Schoolkindertjes lieten verstek gaan van de Gemeentehof Het Meubelfabriek Oisterwijk Verkoop van grond voor woningbouw in Soesterberg Aanleg van Centrumweg stapje dichterbij W. P. EL Officiële mededelingen Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Oh Nederland, hoe gevoelig is uw beurs. Ferguson.U verdient niet minder. 1 FERGUSON Prijs ƒ1378,-. Tijdelijk «nel boxen slechts ƒ1150,- KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-15677 (naast de Oude Kerk) Dienstplicht aangifte ter inschrijving Bekendmaking Bekendmaking Drie raadsvergaderingen in december Straat- en rioolbelastin<r en reinigingsrechten omhoog Vleesverkoop Attentie pomphouders ^a*?fnegttng> (vn}ei0 21 van autobestuurders reed te hard Kostbaar beeldje ontvreemd Huizen moeten binnen het jaar gebouwd zijn Gemeenteraadsvergaderingen Groente-groothandel verdwijnt van Insingerstraat Soester Courant van donderdag 5 december 1974 O De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruitelijke orde ning bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 21 november 1974, afdeling I, nummer 7000, bestemmingsplannen in voorbe reiding zijn verklaard voor de gebie den, welke op de bij het besluit be horende kaart met een grijze kleur zijn aangegeven en'welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. de gronden gelegen in het Soester- veen, voor zover niet opgenomen in het bestemmingsplan Soesterveen I, het bestemmingsplan Industrieterrein, het bestemmingsplan Klaarwater, het be stemmingsplan voor gronden, gelegen nabij het Soesterveen d.d. 18 februari 1959 en het op 16 mei 1974 vastgelegde bestemmingsplan Overhees; 2. een strook grond gelegen ten zuid westen van de Nieuweweg en de Beu kenlaan, voor zover gelegen tussen de Dal weg en de Klein Engendaalweg; 3. gronden, gelegen ten oosten van de Ferd. Huycklaan en nabij de Van Len- neplaan, omvattende het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan „Kor tend"; 4. gronden, gelegen nabij de Postweg te Soesterberg; 5. de gronden, gelegen aan de Kerk straat, waarvoor de in de bestem mingsplannen aangegeven „winkelbe- stemming" dient te worden gewijzigd; Tevens heeft de raad het volgende be paald: 1. dat het verboden is binnen de hier voor bedoelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schrif telijke vergunning van burgemeester en ■wethouders (aanlegvergunning) de vol gende werken, geen bouwwerken zijn de of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden a. ontginnen, bodem verlagen -oï -aif-* graven; ophogen; egalisering; scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere opper vlakteverhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsge bouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of stor ten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, als mede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behou dens voor zover een en ander nood zakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet -afgedankte landbouw- vruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebou- we en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het op slaan van gerede of onklare machines voer-, vaar- of vluigtuigen, dan wel hét aanleggen of inrichten van opslag plaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd, of speelterreinen, ba nen, vliegvelden en landingsplaatsen, kampeer- of caravanterreinen, dag campings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzon dering van erfscheidingen met een ma ximale hoogte van 75 cm; onder lei- dingen, constructies, installaties, of ap paratuur worden mede begrepen re creatieve voorzieningen met uitzonde ring van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; on der leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uit oefening van het agrarisch bedrijf, in dien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten be hoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. het aanleggen of inrichten van ha vens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbeschoeiingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; i. