Phantom straaljagers door verandering meer wendbaar Doe uw Kerstbestelling NU bij uw (U wilt toch vers nietwaar?) Bestel tijdig tel. 12352 wude Konijnen Fazanten Eenden Reebiefstuk enz. enz. SOESTER POELIERSBEDRIJF, FC. Kuyperstraat, Tel. 12352 Wijziging Werkeloosheids wetten S0ESTERBERG iï se se se se se se se se se se se se se je se se se se se se se se se se se se se se se se se se je se &e se Verse Kalkoenen Verse Konijnen Verse Kippen Verse Hazen 23 6. Sfc S& K Sfe Sfc Sfc Sfc Sfc Sfc Sfc K 5* Sfc st at at at at sfsf^sfsfsïfsfsï?&fsf&ffsesfsesïfsesf^sfsfsïfsïfsïfsfsesesesesfsesfsffsfseaesesfajsfsesesesfsfsesesfsrsfsfsfsfsïfsïfsïfsïfsffsfsfsfsïfsïsffsfsfsesc r Oh Nederland, hoe gevoelig is uw beurs. Ferguson. U verdient niet minder. X FERGUSON Prijs ƒ1378,-. Tijdelijk met boxen slechts ƒ1150,- KERKSTRAAT 3 SOEST (naast de Oude Kerk) TELEFOON 02155-15677 Opstellingen V.V.Z.-elftallen ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL 19444 Zondagavond kerstzang in De Hoeksteen Sportshow tot besluit basissportcompetitie '74 wa Sfc Sfc Soester Courant van donderdag 19 december 1974 Het spook van de werkloosheid waart momenteel rond door Nederland maakt heel wat slachtoffers. Er z«n zo n 160.000 werklozen in ons land en de verwachting is dat dit aantal binnen een jaar nog aanzienlijk groter zal worden. De kassen van de werkloosheidswet zullen dan ook in de naaste toe komst flink moeten worden aangesproken en ook de uitgaven via de twee andere werkloosheidswetten, de wet werkloosheidsvoorziening en de rijks groepsregeling voor werkloze werknemers (bijstandswet) zullen zeker stijgen. Bovendien heeft minister Bocrsma de Sociaal Ekonomische Raad nu om ad vies gevraagd met betrekking tol zijn voornemen om werklozen, die 60 jaar ot ouder zijn. tot hun pensioengerechtigde leeftijd een werkloosheidsuitkering te verlenen. Daardoor zouden de uitgaven ten behoeve van werklozen nog meer toenemen. LIEFST DRIE WERKLOOSHEIDSWETTEN- IN ONS LAND Onze sociale wetgeving zit ingewik keld in elkaar. Dat zou alleen reeds kunnen blijken uit het bestaan van liefst drie werkiosheidsregelingen, te weten de werkloosheidswet (WW),' de wet werkloosheidsvoorziening (WWV) en de rijksgroepsregeling voor werk loze werknemers (RWW). De eerste wet wordt uitgevoerd door de bedrijfsverenigingen, de twee an dere regelingen door de gemeentelijke diensten van sociale zaken. Ten aan zien van de rijksgroepsregeling is dat zeer logisch, want die vormt een on derdeel van de bijstandswet. Ten aan zien van de wet werkloosheidsvoor ziening is dat helemaal niet zo lo gisch. Een integratie van de WW en de WWV, waarvan de uitvoering wordt opgedragen aan de bedrijfsver enigingen, zou een eerste stap kun nen zijn tot vereenvoudiging van on ze sociale verzekering. Op een uitkering krachtens de werk loosheidswet hebben diegenen recht, die onvrijwillig werkloos zijn gewor den. Het uitkeringspercentage be draagt 80 n o van het laatstverdiende dagloon tot een bepaald maximum. De uitkering heeft een maximumter mijn van 26 weken. Is de betrokkene dan nog werkloos (en vooral oudere mensen overkomt dat), dan moet hij zich vervoegen bij de afdeling so ciale zaken en kan hij een WWV- uitkaring krijgen, die 75 van het laatstverdiende dagloon bedraagt. Netto is het verschil met de WW niet erg groot en de uitkeringsduur is aanzielijk langer, te weten twee jaar. Is de betrokkene na 21/»' jaar, gedurende welke hij achtereenvolgens van de WW en de WWV getrokken! heeft, nog werkloos, dan komt hij in| aanmerking voor een uitkering krach tens de groepsregeling voor werkloze werknemers (bijstandswet), welke gebaseerd is op het netto-minimum loon. Mogen wij als buitenlanders daarop 't antwoord geven? Welnu: de Nederlan der is zeer prijsbewust. Zoals ook kwa liteitsbewust. Ferguson komt aan uw hoge eisen en beperkte budget tegemoet Met de 3463 Studio 6 Music Centre. De Studio 6 bestaat uit een stereo tuner/ versterker, een stereo platenspeler en een stereo cassetterecorder met stereo microfoon. Drie