Na pl.m. 15 uur vergaderen stelt gemeenteraad de begroting vooi 1975 bijna ongewijzigd vast V olkskerstzanga vond i Plan Zuidereng omstre^ksjuli in de raad Pittig onderwijsdebat OVERPEINZING BIJ HET KERSTFEEST Dinsdag 24 december 1974 33e Jaargang ito. 18 Uitgave Drukkerij Smit b.v. - No«s< Bnrean voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14132' - Postgiro 120136 Geen verhoging abonnementsprijs Soester Courant Wel vrijwillige medewerking gevraagd Nieuwjaarsreceptie's »«»«-> 'i" 33e SOESTER B COURANT 7X RtaU*n C - - O Abonnement per kwartaal 4,75. Bulten Soest per kwartaal 9,- Verschijnt Iedere donderdag Na wat wel een marathonzitting genoemd zou kunnen worden, een verte ring van twaalf uren met een korte onderbreking voor de lunch, hgide gemeenteraad de begroting voor het jaar 1975 bgna ongewijzigd goedge^d. Met de avond-vergadering erbij is er in totaal ruim 15'/» uur in het >n baar gepraat over de besteding van de bijna 37 miljoen. Dat was wel1/: uur langer dan vorig jaar en als er niets aangedaan wordt, dan koimve volgend jaar tegen de 20 uur aan. Met dat, voor menig raadslid, schrilld voor ogen, nodigde de burgemeester de fractievoorzitters alvast uit, «er begin januari eens over te komen nadenken. De begrotingsvergadeten voor volgend jaar zijn al vastgesteld, n.1. op 8 december de avondvergaóg en op 10 december de hele dag. Het zouden wel eens twee volle dageiin- nen gaan worden. Al dat gepraat leverde een effektief beter resultaat op van 3000 jpn méér voor d© plaatselijke WV en 1000 gulden méér voor de pot aa»p kunstwerken. Zó lang vergaderen voor maar 4000 gulden veranderinget er zwaar overtokken uit, maar dat is het toch niet. De standpunten de visies van de fracties worden duidelijk gemaakt; daar stelt het cce zijn idee tegenover en dan wordt daar weer eens over gesproken. Het best voorbereid kwam de PvdA ten tonele; haast professioneelat Irriteerde soms en daar werd wethouder Plomp het slachtoffer van.n uitgebreide onderwijsnota, voorgelezen door mevrouw H. van Stiphout-» nenberg van de PvdA, schoot hem min of meer in het verkeerde ket. HU liet zich verleiden een opmerking te maken over, zoals hU het noc, de onderwys-chaos van minister Van Kemenade (van de PvdA) en datn de heer De Wilde (PvdA) niet. Attent reagerend verzocht hjj verscld te blUven van de persoonlU'ke visie van wethouder Plomp; hü wilde sis de mening van het college horen. De VVV-fractie probeerde daarop ir wethouder te redden, terwijl ook Jan Visser (PS) opmerkte dat de F- fractie om problemen vroeg, maar de burgemeester gaf de heer De le gelyk. D« opmerking van Jan Visser had ook wel weer iets te maken men Interruptie van mevrouw Stiphout, die Jan Visser verweet, dat hy nieet regelrechte voorstellen kwam en dat betrof in dit geval een Idee oiet openluchttheater van een soort „paraplu" te voorzien. Veel aandacht kreeg de sportstichting en uitvoerig werd uit de dn gedaan, dat bezwaren tegen bestemmingsplannen, de uitvoering vate plannen wel 4'/» jaar kunnen opschorten. G.S. doet er allyd een jaajer en de Kroon neemt nogeens 31/: jaar. Dat is tragisch als de woniniw daardoor getroffen wordt, maar in het geval van de weg-over-de-E»al menigeen uiterst content zyn met de gang van zaken. Er werden enige moties ingediend, ondermeer om wat vaart te zetteih- ter een beter functioneren van het gewest Eemland en om de Raderr- straat overgedragen te krUgen van de provincie. Dat loopt al jarenjar dc provincie Vaat weinig of niets van zich horen. Aan het licht kwam ook, door wat speurwerk van de heer Van Ec 9), dat de gemeente een reserve gekweekt heeft van vier miljoen gulde)ie zullen straks nodig zUn als er grotere plannen worden uitgevoerd. Het CDA was tegen de verhoging van de opcenten op de personele beng en de dames Korthuis (WD) en Van Stiphout (PvdA) wilde gecrid beschikbaar stellen voor de centralisatie van de persoonsgcgeveide veiligheid, de bescherming van de burger was naar hun mening niol- doende gewaarborgd. Er