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere hout opstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zoda nig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodieke kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangmerkt; II. dat de hierboven genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein min der geschikt wordt voor de verwerke lijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 5 december 1974 ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (ge opend op werkdagen van 9 tot 12 uur) voor een ieder ter inzage. Soest, 4 december 1974 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver- van Haaften. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan Gebr. Beijer, Beetzlaan 118 te Soest op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een loods op het perceel, gelegen aan de Beukenlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 6739. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 6 december 1974 hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 4 december 1974 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. T. Pas, Gen. Winkelmanstraat 95 te Soesterberg op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woniningwet, vergunning te verlenen ten behoesve van het verbou wen en uitbreiden van een woonhuis met kantoorruimte en werkplaats op het perceel, gelegen aan Gen. Winkel manstraat 95 te Soesterberg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2566. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: de Nederlan der is zeer prijsbewust. Zoals ook kwa liteitsbewust. Ferguson komt aan uw hoge eisen en beperkte budget tegemoet. Met de 3463 Studio 6 Music Centre. De Studio 6 bestaat uit een stereo tuner/ versterker, een stereo platenspeler en een stereo cassetterecorder met stereo microfoon. Driecomponenten, die u alles bieden wat u van volwassen apparatuur verlangt. benden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 6 december 1974 hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Soest, 4 december 1974 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De in 1955 geboren mannelijke Neder landers, die in een Nederlands bevol kingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen be wijs van inschrijving voor de dienst plicht hebben ontvangen, zijn ver plicht zich vóór 1 januari 1975 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf, bij hun verhinde ring door hun wettelijke vertegenwoor diger. Is een rechtspersoonlijkheid be zittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wette lijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aan melding op de bestuurders. Zij die zich aanmelden, worden inge schreven voor de dienstplicht. Soest, 28 november 1974. De burgemeester der gemeente Soest Mr. J. M. Corver-Van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de commissie Ver- voersvergunningen bij haar besluit van september 1974 heeft besloten tot wijziging van de mede ten name van de autobusdienstonderneming W. C. Tensen B.V. staande vergunning voor de uitoefening van autobusdiensten, in dier voege, dat van de trajectaanwij zing vervallen „Pijnenburg - Hees - Soest" en „Pijnenburg - Soestdijk". Deze vb^c^hjk4dpg ^^.n, cj$- commissie treedt met Ingang van 1 jubi 1975 in' werking. j \g Van deze beschikking kan iedere be langhebbende in beroep komen binnen 30 dagen na de openbaarmaking. Het adres van beroep moet worden ge richt aan H.M. de Koningin, doch wor den ingediend bij de directeur-generaal van het verkeer. De beschikking is in de Staatscourant van 1 december 1974 geplaatst. Het beroepsrecht eindigt der halve op 1 januari 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening voor de Commissie voor de