KRUISWOORDPUZZEL U KUNT NIET ALLES WETEN üjjiLk DISCOUNT ELEKTR0 De nieuwe Oranjekalender is verschenen Bestelbon SOESTERBERG Aanwinsten Openbare Bibliotheek Soest Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 Brandweer Tel. 13333 van de GemeentehofiT"" Gewijzigde spreekuren Garantie voor tennisvereniging Soest-Zuid De heer L. A. Wils uit de culturele commissie Bijplaatsen containers in Soesterberg Gewijzigde aanvangs tijden raadsvergaderingen Gespreksgroepen gescheiden mensen PORTABLE T.V. 289,— Zolang de voorraad strekt. „Makc-up show voor donkere vrouwen Gevonden voorwerpen Bromfietsers zonder licht Sportshow in officiers- casino te Soesterberg Auto tegen boom Tweetal, onder invloed, bestuurde zelfde auto Dwars door schrikhek SPORTPROGRAMMA :U w gereden Inbrekers verloren deel van grote buit Winst voor beide Badso-teams Uitvoering A.G.A.V.S. Zaterdag 14 december Zondag 15 december Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit outique deó ^-ieuró" Reserveer tijdig uw orchideeën kerststuk. Opstellingen WZ-elftallen Soester Courant van donderdag 12 december 1974 ROMANS. B. W. Aldiss, Non - stop. - J. Barlow, De laatste reis van de Areopagus. - Ph. K. Dick, De spelers van Titan. - B. Frank, Het bewogen leven van ba ron Von der Trenck. - G. Garcia Mar- quez, Afval en dorre bladeren. - E. Stanley Gardner, Het zilveren dien blad. - R. J. Glasser. Zaal 402. - A. en S. Golon, Angélique en de duivel. - L. E. Hagen, Luchtbrug naar Arn hem. - Havank-Terpstra. Hotel de Schaduw. - F. Herbert, Duin. - H. G. Kresse. Eric de Noorman. - U. K. Le- guin, Rocannon. - M. Limat, Ik, de vampier. - A. Oosterbroek-Dutschun. Wie zoekt en niet vindt. - S. Pairault, Zuster Désiree aan boord. - S. Paretti, De pachters der aarde. - U. Plenzdorf, Het nieuwe lijden van de jonge W. - J. Powell, Sam, een mijnwerkersjon gen in de jaren dertig. - Janet Sandi- son, Jeanie's zomer. - M. van 't Sant, Hoeve „De Terp". - L. Saris. Een oase van groen. - M. en P. Wahlöö. SjöWall. De gesloten kamer. - M. en P. Wahlöö Sjöwall, De verschrikkelijke man uit Saffie. - M. Spillane, Kogels zijn geen kinderspeelgoed. - D. Uhnak, In naam der wet. - G. de Villiers, Samba voor SAS. - D. Winsemiys, De wachter aan het Hollands Diep. - V. Winspear, Vallei van de regenboom. - G. Ze- browski, Het punt Omega. - Het Zie kenhuis, naar de gelijknamige AVRO- televisieserte. ROMANS'iN VREEMDE TALEN G. Scherfling, Die Zeitungsnotiz. - U. Widner. Die Forschungreise. - P. Ben- chley, Paws. - Th. Berger. Regiment of women. - S. Bingham, The way it is nöW. - Chr. Christian, The story of Frankenstein. - P. Haines, Tea at Gun- ter's. - E. W. Hildick, Birdy and the group. - J. Aiken Hodge, Stangers in company. - G. Kums, Higlights. - P. O'Donnedl, The silver mistress. - D. R. Slavitt, ABCD. - D. Wallop, Howard's bag. - J. A. Leger, Mon premier amour. STUDIEBOEKEN Gids voor dokumentatiemateriaal. - D. Verkijk. Radio Hilversum 1940 - 1945. - G. Wallraff, 't 'Gewone kapitalisme. - R. A. Schortinghuis-Sprangers en W. L. Maas-Aronius, Uw financiën met de jaren. R. van Duyn, Het wonder van Amsterdam. - E. F. Schumacher, Hou het klein. - I. D. Illich, Energiever bruik en maatschappelijke tegenstel lingen. - Olie op de golven; energie krisis-einde of begin? - F. Hacker, Dossier