Hockeyclub Soest in noodsituatie u w L I E R Rademaker u w Rademaker J R A D M A K J E L I E R R A D E M A K Echtscheiding binnen de E.E.G. Verzoek aan b. en w. om spoedige hulp Ptétro Een paar uurtjes per week Bistro De Dissel Vermiste huisdieren De Nieuwjaarskaart ZIEKENAUTO - TEL 12727 POLITIE - TEL. 19444 ALARM TEL. 14444 l>uisso|d() Vrachtauto uit verkeer „*3outique deó ^fleurt" Reserveer tijdig uw orchideeën kerststuk. Bloedproef geweigerd 29 P.V.'s voor diverse overtredingen Illegale Chinees aangehouden Gestolen auto teruggevonden Reeën dood gereden Juwelier Verrassend modern in zilver, goud. briljant, horloges Kleine geschenken. Ook WMF-bestek voor kleine prijzen. Verlovingsringen van Martinshof in alle prijzen. Levenslang gegarandeerd en verzekerd. Gratis gravures. Verschillende kandelaars Voor één kaars met kaars f 7.50 Voor één kaars, lang model 10.90 Voor drie kaarsen 19.50 „Smitshof" Soest Brinkstraat 22-26 - Baarn Juwelier In november 45 aanrijdingen Snelheidscontrole Weer motor van de weg gehaald Ook in Gewest Amersfoort stijgt arbeidsreserve Vraag naar werkkrachten daalt Soester Courant van donderdag 12 december 19T4 De Mixed Hockey Club Soest is wat betreft de hockey-accomodatie de laat ste jaren In een noodsituatie gekomen, waarin zy nu. na vele jaren praten met de gemeentelijke autoriteiten, graag een afdoende oplossing voor ziet. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders wordt gezegd: „Over deze problemen is ook in het verleden reeds vele malen kontakt ge weest tussen ons bestuur en plaatselijke autoriteiten, waaronder ook het col lege van B. en W. Tot nu toe hebben deze kontakten echter, ondanks de by allen aanwezige goede wil om tot een oplossing te komen, nog steeds niet tot enig resultaat geleid. Thans zyn onze problemen zodanig, dat op korte ter- myn maatregelen noodzakelijk zijn". Op korte termijn worden de volgen de beslissingen gevraagd: 1. het prin cipebesluit dat de hockeyclub Soest aan de Schrikslaan kan blijven; 2. toestemming en medewerking bij het samenbergen van alle accomodatie, waaronder het clubhuis aan de n.o.- zijde van de Schrikslaan: 3. het be sluit tot aanleg van een vierde speel- veld aan dezelfde zijde van deze Schrikslaan; te realiseren voor de aanvang van het speelseizoen 1975- 1976. Eventuele verdere uitbouw van de accomodatie kan daarna gefaseerd plaatsvinden, afhankelijk van de toe komstige ontwikkelingen bij de hockeyclub, hetgeen betekent, dat de overige in ons plan opgenomen gron den voor dat doel gereserveerd blij ven. Het totale plan bestaat in het overbrengen van het clubhuis, wat neer zal komen op de bouw van een nieuwe accomodatie met kleedkamers; en de aanleg van drie nieuwe velden, waardoor de club over zes velden zou gaan beschikken. (Twee velden in een later stadium.) Het bestuur van de hockeyclub zegt daarbij, dat mocht door een storm achtige ontwikkeling ook deze uit breiding niet voldoende zijn, het te overwegen is een tweede hockeyclub in Soest op te richten. Een dergelijke ontwikkeling wordt echter niet ver wacht. De hockeyclub starte in 1952 op één veld aan de Ferd, Huycklaan. In '57 kwam er een veld bij, het oude SEC- terrein op de Schrikslaan en daar verhuisde de club in haar geheel naar toe in 1961, na dus zo'n vier jaar in twee hoeken van Soest de hockey sport beoefend te hebben. De velden lagen weliswaar aan twee zij- In de gezellige Bistro de Dissel hebben wy dringend hulp nodig in de keuken. U kunt zelf kiezen één, twéé of drie avonden per week. Bel voor een afspraak met Peter Meyer Burg. Grothestraat 16 Soest - Tel. 02155-17249 den van de Schrikslaan. maar het hoofdveld iag voor het clubhuis en bij de kleedkamers. Ondanks dat elders de hockeysport