„de kORte duinen'' 'T „Het prentenboek van Tante Pau" Wintersport En uw huis dan? Bel even! SCHIPPER Boek van de Maand; Nüf 12,50 A, van der Weerd Een van de beide Kerstdagen om 16.00 of 19.00 uur dineren bij Menu prijs I Kindermenu Voor reserveringen 02155 - 17224 b m (Orchideeën „'bBoutique deó ^fleuró" gratis orchideeëncorsage |f bij ieder KERSTSTUK. -<MÉ Engelse Jazz formatie en kersprogramma in Soester Jongerencentrum Wee verzakt Alcohol-controle Nieuwjaarsbijeenkomst Kamer van Koophandel Tentoonstelling in „De Vaart" Tempo-rennertje overleden Soester exposeert in Bilthoven Jaap Zwart dirigeert 100-koppig koor Kerstzangavond in de Ichtuskerk te Amersfoort 3 BOEKHANDEL Bloemboeketjes van de week Brandweer Tel. 13333 20ste Kerstcross van Tempo te Soestduinen op Tweede Kerstdag •k Ledenvergadering „De Springbokken" Kettingbotsing op de Vredehofstraat Man aangehouden Parachutist landt op auto DE NACHTWACHT Soest tel:10057 Officiële mededelingen Openbare bekendmaking Dat moet een INDUS horloge zijn! Horlsger Juwelier Optiek De feestdagen in het verschiet «EDjeeèv. Bekendmaking Bekendmaking Buurlanden WA Europa 298 358 315 319 343 354 354 SoesVr Courant van donderdag 19 december 1974 Het boek van de maand is dit keer een boek waaraan, ook veel ouderen plezier zullen beleven. Het is een verzameling van het mooiste en leukste" uit andere prentenboeken en vol met „oude" illustraties. Een voorbeeld: „Zo leert men tellen". „Daar waren vijf meisjes tot spelen gereed; ze hadden vijf poppen, ver schillend gekleed; ze hadden vijf hoofdjes verschillend gekapt; ze had den vijf jurkjes, niet één was ge lapt", enz. Of: „Hein de dierenkweller" - „Hein laat nooit een dier met rust; Dieren plagen is zijn lust; Hier neemt hij de poes tec hand; Het arme dier schreewt moord en brand", enz. Maar ook een aantal verhalen en en kele versjes zoals „Jaapje sta stil". Kortom een kostelijk boek waaruit het prettig is om voor te lezen, maar voor menigeen ook om in te lezen. Het boek heeft het formaat 19.5 x 25 centimeter, telt 192 pagina's, waarvan liefst 96 in vier kleuren. De oplage is 120.000 exemplaren en de prijs' tot en met 6 januari 12,50. Daarna 24,50. Verkrijgbaar bij iedere boekhandel. Natuurlijk ook dit jaar een STEENHOFFSTRAAT 1-3 - SOEST ~j TELEFOON 02155-12455 Op aandringen van de leden van het jongerencentrum zal het centrum meermalen in de vakantietqd ge opend z\jn. In principe is dit dage lijks van 20 tot en met 30 december. Gestart wordt op vrijdag 20 decem ber met een optreden van de Engel se Jazz-formatie „The Artisian Hall Stompers". Deze groep heeft in En geland al veel faam bereikt door het „allround" zijn. Zij stemmen de mu ziek af op het publiek en spelen van jazz tot rock aan roll. Verder van 21 tot en met 24 de cember ieder avond disco-avond en jongeren-café, terwijl op zondagmid- dag 22 december om 14 uur een dicotheek gegeven wordt. Het programma voor eerste en twee de kerstdag ziet er als volgt uit Eerste kerstdag: 14-17 uur: jongerencafé met een op treden van een toneelgroep. 19.30-24 uur: jongerencafé met een film. Tweede kerstdag: 10.30-12 uur: koffieuurtje. 12-14 uur: cabaretmuziek. 14-17 uur: session, muziekinstrumen ten meebrengen. 17-18.30 uur: keuken-special, o.a. pof fertjes. 18.30-20.30 uur: sabaretmuziek. 20-24 uur: discotheek. Van 27 tot en met 30 december is er Iedere avond discotheek met jonge rencafé. De toegangsprijzen varieren van één tot twee gulden, terwijl de beide kerstdagen geheel gratis zijn. De en tree is uitsluitend voor leden en hun introducees. Dat de nieuwe opzet van het jon gerencentrum geslaagd mag heten, blijkt niet alleen uit bovenstaand programma maar ook uit het in korte tijd ingeschreven aantal leden, welk aantal de 150 heeft overschreden. Voor informatie over het centrum en het lidmaatschap kan dagelijks ge ïnformeerd worden bij Wil Rolvink. telefoon 15557 of bij het Jongeren centrum, Molenstraat 142 achter. O Vermoedelijk door de aanhoudende regen is het wegdek van de Konings weg bij de Valeriaanstraat