agressie. - D. J. Wicherlink, Tussen waan en waarheid. - Sh.Os- trander en L. Schroeder, Astrologische geboortenregeling. - M. J. Langeveld, Elk kind is er één. - Onderwijs, Het is ook niet alles. - Lichamelijk gehandi capte schooljeugd waarheen? - Bij wijze van spelen; creatieve processen bij vorming en hulpverlening. - Onze monumentale en mysterieuze natuur. - G. Th. van Kempen, Biologische ency clopedie. - D. Eisma, en L. den Engel se, Het Nederlandse Waddengebied. - DollarjJ, Portret van een landschap. - K. Hulsbos, In de-duinen. B. Bruun, Gids voor de 'vogels, van Europa. - J. Hanzafc, Nesten en eiëren van bekende Europese vogels. - Toernooiboek ,36e Hoogoven schaaktoernooi 1974. - Van Lind, Modern haken. - D. J. Willcox, Nieuwe vormgeving in weven. - I. Zechmann. Barbecue. - Laveren op de akker. - M. Ruys. Het nieuwe vaste plantenboek. - Drinkwaterfluoridering in Nederland. - Autotest '74. - B. H. Heldt, Vrachtwagen parade. - Pranger, G. Scheperevue. - Geteste ontwerpen dl. 1. - F. Steneker, Sherry. J. G. Bor- chert, G. J. J. Egbers en M. de Smidt, Sociaal- geografische beschouwingen enz. - P. R. Citroen, Paul Citroen en het Bauhaus. - M Glaser, Graphic design. - J, van de Merwe, Gij zijt kanalje. - Marnix Gijsen, door A. Ra- man. M. Roelants. C. Buddingh e.a. - Ward Ruyslinck, door F. -Heymans, J. Roeland-Vermeer e.a. - De Amazone, door T. Sterling. - H. C. ten Berge. De dood is de jager. - Juliana, koningin der Nederlanden. - M. Magnusson, Ar cheologie. G. Schomaekers. Het woeste wilde westen. - D. Strong, De oude Etrusken. - De V.S. ih de 20-er jaren De tijd van de-jazz? - Walma van der Molen-Meindersma, Wales. - N. Wil liams, Elizabeth I. Zijn uniformtressen gemaakt van me taaldraad. dan kunnen deze schoonge maakt worden met zilverkrijtpoeder. Zijn ze gemaakt van geverfd textiel, dan is tetra het aangewezen middel. Een wit vilten hoed moet gereinigd worden met een mengsel van meel of magnesia en een vetoplossend middel (benzine, tetra of vlekkenwater). Dit papje met een schone doek over de hoed wrijven. Zodra de hoed droog is. deze goed afborstelen met een schone borstel en daarna opstomen. Kunstzijden sjaals zijn in natte toe- si and niet sterk en moeten dus voor zichtig gewassen worden in een lauw sop van huishoudzeep of synthetische zeep. Na het spoelen de sjaals goed uitknijpen in een badhanddoek en laten drogen. In droge toestand aan de verkeerde kant glad strijken. Heeft u gebak in de oven staan? Zet u dan de wekker op de juiste tijd dan zult u het zeker niet vergeten. Vliegenvuil op hout kan gemakkelijk woraen verwijderd met petroleum. IJsvlekken in gewone zijde worden ge bet met lauw water. Eventuele kleur stof behandelen met wat tetra. Het doekje niet te nat maken. (Liefst bet ten). Citroen- en sinaasappelschillen - zon der wit - kunt u raspen en bezwaren in een potje met suiker. Deze gekonfijte schillen smaken heerlijk in vla, pud ding, enz. Geel gewprden bloemkool kookt u met iets melk. dan zal deze groente weer wit worden. Maandag 30 december a.s. vervalt het spreekuur van wethouder K. de Haan. Dinsdag 31 december a.s. vervalt het spreekuur van de burgemeester. Het spreekuur van de burgemeester in Soesterberg (le woensdag van de maand) worclt verplaatst naar woens dag 8 januari 15^15.30 uur. C - O In verband met de verkoop