componenten, die u alles bieden wat u van volwassen apparatuur verlangt. Ouderen Werkloze werknemers gaan er vaak financieel op achteruit, wanneer zij geen recht meer hebben op een WWV-uitkering en dan zijn aange wezen op de bijstand. Vooral voor oudere werknemers is dit moeilijk te verteren. Zij willen graag werken, maar worden te oud bevonden door de werkgevers, bij wie ze sollisiteren. Dat geldt vooral voor degenen, die reeds 60 jaar of ouder zijn. Minister Boersma heeft aangekondigd dat het in zijn voornemen ligt de positie van deze oudere werklozen te verbeteren. Hij denkt ondermeer aan verlenging van de uitkeringsduur van de WWV- tot 65-jarige leeftijd. Hierbij zijn er dan nog twee moge lijkheden, n.1. a. de werknemer, die bij de aanvang van zijn werkloosheid 60 jaar of ouder is, krijgt de WWV- uitkering verlengd tot de dag dat hij 65 jaar wordt; b. van de reeds werkloze werknemer, die bij het ver strijken van de maximale uitkerings duur 60 jaar of ouder is. wordt de \VWV-uitkering verlengd tot het be reiken van de 65-jarige leeftijd. Deze suggesties zijn zeker niet on redelijk, maar toch zit er een ge vaarlijke kant aan. Wie zal zeggen of niet vele oudere werknemers het straks met hun werkgever op een akkoordje gooien en bij wijze van spreken om ontslag zullen vragen De werkloosheidsuitkering wordt dan een soort vervroegd pensioen, hetgeen toch allerminst de bedoeling van de minister kan zijn. Overigens heeft de minister ook nog andere sugges ties laten horen. Zo overweegt hij om collectieve ontslagen, waarbij oudere werknemers zijn betrokken, aan zijn goedkeuring te onderwerpen. Onvrijwillig Op een uitkering krachtens de werk loosheidswet hebben alleen diegenen recht, die onvrijwillig werkloos wor den. Maar de WWV kent het recht op uitkering ook toe aan personen, die door eigen toedoen werkloos zijn geworden. Dat is een ander chapiter, dat nochtans onze aandacht verdient. Zo is het bekend, dat een groot aan tal jongeren van de WWV trekt. Een deel van hen blijkt geen al te duide lijke arbeidsmotivering te bezitten. .Te zou kunnen zeggen dat onze sociale wetgeving het deze jongelui wel erg gemakkelijk maakt. Ons inziens zou ook voor de wet werkloos'ir'svoorzie- ning moeten gelden dat hiervoor al leen degenen in aanmerking komen, die onvrijwillig werkloos zijn gewor den. Degenen die b.v. werkloos zijn geworden door eigen toedoen, zouden verwezen kunnen worden naar de groepsregeling werkloze werknemers. Wordt de WWV van alle personen gezuiverd, die door eigen toedoen werkloos zijn geworden, dan is er ook geen bezwaar meer tegen dat de wet wordt uitgevoerd door de be drijfsverenigingen, evenals de WW. Onze sociale verzekering zou dan meteen bevrijd worden van een stuk nodeloze ingewikkeldheid en onover zichtelijkheid. COBU BOYS 3-WZ 3: A. Smillk. De interkerkelijke werkgroep Soes- terberg organiseert zondag 22 decem ber een kerstzangbijeenkomst in De Hoeksteen, aanvang 19.30 uur. Een welkomstwoord zal worden ge sproken door aalmoezenier Th. J Kempers. De toespraak zal worden gehouden door de nieuwe dominee J. van Willigen-van der Veen, ter wijl pastor F. C. E. van Eijk voor gaat in gebed. De Muziekvereniging Soesterberg be geleidt de samenzang en speelt het choral ,.Heer ik hoor van rijke zagen' en Spiritual Contrasts, onder leiding van G.^J. Srhit. Het bejaard en koor. onder leiding van C. E. van Vliet, zingt: Het Daget in 't Oosten y Heilig van Fr. Schu- bert. De Gospelgroep „The Happy Singers" zingt onder leiding van W. Slob: Joyful we adore thy en Speed the lichts. De Christelijke Gemengde Zangvereniging Euterpe zingt Echo Coral van W. v. d. Pannen en Zum Gloria van Schubert. Jeugd en dames van het koor van de St. Caroluskerk (dirigent L. C. J. van As) zingen, aan de piano begeleid door mevrouw R. de Wildt-Vendrik. het Spaanse kerstlied Yo bajo del monte en het Italiaanse kerstlied Lo- date, o Pastori. Het orgelspel tijdens deze samenkomst wordt verzorgd door de heer J. Lijftogt. Tot besluit van de Basissportcompe titie 