een grote vlucht nam, stabiliseerde het ledental van Soest zich iets bo ven de 200 en als reden daarvoor worclt in de brief aan b. en w. aan gehaald het feit. dat de Schrikslaan een barriëre was voor een gezellig clubleven. N Groter werden de problemen toen in de zomer van 1971 het hoofdveld voor het clubhuis gedeeltelijk afge staan moest worden voor de aanleg van tennisbanen. Het clubhuis kwam toen volledig in het luchtledige te staan: de sfeer ging verloren. Desondanks ging het de vereniging hockey-technisch gezien voor de wind. Drie elftallen werden vorig seizoen kampioen en promoveerden. Het eerste herenelftal speelt nu (weer) landelijke tweede klasse. (Eén klasse scheidt hen slechts van de landelijke hockeytop.) Het eerste da meselftal keerde weer terug naar de landelijke drde klasse. Om zich in deze „omgeving" te kun nen handhaven, is voor de hoogste teams een professionelere aanpak noodzakelijk geworden; betaalde trainers; coaches enz.; een ontwik keling als elders in de hockeysport. De eerste stappen daartoe, voor zo ver binnen het verenigingskader te verwezenlijken, zijn thans gezet. Dat heeft haar uitwerking reeds op de groei van de vereniging, met name is het aantal jeugdleden sterk uitge breid, van acht naar twaalf elftallen. Gezien de huidige accomodatie rnet drie velden, dreigt echter de nood zaak van het invoeren van een le denstop. De huidige situatie is onaanvaard baar: gevaarlyk voor de jeugdleden (oversteken van de rybaan). derving van inkomsten (het clubhuis ligt niet bij de velden) en door de onzeker heid van de laatste jaren is aan het clubhuis niet gedaan wat toch nood zakelijk was. -' - S - r i Het bestuur constateertdat het ook niet zo was in het verleden, dat de verschillende instanties geen oog hpd- den voor de problemen. Èr werden telkens nieuwe plannen ontwikkeld, maar die hadden allemaal gemeen, dat het realisatiepunt altijd vier jaar later lag en dat er steeds van uitge gaan werd, dat de hockeyclub zou moeten wijken voor de „weg-over- de-Eng". Het bestuur van de hockey club meent nu, dat de nieuwe ont wikkelingen dat laatste niet meer nodig maken en zij geven te kennen graag op de huidige plaats te wil len blijven, maar dan wel zo, dat alle activiteiten aan één zijde van de Schrikslaan kunnen plaatsvinden. Daarvoor wordt medewerking ei\ een snelle beslissing gevraagd en mocht het bestemmingsplan Soestdijk daar voor enige wijziging moéten onder gaan, dan wordt op die herziening aangedrongen. De brief besluit„Wij verzoeken u vriendelijk over deze kwestie op kor te termijn een nader onderhoud met u te mogen hebben, om wederzijds levende gedachten verder te toetsen en zodoende tot een optimale oplos sing voor de MHC Soest te komen". 24 november: „Tika", lapjes poes. pas gesteriliseerd, anderhalf jaar oud. familie Van Rijthoven, Dr. Schoonen- beeklaan 8, telefoon 19188. 1 december: „Meta", bastaard scha pedoes, teef, lichtbruin, wit puntje aan de staart, ongeveer 12 jaar oud en vermoedelijk ziek. Erg schuw voor volwassenen, niet voor kinderen. Fam. Heerikhuize, Koninginnelaan 148, te lefoon 19885. 2 december: „Asterix". damatiner teef, witbruin, donker linker"oor, 3 jaar oud. Familie Koopman, Volks hogeschool Drakenburg, Baarn, te lefoon 02150-53045. 6 december: Klein zwart poesje met witte bef en witte poten, ongeveer anderhalf jaar oud, vermoedelijk drachtig. Familie Isings, Kolonieweg 6, telefoon na 19 uur 14982. Siamees, kater, bruine kop en poten, korte staart. Familie Oostendorp, Veenbesstraat 656. GEVONDEN: 28 november: op de hoeg van de Nij- verheidsweg-Koningsweg, een dode kat, bruin met wit. 2 december: Een teef, collie, rood- bruin-wit, ongeveer tien jaar oud. Aangetroffen in de bossen van De Paltz en verblijft nu bij de familie Cleveringa, Irenelaan 32, tel. 15094. 