over de volle breedte circa 15 centimeter ver zakt. De bemanning van een surveil lanceauto van de politie ontdekte het euvel en nam de geëigende maatre gelen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd zowel te Soest als te Soester- berg een alcoholcontrole op autobe stuurders gehouden. Er werden in to taal 504 bestuurders gecontroleerd. Van 4 werd een ademtest afgenomen; één van hen kreeg een procesverbaal toen ook de bloedproef teveel alcohol aanwees. Eén bestuurder weigerde de bloed proef nadat de ademtest in zijn na deel uitviel. Ook hij preeg een p.v. Eén bestuurder kreeg een rijverbod opgelegd en geen p.v. (de tweede ademtest viel in zijn voordeel uit) en de vierde bestuurder ging vrij uit. Wel werden voor andere overtredin gen nog acht p.v.'s opgemaakt. Donderdag 9 januari a.s., aanvang 15.30 uur, wordt in de St. Aegtenka- pel, 't Zand 37 te Amersfoort, de nieuwjaarsbijeenkomst gehouden van de Kamer van Koophandel voor Amersfoort en Omstreken. Tijdens deze bijeenkomst zal de voor zitter van de Kamer, drs. A. J. de Groot, zijn Nieuwjaarsrede uitspre ken. In het centrum „De Vaart", aan de Vaartweg 163 te Hilversum wordt van 21 december tot 19 januari een ten toonstelling gehouden van olieverven, achter-glas-schilderingen en grafiek van Gerard Schaperkötter. Het 15-jarig Tempo-rennertje, Bennie Kaats, is vorige week overleden aan de gevolgen van een valpartij tijdens de jeugd wielerronde in Baarn. De wielerronde werd ongeveer drie en een halve maand geleden gehou den en Bennie Kaats liep toen ern stige verwondingen op als gevolg van een klapband. Van 21 december tot en met 5 janu ari exposeert Nito Erasmus (wonende aan de Weegbreestraat te Soest) te Bilthoven in het gebouw van de Ver eniging voor Samenlevingsopbouw W.V.T. aan de Talinglaan 10, kunst- abstracten c.q. metaalplastieken. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10-22 uur; zondags van 14-22 uur;-tweede kerstdag van 14-17 uur; 24 en 31 december van 10 -17 uur. De eerste kerstdag en nieuw jaarsdag is de tentoonstelling geslo ten. ding enkele kerstliederen ten gehore brengen. Het koperkwartet van de Oranje Harmonie zal voor een extra ondersteuning en begeleiding zorgen Ds. B. van Smeden zal deze avond sluiten met het uitspreken van een korte kerstmeditatie met als thema „Het kind van de rekening". De toegang voor deze avond is ge heel vrij. Voor diegene, die verzekerd wil zijn van een zitplaats, gaan de deuren reeds om half acht open. U komt Piet de Smeerpoes weer tegen. En ziet in rijm en prent hoe Wilde Karei zijn verdiende loon krijgt. En wat voor allerdroevigst er gebeurt als Paulientje met zwavel stokjes speelt. In Het Prenten boek van Tante Pau. En het mooiste en leukste uit andere oude prentenboeken. Leonard de Vries zocht ze bij elkaar. Een mooi boek voor plaatjes-kijkers en verhaaltjeslezers. Na 6 januari 24,50 Bij: SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie P. S. van Schaik, Wald. Pyrmontlaan 17; bij de familie J. van Brummelen, Wald. Pyrmontlaan 60; bij de familie J. de Jong, Klein Engendaalweg 9; bij de familie R. L. Dooyeweerd, Nieuweweg 30a en bij de familie H. de Bruin, Nieuweweg 64. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 64; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Zaterdag 21 december, 's avonds om acht uur, zal in de Ichtuskerk aan de Grote Haag te Amersfoort een kerst zangavond worden gehouden. De samenzang, welke uit vele be kende kerstliederen zal bestaan, wordt door Jaap Zwart op het orgel bege leid. Jaap Zwart zal deze avond tevens enkele delen uit kerstsuites van Jan Zwart spelen. Het koor „Soli Deo Gloria" uit Hil versum zal onder Jaap Zwart's lei- Voor de twintigste maal in successie organiseert de Ren- en Touristenver- eniging „Tempo" op een parkoers te Soestduinen, de landelijk bekende „Kersteross" en opnieuw zyn die organisatoren erin geslaogd een sterk ren- nersveld bij elkaar te krijgen. In feite zal de gehele Nederlandse top op deze lustrumwedstrüd aanwezig zijn. Er zijn