werd aangevoerd, dat de vernietiging van dn- traal opgeslagen gegevens makkelyker was, dan wanneer die bjj de rse gemeenten liggen opgeslagen, maar niet verteld werd dat het vernietigan centraal opgeslagen gegevens veel desastreuzere gevolgen heeft vooel meer mensen. Hoe goed de sfeer was wordt wel geillustreerd d<de opmerking van wethouder Ebbers, die de beide dames erop attent ite, dat zU ook voor een andere post dienden tegen te stemmen. De heren Van Poppelen van het CDA en de heer Blaauw en verhinderd; Van Poppelens taak werd overgenomen door de heer Oldem. Het CDA hield zich rustig, zoals eigenlyk alle fracties in het niet verten door de aanpak van de PvdA. De raad werd overeind gehouden door de goede zorgen van de bo«de heren Van de Berg en Van Grol. Voor hen was er applaus na <Je ur durende session. Replieken Het begon met de replieken; als eer ste Jan Visser (PS). Hij vond dat zijn collega's van de twee grootste par tijen voor hun voorleeswedstrijd (van maandagavond) respectievelijk een vijf en een vier moesten hebben en voor de inhoud had hij geen goed woord over. „Een visie ontbrekt ten enenmale; het is een opeenstapeling; vgn vragen die al in een eerder sta dium in het afdeLingsonderzoek ge steld hadden kunnen worden of van daag bij de begrotingsbehandeling; i een opeenstapeling ook van tegen strijdigheden en onduidelijke zaken, waar uzelf al terecht maandagavond op gewezen hebt. mevrouw de voor zitter", aldus Jan Visser. Meer waardering had hij voor de PvdA-fractie. Hij constateerde dat hij, zoals hij van tevoren al wist, ver schil van mening had met het colle ge over de opvatting welzijn, „maar een motivatie van uw prioriteiten ontbreakt overal". Visser was het niet eens met de stelling, dat het college teweinig tijd gehad zou heb ben voor de samenstelling van de nota van aanbieding. „Dan had u maar tijd moeten maken met uw ervaring". De samenstelling van de commissie gezondheidszorg noemde de heer Vis ser achterhaald en blij zij hij te zijn 1 met de voorstedien van de PvdA in zake Artishock (meer subsidie). Ver baasd was Visser dat er voor de gemeente een personeelsstop bestond, „in een tijd dat er behoefte was aan werkgelegenheid". Hij was. uiteraard, als éénmansfractie geen voorstander van het afschaffen van het afdelings- onderzoek (van de begroting) en hij benadruk o nogeens zijn visie op openbaarheid. Het cultuurbeleid van wethouder Plomp noemde Visser verontrustend „misschien is deze laisser-faire hou ding typisch liberaal, maar in ieder geval wel funest". Bezwaar bleef hij hebben tegen uit gave van 12 ton voor wegenonder- houd en verder meende hij dat de totstandkoming van een gezondheids centrum in Overhees gestimuleerd moest worden. Ir. M. A. van Ee van dCD vond dat het college bij de vt- woording „in eerste instantie'ds diep genoeg op de gestelde en was ingegaan. Wat de person<op betrof, verzocht hij de beien commissie advies te vragen bn- name van personeel. Verder :de lr. M. A. van Ee dat het Cfce- frustreerd raakte nu zij geer- tegenwoordiger in het collegtd het stellen van verkeerde vragas. daar de oorzaak van. Ook meéiij te weten, dat de CDA-achterbiet zo gelukkig was met de gekozeg; de VVD had dat indertijd be;e- daan. Graag wilde hij weten ^ïet CDA verstond onder een stnch plan. Hy constateerde verder dat han Engweg nu van de baan Sen dat veel van de ideeën van órD nu gemeengoed geworden warfet belangstelling wachtte hy de ag van de raadsverkiezingen ovier jaar af, „wanneer de achterVal hebben geoordeeld over het kh- tige standpunt van de huidigen van de CDA-fractie". Drs. H. G. Oldenboom: ,ou graag wat zakelijker willen intop uw antwoorden, mevrouw dor- zitter". Hij bleef aandringen filf- werkzaamheden van de sponi- gingen en wel zó, dat de best de „directie" over het onderhope- ren, niet zelf terreinen gaèr- zorgen. Ook hij drong aan op overleg de raad inzake de personeelssitii de bedrijfsvergelijkingen vol gong in Amsterdam vervaardigde mola ren niet zo kostbaar