'k Wens u, o lieve mensen, een heel voorspoedig jaar, maar *k zal u dit niet wensen pér post, vergeet het maar. De kaartjes die ik stuur, worden my veel te duur. 'k Doe niet ais and're jaren, al bent u het wel waard, ik moet het geld besparen, en zend u maar geen kaart. Omdnt voor my de port haast onbetaalbaar wordt. U zult het missen, node, een kaart in d'envelop. van mij komt er geen bode. ik schrijf niet meer, ik stop. Begryp my wel, heiaas. de kosten ztfn te dwaas. Wilt u een kaartje richten aan my, vergeet 't, ach toe, u zou mij dan verplichten dat ik aan u dit doe. En 'k vraag u nu alvast, ontsla my van die last. •ld 'Z9 isaui "65 tynui ie !aau gg 'gg isaoq ig !joop 'if faam -ff i'uru -gf- :djo 4Zf jan-iod ipiueds 4qï :svO '6S '88 ipooj -£g ijaa -gg fpun -gg !iee "08 iSTV 6g :uassa iz 9Z iJtu 'fZ i-zaW •gg :jep "tg rtaui '61 !urep( i\ luxas -gi IbibS it iiaj "oi :pnui *8 iJRCp 4i ided 9 Ipuejsdo -g '.eq -f :a}Eju,eo g fjqz "i :iWXLLH3A 'Um *9 isuae 89 ;ada 19 Unoj 09 turapi "8g hooui 'iS '.scg '9g !;nu -f-g !pcq *gg !ip( "OS :-d j -6E Ue-s '8t "it- '9t> !dej 'gr 'jojnpued 'ij* Ifeoojjaa -gg :sa *cg '•£g "tsaumaap ^ig laueirejj '82 ideu 'eg haux -f>2 fefs -gg !pv 'OS 'sia '61^10*281 "lï 'w 'oi :sib -ft gl ISeej, '01 ïdee '6 iuioj-p 4i ijoxps 'Z :iVVJ,NOZrHOH |3zzndp.iooA\s;iiJ>] Op de Burg. Grothestraat werd door de politie een vrachtauto aangehou den. die in slechte technische staat verkeerde. Bij controle bleek de wa gen 15 #/o overbeladen te zijn en bo vendien was het voertuig voor 40 procent onberemd. De chauffeur, de 20-jarige P. H. uit Huizen, in dienst van het expeditiebedrijf P. B. uit Naarden, gaf toe' nauwelijks een rechter bocht te durven nemen. De lading, bestaande uit acht ton kratten pils, hing gevaarlijk scheef. Er bleek ook een veerblad gebro ken te zijn. De vracht moest worden overgeladen en het voertuig werd uit het verkeer genomen. Qrckideeën Stcenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155 - 12455 De 32-jarige G. S, zonder beroep, uit Doorn, heeft een proces-verbaal gekregen, omdat hij weigerde een bloedproef te ondergaan, hetgeen als een misdrijf geldt. S. was op de Amersfportsestraat door de politie achtervolgd, omdat hij 120 i.p.v. de toegestane 70 kilometer per uur reed. Op het moment dat de politie hem tot stoppen wilde dwingen, reed hij het erf van huis aan de Amers- foortsestraat op. De politie consta teerde dat de bestuurder had ge dronken. Hij moest de blaasproef afleggen, die voor hem negatief uitviel. Dat bete kende, dat S. ook een bloedproef moest ondergaan,, maar hij weigerde die te laten nemen. In de afgelopen week werden door de politie 29 bekeuringen uitgedeeld voor tien verschillende overtredingen. Het betrof 9 maal door rood licht rij den; 5 voor technische gebreken aan auto's; 4 voor overtreden van de maximum snelheid; 1 maal geen rij bewijs; 1 maal foutieve verlichting auto; 2 voor opgevoerde brommers; 2 voor verkeerd parkeren; 2 voor verkeerd voorsorteren: 2 voor over schrijden witte streep en een aan een taxibestuurder die geen genees kundige verklaring kon tonen. Op de Vredehofstraat werd een per sonenauto aangehouden, waarin vier Chinezen zaten. Eén van hen, de 21- jarige Y. Y. T. had geen geldige verblijfspapieren. Vermoedelijk ver bleef hij al geruime tijd bij een ken nis in Huizen. In afwachting van het onderzoek is hij ingesloten. De op 15 oktober in Soesterberg ge stolen auto, werd in de Franse plaats Albi teruggevonden. De wagen was onbeschadigd en werd door de eige naar, de heer R. S. opgehaald. De daders, twee Fransen, werden door de Franse politie gearresteerd. O Bij de spoorlijn Soestduinen-Den