Weinig kritiek en voorzichtige voorstellen voor een zuiniger beleid nieuw jaars dag van de Gemeentehof j Progressief Soest w» jBtsitro Vin du Patron drinken op rekening van Peter opgelet! Bistro De Dissel Peter's Party Service Soest CDA Soester Courant van donderdag 19 december 1974 Algemene beschouwingen van raadsfractie-voorz tters Maandag werd gestart met de openbare behandeling van de gemeentebegro ting voor het jaar 1975. Er bestond behoorlijke publieke belangstelling voor, óók van de zyde van oud-raadsleden. Op de tribune zaten o.m. mevrouw Wal ter-Van der Togt en de heren Jonker, Grift. Gerth. Levenga en Detmar, alsmede vier leden van de Wijkraad van Soesterbreg. Jan Visser opende rij van vier sprekers en hij legde de nadruk op het „welzijn" in deze welvaartstaat. Hij vroeg uiteraard om meer inspraak van de burger en hij kreeg als enige applaus van de tribune, waar óók, uiteraard, zijn „politieke claque" aanwezig was. Ir. M. A. van Ee was detweede spreker. Er leek wat verband te bestaan tussen wat hij namens de VVD-fractie zei en wat de PvdA-fractievoorzitter te berde bracht. Beiden startten met teleurstelling uit te spreken, dat de beroemde zeven basispunten van het juni-overleg helemaal niet door het college werden aangehaald, terwijl het toch beleidslijnen waren voor de toekomst. De heer Van Ee sprak net als twee jaar geleden ook over de Dorpspomp en vroeg daarbij wanneer „de verdere openlegging van dit fraaie dorpscentrum zal geschieden". Het zal mogelijk de laatste keer zijn dat hij erover kan praten, want zoals het er nu naar uitziet zal ongeveer Jn juli 1975 met de afbraak van een gedeelte van de Torenstraat worden begonnen. Ir. M. A. van Ee had ook dit jaar weer zijn gebruikelijke moei lijkheden met straatnamen. Had hij het vroeger al eens over de „Juliana- weg" en de „Soesterbergsestraatweg", nu voerde hij de „Heeserspoorweg" ten tonele. Hij bedoelde het „Heeserspoor". maar de argeloze toehoorder kan gedacht hebben dat hij de buslijn naar Hees ging vervangen door een spoorlijntje en dan zou natuurlijk dat krachtstation van de PUEM in het bos bij De Zoom ook van nut zijn. Als derde voerde de CDA-man Van Poppclen het woord. De oppositie kwam maar matig uit de verf al zal menigeen er van opgekeken hebben dat drie ambtenaren samen een ton verdienen. Op zo'n manier haalt een personeelsstop, die hü voorstelde en die er overigens al was, wel wat uit. De heer Van Poppelen voelde als de anderen iets voor de Ccntrumweg, maar hij wilde ook een andere verbinding van de Nieuwerhoek met de Vrijheidsweg. waarschijnlijk toch het begin van de Engweg. Van Poppelen struikelde ook nogal eens over zijn woorden; de mooiste verspreking was toen hg het had over de „primitieve taak" van de politie en bedoelde de „preventieve taak". De politie heeft ongetwijfeld ook primitieve taken, „maar daar praat je toch niet over''. De show van de avond was eigenlijk weer voor de PvdA. De heer De Wilde had werkelijk „algemene" beschouwingen, veel sterker nog dan Jan Visser. Hjj behandelde de grote lijnen en dat is logischer, want eerst moet je zeggen wat je eigenlijk zou willen en daarna gaan kijken wat mo gelijk is en wat moet. Het zal niemand verwonderen als volgend jaar ieder een op die toer gaat en de algemene beschouwingen, wat spreektijd betreft, drastisch ingekort kunnen worden. Mogelijk wordt dan drie keer hetzelfde gezegd. Jan Visser heeft nu eenmaal toch andere prioriteiten, maar het wordt dan ook mogelijk dat men zich aansluit bij de „vorige spreker". „Wat hjj gezegd heeft daar ben ik het mee eens"; zéér efficiënt. De heer De Wilde voorzag wel een probleem: nu hij het algemeen hield en de anderen de finesses behandelden, bstond er een duidelijke kans dat het college in eerste instantie bij haar antwoord op de finesses inging. Dan zou de PvdA nauwelijks meer aan bod kunnen komen. HU verzocht het eóliege daarom niet te uitgebreid te antwoorden, opdat er nog wat „over bleef voor woensdag" bü de werkelijke bespreking van de begroting. Daar kwam het college inderdaad aan tegemoet; het maakte de maandagavond