kje Frans Bosman nieuwe Prins Karnaval nul KEUKENSHOW/ IN SOEST® REEHORST-Supermarkt Het300°ovenservies vanWedgwood. HOMEE „De Spiekersjop" Kijk uw ogen uit. "Ton Beuken Sandeman SHERRY, seccoof medium dry, per fles 6, Martini VERM0UTH, roed ef wit, per fles4," VRIJDAG en ZATERDAG AANBIEDINGEN 10 stuks extra grote EIEREN no 3 slechts 1,79 Draagkarton BONTE REUS hier5,50 Krat Amstel PUS, inhend 24 flesjes9,75 500 gram fijne RIB 4," 500 gram magere RUNDERLAPPEN5,25 250 gram BOEREN LEVERWORSTI,50 150 gram LEVERKAAS 98 WITLOF, kort en dik, heel kilo1,79 Kogelharde SPRUITJES, per kiloI,29 BANANEN, heel kilo98 3 kilo GOLDEN DELICIOUS. ExportI,98 10 stuks grote PERSSINAASAPPELEN, vol sap 1,29 Vi liter VRUCHTEN YOGHURT, 5 smaken, nu 79 Literpak G0RTE PAP79 Snijbloemen en kamerplanten Chrysanten - Rozen - Fresia's - Narcissen en Tulpen jank rANfi Ugd MWf V mm Vereniging „De Narre Knollen" nu definitief van start k/l&h Burgerlijke stand Steenhoffstraat 66 Soest Tel. 02155-10880 Motormaniak eindelijk van de weg Meningen van lezers Collega Rip 25 jaar huisarts in Soest JA Originele Fjngelse Jazz Band speelt in de Queensclub en „Molensoos" Nieuwjaarsreceptie Commissaris der Koningin Bloemboeketjes van de week De feestdagen in het verschiet Politiek Café „Proest" op dinsdag 17 december De-Kleinste Komedie Soesterbergsestraat 51B, t.o. busstation - Telefoon 14071 Soester Courant van dontierdag 2 januari 1975 és/ metda kjemet geld 3 de tklimt sf100,- ikjevan aar). :het 50,-. e :l cadeau. N 12504 N 17832 D€ NARRE KNOLLEN Hot initiatief dat enkele weken geleden genomen werd, door het oprichten van de kamavaisveneniging „De Narre Knollen", het karnaval voor Soest te behouden, heeft succes gehad. Sinds maandag j.1. is de „club" definitief van start gegaan met statuten, huishoudelijk reglement, contributie en begroting. Ook een Raad van Elf werd inmiddels geformeerd rondom Prins Frans Bosman, die de naam „WULF I" aangenomen heeft. Van de honderd genodigden kwamen overigens ongeveer veertig man op dagen om het kersverse bestuur te steunen tijdens de eerste officiële vergadering. Het verliep allemaal zeer vlot, ook de goedkeuring van statu ten en huishoudelijk reglement. Er waren wat problemen: hoe kon twee derde van het aantal leden iets goed- keuren als er nog geen leden waren, want men sprak alsmaar van adspi- rant-leden. Diep bezorgd maakten de adspiranten zich over het 'verschil, als dat er al was, tussen schorsing en royement en dan was er nog ie mand geschokt dat de naam „Raad van Elf' niet genoemd werd. Voor zitter Catsburg lostte alle problemen op; de Raad van Elf noemde hij een „commissie van bijstand". Penningmeester Snijders had een be groting van 8500 gulden. Die koppel de hij uiteraard vast aan de te hef fen contributie. Na enig heen en weer gepraat viel de beslissing: loslopende leden 15 gulden; echtparen 25 gulden. De grote inkomsten zullen moeten ko men van de entree's, die voor hét grote karnaval gesteld werden op 10 gulden. Leden hebben op dit bedrag een aardige reductie. De leden krij gen óók, maar dan geheel voor niets, het Kielenbal aangeboden, dat op vrijdag 17 januari gehouden wordt. Schrik niet. Deze Wedgwood-schaal zal niet barsten. Hij is van ovenvast aardewerk. Evenals de rest van 't servies waar hij bij hoort. Ovenvast Wedgwood. Pure schoonheid één servies? i rfk' servies.' Inderdaad, dat is iets nieuws. Kom snel de /^werkelijkheid bekijken. \-~Jt Wii kunnen u vier Wij kunnen u vier beeldige de: 'laten zien. VAN WEEDESTRAAT 31 TELEFOON 12239 GEBOREN Simone Jacoba, dochter van D. W. Brood en S. D. M. Foe- ken. Ronny Marinus Adiiaan, zoon