Do! der, ter hoogte van station Soest- duinen werd een dode ree gevonden. Het dier is gezien zijn verwondingen waarschijnlijk door een trein aange reden. De bospolitie ontfermde zich over het dode dier. Op de Richelleweg te Soesterberg kwam de Amersfoorter C. J. in aan rijding met een ree. Het dier moest zijn poging om de weg oversteken rqeL de do9d» bekopeq* -t De~*auto liep 'aanc de voorzijde een schade op van ongeveer 500 gulden. In de maand november heeft de po litie 45 aanrijdingen te behandelen gekregen. Hierbij waren 81 wegge bruikers betrokken. In 28 gevallen was er sprake van zware materiële schade, en 17 van lichte. Er waren 5 zwaar- en ook 5 lichtgewonden. De politie heeft dinsdag van half elf 's morgens tot 1 uur snelheidscon trole gehouden op de Soesterbergse- straat. De radarapparatuur regis treerde 540 voertuigen in één rich ting. Daarvan reden er 27 (5 pro cent) harder dan de toegestane maxi- mjii^ jmelheid van^ vijftig kilometer per uur. bestuurders kunnen een proces-verbaal thuis, verwachten- Voor de tweede keer binnen 1 week heeft de politie een motor van de weg gehaald, ditmaal van de 18-ja- rige verkoper J. P. E. uit Soest. Tijdens surveillance constateerde de bemanning van een politiè-auto op de Molenstraat, dat de motor een overmatig geluid produceerde. Na een achtervolging slaagde de politie erin E. op de Koningsweg aan te houden. Bij onderzoek bleek, dat hij welis waar in het bezit was van een oefen- vergunning, maar op de motor geen L-plaatje voerde, waardoor de ver gunning ongeldig was. Bovendien constateerde de politie dat de uit fat niet vokjeed». terwijl -het geluid van de motor nader gemeten zal worden. De mutaties van de vraag naar en het aanbod van arbeidskrachten op de arbeidsmarkt vdn Amersfoort e.o. heeft er gedurende de maand okto ber toe geleid, dat a. de geregistreerde arbeidsreserve van mannen met 43 personen (ruim zes procent) toenam van 686 naar 729: b. de geregistreerde vraag naar man ncn met 109 (12 procent) daalde van 887 naar 778; c. de geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen nagenoeg gciyk bleef (van 208 naar 206) en d. de geregistreerde vraag naar vrou wen met' 20 (zes procent) daalde van 359 naar 339. Het aanbod van mannen steeg deze maand vooral onoder de bouwvak kers (plus 37) en ongeschoolden (plus 17). terwijl er een lichte daling was onder kantoorpersoneel (min 12) en metaalarbeiders (min 5). De arbeids reserve ligt deze maand wel 38,3 pro cent (208 personen) hoger dan eind november 1973. De oorzaak van dit verschil ligt met name in het thans grotere aanbad van bouwvakarbei ders (plus 99) en van ongeschoolden (plus -60). Het aanbod van jeugdigen steeg deze maand met 13 personen van 35 naar 48 en is 26 personen hoger dan eind november 1973. Voor wat betreft de vraag; naar man nen was er deze maand overwegend een daling in de behoefte naar on geschoolden (min 67) en naar metaal arbeiders (min 32). De vraag is nu 36 procent (min 445) lager dan eind november 1973. Ten opzichte hiervan is er vooral een sterk gedaalde vraag naar ongeschoolden (min 214), naar metaalarbeiders (min 135) en naar magazijnpersoneel (min 40). De vraag naar jeugdigen daalde deze maand met 19 van 236 naar 217 en is 52 lager dan eind november 1973, waar van 63 van de jeugd vraag naar me taalarbeiders. De daling van de geregistreerde ar beidsreserve van vrouwen beperkte zich deze maand tot 2 personen. Ver geleken met eind november 1973 is het aanbod thans 44 personen hoger (27 procent), waarvan 16 meer onge schoolden. Het aantal jeugdigen steeg deze maand met 7 tot 50 en is 29 hoger dan eind november 1973. Het onder brengen van leerlingkapsters levert de grootste problemen op. De vraag naar vrouwen