vergadering aanmerkelUk korter. Gisteren werd de hele dag besteed aan de „goedkeuring"; bij het opmaken van deze krant was men nog steeds „in vergadering". Wij komen er daar om a.s. dinsdag, 24 december, nog op terug. „Welvfcart, welvaart, welvaart; het moet u mevrouw de burgemeester van een gemeente met een sluitende begroting als muziek in de oren klinken", waren de eerste woorden van Jan Visser, bU de algemene beschouwingen voor de begroting voor bet jaar 1975. De Progressieven stondlen eveneens een sluiten de begroting voor, maar het „beladen woord welvaart" werd langzamerhand taboe in de kringen die hij vertegenwoordigde „en die steeds meer zullen gaan ijveren voor welzijn". Welzijn was zijnsinziens de leidraad voor de inrichting en vormgeving van een heel andfcre samenleving, een meer ont spannen maatschappij, gekenmerkt door rechtvaardige verdeling van macht, inkomen, bezit, kennis en kuituur. BU bet ontwikkelen van het welzUn moest de mens centraal staan en de taak van de overheid was zich richten op de specifieke aspecten van welzijn, edukatie, kuituur, volksgezondheid, hulp verlening, rekreatie en milieuhygiëne. „naar welzijnsbehoeften in Soest". Visser informeerde of er reeds een advertentie geplaatst was voor een opbouwwerker, terwijl er naar zijn mening ook een belangrijke taak voor het gemeentebestuur was weg gelegd op het terrein van de uitvoe ring van de gezondheidszorg. Hij dacht daarbij aan het stimuleren van een meer omlijnde samenwerking tussen huisartsen, wijkverpleegkundi gen en de maatschappelijk werkers. Vooral in de nieuwe wijken lagen naar zijn mening kansen voor een experimentele aanpak van een geco ördineerde dienstverlening; een wijk gezondheidscentrum zou in Overhees niet misstaan. Tevreden was Visser, en hij complimenteerde de wethouder, over de gemeentelijke kontakten met de Werkgroep Buitenlandse Werkne mers. „Wat de belastingverhoging betreft; het welvarende, er warmpjes by zit tende deel van het Soester publiek, dat dit jaar middels een duidelüke verkiezingsuitslag gekozen heeft voor een luxueuze meerderheid in deze ge meenteraad, zal daarvoor ook moeten betalen. Wy gaan met de voorgestel de verhogingen akkoord". Visser sprak daarna over de inspraak mogelijkheden van de burger, die hij onvoldoende noemde. „Het systeem is nog weinig democratisch, zowel naar vorm als naar inhoud. Het heeft een eigen patroon ontwikkeld, een eigen kode. een eigen wijze van doen. die eerder afsluitend dan openbrekend werken". Hij vond dat de plannen altijd a.1 klaar waren en er niets meer aan toe te voegen was; bij de inspraak was een dialoog nauwelijks toege staan en argumenteren er in het ge heel niet bij. laat staan dat er van „overtuigen" sprake kon zijn. Visser meende ook. dat er dit jaar minstens drie commissies meer in het open baar moesten vergaderen en hij wees er in dat verband op, dat hij als raadslid niet eens wist wanneer de commissies vergaderden waarin hij geen zitting had. Hij noemde dat „schimmenspel" en zei als voorbeeld daarvan: „Ik maak sinds drie maan den deel uit van de commissie woon ruimteverdeling, maar deze commissie heeft in deze periode nog nooit ver- Het voltallige college van burgemeester en wethouders van Soest J. VISSER fractie-voorzitter Progressief Soest Met he/ oog daarop maakte Visser, namens/de progressieven, bezwaar te gen de uitgavenverhoging van vier ton teó behoeve van het onderhoud van vijgen „tenzij hiervoor de Mo lenstraat eindelijk eens opgeknapt wordt'. Hij betreurde het, dat het •gemeefïtelijk budget gekendmerkt werd Üoor een zeer geringe flexabi- liteit en dat de raad hooguit „voor 5 ifi de marge van de welzijnsge- voelerp van b. en w." kon morrelen. Zijn Was daarom gevestigd op de nieuvfe structuurschets en het nieuwe ontwikkelingsplan, die enkele miljoe nen zkl moeten steken in de welzijns sector „wil deze gemeenteraad nog geloofwaardig overkomen", aldus Jan Visser. En «fure Engweg, „of Van Ee-weg, dat te hetzelfde", een duur cultureel centkim, een stadspark en volumi neus politiebureau waren voor hem niet] nodig; wel een doelmatig een voudig nieuw stadhuis, ook al omdat oude gemeentehuis belangrijke .