1974 werd vrijdagmiddag in de grote zaal van het Officiers Casino een sportshow gepresenteerd na een openingswoord van de commandant Vliegbasis, Kolonel A. T. M. Oonincx. De „Mainspring Trophee" werd uit gereikt aan de sportfunktionaris van de vliegbasis, sergeant 1 C. J. W. Zewald uit Den Dolder, die zich ge durende het hele jaar verdienstelijk had gemaakt voor de sport op de vliegbasis Soesterberg en wel heel in het bijzonder als wedstrijdleider en begeleider van het badminton- team en als assistent van de sport- officier J. J. H. Texier, belast met de algehele sportorganisatie. Na de demonstratie van de leden van de Nationale Militaire Judoploeg en van de Nationale Militaire Scherm - equipe, volgde de prijsuitreiking van de Basissportcompetitie 1974. De sportshow in de garnizoensont- sparmmgszaai werd besloten met een goede demonstratie boksen van de Nationale Militaire Boksploeg. Alle deelnmers aan de demonstratie ont vingen uit handen van sport officier Texier een vaantje van de Lucht macht. C. Koopman. L. Hilhorst. D. v. d Bovenkamp, P. Hoek, F. Bunnik, G. v. d. Grift, J. van Doorn. W. Huyink. W. Hilhorst, B. Buis, R. Kriele, T. Bunnik. Bij algehele afgelasting speelt VW 3 tegen Posthoorn 1, om 12 uur. WZ 5-VVZ 4: H. Roetman, H. Beer- nink, J, van de Wal, H. Voortjes. J. Hop, G. Brons, R. van de Veen, R. Schoonderbeek, M. Vetkamp. P. Voortjes, E. Zoetelief. P. Morrnee. R. Engelse en J. Raadtgever./ Bij algehele afgelasting speelt WZ 4 om 12 uur tegen Posthoorn 2. WZ 5-VVZ 4: J. van Eijk, W. v. d. Meer. J. Brouwer, J. van Campen. W. Floor, C. Floor, R. Kruiswijk. F. van Hornsveld, A. van Neerbos. A. van Wijk, A. Kramer, J. Kampen. G. Kok, P. Brouwer en L. de Groot. Bij algehele afgelasting speelt WZ 5 om 12 uur tegen Posthoorn 3. WZ 6-HOOGERHEIDE 7: D. Renooy, R. Westland, H. Dekkers. C. van de Munt, Jaap Brouwer, C. van Huenen, J. van Kooij Czn., G. van Kooij. A. v. d. Breamer. J. v. d. Vlekkert, Jan Brouwer, J. Groart en W. v. d. Kuilen. Bij algehele afgelasting speelt WZ 6 om 12 uur tegen Jonathan 9. BLOEMENK W A RTI ER 7-WZ 7: G. Smit, H. van Velzen. M. van Ginkel, N. v. d. Wakker, A. Ruizendaal. C. van Reijn. D. Duits. Joh. van Kooij, N. Mons, G. Wijma. Y. Huisman, C. Ruizendaal en C. Stolwijk. Bij algehele afgelasting speelt WZ T om 2 uur tegen Jonathan 7. ZUIDVOGELS 9-WZ 8: A. de Weerd A. Meidam. J. Broekhuyzen. J. Bun nik. K. BI ijleven, H. Wegerif, P. Foe- kens, J. Nijman. H. v. d- Heuvel, C. Jongkind, J. Boekema en A. Mooi*- broek. Bij algehele afgelasting speelt WZ t om 2 uur tegen Jonathan 8. De F-4E Phantom vliegtuigen van het Amerikaanse 32ste Tactical Figh- ter Squadron, dat gestationeerd is op Camp Nieuw Amsterdam op de vlieg basis Soesterberg, hebben een ver andering ondergaan aan de vleugels, waardoor deze vliegtuigen een gro tere wendbaarheid hebben gekregen. De vernieuwing aan het vliegtuig bestaat uit aan de voorkant van de vleugels aangebrachte beweegbare kleppen die ingetrokken kunnen wor den. Deze kleppen geven het vliegtuig een grotere wendbaarheid in gevecht- situaties. Verdere veranderingen zit ten er in de radar en het afvurings- systeem. De stabiliteit van het vlieg tuig is eveneens vergroot. Het ver- nieuwe vliegtuig met de versterkte vleugels weegt een 1000 pond meer. De veranderingen worden aange bracht in een Amerikaans depot in Madrid. ,,Deze vliegtuigen zullen ons een gro tere capaciteit geven in gevechtsitu aties en het is vrijwel even beteke- nenk als een nieuw vliegtuig", aldus Colonel Cobb. Het 32ste squadron is een deel van Kolonel Kenny D. Cobb, comman dant van het 32 Tactical Fighter Squadron, links op de foto, bekijkt samen met de Lt. Kolonel Thomas Mason en Majoor C. J. Stevens, de nieuwe kleppen die aan de voorrand van de vleugels van de F-4E Phan tom zijn aangebracht. de Soesterbergse Wing en valt onder de NAVO's 2de Geallieerde Taktische Luchtmacht tesamen met Nederland se, Belgische eft "^&t<du'its^ "lucht machten. SOESTER POELIER s& a&

Soester Courant | 1974 | | pagina 21