Gastaricven ook in Soest flink omhoog 18 111 11 III mm al uw f Antiekbeurs in Motel Bunnik Soester Eempolder is bijzonder vogelrijk Behoud van het gebied kan niet samen gaan met wegenaanleg en woningbouw Doe Het Zelf Centrum BAKKER Peters bv Het oog gericht op de Parij se top Frans Bosman B.V. Geen voorrang Dierenleed met Kerstmis Frans Bosman B.V. Geen verhoging abonnementsprijs Soester Courant Wel vrijwillige medewerking gevraagd Pianohandel Van Tol Kerst-in Soest Concert in de Oude Kerk Gordijnrails Iedere lengte. Gehang 800 soorten. Zelfde dag leverbaar. Muur- en behangverf Valspar - 36 kleuren Bed matrassen Bedplaten. - Gezaagd op maat. Boekenplanken Iedere breedte. Tafelpoten van 15 tot 75 cm. Wandschroten op maat gezaagd. V.a. 1,10 per m. TOT ZIENS BIJ Doe Het Zelf Gentrum BAKKER Vuurwerkverkoop Kinderboerderij heeft gebrek aan „bruikbare rommeltjes" Eemlandrijders zetten beste beentje voor Verkeerswangedrag Bromfietser breekt been Geen voorrang Huize „De groene Eekhoorn" De Europese top is gevolgd door te vredenheidsbetuigingen van de meeste deelnemers en kommentatoren, hoe wel eigenlijk hooguit gezegd kon worden dat het tenminste geen de bacle is geworden. En dat is kenne lijk menigeen al hard meegevallen. Het best geslaagd is de konferentie nog voor de Franse president Gis- card d'Esting, maar dan niet om de besluiten maar alleen om het hou den ervan. Hij wenste de top zo graag en wel In Parijs omdat het de Fransman die een beetje twijfelt aan het kali ber van zijn president even laat zien dat Parijs dan toch maar een lei dinggevende rol in de wereldpolitiek speelt. Dat doet het niet geheel tot genoegen van de konferentiegasten maar daarover hebben die niet zo veel gepraat dat het nog een plek kreeg in het communiqué. Als groot resultaat is gemeld, dat voortaan een „Europaraad" drie maal per jaar bijeenkomt - eigenlijk de zelfde top als nu maar dan tot vast instituut verheven. Aangezien dit al van tevoren vaststond is het amper een konferentieresultaat. Over de heilzaamheid kan men ver schillend oordelen: de vele mihister- konferenties van de EG hebben het moeilijk en waarom deze net iets hogere dan niet Parijs gaf ditmaal tenminste geen voorbeeld van grote besluitvaardigheid om radikaal pro blemen uit de wereld te helpen. Ze ker niet op het punt van een geza menlijk Europees standpunt in be- lanlcrijke zaken - daarover was zo veel verdeeldheid dat men er maar over zweeg, althans officieel. Wilson kreeg de toezegging dat over Engelands bijdrage aan de EG-kas gepraat kon worden als het dit land slecht bleef gaan - eigenlijk een lo gische kon-klusie waaraan hij heeft wat hij er mee wil doen: hij kan het aanvoeren als een sukses dat hem stimuleert de Britse kiezer aan te bevelen ja tegen de EG te zeggen. Maar een beetje jen is het wel. Dan was er de principe-uitspraak dat er rechtstreeks gekozen moet worden voor het Europese parlement, maar dat bleef verder nogal vaag. Het be langrijkste was nog dat enig perspek- tief komt op een toenadering tussen Frankrijk en de V.S. over de manier waarop de olieverbruikende landen de olieproducenten gezamenlijk tege moet zullen treden. Maar daarover moet men nog eerst het gesprek Gis- card-Ford afwachten. Eveneens belangrijk, maar weinig konkreet, was de afspraak dat men de werkloosheid een beetje uniform te lijf wil gaan wat bijvoorbeeld de Duitse regering zal nopen net als de Nederlandse de konsumptie een im puls te geven ook al gaat dit dan ten koste van wat meer inflatie. Binnenskamers is echter menige pit tige noot gekraakt, bijvoorbeeld