daalde deze maand met 20 (6 procent) tot 339 en is 171 (min 33 procent) minder vraag naar administratief personeel en 38 minder naar ongeschoolden. De vraag naar jeugdigen daalde deze maand met 16 tot 113 en is 66 lager dan november 1973, waarvan admi nistratief personeel min 28 en huis houdelijk personeel min 10. Het aanbod van' partime-krachten daalde deze maand van 35 tot 26 bij mannen en bij vrouwen van 172 tot 156. De vraag naar partime- krachten daalde deze maand bij de mannen van 10 naar 7 en steeg bij de vrouwen van 39 tot 49. In verhouding tot de afhankelijke beroepsbevolking van mannen, resp. vrouwen van dit gewest, is dc werk loosheid thans 1,67 procent by de mannen en 1.28 procent by dc vrou wen. Vorig .jaar eind november wa ren die percentages resp. 1.21 en 1.08. Voor wat betreft de vraag naar ar beidskrachten is deze in verhou ding tot dc in dit gewest woonach tige mannelyke en vrouwelijke be roepsbevolking nu resp. 1.77 en 2.10 procent en was deze eind november 1973 2.82 en 3.4 procent. Een jaar geleden is het Nederlandse echtscheidingsrecht ingrijpend ge wyzigd. Was tot dan toe „overspel" de belangrijkste echtscheidingsgrond, die velen noopte tot het vertellen of bekennen van de z.g. „Grote Leugen", in het nieuwe echtscheidingsrecht is ontwrichting van het huwelijk als enige grond voor echtscheiding van tafel en bed aanvaard. Door deze wetswijziging is een scheiding in Nederland een vry eenvoudige zaak geworden. Het Nederlandse echtscheidingsrecht ligt wat dat betreft ver voor op het echtscheidingsrecht in de meeste andere westcuropese landen, waar een echtscheiding een veel moeizamer procedure vergt en dikwijls ook veel duurder i9. Vooral het franse echtscheidingsrecht maakt in onze ogen een welhaast achterlijke indruk en zelfs in West-Duitsland heeft men de praktijk van de „Grote Leugen" nog niet losgelaten. Sinds de echtscheidingsmogelijkheden in ons land aanzienlijk zijn versoepeld is het aantal echtscheidingen met on geveer 20°'o toegenomen en beloopt nu zo'n 14.000 per jaar. Niet alleen het feit dat „duurzame ontwrichting" de enige grond voor scheiding werd. is hiervoor verantwoordelijk. Ook de be palingen betreffende een scheiding van tafel en bed werden immersversoe peld. Na scheiding van tafel en bed kon vroeger op eenzijdig verzoek een huwelijk pas na vijf jaar worden ont bonden, in het nieuwe echtscheidings recht is die termijn teruggebracht lot drie jaar. Langer dan drie jaar kan een onwillige partner die. scheiding dus in geen geval tegenhouden. In Engeland bedraagt deze termijn nog steeds vijf jaar De wijziging van het engelse echtscheidingsrecht in 1971 heeft daarin geen verandering ge bracht. Overigens lijkt het engelse echtschei dingsrecht op enkele vitale punten nog het meest op het onze. Eén van de belangrijkste (dus niet de enige) echt scheidingsgronden in Engeland is de „onherstelbare mislukking van het hu welijk", een formulering die naar de letter wel maar maar de geest nauwe lijks afwijkt van de formulering waar voor onze wetgever heeft gekozen (duurzame ontwrichting van het hu welijk). De wijziging van het engelse echtscheidingsrecht had evenals bij ons tot gevolg dat het aantal echt scheidingen aanzienlijk toenam, ster ker zelfs dan bij ons. Namelijk 40 tot 45 #'o. Overigens kan men in Engeland ook nog steeds scheiden op grond van overspel. Dat overspel behoeft niet te worden bewezen. Degene die overspel heeft gepleegd of liever gezegd be weert dat hij overspel heeft gepleegd, tekent een verklaring en die wordt dan door de rechter voor waarheid aangenomen. Scheiden is in Engeland niet duur Voor een ingewikkelde scheiding (bezittingen, vermogen, kin deren) is men zelden meer dan een negenhonderd