Beroep schriften bekend, dat op vrijdag 13 december 1974 te 15.15 uur ten ge meentehuize van Soest, een openbare vergadering van de commissie zal wor den gehouden, waarin de volgende be roepschriften zullen worden behandeld: 1. het beroepschrift van de heer P. N.' van Dijk, Koninginnelaan 44 te Soest tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor het aan bouwen van een magazijn op een ter rein gelegen aan de Koninginnelaan 44; 2. het beroepschrift van de heer R. van Doorn, Lange Brinkweg 53c te Soest tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor het bouwen van een bedrijfsruimte op een terrein gelegen aan de Lange Brink- weg 53c; 3. het beroepschrift van de heer A. J. Diekman, Paulus Potterlaan 5 te Soest tegen de weigering van een door hem gevraagde bouwvergunning voor het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Paulus Potter laan 5. Soest, 4 december 1974 De voorzitter voornoemd J. J. J. M. FESTEN. O O O Deze maand komt de gemeenteraad driemaal in vergadering bijeen; maandag dag 16 december om 19.30 uur voor de „algemene beschouwingen" door de fractie-voorzitters naar aanleiding van de begroting voor het jaar 1975; woens dag 18 december om 08.30 uur voor de vaststelling van de begroting en don derdag 19 december voor de normale maandelijkse vergadering, aanvang 19.30 uur. Voor maandagavond is een spreektijd-beperking ingesteld; Jan Visser van Progressief Soest voert het eerst het woord en hij mag zijn zegje in twintig minuten doen. Daarna ir. M. A. van Ee van de VVD dertig minuten; ver volgens de heer J. van Poppelen van het CDA ook dertig minuten en de heer De Wilde van de PvdA sluit de rjj met een spreektijd van vjjf en twintig minuten. Na een kwartier pauze volgt het ant woord „in eerste instantie" van het college van burgemeester en wethou ders. De woensdagvergadering duurt de hele dag en wordt onderbroken voor een lunchpauze van een uur. De donderdag-vergadering zal naar verwacht mag worden niet al te veel tijd vergen. Er zullen wel een flink aantal „hamerstukken" aan de orde komen met daarnaast het aangehouden voorstel uit de november-vergadering, tot verkoop van grond aan de Puem voor de bouw van een Kv-station. Onderwijs Woensdag worden de voorstellen be handeld betreffende de vaststelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1975. Voor het lager onderwijs wordt dat ƒ246,35 (per leerling); was dit jaar 239 gulden (in 1972 - 175 gulden.. Het bedrag van 246,35 gulden moeit nog verhoogd worden met 25 gulden per leerling „ter bestrijding van admi nistratiekosten. Dit is een gevolg van een ministerieel besluit. In de vergoe ding per leerling is nu ook verwerkt de kosten van oudercommissies; ouder raad en schoolraad; de administratie kosten worden echter appart opgevoerd en dat bedrag mag niet lager zijn dan het bedrag dat door de minister hier voor wordt bepaald. Voor het buitengewoon onderwijs wordt voorgesteld 700 gulden; was 400 gul den (in 1972 - 250 gulden). Het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs blijft s/< uur (45 minuten). Per week worden aan de openbare lagere scholen in to taal 28'/s uur vakonderwijs gegeven door in totaal 38 verplichte leerkrach ten. Belastingen Voorgesteld wordt ook de 9traat- en de rioolbelasting te verhogen alsmede de opcenten op de personele belasting en de reinigingsrechten. De straatbelasting is vorig jaar ver hoogd van 25 tot 27 en wordt nu 30 (van de kadastrale waarde). De rioolbelasting is vorig jaar ver hoogd van 20 tot 25 en wordt nu 28% van de opbrengst volgens het ka daster. Voorgesteld wordt ook het aantal op centen op de personele belasting, in gaande' het belastingjaar 1975/1976 met 40 te verhogen tot 310. Vorig jaar werd een zelfde verhoging-(met 40) doorge voerd. Het reinigingsrecht, sinds 1972 niet meer verhoogd, wordt nu gebracht op 42 gulden per perceel of perceelsge deelte. Het was 39 gulden en daarvoor 24 gulden. Indien het vuil wordt aan geboden in door de gemeente beschik baar gestelde vuilnisvaten van 750 liter wordt het recht voor het eerste vat 750 gulden en voor elk volgend vuilnisvat 792 gulden. De rioolbelasting voor fabrieken, werkplaatsen, pensions, wasserijen enz. wordt bij een afvoer van meer dan 1000 m3, doch niet meer dan 2000 m3, 75 gulden. Bij een af voer van mee.r dan 2000 m3, doch niet meer dan 10000 m3, eveneens 75 gul den vermeerderd met 60 gulden voor elke 1000 m3 of gedeelte daarvan bo ven 2000 m3. 