over de Franse neiging zich een spe ciale positie toe te kennen wat bij voorbeeld bleek toen Giscard zijn be zoeker Brezjnew. geruststellend ver zekerde dat er wel resultaat van dè befaamde Europese veijigheidskonfe? rentie kon komen - niet alle EG- landen zijn daarvan zo overtuigd. En de Franse stem in de VN, de Franse invitatie nagenoeg van het PLO bij het gesprek tussen Europa en de Arabische landen - zomaar een paar punten waarover de EG het best met één stem konden spreken als ze enig gehoor wil vinden in de wereld. Daarover echter werd niets besloten en blijft de onenigheid bestaan even als de machteloosheid elkaar te vin den. KANTMAN Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrij kosten Rijdend op de Nieuweweg kreeg de bromfietsster mej. F. K. (18) bij de Molenstraat geen voorrang van de automobilist P. F. (29), die vanaf de Nieuweweg de Molenstraat wilde op rijden. Bij de botsing kwam mej. K. te vallen. Zij werd met een beenwond naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar huis kon terugkeren. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Elk jaar bereiken de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren uit alle delen van het land klach ten, dat kleine dieren als bijvoor beeld pluimvee en konijnen, op vaak afschuwelijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen bekend, dat ko nijnen levend gevild worden en kip pen levend geplukt. Er zijn in ons land verschillende abattoirs, waar men tegen een zeer geringe vergoeding de dieren kan la ten slachten. Het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook tot bona-fide poeliers wenden. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren wijst er voorts op. dat o.m. het ophangen van ko nijnen en het levend plukken van kippen en dergelijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door de politie en de over het hele land ver spreide inspekteurs der Vereniging zal worden opgetreden. Houdt bij de jaarwisseling ook uw dieren in huis. Maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in paniek gebracht of lopen zij ernstig letsel op. Soester Courant van donderdag 19 december 1974 De Antiekbeurs Bunnik Is voor vele liefhebbers van antiek langzamerhand een begrip geworden. „De beurs in het haxt van Nederland" zal deze maand voor de 25ste maal gehouden wordten, in het Postiljon-Motel. Reden voor de organisatie om van deze jubilcumbeurs een extra feestelijke aangelegenheid te maken. Voor de eerste keer wordt het een tweedaagse beurs, nl. op 26 en 27 december 1974. Eén der vele stands met antiek op de antiekbeurs in Bunnik. De beurs, die in september 1972 ge start is met .een vijftiental deelne mers, is uitgegroeid tot een volwaar dige beurs met een uitgebreid assor timent. Thans zijn er meer dan der tig deelnemers uit het gehele land. Er zijn prachtige antieke stukken te bewonderenen te kopen, zoals meubels en klokken uit de 19e en 18e eeuw. Naast collecties zilver, kristal en porselein zijn er diverse speciali teiten, waaronder ikonen, prenten, gravures e.d. Keuring vooraf waar borgt de kwaliteit en behoedt de ko per voor miskopen. Mocht na aan koop desondanks het tegendeel blij ken, dan is de verkoper verplicht het desbetreffende artikel terug te nemen. Met zogenaamde taxaties houdt de Antiekbeurs Bunnik zich niet bezig, omdat de organisatie van mening is, dat slechts beëdigde taxateurs hiertoe bevoegd en in staat zijn. Wel zal tij dens deze beurs de nodige aandacht aan inbraakpreventie worden besteed. De Firma Lips uit Dordrecht (van de brandkasten) heeft zich