van A. Jansen en H. van Soest. Cassiopeia Andromeda Jadranca Au- gusta, dochter van B. J. van Hoeijen en A. L. Prins. Remco Ferdfinand, zoon van C. J. H. M. Leurs en A. Tangade. Ineke Annetje. Marcela, dochter van W. O. L. van den Bor en M. P. Mansilla León. Dagmar YVette. dochter van H. R. O. Lak en A. A. M. Krijnen- Linda, dochter van H. G. van den Berg en G. A. M. Willard. Janny, dochter van T. Renes en G. G. J. de Vries. An neke. dochter van J. A. Wennekes en A. van Seventer. Cornelis Jo- hannes, zoon van C. G. Idenburg en J. F. Appeldoorn. Jeanette Gerar- da Maria, dochter van H. Doorn en J. M. P. L. van den Deijssel. Jo- line Gerarda Jóacoba en Nat as ja Eve- line Maria, dochters van J. E. J. Hil- horst en E. F. van de Logt. Cor- nelia Petronella, dochter van T. Scheer en J. A. M. Pragt. Arme- loes Hermine, dochter van H. Wind en F. Meilink. Astrid, dochter van W. Koops en H. C. Boshuis. ONDERTROUWD Eduard Johannes Christiaan Kokelaar en Glasina Aar tje Christina Tuijtjens. Kornelis Frank en Aartje Vervat. Hendrik Anthonlus van den Berg en Maartje Maria Bosman. Gerardus Theodo- rus Zwanink en Maria Wilhelmina Westerveld. Pieter Catsburg en Maria Julia Geertruda Peters. Ro- bert Jan de Landmeter en Woute- rina Geertruida den Hartog. Jan Vogel en Stoffelina Fonken. Ize- brand Hendrik Huizinga en Louise Francisca Maria Peters. GEHUWD Wilhelmus Martinus Ste- man en Odilia van den Hoek. Jan Gerrit van de Meeberg en Stijntje vasa der Veer, OVERLEDEN Jacobus Volkert ten Haat echtgenoot van G. Hovius. Anton Gijsbertus Verweij, echtgenoot vah M. J. F. R. Lichtveld. Gerar dus Theodorus Johannes van Mun ster, weduwnaar van G. Wiersma. Maria Adriana van Hilst, weduwe van A. van Harlingen. Teunds Groenhuis Roeten, echtgenoot van C. P. N. de Kruijf. Alexander Hendrik Oliver Roozemonct. (Japie wil wel, maar kan niiet De knaap die Soest enige weken met oorverdovend motorlawaai opschrikte, is door de politie aangehouden en de motor is voorlopig in beslaggenomen. De bestuurder was de 18-jarige Robert D. Het enorme lawaai werd veroor zaakt doordat hij de vier uitlaten, die de motor normaal moet hebben, had samengevoerd tot één. Aan het licht kwam verder dat Robert het kenteken van de motor niet op zijn naam had staan en dat de motor niet voorzien was van het L-plaatje. Robert had slechts een oefenvergunning om de no dige ervaring op te doen voor het be halen van zijn rijbewijs. Prins Wulf 1 met de Raad van Elf van de karnavalsvérenlging „De Nar re Knollen". Naast de Prins (Frans Bosman) zijn- beide adjudanten:'links de heer A'. Snijders en rechts de heer Th. Ra^emaker. Daar achter op de eerste rij HL van Bekkum, G. van 't Klooster, Th. v. d. Steen en P. A. Bejjer; tweede rij: F. van der Lin den, W. v. d. Kuilen, A. Bejjer, B. Batenburg en E. Verwejj. Het Kielenbal. is uitsluitend toegan kelijk voor de leden van .de vereni ging. Inkomen is ook het bedrag van 1000 gulden, dat dit jaar voor het eerst ontvangen zal worden van de beheer der van het Verenigingsgebouw. Daardoor, en mede omdat het huren van een tent voorhet grote karna val nogal wat problemen met zich zou meebrengen, werd vlot besloten de „tenten" maar weer op te slaan' in de oude „Knollen-burcht". Besloten werd ook de optocht te or ganiseren, alsmede het k'inderkarna- val. Daar werd een commissie voor in het levengeroepen waarin zitting namen de heren Hom, Van den Berf en Catsburg. Het „jeugdkarnaval" werd van de rol afgevoerd in verband met organisato rische moeilijkheden. Tot ere-lid van de jonge vereniging werd benoemd de heer Wim Butze- laar, ooit de eerste Prins Karnaval van Soest. Daarmee