als de \u- der gezegd had. Het CDA b;e- kant tegen verhoging van dbs- tingdruk, temeer daar de gé.en zo hoog werden. Het verwïjin- sestent te zijn was niet terechm- de de heer Oldenboom. Detie had verder de indruk dat het,'de „het kind met het badwaterre- gooid" verkeerd werd uitgelnet uitschakelen van externe airs bij het opmaken van bestek- Burgemeester Mevrouw mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN plannen). Het ging om indrukken slechts, „dat de slinger van de klok mogelijk iets verder doorgeslagen zou kunnen zijn". Een nuance verschil derhalve. Was het niet zo, des te beter. De heer Oldenboom diende daarna de motie in, betreffende de over dracht door de provincie van de Ra- demakerstraat te Soesterberg (die la ter door de raad unaniem werd ge steund). Het CDA was niet tegen uit breiding van de commissie Ruimtelg- ke Ordening, maar dan 3 WD, 3 CDA en 2 PvdA. (De heer De Wilde kon daar, gezien het aantal leden van zyn fractie, later niet aan voldoen). Niet eens was hij het met de opvat ting van de VVD-fractie betreffende het voortgezet onderwijs (de samen werkingsschool); het zou ongeveer be tekenen de ontkenning van het recht op vrUheid van onderwys. De opvat tingen van de wethouder voor cul tuur had de instemming van het CDA. De heer De Wilde stelde in zijn repliek, dat handhaven van kampeer terreinen binnen de gemeente voor zijn. fractie een zeer wezenlijke zaak was. Hij betreurde het dat de CDA- poging oppositie te voeren, niet goed lukte. Het was ook moeilijk in een gemeenteraad, maar hij hoopte dat zij in de toekomst daar toch zouden slagen. De PvdA 'had geen behoefte aan het doorlichten van de uitgavenzijde van de begroting; die kant verontrustte hen niet. Wel zou er behoefte blijven bestaan de effi ciency in het oog te blijven houden. In de nota had hij gemist enige me dedelingen over het raadhuis; de be lastingverhogingen vond de fractie verantwoord, zij het met enig voor behoud voor wat betreft de aanslag in de reinigingsbelasting voor de minstdraagkrachtigen. De vloer van het minimumloon moest verhoogd worden. Het plan Zuidereng zou t.z.t. van zeer essentiële betekenis zijn voor de verdere ontwikkeling van Soest en de heer De Wilde kon er mee instemmen dat het plan Eng weg niet werd ingetrokken uit be leidsoverwegingen. De fractie was eveneens teleurgesteld dat de samen werkingsschool niet verwezenlijkt Mevrouw M. VAN STIPHOUT- CROONENBERG Voorgesteld werd de commissies gas bedrijf en slachthuis samen te voegen en tenslotte diende de heer De Wilde een motie in betreffende het samen werkingsorgaan Eemland. Daarin wordt aangedrongen om een met ver dergaande bevoegdheden beklede be stuursvorm dan thans in Eemland bestaat: de vrees uitgesproken voor verkeerde ontwikkelingen en een dringend beroep gedaan op de by Eemland aangesloten gemeenten de door het dagelyks bestuur van Eem land aanhangig gemaakte voorstel len tot herzienning van de gemeen- schappelUke regeling te aanvaarden. Verzocht wordt een vergadering te beleggen met alle raadsleden van de aangesloten gemeenten, ondermeer ter bespreking van het herzieningsvoor- stel van de huidige regeling. Ook de ze motie werd later met algemene stemmen aanvaard. Dupliek Het college beantwoordde eveneens in tweede instantie. De burgemeester zette aan de hand van feiten uit een. dat wel degelyk aandacht was besteed aan de zeven basispunten van het beginselprogramma. Dat was de fractievoorzitters ook niet ont gaan, maar ze hadden de verwyzing naar dat programma met zoveel woorden in de nota willen terugvin den. Zij wees de heer Visser op de pro blemen verbonden aan de participa tie democratie en bevestigde nogeens dat het ontwikkelingsplan volgend jaar november ter vaststelling zou worden aangeboden. Dat impliceerde dat het plan Zuidereng de raad in juli zou kunnen bereiken. De burge meester had verder het gevoel dat de raadsleden het werk van het ge- meentepersoneel iets te gemakkelijk zagen en die opmerking hield ver band met de personeelsstop, die reeds door het vorige college werd inge voerd. Een andere aanbieding van de begroting, zoals de heer De Wilde dat voorstond, zou mogelijk zijn. wamt in feite werkte men intern bij het opstellen van die begroting reeds zo; eerst de mensen, dan de moge lijkheden. De raadsleden kregen dë toezegging dat voor 1 april de raad huisnota zou worc5. -g^ngeboden. Wat de Cent rum we -of was men een stapje dichterby.