bereid ver klaard tijdens deze dagen informatie te geven over verschillende mogelijk heden tot beveiliging. Het Postiljon-motel is gelegen langs da snelweg Utrecht-Arnhem (tel. 033405-2744) en heeft parkeergelegen heid voor 350 auto's. Openingstijden: donderdag 26 december van 11 tot 18 uur en vrijdag van 10.30 tot 21 uur. „Het Soester poldergebied is in natuurwetenschappelijk opzicht een zeer in teressant en belangrijk gebied. Het aantal bróiedvogelsoorten bedraagt 45. In totaal broeden er 701 broedparen, huismussen en spreeuwen niet meegeteld. Ook is het een belangrijk rust- en fourageergebied voor de avifauna. Verge lijking met andere Soester natuurgebieden leert dat het poldergebied er in rijkdom en gevarieerdheid, met kop en schouders bovenuit steekt. Dit geldt niet alleen voor de vogels, maar b.v. ook voor de planten. Een integraal be houd van dit, ook in landschappelijk opzicht, waardevolle gebied, is daarom zeer gewenst", aldus de heer L. J. van 't Holt, controleur van de Vogehvet in een rapport dat hü op 8 december j.1. opstelde, en dat door de „Vrienden van Eemland" aan de burgemeester werd aangeboden. Geen wonder dat Chris Uiterwijk, die de gegevens overhandigde, de burge meester feliciteerde met een dergelijk rijk bezit. Een en ander was een ge volg van de gehouden hoorzittingen over het bestemmingsplan Landelijk Gebied, waar commissielid, de heer J. van Poppelen (CDA), nadere ge gevens opvroeg. „Wie meent", zegt de heer L. van 't Holt, „dat behoud van de natuur wetenschappelijke en rekreatieve waarden van dit gebied kan samen gaan met wegenaanleg, woningbouw e.d., houdt zichzelf voor de gek". Vanaf februari Vanaf 14 februari 1974 heeft de heer Van 't Holt bijna dagelijks vogeltel lingen verricht en waarnemingen ge daan in het Soester poldergebied, dat ruwweg begrensd wordt door de gemeentegrens met Baarn, de Eem, de grens met Amersfoort, de Birk straat, de Lange Brinkweg en de spoorlijn Soest-Baarn. In het weidegebied ten westen van de spoorlijn Amersfoort-Baarn wer den de volgende broedparen aange troffen: wilde eend, patrijs, water- Met ingang van 1 januari 1975 of indien op die datum het by de Staten- Generaal ingediende wetsontwerp Aardgaspyrzen nog geen wet is geworden, op het tydstip waarop deze wet van kracht wordt, gaan de gaspryzen flink omhoog. De laatste verhoging was één cent per m3 en ging in op 1 januari van dit jaar; nu worden de pryzen met 5 cent per m3 verhoogd en bovendien gaat het vastrechtbedrag per jaar omhoog. De procentuele verhoging voor de verschillende verbruikscategoriën varieert van 19 tot 51 voor de par ticulieren die het gas toepassen voor ruimteverwarming zal de kostenstijging liggen in de orde van grootte van 38 Het aantal tariefgroepen is terugge bracht van vier naar twee; tarief groep I voor een jaarverbruik van 0-600 m3 en tariefgroep II voor ge bruik van 600 tot 170.000 m3 per jaar. Dat jaar was de tariefsopbouw 0- 300 m3; 300-600 m3; 600-30.000 m3 en 30.000-170.000 m3. De gasprijs was voor de groep tot 300 m3 26 cent en voor de groep tot 600 m3 21 cent. De nieuwe prijs wordt nu 26 cent. terwijl het vastrecht per jaar wordt voor beide groepen 36 gulden. Dit jaar was het vastrecht voor deze twee groepen respectievelijk 18 gul den en 33 gulden. De twee andere groepen betaalden resp. 11 cent en 10,5 cent en de prijs wordt nu voor beiden 16 cent. Het vastrecht bedroeg resp. 93 gulden en 243 gulden en het wordt nu voor beiden 96 gulden. De prijssteigrngen per m3 voor de blokverwarmingen bedragen even eens 5 cent: de vastrechtbedragen