„.sten zal moeten gaan verlenen aanj het welzijn van Soest. Visser wilde daarom de sadi-reserve voor nopens 50.000 gulden aanspreken en die]bestemmen voor bijvoorbeeld een >ek door de werkgroep 2000, gaderd. Sterker nog, de hele com missie komt in uw groene boekje niet eens meer voor. Wordt in Soest geen woonruimte meer verdeeld zo vroeg Jan Visser. Hij verwachtte dat het publiek kri tischer zou worden als de raadsleden straks meer gingen „verdienen". Om eventuele „weerstanden te overbrug gen" had Progressief Soest inmiddels de politieke partijen benaderd voor een gezamenlijk algemeen politiek café, waarin iedereen welkom was. Voor de ambtenaren had Visser een komplimentje; hij had een aantal hoofden van dienst leren kennen als integere mensen, „geen politieke ad viseurs weliswaar, maar zuiver tech nische raadgevers, die hun vak ver staan". Hij betreurde het hun „stem" niet te horen en pleitte daarom voor openbare behandeling van de ge meentebegroting met „alle" samen stellers. „De klucht van het beslaten afdelingsonderzoek met weinig zin volle vragen en vaak nietszeggende antwoorden, was voor mij een illu sie. Als de Raad niet volledig infor matie krijgt, zoals burgemeester en wethouders, is het onmogelijk voor de raad haar taak ais hoofd van de gemeente waar te maken". Naar zyn mening werkte het amb telijk apparaat primair voor het col lege en was daardoor de raad een praatcollege geworden, „een bestuur lijke gluurder", zoals een lid van de commissie Merckx dat uitdrukte. Visser kwam ook op voor de rekre- an/ten die dreigen wegbestemd te worden in het nieuwe bestemmings plan landelijk gebied. Zij vielen ten offer aan de „smerige dagrekreatie van benzineslurpende bermimobilis- ten" en betreurde dat de gemeente dit ging bevorderen. „Dagrekreatie is voor mij dag vogels, dag bloemen, dag rekreatie", aldus Visser, die stelde, dat de gemeente als eigenaar van een kampeerterrein niet het recht had dat terrein op te heffen, omdat de „gemeente" dat niet wilde. Hij vond het ook onbegrijpelijk, dat de gemeente niet geprotesteerd had tegen de provinciale onteigeningsplan nen van een aantal Soester gronden langs de Eem; alle door P.S. verza melde bezwarende feiten over deze milieuzaak waren in handen gegeven van staatssecretaris Van Hul ten. De heer Visser besloot met: „Mevrouw de voorzitter, ik ben stikjaloers op premier Den Uyl, die ik aan uw voe ten zag zitten toen u werd geïnstal leerd als lid van het Nationaal Comi té van het Jaar van de Dame. In wens u in verband met de organisatie van dit festijn veel sterkte toe. Wan neer u hierdoor kans ziet enkele fe ministische belangen en wensen van rooie vrouwen te realiseren, kunt u er op rekenen, dat in 1975 Progres sief Soest als één man achter U staat". Evenals later de PvdA-woordvoerder begon Ir. M. A. van Ee met teleur stelling uit te spreken, dat de zeven punten van het basisprogramma* waar over de drie grootste partyen het in juni eens waren geworden, niet in de nota van aanbieding was verwerkt. Al was er sinds september niet veel tyd geweest, de VVD had het toch gewaardeerd als de zienswyze van het college over de bclangrykste punten duidelijk werd, „daar dit ons een wezenlijk elemena in het tc voeren beleid lykt te zyn". Op één van de punten, n.1. het plan Soestereng-wcg-over-de-Eng was dan wel gesproken, maar dan in de vorm van de mededeling dat het college niet het voornemen had vóór de behandeling door de Raad van State het plan in te trekken, omdat dan de voorbereidingsbescherming zou vervallen. „Toch menen wy dat liet een irreeële en onnodige kostenmakende zaak is, de Raad van State tc laten studeren op een plan dat vrij zelf. als meest be trokkenen, al achterhaald achten. Is het bovendien niet zo, dat ook de werkgroep structuurbeleid Eemland en de externe adviseurs met de oude zienswijze ten onrechte rekening houden De heer Van Ee veronderstelde dat de uitspraak van het college anders begrepen moest worden en hy vroeg mee te delen of het voornemen bestond de herziening van het plan in gedeelten aanhangig te maken. Hij verzocht het college ook met de protestants-christelijke groep con tact op te nemen om te bezien of alsnog een samenwerkingsschool van de grond zou zijn te krijgen. Dit naar aanleiding van het feit dat, zo ver hij wist, de prot.