vier starttijdën; om 12 uur de vete ranen en de liefhebbers om 12.45 uur de nieuwelingen - om 13.45 uur de junioren en om 15.00 uur de amateurs en de beroepsrenners. Bij de veteranen komen ondermeer aan de start „good old" Gerrit Rut- tenberg en Manus Brinkman uit Rotterdam. Zij zullen ongetwijfeld de meeste tegenstand ondervinden van Nico Slingerland uit Noordwij- kerhout, van Teus van Tol uit Naar- den en van Wout van Putten uit Vianen. Gelijk met hen starten de „liefheb bers" waaronder de ex-nationale kampioen Cock van der Hulst, zijn broer Ben en bijvoorbeeld Cor van Tol uit Alphen en Herman Zuider duin uit Lisse. Een veld, dat voor de nodige spanning kan zorgen. Om 12.45 uur vertrekken de nieu welingen. Er zijn diverse kansheb bers voor de zege, zoals Henk Boom uit Markelo, Johnny Broers uit Maartensdijk, Peter Buys uit Am sterdam of Gerard van Putten uit Vianen. Een uur later, om 13.45 uur, komen de junioren aan de start. De belang stelling gaat ongetwijfeld uit naar de plaatselijke favoriet Ben van den Broek. Hij zal de zege niet cadeau krijgen, want vooral Henk Jacobs uit Bingelrade en Kees Sintnicolaas uit Dordrecht hebben in voorgaande wedstrijden 'bewezen uit het1 góéde „crossershout" gesneden te zijn.' Tenslotte komen traditioneel de ama teurs en beroepsrenners als laatste aan bod en wel om 15 uur. Twee be roepsrenners hebben ingeschreven Gerard Vianen en Jan Brinkman uit Rotterdam. Dat wil niet zeggen, dat de zege bij hen terecht zal komen integendeel, de favorieten voor de overwinning zitten duidelijk onder de amateurs. Dat is in de eerste plaats Wil Brouwer uit het Limburg se America, de ontdekking van dit seizoen. Dan Sjaak Spetgens uit So meren, vorig jaar vijfde; Nen Meijer uit Beekbergen, Rhett van Trigt uit Hillegom, Gertie Wildeboer uit Apel doorn, vorig jaar winnaar en de sterke debutant Cees van de We reld uit Nieuwkoop. „Van voren" zullen ongetwijfeld ook rijden de streekrenners Kees Bokma. Max de Vries en Daaf Pos, die vorig jaar op de zevende plaats eindigde en daar mee kampioen van Utrecht werd. Evenals voorgaande jaren heeft de KNWU het provinciaal kampioen schap van Utrecht aan „Tempo" toe gewezen en dat wordt ook dit jaar op deze tweede kerstdag verreden. Het parkoers is het eenvoudigst te bereiken via de Soesterbergsestraat tót bij de overweg bij station Soest duinen. 'Ü'fcCïrit levens kijken naar: Jj'V; Wand-en - Kuikwanden'- :-'>X f\:'' 'vloertegels - Parketvloeren Vouwdeuren1 •Plavuizen. - Houtenwancjenen. «.Gewone en f plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur Morgenavond, vrijdag 20 december, aanvang acht uur, wordt in het ge bouw ELtheto aan het Driftje, bij het busstation Soest-Zuid, de algemene ledenvergadering gehouden van de gymnastiekvereniging De Springbok ken. De agenda vermeldt ondermeer de be handeling van de begroting voor 1975 met daaraan vastgekoppeld een con tributieherziening. Verder een be stuursverkiezing en benoemingen als mede de bespreking van de fusie met „Olympia". Afreden maar herkiesbaar zijn de heer H. Teeuwen, voorzitter van het algemeen bestuur en de secretaresse mevrouw G. Casander, en de pen ningmeester van het Showband- bestuur, de heer P. Bosch. Kandidaten voor het technisch- bestuur zijn de heren Van de Hooff en Rave en voor het Showband-be- stuur mevrouw v. d. Berg. Bestuurs- kandidaat voor het voorzittersch,;a van het Technisch-bestuur is drs. 17 Kanters. Hij zal de heer P. Rijnders opvolgen, die beschikbaar komt als secretaris van dat technisch-bestuur. Vier personenauto's botsten op el kaar op de Vredehofstraat; één van de inzittenden, mevrouw E. de G.