555 gulden moet betaald worden voor afvoer van meer dan 10.000 m3. doch niet meer dan 50.000 m3 vermeerderd met 45 gulden voor elke 1000 m3 boven 10.000 m3. Dan is er nog een tarief van 2355 gulden plus 30 gulden voor hoeveelheden tussen 50.000 en 100.000 m3 en een tarief van 3855 gulden voor meer dan 100.00 m3 plus 15 gulden voor elke 1000 m3 bo ven de 100.000 m3. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 201 tot en met 360. In de omgeving houdt zich een man op, die na het tanken van benzine, betaalt met de briefje van 100 Oost- Duitse marken. Hij beweert dan dat het de nieuwste uitgave is van een West-Duitse mark. De Oost-Duitse mark is circa 25 cent waard; de West- Duitse ruim één gulden. In de omge ving, in Driebergen, Zeist en De Bilt zijn reeds enige benzinepomphouders het slachtoffer geworden van deze man. Men zij gewaarschuwd. Op de navolgende data komt de Soes ter gemeenteraad in openbare verga dering bijeen in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. 16 december 1974, 17.30 uur. Algemene beschouwingen van de frac tievoorzitters met betrekking tot de vaststelling van de begroting der ge meente en die der bedrijven en tot goedkeuring van de begroting van de stichting zwembaden Soest, openlucht theater en de sportstichting voor het jaar 1975. 18 december 1974, 8.30 uur. 1. Voorstel tot vaststelling van de be- ;roting der gemeente en die van de bedrijven en tot goedkeuring van de begrotingen van de stichting zwemba den Soest, het openluchttheater en de sportstichting voor het jaar 1975, inclu sief de. ,1ste wijziging, 2. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1975: a. als bedoeld bij artikel 55 der Lager- onderwijswet 1920 voor het gewoon lager onderwijs; b. als bedoeld bij artikel 189, 5e lid, van het Besluit Buitengewoon Onder- *stoelen *tafels*TV-kasten ❖slaapkamer *bankstellen ❖wandkasten *dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag Nieuwegein E36), tel.030-883762. I Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel.020-233917.Ma t/m za9-18 uur. f Donderdag tot 21.30 uur. Op de Stadhouderslaan werd geduren de vier uren een snelheidscontrole ge houden. Gedurende die tijd passeerden 587 voertuigen de radarapparatuur. Daarvan waren er liefst 125 van in overtreding. Gewoonlijk maakt het aantal overtreders 5 uit van het aan tal gecontroleerde voertuigen; dit keer was het percentage liefst 21. De hoogst gemeten snelheid op het traject waar 50 km per uur gereden mag worden, was 108 km per uur; de gemiddelde snelheid van de overtreders 75 km per uur. Mevrouw C. van E.-van L. deed bij de politie aangifte van diefstal uit haar winkel aan de Burg. Grothestraat van een porseleinen beelje ter waarde van 370 gulden. De financiële commissie is unaniem akkoord gegaan met de verkoop van grond in Steenberghe 1 in Soesterberg en in Overhees ten behoeve van woningbouw. Alleen zullen in het verkoopcontract enkele wijzigingen worden aangebracht, zoals tr. M. A. van Ee (VVD) wenste. Hij wilde In alle contracten de bepaling opgenomen zien, dat de kopers binnen een jaar na goedkeuring van de plan nen de woningen gebouwd moesten hebben. Wethouder K. de Haan (PvdA) had hiertegen geen bezwaar. Ook niet tegen opneming van het beding, dat de huizen niet alleen bestemd zjjn voor in woners, die in Soest (en wat Steenberghe betreft bij voorrang in