-chr. havo reeds in september 1975 van start zou gaan. „Is het niet erg overheidsgelden te verspillen en krachten te verspillen zo vroeg lx. Van Ee. Wat elders lukte moest toch ook in Soest in goed overleg te verwezenlijken zijn. Lof had de WD voor de werkwijze die gevolgd werd bij de ter visie legging van het plan Landelijk Ge bied: het horen van de bezwaarden toegejuigd werd. Wel werd voorge steld het aantal commissieleden uit te breiden naar zeven, 3 WD, 3 CDA en 1 PvdA. Graag ook wilde Lr. Van Ee pleiten voor een duidelijke taak verdeling tussen de commissie Ruim telijke Ordening en de Boscommissie en verder stelde hij voor de commis sies openbaar slachthuis en gasbedrijf samen te voegen. Financiën Sprekend over de belastingverhogin gen merkte Ir. Van Ee op: „Wy heb ben ons afgevraagd óf de verhoging van de belasting met 10 by een evengroot inflatiepercentage wel zo vanzelfsprekend is als in de nota van aanbieding wordt voorgesteld. Wy moeten deze vraag met een hartgron dig neen beantwoorden". Hij was het in zoverre slechts eens met het college, dat de buikriem niet behoefde te worden aangehaald, in dien het achterwegen laten van een aanpassing van de belastingen in de toekomst een aanzienlijke schoksge wijze verhoging zou kunnen veroor zaken. Zijn advies was „verbeter de wereld begin met uzelf" en de taak van de raad door scherpe kostenbe waking, schrapping van onnodig ge handhaafde uitgaven 'en het instel len van prioriteiten, haar verant woordelij kheid waarmaken. „Dat betekent dat wij aannemen, dat de 10 belastingverhoging niet mag dienen om te potverteren, maar aan het eind van 1975 zou moeten resulte ren in een extra batig saldo bij de saldi-reserve op de gemeentebegro ting. Dit moet bij een beetje aan snoeren van de buikriem bij verschil lende posten mogelijk zijn". Wat de onroerendgoed-belasting be trof vroeg de heer Van Ee vooraf, voordat in de raad een voorstel aan de orde kwam. eerst een openbare studiebijeenkomst aan dit onderwerp te wijden. Dat kon in het openbaar. Een volgende vraag betrof het tijds bestek dat het college meende nodig te hebben voor de afronding van het ontwikkelingspl an. Biy was de fractie nu eindelyk te merken, dat schoorvoetend aan de eis van de WD gehoor werd gegeven een onderzoek in te stellen naar de efficiency by de gemeentelyke dien sten en bedryven: „lange tyd werd steeds nietszeggend gereageerd". Het zou kunnen leiden tot een herstruc turering en een beter kostenbesef met als gevolg een meer efficiënt beleid. Ir. M. A. VAN EE fractie-voorzitter WD Hij herinnerde in dit verband aan de zeer efficiciente bedryfsvoering by het gasbedrijf. De vergoeding van de Rijksoverheid was evenwel lager dan voor onrendabele bedryven. Ir. Van Ee drong verder aan op „uit- aan derden" zoals dat met (en wie rijden moet krijgt een flesje mee naar huis) Zo willen wij graag Het NieuWe Jaar met U Inluiden. Bistro De Dissel is gesloten van 23 t/m 31 december maar de keuken blijft geopend en staat volledig ter beschik king van Peter's Party Service. Peter's Party Service verzorgt gaarne uw schotels voor kleinere feestjes of uw Kerst- en Oudjaarsavond dis. Wij bieden U daartoe een keuze uit 3 schotels: e. f 25,— b. ƒ35,— c. 50,— Schotel a. bestaat uit de volgende gerechten: Salade Russe/zalm-mayonaise sardines I tonijn J j gerookte forel gerookte paling tomaat met garnalen. Rosbief kalfsfricandeau gemar. speenvarken ham met asperges paté maison. Pompemickel div. soorten toast en boter gevulde eieren olijven. Schotel b. bestaat uit dezelfde gerechten als a. waaraan toegevoegd worden: Salade Waldorf Perziken met crab verse zalm Ardenner ham met meloen. Schotel c. bestaat uit de gerechten a b waaraan toegevoegd worden: Salade Italiënne gerookte zalm 5 ei met kaviaar paté speciaal ossetong grapefruit. Uw bestellingen worden elke gewenste dag - ook de beide Kerstdagen - en Oudjaar bij U thuisbezorgd of kunnen door U afgehaald worden voor 17.00 uur, Wij verwachten U dolgraag op Nieuwjaarsdag om met U een goed glas wijn te drinken op het nieuwe jaar. Burg. Grothestraat 16 Bestellingen gaarne telef. 