door de eigenaar van het tennispark nabij de Bosstraat heeft de tennisvereniging Soest-Zuid de gemeente gevraagd de rente en aflossing te garanderen van een door de vereniging aan te gane geldlening, groot 150.000 gulden. Dit bedrag heeft de vereniging moe ten lenen om het tennispark te kun nen overnemen. De rente, die de ver eniging betalen moet is variabel en op het moment 10Va n'o. Zolang de rente niet hoger is dan die voor geld leningen. welke de n.v. bank voor Nederlandse Gemeenten op dat tijd stip aanbiedt, kan goedkeuring van G.S. verkregen worden. B. en ,w. stellen de raad voor onder deze voor waarden de garantie te verlenen. De heer L. A. Wils, lid van de cul turele commissie en enige jaren voor zitter van deze commissie, heeft be richt. dat hij in verband met drukke werkzaamheden moet bedanken. De gemeenteraad wordt voorgesteld hem het gevraagde ontslag, onder dankzegging voor de bewezen dien- sten, te verlenen. Naar aanleiding van een verzoek van de Wijkraad Soesterberg om in Soesterberg in de wijk „Ons Belang" een extra container-stortplaats aan- te leggen, heeft het college van bur gemeester en wethouders geantwoord, dat de kosten van het plaatsen en ledigen van containers en het houden van enig toezicht daarop bijzonder hoog zijn. Een extra container-stort plaats in „Ons Belang" zal met name een uitgave van ongeveer ƒ30.000, per jaar vergen. Dezelfde aangelegenheid werd ook al in 1970 door het actiecomité „Schoon Soesterberg" naar voren gebracht. Toen werd ook niet om deze redenen cp het verzoek ingegaan. Zou een container-stortplaats in de wijk, „Ons Belang" verwezenlijkt worden, dan betekent dat. dat in andere wijken van de gemeente ook dergelijke stort plaatsen moeten worden aangelegd. De kosten zullen dan bijzonder hoog oplopen. Om bovengenoemde redenen kan het college het verzoek van de wijkraad niet inwilligen. Volgende week worden drie raads vergaderingen gehouden, alle drie in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brink weg. De oorspronke lijk opgegeven aanvangstijden zijn iets gewijzigd. De vergadering op maandag 16 december- begint om19 uur en niet'om 19.30 uur; de verga dering van woensdag 18 december begint om 09.00 uur en niet om 08.30 uur en de vergadering van donderdag 19 december begint normaal om 19.30 uur. De Stichting Organisatie Gescheiden Mensen, kortweg SOGM, wil voor Soest en omgeving gespreksgroepen vormen. Daartoe wordt woensdag 11 december a.s., 's avonds om 8 uur. een kennismakingsbijeenkomst gehouden in het gebouw van de Stichting voor de Geestelijke Volksgezondheid, Zonnehof 10 te Amersfoort. Er zal een korte in leiding worden gehouden over het werk van de SOGM, terwijl daarna een lezing volgt over 'hét ondërwerp „Kinderen Van gescheiden ouders"; Daarna is gelegenheid tot vragenstel len en zal men trachten te komen tot het formeren van gespreksgroepen, die voor een aantal avonden wekelijks bij een zullen komen pm een thema te be handelen, door de leden van de groep zélf opgegeven. De gespreksgroepen zullen worden geleid door bekwame, gespreksleiders, maatschappelijk-, pe dagogisch- of psychologisch geschoold; Deze gespreksgroepen zijn dus niet be-, doeld als een mogelijkheid tot het spuien van de eigen ellende, doch heb ben een positief-opbouwende bedoeling voor wat betreft