per woning (in blokken) blijven on gewijzigd. De abonnementstarieven daarentegen gaan wel omhoog en worden: voor de daarvoor in aan merking komende bejaardenwoningen uitsluitend voor het kookgebruik in dien een centrale warmwatervoorzie ning aanwezig is 41,70 per jaar; voor dergelijke woningen voor gas verbruik uitsluitend voor huishoude lijke doeleinden en derhalve niet voor ruimteverwarming, ƒ83,40 per jaar; voor daarvoor in aanmerking komen de flatgebouwen, uitsluitend voor kookgebruik indien een centrale warmwatervoorziening aanwezig is, 74.40 per jaar en voor dergelijke flatgebouwen voor gasverbruik voor uitsluitend huishoudelijke doeleinden en derhalve niet voor ruimteverwar ming, 105,60 per jaar. Con trole - abonnemen ten De tarieven voor controle-abonnemen ten voor gasverbruik zullen alsvolgt worden: a. Ie gasconvector of ge velkachel (boven 3000 kcal.) 7,50; b. overige gasconvectoren of gevel ka chels (boven 3000 kcal.) 5 gulden; c. Ie gevelkachel tot 3000 kcal. 5 gul den; d. overige gevelkachels tot 3000 kcal. 3,75; e. keukengeysers (incl. schoonmaken) ƒ11.50 (was ƒ9,20); f. badgeysers (incl. geheel schoonmaken) ƒ17,25 (was ƒ13.80); g. c.v.-ketel tot 40.000 kcal. ƒ31.25 (was 25 gld.); h. alle andere werkzaamheden, zoals storingen, algehele schoonmaak, repa raties enz. per uur 15 gulden (was 12 gld). De tarieven zijn exclusief de b.t.w. Ze waren niet gewijzigd sinds 23 april 1971. De gemeenteraad zal er vanavond over beslissen. grutto, watersnip, veldleeuwerik, grasparkiet en witte kwikstaart De broedvogelstand op de spoordij ken Amersfoort-Baarn en Soest- Baam bestond uit torenvalk, koekoek, houtduif, winterkoning, heggemus, bosrietzanger, spotvogel, tuinfluiter, grasmus, braamsluiper, tjiftjaf, rood- borsttapuit, merel, zanglijster, grote lijster, pimpelmees, koolmees, vink, groenling, kneu, ringmus, ekster en zwarte gaai. Deze vogels werden ook aangetroffen bij de melkstesg, in de buurt van de Peter van den Bree- merweg en de Hooiweg. Wintergasten - Wintergasten in het Soester polder gebied zfln o.a. dodaars, nonnetje, meerkoet, wïtgatje, stormmeeuw, bui zerd, kramsvogel, koperwiek, vink, keep, sys, ringmus, roek en bonte kraai. Hoofdzakelijk in het voorjaar en in >:'.--ELECTRpTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautómaten, koelkasten enz. O.a.: Miele.' Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbërgsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: 'z-' Birkstraat 48' ■i Tel ejo'bn fl.3367-18978 - Ondanks de verhoging van de prijs gedurende 1974 van het couranten papier met meer dan 50 wordt het abonnementsgeld van de Soes ter Courant niet verhoogd. Als tegenprestatie vragen wfl onze abonnees op basis van vrijwillig heid bij de aanbieding van de abon nementskwitantie voor het eerste kwartaal van 1974 aan onze incas so-medewerker tevens het abonne mentsgeld voor het tweede en even tueel derde en vierde kwartaal te betalen. Hij geeft U hiervoor een overzichtelijk betalingsbewijs af. U bespaart onze medewerkers in binnen- en buitendienst met deze VRIJWILLIGE MEDEWERKING veel periodiek, kostbaar werk. Mogen wy weer op U rekenen? Dit verzoek geldt niet voor abon nees die automatisch gireren of automatisch per bank betalen. Deze betalingen blyven gewoon doorlopen. Het abonnementsgeld voor 1975 be draagt per kwartaal 4.75 per half jaar 9.50 per jaar ƒ19, De lezers, die liever niet per kwi tantie betalen, verzoeken wij het abonnementsgeld nu per omgaande te willen overmaken op onze post girorekening 126156 of op één van onze bankrekeningen by de