gulden kwijt. Dc „Grote Leugen" Het westduitse echtscheidingsrecht loopt achter bij het onze. Duitse hu welijkspartners moeten nog steeds scheiden op grond van overspel. Dat leidt evenals destijds bij ons natuur lijk _tot de praktijk van de „Grote Leugen". Toont één van de echtelieden zich onwillig om te scheiden, dan kah de rechter de scheiding niet uitspre ken. Als beide partners willen schei den, is echtscheiding een vrij simpele zaak. Echtscheiding is in Duitsland niet goedkoop, de advokaten vragen pittige honoraria. Overigens zal het duitse strafrecht binnen een jaar of drie gewijzigd wor den. Een ontwerp tot wijziging van het echtscheidingsrecht is reeds inge diend Worden die voorstellen die het vervat aangenomen, dan zal het' west duitse echtscheidingsrecht op vrijwel alle punten Identiek zijn aan het onze In België heersen er op het gebied van de zeden en de moraal nog heel andere opvattingen dan bij de meeste Nederlanders er. Duitsers en het bel- gische echtscheidingsrecht vormt hier van een weerspiegeling. Als beide partners willen scheiden, is er niets aan de hand. De echtscheiding wordt dan wel een feil, maar de procedure gaat tèrgend langzaam. In de vanouds rooms-katholieke lan den zijn de echtscheidingsmogelijkhe den nog steeds beperkt, zelfs niet eens aanwezig. Zo is in Spanje alleen scheiding van tafel en bed mogelijk, in Italië moest er een referendum aan te pas komen om de echtscheiding te le galiseren en tot verdriet van het Va- ticaan verklaarde de meerderheid van het van de italiaanse bevolking zich vóór. Volstrekt achterlijke toestanden heer sen nog in Frankrijk, waar overspel de belangrijkste echtscheidingsgrond is. Maar dat overspel moet wel wette lijk worden bewezen. Tot welke on smakelijke toestanden en eventuele leugens deze praktijk leidt, laat zich gemakkelijk raden. Ook kan in Frank rijk gescheiden worden op grond van mishandeling en of belediging van de hu wel ij ksp a r tner m óterren voorspellen VOOR DE WEEK VAN 12 l.M. 19 DECEMBER 1974 RAM, 21 maart-20 april Kalme week, met enkele hoogtepunten. Op financieel gebied kans op een voordeeltje. U heeft een interassante ontmoeting, die u voor énkele feiten de ogen zal openen. Een bepaalde kwestie wordt u helemaal duidelijk en u beseft, dat u de feiten die zich voordoen, al eerder had kunnen opmerken. Dit ver gemakkelijkt uw houding ten opzichte van bepaalde relaties. In uw naaste omgeving bevindt zich iemand, die uw steun ten volle behoeft. STIER, 21 april-20 mei Deze week kunt u een bepaalde kwes tie, die u allang hoog zit. tot een goed einde zien komen. Degene, die u in deze aangelegenheid afremde bij uw plannen heeft eindelijk een helder ogenblik gehad, en laat u uw gang gaan. Neem niet teveel hooi op uw vork bij uw werk, maar handel eerst af, waarmee u bezig bent. Een gevoel van opluchting doet u de meeste din- ;en in een ander licht zien, en u kunt goed opschieten met alles. TWEELINGEN, 21 mei-20 juni Het is mogelijk, dat u deze week nu en dan het idee krijgt, dat u niet voort kunt met uw plannen. Het is net, of er iets tegenzit, maar dat moet u zich niet aantrekken. Zet de zaak maar even op een laag pitje en u zult zien, in een volgende periode komt er ineens schot in. U heeft een belangrijk gesprek met iemand, die u een goede raad geeft en tengevolge waarvan u ineens vaart kunt zetten achter uw beste plan. KREEFT, 21 juni-20 juli Rustige week, waarin u vermoedelijk al een duidelijke omlijning van uw plannen ziet. Het is mogelijk, dat j de inspanningen van de afgelopen maan den nu bekroond ziet. Een bepaalde tijding kan u de bevestiging brengen van vermoedens, die u al had. en dat geeft u eigenlijk een gevoel van rust. U heeft uw best gedaan in deze kwes tie, maar u kon niet helpen. In uw ge zin reden tot grote tevredenheid. LEEUW, 21 juli-20 augustus Gezellige week. met nodige drukte. Men heeft u aan alle kanten nodig en dat ligt u wel. U kunt ook veel goed doen. In uw werk gaat alles vlot. Uw mede werking wordt geapprecieerd en een gevoel van voldoening doet u rtiet alles goed opschieten. Op financieel gebied heeft u ook niet te klagen en dat maakt u het leven dan ook wat aan genamer. In uw gezin reden tot grote voldoening. Oppassen voor teveel en te hard werken! MAAGD. 