nam de nieuwe vereniging deze „benoeming voor het leven" over van de oude Narre Knol len. Het grote karnaval tenslotte zal wor den gevierd op zaterdag 8 en zon dag 9 februari. Met het voorstellen van de Raad van Elf en de Prins, en aansluitend de rondvraag, werd de korte vergade ring besloten. Zaterdag a.s. herdenkt Jan Rip de d-ag dat hij zich 25 jaar geleden in Soest als huisarts vestigde Jan Rip werd in 1916 geboren in Haarlemmermeer, kreeg zijn gymna siale opleiding in Haarlem en stu deerde medicijnen aan de vrije Uni versiteit in Amsterdam. Alvorens hij in 1947 afstudeerde Was hij als semi-arts enkele jaren werk zaam bij Dr. Melchior gynaecoloog in Haarlem. In 1946 'trad hij in het hu welijk met Solveig de Brabander met wie hij samen een groot en hecht ge zin opbouwde. Na zijn artsexamen ging hij in mili taire dienst en werd reserve officier van gezondheid. Als zodanig was hij gelegen in Amersfoort en dit was de reden dat hij in contact kwam met de Soester huisarts Veldhuizen van Zanten, van wie hij in december 1949 de praktijk overnam. Hoewel hij aldus begon met een al jaren gevestigde praktijk heeft hij in de loop der jaren door zijn persoon lijkheid toch een geheel eigen stem pel op deze praktijk gezet. Hij was voor zijn patiënten een be kwame huisarts en een goede bege leider tijdens hun ziekten en bij tal van andere moeilijkheden en hij mag zeker tot een van de goede ouder- welse huisartsen gerekend worden. Dat hij daarnaast een bijna legen darisch gevoel voor humor bezit, is ook een van zijn grote gaven. Naast zijn veelzijdige taak als huis arts was hij jarenlang colonne com mandant van de afdeling Soest van het Rode Kruis, waarvan hij. ook thans nog bestuurslid is. Kort na zijn vestiging in Soest werd hij aange steld tot waarnemend gemeente-arts, welke functie hij sinds 1971 zelfstan dig vervult. Steeds was hij een toegewijd lid van de afdeling Amersfoort en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst en verschillende jaren was hij ook bestuurslid van deze afdeling. Voor ons. zijn mede huisartsen in Soest, is hij een prettige, integere en zeer gewaardeerde collega, wiens me ning over diverse problemen steeds een groot gewicht in'de schaal légde. Hij was een collega aan wie wij allen onze patiënten tijdens weekenddienst, vacantie en bij ziekte vol vertrouwen konden overlaten. Wij d'anken Jan Rip zeer voor zijn vriendschap en collegaliteit en hopen dal hij nog zeer vele jaren in ons midden zal mogen blijven werken. De Soester huisartsen Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. SCHIPPER U kunt tevens kijken na, War.d-en Kurk wanden vloertegels Parketvloeren Plavilizen Vouwdeuren Houten wanden en Gewone en plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur Wederom bezoekt een Engelse Jazz band uit Birmingham ons land en zal zün tenten in Soest opslaan om van daar uit in verschillende plaatsen op te treden. De band werd in 1959 geformeerd door 4 jonge musici geïnspireerd door het bezoek van de beroemde George Lewis Band aan Engeland. Het hoofddoel van de musici was de New Orleans-sttfl van de Lcwis Band na te streven, en zo werden de Artesian Hall Stompers geboren. Hoewel de bezetting regelmatig ver anderde is de band de New Orleans- stijl trouw gebleven en heeft zich een stijl aangemeten die zöwel origi neel als authentiékgenoemd kan worden. Vooral in Londen oogstte dé band veel succes eri afgezien van en kele bezoekjes aan België en Duits land verlaten de A.H.S. hun omge ving niet zo gauw. omdat ze in Bir mingham >n surroundings plenty werk' hebben in o.a. clubs, bars, dan cirigs enz, en elke donderdag in hun residentie „The Barrel", in het een trum van Birmingham. Dan Pawson, trompet en zang. is de leider van de band ep heeft gespeeld met o.a. Harold Dejan, Louis Nelsón en met de Kid Martyn Ragtime Band. Zowel Dan Pawson als Spud Sped- ding, de drummer van de band. zijn vrij f lang -in New Orleans geweest om ervaring op te doen en met musici daar te spelen. Brian „Smiley" Helliwell. is waar schijnlijk de meest swingende en creatieve gitarist die in Birmingham te vinden is. Spock Morgan.