de problematiek ron dom de echtscheiding. Gescheiden mensen - nu tegen de 200.000 in Nederland en het aantal neemt toe - verenigen zich. Tweedui zend vrouwen vormen de Bond van Gescheiden Vrouwen Divortium. Bijna evenveel mannen en vrouwen zijn ver enigd in de Stichting Organisatie Ge scheiden Mensen. De SOGM, toen al leen voor mannen, is in 1969 opgericht als tegenhanger van Divortium. Vorig najaar kreeg de stichting een gemengd karakter. Eén van de vijf huwelijken eindigt in echtscheiding. Tóch aanvaardt de maatschappij het beeld van de geschei den man („de smeerlap") en de ge scheiden vrouw („het zielige vrouwtje") niet. Gescheiden mensen komen daar door in een isolement. De SOGM wil dat doorbreken. De Stichting heeft vertrouwensmensen,'die.;-steun en hulp- Verlenen. Het telefoÖrihUmrrier véit'^de .Vqflfpüwenèpost' voor deze regichffis: '02155-10923. De SOGM is voor een goed omgangs recht met de kinderen, omdat juist deze de dupe worden, van de scheiding. Een goede psychomore'.e béleiding ,is daarbij vaak noodzakelijk. De stichting wil, dat de gescheiden vrouw zo spoedig mogelijk voor zich zelf kan zorgen, Is een nieuwe start door zelfwerkzaamheid uitgesloten, dan moet de weg naar de algemene bijstand gemakkelijker worden gevon den. De gescheiden man vervreemdt van zijn omgeving. De SOGM wil pro beren de kontakten in stand te houden of te herstellen. De SOGM pleit voor een goede „ali mentatie" voor het kind, waarbij de wezenrente ingevolge de AWW als richtsnoer wordt gehanteerd. Dat be- tekeht een aanzienlijke verhoging van de nu Veel te lage bedragen. Voor de vrouw wil de stichting een overbrug- gingsalimentatie van 2 tot 5 jaar. De SOGM geeft een kwartaalblad uit. Het algemeen sekretariaat is gevestigd aan de Lübeckstraat 73 te Den Haag. HORIZONTAAL: 2. Europeaan; 7. menigte; 10. rivier in Spanje; 12. stuk grond; 13. voorgerecht; 14. indien; 16- voor zetsel 17. luchtvaartonderneming (afk.); 18. steen; 19. familielid; 20. jongens naam; 22. groente; 24. voorzetsel; 25. drinkgerei; 28. zangvogel; 31. klein kind; 34. karaat (afk.); 35. verlaagde toon; 36. zonder eer; 41. soort uur werk; 45. vlug; 46. boom; 47. spaanse titel; 48. N.V. (frans); 49. eerwaardige vader (lat. afk.); 50. koud; 52. bieding: 54. voordeel; 56. godin; 57. prachtig: 58. hetzelfde; 60. niet goed; 61. pl. in Gel derland; 63. eenmaal; 64. hofmakerij v, voorbijgaande aard, VERTIKAAL: 1. gek; 3. zangstuk; 4. vlaktemaat; 5. revolutie; 6. kindervoedsel7. wapen; 8. inhoudsmaat; 10. seconde; 11. feest - kledij; 15. teken; 17. vochtig;- 19. maand; 21. insect; 23. bouwland; 24. titel (afk.); 26. per expresse (afk.); 27. pl. in Duitsland; 29. godin; 30. vis; 32. duits voegwoord; 33. drank; 37. kleur: 38. goud (fr.): 39. fir. ondergrondse strijdkrachten (afk.); 40. soort hond; 41. deel v, e. auto: 42. kostbare stof; 43. deel v. d. dag (afk.); 44. verbond; 47. niets horend; 51. meisjesnaam: 53. niet scherp maer; .55. ontkenning; 57 pul- verig; 59. snij werktuig; 62. onmeetbaar getal, SPEENKRUIDSTRAAT 1 - SOEST - TELEFOON (02135) - 17292 31 cm 220 V/12 V van 395.