02155-17249 voor 22 dec. a s succes gebeurde bij het onderhoud van de sportvelden. Om de kosten van het natuurbad te drukken stelde hij voor op het ter rein van het bad, in de richting van het Heeserspoor een beperkte kam- peervoorziening aan te leggen. Onderwys Met belangstelling ziet de WD uit naar het ETI-rapport betreffende het aantal te verwachten leerlingen voor het voortgezet onderwijs. Naar de mening van Ir. Van Ee was het deel nemingspercentage nog steeds stijgen de. Aandacht vroeg hij voor de stich ting van een samenwerkings LOM- school. De WD was er een voorstan der van al moeten bestaande misvat tingen uit de weg worden geruimd. Veiligheid Ook voor de politie gold een kosten bewaking en zo diende de aanschaf van bijzondere apparatuur in regio naal verband te geschieden. Dit te meer, omdat op het moment een rege ringscommissie op dat terrein werk zaam was voor ongeveer 48 landelij ke hulpverleningsdiensten. „Huidige aanschaf kan daardoor zeer binnen kort niet juitst blijken te zijn, het geen reeds eerder is voorgekomen". Drugvoorlichting acht de WD van groot belang, ook voor zesde klassers van de lagere scholen. Wat de brandweer betrof moest het volgend jaar aandacht geschonken worden aan de consolidatie van het apparaat en zou geen verdere uitbrei ding mogen plaatsvinden. De grotere taken die de brandweer werden toe- bedeeld, zoals hulp bij ongevallen en rampen, zouden vooral in regionaal verband moeten worden aangepakt, ook wat betrof de aanschaf van ap paratuur. Gewestvorming Omdat de gewestvorming, die als zeer nuttig werd beoordeeld, niet zo snel van de grond kwam, stelde de WD voor nauwer te gaan samenwerken met Baarn en eventueel Eemnes. „Ten einde de discussie op gang te brengen stellen wij voor een com missie in te stellen van Soester en Baarnse leden, zodat een duidelijke meningsvorming kan plaatsvinden", aldus Ir. M. A. van Ee. Een goed voorbeeld van Soest-Baarn se samenwerking noemde hy de re geling betreffende de rioolwaterzui veringsinstallatie en het kompostbe- drijf. Met het oog op de overneming door de provincie van het riool water- zuiveringsbedryf vroeg hy wat de konsekwenties waren. „Is het juist dat Soest voor 1975 op basis van de begroting een lager bedrag in reke ning zou brengen aan onze inwoners dan nu voor 1975 door de provincie wordt bepaald Soesterberg De ontwikkeling van Soesterberg had de grote aandacht van de VVD-frac- tie; blij was men met de goedkeuring van de bestemmingsplannen Eggher- monde en Steenberghe. Gehoopt werd dat de besprekingen over de bouw van een sporthal spoedig zouden aan vangen. Gevraagd werd hoe het stond met de overdracht van de Radema- kerstraat. De ingenieur besloot met woorden van voor de verworvenheden van het afgelopen jaar, waarvan hij noemde Honsbergen, de dubbel-mavo, de school De Kwikstaart en de uitgifte van kavels voor de particuliere bouw; „wat die uitgifte betreft herinner ik er aan dat ik reeds in 1972 aandrong op een dergelijke uitgifte, zonder dat door de betreffende wethouder hier op werd ingegaan. Wij juichen de uit gifte vooral toe, omdat hierdoor de door ons allen begeerde doorstroming een extra impls zal krijgen". Voor het CDA was het voor het eerst dat de drie gezamenlijk optredende partyen niet in het college van b. en w. vertegenwoordigd waren; „dit als gevolg van het merkwaardig optreden van de VVD-fractie", zo zei de heer Van Poppelen. Van het door de VVD-er Van Ee zo vurig bepleite afspiege lingscollege, tydens de begrotingsbehandeling vorig jaar, was niet veel meer overgebleven dan een flauwe afspiegeling. In eigen kring had men hem (Van Ee) reeds verweten een dubieuze rol gespoeld te hebben, waarmee", zo vond de heer Van Poppelen, „de CDA-stelling dian ook werd bevestigd". De heer Van