21 augustus-20 september Kalme week, met een paar ogenblik ken van opwinding, omdat alles niet loopt, zoals u had gewild. Daarbij moet u wel even bedenken, of u de juiste tactiek heeft toegepast. U heeft op bepaalde dingen gerekend, zonder met even zoveel woorden toe te lich ten. wat uw bedoeling eigenlijk was. Maar ook dit komt voor elkaar. Een bepaalde kwestie moet u zelf regelen, en niet wachten, tot een ander de kas tanjes voor u uit het vuur haalt. WEEGSCHAAL. 21 september-20 okt. Laat u deze week niet voor het karre tje van een ander spannen. U heeft te maken met iemand, die er de hand van heeft een wissel te trekken op uw ijdelheid en u daardoor aan het werk weet te zetten. U heeft voor uzelf an dere en veel belangrijker dingen te doen. Een bepaald plan, dat u al heel lang heeft gekoesterd .en dat nu zijn \'oltooiing nadert, gaat ,vpor- Een in teressante opdracht is mogelijk. SCHORPIOEN. 21 oktober-20 november Deze week brengt u het juiste inzicht in 'n netelige kwestie. U heeft die al een poos van alle kanten bekeken en een overhaast besluit neemt u bepaald niet. Het kan een grote opluchting ge ven, om een grote vergissing in te zien en er de gevolgtrekkingen uit te maken. TJ kunt nu ook meteen aan een nieuw plan beginnen met het idee, dat u schoon schip heeft gemaakt. In- interessante brief op komst. BOOGSCHUTTER, 21 november-20 dec. Deze week kunt u nu en dan stuiten op de overtuiging van iemand die min stens even koppig is als u. Laat dat niet tot kibbelen komen. Beter kunt u wat diplomatie in uw recept doen en de zaak tot een rustig einde brengen. Voorkom, dat u in drift dingen zegt,, die u later toch weer spijten. Buiten kansje mogelijk, als u goed op let. U heeft een goed plan op stapel en moet dat met diplomatie erdoor zien te krijgen. STEENBOK, 21 december-20 januari Het kan zijn, dat u deze week een beetje neiging voelt tot piekeren over bepaalde dingen, maar die zijn in we zen niet belangrijk. De kwestie zal zich op natuurlijke wijze oplossen. Voor de rest heeft u het best gezellig en u beleeft veel genoegen aan de f>mgang van uw vrienden. Een brief doet u veel genoegen en een bezoek van iemand, die u heel na staat is mogelijk. Oppas sen voor te grote inspanningen, want u heeft nog een tikje rust nodig. WATERMAN, 21 januari-20 februari Een van uw oudste relaties heeft deze week uitgesproken behoefte aan uw vriendschap en begrip. Aangezien vriendschap bij u hoog genoteerd staat, zal u dat ook best lukken, die te ge ven. U doet daarbij veel goeds. In vergaderingen moet u oppassen, dat u niet te fel reageert. Beter Is. uw idee- en met wat humor te lanceren. Nog altijd vangen we meer vliegen met ho ning, dan met azijn. VISSEN, 21 fcbruari-20 maart Beetje rommelige week met kans op veranderingen. Vooral in uw werk heeft u de handen vol. Schenk niet te vlot vertrouwen aan een nieuwe relatie waarmee u misschien nu en dan moet samenwerken, maar die u nog niet door en door kent. Het is mogelijk, dat u op financieel gebied vorderingen maakt tengevolge van een promotie. Op gevoelsgebied moet u voorkomen, dat een ogenschijnlijke koelheid uwer zijds verwarring sticht! 4^

Soester Courant | 1974 | | pagina 5