op het Dorpsplein, Ons Belang en Buys Ballotlaan. De actie wordt ge- nouden in de periode van 21 november tot en met 5 december. De trekkingen worden gehouden op iedere maandag, woensdag en vrijdag. De deelnemende winkeliers zijn duide lijk kenbaar aan het speciale raam biljet. Vergunning voor deze St. Nicolaas- actie is verleend door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amers foort en omgeving onder nummer 3-1974. Er zullen 40.000 loten worden uitgegeven en de trekkingen zullen plaatsvinden in het Dorpshuis om 20 uur, op de volgende data: 25, 27 en 29 november en op 2, 4 en 6 december. De prijswinnaars zullen de Zwarte Pieten op bezoek krijgen met hun ver rassende prijzen in de vorm van waar debonnen te besteden bij de Soester- bergse winkeliers. Na het welkomstwoord van Rob van Dijk kreeg men dia's te zien van het hordekamp en het zomerkamp. Een produktie van Bob Hofman, Piet de Haan en Fred van Dijk. Twee zelfge maakte reclamespotjes besloten de diavoorstelling. De heer Duermeijer vertelde daarna namens het bouwteam iets over de stand van zaken bij de uitbouw van het hordehol op het terrein aan de Den Blieklaan. Drie weken geleden begonnen hier de uitbreidingswerk zaamheden door het terrein te egalise ren en de bouwput te graven. Hij ver wachtte, dat over drie weken de vlag in top zou kunnen bij het bereiken van het hoogste punt. De heer Duermeijer dankte de ouders voor hun spontane medewerking, in de vorm van het schenken van bouwmaterialen of het aanbod, zelf actief aan de bouw mee te werken. Daarna werd de groepsleider, schipper Rob van Dijk, uitgeluid. Van Dijk werd in 1971 geïnstalleerd als groepsleider. Rob van Dijk herinnerde aan het ont staan van De Paltz- en Eemgeuzen, na de opheffing van een andere zeever- kennersgroep. Van de ene zaterdag op de andere kwamen daardoor vijftien jongens op straat te staan. In de zo mer van 1966 besloot een aantal en thousiaste jongeren een nieuwe groep op te richten. Die kwam er en van het begin af heeft de leiding ernaar ge streefd, zoveel mogelijk de ouders bij het werk in te schakelen, ondanks de tegenstand van Rob van Dijk. Maar bij zijn afscheid bekende hij, dat hij on gelijk heeft gehad. Hij bedankte de ouders dan ook voor hun steun en ook het bestuur, de groepsleiding en zijn vrouw. Hij gaf zijn vrouw als dank voor zijn vele afwezigheid thuis een cadeau en voor de groep had hij een groepssym- bool, een combinatie van voorwerpen die in de groep gebruikt worden, be staande uit een helmstok met inscrip tie en de hordetekens, het anker van de zeeverkennersgroep, een fluitekoord en de groepskleuren. „Behouden vaart ermee", was zijn wens bij het overhan digen van het groepssymbool aan schipper Ruud van Dijk. Ruud van Dijk prees de kwaliteit van de Scheidende groepsleider als „stuur man" door er telkens in te slagen de middenkoers te varen. Verkenner Peter Bouwmeester en welp Freek-Jan v. d. Puil boden daarna na mens de jongens, de leiding en de ouders de scheidende schipper een klokwekkerradio aan. Mevrouw Van Dijk kreeg een bloemstuk. De voorzitter van het district Eemland van Schouting Nederland, de heer H. Huisin k uit Bilthoven, schetste het be lang van het werk van Rob van Dijk. Hij heeft ook een groot aantal bouw stenen aangedragen voor het district. Hij betreurde het, dat Van Dijk ook de districtsraad gaat verlaten. Hij bood hem het Dagboek van Anne Frank aan. De heer W. Simons sprak namens de hulpgroep woorden van dank en bood Rob van Dijk als aandenken een pen aan. Na het afscheid werd een film van de open dag van De Paltz- en Eemgeuzen vertoond. Dinsdag j.1. werd door de politie in samenwerking met de rijksverkeersin spectie en de belastingdienst een con trole gehouden op het zwaar wegver voer. Voor de technische controle werd gebruik gemaakt van een rolbaan van de vliegbasis. In het tijdsbestek van 9 uur 's mor gens tot 4 uur 's middags werden 22 vrachtwagens aangehouden. Er werden 17 overtredingen geconstateerd. Eén vrachauto en twee aanhangers werden in verband met mankementen voor lopig in beslaggenomen. Ook werden acht kentekenbewijzen ingenomen. Vier bestuurders kregen een proces-verbaal in verband met overtreding van de rijtijdenwet en met de wet autovervoer goederen. In beslaggenomen werdén verder twee luchtbanden, vier velgen en één triangel. De geconstateerde fouten betroffen ondermeer gescheurd hulpchassis, ver plaatste koppeling, gebroken veerbla- den, gescheurde velgen, losse wielbou- ten en falende handremmen. Een be- tonaanhanger breek liefst 47 °/o over- beladen te zijn en bij een combinatie bleek de aanhanger volledig onberemd te zijn. Voor deze controle zetten de Soester politie zeven man in. Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155 - 12455 H&ZX8 Stijl 's Ochtends uw pak aantrekken cn 't de rest van de dag vergeten. Er zeker van zijn, dat u dankzij de zuiver wollen stof en de onberispelijke stijl 's avonds Iaat nog perfekt gekleed gaat. Tien tegen écn dat u een Wilson Glenny draagt, suits that suit your personality In een door de woningbouwvereniging St. Joseph voor haar Soesterbergse leden uitgeschreven vergadering is duidelyk geworden dat alle plaatselijke woningbouwverenigingen alsook de Stichting Eigen Woningbezit er uitermate op gebrand zyn ook ln Soesterberg betaalbare woningen te kunnen neer zetten. Men is het niet eens met de conclusie van de gemeente dat er in Soesterberg alleen nog maar behoefte zou bestaan aan duurdere eengezinswoningen. De daarvoor gehouden enquete werd een zijdig genoemd en van géén waarde. Het resultaat, zoals men dat graag wilde, was eigenlijk vooraf al te bepa len geweest." Voorzitter Korte: „Wij hadden altijd gehoopt in Egghermonde te kunnen bouwen, maar in de eerste fase heb ben we geen voet aan de grond gekre gen". Hij meende dat het zo niet ver der kon gaan en dat het beleid omge bogen moest worden. „Egghermonde moet het laatste project zijn, waarvoor de woningbouwverenigingen zijn bui tengesloten", aldus de heer Korte. Woningbouwverenigingen inschakelen betekende goedkoper bouwen, omdat zij niet op winst uit waren, in tegenstel ling tot particuliere beleggers. De drie woningbouwverenigingen zullen het ge meentebestuur nu vragen alsnog een enquete te houden onder alle bewoners van een huurwoning en niet alleen, zoals gebeurd was. onder de bewoners van woningwetwoningen. Er werd ook nog gesproken over de in gewikkelde administratieve rompslomp voor Soesterbergers om in Soest inge schreven te raken als woningzoekende. Als men in Soest een huis wil hebben, terwijl men in Soesterberg woont, moet dat persé in Soest bij het bureau huis vesting aangemeld worden. Opgave in Soesterberg alleen bleek niet voldoen de te zijn. Ook daar zullen de bestuur ders van de verenigingen wat aan trachten te doen, terwijl men veron derstelde dat ook de wijkraad zich er voor inzetten kon. Het werd trouwens tijdens de vergade ring wel duidelijk dat slechts weinigen op de hoogte waren van de woning bouwplannen van de gemeente Soest. Het werd gedeeltelijk geweten aan te gebrekkige voorlichting maar ander zijds meende bestuurslid Snel dat de leden wat aktieve lid zouden kunnen zijn. Voorzitter Korte vatte de avond samen door te stellen: Er bestaat in Soester berg nog steéds behoefte aan eenge zinswoningen met een betaalbare huur. Dat zijn huizen die ongeveer 300 gul den in de maand doen. En die zijn alleen te realiseren door de woning bouwverenigingen en de Stichting Eigen Woningbezit. en beslist niet door particuliere beleggers. eksklustef bij herenkledingspecialisten SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOES1 TELEFOON 12400 De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur. voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester bergsestraat 122 alhier. Vanavond, donderdag 28 november, wordt de eerste algemene ledenverga dering gehouden van de Vereniging „Vrienden van Eemland". Naast een bestuursverkiezing worden door drie inleiders een aantal facetten van Eem land belicht. De vergadering wordt gehouden in rès- taurant taveerne Groeneveld aan de Amsterdamsestraatweg 42 te Baarn en begint om 20 uur. O Negenhonderd gulden buit en een ver nielde gloednieuwe vloerbedekking was de schade van een inbraak, die in het weekend gepleegd werd in een groot handel in wijnen aan de Batenburgweg te Soesterberg. De onbekende daders kwamen het gebouw binnen via het dak. waar een groot raam werd uitge nomen. Alle kantoren werden door zocht en uit een bureaulade werd het geldkistje met inhoud weggenomen. Op de pasgelegde vloerbedekking werden enige flessen wijn leeggegoten,

Soester Courant | 1974 | | pagina 7