^ gekomen, nu Amersfoort en Soest Overeengekomen waren hoe de aansluiting van de Centrumweg op de Birkstraat niet moest worden. Die aansluiting komt niet door de polder. Verder was het college big met de motie over Eem land. Wethouder G. PLOMP punts-punits-gewijze behandeling van de begroting. Die van het openbaar slachthuis werd ongewijzigd vastgesteld. De belang rijkheid van het slachthuis werd on derstreept door de heer J. van den Brakel, die wees op de verkoop van vrijbanlkvlees. Ook de begroting van het woningbe drijf passeerde de raad ongewijzigd. Het college werd door de heer Van den Brakel op attent gemaakt, dat er bij de Stichting Samenwerking Woningbouwcorporaties intern span ningen waren en hij vroeg of de onderhoudsfondsen niet tegen hoge re renten uitgezet konden worden. Naar aanleiding van de begroting voor gemeentewerken wees Ir. A. M.' van Ee (VVD) op de verhouding van de post salarissen en sociale lasten Ondanks de verhoging van de prfjs gedurende 1974 van het couranten papier met meer dan 50 */o wordt het abonnementsgeld van de Soes ter Courant niet verhoogd. Als tegenprestatie vragen wU onze abonnees op basis van vrijwillig heid bij de aanbieding van de abon nementskwitantie voor het eerste kwartaal van 1974 aan onze incas so-medewerker tevens het abonne mentsgeld voor het tweede en even tueel derde en vierde kwartaal te betalen. Hy geeft IJ hiervoor een overzichtelUk betalingsbewys af. U bespaart onze medewerkers in binnen- en buitendienst met deze VRIJWILLIGE MEDEWERKING veel periodiek, kostbaar werk. Mogen wij weer op U rekenen? Dit verzoek geldt niet voor abon nees die automatisch gireren of automatisch per bank betalen. Deze betalingen bly ven gewoon doorlopen. Het abonnementsgeld voor 1975 be draagt per kwartaal 4,75 per half jaar 9,50 per jaar j 19, De lezers, die liever niet per kwi tantie betalen, verzoeken wy het abonnementsgeld nu per omgaande te willen overmaken op onze post girorekening 120156 of op één van onze bankrekeningen by de Neder- landsche Middenstands Bank (rek. nr. 68.43.10.805) of dc Rabo Bank (rek.nr. 35.99.20.950),' beiden te Soest. Indien U tgdig overmaakt kunnen wy voorkomen dat U een kwitantie wordt aangeboden, waarvoor de incasso-medewerker dan vergeefs by U aanbelt. De Volkskerstzangavond, die afgelo pen vrydagavond in de Julianakerk gehouden werd, was minder goed be zocht dan andere jaren. Alleen „be neden" was het vol. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Oorver-Van Haaften, las het Kerst evangelie voor, terwijl ds. P. Kloek de overdenking hield. Pastor W. P. Th. Mali las voor uit de Schrift en sprak het slotwoord. Muzikale medewerking verleende dit jaaT de gemengde zangkoren Sursum Corda en het Paleiskoor, onder lei ding van Herman Wilderdijk. Het orgel werd bespeeld door Gert Muts. Foto Herman van Dam Wethouder De Haan vertelde Jan Visser dat in de commissie gezond heidszorg alle disciplines vertegen woordigd waren; dat de belastingdruk in Soest niet abominabel zwaar was en dat het onzin was de straatbe lasting stil te leggen in afwachting van de onroerengoedbelasting, ook onlogisch gezien de CDA-wensen. Wethouder Plomp liet Jan Visser we ten dat diens verontrusting over het cultuurbeleid nog wel even zou moe ten duren; hij hoopte wel dat diens onrust t.z.t. zou omdraaien. Het „laisser-faire" noemde hij overigens een trek uit kunstenaarskringen waar hij goede betrekkingen mee onderhield. Een nota moest naar zijn mening niet „van boven opgelegd worden". Verder was hij altijd be reid met besturen van verenigingen (sportverenigingen) te praten indien zij wensen hadden. Wethouder Ebbers zette kort uit een dat het wegenonderhoud meer vroeg dan men (Visser) dacht; de we gen in de wijk %t Hart werden onder handen genomen en ook de Van Weerden Poelmanweg zou volgend jaar aan de beurt komen. De over dracht van de Rademakerstraat was voor het eerst op 26 april 1974 aan hangig gemaakt. Waar het bij de provincie schortte, wist de wethouder niet. Niet bekend was het hem dat het plan ter reconstructie van de Amersfoortsestraat te Soesterberg uit de ijskast gehaald was. Begroting Daarna werd begonnen met de tot de totale omzet. Was in 1969 37 van de totale omzet (8 miljoen) voor salarissen bestemd; nu voor 1975 was dat 45 van 15 miljoen. Hy concludeerde daaruit dat er te weinig omgezet werd, omdat andere zaken (door de raad) belangrijker gevon den werden. Met het oog op door hem gevreesde ontwikkelingen stelde hy voor bijvoorbeeld de administratie (het tgdschryven) drastisch te vereen voudigen. „Tydschryven is een ach terhaalde zaak", vond ir Van Ee.. Een pluim had hy voor de plantsoe nendienst. die er voor gezorgd had dat Soest er zo mooi uitzag. De heer Van den Brakel (PvdA) stelde een vraag over de personeels bezetting en verzocht een meerjarig prioriteitenschema op te stellen. Dc heer Visser (PS) was het eens met de heer Van Ee. Hij verzocht eens over een andere beplanting dan gras te denken; „gras is rechts", vond de heer Visser. Het CDA was blij met veel gras. zei de heer Oldenboom en hij vond de tijdschrijverij uitermate belangrijk voor de nacalculatie en als basis voor de budgettering. Ook de heer K. de Wilde (PvdA) zette wat vraagtekens bij de stel- linigname van ir. Van Ee. Salarissen en lasten stegen nu eenmaal; hij was niet verontrust. De heer Oldenboom stelde later nog een vraag over de verplaatsing van de weekmarkt (van een alternatieve oplossing was de wethouder niets bekend, hij zou contact opnemen); de heer D. Hoekstra (CDA) wees op misverstanden bij het onderhoud van eigen graven; de heer Van Ee vroeg naar de procinciale heffing voor de rioolwaterzuivering en of „wij nu meer moeten betalen omdat er wei geraars zijn". Dat was niet zo, wist de heer De Wilde, die geen goed woord had voor de niet-betalers, maar wel vond dat deze discussie niet in de raad thuishoorde. De heer Hoekstra maakte nog at tent op het wangedrag van ruiters (komen buiten de ruiterpaden); de heer C. Verheus (CDA) wees op de zelfwerkzaamheid van sporters, dat kostenbesparend zou kunnen werken en de heer R. van Logtenstein (CDA) informeerde of er al iets gedaan was aan het „slechte" halfverharde veld bij SEC. De begroting van het grondbedrijf passeerde weer zonder meer. Over de begroting van de gemeen telijke sociale dienst stelde de heer Visser vragen over de „immateriële hulp" en de heer Verheus gaf een complimentje aan de ambtenaren voor hun opvatting en Instelling; ,,'t loopt perfect in Soest. De begroting voor het Gasbedrijf ging voorbij met een hamerslag, na dat niemand bezwaar had gemaakt tegen samenvoeging van de commis sies voor het gasbedrijf en het slachthuis. Voor het vervolg van dit verslag verwyzén wy u naar pagina 5. De redaktie verzocht mij een artikel te wijden aan Kerstmis, maar „niet- politiek getint". Nou, begin daar maar eens aan Hoe moet ik er dan over schrijven, over Kerstmis? Een beetje zalvend artikel Dat „wijden aan" is al zo'n zalvend woord. Het wordt eigenlijk gebruikt bij een „in memo- riam"; hij heeft zijn leven gewijd aan... En dan komen al de mooie dingen van: werken, kunnen, plichts betrachting, volhouden, op de bres staan, enzovoort, zoals dat alléén na iemands overlijden wordt gezegd of geschreven. En Kerstmis is toch geen „in memoriam", eerder een „huma- nae vitae". Zalvende woorden worden in deze dagen trouwens in overvloed over u uitgegoten. In vele zalen van alle plaatsen worden er „Kerstvieringen" georganiseerd voor en door allerlei groepen, van kinderen tot bejaarden. En overal worden daar zalvende