- voor Het nieuwe schoonheidsinstituut Ge- rie van Schaik, Brinkstraat 39, te Baarn, presenteert volgende week donderdag 19 december de „Barbara Walden Line". Mevrouw May, de importrice. zal met een aantal modellen laten zien dal de donkere vrouw van vandaag niet achter hoeft te blijven wat betreft haar make-up. De show begint om 19'uur en is vrij toegankelijk. De volgende voorwerpen werden als gevonden bij de politie aangegeven: kabelslot, schakelarmband, diverse portemonnaies met inhoud, poncho, shawl, paar wanten, hond, paar hand schoenen. diverse sleutels, regenhoed, damesfiets, ballpoint, bankbiljet, twee kindermutsen, gouden trouwring, een bromfiets en een paar dameshand- schoenen. Betreffende deze voorwer pen kunnen op woensdag en zater dag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen bij het politiebureau verkregen wor den. Op de kruising De Beau forti aan en de Soesterbergsestraat werden de bromfietsers E. de W. (21) en G. J. D. (16). beiden uit Driebergen, aange red :n door een personenauto be stuurd door de heer M. H. P. (42) uit Soest. De-.bromfietsers kwamen te vallen en daarbij liep De W. een hoofdwond op, Na in Zonnegloren verbonden te zijn kon hij naar Driebergen terug keren. Het ongeval gebeurde doordat P. toen hij, komende van het bospad langs de spoorlijn Amersfoort-Den Bolder de Soesterbergsestraat overstak om de Van Lijndenlaan in te rijden. Hij merkte daarbij de bromfietsers niet op, die beiden zonder licht op hel fietspad reden. Morgen, vrijdag 13' december, vindt in de grote zaal van het Officiers casino aan de Kampweg te Soester berg .een sportshow plaats. De show omvat drie elementen t.w.: demon straties judo, schermen en boksen door nationale militaire ploegen; de uitreiking van de trofee „Sportman van het jaar van de Vliegbasis Soes terberg" en de uitreiking van de prij zen van de basis-sportcompetitie 1974. Voetbal, basketbal, badminton, tafel tennis, volleybal, zwemmen, vissen, veldloop en schieten. Aanvang 2'uur. Komend uit de richting Amersfoort zag de bestuurder van een personen auto, de 25-jarige H. W-. te laat een van de bochten in de Birkstraat. Hij remde krachtig, raakte daardoor in een slip en kwam toen tegen een rechts van de weg staande boom tol stilstand. W. kwam met de schrjk vrij; zijn auto werd zwaar bescha digd. De politie nam het kenteken bewijs in beslag. Door de politie werd in korte tijd. tweemaal dezelfde auto aangehouden omdat de bestuurder ervan onder in vloed was. De eerste keer zat achter het stuur de 31-jarige mevrouw S. M. L. uit Baarn. Met haar reed mee de 53-jarige heer G. M. D. eveneens uit Baarn. Beiden hadden gedronken, maar omdat mevrouw reed moest zij de blaasproef afleggen, die gevolgd werd door een bloedproef. Haar werd een rijverbod opgelegd. Aan de man was reeds gezegd dat hij ook niet rijden mocht, maar dat mondelinge verbod negeerde hij. Het gevolg was dat de auto daarna voor de tweede keer aan gehouden werd en ook de man de hele procedure van blaas- en bloedproef moest ondergaan. In beide gevallen nam een militaire arts de bloedproef. Een tfrêgaVé'in' kleumen van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. wenst toezending van g a(aantal) Oranjekalen- ders 1975 met Nederlands fl calendarium en/of (aantal)Oranjekalen- Naam Adres i Woonplaats ders 1975 met viertalig calen- darium: Engels, Frans, Duits en I Spaans. Beide soorten a f. 5,50 (verzendkosten f. 1,35 extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020) 790949 INKOMSTEN. - Behoeft een