Poppelen betwyfelde of de PvdA-fractie het wel zo leuk zou vinden dat het college een aanval tegen één lid, beschouwt als een aanval tegen het vol tallig college. Ondanks alles wat zich in de afgelopen maanden had afge speeld, zou het CDA zich constructief blyven opstellen en zich ook volledig inzetten voor de behartiging van de belangen van Soest. Met het college was het CDA het eens, dat een verder aanspreken van de saldi-reserve Inflatoir zal wer ken. Dat nam echter niet weg, dat er toch wegen te vinden zouden moe ten zijn om het uitgavenpeil te druk ken, zonder dat het verzorgingspeil daaronder behoefde te lijden. Het in de hand houden van overheidsuit gaven was een moeilijke taak, om dat bij de overheid de norm „op brengst" ontbrak, omdat voor een groot aantal diensten min of meer gegokt moest worden of het nut gro ter was dan het offer. Met het oog daarop meende de heer Van Poppelen, dat zaken, vooral in het administra tieve vlak die vroeger de moeite waard waren bij te houden, nu wel eens te duur konden zijn geworden. Daarom moest de lokale overheid de uitgaven afwegen tegen het nut. „en met name stijgingen welke uitgaan boven het inflatiepercentage extra kritisch beoordelen". De stijging met 18Vj van de uit gaven van dé gemeente vervulde het CDA met de grootste zorg. Extra zorg, nu gebleken was uit het ant woord- van het college op daarover gestelde vragen, dat. er geen visie ten grondslag lag aan de sterkere stijging van de uitgaven in de sec toren volksgezondheid, sociale zorg en maatschappelijk werk. „Is het soms zo. mevrouw de voor zitter, dat degene, die de hoogste concept-begroting indient, het meest krygt toegewezen Hier dient een beter algemeen coördinerend beleid te worden gevoerd, beter gestimuleerd door de voorzitter van het College", aldus de heer Van Poppelen. Het CDA wilde graag weten of het in de bedoeling lag om binnen af zienbare tijd te komen tot de "opstel ling van een strategisch plan. waar bij de verschillende beleidsaspecten over een langere periode werden be keken. Het. CDA was er echter niet van overtuigd, dat een aantal belastingen verhoogd moest worden. Bezuinigd kon worden door het uitbesteden van bepaalde werkzaamheden; met name het onderhoud van het gemeentelijk woningbezit nu door de SSW ge pleegd, zou van invloed zijn op het personeelsbestand bij Gemeentewer ken en bezuinigd kon woplen bij de Sportstichting. Wat dit laatste be trof dacht men aan het in onderhoud geven van de sportterreinen bij de gebruikers, waardoor een stuk ver antwoordelijkheid gelegd werd, waar het in feite thuis hoorde. „De ziens wijze van uw college, dat dit ten koste van het onderhoud zou gaan, delen wij niet. J. R. VAN POPPELEN fractie-voorzitter CDA Wij achten de besturen der sportver enigingen zeker competent in dezen", aldus de voordvoerder van het CDA. Dit te meer omdat nu het onderhoud ook werd uitbesteed aan derden. Als bewijs voor deze stelling merkte de heer Van Poppelen op, dat de di recteur van de Sportstichting onom wonden verklaard had dat de ex ploitatie door de vereniging van het tennispark aan de Bosstraat, voorde liger was, dan via de Sportstichting. In het totale bezu inigingskader werd ook door de heer Van Poppelen de personeelsbezetting aan een critische analyse onderworpen. Hij stelde voor op bijzonder veel waardering te heb ben voor het personeel van hoog tot laag, met name voor de taakvervul ling. Bezuiniging in die sector zou niet aan de basis maar aan de top moeten beginnen en hij stelde voor om een algemene personeelsstop voor de gemeente in te voeren en alleen die vacatures te vervullen, die bij niet opvulling de goede gang van zaken ernstig zouden aantasten en dan nog alleen na voorafgaand over leg met èèn of meerdere raadscom missie. „Het niet aannemen van b.v. drie .ambtenaren danwel het niet vervul len van drie vacatures, geeft een besparing van rond een ton. Een dergelyke operatie werkt niet infla toir, integendeel". Voor het vervolg van dit verslsg verwyzen wy u naar de volgende tekst-pagina.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5