- als sax. is musicus in hart en nieren en speelt zonodig ook drum en contrabas. The Artesian Hall Stompers hebben, gekenmerkt door veelzijdigheid, een uitgebreid repertoire van pl.m. 2000 nummers opgebouwd en zijn altijd bereid verzoeknummers te spelen, vooral als dat gepaard gaat met een rondje voor de muzikanten. Op woensdag 18 december zijn zij te horen in de Queensclub aan de Koningtnnelaan en op vrijdag 20 de cember in de „Molensoos" aan de Molenstraat V De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en mevrouw Ver dam zijn voornemens ter gelegen heid van de jaarwisseling te ontvan gen op woensdag 8 januari 1975, van 16.30 tot 18.00 uur in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49. Utrecht. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie H. Walet, Troelstraat 50; de familie A. J. Staal, Troelstra- straat 17; de familie C. van Woer- kom. dr. de Voslaan 16; familie F. A. Geerars, Kastanjelaan 47 en bij de familie Mariens, Steenhoffstraat Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66;- Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 64; Juwelier Colitico. Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat Pannenkoekenboerdèrij De Smickel. Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Wij maken deze dagen nog fees telijker door voor u allerlei lek kere hapjes te maken, die wij dan evt. van wijn voorzien, bij u thuis op tafel laten verschijnen. Van rijk gegarneerde borrelhapjes, hors d'oeuvre tot koude buffetten. Bij onze receptie ligt een foto boek vrijblijvend ter inzage. Voor bestellingen Restaurant De Korte Duinen Birkstraat 108 - Soest Telefoon 17224. FftCDJEE 8V. Dinsdag 17 december a.s., om 20.30 uur, organiseert „Progressief Soest" (d.i. PPR en D'66) haar maandelijkse politieke café („Proest") in koffiehuis De Kleine Witte, hoek Molenstraat- Middelwijkstraat. Deze bijeenkomst vindt precies plaats tussen de algemene beschouwingen in de gemeenteraad op maandagavond en de openbare behandeling van de gemeentebegroting op woensdag. In „Proest" kan iedereen in het open baar met de progressieve raadsfrac tie discussiëren over de begroting 1975. Dit is om de inspraak van niet- partij leden-kiezers mogelijk te maken. Gespreksleider is Henk Gerth. Deze vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. Zondag a.s. 15 dec. zal Bart Cordu- wener met „De Kleinste Komedie" optreden in het Ariishockgebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. „De Kleinste Komedie., brengt hand- poppenspel in een z.g. „open" kast; met als groot voordeel dat de poppen vanaf alle plaatsen beter te zien zijn. De poppen worden niet meer afge dekt door decors en coulissen. Dit wi'. echter niet zeggen, dat Bart Cor- duwener zonder decors werkt: in tegendeel, hier wordt net zoveel aan dacht aain besteed als aan de kleine akteurs. Poppen, décors en teksten worden door Bart CorduweneT zelf gemaakt. Zondag kunnen kinderen van 5 tot 10 jaar kijken naar „Grote Klaas en Kleine Klaas", een bewerking van het oude sprookje van H. C. Ander- sen. Het begint weer om drie uur.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3