jubileum gratificatie niet te worden vermeld in de inkomstenopgave? Moet een tege moetkoming in de ziektekosten wel of niet worden opgegeven? Is een tege moetkoming in de kosten van aanleg centrale verwarming een inkomste? Moet ik ook een terugontvangen be drag van de teveel betaalde belasting als inkomsten aanmelden? Komt de bijbetaalde premie A.O.W. voor reke ning van de overheid? Antwoord: ln principe vallen alle ont vangsten ook onder het hoofd inkom sten. Een uitzondering vVordt natuur lijk gemaakt voor de teveel betaalde belasting, die u terugkreeg. Want over dat bedrag is al belasting betaald doordat u het eerder opgaf als ihko- men. Ook tegemoetkomingen in' ziekte kosten en de koster, van aanleg van een .centrale verwarming betekenen (extra) inkomen, en moeten dus op uw belast ingaangiftebil jet worden verant woord. Een gratificatie is genoten in de vorm van extra loon. Dab rover is dan reeds de loonbelasting afgehouden, maar toch moet u het bedrag vermel den ais Inkomen, want als u poven de grens komt. waarbij inkomstenbelasting verschuldigd wordt, zal men u aan slaan naar het totale inkomen. De laatste vraag is onduidelijk gesteld, zodat we die niet kunnen beantwoor den zonder nadere gegevens, Als de overheid voor u een premie heeft (bij)- betaald, behoeft u die niet te vermel den. Moes) u die zelf betalen, dan kunt u die niet alsnog voor rekening van het rijk brengen. •CHUIMSTRAAL. - Wat is het voor deel van een kraan met schuimende straal, zoals die tegenwoordig gepropa geerd wordt? Antwoord: Als aan de kraan een schuistraalmondstuk bevestigd wordt, zal het uitstromende water daar door heen lucht meezuigen. Dit heeft aller lei gunstige gevolgen. De straal wordt dikker' en het water spat niet meer. j Het water wordt frisser van smaak. Bij gebruik van zeep ontstaat meer' zeepschuim. Men kan met de Icrachti- ger straal bovendien sneller spoelen en reinigen. ROQUEFORT. - Is de schimmel, dié in de Roquefortkaas voorkomt, niet scha delijk voor de mens? Antwoord; Neen, het is namelijk de Pemciiliurr. giaucum. die de bekende blauwgroene aderen in deze kaas ver oorzaakt. En deze schimmel is verwant aan de Penicillium notaturn, waarvan men het geneesmiddel peniciline maakt. Het is dus gezond eten. deze scha pokaas uit de Cevennes. MARSEPEIN. - Waar komt de naam marsepein vandaan? Antwoord: Marsepein is een verbaste ring van het Italiaanse marzapane. Dat was destijds een maat voor een kistje, inhoudende een tiende moggio. Een moggio is een mud of een schepel. Omdat de Italianen uit de Levant een lekkernij importeerden in dergelijke kistjes van eentiende mud, werd er bij doorvoer naar ons land over marze- pane gesproken en zo kreeg de marse pein hier de naam. De T-kruising Koningsweg-Eigendom weg levert weggebruikei's meer dan eens onoplosbare problemen op. De 20-jarige F. E. V. uit Soest was de zoveelste, die komend van de Ko ningsweg de Eigendomweg overstak en het schrikhek negeerde. De auto kwam op een braakliggend terrein tot stilstand en was zó zwaar be schadigd, dat hij moest worden weg gesleept. Volgens V merkte hij de kruising te laat op. Hij remde welis waar nog krachtig, maar de auto gleed door en vernielde het schrik hek. V. kwam er zonder verwondin gen af. Ongeveer 15.000 gulden was de waar de van de buit, die onbekenden