-L. (27), werd met nek- en hoofdklachten per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Twee van de vier auto's moesten worden wegge sleept. Mevrouw J. H. de R. (55), woon achtig in Italië, stopte met haar per sonenauto op de Vredehofstraat om de Regentesselaan in te rijden. Dat werd tijdig opgemerkt door de be stuurders van de personenauto's J. de G. (27) en P. T. (24); te laat echter door A. S. (32) uit Huizen. Hij schoof de vier auto's op elkaar. Op verzoek van de politie te Den Haag werd in Soest de 20-jarige W. P. aangehouden. Hij wordt verdacht van heling van een personenauto. P. meldde zich aan het politiebureau, nadat de politie vergeefs bij hem aan de deur geweest was. Hij kwam in formeren wat er aan de hand was en werd toen aangehouden en naar Den Haag overgebracht. Zondagmiddag landde de 21-jarige parachitist, lid van de mobile colon ne te Hilversum, P. Hoogeveen uit Alphen aan de Rijn, op de Leusder- heide boven op een geparkeerde auto. Daarvan sneuvelde de achterruit en werden dak en kofferdeksel zwaar beschadigd. De onfortuinlijke sprin ger, die ondanks bijsturen afdwaal de, kwam met de schrik vrij. j van de Gemeentehof. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in arti kel 133 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens, maken be kend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van het bord 54b van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens bij de flat Joh. Poststraat 302-380, alhier, illlllll Niliiiiiu'Bijiifijiiiiiiiiiii'iiiiiitMiiiiiiiiiii/ een parkeerplaats voor een minder- valide aan te geven. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de com missaris der Koningin van deze pro vincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezon den aan de desbetreffende hoofdin genieur-directeur van de Rijkswater staat te Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB, de Koninklijke Nederlandse Automobiel club KNAC, beide te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging te Arnhem en aan ge deputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 18 december 1974. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAETEN De secretaris, H. BORREMAN SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Wij maken deze dagen nog fees telijker door voor u allerlei lek kere hapjes te maken, die wij dan evt. van wijn voorzien, bij u thuis op tafel laten verschijnen. Van rijk gegarneerde borrelhapjes, hors d'oeuvre tot koude buffetten. Bij onze receptie ligt een foto boek vrijblijvend ter inzage. Voor bestellingen Restaurant De Korte Duinen Birkstraat 108 - Soest Telefoon 17224. De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van zijn gemeente voornemens aan de gemeente Soest op haar daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een schoolgebouw op het perceel, gelegen aan de Beetzlaan 48, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H., nummer 9696 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden, zijn belangheb benden bevoegd binnen een termijn van twee weken te rekenen vanaf vrijdag 20 december 1974 hun even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek be trekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 18 december 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-Van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 169b van de Algemene Politie ver ordening, maken bekend, dat hun college heeft besloten het doen of laten staan door eigenaren, houders of bescuurdets van voertuigen met een lengte van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan twee meter, een oplegger, een aanhang wagen, dan wel een voertuig dat is voorzien van de aanduiding van com merciële reklame, te verbieden bin nen de bebouwde kom van Soest en Soestduinen, behoudens aan de In dustrieweg, Nijverheids weg. Wete ringpad, Energieweg, Belvédèreweg, Dorresteinweg tussen Industrieweg en Koningsweg en de Parallelweg. Het hierboven bedoelde verbod geldt niet gedurende de tijd die nodig is voor en gebruikt wordt tot het on middellijk in- of uitstappen van per sonen dan wel het onmiddellijk la den of lossen van goederen. Van het bedoeld verbad kan hun college ontheffing verlenen. Het eerder genoemde verbod treedt in werking op 1 januari 1975. Soest, 18 december 1974. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester. Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman.

Soester Courant | 1974 | | pagina 3