Neder- landsche Middenstands Bank (rek. nr. 68.43.10.805) of de Rabo Bank (rek.nr. 35.99.20.950), beiden te Soest. Indien U tydig overmaakt kunnen wij voorkomen dat U een kwitantie wordt aangeboden, waarvoor de incasso-medewerker dan vergeefs by U aanbelt. Wij verkopen PIANO'S, wij geven service. Burg. Grothestraat 20 - Tel. 12968 Stemmen - Onderhoud - Verhuur de herfst, tijdens de trek, verblijven langere tijd in de polders de kievit, veldleeuwerik, smient, paapje, ta- puit en oeverloper. In het trekseizoen kan men vele kievitten, soms meer dan duizend, aantreffen. Grote groe pen ook van veldleeuwerikken, ta- puiten en paapjes. De heer Van 't Holt tekent daarbij aan: „De trek vindt gespreid plaats. Zelden zal men op één dag meer dan 20 tot 30 exemplaren tapuiten en paapjes in gebied tellen. Maar dat gaat vooral in de herfst vele maan den door, zodat het totale aantal doortrekkers aanzienlijk groot moet zijn". De polder heeft ook nog een och tend- en een avondtrek. Grote groe pen kapmeeuwen, houtduiven en kau wen komen naar de polder, fourage- ren er, trekken door of blijven er en keren 's avonds weer naar hun slaap plaatsen terug. Niet geteld werden de broedgevallen van de huismus en de spreeuw, er werden wel circa 20 broedgevallen aangetroffen van de huiszwaluw en 50 van de boerenzwaluw. Het hele jaar door fourageren ook de blauwe reiger en de torenvalk in de polder. De heer Van 't Holt besluit zijn rap port met te zeggen dat „slechts het belangrijkste" werd vermeld; nog vele niet vermelde vogelsoorten, zoals de wulp, de holenduif en tortelduif bezoeken de polder ook. Hij is daar om steeds bereid om aanvullende en meer gedetailleerde ornithologische gegevens te verstrekken, indien daar voor belangstelling bestaat. Betrouwbaar Ook de heer K. Bakker uit Baarn verrichtte tellingen en zyn gegevens komen vrijwel overeen niet de noti ties van de heer Van 't Holt, waaruit zondermeer blykt. dat er sprake is van een grote mate van betrouwbaar heid. öok de heer Bakker zegt: „De Soés- tér Eempolder is gedurende de trek- tijd van de noordelijke broedvogels een overwinterings- en fourageerge bied van grote betekenis. Verplaat sing van broedvogels van de oostelij ke naar de westelijke zijde van de spoorlijn Amersfoort-Baarn vindt re gelmatig plaats door verandering van waterpeil en anderzijds door ver storing van de nesten". Ma C*i; Op beide kerstdagen is het Vereni- ginsgebouw St. Joseph aan de Steen hoffstraat 30, van 11-12 uur, een Open Huis voor iedereen. In de ge zellige sfeer is er voor iedereen ge legenheid om samen te zyn met an deren, kontakt te hebben van mens tot mens en tussendoor te gemeten van een gevarieerd programma. Daarnaast is er ruimte voor spel en kreatief bezig zyn. Op het programma staan: Eerste kerstdag: 14-14.45 uur, samenzang en meerstem mige liederen van het Nederlands Koor van de parochie Soest-Zuid, on der leiding van de heer Splint uit Zeist. 16-17 uur, muziek, verzorgd door een Turkse sasspeler. 20-22 uur, dansen uit allerlei landen, onder leiding van de heer Tieland. Tweede Kerstdag: 14-15 uur, dia-show over Californië, verzorgd door de heer Smoorenburg. 16-16.30 uur, Eemlandkoor onder lei ding van de heer Stalpers. 