Soesterberg) een goedkopere huurwoning vrijmaken, maar ook voor hen die een grotere woning achterlaten. Dit gebeurt trouwens toch al, vertelde de wethouder. Iemand die zijn huis aan een Soester woningzoekende verkoopt, komt in aan merking voor een premie-verkoop-nieuwbouwwoning. Premiewoningen Een oppervlakte van 3.600 vierkante meter grond in Soesterberg. tussen de Rademakersstraat en de nieuwe rijks weg in Soesterberg, zal worden ver kocht aan de b.v. Soester Bouw Maat schappij. Deze zal er 21 premie-ver koopwoningen en 13 garages bouwen. De prijs is bepaald op 13.500 gulden per woning en 1.500 gulden per garage. De prijs van de grond bedraagt in to taal 303.000 gulden. Het aannemersbedrijf E. A. van den Hengel kan in Steenberghe 3.800 vier kante meter grond kopen voor 280.050 gulden. Op dit gedeelte tussen de Ra- demakerstraat en de nieuwe rijksweg zullen 18 premie-verkoop woningen en 10 garages worden gebouwd. De prijs van deze huizen is bepaald op 14.725 gulden, van de garages op 1.500 gul den Tenslotte is in het plan Overhees 3.110 vierkante meter grond voor de prijs van 400.000 gulden beschikbaar voor het in Amersfoort gevestigde Bouw fonds Nederlande Gemeenten Het fonds zal er 32 premie-verkoopwonin gen bouwen, waarvan de prijs is be paald op 12.500 gulden per stuk. Geldlening De financiële commissie, waarin de heer K. de Wilde (PvdA) ontbrak, ging ook akkoord met een geldlening van 500.000 gulden voor consolidatie van vlottende schuld. De looptijd is 25 jaar. de rente bedraagt 10,5 procent. De commissie gaf tenslotte ook haar fiat aan het voorgestelde krediet van 485.000 gulden voor het verbouwen en uitbrei den van de openbare Prins Willem- Al exanderschool aan de Beetzlaan. Evenals in de commissies openbare werken en onderwijs werd hier de vraag gesteld of het niet 'oeteir zou zijn de school door een nieuwe te vervan gen. Wethouder De Haan meende echter, dat hier geen kans op was. Hij herin nerde aan de uitslag van een verge lijkend onderzoek naar de toestand van enkele scholen in de gemeente, waaruit bleek dat de PWA-school con structief nog zeer goed was. „Scholen van omstreeks 1920 zijn soms „kren gen van dingen", maar deze is nog te goed om voor afbraak in aanmerking te komen", aldus de wethouder. Eerste klas leerlingetjes van de Prins Willem Alexanderschool kregen voor afgelopen zondag een vrijblijvende uit nodiging van Sint Nicolaas om Hem te komen bezoeken in restaurant De Kor te Duinen aan de Birkstraat. De Sint was er wel maar de kindertjes mooi niet. Gelukkig waren er wel wat „toe vallige" klanten van de Goed Heilig Man en zij kregen nu de cadeautjes die Hij uit Spanje had meegebracht. Dat de kindertjes van de school er niet waren lag niet aan de leerkrach ten, maar aan de ouders, heeft men de Sint verteld. Foto Herman van Dam wijs 1967 voor het buitengewoon on derwijs. 3. Voorstel tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. voor het jaar 1975. 4. Voorstel tot verhoging van: a. de rioolfoelasting; b. de straatbelasting; c. de opcenten op de personele belas ting; d. de reinigingsrechten. 5. Voorstel de door de Stichting Zwembaden Soest voorgestelde wijzi ging van de tarieven voor het Soester Natuurbad vast te stellen. Ingekomen stukken: j. Brief van burgemeester en wet houders inzake de in 1975 in rekening .te bréngen kosten'van uitWeg, met voorstel, dit voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief d.d. 7 november 1974 van de V.V.V. te Soest inzake verhoging van het subsidie, met voorstel deze te be handelen bij de desbetreffende begro tingspost. De aanleg van de Centrumweg is een stapje dichterhij gekomen, nu een be langrijk beletsel is opgeheven: het verschil van mening dat het gemeente bestuur had met Amersfoort en de provincie over de plaats waar de weg hei beste kap uitmonden. Wethouder K. de Haan (PvdA) vertelde dit in de open bare vergadering van de financiële