woorden bij gesproken. Daar hoef ik de mijne dus niet bij te voegen. Zalvend wil ik dus zelf niet en poli tiek mag ik niet. Nu kan ik me dat laatste best begrijpen. Ook met poli tiek worden we overvoerd. En dat we daar nu op de kerstdagen eens van verstoken zullen blijven betekent gewoon een heerlijke rust in een juist door de politiek zo onrustig ge maakte wereld. Blijven over die paar extra vrije dagen zo maar midden in de week èn de lichtjes. Waarom die vrije dagen er zijn weet u. Kerstmis. En dat beschouwen wij als „christelijk erkende feestdagen", waarop officieel niet wordt gewerkt, alleen in deze maatschappij door sommige dienst verlenende bedrijven, opdat we ook dan niet helemaal verstoken blijven van de gemakken en genoegens van de door ons gewrochte samenleving. Daar valt dus niets aan te „wijden", noch over te verklaren. Maar die lichtjes, de kaarsen, lamp jes, versleringen, waarmee we uiting geven aan de viering van Kerstmis En kijk, dat heeft nu eigenlijk niets te maken met onze „christelijk er kende feestdag". Integendeel. Dat wij nu durven noemen „heidens" ge bruik. Nog eer er van een christe lijk geloof sprake was, vierden de mensen op het noordelijk lialfrond om deze tijd van het jaar ook al een feest. Het feest van de Zonne wende. De zon had hier dan zijn laagste punt bereikt en begon weer te stij gen. Het werd weer langer licht en de daarvoor verantwoordelijk geach te godheid werd daarvoor toen dus hartelijk aanbeden en gedankt. Die verlossing uit de donkerte moest na tuurlijk gevierd worden en vanzelf sprekend ging dat gepaard met het ontsteken van vuren, teken van licht en brenger van warmte. En dankzij de immer konventionéle instelling van de mensheid is dat ontsteken van licht bij dit winterfeest nooit meer in onbruik geraakt. Het hoorde er bij en geen kerk kon het wagen om daartegen te fulmineren. Eigenlijk doen we dus vreselijk hei dens tijdens de viering van ons christelijk Kerstfeest. Doch „heidens" is ook maar een woord dat door het christendom als een zondig geacht iets in gebruik kwam. Bij de viering van het christelijk bestempelde Kerstmis beperken we ons trouwens niet tot de aan de „heidense" oorsprong ontleende licht effecten. Het is gebruikelijk gewor den om er ook nog een versierde denrseboom bij te slepen, eveneens bepaald niet van christelijke oor sprong. En bovendien verheffen we ook de maaltijden tijdens deze dagen tot een extra feestelijk gebeuren. Zo heeft ons Kerstfeest, waarbij we de geboorte van Christus herdenken, feitelijk meer uit de z.g. „heidense" periode stammende aspekten dan zui ver christelijke. Maar ook die geboorte valt Immers te zien als de komst van het licht, ttu in meer geestelijke zin gedacht. In geestelijk denken en handelen is de meerderheid van ons mensdom echter nooit zo sterk geweest. Van daar dat de zichtbare en materiële aspekten de voornaamste uitingen bij dit winterfeest zijn blijven vormen. Wat overigens aan het gelóóf in de geboorte van Christus niets behoeft af te doen. De commissaris der Koningin In de provincie Utrecht en mevrouw Ver dam zijn voornemens ter gelegenheid van de jaarwisseling te ontvangen op woensdag 8 januari 1975, van 16.30 tot 18.00 uur, in Paushuize, Kromme Nieuwegracht 49. Utrecht. Burgemeester en wethouders van Soest nodigen een ieder uit om met hen en de leden van de gemeente raad het jaar 1975 feestelijk en onge dwongen in te luiden tijdens een Nieuwjaarsbijeenkomst in het Dorps huis te Soesterberg, op vrijdag 3 ja nuari, van 19.30 tot 21.00 uur. In tegenstelling tot andere jaren wordt slechts één nieuwjaarsbijeenkomst gehouden en dit jaar is gekozen voor Soesterberg. Donderdag 9 januari a.s., aanvang 15.30 uur, wordt in de St. Aegtenka- pel, 't Zand 37 te Amersfoort, de nieuwjaarsbijeenkomst gehouden van de Kamer van Koophandel voor Amersfoort en Omstreken. Tijdens deze bijeenkomst zal de voor zitter van de Kamer, drs. A. J. de Groot, zijn Nieuwjaarsrede uitspre ken.

Soester Courant | 1974 | | pagina 1