16.30-17 uur, poëzie, verzorgd door de heer Koole van Amnesty Internatio naal. 20-22 uur, muziek, verzorgd door de diskjockey Johan van Hal, afgewis seld met een tombola. De ingang voor de kerst-in is aan de achterzijde van het Josephgebouw, aan de zuidzijde (Dalwegkant). Voor bejaarden en mensen, die slecht ter been zijn, bestaat de mogelijkheid om per auto gehaald en gebracht te worden. U kunt hiervoor bellen de heer W. Butzelaar, tel. 14663 (le kerstdag) en 15453 (2e kerstdag). Zaterdag 21 december zal in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven worden door het „Halewijn Ensem ble". Dit ensemble bestaat uit de volgende acht vocalisten: Christine Jansen, Marga Wijker, Ans van Dam, Ciska Schelland, Jan Jansen, Peter Kooij, Jos van der Lans en Leo Meilink. Uitgevoerd worden werken van Jan- nequin, Arcadelt, Ph. de Monte, Frescobaldi e.a. Verder zullen instrumentale werken ten gehore gebracht worden door Jan Jansen (orgel) en Leo Meilink (blok fluit). De aanvang is om 20.15 uur. Hoek Molenstraat-Steenhoffstraat - Soest - Telefoon 02155-17875 Prikborden WOENSDAGS GESLOTEN In de periode van 27 t.m. 31 december mag vuurwerk verkocht worden aan personen van 18 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op 31 december na 18.00 uur en op 1 januari tot 01.00 uur. Men is wel eens de mening toegedaan dat z.g. klein vuurwerk (kleine rotjes e.d.) wel aan personen beneden de 18 jaar is toe gestaan. Dit is niet juist. Alleen de ammorcestroken (kloppertjes) zyn aan geen leeftijd gebonden. Ook dit jaar zal de politie scherp toezicht houden op de verkoop en het afsteken van vuurwerk. By overtreding zal zonder pardon proces-verbaal worden opgemaakt. Terwyl de handelaren het risico lopen dat hun vuurwerkvoorraad in beslag wordt genomen. Kinderboerderij „De Vrye Teugel" doet een oproep aan alle ouders van de bezoekertjes om thuis eens rond te willen kyken of zy nog oude rommeltjes hebben liggen die voor de kinderboerderij nog bruikbaar zyn, zoals Lege boterkuipjes, w.c. rolletjes, lege yoghurtpotjes, restjes leer (oude tas sen, laarzen enz.), oude gereedschap pen, overhemden, oude lapjes (o.a. lakens en slopen), gekleurde doppen, restjes wol en borduurgaren, restjes gekleurd behang, oud keukengerei, potten en pannen (koekepan), lege luciferdoosjes, afgebrande lucifers, oude conservenblikjes, kurken, res tanten bonen, erwten, kralen, hout, spijkers, fotospullen en gekleurd pa- papier en karton, naaimachine, schrijfmachine enz. enz. S.v.p. geen lege spuitbussen. Openingstijden in de kerstvakantie De kinderboerderij is tijdens de kerst vakantie geopend op de volgende da gen: zat. 21, zon. 22, zat. 28 en zon. 29 december en don. 2, zat. 4 en zon. 5 januari. De openingstijden zijn van 10-13 uur en van 14-18 uur. Wij raden graag alle ouders aan om de kinderen vooral oude kleding aan te trekken, waarin ze naar hartelust kunnen werken. Kerstaktiviteiten Naast de gewone aktiviteiten die ge woon door blijven gaan, zal er op de kinderboerderij gelegenheid zijn om mee te doen aan de volgende ak tiviteiten: kerstkaarten maken voor de kerstkaartenaktie van Amnesty Internationaalvervaardigen van kerstkadootjes voor een aantal be jaarden in Soest vervaardigen van kerstversieringen voor de kerstboom in het atelier van de kinderboerderij. Opnieuw moesten enkele leden van schaatsvereniging Eemland' aantreden voor een selectiewedstrijd op 15 de cember, waaraan door de beste C- en D junioren uit Noordholland en Utrecht werd deelgenomen. Voor Emland kwam Hans Dijs aan de start bij de C junioren, die een 5DQ en 1539 meter zouden rijden. De uitsl'ag op de 500 meter luidde: 1. Gert van Nieuwpoort (47,2); 2. Leo van Oosten (47,5); 3. Hans Dijs (47,7). Op de schaatsmijl werd Jan Frits de Gans (S.H.V.) eerste met 2.31.3, Leo van Oosten (Gouda) tweede met 2.33.0 (de daarmee eerste in het klasse ment) Hans Dijs eindigde op de der de plaats (2.33.5). Een