commissie. CDA-Iid R. A. van Logtenstcin had het voorstel tot aankoop van de bloemisterij-kwekerij van de heer E. van der Baan aan de Kerkstraat 83 als „kapstok" gebruikt om te informeren naar het tijdstip van aanleg van de Centrumweg. Ir. M. A. van Ee (VVD) vond deze vraag in de financiële commissie ongepast; hij hoorde in de commissie ruimtelijke ordening thuis. Niettemin wilde de wethouder wel kwijt, „dat een belangrijk beletsel" was opgeheven, hetgeen betekent dat de gemeente nu ver- der kan gaan werken. bereid te verhuizen naar de Ferd. Huycklaan. De financiële commissie opende daartoe gisteravond de moge lijkheid door akkoord te gaan met het concept-voorstel tot verkoop van 1.800 vierkante meter grond voor 92.000 gul den. Hier worden een woning en een bedrijfsruimte gebouwd. In de raad is de situatie aan de Insin gerstraat meer dan eens ter sprake ge weest. Men achtte handhaving van het bedrijf daar ongewenst, ook al In ver band met de verkeerssituatie. Nu ziet het ernaar uit, dat de groothandel hier gesaneerd zal worden. De heer Blaauw drong er bij de wet houder op aan, dat er tussen het colle ge van b. en w. en de heer De Groot duidelijke afspraken gemaakt worden over de bestemming van terrein en gebouwen aan de Insingerstraat na de verkoop. De heer De Groot wil het geheel els bedrijf verkopen, de gemeente ziet dat liever niet. De heer Blaauw vond dat er bij een afspraak over eventuele ves tiging van een nieuw bedrijf, hauw- keurig bepaald moest worden welke bedrijfsvoering er wordt toegestaan. Zijn fractiegenoot Ir. M. A. Van Ee wilde, dat B. en W. de heer De Groot en enkele andere kopers van grond aan de Ferd. Huycklaan duidelijk maakten, dat vlak langs de te bouwen woningen en bedrijven de Centrumweg komt te lopen. Hij wilde bij de grond- verkoop zelfs bedingen, dat de kopers niet tot aan de Kroon gaan proteste ren tegen de voorgenomen aanleg van deze weg. „Hoe vaak gebeurt het niet dat mensen iets kopen en dan achter af zeggen: Maar we wisten niet dat dat er zou komen". De andere grondverkopen betroffen 360 vierkante meter voor 20.000 gulden aan de heer A. W. Kuijer voor de bouw van een bedrijfsgebouw: hier be treft het 630 vierkante meter voor 31.500 gulden. De heer Van Ee vroeg wat er met de kassen op het terras aan de Kerkstraat gaat gebeuren. Worden die verkocht of naar gemeenteterrein overgeplaatst? Wethouder De Haan zei, dat hierover nog niet gedacht was. Belangrijkste punt was voorlopig nog met de heer Van der Baan tot overeenstemming te komen over de verkoop van zijn be drijf, Daaraan zitten nog enkele haken en ogen. Indien de raad in de decem- ber-vergadering met het voorstel ak koord gaat en ook de heer Van der Baan met de verkoop instemt, zal hij zijn bedrijf in leder geval tot eind 1976 kunnen voortzetten. De heer Van Logtenstein had het taxa tierapport gemist; dat ontbrak ook bij de stukken die betrekking hadden op de aankoop van het pand Nieuweweg 74. Wethouder De Haan zegde toe, de rapporten alsnog ter inzage te leggen. Overigens had de financiële commissie met beide (concept-)voorstellen geen moeite. Verbetering De bocht op de scheiding van de Den Blieklaan en de Insingerstraat zal worden verbeterd en wat meer vloei end gemaakt worden. Dit zal mogelijk zijn na een grondruil. De VVD-er W. A. Blaauw was blij dat er eindelijk iets aan die bocht ging gebeuren, maar zijn fractiegenoot Ir. M. A van Ee ?vas aanzienlijk minder enthousiast. Hij vreesde, iat er dan nog harder sou worden gereden. Ove rige leden van de commissie vonden rchter, dat de verbetering moest door gaan, ook al omdat tussen de bocht en de Eigendomweg de uitmonding Is ge projecteerd van een nog aan te leggen weg in Overhees. Groothandel Het bcdrüf van de heer G. L. W. de Groot, een groothandel in aardappelen, groenten en fruit, verdwijnt van de Insingerstraat. De heer De Groot is

Soester Courant | 1974 | | pagina 4