uit de woning van de familie H. aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg hebben gestolen. Dat het bedrag niet hoger lag, is een gevolg van het feit, dat de daders onderweg een deel van de uit de woning wegge haalde spullen hadden verloren. In het bos tussen het huis en het op ongeveer dertig meter afstand staan de twee meter hoge hek, vond de politie een aantal spullen terug, zo als tinnen voorwerpen, zilverwerk en onderdelen van een kostbare hang klok. De politie vermoedt, dat de da ders het huis om een of andere re den in paniek hebben verlaten. Mevrouw H. ontdekte 's nachts bij thuiskomst de inbraak. De daders waren tijdens afwezigheid van de be woners binnengekomen door eerst 'n aantal ruitjes van een glas-in-lood- raam te vernielen, waardoor zij ge makkelijk de hefboom van een raam konden bedienen. Binnen ontfermden zij zich vooral over spullen uit de woonkamer.' Verdwenen zijn een draagbare kleurentelevisie; een gou den dames- en een gouden redenhor loge; een Friese hangklok, z.g. kan toortje; vier zilveren kettingen; een gouden smoking-ketting; een sier speld en een bankbiljet van duizend gulden. Het eerste en tweede team van de badmintonclub Soesterberg (BADSO) hebben zaterdag thuiswedstrijden ge speeld. Badso 1, koploper in de com petitie, heeft B.C. Vcllenhove 5 uit Zeist met 8-0 verslagen. Uit acht gespeelde wedstrijden werden 15 pun ten behaald. Het tweede team had het heel wat moeilijker tegen Culem- borg 5. Van de acht partijen gingen er drie verloren. De laatste partij, de damesdubbel, moest de beslissing brengen voor een overwinning of een" gelijk^speL De ,dg$ies wonnen,, zodatv Badso.r 2 met', 5-3 overwon. -Dit teamë! behaalde «es punten tlit - een evengroot aantal wedstrijden. Ondanks het dikwijls uitstellen van de jaaruitvoering van AGAVS door allerlei bijzondere omstandigheden, werd zaterdagavond uiteindelijk toch een leuke en goed geslaagde uitvoe ring gepresenteerd. In zijn openingswoord kon de voor zitter, de heer .J. H. Esmeijer, niet alleen de burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften. de voor zitter en directeur der Stichting voor Sport en Lichamelijke Opvoeding der gemeente Soest, de voorzitter en di verse leden van de Wijkraad, vele vertegenwoordigers van zuster- en andere verenigingen verwelkomen, maar ook een talrijk publiek, dat voor een uitstekend bezette garni- zoens-ontspanningszaal zorgde. Het programma voor deze uitvoering was bewust gericht op de moderne gymnastiek. zoals deze de laatste tijd bij AGAVS druk beoefend wordt. De door de rythmische- en jazz- gymnastiekgroepen uitgevoerde on derdel éh als Spaanse dans. Safari enz. oogsten dqn ook veel succes. De kleuterafdelingen demonstreerden op hartveroverende wijze de eerste prille beginselen der oefenstof ..spe lend bewegen". Op de lange mat, evehwichtsbalk, en hoogrek werden goede en degelijke oefeningen uitgevoerd, echter met de kanttekening, dat aan de zo. belang rijke afwerking van deze oefeningen in de toekomst meer zórg besteed zal moeten worden. De AGAVS-drumband, niet weg te denken bij een optreden van de ge hele vereniging, had dan ook een be langrijk en welluidend aandeel in de ze uitvoering, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. AGAVS kan terugzien op een alles zins geslaagd optreden. Een