ander lid van deze succesrijke familie, nml. Yvomve Dijs kwam uit bij de D junioren, waar zij haar ri vale Emestine Koch in een niet- rechtstreeks duel ontmoette. Haar 500 meter beloofde een gunstige uitgangspositie. Zij wist, met haar tijd van 56 sec., haar eeuwige con currente (56,7) achter zich te houden. Op de kilometer bleek Yvonne (2.03.5 nog niet opgewassen te zijn tegen de bijna twee jaar oudere Ernestine (2.001.). Doch niet alleen op deze selectiewed strijden kwamen Eemlandrijder(ster)s goed voor de dag. Vrijdag, 13 decem ber was voor één der jongste leden van Eemland beslist geen ongeluks dag. Corine v. d. Meyden (10 jaar) won beide afstanden bij deze aspiran ten-wedstrijden tot 12 jaar. Met haar 69.5 sec. op de 509 mtr. passeerde zij zelfs het merendeel van de jongens. Het was echter vooral de wijze, qua stijl en techniek, waarop zij haar af standen reed, welke indruk maakte bij de toeschouwers. Echte concurrentie heeft zij dit sei zoen nog niet mogen ontmoeten. SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW BAARNSTRAA1 39 BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi H. B. (24) parkeerde zijn auto bij de Smitshof. Toen hij terugkwam zat er een grote deuk in het achterpor tier. De dader, een andere automobi list was verdwenen. G. D. (38) parkeerde zijn auto op de Vosseveldlaan. Toen hij terug kwam zat er een flinke deuk aan de achterzijde van de wagen. De dader, een bestuurder van de oranjekleurige auto, was verdwenen. Op de Nieuweweg, bij het station Soest-Zuid werd een verkeerszuil omver gereden. De dader verdween. Geen van de drie automobilisten heeft ook daarna het fatsoen opge bracht zich te melden. Op de Torenstraat reed de 16-jarige Jan G. tegen een geparkeerde auto van W. Ch. Jan brak als gevolg van de botsing zijn linker bovenbeen en hij werd per ambulance naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Op de aansluiting van de Schriks- laan en de Waldeck Pyrmontlaan verleende de autobestuurder A. K. (29) uit Doornspijk geen voorrang aan de voor hem van rechts komende personenauto, bestuurd door A. K. (42) uit Soest. Beide voertuigen wer den vrij ernstig beschadigd. Is dal huis misschien van u Soest ligt in een gordel van groen. Een bevoorrecht plekje om te wonen. Want groen wordt schaars in Nederland. Dat weten we allemaal. Maar trekken we Jaar ook de konsekwenties uit? Besef fen we eigenlijk wat we verkopen als we ons huis-in-het-groen te koop aan bieden? De praktijk wijst uit van nau welijks of niet. Huizen zijn huizen, zo wordt geredeneerd. En dat is niet reeël. Want huizen in de groene zone zijn ónders dan huizen in een doorsnee omgeving. Ze moeten dus ook anders worden verkocht. Met de aandacht die ze verdienen. Aan de kopers die ervan dromen. En tegen de meerprijs die ze waard zijn. Zo is dat. Vandaar dat u sinds kort te-koop borden ziet met een groene eekhoorn erop. Daar hebt u dan zo'n huis dat niet simpelweg als huis, maar als woonplekje-in-het-groen verkocht gaat worden. De huidige bewoners helpen wij intussen bij hel zoeken naar een andere woning. Via een nieuw infor matiesysteem kunnen wij namelijk veel vertellen over mogelijkheden en situa ties elders. Een extra service. En wat uzelf betreft: het ls verstandig nü al met Peters te gaan praten, ook ais u pas over enige tijd aan verhuizen toe bent. Peters voeri een groene eek- noorn in zijn schild. Hetgeen betekent Jat uw woning in de groene zone met égards wordt behandeld. voor wonen in de groene'zone Ossendamweg 45/Soest/02l 55-16251

Soester Courant | 1974 | | pagina 15