geani meerd bal besloot deze avond. v.v.z. Senioren 14,30 uur; 14.30 uur: 12 00 uur: 12.00 uur. 12J' uur: 10 00 jur: 14.00 uur: 10.00 uur: Junioren 15 00 uur: 13.30 uur: S.E.C. Senioren 14 30 u ir* 12 00 uur: 14.30 uur: t2 00 o.tr: 12 00 uur: Junioren 14.30 UL'- 15.00 uur: 15.00 uur: HEES Senioren 14.30 uur: 14 30 uu-: 14 .30 uur- 10.00 uur: 12.00 uur: 12.00 uur: Junioren 15.00 uur: SOEST Dames 10.30 uur: Junioren 14.30 uur- 15.00 uur: 15.00 uur: SOESTERBERG Senioren 14.30 uur: Soesterberg-Radiostad 12.00 uur: Soesterberg 2-Dold. Boys Junioren 15.00 uur: Soesterberg A-Schalkw. A VOETBAL: S.E.C. 14.30 uur: SEC-Utrajectum 1130 uur: Zw. Vooruit 2-SEC 2 12 00 uur- SEC 3-Soest 2 12.00 uur*. SEC 4-VVOG 4 14.30 'luf Quick 8- SEC 5 14 30 uur: SEC 6-Hoogl.veen 5 12.00 uur: SEC 7-APWC 6 VVO-WZ WZ 2-B1.kwartier 3 WZ 3-Altius 4 WZ 4-Zuidvogels 6 Altius 5-VVZ 5 WZ 6-Chefana 7 WZ 7-Hoogerheide 8 VVZ 8-Huizen 12 Quick D-WZ B Hoogland C-WZ C SEC-Chefana SEC 2-Veensche Boys 2 TOV 3-SEC 3 SEC 4-SOVA 4 SEC 5-Scherpenzeel 5 SEC A-LW A VOP A-SEC B SEC C-APWC B Hoevelaken-Hees Altius 3-Hees 2 Hees 3-Wou den berg 4 Scherpenzeel 4-Hees 4 Lelystad 5-Hees 5 Hees 6-DSV 8 Hees A-Hoevelaken B WIJ A-Soest A Soest B-WZA A Soest C-HVC C s.o. 14.30 12.00 11.30 12.30 12.00 12.00 12.00 11.30 12.00 SOEST uur uur: uur: uur: uur; uur. uur: uur: uur: De Meern-Soest SEC 3-Soest 2 Soest 3-Hoogland 3 Barneveld 3-Soest 4 Lelystad 4-Soest 5 Hoogland 9-Soest 8 Soest 6-Hoogland 7 Quick 12-Soest 7 Soest 9-Qiuck II SOESTERBERG Dames "lü.00 uur: Soesterberg-Hüversum Heren 14.30 uur: DVSU-Soesterberg 12 00 uur: Achterveld 2-Soesterberg 2 14.30 uur: Soesterberg 3-WZA 3 12 90 uur: Soesterberg 4-KWA 4 12.00 uur- Soesterberg 5-Roda 7 10.00 uur: Soesterberg 6-Quick 10 HOCKEY: M.H.C. SOEST Dames 12.00 uur: Voordaan-Soest Heren 14.00 uur: Voordaan-Soest 12.30 uur: Kampong 6-Soest 2 en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd 1 Uitcebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 Soest Telefoon 02155-UI 52 €)rchideeën avOi-Vf.? Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155 - 12455 VVZ 3-AItius 4: A. Smink, C. Koop man. L. Hilhorst, D. v. d. Boven- kamp, P. Hoek. F. Bunnik, G. v. d. Grift. J. van Doorn. W. Huyink, W. Hilhorst, B. Buys, R. Krieke en T. Bunnik. VVZ 4-Zuidvogels 6: H. Roetman, H. Beernink. ,J. v. d. Wal, H. Voortjes, J. Hop. G. Brons. R. v. d. Veen. R. Schoonderbeek. M. Vetkamp. P. Voor tjes, E. Zoetelief. P. Monnee. Altius 5-VVVZ5: J. van Eijk, W. van der Meer. J. Brouwer, J. van Cam- pen, W. Floor. G. Floor. R. Kruiswijk, F. v. Hornsveld. A. v. Neerbos. A. v. Wijk. A. Kramer. J. Kampen, G. Kok, L. de Groot, P. Brouwer. VVZ 6-Chefana 7: D. Renooij. R. Westland, H. Demmers, G. v. d. Munt, Jaap Brouwer, C. van Huenen, J. van Kooij Gzn„ G. van Kooij. A. v. d. Breemer. J. v. d. Vlekkert, Jan Brou wer, J. Groart, W. v. d. Kuilen. VVZ 7-Hoogerheide 8: G. Smit, H. van Velzen, H. van Ginkel, N. v. cL Wakker, A. Ruizendaal, C. v. Reijn, D. Duits. Joh. v. Kooij. N. Mons, G. Wijma, Y. Huisman, C. Ruizendaal, C. Stolwijk. VVZ 8-Hulzen 12: H. v. d. Brink, A. de Weerd, A. Meidam, J. Broekhuy- zen. J. Bunnik, K. Blijleven, H. We- gerif, P. Foekens, C. Jongkind,, J. Nijman, J. Boekema, H. v. d. Heu vel, A. Mooibroek, i

Soester Courant | 1974 | | pagina 16